16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
2.10
21.9
14.9
29.8
3.10
26.9
3.10
2.10
26.9
26.9
3.10
Arena: Furudals IP   Arrangör: Villstad GIF
Tävlande: 52 (17+35)   Starter: 96 (27+69)

Män
M 200 m     

Vind: -1.3

Final A

Final

Vind: -1.3
1Tyresse Bobbert
22.59
Hovslätts IK
22.59
  
2Oskar Greilert
23.02
Ullevi FK
23.02
SB
  
3Max Brüel
Max Brüel 01, Villstad
23.61
Villstad GIF
23.61
  
4Robin Noping
Robin Noping 96, Sävedalen
24.94
Sävedalens AIK
24.94
  
5Stefan JohanssonIK Sisu
27.50
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Jean Yvan NtirandekuraVillstad GIF
4:44.75
SB
  
2Per Orestig
4:51.53
Habo FIF-04
4:51.53
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Arvid Ryberg
1.95
IF Göta Karlstad
1.95
  
M Kula     


Final A

Final

1Leo Frid Göransson
14.05
Sävedalens AIK
14.05
PB
  
2Mikael HernbergIK Sisu
12.39
SB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Mikael HernbergIK Sisu
40.10
  
2Stefan JohanssonIK Sisu
29.91
SB
  
P17 200 m     

Vind: -1.3

Final A

Final

Vind: -1.3
1Jonatan Lindh
Jonatan Lindh 04, IKHP Huskvarna
23.84
IKHP Huskvarna
23.84
SB
  
P14 80 m     

Vind: -0.2

Final A

Final

Vind: -0.2
1John Mikaelsson
11.67
Villstad GIF
11.67
PB
  
P14 800 m     


Final A

Final

1John Mikaelsson
2:39.87
Villstad GIF
2:39.87
PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Elias Andersson
12.37
Wärnamo SK
12.37
  
P14 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Elias Andersson
39.77
Wärnamo SK
39.77
  
P13 60 m     

Vind: -1.4

Final A

Final

Vind: -1.4
1Theodor RogöHabo FIF-04
8.15
  
2Uno StålKA 2 IF
8.21
  
P13 200 m häck (68.6 cm)     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Theodor RogöHabo FIF-04
28.28
  
P13 Tresteg (zon)     


Final A

Final

1Theodor Rogö
11.31 nwi
Habo FIF-04
11.31 nwi
  
P13 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Edvin Mattsson
8.63
Kalmar SK
8.63
PB
  
P13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Theodor RogöHabo FIF-04
38.75
PB
  
2Uno Stål
37.29
KA 2 IF
37.29
PB
  
3Edvin Mattsson
32.80
Kalmar SK
32.80
SB
  
P12 200 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Isac Erlandsson
33.19
Villstad GIF
33.19
PB
  
P12 Längd (zon)     


Final A

Final

1Isac Erlandsson
3.54
Villstad GIF
3.54
–1.8 PB
  
Kvinnor
K 400 m häck     


Final A

Final

1Emelie Öberg
1:04.97
Ullevi FK
1:04.97
  
2Wendela Yhlen GrafUllevi FK
1:09.26
  
K Kula     


Final A

Final

1Maria Nilsson
14.29
IK Orient
14.29
  
2Alva Sundström
11.51
Ljungby FIK
11.51
SB
  
3Sigrid BylanderLjungby FIK
7.34
SB
  
K Diskus     


Final A

Final

1Elin Rubin
Elin Rubin 95, Hovslätt
44.51
Hovslätts IK
44.51
  
2Johanna EmanuelssonVillstad GIF
38.24
  
F17 1500 m     


Final A

Final

1Irma Westh
4:51.84
Habo FIF-04
4:51.84
PB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Annie Sturesson
32.16
Falkenbergs IK
32.16
  
2Agnes Bylander
28.37
Ljungby FIK
28.37
  
F15 Höjd     


Final A

Final

1Nova Boquist
1.20
IF Tjalve
1.20
=PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Nova Boquist
6.22
IF Tjalve
6.22
  
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Thea Grangéus
34.12
Falkenbergs IK
34.12
PB
  
2Moa Persson
Moa Persson 06, Kongahälla
29.67
Kongahälla AIK
29.67
  
3Elvira Hall
27.76
Ljungby FIK
27.76
PB
  
4Nova Boquist
17.63
IF Tjalve
17.63
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Moa Persson
Moa Persson 06, Kongahälla
27.21
Kongahälla AIK
27.21
  
2Thea Grangéus
26.04
Falkenbergs IK
26.04
  
3Misa WidetoftHabo FIF-04
26.00
PB
  
4Hilma JohanssonSkruvs IF
19.89
  
5Elvira Hall
18.08
Ljungby FIK
18.08
  
6Nova Boquist
11.74
IF Tjalve
11.74
  
F14 Tresteg     


Final A

Final

1Irma Westh
9.75 nwi
Habo FIF-04
9.75 nwi
  
F14 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
9.59
Eksjö Södra IK
9.59
  
2Hilma JohanssonSkruvs IF
7.41
PB
  
F14 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
30.10
Eksjö Södra IK
30.10
  
2Misa WidetoftHabo FIF-04
28.15
PB
  
3Hilma JohanssonSkruvs IF
24.05
PB
  
F13 60 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Tindra Westlund StenbergHabo FIF-04
8.93
  
2Axia Abrahamsson
8.96
Villstad GIF
8.96
PB
  
3Anna ElwingHabo FIF-04
9.00
  
4Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IKHP Huskvarna
9.13
IKHP Huskvarna
9.13
  
5Tinja StrandmarkLjungby FIK
9.25
SB
  
6Maja Berglund
Maja Berglund 08, Eksjö Södra
9.43
Eksjö Södra IK
9.43
PB
  
7Nova Andersson
9.46
Ljungby FIK
9.46
PB
  
F13 600 m     


Final A

Final

1Jenna Jonasson
1:47.97
Södra Vi IF
1:47.97
SB
  
2Alma Winroth
Alma Winroth 08, IFK Växjö
1:49.97
IFK Växjö
1:49.97
PB
  
3Nike Blomberg
1:52.93
Habo FIF-04
1:52.93
  
4Tindra Westlund StenbergHabo FIF-04
1:55.18
  
5Anna Elwing
1:57.28
Habo FIF-04
1:57.28
  
F13 200 m häck (68.6 cm)     

Vind: -1.5

Final A

Final

Vind: -1.5
1Nellie Sturesson
30.52
Falkenbergs IK
30.52
PB
  
2Nike BlombergHabo FIF-04
32.00
  
3Tindra Westlund StenbergHabo FIF-04
33.26
  
4Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IKHP Huskvarna
33.61
IKHP Huskvarna
33.61
  
Final B
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1Maja Berglund
Maja Berglund 08, Eksjö Södra
34.90
Eksjö Södra IK
34.90
PB
  
2Anna Elwing
35.02
Habo FIF-04
35.02
PB
  
3Nova Andersson
36.63
Ljungby FIK
36.63
PB
  
F13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IKHP Huskvarna
4.45
IKHP Huskvarna
4.45
–1.1
  
2Tinja StrandmarkLjungby FIK
4.43
–1.7
  
3Axia Abrahamsson
4.43
Villstad GIF
4.43
+1.0
  
4Anna ElwingHabo FIF-04
4.37
+0.7
  
5Maja Berglund
Maja Berglund 08, Eksjö Södra
3.92
Eksjö Södra IK
3.92
–0.1 PB
  
6Nova Andersson
3.79
Ljungby FIK
3.79
–1.5
  
F13 Tresteg (zon)     


Final A

Final

1Nike Blomberg
9.54 nwi
Habo FIF-04
9.54 nwi
  
2Tindra Westlund StenbergHabo FIF-04
9.46 nwi
  
3Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IKHP Huskvarna
9.32 nwi
IKHP Huskvarna
9.32 nwi
  
4Maja Berglund
Maja Berglund 08, Eksjö Södra
8.34 nwi
Eksjö Södra IK
8.34 nwi
  
F13 Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

1Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
11.78
Eksjö Södra IK
11.78
  
F12 200 m     


Final A

Final

1Hilma Johansson
31.62 nwi
Skruvs IF
31.62 nwi
  
2Ella Edgren
Ella Edgren 09, Lekeryd-Svarttorp
31.81 nwi
Lekeryd-Svarttorps SK
31.81 nwi
  
3Nelly Boquist
33.47 nwi
IF Tjalve
33.47 nwi
  
F12 600 m     


Final A

Final

1Julia Walltin
Julia Walltin 09, IKHP Huskvarna
1:59.81
IKHP Huskvarna
1:59.81
  
2Lisa Pruner
2:01.53
Wärnamo SK
2:01.53
PB
  
3Hilma Johansson
2:05.95
Skruvs IF
2:05.95
  
F12 Höjd     


Final A

Final

1Lova Beijer
Lova Beijer 10, Hovslätt
1.25
10Hovslätts IK
1.25
PB
  
2Nelly Boquist
1.25
IF Tjalve
1.25
  
F12 Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

1Ida HernbergIK Sisu
9.67
  
2Nelly Boquist
8.49
IF Tjalve
8.49
  
3Hilma JohanssonSkruvs IF
7.47