13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
16.10
18.12
19.12
18.12
16.12
17‐18.12
16.12
13.11
14.12
15.12
11.12
10.12
16.12
11.12
11.12
15.12
11.12
12.12
12.12
16.10
4.11
12.12
11.12
10‐12.12
11.12
9.10
Arena: Väg   Arrangör: Högby IF

Män
M 10 km     


Final A

Final

1Olle Kalered
30:01
IF Tjalve
30:01
PB
  
2Omar Ismail
30:17
Högby IF
30:17
PB
  
3Jonatan Fridolfsson
30:20
Sävedalens AIK
30:20
SB
  
4John Kingstedt
30:55
Hässelby SK
30:55
  
5Otto Kingstedt
31:38
Hässelby SK
31:38
  
6Linus Hultegård
31:42
Sävedalens AIK
31:42
PB
  
7Andreas DavidssonHögby IF
31:45
PB
  
8Martin Holm
Martin Holm 84, Studenterna
32:14
FK Studenterna
32:14
SB
  
9Mathias Stjernlöf
32:17
Eskilstuna FI
32:17
PB
  
10Björn Hammar
Björn Hammar 92, Sävedalen
32:22
Sävedalens AIK
32:22
PB
  
11Oliver Wykman
32:55
Högby IF
32:55
PB
  
12Simon Lindblom
33:03
Kalmar RC Triathlon
33:03
PB
  
13Hugo Setthagen
Hugo Setthagen 01, Spårvägen
33:16
Spårvägens FK
33:16
PB
  
14Isak Hagberg
33:39
Högby IF
33:39
PB
  
15Andreas Talberg PedersenTeam Blekinge LF
34:16
PB
  
16Tomas Ewers
Tomas Ewers 84, Oskarshamn RC
34:21
Oskarshamn RC
34:21
SB
  
17Gustaf Leonardsson
34:35
Örebro AIK
34:35
SB
  
18Erik-Joel Billström
34:41
PB
  
19Joakim Ekström
34:45
PB
  
20Erik Kullberg
34:57
Högby IF
34:57
PB
  
21Ahmat AbdelkarimHögby IF
35:06
PB
  
22Johan Gustafsson
35:10
IF Tjalve
35:10
PB
  
23Jimmie JohanssonHögby IF
35:20
SB
  
24Pétur Sturla BjarnasonRunacademy IF
35:32
PB
  
25Jonatan Alvaeus
35:34
Upsala IF
35:34
SB
  
26Adrian Skobe
35:36
Kalmar OK
35:36
PB
  
27Johan Alfvén
Johan Alfvén 74, Björnstorp
35:38
Björnstorps IF
35:38
  
28Christian Isomettä
35:46
Oskarshamn RC
35:46
PB
  
29Andreas Andersson
Andreas Andersson 80, Oskarshamn RC
35:48
Oskarshamn RC
35:48
SB
  
30Victor ByströmHögby IF
35:54
PB
  
31Patrik Eliasson
35:57
PB
  
32Joakim Edvardsson
Joakim Edvardsson 83, Hässleh Freeflow
36:01
Hässleholm Freeflow AC
36:01
PB
  
33Herman Degselius
36:02
FK Studenterna
36:02
PB
  
34Ulf Petersén
36:02
PB
  
35Erik Lindberg
Erik Lindberg 82, Hässleh Freeflow
36:06
Hässleholm Freeflow AC
36:06
PB
  
36Marcus Gunnarsson
36:13
SB
  
37Per Ola Fagerström
36:16
PB
  
38Magnus Carlson
36:32
Hossmo RC
36:32
SB
  
39Knut Nordviken
36:35
PB
  
40Simon Gustafsson
36:39
Turebergs FK
36:39
PB
  
41Samuel Johansson
36:42
Växjö LK
36:42
PB
  
42Philip Axelsson
36:46
PB
  
43Jonas Ottosson
36:48
PB
  
44Magnus Lövgren
Magnus Lövgren 69, Oskarshamn RC
37:12
Oskarshamn RC
37:12
PB
  
45Robert Kronblad
37:19
PB
  
46Johan IngvarssonUmara SC
37:27
PB
  
47Björn FranzenKA 2 IF
37:30
PB
  
48Mattias Toivanen
37:35
Kalmar RC Triathlon
37:35
PB
  
49Edvin Bergqvist
37:38
PB
  
50Ulf Yngvesson
Ulf Yngvesson 64, Studenterna
37:46
FK Studenterna
37:46
PB
  
51Elvis EckerbergHögby IF
37:54
PB
  
52Johannes Engberg
Johannes Engberg 87, Oskarshamn RC
37:54
Oskarshamn RC
37:54
PB
  
53Simon Barrefelt
37:58
PB
  
Olle Walleräng
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Viktor Ekström
DNF
Kalmar RC Triathlon
DNF
  
Magnus Gustavsson
DNF
  
Anders Joelsson
DNF
IF Tjalve
DNF
  
Johan Bjurelid
Johan Bjurelid 74, Oskarshamn RC
DNF
Oskarshamn RC
DNF
  
Kristoffer Loo
DNF
Scania Roadrunners IF
DNF
  
Damian NevinsHögby IF
DNF
  
Robert Rosén
DNF
Kalmar RC Triathlon
DNF
  
P13 1.2 km     


Final A

Final

1Vilgot Jensen
3:55
  
2Milo Rugland
4:02
Kalmar SK
4:02
  
3Theo Zaninotti
Theo Zaninotti 10, Västerviks OK
4:03
Västerviks OK
4:03
  
Kvinnor
K 10 km     


Final A

Final

1Charlotta FougbergUllevi FK
33:47
SB
  
2Julia Olsson
Julia Olsson 92, Oskarshamn RC
36:52
Oskarshamn RC
36:52
PB
  
3Malin Gibrand
Malin Gibrand 81, Studenterna
36:59
FK Studenterna
36:59
PB
  
4Evelina HultegårdÖrgryte IS
37:22
  
5Jessica Gunnarsson
37:32
IFK Växjö
37:32
SB
  
6Liduina van Sitteren
37:42
Örebro AIK
37:42
  
7Erika LindebladHögby IF
38:11
PB
  
8Amanda HåkanssonHögby IF
38:28
PB
  
9Filippa AnderssonHögby IF
39:20
PB
  
10Tilde Jensen
Tilde Jensen 87, Ryssberget
39:27
Ryssbergets IK
39:27
  
11Emeli Söderberg
39:42
IFK Skövde
39:42
PB
  
12Alice Petersson
39:54
FI Kalmarsund
39:54
PB
  
13Sandra SödergrenFIF Gnistan
40:09
SB
  
14Tilde Axelsson FröjdenlundIFK Växjö
40:22
PB
  
15Jannike Ottosson
40:27
Team Blekinge LF
40:27
SB
  
16Beatrice Lejnegård
40:51
Oskarshamn RC
40:51
PB
  
17Lisa Hedbäck
40:55
Högby IF
40:55
PB
  
Linda ErlandssonMalmö AI
DNF
  
F13 1.2 km     


Final A

Final

1Malin Göhl
Malin Göhl 09, Finspång
4:16
Finspångs AIK
4:16
  
2Saga Axelsson
4:25
IK Hinden
4:25
  
3Elsa Hansson
4:33
  

© 2022 Friidrottsstatistik