0
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 |
Män | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 800 m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Björn Seifert Björn Seifert 96, Upsala IF 1:56.13 | 96 | Upsala IF | 1:56.13 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Aleksej Pirgholizadeh Aleksej Pirgholizadeh 94, Eskilstuna FI 1:56.26 | 94 | Eskilstuna FI | 1:56.26 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Tomas Jennerstål Tomas Jennerstål 74, Roslagen 2:09.04 | 74 | LK Roslagen | 2:09.04 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 400 m häck Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Fredrik Kihlblom Fredrik Kihlblom 98, Huddinge 53.85 | 98 | Huddinge AIS | 53.85 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Johan Eriksson Johan Eriksson 88, Tureberg 55.28 | 88 | Turebergs FK | 55.28 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Dennis Elms Jansson Dennis Elms Jansson 95, Huddinge 56.92 | 95 | Huddinge AIS | 56.92 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Kevin Duvert Kevin Duvert 98, Tureberg 1:01.84 | 98 | Turebergs FK | 1:01.84 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 800 m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Noah Busch Noah Busch 05, Danderyd 2:19.45 | 05 | Danderyds SK | 2:19.45 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Fabian Lidbaum Fabian Lidbaum 05, Vallentuna 2:20.16 | 05 | Vallentuna FK | 2:20.16 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P15 800 m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ludvig Höglund Ludvig Höglund 07, Upsala IF 2:24.01 | 07 | Upsala IF | 2:24.01 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Alexander Sand Alexander Sand 07, Tullinge FI 2:41.19 | 07 | Tullinge FI | 2:41.19 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P15 300 m häck (76.2 cm) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Edvin Tögenmark Edvin Tögenmark 06, Upsala IF 43.56 | 06 | Upsala IF | 43.56 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | John Bäck John Bäck 06, Tureberg 45.17 | 06 | Turebergs FK | 45.17 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Hannes Berg Hannes Berg 07, Vallentuna 47.22 | 07 | Vallentuna FK | 47.22 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P15 Längd Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Hugo Aronsson Hugo Aronsson 06, Åkersberga 5.44 | 06 | Åkersberga SK | 5.44 | –0.5 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Edvin Tögenmark Edvin Tögenmark 06, Upsala IF 5.34 | 06 | Upsala IF | 5.34 | +1.4 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Matteus Edetoft Matteus Edetoft 07, Danderyd 4.31 | 07 | Danderyds SK | 4.31 | +1.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P13 600 m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Erik Jansson Erik Jansson 09, Västerås FK 1:42.18 | 09 | Västerås FK | 1:42.18 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Erik Rosenquist Erik Rosenquist 08, Vallentuna 2:00.69 | 08 | Vallentuna FK | 2:00.69 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jonathan Hofius Jonathan Hofius 08, Upsala IF 2:01.39 | 08 | Upsala IF | 2:01.39 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Melker Nyman Melker Nyman 08, Upsala IF 2:02.33 | 08 | Upsala IF | 2:02.33 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Lukas Haraldsson Lukas Haraldsson 09, Alunda 2:03.41 | 09 | Alunda SK | 2:03.41 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P13 Längd (zon) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ricky Wahlberg Ricky Wahlberg 08, Hammarby 4.80 nwi | 08 | Hammarby IF | 4.80 nwi | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Erik Rosenquist Erik Rosenquist 08, Vallentuna 4.29 nwi | 08 | Vallentuna FK | 4.29 nwi | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Edvin Våhlin Edvin Våhlin 08, Upsala IF 4.17 nwi | 08 | Upsala IF | 4.17 nwi | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Alpha Bill Badjie Alpha Bill Badjie 08, Upsala IF 3.83 nwi | 08 | Upsala IF | 3.83 nwi | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ingemar Westfeldt Ingemar Westfeldt 08, Upsala IF 3.63 nwi | 08 | Upsala IF | 3.63 nwi | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Melker Nyman Melker Nyman 08, Upsala IF 3.44 nwi | 08 | Upsala IF | 3.44 nwi | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 800 m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Greta Graziani Greta Graziani 94, Täby 2:18.13 | 94 | Täby IS | 2:18.13 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Filippa Ramberg Filippa Ramberg 97, Hammarby 2:18.90 | 97 | Hammarby IF | 2:18.90 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ida Ekroth Ida Ekroth 96, Upsala IF 2:24.51 | 96 | Upsala IF | 2:24.51 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Zara Klouda Zara Klouda 07, Tureberg 2:24.82 | 07 | Turebergs FK | 2:24.82 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Venla Engström Venla Engström 07, Tureberg 2:25.01 | 07 | Turebergs FK | 2:25.01 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m häck Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Maria Södergren Maria Södergren 98, Täby 1:02.41 | 98 | Täby IS | 1:02.41 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ebba Jernmark Burrows Ebba Jernmark Burrows 00, Täby 1:03.82 | 00 | Täby IS | 1:03.82 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Maja Sund Maja Sund 01, Tureberg 1:03.84 | 01 | Turebergs FK | 1:03.84 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Leticia Buchli Leticia Buchli 02, Täby 1:04.60 | 02 | Täby IS | 1:04.60 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 800 m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Elina Hellgren Elina Hellgren 04, Vallentuna 2:22.36 | 04 | Vallentuna FK | 2:22.36 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ida Knutsson Ida Knutsson 04, Upsala IF 2:23.51 | 04 | Upsala IF | 2:23.51 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ottilia Alvarsson Ottilia Alvarsson 07, Täby 2:27.54 | 07 | Täby IS | 2:27.54 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Clara Jansson Clara Jansson 06, Västerås FK 2:34.27 | 06 | Västerås FK | 2:34.27 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Tilde Josefsson Tilde Josefsson 04, Vallentuna 2:41.89 | 04 | Vallentuna FK | 2:41.89 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Anna Forsell Anna Forsell 05, Vallentuna 2:45.92 | 05 | Vallentuna FK | 2:45.92 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Melina Karagianni Melina Karagianni 05, Vallentuna 2:46.68 | 05 | Vallentuna FK | 2:46.68 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 300 m häck Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Judith Nielsén Judith Nielsén 07, Mälarhöjden 49.25 | 07 | Mälarhöjdens IK | 49.25 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ottilia Alvarsson Ottilia Alvarsson 07, Täby DNF | 07 | Täby IS | DNF | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 Längd Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Elsa Kagevik Elsa Kagevik 06, Tureberg 4.95 | 06 | Turebergs FK | 4.95 | +1.6 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Linnea Sandström Linnea Sandström 06, Tureberg 4.02 | 06 | Turebergs FK | 4.02 | +1.2 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F13 600 m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Molly Envall Molly Envall 09, Tureberg 1:48.65 | 09 | Turebergs FK | 1:48.65 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Moa Kjöraas Moa Kjöraas 09, Bålsta 1:50.49 | 09 | F Bålsta IK | 1:50.49 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Freja Ahlepil Freja Ahlepil 09, Tureberg 1:52.52 | 09 | Turebergs FK | 1:52.52 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Elise Wiklund Elise Wiklund 09, Tureberg 1:55.98 | 09 | Turebergs FK | 1:55.98 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Elsa Eriksson Elsa Eriksson 08, Rånäs 1:56.51 | 08 | Rånäs 4H | 1:56.51 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Malva Våhlin Malva Våhlin 08, Upsala IF 2:00.96 | 08 | Upsala IF | 2:00.96 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Lily Dymling Lily Dymling 09, Vallentuna 2:02.00 | 09 | Vallentuna FK | 2:02.00 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Ebba Petersson Ebba Petersson 08, Upsala IF 2:14.22 | 08 | Upsala IF | 2:14.22 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F13 200 m häck (68.6 cm) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Moa Kjöraas Moa Kjöraas 09, Bålsta 32.92 nwi | 09 | F Bålsta IK | 32.92 nwi | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Molly Envall Molly Envall 09, Tureberg 32.96 nwi | 09 | Turebergs FK | 32.96 nwi | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Elise Wiklund Elise Wiklund 09, Tureberg 33.78 nwi | 09 | Turebergs FK | 33.78 nwi | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Elsa Eriksson Elsa Eriksson 08, Rånäs 34.12 nwi | 08 | Rånäs 4H | 34.12 nwi | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Freja Ahlepil Freja Ahlepil 09, Tureberg 35.50 nwi | 09 | Turebergs FK | 35.50 nwi | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F13 Längd (zon) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emilie Ekman Emilie Ekman 08, Täby 4.40 nwi | 08 | Täby IS | 4.40 nwi | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Elise Wiklund Elise Wiklund 09, Tureberg 4.24 nwi | 09 | Turebergs FK | 4.24 nwi | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Moa Kjöraas Moa Kjöraas 09, Bålsta 4.19 nwi | 09 | F Bålsta IK | 4.19 nwi | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Elsa Eriksson Elsa Eriksson 08, Rånäs 4.18 nwi | 08 | Rånäs 4H | 4.18 nwi | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Lily Dymling Lily Dymling 09, Vallentuna 3.98 nwi | 09 | Vallentuna FK | 3.98 nwi | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Freja Ahlepil Freja Ahlepil 09, Tureberg 3.95 nwi | 09 | Turebergs FK | 3.95 nwi | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Malva Våhlin Malva Våhlin 08, Upsala IF 3.85 nwi | 08 | Upsala IF | 3.85 nwi | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Ebba Petersson Ebba Petersson 08, Upsala IF 3.36 nwi | 08 | Upsala IF | 3.36 nwi | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|