21.10
10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
Arena: Rimnersvallen   Arrangör: Bohuslän-Dals FIF
Tävlande: 94 (45+49)   Starter: 114 (60+54)


select distinct results21.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results21.Ind AS Indiiy, results21.ID AS ID, results21.ID AS IDI, Events.TF AS type, results21.eventname AS en2, results21.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results21.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results21.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results21.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results21.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results21.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results21.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results21.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results21.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results21.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results21.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results21.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results21.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results21.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results21.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results21.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results21 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results21.ID AND CASE WHEN results21.Sex=1 and (results21.secondarypos not rlike ('K|F') or results21.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results21.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results21.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results21.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results21.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results21.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results21.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results21.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results21.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results21.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results21.iid LEFT JOIN world.countries ON results21.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results21.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results21.IID=combinedmen.parentid AND results21.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results21.IID=combinedwomen.parentid AND results21.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results21.iid=womenpbestsweden.iid AND (results21.Sex=2 OR results21.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results21.iid=womensbestsweden.iid AND (results21.Sex=2 OR results21.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results21.CID= 12994761 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results21.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results21.AGO=12 THEN 999999 ELSE results21.AGO END, results21.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 200 m     

Vind: -0.4

Final A

Final

Vind: -0.4
1Josef Åberg
22.96
Hälle IF
22.96
  
2Hampus Hassel
25.18
IK Orient
25.18
  
M 800 m     


Final A

Final

1Benjamin Åberg
2:11.40
Hälle IF
2:11.40
  
2Nicolaus Fager
2:18.78
Hälle IF
2:18.78
  
3Edvin Gunnarsson
2:24.03
Hälle IF
2:24.03
SB
  
4Per Mattsson
Per Mattsson 76, Uddevalla SK
2:50.47
Uddevalla SK
2:50.47
PB
  
5Rasmus Östemar
2:52.42
Bokenäs IF
2:52.42
PB
  
M 10 000 m     


Final A

Final

1Pontus Albertsson
32:22.92
Hälle IF
32:22.92
PB
  
2Johannes Bogren
32:42.42
Hälle IF
32:42.42
PB
  
3Nazir Rezai
Nazir Rezai 98, Lysekil SLF
33:05.37
Lysekil SLF
33:05.37
PB
  
4Mikael Tunali
Mikael Tunali 79, Lidköpings VSK
33:08.77
Lidköpings VSK
33:08.77
PB
  
5Niklas Wiberg
33:26.35
Hälle IF
33:26.35
PB
  
6Axel Johansson
33:29.79
Hälle IF
33:29.79
PB
  
7Karl Wilenius
Karl Wilenius 85, Lidköpings VSK
34:23.08
Lidköpings VSK
34:23.08
SB
  
8Erik Framme
34:45.0m
Hälle IF
34:45.0m
  
9Anders Dahlgren
35:01.64
Hälle IF
35:01.64
PB
  
10Anders Sundholm
35:17.77
Hälle IF
35:17.77
PB
  
11Mikael Gottberg
36:31.94
Hälle IF
36:31.94
PB
  
12Jonas Andersson
Jonas Andersson 96, Uddevalla SK
36:55.53
Uddevalla SK
36:55.53
PB
  
13Kristopher Skoogh
37:10.37
Bokenäs IF
37:10.37
PB
  
14Rickard Rosenblom
37:39.07
Hälle IF
37:39.07
PB
  
15Tomas Bengtsson
Tomas Bengtsson 63, Stenungsunds FI
39:31.10
F Stenungsunds FI
39:31.10
SB
  
16Katarina Åström
39:34.60
Hälle IF
39:34.60
PB
  
K
17Stellan Olsson
Stellan Olsson 44, Uddevalla SK
55:13.81
Uddevalla SK
55:13.81
PB
  
18Jan Hagelbrand
Jan Hagelbrand 54, Spring Åmål
1:00:35.08
LK Spring Åmål
1:00:35.08
SB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Agustin HilmerssonIK Orient
1.95
  
M Kula     


Final A

Final

1Agustin HilmerssonIK Orient
9.48
PB
  
P15 200 m     

Vind: +2.3

Final A

Final

Vind: +2.3
1Leo Bergman
23.79w
Hälle IF
23.79w
  
2Rasmus Östemar
28.03w
Bokenäs IF
28.03w
  
3Joel Holgersson
28.52w
Tyft Arena IF
28.52w
  
4Anton Andersson
29.27w
Hälle IF
29.27w
  
P15 Höjd     


Final A

Final

1Gustav Hallsback
1.55
Tyft Arena IF
1.55
PB
  
2Rasmus Östemar
1.55
Bokenäs IF
1.55
PB
  
3Anton AnderssonHälle IF
1.48
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Joel Holgersson
13.38
Tyft Arena IF
13.38
  
2Rasmus Östemar
9.75
Bokenäs IF
9.75
PB
  
3Gustav Hallsback
8.90
Tyft Arena IF
8.90
  
P13 200 m     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
1Eddie Nord
29.80
Hälle IF
29.80
PB
  
2Alvin SjöfältIK Orient
30.03
PB
  
3Viktor JernbergHälle IF
30.15
PB
  
4Viggo Vikarand
30.81
Bokenäs IF
30.81
PB
  
5Linus Framme
31.43
Hälle IF
31.43
SB
  
6Alexander Skoogh
33.09
Bokenäs IF
33.09
PB
  
P13 600 m     


Final A

Final

1Linus Framme
1:47.42
Hälle IF
1:47.42
PB
  
2Andor Zackrisson LjungHälle IF
1:48.89
PB
  
3Eddie Nord
1:51.60
Hälle IF
1:51.60
PB
  
4Alexander Skoogh
2:08.24
Bokenäs IF
2:08.24
PB
  
P13 Höjd     


Final A

Final

1Alvin SjöfältIK Orient
1.42
PB
  
2Jesper Östemar
1.39
Bokenäs IF
1.39
=PB
  
P13 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Jesper Östemar
9.33
Bokenäs IF
9.33
PB
  
2Peter Gustavsson
8.46
Tyft Arena IF
8.46
  
3Viggo Vikarand
7.52
Bokenäs IF
7.52
PB
  
4Linus Framme
6.84
Hälle IF
6.84
PB
  
M40 Höjd     


Final A

Final

1Michael LjungqvistIK Orient
1.60
  
M45 200 m     

Vind: -0.4

Final A

Final

Vind: -0.4
1Patrik Hägg
25.38
Hälle IF
25.38
SB
  
2Per Mattsson
Per Mattsson 76, Uddevalla SK
32.31
Uddevalla SK
32.31
PB
  
3Ulla Littenheim
Ulla Littenheim 47, Uddevalla IS
35.97
Uddevalla IS
35.97
  
K
M45 Kula     


Final A

Final

1Johan Sjöholm
9.02
Tyft Arena IF
9.02
SB
  
M50 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

1Johan Abrahamsson
Johan Abrahamsson 70, Strömstads IF
9.36
Strömstads IF
9.36
PB
  
M65 Höjd     


Final A

Final

1Bertil LjungqvistIK Orient
1.45
SB
  
M70 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Rune Hixén
8.97
IK Orient
8.97
PB
  
M75 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Pekka Kantola
8.06
IK Orient
8.06
PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
1Ellen Schoug
26.83
IK Orient
26.83
PB
  
2Elsie Gerhardt
28.11
Brattås CK
28.11
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Julia Svennblad
2:13.93
Hälle IF
2:13.93
  
2Majken Söderlund Larsson
2:14.21
F Stenungsunds FI
2:14.21
  
3Ester Strand
2:22.56
Hälle IF
2:22.56
PB
  
4Lova Malmqvist SjögrenHälle IF
2:24.85
PB
  
5Agnes Knauer
2:24.89
Hälle IF
2:24.89
PB
  
6Hanna Lagerkvist
2:26.75
Hälle IF
2:26.75
SB
  
7Moa Enander
2:32.67
Hälle IF
2:32.67
PB
  
8Leonor Riquelme
2:34.84
Hälle IF
2:34.84
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Carolin Kobel
1.57
Brattås CK
1.57
  
2Doris Erixon
1.51
Hälle IF
1.51
  
3Hilda NolkrantzIK Orient
1.45
SB
  
4Nicole HoffmanIK Orient
1.42
  
5Ida Larsson
Ida Larsson 05, Dals Södra
1.42
Dals Södra FFI
1.42
=PB
  
6Wilma PaulssonIK Orient
1.42
  
K Kula     


Final A

Final

1Maria Nilsson
14.32
IK Orient
14.32
  
2Emilia Qvicklund
Emilia Qvicklund 03, Strömstads IF
8.76
Strömstads IF
8.76
PB
  
3Lovis Abrahamsson
Lovis Abrahamsson 04, Strömstads IF
7.42
Strömstads IF
7.42
SB
  
4Nicole HoffmanIK Orient
7.24
PB
  
F15 200 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
1Adela Riquelme
26.89
Hälle IF
26.89
PB
  
2Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
27.69
F Stenungsunds FI
27.69
SB
  
3Linnea MattssonIK Orient
31.01
  
F15 Höjd     


Final A

Final

1Alice Bredström
1.52
Brattås CK
1.52
  
2Wilma ZetterströmIK Orient
1.34
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Klara Berntsson
11.53
Brattås CK
11.53
  
2Nova Hoffman
8.28
IK Orient
8.28
  
3Ella Flodman
7.36
IK Orient
7.36
PB
  
4Ida-Karin JohanssonBokenäs IF
7.35
PB
  
5Fanny Abrahamsson
Fanny Abrahamsson 06, Strömstads IF
7.35
Strömstads IF
7.35
PB
  
F13 200 m     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
1Astrid Fakelius
26.03
Brattås CK
26.03
  
2Noomi Bergman
27.66
Hälle IF
27.66
  
3Inez Brocker
Inez Brocker 08, Stenungsunds FI
28.71
F Stenungsunds FI
28.71
PB
  
4Emma ReuterbergIK Orient
32.04
PB
  
5Tilda Myrehag
32.26
IK Orient
32.26
PB
  
F13 600 m     


Final A

Final

1Hanna Strand
1:40.68
Hälle IF
1:40.68
  
2Tilda Myrehag
1:48.89
IK Orient
1:48.89
PB
  
3Vilma Sjöberg
2:21.07
IK Orient
2:21.07
PB
  
F13 Höjd     


Final A

Final

1Felicia Eriksson
1.36
Brattås CK
1.36
PB
  
2Svea Pellmé
Svea Pellmé 08, Stenungsunds FI
1.33
F Stenungsunds FI
1.33
PB
  
3Ella Bredström
1.21
Brattås CK
1.21
  
F13 Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

1Alma Olsson
12.86
Bokenäs IF
12.86
PB
  
2Emma ReuterbergIK Orient
10.00
PB
  
3Emma Theander
Emma Theander 08, Stenungsunds FI
9.32
F Stenungsunds FI
9.32
  
4Saga Drottz
8.33
IK Orient
8.33
  
5Tove BörretzenIK Orient
8.30
PB
  
6Tilda Myrehag
8.14
IK Orient
8.14
PB
  
7Alva Eurenius
7.54
IK Orient
7.54
PB
  
8Ella Bredström
6.62
Brattås CK
6.62
PB
  
K40 Kula     


Final A

Final

1Maria Gylfe
8.45
Hälle IF
8.45
SB
  
2Anna Logg
7.68
Hälle IF
7.68
  
3Rebecca KantolaIK Orient
7.25
PB