15.9
12.9
12.9
15.9
15.9
15.9
14.9
12.9
12.9
15.9
13.9
12.9
5.9
4.9
14.9
13.9
13.9
12.9
12.9
10.9
9.9
13.9
10.9
12.9
12.9
10.9
12.9
9.9
8.9
11‐12.9
12.9
5.9
3.9
11.9
12.9
11.9
11.9
8.9
11.9
9.9
2.9
11.9
11.9
8.9
8.9
8.9
8.9
11.9
11‐12.9
8.9
11.9
30.8
11‐12.9
12.9
13.9
11.9
19.6
21.8
8.9
11.9
4.9
7.9
9.9
9.9
8.9
4.9
7.9
10.9
11.9
10.9
8.9
5.9
11.9
11.9
11.7
20.6
4.9
8.9
8.9
28‐29.8
8.9
8.9
4‐5.9
4‐5.9
28.8
6.9
8.9
7.9
22.8
21.8
7.9
7.9
6.9
5.9
6.9
6.9
6.9
6.9
6.9
2.9
Arena: Ekängens Friidrottsarena   Arrangör: Råby-Rekarne FIF
Tävlande: 131 (66+65)   Starter: 168 (80+88)

Män
M 200 m     

Vind: +2.2

Final A

Final

Vind: +2.2
1Olle Billgren
22.48w
Hellas FK
22.48w
  
2Edvard Hansson
22.72w
Hässelby SK
22.72w
  
3Adam Elhendy GunnarssonKarlskoga FI
23.02w
  
4David Axelsson
23.32w
Upsala IF
23.32w
  
5Josef Malsher
23.51w
Alunda SK
23.51w
  
6Jakob Dalenbring
24.06w
Västerås FK
24.06w
  
7Elias BouloussaaTäby IS
24.17w
  
Final B
1Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
26.42 nwi
Råby-Rekarne FIF
26.42 nwi
  
2Max Holm
Max Holm 06, Råby-Rekarne
27.29 nwi
Råby-Rekarne FIF
27.29 nwi
  
3William Daun
William Daun 09, Katrineholm
29.05 nwi
Katrineholms SK
29.05 nwi
  
M 400 m     


Final A

Final

1Jakob Dalenbring
52.61
Västerås FK
52.61
PB
  
2Jonathan Appel
Jonathan Appel 04, Linköpings GIF
54.49
Linköpings GIF
54.49
  
3Simon Öberg
Simon Öberg 03, Västerås
55.06
Västerås FK
55.06
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Albert Nygren
1:55.44
Upsala IF
1:55.44
SB
  
2Albin Wallenius
1:55.46
Västerås FK
1:55.46
PB
  
3Aleksej Pirgholizadeh
1:56.85
Eskilstuna FI
1:56.85
SB
  
4Jacob Åhman
2:07.25
IF Göta Karlstad
2:07.25
  
5Folke Eriksson
Folke Eriksson 06, KFUM Örebro
2:09.22
KFUM Örebro
2:09.22
  
6Joakim Rosendal
2:13.22
Ärla IF
2:13.22
PB
  
7Niklas LönnqvistÄrla IF
2:14.04
PB
  
8Pär Johansson
Pär Johansson 74, Örebro AIK
2:14.29
Örebro AIK
2:14.29
PB
  
Yared Kidane
Yared Kidane 99, Eskilstuna
DNF
Eskilstuna FI
DNF
  
Erik RosqvistUpsala IF
DNF
  
Sebastian SvedhammerSpårvägens FK
DNF
  
M 2000 m     


Final A

Final

1Sebastian ThysellÄrla IF
6:17.64
PB
  
2Daniel Ekström
6:17.83
Ärla IF
6:17.83
PB
  
3Hjalmar El-Hayek
6:32.36
Ärla IF
6:32.36
PB
  
4Joakim Ekström
6:32.42
SB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Adam Hammarberg
8:38.15
Ärla IF
8:38.15
PB
  
2Markus Andersson
8:51.88
Västerås FK
8:51.88
SB
  
3Anders Danielson Frost
8:52.41
Dala-Järna IK
8:52.41
PB
  
4Linus Jansson
8:57.39
Hässelby SK
8:57.39
PB
  
5Adam Sörqvist
8:58.58
Hälle IF
8:58.58
PB
  
6Axel Johansson
9:05.96
Hälle IF
9:05.96
PB
  
7Einar Johansson
9:10.97
Ärla IF
9:10.97
PB
  
8Felix Persson
Felix Persson 05, Västerås
9:15.18
Västerås FK
9:15.18
PB
  
9Lukas Segersten
9:17.11
Enköpings AI
9:17.11
  
10Elias Rapp
Elias Rapp 99, Västerås
9:22.65
Västerås FK
9:22.65
PB
  
11Henok Ande
9:48.58
Hälle IF
9:48.58
  
12Martin Huldt
9:49.69
Ärla IF
9:49.69
  
13Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
10:00.28
SB
  
14Elias Vitell
Elias Vitell 01, Spårvägen
10:01.28
Spårvägens FK
10:01.28
PB
  
Yared Kidane
Yared Kidane 99, Eskilstuna
DNF
Eskilstuna FI
DNF
  
Rasmus SundströmÄrla IF
DNF
  
Albin Wallenius
DNF
Västerås FK
DNF
  
Final B
1Andreas PetterssonÄrla IF
9:48.88
PB
  
2Elsa Wallenius
9:52.55
Västerås FK
9:52.55
SB
  
K 1
3Stellan Rydin
9:54.50
Ärla IF
9:54.50
  
4Sofia Wallén
9:54.54
Ärla IF
9:54.54
PB
  
K 2
5Pernilla Elmgren
10:01.97
Ärla IF
10:01.97
  
K 3
6Felicia Jansson
10:22.49
Upsala IF
10:22.49
PB
  
K 4
7Edith Blomqvist
10:41.07
Västerås FK
10:41.07
PB
  
K 5
8Gulled Mohamed Ali
11:55.39
Katrineholms SK
11:55.39
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Oskar LundqvistUpsala IF
2.07
  
2Arvid Ryberg
1.90
IF Göta Karlstad
1.90
  
3Gustav Malmkvist
1.75
Katrineholms SK
1.75
  
4Viktor LundqvistUpsala IF
1.70
  
Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
1.651.701.751.801.901.962.022.072.13
Lundqvist----ooooxxx
Rybergooxxooxxoxxx
Malmkvistoooxxx
Lundqvistooxxx
Gyhleniusxxx
M Längd     


Final A

Final

1Melker GustavssonIF Göta Karlstad
7.15
+1.1 SB
  
2Philip Tennhed
Philip Tennhed 04, Råby-Rekarne
6.57
Råby-Rekarne FIF
6.57
+1.3
  
3Adam Elhendy GunnarssonKarlskoga FI
6.53
+0.4
  
4Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna
6.42
Eskilstuna FI
6.42
+0.4 SB
  
5Josef Malsher
6.29
Alunda SK
6.29
+1.0
  
6Lukas Forss
5.99w
Upsala IF
5.99w
+2.6
  
7Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
5.84
KFUM Örebro
5.84
+0.3
  
8Alex Eriksson
5.57
Alunda SK
5.57
+0.7
  
Gustavssonx
+1.7
7.15
+1.1
6.59
0.0
6.69
+0.5
5.87
+1.2
x
+1.4
Tennhed6.23
+0.9
6.11
+0.4
6.47
+1.1
x
+1.0
6.36
+0.3
6.57
+1.3
Elhendy Gunnarsson6.48
+0.9
6.12
+0.9
6.26
+0.1
6.53
+0.4
6.39
0.0

0.0
Talèus6.28
+0.7
6.28
+1.1
5.52
+0.9
6.38
+1.4
6.17
+0.7
6.42
+0.4
Malsher6.19
+1.1
6.02
+0.1
6.04
+0.7
3.32
+1.1
6.05
0.0
6.29
+1.0
Forss5.75w
+2.4
5.99w
+2.6
5.91
+0.5
x
+1.7
5.66
+1.1
5.71
+0.4
Gyhlenius5.74
+1.4
5.46w
+2.5
4.62
+1.9
5.69
0.0
5.84
+0.3
5.82
+0.9
Eriksson2.51
0.0
x
+0.7
x
+1.1
x
+1.7
5.57
+0.7
x
+1.1
Final B
1Anton Johansson
5.41
Spårvägens FK
5.41
+0.5 PB
  
2Albin Melin
Albin Melin 00, Katrineholm
4.80
Katrineholms SK
4.80
+0.1
  
3Max Holm
Max Holm 06, Råby-Rekarne
4.60
Råby-Rekarne FIF
4.60
+1.1
  
Johanssonx
+1.1
x
0.0
5.34
0.0
x
+0.3
5.24
+0.5
5.41
+0.5
Melin4.80
+0.1
1.45
0.0
4.65
0.0
3.36
+0.7
4.66
+1.0
4.76
+0.6
Holm4.60
+1.1
4.50
0.0
4.43
0.0
4.50
0.0
4.24
+1.1
2.57
+0.1
M Diskus     


Final A

Final

1Linus Bernhult
Linus Bernhult 75, KFUM Örebro
43.99
KFUM Örebro
43.99
SB
  
2Johannes Lilius
43.63
Huddinge AIS
43.63
  
3Anton Johansson
25.88
Spårvägens FK
25.88
  
Bernhultx42.32x43.99x43.61
Lilius41.76x42.3843.6343.3942.20
Johansson24.9825.8824.93x25.15x
M Spjut     


Final A

Final

1Theodor Thor
Theodor Thor 93, Eskilstuna
65.61
Eskilstuna FI
65.61
SB
  
2Anton Johansson
37.65
Spårvägens FK
37.65
PB
  
3Albin Melin
Albin Melin 00, Katrineholm
31.89
Katrineholms SK
31.89
PB
  
Thor65.6162.24x61.38x62.42
Johansson34.14x37.65xxx
Melinx31.89xxx
P19 Diskus (1.75 kg)     


Final A

Final

1Teo Paganus
46.54
Turebergs FK
46.54
  
2Martin Sundberg
45.98
Hammarby IF
45.98
  
Paganus46.54x46.30xxx
Sundberg45.93x44.97xx45.98
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

1Viktor Lögdahl
Viktor Lögdahl 05, Råby-Rekarne
59.66
Råby-Rekarne FIF
59.66
  
Lögdahl46.5958.7559.66x52.6859.44
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Ludvig Ellgren
44.80
Turebergs FK
44.80
PB
  
Ellgren44.80x38.9440.8338.23x
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Ludvig Ellgren
40.68
Turebergs FK
40.68
  
2Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
35.22
Råby-Rekarne FIF
35.22
  
Ellgren38.2136.5040.6839.0837.17x
Tennhed35.22
P13 Längd (zon)     


Final A

Final

1William StrömbergTurebergs FK
4.83
0.0 PB
  
2William Daun
William Daun 09, Katrineholm
4.64
Katrineholms SK
4.64
+0.5
  
3Gabriel Laine
4.48
Karlskoga FI
4.48
0.0 PB
  
Strömberg4.82
+0.5
4.80
0.0
4.71
0.0
4.83
0.0
Daun4.44
+0.2
4.64
+0.5
3.53
0.0
4.10
0.0
Laine4.08
+0.9
4.18
+0.2
4.48
0.0
4.23
0.0
P13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1William StrömbergTurebergs FK
27.22
  
Strömberg26.3523.8026.8427.22
Kvinnor
K 200 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
1Nora Lindahl
24.89
Hässelby SK
24.89
SB
  
2Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
25.11
Råby-Rekarne FIF
25.11
  
3Hilma Wide
25.50
Upsala IF
25.50
PB
  
4Ebba Asp
Ebba Asp 04, KFUM Örebro
25.73
KFUM Örebro
25.73
PB
  
5Sophie Okejeme
26.77
Hässelby SK
26.77
SB
  
6Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
26.89
Stocksäters IF
26.89
  
7Tiffanie MagnussonUpsala IF
27.18
  
Final B
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Wilda Runeborg
Wilda Runeborg 07, Råby-Rekarne
26.83
Råby-Rekarne FIF
26.83
PB
  
2Amanda Cederberg
28.59
Åkersberga SK
28.59
PB
  
3Nellie Garmland
28.99
Katrineholms SK
28.99
  
4My Lindberg
29.53
Hellas FK
29.53
  
5Leticha Lopes XimanesEskilstuna FI
32.61
PB
  
6Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
32.72
10Katrineholms SK
32.72
PB
  
Felicia LindbergHammarby IF
DQ
  
K 300 m     


Final A

Final

1Elsa Kagevik
43.27
Turebergs FK
43.27
SB
  
2Jenny Åkervall
43.68
Spårvägens FK
43.68
PB
  
3Eleonore StellansdotterÄrla IF
45.62
PB
  
4Gunnel Tolfes
52.40
Turebergs FK
52.40
PB
  
5Ulla Karnebäck
52.74
Turebergs FK
52.74
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Klara Helander
55.83
Upsala IF
55.83
  
2Virva Rylander
57.62
Västerås FK
57.62
PB
  
3Lina Ånstad
1:03.59
Motala AIF
1:03.59
  
4Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
1:12.53
11Katrineholms SK
1:12.53
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Estelle Strand
2:28.62
IFK Lidingö
2:28.62
SB
  
2Ella Laine
Ella Laine 06, Karlskoga
2:28.90
Karlskoga FI
2:28.90
PB
  
3Astrid Wallenius
2:31.98
Västerås FK
2:31.98
PB
  
4Nora Siltberg AlmlöfHammarby IF
2:32.98
SB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Emma HäggblomUpsala IF
1.63
  
2Emma Karlsson Svedestam
1.56
Råby-Rekarne FIF
1.56
  
3Emilia Olsson
Emilia Olsson 94, Eskilstuna
1.35
Eskilstuna FI
1.35
  
1.351.401.501.531.561.591.631.67
Häggblom----xooxxoxxx
Karlsson Svedestam--ooxoxxx
Olssonoxxx
K Längd     


Final A

Final

1Emilia Kjellberg
5.88
IF Göta Karlstad
5.88
+0.8
  
2Moa Gustafsson
Moa Gustafsson 04, Råby-Rekarne
5.47
Råby-Rekarne FIF
5.47
+1.3
  
3Tilde SöderlundAlunda SK
5.44
+0.6 PB
  
4Tiffanie MagnussonUpsala IF
5.30
0.0 SB
  
5Fanny Karlsson
5.23
Hässelby SK
5.23
+1.4
  
6Wilda Runeborg
Wilda Runeborg 07, Råby-Rekarne
5.04
Råby-Rekarne FIF
5.04
+1.7
  
7Edith HolmbergHellas FK
4.98
+0.5
  
Kjellberg5.88
+0.8
5.58
0.0
5.80
+0.9
5.69
+0.8
5.80
0.0
x
+2.2
Gustafsson5.33
+0.6
5.15
+0.8
5.35
0.0
5.47
+1.3
5.37
+0.8
5.42
+0.1
Söderlund5.31
0.0
5.27
+0.3
5.41
0.0
5.44
+0.6
x
+0.1
5.38
+0.8
Magnusson5.21
+0.7
5.08
+0.6
5.26
+0.6
5.18w
+2.5
5.30
0.0
5.14
+1.2
Karlsson5.23
+0.9
5.05
0.0
x
+1.4
x
+1.5
5.23
+1.4
x
+1.2
Runeborg4.94
+0.7
5.02
0.0
4.87
+0.9
5.04
+1.7
5.03
+1.3
4.96
+1.0
Holmberg4.69
0.0
2.44
+0.3
4.69
+0.7
4.98
+0.5
4.85
+1.3
4.88w
+8.8
Final B
1Alvah Lind
5.40
Tyresö FK
5.40
0.0 =PB
  
2Ebba Melin
Ebba Melin 02, Katrineholm
5.17
Katrineholms SK
5.17
+1.5 PB
  
3Felicia Lindberg
5.09
Hammarby IF
5.09
+0.4
  
4Nova FogelkvistMotala AIF
5.08
+0.8
  
5Elsa Kagevik
5.08
Turebergs FK
5.08
+1.0
  
6Victoria DavidssonTyresö FK
4.77
+0.8
  
Lind5.21
+0.1
5.40
+1.5
5.40
0.0
5.29
+0.9

0.0
5.19
+0.9
Melin4.93
+0.9
5.09
+1.9
5.07
+1.4
5.12
+0.3
5.14w
+2.6
5.17
+1.5
Lindberg4.91
+1.4
5.08
+1.7
5.03
+0.6
5.09
+0.4
5.04
+0.8
4.89
+0.3
Fogelkvist4.84
+1.8
x
+0.8
5.08
+0.8
5.06
+0.3
x
+0.9
4.88
+0.8
Kagevik4.42
+1.5
4.63
+1.9
4.80
+0.2
5.08
+1.0
x
+0.8
4.99
+1.0
Davidssonx
+1.4
4.48
+1.3
4.77
+0.8
2.97
0.0
4.32
+1.2
4.69
+0.9
Final C
1Kristelle Grahn
5.16
Spårvägens FK
5.16
+0.3 PB
  
2Sofia Carlberg
Sofia Carlberg 01, Stocksäter
5.14
Stocksäters IF
5.14
+0.6
  
3Bilge Kaya
5.09
Hellas FK
5.09
+1.6 SB
  
4Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
4.94
Stocksäters IF
4.94
+0.7
  
5Olivia Sipos
Olivia Sipos 05, Linköpings GIF
4.89
Linköpings GIF
4.89
+0.7
  
6Ebba Hållén
Ebba Hållén 06, Eskilstuna
4.61
Eskilstuna FI
4.61
+0.7 PB
  
Grahn5.01
+0.9
5.15
0.0
x
+0.9
5.16
+0.3
4.98
+1.0
4.87
0.0
Carlberg5.06
+1.1
5.03
+1.1
5.14
+0.6
4.96
+0.3
5.07
+0.5
5.12
+0.6
Kaya5.09
+1.6
4.72
+1.3
4.81
0.0

0.0
x
+0.6
x
+0.8
Eriksson4.87
+0.9
x
+0.3
4.94
+0.7
4.89
+0.9
4.78
+0.3
x
+0.8
Siposx
+0.7
4.89
+0.7
x
+0.6
x
0.0
4.69
+0.7
x
+0.9
Hållénx
+0.9
x
+1.0
4.61
+0.7
4.54
+0.6
x
0.0
4.57
0.0
K Diskus     


Final A

Final

1Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
42.85
Spårvägens FK
42.85
  
2Embla Wihk
Embla Wihk 02, Hammarby
36.61
Hammarby IF
36.61
  
Hilding42.4441.3140.20x41.2242.85
Wihk32.3032.3934.5633.0432.1036.61
K Spjut     


Final A

Final

1Eunice Karlsson
39.55
Eskilstuna FI
39.55
  
2Felicia Lindberg
32.39
Hammarby IF
32.39
SB
  
3Tiffanie MagnussonUpsala IF
28.66
PB
  
Karlsson37.3134.8135.7236.1239.5535.58
Lindberg30.4832.1430.7130.5830.7732.39
Magnusson28.6624.8325.3524.0825.8925.00
F17 Diskus     


Final A

Final

1Frida Krantz
41.13
Hammarby IF
41.13
  
2Norah Lind
37.85
Tyresö FK
37.85
PB
  
3Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
37.08
KFUM Örebro
37.08
  
Krantzxx41.13x40.6739.62
Lindxx36.15xx37.85
Bernhultx34.88xxx37.08
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
45.58
KFUM Örebro
45.58
  
2Norah Lind
39.10
Tyresö FK
39.10
  
3Matilda Eriksson
37.24
Västerås FK
37.24
  
4Alvah Lind
33.25
Tyresö FK
33.25
  
Bernhult41.96xx39.6045.5840.54
Lind35.7037.0937.9438.9938.8539.10
Erikssonxx36.2937.24xx
Lind32.7733.2531.6533.2532.6632.44
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Tindra Törnestam
39.81
Spårvägens FK
39.81
  
2Desiree Essman
Desiree Essman 06, Råby-Rekarne
29.43
Råby-Rekarne FIF
29.43
  
3Midea Allard
Midea Allard 08, Västerås
24.95
Västerås FK
24.95
PB
  
Törnestam38.96x38.5939.71x39.81
Essmanxx23.6225.3429.43x
Allard24.9524.14x21.8923.2222.53
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Wilda Runeborg
Wilda Runeborg 07, Råby-Rekarne
30.49
Råby-Rekarne FIF
30.49
  
2Midea Allard
Midea Allard 08, Västerås
27.95
Västerås FK
27.95
  
3Desiree Essman
Desiree Essman 06, Råby-Rekarne
23.14
Råby-Rekarne FIF
23.14
PB
  
4Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
23.02
Katrineholms SK
23.02
PB
  
Runeborg28.9230.4927.80xx30.28
Allard23.2926.8227.9527.1127.0325.65
Essman22.2123.14x19.8820.03
Sevelinxx18.1319.0423.02x
F13 Höjd     


Final A

Final

1Alice Jeansson
Alice Jeansson 08, Spårvägen
1.33
Spårvägens FK
1.33
PB
  
2Maja Bernhult
Maja Bernhult 09, KFUM Örebro
1.30
KFUM Örebro
1.30
  
3Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
1.25
10Katrineholms SK
1.25
  
4Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
1.20
11Katrineholms SK
1.20
  
1.051.101.151.201.251.301.331.38
Jeanssonooooooxoxxx
Bernhult-oooxoxxoxxx
Sevelin--ooo
Daunooooxxx
F13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Nellie Garmland
4.67
Katrineholms SK
4.67
+0.8
  
2My Lindberg
4.63
Hellas FK
4.63
+0.3
  
3Alice Jeansson
Alice Jeansson 08, Spårvägen
4.52
Spårvägens FK
4.52
0.0 SB
  
4Annabelle Grahn
4.28
Spårvägens FK
4.28
0.0
  
5Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
3.90
11Katrineholms SK
3.90
+0.2 PB
  
6Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
3.61
10Katrineholms SK
3.61
+0.4
  
7Molly Eriksson
3.40
Västerås FK
3.40
+1.7 PB
  
Garmland4.55
+0.3
4.64
0.0
4.67
+0.8
4.58
+0.5
Lindberg4.37
+0.5
4.53
0.0
4.41
0.0
4.63
+0.3
Jeansson4.52
0.0
4.22
+0.4
x
0.0
4.42
0.0
Grahn4.20
0.0
3.98
+0.3
4.28
0.0
4.03
0.0
Daunx
+0.2
3.90
+0.2
3.25
+0.3
x
0.0
Sevelinx
-0.1
3.44
0.0
3.61
+0.4
3.33
+0.5
Eriksson3.40
+1.7
3.38
+0.2
3.36
0.0
2.48
0.0
F13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Midea Allard
Midea Allard 08, Västerås
23.63
Västerås FK
23.63
  
Allardxx23.63x
F13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Midea Allard
Midea Allard 08, Västerås
29.29
Västerås FK
29.29
  
2Vendela Dekreon
25.75
Eskilstuna FI
25.75
  
3Molly Eriksson
18.52
Västerås FK
18.52
  
Allard29.2927.1727.5128.74
Dekreon23.2825.7523.5920.39
Eriksson18.5215.5917.0513.90