17.10
26.8
21‐22.9
24.10
24.10
9.10
19.10
3.10
23.10
4.9
16.10
17.10
24.10
24.10
24.10
21.10
23.10
23‐24.10
9.9
17.10
16.10
23.10
23.10
22.10
21.10
10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
Arena: Viks IP   Arrangör: KFUM Arvika
Tävlande: 187 (63+124)   Starter: 547 (186+361)


select distinct results21.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results21.Ind AS Indiiy, results21.ID AS ID, results21.ID AS IDI, Events.TF AS type, results21.eventname AS en2, results21.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results21.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results21.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results21.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results21.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results21.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results21.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results21.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results21.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results21.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results21.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results21.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results21.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results21.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results21.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results21.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results21 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results21.ID AND CASE WHEN results21.Sex=1 and (results21.secondarypos not rlike ('K|F') or results21.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results21.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results21.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results21.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results21.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results21.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results21.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results21.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results21.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results21.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results21.iid LEFT JOIN world.countries ON results21.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results21.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results21.IID=combinedmen.parentid AND results21.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results21.IID=combinedwomen.parentid AND results21.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results21.iid=womenpbestsweden.iid AND (results21.Sex=2 OR results21.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results21.iid=womensbestsweden.iid AND (results21.Sex=2 OR results21.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results21.CID= 12993343 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results21.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results21.AGO=12 THEN 999999 ELSE results21.AGO END, results21.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 100 m     
24 jul
Vind: 0.0

Final A

Final
24 jul
Vind: 0.0
1Alexander Oliver
11.24
IF Göta Karlstad
11.24
PB
  
2Adam Elhendy GunnarssonKarlskoga FI
11.36
SB
  
3Daniel AnderssonIstrums SK
11.55
SB
  
4Tobias Jonsson
11.75
IK Orient
11.75
  
5Gabriel Ant StyffeIFK Sunne
11.88
  
6Johan Glenderød Tovari
Johan Glenderød Tovari 93, NOR
12.83
93NOR
12.83
PB
  
M 200 m     
25 jul
Vind: 0.0

Final A

Final
25 jul
Vind: 0.0
1Adam Elhendy GunnarssonKarlskoga FI
22.53
SB
  
2Alexander Oliver
22.83
IF Göta Karlstad
22.83
PB
  
3Daniel AnderssonIstrums SK
23.59
SB
  
4Gabriel Ant StyffeIFK Sunne
23.64
PB
  
5Andreas SilfverstrandIF Hagen
26.04
PB
  
M 400 m     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Adam Elhendy GunnarssonKarlskoga FI
52.61
SB
  
2Andreas SilfverstrandIF Hagen
1:02.53
PB
  
M 800 m     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Jacob Åhman
2:02.72
IF Göta Karlstad
2:02.72
PB
  
2David Sjögren
2:08.99
KFUM Arvika
2:08.99
PB
  
3Nils Erixsson
2:13.54
IF Göta Karlstad
2:13.54
PB
  
4Isak Holmgård
2:14.04
IF Göta Karlstad
2:14.04
PB
  
5David Landeklint
2:17.61
IF Göta Karlstad
2:17.61
PB
  
6David Lövdahl
2:20.21
IFK Halmstad
2:20.21
PB
  
M Höjd     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Arvid Ryberg
2.05
IF Göta Karlstad
2.05
  
M Stav     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Johan Björk
3.42
Istrums SK
3.42
  
M Längd     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Adam Elhendy GunnarssonKarlskoga FI
6.77
+1.7 SB
  
2Tobias JonssonIK Orient
4.81
+1.0
  
M Kula     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Niklas Lindstedt
16.30
Hässelby SK
16.30
  
2Simon Evertsson
Simon Evertsson 96, Trollhättan FIK
11.89
Trollhättan FIK
11.89
PB
  
3Andreas SilfverstrandIF Hagen
8.09
PB
  
M Diskus     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Simon Evertsson
Simon Evertsson 96, Trollhättan FIK
33.97
Trollhättan FIK
33.97
PB
  
M Slägga     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1August BergstrandUllevi FK
58.80
  
2Johannes Nilsson
57.26
Västerås FK
57.26
  
3Alexander Sätterman
Alexander Sätterman 94, Trollhättan FIK
33.89
Trollhättan FIK
33.89
PB
  
M Spjut     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Filip Sundin
55.00
IF Göta Karlstad
55.00
PB
  
2Simon Evertsson
Simon Evertsson 96, Trollhättan FIK
46.89
Trollhättan FIK
46.89
  
3Alexander Sätterman
Alexander Sätterman 94, Trollhättan FIK
37.79
Trollhättan FIK
37.79
  
P19 200 m     
25 jul
Vind: 0.0

Final A

Final
25 jul
Vind: 0.0
1Karl-William EinarsonWedevågs IF
24.10
  
P19 400 m     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Rikard Throgen-HedinSK Bore
53.06
PB
  
P19 1500 m     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Rikard Throgen-HedinSK Bore
5:01.87
PB
  
P19 Höjd     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Rikard Throgen-HedinSK Bore
1.75
SB
  
P19 Stav     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Rikard Throgen-HedinSK Bore
3.82
PB
  
2Karl-William EinarsonWedevågs IF
3.52
  
P19 Längd     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Karl-William EinarsonWedevågs IF
6.56
0.0 PB
  
2Rikard Throgen-HedinSK Bore
5.93
+0.8 SB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
15.48
Hässelby SK
15.48
SB
  
P19 Diskus (1.75 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Rikard Throgen-HedinSK Bore
44.92
  
2Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
44.33
Hässelby SK
44.33
PB
  
3Alfons Haals
Alfons Haals 02, Västerås
42.05
Västerås FK
42.05
  
P19 Slägga (6.0 kg)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Alfons Haals
Alfons Haals 02, Västerås
67.79
Västerås FK
67.79
  
2Leo Bystedt
Leo Bystedt 03, Västerås
63.83
Västerås FK
63.83
  
3Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
54.14
Hässelby SK
54.14
  
P19 Spjut     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Rikard Throgen-HedinSK Bore
31.36
PB
  
P17 100 m     
24 jul
Vind: +0.9

Final A

Final
24 jul
Vind: +0.9
1Erik Nilsson
12.15
Karlskoga FI
12.15
PB
  
2Alfred BäckrydKils AIK
12.87
  
3David Lövdahl
13.36
IFK Halmstad
13.36
PB
  
P17 Höjd     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Erik Nilsson
1.80
Karlskoga FI
1.80
PB
  
P17 Längd     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Casper Bergstrand
Casper Bergstrand 04, Stenungsunds FI
5.53
F Stenungsunds FI
5.53
0.0
  
2Sixten DanielsonKFUM Arvika
5.39
+0.4 PB
  
3Albin Nilsson WikmanKFUM Arvika
4.87
+0.5 SB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Leo Zikovic
18.13
Örgryte IS
18.13
  
P17 Diskus (1.5 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Filip Sundin
42.50
IF Göta Karlstad
42.50
PB
  
P17 Spjut (700 g)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Filip Sundin
58.50
IF Göta Karlstad
58.50
PB
  
P16 Längd     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1David Lövdahl
4.93
IFK Halmstad
4.93
0.0 PB
  
P15 80 m     
24 jul
Vind: +1.4

Final A

Final
24 jul
Vind: +1.4
1Daniel Fikreyesus Debesay
Daniel Fikreyesus Debesay 06, NOR
9.54
06NOR
9.54
PB
  
2Sixten DanielsonKFUM Arvika
10.34
PB
  
3Albin Nilsson WikmanKFUM Arvika
10.46
PB
  
4Hugo Engkvist
10.56
Upsala IF
10.56
PB
  
P15 200 m     
25 jul
Vind: +0.6

Final A

Final
25 jul
Vind: +0.6
1Daniel Fikreyesus Debesay
Daniel Fikreyesus Debesay 06, NOR
24.22
06NOR
24.22
PB
  
2Sixten DanielsonKFUM Arvika
26.56
PB
  
3Albin Nilsson WikmanKFUM Arvika
27.46
PB
  
P15 Stav     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Hugo Engkvist
3.52
Upsala IF
3.52
  
P15 Kula (4.0 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Neo Jansson
Neo Jansson 06, Råby-Rekarne
11.55
Råby-Rekarne FIF
11.55
  
P15 Diskus (1.0 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Neo Jansson
Neo Jansson 06, Råby-Rekarne
32.92
Råby-Rekarne FIF
32.92
  
P15 Slägga (4.0 kg)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Neo Jansson
Neo Jansson 06, Råby-Rekarne
46.30
Råby-Rekarne FIF
46.30
  
P14 80 m     
24 jul
Vind: +1.7

Final A

Final
24 jul
Vind: +1.7
1Leo Blomberg
9.83
IF Göta Karlstad
9.83
  
2Albin WestlundKils AIK
10.45
PB
  
3Kasper Vinje Engvik
Kasper Vinje Engvik 07, NOR
10.65
07NOR
10.65
PB
  
4Jenson King
10.72
KFUM Arvika
10.72
PB
  
5Oskar Ekström
Oskar Ekström 07, Kongahälla
10.78
Kongahälla AIK
10.78
PB
  
6Daniel AsplundKils AIK
10.81
  
P14 200 m     
25 jul
Vind: +1.5

Final A

Final
25 jul
Vind: +1.5
1Leo Blomberg
25.20
IF Göta Karlstad
25.20
PB
  
2Albin WestlundKils AIK
26.96
PB
  
3Oskar Ekström
Oskar Ekström 07, Kongahälla
27.28
Kongahälla AIK
27.28
PB
  
4Jenson King
27.51
KFUM Arvika
27.51
PB
  
5Daniel AsplundKils AIK
27.70
PB
  
P14 Höjd     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Albin WestlundKils AIK
1.62
  
2Leo Blomberg
1.59
IF Göta Karlstad
1.59
  
3Oskar Ekström
Oskar Ekström 07, Kongahälla
1.56
Kongahälla AIK
1.56
PB
  
4Samuel Wiklund
1.40
Västerås FK
1.40
  
P14 Stav     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Sigvard Einarson
2.92
Wedevågs IF
2.92
PB
  
2Samuel Wiklund
2.62
Västerås FK
2.62
  
3Gustav Karlén
2.42
Västerås FK
2.42
  
4Daniel AsplundKils AIK
2.22
PB
  
P14 Längd     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Leo Blomberg
5.99
IF Göta Karlstad
5.99
+0.4 PB
  
2Albin WestlundKils AIK
5.24
+1.6 PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Albin WestlundKils AIK
10.86
  
2Daniel AsplundKils AIK
10.59
  
P14 Diskus (1.0 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Albin WestlundKils AIK
37.52
PB
  
2Daniel AsplundKils AIK
20.36
PB
  
P14 Slägga (4.0 kg)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Albin WestlundKils AIK
35.59
PB
  
2Sigvard Einarson
34.82
Wedevågs IF
34.82
PB
  
3Daniel AsplundKils AIK
28.08
  
P14 Spjut (600 g)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Albin WestlundKils AIK
40.58
  
2Leo Blomberg
34.80
IF Göta Karlstad
34.80
PB
  
3Daniel AsplundKils AIK
29.03
  
P13 60 m     
24 jul
Vind: +0.5

Final A

Final
24 jul
Vind: +0.5
1Eric Nilsson StruckIstrums SK
7.61
  
2Jonathan ThorinIstrums SK
8.64
PB
  
3Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
8.73
Linköpings GIF
8.73
  
4Gustav Ramsin
8.95
Istrums SK
8.95
PB
  
P13 200 m     
25 jul
Vind: 0.0

Final A

Final
25 jul
Vind: 0.0
1Eric Nilsson StruckIstrums SK
25.23
  
2Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
30.02
Linköpings GIF
30.02
PB
  
P13 600 m     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Lucas Björfelt
1:39.78
IF Göta Karlstad
1:39.78
PB
  
2Gabriel Laine
1:59.43
Karlskoga FI
1:59.43
  
3Oliver SilfverstrandIF Hagen
2:00.33
PB
  
4Leo Lindholm
2:01.31
Gefle IF
2:01.31
PB
  
P13 Höjd     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Eric Nilsson StruckIstrums SK
1.60
  
2Jonathan ThorinIstrums SK
1.52
PB
  
3Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
1.40
Linköpings GIF
1.40
PB
  
4Gustav Ramsin
1.35
Istrums SK
1.35
  
P13 Stav     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Jonathan ThorinIstrums SK
2.22
  
2Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
1.92
Linköpings GIF
1.92
PB
  
3Olle Höök
1.92
Säffle FIK
1.92
PB
  
4Gustav Höök
1.32
Säffle FIK
1.32
SB
  
P13 Längd (zon)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Eric Nilsson StruckIstrums SK
5.96
+1.0 PB
  
2Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
4.64
Linköpings GIF
4.64
–0.8
  
3Jonathan ThorinIstrums SK
4.58
+0.6 PB
  
4Gustav Ramsin
4.23
Istrums SK
4.23
–0.5
  
P13 Kula (3.0 kg)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Jonathan ThorinIstrums SK
10.34
  
2Gustav Höök
9.65
Säffle FIK
9.65
  
3Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
8.89
Linköpings GIF
8.89
  
4Gustav Ramsin
8.70
Istrums SK
8.70
PB
  
5Olle Höök
7.48
Säffle FIK
7.48
  
6Elton JärpegårdSäffle FIK
7.19
PB
  
P13 Diskus (0.6 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
26.24
Linköpings GIF
26.24
PB
  
2Eric Nilsson StruckIstrums SK
24.50
PB
  
3Gustav Höök
24.29
Säffle FIK
24.29
PB
  
4Elton JärpegårdSäffle FIK
17.29
SB
  
5Olle Höök
16.27
Säffle FIK
16.27
PB
  
P13 Slägga (3.0 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
19.87
Linköpings GIF
19.87
PB
  
2Elton JärpegårdSäffle FIK
15.49
PB
  
P13 Spjut (400 g)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Gustav Höök
29.27
Säffle FIK
29.27
  
2Olle Höök
26.25
Säffle FIK
26.25
PB
  
3Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
26.23
Linköpings GIF
26.23
PB
  
4Jonathan ThorinIstrums SK
25.02
  
5Gustav Ramsin
17.50
Istrums SK
17.50
PB
  
6Elton JärpegårdSäffle FIK
16.82
  
P12 60 m     
24 jul
Vind: +2.1

Final A

Final
24 jul
Vind: +2.1
1Gabriel Laine
9.16w
Karlskoga FI
9.16w
  
2Isak Grenegård
9.39w
IF Göta Karlstad
9.39w
  
3Leo Lindholm
9.50w
Gefle IF
9.50w
  
4Isak MathiassonKils AIK
10.08w
  
Oliver SilfverstrandIF Hagen
DQ
  
P12 200 m     
25 jul
Vind: 0.0

Final A

Final
25 jul
Vind: 0.0
1Oliver SilfverstrandIF Hagen
30.28
PB
  
2Gabriel Laine
31.51
Karlskoga FI
31.51
PB
  
3Leo Lindholm
31.61
Gefle IF
31.61
PB
  
4Lukas Leo
Lukas Leo 10, Hagen
31.90
10IF Hagen
31.90
PB
  
P12 Höjd     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Oliver SilfverstrandIF Hagen
1.33
PB
  
2Gabriel Laine
1.30
Karlskoga FI
1.30
  
3Isak MathiassonKils AIK
1.15
PB
  
P12 Längd (zon)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Gabriel Laine
4.43 nwi
Karlskoga FI
4.43 nwi
  
2Oliver SilfverstrandIF Hagen
4.39 nwi
  
3Isak Grenegård
4.10 nwi
IF Göta Karlstad
4.10 nwi
  
4Leo Lindholm
4.06 nwi
Gefle IF
4.06 nwi
  
5Isak MathiassonKils AIK
3.54 nwi
  
P12 Kula (3.0 kg)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Isak MathiassonKils AIK
7.18
  
2Leo LindholmGefle IF
6.47
PB
  
3Oliver SilfverstrandIF Hagen
6.33
PB
  
4Gabriel Laine
6.04
Karlskoga FI
6.04
PB
  
P12 Diskus (0.6 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Oliver SilfverstrandIF Hagen
18.94
PB
  
2Isak MathiassonKils AIK
18.21
  
3Isak Grenegård
17.28
IF Göta Karlstad
17.28
PB
  
P12 Slägga (3.0 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Isak MathiassonKils AIK
19.05
PB
  
P12 Spjut (400 g)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Isak Grenegård
29.01
IF Göta Karlstad
29.01
PB
  
2Isak MathiassonKils AIK
23.80
PB
  
M45 100 m     
24 jul
Vind: 0.0

Final A

Final
24 jul
Vind: 0.0
1Olle Borg
14.90
KFUM Arvika
14.90
  
2Claes Mossberg
15.47
IF Tjalve
15.47
PB
  
3Sara Engkvist
17.02
Upsala IF
17.02
PB
  
K
M55 Kula (6.0 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Ulf Genitz
8.29
Istrums SK
8.29
PB
  
M55 Diskus (1.5 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Ulf Genitz
22.06
Istrums SK
22.06
PB
  
M55 Slägga (6.0 kg)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Ulf Genitz
17.67
Istrums SK
17.67
  
M55 Spjut (700 g)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Ulf Genitz
18.12
Istrums SK
18.12
PB
  
M65 Längd     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Olle Borg
4.82
KFUM Arvika
4.82
+0.4 PB NR70
  
2Per-Ove KristerssonIstrums SK
3.52
+0.1 PB
  
3Claes Mossberg
3.38
IF Tjalve
3.38
+0.2 PB
  
M65 Kula (5.0 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Bengt Evertsson
Bengt Evertsson 54, Trollhättan FIK
6.78
Trollhättan FIK
6.78
SB
  
2Per-Ove KristerssonIstrums SK
6.06
PB
  
M65 Diskus (1.0 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Bengt Evertsson
Bengt Evertsson 54, Trollhättan FIK
19.22
Trollhättan FIK
19.22
  
M65 Slägga (5.0 kg)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Bengt Evertsson
Bengt Evertsson 54, Trollhättan FIK
20.67
Trollhättan FIK
20.67
  
M65 Spjut (600 g)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Per-Ove KristerssonIstrums SK
18.06
PB
  
2Bengt Evertsson
Bengt Evertsson 54, Trollhättan FIK
15.82
Trollhättan FIK
15.82
  
M75 400 m     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Claes Mossberg
1:15.45
IF Tjalve
1:15.45
PB
  
Kvinnor
K 200 m     
25 jul
Vind: -0.7

Final A

Final
25 jul
Vind: -0.7
1Edda Chin NygårdsBromma IF
26.56
  
2Elin Molinder
27.94
Mölndals AIK
27.94
PB
  
3Filippa Dedorsson
29.15
IF Göta Karlstad
29.15
  
K 400 m     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Filippa Dedorsson
1:04.45
IF Göta Karlstad
1:04.45
PB
  
2Silvia Popa
Silvia Popa 03, Mariestads AIF
1:06.07
Mariestads AIF
1:06.07
PB
  
K 800 m     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Ella Holmqvist
2:16.93
IF Göta Karlstad
2:16.93
PB
  
2Meija Peterson
2:21.47
IF Göta Karlstad
2:21.47
  
3Hannah Hedström
2:28.94
IF Göta Karlstad
2:28.94
SB
  
4Ella Laine
Ella Laine 06, Karlskoga
2:30.70
Karlskoga FI
2:30.70
  
K Längd     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Sofia Carlberg
Sofia Carlberg 01, Stocksäter
5.18
Stocksäters IF
5.18
0.0 SB
  
2Emmy Nyström JanssonIF Göta Karlstad
4.96
+1.4
  
3Maja Karlsson
4.72
IF Göta Karlstad
4.72
0.0
  
K Kula     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Maria Nilsson
14.15
IK Orient
14.15
  
2Emilia Malmehed
13.96
IF Göta Karlstad
13.96
  
K Diskus     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Erica Larsson
45.23
IF Göta Karlstad
45.23
  
2Edvina Norberg
43.16
Ransäters AIS
43.16
PB
  
3Marielle Bengtsson
Marielle Bengtsson 93, Trollhättan FIK
41.32
Trollhättan FIK
41.32
  
4Ida StenbäckSK Bore
41.18
  
5Amanda Fridberg
38.64
IF Göta Karlstad
38.64
  
6Linn Hessler-BergstrandUllevi FK
37.87
SB
  
7Camilla MattsonKils AIK
30.12
  
K Slägga     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Sara Forssell
64.96
Motala AIF
64.96
PB
  
2Kajsa Wennberg
62.54
Upsala IF
62.54
  
3Eleni Larsson
Eleni Larsson 93, Spårvägen
61.48
Spårvägens FK
61.48
  
4Isabella Wiklund
53.71
Västerås FK
53.71
  
5Emma Palmgren
52.62
Nyköpings BIS
52.62
  
6Ida StenbäckSK Bore
50.51
  
7Amanda Fridberg
48.65
IF Göta Karlstad
48.65
  
8Jonna Geiryd
Jonna Geiryd 00, Spårvägen
47.97
Spårvägens FK
47.97
  
9Ida Forss
Ida Forss 99, Upsala IF
47.33
Upsala IF
47.33
  
10Caroline Wallin
45.83
Spårvägens FK
45.83
  
K Spjut     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Carolin Näslund
52.39
IF Göta Karlstad
52.39
  
2Amanda Olsson
45.82
Säffle FIK
45.82
  
3Elisabeth Lithell
45.44
KFUM Örebro
45.44
  
4Stina Jacobson
41.73
Örgryte IS
41.73
  
F19 100 m     
24 jul
Vind: +1.0

Final A

Final
24 jul
Vind: +1.0
1Elin Molinder
12.95
Mölndals AIK
12.95
  
2Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
13.02
Stocksäters IF
13.02
PB
  
3Silvia Popa
Silvia Popa 03, Mariestads AIF
13.31
Mariestads AIF
13.31
  
4Julia StrömbergIstrums SK
13.33
SB
  
5Sophie SäweKils AIK
13.67
PB
  
6Ida Genitz
14.20
Istrums SK
14.20
PB
  
F19 200 m     
25 jul
Vind: -0.6

Final A

Final
25 jul
Vind: -0.6
1Julia StrömbergIstrums SK
27.96
PB
  
2Silvia Popa
Silvia Popa 03, Mariestads AIF
28.31
Mariestads AIF
28.31
SB
  
3Ida Genitz
33.99
Istrums SK
33.99
SB
  
F19 Höjd     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Elvira Jonsson
1.63
Västerås FK
1.63
SB
  
F19 Stav     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
3.52
Stocksäters IF
3.52
  
F19 Längd     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Julia StrömbergIstrums SK
5.11
0.0 SB
  
2Jennifer AxelssonWedevågs IF
5.03
+1.2 SB
  
3Ida Genitz
4.78
Istrums SK
4.78
+0.5 SB
  
F19 Kula     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Ebba Toorell
10.87
Ullevi FK
10.87
=PB
  
F19 Diskus     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Amanda Fridberg
39.64
IF Göta Karlstad
39.64
  
2Ebba Toorell
35.35
Ullevi FK
35.35
PB
  
3Jennifer Axelsson
31.51
Wedevågs IF
31.51
PB
  
4Emelie Malmborg
29.74
Hässelby SK
29.74
  
5Sofia Boman
Sofia Boman 02, Hässelby
26.62
Hässelby SK
26.62
  
6Wilja Wickert
25.27
Hässelby SK
25.27
  
F19 Slägga     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Isabella Wiklund
51.63
Västerås FK
51.63
  
2Amanda Fridberg
48.21
IF Göta Karlstad
48.21
  
3Sofia Boman
Sofia Boman 02, Hässelby
46.94
Hässelby SK
46.94
  
4Wilja Wickert
46.84
Hässelby SK
46.84
PB
  
5Alexandra Nilsson
46.28
Götlunda IF
46.28
  
6Petra BäckströmSäffle FIK
41.39
  
7Emelie Malmborg
40.24
Hässelby SK
40.24
  
F19 Spjut     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Towa Korsell
32.91
Istrums SK
32.91
  
2Emma Sidwall
22.76
Danderyds SK
22.76
PB
  
F17 Höjd     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Lovisa BlomqvistMarieby GIF
1.50
SB
  
F17 Stav     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Isabell Lundholm
Isabell Lundholm 04, KFUM Örebro
3.12
KFUM Örebro
3.12
  
2Lovisa BlomqvistMarieby GIF
2.52
  
F17 Längd     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Edda Chin NygårdsBromma IF
5.39
0.0 PB
  
2Sophie SäweKils AIK
5.13w
+2.2
  
F17 Kula (3.0 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Bea Vold JohannessonIFK Sunne
12.81
  
2Elvira HögmanKils AIK
11.40
  
F17 Diskus     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Bea Vold JohannessonIFK Sunne
33.51
PB
  
2Elvira HögmanKils AIK
32.74
SB
  
3Liv Norberg
27.85
IK Stål
27.85
PB
  
4Moa Persson
Moa Persson 06, Kongahälla
23.67
Kongahälla AIK
23.67
  
F17 Slägga (3.0 kg)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Caitlin Wennberg
50.94
Upsala IF
50.94
  
2Elvira HögmanKils AIK
49.08
  
3Liv Norberg
42.79
IK Stål
42.79
PB
  
F17 Spjut (500 g)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
44.87
KFUM Örebro
44.87
  
2Lovisa Blomqvist
36.23
Marieby GIF
36.23
  
F16 100 m     
24 jul
Vind: +1.9

Final A

Final
24 jul
Vind: +1.9
1Tova GustafssonIstrums SK
12.88
  
2Rebecka SjöbergTäby IS
14.21
  
F16 200 m     
25 jul
Vind: +0.7

Final A

Final
25 jul
Vind: +0.7
1Tova GustafssonIstrums SK
26.64
  
2Edvina Norberg
30.27
Ransäters AIS
30.27
  
F16 1500 m     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Meija Peterson
4:43.89
IF Göta Karlstad
4:43.89
  
2Emelie Olsson
5:17.69
Säffle FIK
5:17.69
SB
  
F16 Höjd     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Sara LarssonKils AIK
1.50
  
F16 Längd     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Tova GustafssonIstrums SK
4.94
+1.0
  
2Rebecka SjöbergTäby IS
4.81
0.0 =PB
  
F16 Kula (3.0 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Rebecka SjöbergTäby IS
9.58
PB
  
2Annie Engelbrektsson JonssonIF Göta Karlstad
8.83
  
F16 Diskus     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Edvina Norberg
42.17
Ransäters AIS
42.17
  
2Emma LarssonKils AIK
27.84
  
F16 Slägga (3.0 kg)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Emma LarssonKils AIK
44.01
  
2Edvina Norberg
38.03
Ransäters AIS
38.03
  
F16 Spjut (500 g)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Emelie Olsson
41.87
Säffle FIK
41.87
  
2Edvina Norberg
36.09
Ransäters AIS
36.09
  
F15 80 m     
24 jul
Vind: +0.1

Final A

Final
24 jul
Vind: +0.1
1Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
10.30
  
2Ida Kristiansson
10.98
IF Göta Karlstad
10.98
  
F15 200 m     
25 jul
Vind: +0.3

Final A

Final
25 jul
Vind: +0.3
1Ida Kristiansson
27.54
IF Göta Karlstad
27.54
PB
  
2Tilde Andersson
27.66
IF Göta Karlstad
27.66
PB
  
3Hannah Hedström
28.17
IF Göta Karlstad
28.17
PB
  
4Ellen AdolfssonIK Sisu
31.16
  
F15 Längd     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
5.59
+0.3 PB
  
2Tilde Andersson
4.72w
IF Göta Karlstad
4.72w
+3.4
  
3Ida Kristiansson
4.65
IF Göta Karlstad
4.65
+0.9 PB
  
4Sabina Kern
4.64
Brattås CK
4.64
0.0
  
5Ellen AdolfssonIK Sisu
4.40
–0.4
  
F15 Kula (3.0 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Linnea Fohlén Gladh
Linnea Fohlén Gladh 06, Trollhättan FIK
12.63
Trollhättan FIK
12.63
  
2Ellen MählerSK Bore
8.88
PB
  
3Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
8.80
PB
  
4Ida Kristiansson
8.27
IF Göta Karlstad
8.27
PB
  
5Tilde Andersson
7.63
IF Göta Karlstad
7.63
PB
  
F15 Diskus (0.75 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Tindra Törnestam
42.14
Spårvägens FK
42.14
  
2Ellen MählerSK Bore
39.08
  
3Linnea Fohlén Gladh
Linnea Fohlén Gladh 06, Trollhättan FIK
37.25
Trollhättan FIK
37.25
  
4Moa Persson
Moa Persson 06, Kongahälla
28.42
Kongahälla AIK
28.42
  
F15 Slägga (3.0 kg)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Patricia Kamga
58.06
Upsala IF
58.06
  
2Tindra Törnestam
52.20
Spårvägens FK
52.20
  
3Linnea Fohlén Gladh
Linnea Fohlén Gladh 06, Trollhättan FIK
49.30
Trollhättan FIK
49.30
  
4Ellen MählerSK Bore
47.06
  
5Ellen AdolfssonIK Sisu
39.93
  
6Midea Allard
Midea Allard 08, Västerås
36.58
Västerås FK
36.58
PB
  
7Altea Mellberg
28.43
Västerås FK
28.43
  
F15 Spjut (500 g)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Ellen MählerSK Bore
37.98
  
2Moa Persson
Moa Persson 06, Kongahälla
25.95
Kongahälla AIK
25.95
  
3Ellen AdolfssonIK Sisu
21.31
  
F14 80 m     
24 jul
Vind: +1.8

Final A

Final
24 jul
Vind: +1.8
1Jill Klint
Jill Klint 07, Kongahälla
10.90
Kongahälla AIK
10.90
PB
  
2Sara Lövdahl
11.27
IFK Halmstad
11.27
PB
  
3Alma Ivarsson
Alma Ivarsson 07, NOR
11.90
07NOR
11.90
PB
  
4Agnes Kjellgren
Agnes Kjellgren 07, Kristinehamn
12.02
IFK Kristinehamn
12.02
PB
  
5Elin Lennartsson
12.97
Kongahälla AIK
12.97
  
F14 200 m     
Final A
25 jul Vind: 0.0
25 julVind: 0.0
1Jill Klint
Jill Klint 07, Kongahälla
28.74
Kongahälla AIK
28.74
PB
  
2Alma Ivarsson
Alma Ivarsson 07, NOR
30.23
07NOR
30.23
PB
  
3Elin Lennartsson
33.15
Kongahälla AIK
33.15
PB
  
Final B
25 jul Vind: 0.0
25 julVind: 0.0
1Natalie Persson
Natalie Persson 07, Mariestads AIF
28.87
Mariestads AIF
28.87
  
2Elin Rubertsson
Elin Rubertsson 07, Kristinehamn
30.51
IFK Kristinehamn
30.51
PB
  
3Agnes Kjellgren
Agnes Kjellgren 07, Kristinehamn
30.91
IFK Kristinehamn
30.91
PB
  
4Ida HäggqvistKils AIK
31.51
PB
  
F14 800 m     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Natalie Persson
Natalie Persson 07, Mariestads AIF
2:28.41
Mariestads AIF
2:28.41
PB
  
2Ida HäggqvistKils AIK
2:42.70
PB
  
3Alma Ivarsson
Alma Ivarsson 07, NOR
3:00.66
07NOR
3:00.66
PB
  
F14 Höjd     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Sara Lövdahl
1.45
IFK Halmstad
1.45
  
2Agnes Kjellgren
Agnes Kjellgren 07, Kristinehamn
1.40
IFK Kristinehamn
1.40
  
3Alma Ivarsson
Alma Ivarsson 07, NOR
1.35
07NOR
1.35
PB
  
4Jill Klint
Jill Klint 07, Kongahälla
1.35
Kongahälla AIK
1.35
  
F14 Längd     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Sara Lövdahl
4.71
IFK Halmstad
4.71
+0.7 PB
  
2Elin Rubertsson
Elin Rubertsson 07, Kristinehamn
4.56
IFK Kristinehamn
4.56
+1.7 PB
  
3Jill Klint
Jill Klint 07, Kongahälla
4.54
Kongahälla AIK
4.54
+1.2
  
4Agnes Kjellgren
Agnes Kjellgren 07, Kristinehamn
4.33
IFK Kristinehamn
4.33
–0.2 PB
  
5Alma Ivarsson
Alma Ivarsson 07, NOR
4.01
07NOR
4.01
–0.1 PB
  
6Elin Lennartsson
3.66
Kongahälla AIK
3.66
–0.3 PB
  
F14 Kula (3.0 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Sara Lövdahl
7.50
IFK Halmstad
7.50
PB
  
2Alma Ivarsson
Alma Ivarsson 07, NOR
6.68
07NOR
6.68
PB
  
3Elin Lennartsson
5.28
Kongahälla AIK
5.28
PB
  
F14 Diskus (0.75 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Felicia Bjärnlöv
23.83
Eksjö Södra IK
23.83
PB
  
2Jill Klint
Jill Klint 07, Kongahälla
19.54
Kongahälla AIK
19.54
  
3Elin Lennartsson
13.91
Kongahälla AIK
13.91
  
F14 Slägga (3.0 kg)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Astrid Wall
34.35
Säffle FIK
34.35
  
2Molly FredrikssonSäffle FIK
26.23
PB
  
3Elin Rubertsson
Elin Rubertsson 07, Kristinehamn
24.16
IFK Kristinehamn
24.16
PB
  
F14 Spjut (500 g)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Jill Klint
Jill Klint 07, Kongahälla
28.58
Kongahälla AIK
28.58
PB
  
2Midea Allard
Midea Allard 08, Västerås
28.18
Västerås FK
28.18
  
3Ida Bjerkliden
Ida Bjerkliden 08, Kongahälla
23.28
Kongahälla AIK
23.28
PB
  
4Elin Rubertsson
Elin Rubertsson 07, Kristinehamn
22.96
IFK Kristinehamn
22.96
PB
  
5Matilda Lindén
22.27
IF Göta Karlstad
22.27
PB
  
6Agnes Kjellgren
Agnes Kjellgren 07, Kristinehamn
21.30
IFK Kristinehamn
21.30
PB
  
7Elin Lennartsson
12.22
Kongahälla AIK
12.22
PB
  
F13 60 m     
24 jul
Vind: +1.1

Final A

Final
24 jul
Vind: +1.1
1Ebba DahlströmTäby IS
8.40
  
2Linnéa KarlssonSäffle FIK
8.78
  
3Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
8.84
  
4Moa Karlsson
8.93
IF Göta Karlstad
8.93
  
5Matilda Lindén
9.30
IF Göta Karlstad
9.30
  
6Klara Engkvist
9.36
Upsala IF
9.36
  
Heat 1
24 jul Vind: 0.0
24 julVind: 0.0
1Moa Karlsson
8.90
IF Göta Karlstad
8.90
  
2Klara Engkvist
9.23
Upsala IF
9.23
PB
  
3Ebba Olsson
9.28
Istrums SK
9.28
  
4Saga Lindqvist
9.44
IF Göta Karlstad
9.44
PB
  
5Mi WestlundKils AIK
9.49
PB
  
Heat 2
24 jul Vind: +0.9
24 julVind: +0.9
1Ebba DahlströmTäby IS
8.22
PB
  
2Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
8.78
PB
  
3Linnéa KarlssonSäffle FIK
8.84
  
4Matilda Lindén
9.18
IF Göta Karlstad
9.18
PB
  
Jostin KingKFUM Arvika
DQ
  
F13 200 m     
25 jul
Vind: 0.0

Final A

Final
25 jul
Vind: 0.0
1Moa Karlsson
28.96
IF Göta Karlstad
28.96
PB
  
2Jostin King
30.49
KFUM Arvika
30.49
PB
  
3Elsa Sjögren
30.83
Säffle FIK
30.83
PB
  
4Saga Lindqvist
31.25
IF Göta Karlstad
31.25
PB
  
5Tuvali Åhser
31.73
IF Göta Karlstad
31.73
PB
  
6Evelina BönströmKils AIK
33.40
SB
  
F13 600 m     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
1:46.98
IF Göta Karlstad
1:46.98
  
2Nora Karlsson
1:52.20
IF Göta Karlstad
1:52.20
PB
  
3Moa Karlsson
1:55.72
IF Göta Karlstad
1:55.72
PB
  
4Saga Lindqvist
1:58.07
IF Göta Karlstad
1:58.07
PB
  
5Jeanelle Hanna
Jeanelle Hanna 09, Falköpings AIK
NT
Falköpings AIK
NT
  
6Elsa Sjögren
2:01.23
Säffle FIK
2:01.23
PB
  
7Ellen Rinnemo
2:03.10
IF Göta Karlstad
2:03.10
PB
  
8Rebecka Albinsson
2:03.25
Karlskoga FI
2:03.25
PB
  
F13 Höjd     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
1.58
PB
  
2Ebba Olsson
1.35
Istrums SK
1.35
  
3Maja Bernhult
Maja Bernhult 09, KFUM Örebro
1.35
KFUM Örebro
1.35
=PB
  
4Tuvali Åhser
1.30
IF Göta Karlstad
1.30
  
5Matilda Lindén
1.30
IF Göta Karlstad
1.30
  
6Jostin King
1.30
KFUM Arvika
1.30
PB
  
F13 Stav     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
2.72
=PB
  
2Klara Johansson
2.62
Stocksäters IF
2.62
  
3Tuvali Åhser
2.22
IF Göta Karlstad
2.22
PB
  
4Klara Engkvist
2.12
Upsala IF
2.12
  
5Naomi Ohron
1.52
Istrums SK
1.52
  
F13 Längd (zon)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Ebba DahlströmTäby IS
4.64
–0.3
  
2Moa Karlsson
4.50
IF Göta Karlstad
4.50
+0.2 PB
  
3Linnéa KarlssonSäffle FIK
4.46
0.0 =PB
  
4Saga Lindqvist
4.37
IF Göta Karlstad
4.37
0.0 PB
  
5Matilda Lindén
4.31
IF Göta Karlstad
4.31
+1.0 PB
  
6Klara Johansson
4.31
Stocksäters IF
4.31
0.0 PB
  
7Tuvali Åhser
4.27
IF Göta Karlstad
4.27
–0.4
  
8Jostin King
4.26
KFUM Arvika
4.26
+0.8 PB
  
9Ebba Olsson
4.08
Istrums SK
4.08
+1.0 SB
  
F13 Kula (2.0 kg)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Matilda Lindén
11.73
IF Göta Karlstad
11.73
PB
  
2Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
11.30
PB
  
3Linnéa KarlssonSäffle FIK
9.89
  
4Elsa Sjögren
9.45
Säffle FIK
9.45
  
5Jostin King
9.13
KFUM Arvika
9.13
PB
  
6Evelina BönströmKils AIK
8.77
  
7Mi WestlundKils AIK
8.77
PB
  
8Tuvali Åhser
7.19
IF Göta Karlstad
7.19
PB
  
9Felicia Bjärnlöv
6.95
Eksjö Södra IK
6.95
  
F13 Diskus (0.6 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Felicia Bjärnlöv
29.18
Eksjö Södra IK
29.18
  
2Moa Karlsson
25.61
IF Göta Karlstad
25.61
  
3Ida Bjerkliden
Ida Bjerkliden 08, Kongahälla
23.13
Kongahälla AIK
23.13
PB
  
4Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
22.61
PB
  
5Matilda Lindén
22.60
IF Göta Karlstad
22.60
PB
  
6Evelina BönströmKils AIK
18.82
  
F13 Slägga (2.0 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Felicia Bjärnlöv
43.40
Eksjö Södra IK
43.40
PB
  
2Mi WestlundKils AIK
34.96
PB
  
3Matilda Lindén
32.62
IF Göta Karlstad
32.62
PB
  
4Evelina BönströmKils AIK
30.63
  
5Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
28.50
  
F13 Spjut (400 g)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Moa Karlsson
27.49
IF Göta Karlstad
27.49
PB
  
2Matilda Lindén
26.09
IF Göta Karlstad
26.09
PB
  
3Mi WestlundKils AIK
23.99
PB
  
4Ida Bjerkliden
Ida Bjerkliden 08, Kongahälla
23.36
Kongahälla AIK
23.36
PB
  
5Ebba Olsson
23.25
Istrums SK
23.25
  
6Felicia Bjärnlöv
19.02
Eksjö Södra IK
19.02
  
F12 60 m     
24 jul
Vind: +1.9

Final A

Final
24 jul
Vind: +1.9
1My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
8.49
IF Göta Karlstad
8.49
PB
  
2Ella Madland
8.78
IF Göta Karlstad
8.78
  
3Agnes SchröderKFUM Arvika
8.95
PB
  
4Naomi Ohron
8.97
Istrums SK
8.97
=PB
  
5Jeanelle Hanna
Jeanelle Hanna 09, Falköpings AIK
9.09
Falköpings AIK
9.09
  
6Ella Högman SkagerIF Göta Karlstad
9.13
  
Heat 1
24 jul Vind: 0.0
24 julVind: 0.0
1Siri Roman
Siri Roman 09, IF Göta
9.30
IF Göta Karlstad
9.30
  
2Minea Lannerås
Minea Lannerås 09, Kristinehamn
9.65
IFK Kristinehamn
9.65
PB
  
3Hanna JacobsonIstrums SK
9.83
  
Heat 2
24 jul Vind: +1.1
24 julVind: +1.1
1Agnes SchröderKFUM Arvika
9.00
PB
  
2Ella Högman SkagerIF Göta Karlstad
9.09
  
3Rebecka Albinsson
9.34
Karlskoga FI
9.34
  
4Mathilde Åhs
9.77
IF Göta Karlstad
9.77
PB
  
5Mira Andersson LernmanIF Göta Karlstad
10.08
  
Heat 3
24 jul Vind: +0.8
24 julVind: +0.8
1Ella Madland
8.74
IF Göta Karlstad
8.74
  
2Naomi Ohron
9.05
Istrums SK
9.05
  
3Siri BjurénIF Hagen
9.38
  
4Lisa Holmgren
9.73
IF Göta Karlstad
9.73
PB
  
Heat 4
24 jul Vind: 0.0
24 julVind: 0.0
1My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
8.56
IF Göta Karlstad
8.56
  
2Jeanelle Hanna
Jeanelle Hanna 09, Falköpings AIK
9.04
Falköpings AIK
9.04
  
3Klara Johansson
9.33
Stocksäters IF
9.33
  
4Elin Wittemyr
9.50
Säffle FIK
9.50
  
5Amanda Strand
9.56
Filipstads IF
9.56
PB
  
F12 200 m     
Final A
25 jul Vind: +1.6
25 julVind: +1.6
1My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
27.58
IF Göta Karlstad
27.58
PB
  
2Naomi Ohron
29.80
Istrums SK
29.80
PB
  
3Agnes SchröderKFUM Arvika
30.58
PB
  
4Rebecka Albinsson
30.98
Karlskoga FI
30.98
PB
  
5Hanna Jacobson
33.63
Istrums SK
33.63
PB
  
Final B
25 jul Vind: +0.7
25 julVind: +0.7
1Nora Karlsson
29.43
IF Göta Karlstad
29.43
PB
  
2Jeanelle Hanna
Jeanelle Hanna 09, Falköpings AIK
29.74
Falköpings AIK
29.74
PB
  
3Elin Wittemyr
31.78
Säffle FIK
31.78
PB
  
4Ellen Rinnemo
31.82
IF Göta Karlstad
31.82
PB
  
Final C
25 jul Vind: +0.2
25 julVind: +0.2
1Siri Roman
Siri Roman 09, IF Göta
31.36
IF Göta Karlstad
31.36
PB
  
2Minea Lannerås
Minea Lannerås 09, Kristinehamn
32.24
IFK Kristinehamn
32.24
PB
  
3Siri Bjurén
32.51
IF Hagen
32.51
  
4Mathilde Åhs
32.72
IF Göta Karlstad
32.72
PB
  
5Mira Andersson LernmanIF Göta Karlstad
36.33
SB
  
Final D
25 jul Vind: +1.8
25 julVind: +1.8
1Ella Madland
29.38
IF Göta Karlstad
29.38
=PB
  
2Trulsa Lech
29.95
SK Bore
29.95
PB
  
3Siri Frisk
Siri Frisk 09, IF Göta
32.33
IF Göta Karlstad
32.33
PB
  
F12 Höjd     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
1.51
IF Göta Karlstad
1.51
  
2Klara Johansson
1.45
Stocksäters IF
1.45
PB
  
3Agnes SchröderKFUM Arvika
1.42
PB
  
4Elin Abelin
1.39
Säffle FIK
1.39
PB
  
5Nora Karlsson
1.36
IF Göta Karlstad
1.36
PB
  
6Siri BjurénIF Hagen
1.33
PB
  
7Jeanelle Hanna
Jeanelle Hanna 09, Falköpings AIK
1.30
Falköpings AIK
1.30
  
8Trulsa LechSK Bore
1.25
PB
  
9Lisa Holmgren
1.25
IF Göta Karlstad
1.25
PB
  
10Rebecka Albinsson
1.20
Karlskoga FI
1.20
PB
  
11Mira Andersson LernmanIF Göta Karlstad
1.20
PB
  
F12 Längd (zon)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
5.11 nwi
IF Göta Karlstad
5.11 nwi
  
2Naomi Ohron
4.45 nwi
Istrums SK
4.45 nwi
  
3Ella Högman Skager
4.41 nwi
IF Göta Karlstad
4.41 nwi
  
4Nora Karlsson
4.40 nwi
IF Göta Karlstad
4.40 nwi
  
5Siri Bjurén
4.26 nwi
IF Hagen
4.26 nwi
  
6Jeanelle Hanna
Jeanelle Hanna 09, Falköpings AIK
4.25 nwi
Falköpings AIK
4.25 nwi
  
7Agnes Schröder
4.22 nwi
KFUM Arvika
4.22 nwi
  
8Rebecka Albinsson
4.21 nwi
Karlskoga FI
4.21 nwi
  
9Ella Madland
4.19 nwi
IF Göta Karlstad
4.19 nwi
  
10Elin Wittemyr
4.12 nwi
Säffle FIK
4.12 nwi
  
11Siri Frisk
Siri Frisk 09, IF Göta
4.08 nwi
IF Göta Karlstad
4.08 nwi
  
12Elin Abelin
4.05 nwi
Säffle FIK
4.05 nwi
  
13Mathilde Åhs
4.01 nwi
IF Göta Karlstad
4.01 nwi
  
14Ellen Rinnemo
4.00 nwi
IF Göta Karlstad
4.00 nwi
  
15Lisa Holmgren
3.99 nwi
IF Göta Karlstad
3.99 nwi
  
16Amanda Strand
3.94 nwi
IF Göta Karlstad
3.94 nwi
  
17Siri Roman
Siri Roman 09, IF Göta
3.77 nwi
IF Göta Karlstad
3.77 nwi
  
18Trulsa Lech
3.77 nwi
SK Bore
3.77 nwi
  
19Mira Andersson Lernman
3.69 nwi
IF Göta Karlstad
3.69 nwi
  
20Hanna Jacobson
3.59 nwi
Istrums SK
3.59 nwi
  
F12 Kula (2.0 kg)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Lisa Holmgren
10.68
IF Göta Karlstad
10.68
PB
  
2My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
9.45
IF Göta Karlstad
9.45
PB
  
3Vendela Dekreon
9.24
Eskilstuna FI
9.24
PB
  
4Siri Frisk
Siri Frisk 09, IF Göta
8.81
IF Göta Karlstad
8.81
  
5Ella Högman SkagerIF Göta Karlstad
8.23
PB
  
6Ella Madland
8.10
IF Göta Karlstad
8.10
PB
  
7Elin Abelin
7.96
Säffle FIK
7.96
  
8Rebecka Albinsson
7.66
Karlskoga FI
7.66
  
9Agnes SchröderKFUM Arvika
7.64
PB
  
10Nora Karlsson
7.39
IF Göta Karlstad
7.39
  
11Elin Wittemyr
7.15
Säffle FIK
7.15
  
12Ellen Rinnemo
6.95
IF Göta Karlstad
6.95
  
13Minea Lannerås
Minea Lannerås 09, Kristinehamn
6.86
IFK Kristinehamn
6.86
PB
  
14Mira Andersson LernmanIF Göta Karlstad
6.75
PB
  
15Amanda Strand
6.47
IF Göta Karlstad
6.47
PB
  
F12 Diskus (0.6 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Ella Högman SkagerIF Göta Karlstad
26.55
PB
  
2My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
25.10
IF Göta Karlstad
25.10
  
3Vendela Dekreon
21.43
Eskilstuna FI
21.43
PB
  
4Agnes SchröderKFUM Arvika
19.46
PB
  
5Lisa Holmgren
18.94
IF Göta Karlstad
18.94
PB
  
6Mira Andersson LernmanIF Göta Karlstad
15.51
  
F12 Slägga (2.0 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Lisa Holmgren
28.78
IF Göta Karlstad
28.78
PB
  
2My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
27.12
IF Göta Karlstad
27.12
  
3Vendela Dekreon
18.88
Eskilstuna FI
18.88
  
4Elin Wittemyr
23.64
Säffle FIK
23.64
PB
  
5Elin Abelin
22.19
Säffle FIK
22.19
PB
  
6Ella Högman SkagerIF Göta Karlstad
20.73
PB
  
7Nora Karlsson
18.14
IF Göta Karlstad
18.14
PB
  
8Rebecka Albinsson
17.51
Karlskoga FI
17.51
PB
  
9Mira Andersson LernmanIF Göta Karlstad
17.38
=PB
  
F12 Spjut (400 g)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Vendela Dekreon
24.90
Eskilstuna FI
24.90
  
2Lisa Holmgren
19.69
IF Göta Karlstad
19.69
PB
  
3Siri Bjurén
18.40
IF Hagen
18.40
PB
  
4Trulsa Lech
16.10
SK Bore
16.10
  
5Rebecka Albinsson
15.68
Karlskoga FI
15.68
  
6Ella Högman SkagerIF Göta Karlstad
14.86
  
7Siri Frisk
Siri Frisk 09, IF Göta
13.73
IF Göta Karlstad
13.73
  
8Mira Andersson LernmanIF Göta Karlstad
13.53
PB
  
9Hanna Jacobson
12.09
Istrums SK
12.09
PB
  
K45 Längd     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Sara Engkvist
3.25
Upsala IF
3.25
0.0 PB
  
K45 Slägga     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Camilla MattsonKils AIK
39.45
  
K50 Kula (3.0 kg)     
24 jul

Final A

Final
24 jul
1Soile Östin
8.92
Karlskoga FI
8.92
  
K50 Slägga (3.0 kg)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Cecilia HagströmIstrums SK
27.41
PB
  
K50 Spjut (500 g)     
25 jul

Final A

Final
25 jul
1Soile Östin
24.52
Karlskoga FI
24.52