11.9
16.9
16.9
16.9
7.9
15.9
12.9
12.9
15.9
15.9
15.9
14.9
12.9
12.9
15.9
13.9
12.9
5.9
4.9
14.9
13.9
13.9
12.9
12.9
10.9
9.9
13.9
10.9
12.9
12.9
10.9
12.9
9.9
8.9
11‐12.9
12.9
5.9
3.9
11.9
12.9
11.9
11.9
8.9
11.9
9.9
2.9
11.9
11.9
8.9
8.9
8.9
8.9
11.9
11‐12.9
8.9
11.9
30.8
11‐12.9
12.9
13.9
11.9
19.6
21.8
8.9
11.9
4.9
7.9
9.9
9.9
8.9
4.9
7.9
10.9
11.9
10.9
8.9
5.9
11.9
11.9
11.7
20.6
4.9
8.9
8.9
28‐29.8
8.9
8.9
4‐5.9
4‐5.9
28.8
6.9
8.9
7.9
22.8
21.8
7.9
7.9
6.9
5.9
6.9
Arena: Källbrinks IP   Arrangör: Huddinge AIS
Tävlande: 70 (35+35)   Starter: 341 (175+166)

Män
M 4x100 m     
31 jul

Final A

Final
31 jul
1Örgryte IS 
40.78
  
  Jonatan Hirsh  98, Alexander Andreasson  99, Carl Bengtström  00, Anders Pihlblad  98
2Malmö AI 
40.89
  
  Jean-Christian Zirignon  95, Austin Hamilton  97, Douglas Hellbratt  95, Max Rosquist-Larsson  01
3Ullevi FK 
40.93
  
  Nils Thornberg  94, Patrik Andersson  91, Oliwer Danielsson  01, Lucas Bolin  01
4Upsala IF 
40.99
  
  Simon Plesse  02, Desmond Rogo  96, Oskar Motta  98, Odain Rose  92
5Mölndals AIK 
42.19
  
  Tarley Allison  97, Oskar Weidenholm  01, Filip Schwartz  98, Elias Martinsson  97
M 4x400 m     
1 aug

Final A

Final
1 aug
1Örgryte IS 
3:08.86
  
  Samuel Wiik  98, Anders Pihlblad  98, Felix Francois  90, Carl Bengtström  00
2Malmö AI 
3:09.64
  
  Viktor Bondesson  98, Kasper Kadestål  99, Nick Ekelund-Arenander  89, Anton Sigurdsson  96
3Ullevi FK 
3:15.80
  
  Martin Selin  95, Nils Thornberg  94, Aaron Ladestam  00, Alexander Lundskog  96
4Spårvägens FK 
3:16.21
  
  Marcus Berggren  96, Joakim Andersson  92, Philip Stömne  00, Joel Groth  91
5Turebergs FK 
3:20.68
  
  Kevin Duvert  98, Johan Eriksson  88, Valter Kjellberg  04, Emil Johansson  02
6Huddinge AIS 
3:21.91
  
  Fredrik Kihlblom  98, Anton Ledell  99, Dennis Elms Jansson  95, Ludvig Hillenfjärd  97
M 4x800 m     
31 jul

Final A

Final
31 jul
1Hässelby SK 
7:30.88
  
  Erik Djurberg  97, Anton Persson  96, Gustav Berlin  95, Gustav Bivstedt  96
2Hälle IF 
7:31.20
  
  Sharmarke Ahmed  02, Olle Ahlberg  97, Benjamin Åberg  95, Samuel Pihlström  01
3Mölndals AIK 
7:32.76
  
  Jonathan Grahn  04, Simon Wallenlind  97, Alexander Nilsson  95, Victor Wahlgren  02
4Spårvägens FK 
7:33.46
  
  Tobias Eknor  00, Abdelfath Yassin  95, Emil Danielsson  97, Joakim Andersson  92
5Malmö AI 
7:49.61
  
  Daniel Lundborg  97, Staffan Ek  91, Abubakar Abdullahi  99, Warsame Doley  98
6Spårvägens FK 
8:01.64
  
  Bienvenue Musore  90, Oliver Löfqvist  98, Daniel Gleimar  92, Jesper Sjölund  99
7Löparnas Vänner IF 
8:39.42
  
  Habtom Asgede  95, Getacher Tedla  92, Musie Araya  98, Mathias Lindström  90
M 4x1500 m     
1 aug

Final A

Final
1 aug
1Hässelby SK 
15:59.58
  
  Andreas Jansson  96, Erik Djurberg  97, Axel Djurberg  99, Gustav Berlin  95
2Hälle IF 
15:59.80
  
  Anders Grahl  87, Sharmarke Ahmed  02, Olle Ahlberg  97, Samuel Pihlström  01
3Spårvägens FK 
16:00.03
  
  Johan Walldén  87, Estifanos Faid  92, Oliver Löfqvist  98, Emil Danielsson  97
4Mölndals AIK 
16:11.37
  
  Miguel Palm  98, Sebastian Nilsson  98, Alexander Nilsson  95, Simon Wallenlind  97
M22 4x100 m     
1 aug

Final A

Final
1 aug
1IFK Växjö 
41.72
  
  Thomas Jones  01, Johan Claeson  01, Anton Bertilsson  99, Ludvig Jönsson  00
2Ullevi FK 
42.30
  
  Oliwer Danielsson  01, Lucas Bolin  01, Isak Kristensen  00, Anton Bengtsson  99
3Örgryte IS 
42.60
  
  Tobias Carlryd  00, Alexander Andreasson  99, Gustav Karlsson  00, Nils Thorin  03
Upsala IF 
DQ
  
  Bimo Soenarso  01, Marcus Hagerud  01, Markus Lantto  01, Oliver Ericsson-Sotterman  01
M22 3x400 m     
31 jul

Final A

Final
31 jul
1Ullevi FK 
2:29.76
  
  Samuel Andreasson  99, Anton Bengtsson  99, Aaron Ladestam  00
2Örgryte IS 
2:30.28
  
  Tobias Carlryd  00, Gustav Karlsson  00, Felix Larsen Nilsson  00
3IFK Växjö 
2:30.93
  
  Ludvig Jönsson  00, Anton Bertilsson  99, Johan Claeson  01
M22 3x800 m     
1 aug

Final A

Final
1 aug
1Örgryte IS 
5:54.60
  
  Mohamed Nuur  99, Felix Larsen Nilsson  00, Gustav Karlsson  00
2IFK Lidingö 
5:56.00
  
  Jacob Klinth  01, Olof Silvander  99, Julius Mördrup  02
3Ängelholms IF 
5:59.39
  
  Jakob Zäll  01, Simon Harden  00, Oskar Karlsson  02
4Hässelby SK 
6:00.61
  
  Oscar Eliasson  01, Max Bechtel  01, Yassin Abdi  99
5Löparnas Vänner IF 
6:46.78
  
  Theodor Broms  02, Michael Mulgeta  01, Michael Negasi  06
P19 4x100 m     
1 aug

Final A

Final
1 aug
1Hammarby IF 
40.81
  
  David Thid  03, Alexander Pilgrim  03, Jonatan Borg  03, Viktor Wall  03
2Ullevi FK 
42.24
  
  Emmanuel Ogwo  02, Rafael Tejada De Leon  02, Herman Forsberg  02, Victor Hering  03
3Hammarby IF 
42.32
  
  Arvid Wändesjö  03, Markus Moberg  03, Teodor Borgius  03, Niklas Wall  03
4Turebergs FK 
42.81
  
  Nick Heidarian  03, Emil Johansson  02, Hugo Olsson  02, Anton Runemar  02
5IFK Växjö 
42.95
  
  Isak Hughes  05, Edvin Månsson  02, Moltas Strömberg  03, Hannes Egonsson  03
6Huddinge AIS 
43.88
  
  Johan Sundgren  03, Emil Sörqvist  03, Joakim Hellbratt  03, Albin Jakobsson  02
7Åhus FIK 
45.26
  
  Nils Lennartsson  02, Hugo Larsson Wilhelmsson  02, Truls Månsson  02, Simon Nordqvist  02
8Huddinge AIS 
46.73
  
  Emil Klockar  06, Joel Borrman  04, Marcus Adrian  02, Sebastian Sandblom  02
Heat 1
1 aug
1 aug
1Hammarby IF 
41.40
Q
  
  David Thid  03, Alexander Pilgrim  03, Jonatan Borg  03, Viktor Wall  03
2Ullevi FK 
42.31
q
  
  Emmanuel Ogwo  02, Rafael Tejada De Leon  02, Herman Forsberg  02, Victor Hering  03
3IFK Växjö 
42.91
q
  
  Isak Hughes  05, Edvin Månsson  02, Moltas Strömberg  03, Hannes Egonsson  03
4Huddinge AIS 
47.04
q
  
  Emil Klockar  06, Joel Borrman  04, Marcus Adrian  02, Sebastian Sandblom  02
Upsala IF 
DQ
  
  Eemeli Peura  03, Simon Plesse  02, Oskari Peura  03, David Axelsson  04
Heat 2
1 aug
1 aug
1Hammarby IF 
42.75
Q
  
  Arvid Wändesjö  03, Markus Moberg  03, Teodor Borgius  03, Niklas Wall  03
2Turebergs FK 
43.45
q
  
  Nick Heidarian  03, Emil Johansson  02, Hugo Olsson  02, Anton Runemar  02
3Huddinge AIS 
43.85
q
  
  Johan Sundgren  03, Emil Sörqvist  03, Joakim Hellbratt  03, Linus Simmerlein  02
4Åhus FIK 
45.69
q
  
  Nils Lennartsson  02, Hugo Larsson Wilhelmsson  02, Truls Månsson  02, Simon Nordqvist  02
5Västerås FK 
48.76
  
  Tim Singmandeewised  02, Mattias Waernulf  02, Lucas Ulegård  03, Oliver Smidskog  02
Malmö AI 
DQ
  
  Elias Hedner  02, Adam Svensson  03, Zacharias Parmatow  03, Nils Nilsson Gott  03
P19 1000 m stafett     
31 jul

Final A

Final
31 jul
1Hammarby IF 
1:54.67
  
  Jonatan Borg  03, Viktor Wall  03, David Thid  03, Markus Moberg  03
2Hammarby IF 
1:57.78
  
  Mikael Agge  02, Niklas Wall  03, Noah Bucht Wesslén  03, Alexander Pilgrim  03
3Västerås FK 
1:57.86
  
  Henrik Silva Skoog  04, Lucas Ulegård  03, Oliver Smidskog  02, Mattias Waernulf  02
4Huddinge AIS 
1:59.58
  
  Johan Sundgren  03, Joakim Hellbratt  03, Emil Sörqvist  03, Linus Simmerlein  02
5KFUM Örebro 
1:59.68
  
  Stefan Franzén  03, Ludvig Molinder  03, Kevin Bodén  02, Henrik Franzén  03
6Malmö AI 
2:01.90
  
  Elias Hedner  02, Adam Svensson  03, Andreas Jönsson  02, Nils Gott  03
7Mölndals AIK 
2:04.58
  
  David Ulstein  03, Marcus Blixt  02, Simon Wikell  03, Michael Rosenqvist  02
Turebergs FK 
DNF
  
  Nick Heidarian  03, Hugo Olsson  02, Emil Pettersson  92, Emil Johansson  02
Heat 1
31 jul
31 jul
1Västerås FK 
1:57.97
Q
  
  Henrik Silva Skoog  04, Lucas Ulegård  03, Oliver Smidskog  02, Mattias Waernulf  02
2Hammarby IF 
2:01.96
q
  
  Mikael Agge  02, Alexander Pilgrim  03, Niklas Wall  03, Noah Bucht Wesslén  03
3Malmö AI 
2:02.12
q
  
  Elias Hedner  02, Adam Svensson  03, Nils Nilsson Gott  03, Andreas Jönsson  02
4Huddinge AIS 
2:02.21
q
  
  Johan Sundgren  03, Joakim Hellbratt  03, Emil Sörqvist  03, Albin Jakobsson  02
5Mölndals AIK 
2:02.98
q
  
  David Ulstein  03, Marcus Blixt  02, Simon Wikell  03, Michael Rosenqvist  02
6Upsala IF 
2:04.04
  
  Pontus Lindell  03, David Axelsson  04, Frans Ingelstam  02, Johan Olsson  03
Alunda SK 
DNF
  
  Kasper Hammarlund  03, Sebastian Eriksson  03, Josef Malsher  04, Alvin Rask  04
Heat 2
31 jul
31 jul
1Hammarby IF 
1:57.84
Q
  
  Arvid Wändesjö  03, Viktor Wall  03, Jonatan Borg  03, Markus Moberg  03
2KFUM Örebro 
2:00.76
q
  
  Stefan Franzén  03, Ludvig Molinder  03, Henrik Franzén  03, Kevin Bodén  02
3Turebergs FK 
2:03.09
q
  
  Nick Heidarian  03, Hugo Olsson  02, Emil Pettersson  92, Emil Johansson  02
4Huddinge AIS 
2:10.16
  
  Sebastian Sandblom  02, Joel Borrman  04, Emil Klockar  06, Marcus Adrian  02
Åhus FIK 
DQ
  
  Nils Lennartsson  02, Hugo Larsson Wilhelmsson  02, Simon Nordqvist  02, Truls Månsson  02
Boo IF 
DQ
  
  Karl Sörensen  03, Tor Mörk  03, Felix Österberg  05, Adrian Jergmar  03
P19 3x800 m     
1 aug

Final A

Final
1 aug
1Mölndals AIK 
5:44.83
  
  Simon Wikell  03, Jonathan Grahn  04, Victor Wahlgren  02
2KFUM Örebro 
5:52.01
  
  Noha Olsson  02, Kevin Bodén  02, Henrik Franzén  03
3Upsala IF 
6:07.65
  
  Vidar Arvidsson  03, Pelle Nilsson  03, Elias Liljestrand  03
4KA 2 IF 
6:12.53
  
  Noah Johansson  02, Jona Lindman  04, Simon Rosenquist  03
5Hässelby SK 
6:21.90
  
  Mårten Nystrand  03, David Wide  03, Vilhelm Werner  03
P17 4x100 m     
1 aug

Final A

Final
1 aug
1IFK Lund 
42.35
  
  Jeroen Persson  05, Isak Holgersson  04, Erik Erlandsson  04, Isak Gamst  05
2Örgryte IS 
43.54
  
  Axel Eenfeldt  05, William Asker  04, Marcus Johansson  05, Alex Apelgrim  04
3Malmö AI 
43.70
  
  Måns Bergström  05, Noah Karlberg  05, Melvin Vala Tefre  05, Morgan Lindstedt  05
4Täby IS 
44.06
  
  Viggo Stridh  05, Joel Enander  05, Albin Edgert  05, Elias Bouloussaa  05
5Spårvägens FK 
44.32
  
  Erik Andersson  06, Gustav Hellsten  05, Konrad Sundbom Kopparberg  05, Oliver Ericsson  06
6Bromma IF Bromma If
44.85
  
  Filip Ekström  05, Babu Badjie  05, David Steinberg  04, David Hedlund Carlson  05
7Hässelby SK 
44.87
  
  Mindor Bergler  05, Elias Boman  04, Linus Jonsson  04, Erik Larripa Taxell  05
8Hanvikens SK Hanvikens Sk
45.49
  
  Casper Gustafsson  04, Oscar Niklasson  04, Emil Kågström Tyboni  06, Jonathan Hurtig  05
Heat 1
1 aug
1 aug
1IFK Lund 
43.07
Q
  
  Jeroen Persson  05, Isak Holgersson  04, Erik Erlandsson  04, Isak Gamst  05
2Malmö AI 
43.98
q
  
  Måns Bergström  05, Noah Karlberg  05, Melvin Vala Tefre  05, Morgan Lindstedt  05
3Täby IS 
44.20
q
  
  Viggo Stridh  05, Joel Enander  05, Albin Edgert  05, Elias Bouloussaa  05
4Hanvikens SK Hanvikens Sk
45.39
q
  
  Casper Gustafsson  04, Oscar Niklasson  04, Emil Kågström Tyboni  06, Jonathan Hurtig  05
5Huddinge AIS 
45.93
  
  Tim Forsberg  05, Leo Jordal  05, Eric Mathier  04, Oscar Heaton  05
Ullevi FK 
DQ
  
  Viggo Andersson  04, Johannes Lundqvist  04, Philip Karlsson  04, Shakeem Reid  05
Heat 2
1 aug
1 aug
1Örgryte IS 
43.71
Q
  
  Axel Eenfeldt  05, William Asker  04, Marcus Johansson  05, Alex Apelgrim  04
2Spårvägens FK 
44.94
q
  
  Erik Andersson  06, Gustav Hellsten  05, Konrad Sundbom Kopparberg  05, Oliver Ericsson  06
3Hässelby SK 
44.97
q
  
  Mindor Bergler  05, Elias Boman  04, Linus Jonsson  04, Erik Larripa Taxell  05
4Bromma IF Bromma If
45.35
q
  
  Filip Ekström  05, Babu Badjie  05, David Steinberg  04, David Hedlund Carlson  05
5Åhus FIK 
46.47
  
  William Jarnemo  04, Joel Torp  04, Lukas Lindbladh  04, William Lindqvist  05
Sundsvalls FI 
DQ
  
  Vidar Kempe  04, Leon Ölmerud Kjellman  06, Simon Vikström  04, Vilgot Westling  05
IFK Göteborg 
DNF
  
  Nils Brakander  04, Anthon Bokelund Singh  04, Tristan Heno  04, Tobias Hadzikostas  05
P17 1000 m stafett     
31 jul

Final A

Final
31 jul
1Danderyds SK 
1:56.40
  
  Victor Törnström  05, Lucas Törnström  05, Erik Skoglund  04, Viktor Skoglund  04
2IFK Lund 
1:58.02
  
  Kalel Mudingay  06, Isak Holgersson  04, Jeroen Persson  05, Erik Erlandsson  04
3IFK Göteborg 
1:58.41
  
  Nils Brakander  04, Anthon Bokelund Singh  04, Tristan Heno  04, Robin Turan  04
4Örgryte IS 
2:02.35
  
  Axel Eenfeldt  05, William Asker  04, Albin Hagstedt  04, Alex Apelgrim  04
5Sundsvalls FI 
2:02.61
  
  Vidar Kempe  04, Christof Neib  04, Leon Ölmerud Kjellman  06, Simon Vikström  04
6Hässelby SK 
2:02.78
  
  Mindor Bergler  05, Linus Jonsson  04, Erik Larripa Taxell  05, Elias Boman  04
7Malmö AI 
2:03.51
  
  Måns Bergström  05, Noah Karlberg  05, Marcus Asker  05, Melvin Vala Tefre  05
8Bromma IF Bromma If
2:07.28
  
  Filip Ekström  05, David Steinberg  04, David Hedlund Carlson  05, Babu Badjie  05
Heat 1
31 jul
31 jul
1Danderyds SK 
1:59.75
Q
  
  Victor Törnström  05, Lucas Törnström  05, Alexander Davidsson Eriksson  04, Markus Brodin  04
2IFK Lund 
2:00.83
q
  
  Kalel Mudingay  06, Isak Holgersson  04, Jeroen Persson  05, Erik Erlandsson  04
3IFK Göteborg 
2:01.00
q
  
  Nils Brakander  04, Anthon Bokelund Singh  04, Tristan Heno  04, Robin Turan  04
4Hässelby SK 
2:03.48
q
  
  Mindor Bergler  05, Linus Jonsson  04, Erik Larripa Taxell  05, Elias Boman  04
5Bromma IF Bromma If
2:04.45
q
  
  Filip Ekström  05, David Steinberg  04, David Hedlund Carlson  05, Babu Badjie  05
6Malmö AI 
2:06.38
q
  
  Måns Bergström  05, Noah Karlberg  05, Morgan Lindstedt  05, Marcus Asker  05
7Åhus FIK 
2:09.84
  
  William Jarnemo  04, Joel Torp  04, William Lindqvist  05, Samuel Jönsson  06
IFK Lidingö 
DNF
  
  Anton Hellstrand Helleberg  05, Melker Carlens  04, Edvin Unger  05, Lenny Gränzer  05
Heat 2
31 jul
31 jul
1Örgryte IS 
2:02.51
Q
  
  Axel Eenfeldt  05, William Asker  04, Alex Apelgrim  04, Albin Hagstedt  04
2Sundsvalls FI 
2:03.59
q
  
  Vidar Kempe  04, Christof Neib  04, Leon Ölmerud Kjellman  06, Simon Vikström  04
3Hanvikens SK Hanvikens Sk
2:07.67
  
  Jonathan Hurtig  05, Oscar Niklasson  04, Casper Gustafsson  04, Linus Fondin  05
4Ystads IF Ahlbeck
2:08.38
  
  André Björk  06, Ludvig Månsson  05, Joar Franck  05, Oliver Fehrlund Persson  05
5IFK Halmstad 
2:09.98
  
  David Lövdahl  05, Ludvig Palmkvist  05, Isac Svensson  04, Edvin Håkansson  05
6IF Göta Karlstad 
2:11.34
  
  Isak Holmgård  05, Alexander Oliver  05, Nils Erixsson  05, Jakob Hallgren  04
Spårvägens FK 
DQ
  
  Oliver Ericsson  06, Gustav Hellsten  05, Erik Andersson  06, Konrad Sundbom Kopparberg  05
P17 3x800 m     
1 aug

Final A

Final
1 aug
1Danderyds SK 
6:00.05
  
  Markus Brodin  04, Erik Skoglund  04, Viktor Skoglund  04
2Danderyds SK 
6:00.52
  
  Victor Törnström  05, Alexander Davidsson Eriksson  04, Lucas Törnström  05
3Malmö AI 
6:09.61
  
  Modou Bah  04, Marcus Asker  05, Theo Hellberg  04
4Västerås FK 
6:11.25
  
  Felix Persson  05, Ludvig Jaasund  04, Markus Andersson  05
5Tullinge FI 
6:19.46
  
  Milian Hentschke  05, Albert Söderqvist  05, Kenan Kuru  04
6Hässelby SK 
6:23.85
  
  Linus Jansson  04, Samuel Berhane  05, Axel Månsson  04
7IFK Lidingö 
6:39.69
  
  Karl Ottfalk  06, Luca Gränzer  05, Leonardo Garavini  05
8Bromma IF Bromma If
6:45.41
  
  Simon Johansson  05, Nils Gähler  04, Enzo Öhman  06
9Ystads IF Ahlbeck
6:50.29
  
  André Björk  06, Oliver Fehrlund Persson  05, Joar Franck  05
10IF Göta Karlstad 
6:58.03
  
  Nils Erixsson  05, Jakob Hallgren  04, Isak Holmgård  05
11Löparnas Vänner IF 
7:58.86
  
  Meshake Mutulani  05, Shadrach Shady  05
P15 4x80 m     
31 jul

Final A

Final
31 jul
1KA 2 IF 
35.97
  
  Oliver Mostert  06, Bence Skärlund  06, Ture Lindell  06, Akilles Teglbjaerg  06
2IFK Göteborg 
36.13
  
  Hugo Kündig  06, Hannes Lukkari  06, Kristoffer Eneman  06, Albin Edin  06
3Malmö AI 
36.45
  
  Eric Segnon  06, William Trulsson  06, Melker Jensfelt  06, Linus Eriksson  06
4Bromma IF Bromma If
36.47
  
  Kim Wingren  06, Filip Olsson  06, Jonathan Lyktberg  07, William Wellstedt  07
5Hammarby IF 
36.99
  
  Carl Bergmark  06, Elias Kapell  06, Alfred Berglind  06, Vilmer Karlsson  07
6KFUM Örebro 
37.10
  
  Sigge Bergentz  06, Hampus Hillding  06, Neo Kanedal  07, Arvid Melander  08
7IFK Helsingborg 
37.49
  
  Albin Sjöh  06, Vuk Dorontic  06, David Eriksson  06, Viktor Vartia  06
Heat 1
31 jul
31 jul
1KA 2 IF 
36.43
Q
  
  Oliver Mostert  06, Bence Skärlund  06, Ture Lindell  06, Akilles Teglbjaerg  06
2Hammarby IF 
36.96
q
  
  Carl Bergmark  06, Elias Kapell  06, Alfred Berglind  06, Vilmer Karlsson  07
3KFUM Örebro 
37.27
q
  
  Sigge Bergentz  06, Hampus Hillding  06, Neo Kanedal  07, Arvid Melander  08
4IFK Helsingborg 
37.52
q
  
  Albin Sjöh  06, Vuk Dorontic  06, David Eriksson  06, Viktor Vartia  06
5Sävedalens AIK 
39.03
  
  Viggo Büller  06, Alfred Danerud  07, Ture Hjortbäck  07, Daniel Brevik  06
Turebergs FK 
DQ
  
  Jonathan Edberg  06, Jakob Lennermark  07, Joar Eriksson  07, Gustav Källström  06
Heat 2
31 jul
31 jul
1Bromma IF Bromma If
36.61
Q
  
  Kim Wingren  06, Filip Olsson  06, Jonathan Lyktberg  07, William Wellstedt  07
2IFK Göteborg 
36.80
q
  
  Hugo Kündig  06, Hannes Lukkari  06, Kristoffer Eneman  06, Albin Edin  06
3Malmö AI 
36.89
q
  
  Eric Segnon  06, William Trulsson  06, Melker Jensfelt  06, Linus Eriksson  06
4Mölndals AIK 
38.53
q
  
  Anton Fäldt  06, Allan Elgemark  06, Oskar Andersson  07, David Blixt  07
5Hammarby IF 
38.68
  
  Aron Gullberg  06, Filip Herre  06, Neo Hall  06, Anton Sallnäs  06
P15 3x800 m     
1 aug

Final A

Final
1 aug
1Hammarby IF 
6:16.34
  
  Filip Herre  06, Neo Hall  06, Vilmer Karlsson  07
2KFUM Örebro 
6:17.25
  
  Viggo Olsson  06, Albert Ziegler  06, Folke Eriksson  06
3Mölndals AIK 
6:34.53
  
  Wilmer Grahn  07, Sven Nordström  06, Albin Björk  06
4KA 2 IF 
6:42.24
  
  Bence Skärlund  06, Ture Lindell  06, Akilles Teglbjaerg  06
5Hässelby SK 
6:48.31
  
  Anton Petersson  06, Simon Berhane  07, Alexander Hägg  06
6Turebergs FK 
6:52.77
  
  Jakob Bergström  06, Lowe Fuxe Barkvall  06, Vilhelm Lood Falgén  07
7Hammarby IF 
6:52.94
  
  Aron Gullberg  06, Alfred Berglind  06, Carl Bergmark  06
8IFK Växjö 
7:07.89
  
  Theo Eriksson  06, Viggo Bergström  06, Isak Bergström  06
9Täby IS 
7:10.10
  
  Leo Papinski  07, Erik Nederheim  06, Aref Mohamad  06
M35 4x100 m     
31 jul

Final A

Final
31 jul
1Turebergs FK 
62.80
  
  Roland Jonsson  56, Karl-Gunnar Karnebäck  55, Nils Nestor  52, Hans Säll  61
2Löparnas Vänner IF 
67.99
  
  Mehmet Abbeholm  71, Mikael Omberg  73, Christian Lindström  74, Jan Förberg  42
Upsala IF 
DQ
  
  Peder Berge  79, Henrik Åkeblom  81, Lion Martinez  78, Julian Gabert  86
M35 4x400 m     
31 jul

Final A

Final
31 jul
1Turebergs FK 
5:07.37
NR60
  
  Roland Jansson  52, Karl-Gunnar Karnebäck  55, Hans Säll  61, Nils Nestor  52
2Löparnas Vänner IF 
5:09.22
  
  Mehmet Abbeholm  71, Mikael Omberg  73, Christian Lindström  74, Jan Förberg  42
M35 3x800 m     
1 aug

Final A

Final
1 aug
1Huddinge AIS 
6:58.62
  
  Mikael Rosengren  80, Anders Klockar  75, Sven Petersson  83
2Spårvägens FK 
7:06.24
NR50
  
  Roger Reinhold  61, Fredrik Nybäck  70, Fredrik Eckerström  70
3Upsala IF 
7:11.04
  
  Svante Franzon  72, Rickard Knutsson  71, Svante Lenke  69
4Mölndals AIK 
7:15.71
  
  Jens Persson  70, Jonas Hagelin  74, Erik Roos  77
5IFK Märsta 
7:27.52
  
  Per Eriksson  76, Kemal Davidsun  71, Morten Linnes  67
6Löparnas Vänner IF 
7:33.90
  
  Zakarias Matton  82, Richard Althoff  73, Tesfaldet Tesfay  81
7Löparnas Vänner IF 
8:13.13
  
  Lars Holmgren  65, Örjan Pettersson  66, Temesghen Beraki  63
8Löparnas Vänner IF 
8:13.98
  
  David Bustos  80, Johan Wieck  69, Thomas Habtu  72
9Löparnas Vänner IF 
8:22.61
  
  Mehmet Abbeholm  71, Christian Lindström  74, Mikael Omberg  73
Kvinnor
K 4x100 m     
31 jul

Final A

Final
31 jul
1Malmö AI 
44.53
  
 Filippa Sivnert  01, Wilma Rosenquist  01, Daniella Busk  93, Linnea Killander  93
2Ullevi FK 
45.27
  
 Ebba Magnusson  01, Lisa Lilja  96, Matilda Hellqvist  93, Elvira Tanderud  04
3Spårvägens FK 
46.43
  
 Marie Kimumba  95, Sandra Törnros  95, Elin Westerlund  90, Moa Hjelmer  90
4IF Göta Karlstad 
46.54
  
 Emilia Kjellberg  96, Ida Hansen  93, Hanna Karlsson  03, Kaiza Karlén  98
5Mölndals AIK 
46.65
  
 Ella Borg  04, Hanna Palmqvist  96, Ebba Gustafsson  02, Filippa Rodrigues  99
6Hässelby SK 
47.63
  
 Charlotte Andersson  00, Laura Fodor  03, Clara Fallenius  03, Amanda Hansson  99
7Täby IS 
48.28
  
 Daniela Karlsson  96, Linnéa Frobe  98, Maria Södergren  98, Leticia Buchli  02
8Åhus FIK 
50.66
  
 Emma Gerdes  03, Cornelia Helgesson  02, Filippa Svensson  03, Hannah Hansson  00
K 4x400 m     
1 aug

Final A

Final
1 aug
1Ullevi FK 
3:38.22
  
 Alice Svantesson  97, Lovisa Lindh  91, Lisa Lilja  96, Matilda Hellqvist  93
2IF Göta Karlstad 
3:40.42
  
 Lovisa Ellström  00, Lova Perman  03, Hanna Karlsson  03, Minna Svärd  98
3Hässelby SK 
3:43.80
  
 Amanda Holmberg  98, Laura Fodor  03, Lovisa Bivstedt  01, Sandra Knezevic  92
4Spårvägens FK 
3:47.11
  
 Maia Eppelin  96, Marie Kimumba  95, Elin Westerlund  90, Moa Hjelmer  90
5Täby IS 
3:50.91
  
 Maria Södergren  98, Lovisa Linde  98, Linnéa Frobe  98, Ebba Jernmark Burrows  00
6Göteborgs KIK 
4:19.98
  
 Amanda Magnusson  04, Johanna Sjögren  02, Emma Söderström  98, Julia Nielsen  01
K 4x800 m     
31 jul

Final A

Final
31 jul
1Turebergs FK 
8:36.74
  
 Bianca Salming  98, Yolanda Ngarambe  91, Elvira Bredin  03, Hanna Hermansson  89
2IF Göta Karlstad 
8:50.85
  
 Lovisa Ellström  00, Olivia Weslien  97, Wilma Karlsson  03, Lova Perman  03
3IFK Göteborg 
8:53.04
  
 Agnes Thundal  05, Madeleine Björlin-Delmar  96, Nicole Tiourine  05, Saga Provci  04
4Göteborgs KIK 
8:55.92
  
 Emma Söderström  98, Tova Eurén Magnusson  94, Julia Nielsen  01, Wilma Nielsen  01
5Hässelby SK 
9:06.07
  
 Amanda Holmberg  98, Anna Silvander  93, Wilma Marcusson  99, Lovisa Bivstedt  01
6Mölndals AIK 
9:10.31
  
 Sara Dädeby  99, Saga Hagelin  03, Alma Svantesson  04, Elin Brink  97
7Hammarby IF 
9:13.10
  
 Julia Wändin  07, Filippa Ramberg  97, Matilda Borg  07, Nora Lundin  03
8Upsala IF 
9:18.67
  
 Filippa Hägglund  03, Felicia Jansson  05, Alva Malmsten Nilsson  03, Lowa Branth  05
9Örgryte IS 
9:31.40
  
 Judith Wagersten  98, Emma Dahl  91, Johanna Larsson  93, Johanna Widarsson Norbeck  89
K 3x1500 m     
1 aug

Final A

Final
1 aug
1Göteborgs KIK 
13:46.90
  
 Tova Eurén Magnusson  94, Julia Nielsen  01, Wilma Nielsen  01
2Örgryte IS 
13:53.95
  
 Johanna Larsson  93, Emma Dahl  91, Johanna Widarsson Norbeck  89
3Hässelby SK 
14:21.24
  
 Wilma Marcusson  99, Hannah Kinane  06, Anna Silvander  93
4Mölndals AIK 
14:36.49
  
 Alice Greberg  98, Ida Hilmersson  98, Elin Brink  97
K22 4x100 m     
1 aug

Final A

Final
1 aug
1Malmö AI 
46.04
  
 Filippa Sivnert  01, Wilma Rosenquist  01, Freja Andersdotter  01, Kajsa Kjellergren  01
2Hässelby SK 
47.06
  
 Charlotte Andersson  00, Greta Deltin  00, Clara Fallenius  03, Amanda Hansson  99
3Västerås FK 
48.01
  
 Virva Rylander  00, Matilda Eriksson  04, Carolina Söderbom  99, Tyra Landin  02
4Täby IS 
48.78
  
 Hannah Stenbeck  01, Leticia Buchli  02, Josefine Lundvall  99, Sara Hermansson  99
5Huddinge AIS 
49.69
  
 Kajsa Engblom  01, Sarah Karlsson  01, Minna Silvell  04, Izabella Ripsweden  00
K22 3x400 m     
31 jul

Final A

Final
31 jul
1Göteborgs KIK 
2:53.56
  
 Sandra Åberg  03, Julia Nielsen  01, Wilma Nielsen  01
2Västerås FK 
2:54.25
  
 Tyra Landin  02, Carolina Söderbom  99, Virva Rylander  00
3Täby IS 
3:00.45
  
 Sara Hermansson  99, Leticia Buchli  02, Ebba Jernmark Burrows  00
K22 3x800 m     
1 aug

Final A

Final
1 aug
1Göteborgs KIK 
7:14.70
  
 Sandra Åberg  03, Julia Nielsen  01, Wilma Nielsen  01
2Mölndals AIK 
7:17.07
  
 Sara Gunnarsson  99, Martina Winberg  99, Sara Dädeby  99
F19 4x100 m     
1 aug

Final A

Final
1 aug
1Malmö AI 
47.61
  
 Joy Thulin  03, Milla Svanberg  03, Ella Uddenäs  05, Emilia Mandl  04
2Ullevi FK 
48.39
  
 Elvira Tanderud  04, Elin Hallbjörner  02, Kajsa Karila  02, Elin Pettersson  03
3IFK Lund 
48.70
  
 Klara Persson  04, Magda Karlsson  04, Famke Persson  03, Daga Indebetou  03
4Bromma IF 
48.72
  
 Tyra Tunander Cedrenius  04, Edda Chin Nygårds  04, Cecilia Nybleus  02, Lisen Rignell  03
5Mälarhöjdens IK 
49.53
  
 Emelie From Hoppeler  02, Josefin Wikfeldt  02, Elise Legzdins  02, Moa Skagerlund  03
6Turebergs FK 
50.59
  
 Hedda Folkhage  03, Clara Billing  02, Ronja Chrifi  02, Emma Carlsson  05
7Huddinge AIS 
50.67
  
 Isabelle Pettersson  03, Lina Bjerkestam  05, Elwira Ripsweden  02, Minna Leijonhufvud  03
8Göteborgs KIK 
56.68
  
 Johanna Stübner  02, Moa Gustafsson  04, Nina Hertz Saebbö  04, Johanna Sjögren  02
Heat 1
1 aug
1 aug
1Malmö AI 
48.53
Q
  
 Joy Thulin  03, Milla Svanberg  03, Ella Uddenäs  05, Emilia Mandl  04
2Mälarhöjdens IK 
49.85
q
  
 Emelie From Hoppeler  02, Josefin Wikfeldt  02, Elise Legzdins  02, Moa Skagerlund  03
3Göteborgs KIK 
51.72
q
  
 Johanna Stübner  02, Moa Gustafsson  04, Nina Hertz Saebbö  04, Johanna Sjögren  02
4Hammarby IF 
54.92
q
  
 Linnéa Lindefalk  05, Molly Freeman  02, Alicia Löwhagen  03, Fredrika Pettersson  02
Heat 2
1 aug
1 aug
1Ullevi FK 
48.37
Q
  
 Elvira Tanderud  04, Elin Hallbjörner  02, Kajsa Karila  02, Elin Pettersson  03
2IFK Lund 
48.88
q
  
 Klara Persson  04, Magda Karlsson  04, Famke Persson  03, Daga Indebetou  03
3Bromma IF 
49.46
q
  
 Tyra Tunander Cedrenius  04, Edda Chin Nygårds  04, Cecilia Nybleus  02, Lisen Rignell  03
4Turebergs FK 
50.76
q
  
 Hedda Folkhage  03, Clara Billing  02, Ronja Chrifi  02, Emma Carlsson  05
5Huddinge AIS 
50.89
q
  
 Isabelle Pettersson  03, Lina Bjerkestam  05, Elwira Ripsweden  02, Minna Leijonhufvud  03
F19 1000 m stafett     
31 jul

Final A

Final
31 jul
1Malmö AI 
2:13.01
  
 Joy Thulin  03, Ella Uddenäs  05, Milla Svanberg  03, Emilia Mandl  04
2Bromma IF 
2:16.38
  
 Tyra Tunander Cedrenius  04, Edda Chin Nygårds  04, Cecilia Nybleus  02, Lisen Rignell  03
3IFK Lund 
2:19.09
  
 Klara Persson  04, Famke Persson  03, Daga Indebetou  03, Magda Karlsson  04
4Ullevi FK 
2:21.74
  
 Kajsa Karila  02, Elin Hallbjörner  02, Wendela Yhlen Graf  02, Elin Pettersson  03
5Göteborgs KIK 
2:22.90
  
 Moa Gustafsson  04, Johanna Stübner  02, Nina Hertz Saebbö  04, Johanna Sjögren  02
6Hammarby IF 
2:27.25
  
 Agnes Jansson  05, Alannah Hellstadius  04, Nadja Fernström  03, Wilma Nordgren  03
7Turebergs FK 
2:29.27
  
 Ronja Chrifi  02, Hedda Folkhage  03, Emma Carlsson  05, Clara Billing  02
8Huddinge AIS 
2:29.66
  
 Lina Bjerkestam  05, Minna Leijonhufvud  03, Isabelle Pettersson  03, Elwira Ripsweden  02
Heat 1
31 jul
31 jul
1Malmö AI 
2:23.96
Q
  
 Joy Thulin  03, Ella Uddenäs  05, Milla Svanberg  03, Emilia Mandl  04
2Göteborgs KIK 
2:25.88
q
  
 Johanna Stübner  02, Moa Gustafsson  04, Nina Hertz Saebbö  04, Johanna Sjögren  02
3Hammarby IF 
2:26.08
q
  
 Alannah Hellstadius  04, Agnes Jansson  05, Nadja Fernström  03, Wilma Nordgren  03
4Turebergs FK 
2:30.34
q
  
 Ronja Chrifi  02, Hedda Folkhage  03, Emma Carlsson  05, Clara Billing  02
Heat 2
31 jul
31 jul
1IFK Lund 
2:21.96
Q
  
 Famke Persson  03, Klara Persson  04, Daga Indebetou  03, Magda Karlsson  04
2Bromma IF 
2:23.16
q
  
 Tyra Tunander Cedrenius  04, Edda Chin Nygårds  04, Cecilia Nybleus  02, Lisen Rignell  03
3Huddinge AIS 
2:25.11
q
  
 Lina Bjerkestam  05, Minna Leijonhufvud  03, Isabelle Pettersson  03, Elwira Ripsweden  02
4Ullevi FK 
2:25.37
q
  
 Kajsa Karila  02, Elin Hallbjörner  02, Wendela Yhlen Graf  02, Elin Pettersson  03
5Västerås FK 
2:33.30
  
 Maja Matsson  04, Ida Palmqvist  03, Matilda Junkrans  03, Izabella Lukic  03
F19 3x800 m     
1 aug

Final A

Final
1 aug
1Upsala IF 
7:02.12
  
 Maja Björnsson  03, Alva Malmsten Nilsson  03, Filippa Hägglund  03
2Mölndals AIK 
7:07.23
  
 Wilma Holmén  03, Emilia Lundstedt  05, Saga Hagelin  03
3Hammarby IF 
7:10.29
  
 Wilma Nordgren  03, Nora Lundin  03, Clara Lidén  03
4IFK Lidingö 
7:51.35
  
 Estelle Strand  04, Alina Vuokila  02, Josefine Jerner  03
F17 4x100 m     
1 aug

Final A

Final
1 aug
1Upsala IF 
47.97
  
 Maya Bergström-Weekes  05, Alva Nordvarg  04, Clara Spangenberg  04, Hilma Wide  04
2Mölndals AIK 
48.24
  
 Ane Torine Iversen  05, Olivia Lundberg  06, Elin Molinder  04, Tilda Wahlén  04
3Hässelby SK 
48.78
  
 Fanny Karlsson  04, Sophie Okejeme  04, Saga Hermundstad  04, Nora Lindahl  04
4IF Göta Karlstad 
49.90
  
 Märta Lundström Larsson  05, Lathifa Afrah  05, Vendela Stridsberg  05, Irma Jonhed  05
5Bromma IF 
50.14
  
 Melina Lidberg  05, Ophelia Viirman  05, Mellanie Neudinger Nellmer  05, Vera Lindblad  04
6Täby IS 
50.44
  
 Louise Tilly  04, Evelina Hamos  05, Ebba Sjöström  05, Sara Winberg  04
7Hanvikens SK 
50.78
  
 Karin Bengtsson  04, Felicia Johansson  04, Thea Katsoulaki  04, Linnea Boqvist  05
8Motala AIF 
52.15
  
 Nova Fogelkvist  04, Lina Ånstad  05, Agnes Sörestad  06, Emma Hjelm  05
Heat 1
1 aug
1 aug
1Mölndals AIK 
48.60
Q
  
 Ane Torine Iversen  05, Olivia Lundberg  06, Elin Molinder  04, Tilda Wahlén  04
2Bromma IF 
50.73
q
  
 Melina Lidberg  05, Ophelia Viirman  05, Mellanie Neudinger Nellmer  05, Vera Lindblad  04
3Hässelby SK 
51.63
  
 Louise Szwed  05, Ida Malmborg  05, Johanna Pihl  06, Tuva Wennergren  05
4IFK Göteborg 
52.67
  
 Isabella Petrusic  05, Isabel Lessmark  04, Filippa Palmås  04, Ivana Pekic  05
5Boo IF 
52.90
  
 Ella Tylestedt  04, Maja Ekberg  05, Edda Lindén  04, Linnea Hjalmarsson  05
6IK Lerum FI 
53.41
  
 Leia Holm  05, Elin Jansson  05, Josefine Holmesson  05, Elsa Wållgren  04
Heat 2
1 aug
1 aug
1Upsala IF 
48.59
Q
  
 Maya Bergström-Weekes  05, Alva Nordvarg  04, Clara Spangenberg  04, Hilma Wide  04
2Hässelby SK 
48.83
q
  
 Fanny Karlsson  04, Sophie Okejeme  04, Saga Hermundstad  04, Nora Lindahl  04
3Hanvikens SK 
51.18
q
  
 Karin Bengtsson  04, Felicia Johansson  04, Thea Katsoulaki  04, Linnea Boqvist  05
4Täby IS 
51.23
q
  
 Louise Tilly  04, Evelina Hamos  05, Ebba Sjöström  05, Sara Winberg  04
5Göteborgs KIK 
54.26
  
 Wilma Garplid  04, Linnea Folkow  04, Amanda Magnusson  04, Gabriella Milusic  04
Heat 3
1 aug
1 aug
1IF Göta Karlstad 
50.44
Q
  
 Märta Lundström Larsson  05, Lathifa Afrah  05, Vendela Stridsberg  05, Irma Jonhed  05
2Motala AIF 
51.58
q
  
 Nova Fogelkvist  04, Lina Ånstad  05, Agnes Sörestad  06, Emma Hjelm  05
3Örgryte IS 
51.64
  
 Alicia Jisbrant  04, Ellen Hansson  04, Elna Wester  05, Moa Cornéer  05
4IK Orient 
52.03
  
 Ellen Schoug  05, Klara Håkansson  05, Nicole Hoffman  05, Wilma Paulsson  04
5Malmö AI 
52.86
  
 Alba Hansson  05, Celia Parmatow  05, Amanda Rönn  05, Ella Wolff  05
6Bollnäs FIK 
55.07
  
 Cornelia Norell  04, Alma Hansson  05, Tindra Olsson  06, Amanda Thyr  04
F17 1000 m stafett     
31 jul

Final A

Final
31 jul
1IF Göta Karlstad 
2:19.88
  
 Vendela Stridsberg  05, Irma Jonhed  05, Lathifa Afrah  05, Ella Holmqvist  05
2IFK Växjö 
2:20.60
  
 Amanda Lennartsson  05, Maja Westhoff  04, Elin Joabsson  04, Louise Eliasson  04
3IFK Göteborg 
2:21.40
  
 Filippa Palmås  04, Ivana Pekic  05, Alva Thunberg  06, Saga Provci  04
4Örgryte IS 
2:22.40
  
 Alicia Jisbrant  04, Ellen Hansson  04, Moa Cornéer  05, Elna Wester  05
5Bromma IF 
2:23.73
  
 Melina Lidberg  05, Ophelia Viirman  05, Mellanie Neudinger Nellmer  05, Vera Lindblad  04
6Hanvikens SK 
2:24.80
  
 Thea Katsoulaki  04, Emma Walfridsson  04, Karin Bengtsson  04, Felicia Johansson  04
7Mölndals AIK 
2:24.89
  
 Elin Molinder  04, Ella Borg  04, Tilda Wahlén  04, Amanda Ehrnborg  04
8Malmö AI 
2:26.94
  
 Alice Andersson  04, Celia Parmatow  05, Ella Wolff  05, Amanda Rönn  05
Heat 1
31 jul
31 jul
1IFK Växjö 
2:22.15
Q
  
 Amanda Lennartsson  05, Maja Westhoff  04, Elin Joabsson  04, Elenie Carlsson  05
2Örgryte IS 
2:22.81
q
  
 Alicia Jisbrant  04, Ellen Hansson  04, Moa Cornéer  05, Elna Wester  05
3Hanvikens SK 
2:24.55
q
  
 Karin Bengtsson  04, Emma Walfridsson  04, Thea Katsoulaki  04, Felicia Johansson  04
4Motala AIF 
2:28.65
  
 Ella Varli  06, Nova Fogelkvist  04, Agnes Sörestad  06, Lina Ånstad  05
5IFK Halmstad 
2:29.60
  
 Nova Barrett  04, Moa Knutsson  06, Ida Jexe Ek  04, Matilda Åkerman  04
6Boo IF 
2:30.45
2:30.45
  
 Ella Tylestedt  04, Linnea Hjalmarsson  05, Edvarda Lindén  04, Maja Ekberg  05
Göteborgs KIK 
DNF
  
 Wilma Garplid  04, Emilia Åström  04, Linnea Folkow  04, Amanda Magnusson  04
Heat 2
31 jul
31 jul
1IF Göta Karlstad 
2:20.23
Q
  
 Vendela Stridsberg  05, Irma Jonhed  05, Lathifa Afrah  05, Ella Holmqvist  05
2Bromma IF 
2:23.99
q
  
 Melina Lidberg  05, Ophelia Viirman  05, Mellanie Neudinger Nellmer  05, Vera Lindblad  04
3Mölndals AIK 
2:24.48
q
  
 Ane Torine Iversen  05, Elin Molinder  04, Tilda Wahlén  04, Amanda Ehrnborg  04
4IFK Göteborg 
2:27.36
q
  
 Filippa Palmås  04, Ivana Pekic  05, Jonna Säwström  05, Alva Thunberg  06
5Malmö AI 
2:27.72
q
  
 Alice Andersson  04, Celia Parmatow  05, Ella Wolff  05, Amanda Rönn  05
6Hässelby SK 
2:30.06
  
 Louise Szwed  05, Tuva Wennergren  05, Johanna Pihl  06, Ida Malmberg  07
F17 3x800 m     
1 aug

Final A

Final
1 aug
1IFK Göteborg 
6:46.38
  
 Saga Provci  04, Nicole Tiourine  05, Agnes Thundal  05
2Vallentuna FK 
6:52.66
  
 Elina Hellgren  04, Lizette Carlsson  04, Moa Granat  04
3Mölndals AIK 
6:54.21
  
 Elin Hagelin  05, Astrid Baunge  05, Alma Svantesson  04
4Upsala IF 
6:55.71
  
 Felicia Jansson  05, Ida Knutsson  04, Lowa Branth  05
5IFK Växjö 
6:56.10
  
 Louise Eliasson  04, Hanna Joabsson  04, Elin Joabsson  04
6IF Göta Karlstad 
7:04.60
  
 Ella Holmqvist  05, Meija Peterson  05, Lathifa Afrah  05
7Upsala IF 
7:50.40
  
 Clara Knutsson  06, Ida Franzon  05, Emelie Lenke  05
F15 4x80 m     
31 jul

Final A

Final
31 jul
1Malmö AI 
38.33
  
 Saga Falck  07, Julia Englund  06, Elin Pihlström  06, Linnea Englund  06
2Hammarby IF 
38.98
  
 Emmy Wolgast  06, Maja Simonsson  06, Esther Sahlqvist  06, Matilda Borg  07
3Turebergs FK 
41.06
  
 Alva Back  06, Annie Grindange  06, Matilda Petersson  06, Kajsa Cabanas Andersson  06
4IFK Umeå 
41.13
  
 Hanna Urpiala Seeman  06, Vera Lauri  06, Tuva Steneberg  06, Iris Grimbert  07
5Hammarby IF 
41.30
  
 Elizabeth Paul  06, Ellen Forsell  06, Lii Jabbour-Clarke  06, Maggie Dahllöf  06
6Hanvikens SK 
41.99
  
 Alba Boric  07, Felicia Renman  06, Emma Fogdö  06, Emma Jäderberg  06
Turebergs FK 
DQ
  
 Elsa Kagevik  06, Emilia Nielsen  06, Ida Chrifi  06, Ayla Hallberg Hossain  06
IFK Helsingborg 
DQ
  
 , Elin Thor  06, Lovisa Nilsson  06, Frida Andersson  06
Heat 1
31 jul
31 jul
1Turebergs FK 
39.53
Q
  
 Elsa Kagevik  06, Emilia Nielsen  06, Ida Chrifi  06, Ayla Hallberg Hossain  06
2IFK Umeå 
41.11
q
  
 Hanna Urpiala Seeman  06, Vera Lauri  06, Tuva Steneberg  06, Iris Grimbert  07
3Hammarby IF 
41.81
q
  
 Elizabeth Paul  06, Ellen Forsell  06, Lii Jabbour-Clarke  06, Maggie Dahllöf  06
4Hanvikens SK 
41.82
q
  
 Alba Boric  07, Felicia Renman  06, Emma Fogdö  06, Emma Jäderberg  06
5IF Göta Karlstad 
42.45
  
 Hannah Hedström  06, Elina Örtqvist  06, Amanda Karlsson  07, Tilde Andersson  06
6Huddinge AIS 
43.24
  
 Elin Hjertzell  06, Astrid Wallman  06, Clara Unnerud Wallhagen  06, Lisa Bäckdén  06
Heat 2
31 jul
31 jul
1Malmö AI 
39.06
Q
  
 Saga Falck  07, Julia Englund  06, Elin Pihlström  06, Linnea Englund  06
2IFK Helsingborg 
40.48
q
  
 , Elin Thor  06, Lovisa Nilsson  06, Frida Andersson  06
3IFK Växjö 
42.07
  
 Tuva-Stina Roth  06, Ellen Rosenberg  06, Tilda Holgersson  06, Linnea Algotsson  06
4Heleneholms IF 
45.66
  
 Alice Nilsson  07, Selma Ford  07, Emilia Malmlöf  06
IFK Göteborg 
DNF
  
 Kajsa Roth  06, Isabelle Rydén  06, Ester Ahlbäck Björck  06, Emilia Emilsson  07
Heat 3
31 jul
31 jul
1Hammarby IF 
39.28
Q
  
 Emmy Wolgast  06, Maja Simonsson  06, Esther Sahlqvist  06, Matilda Borg  07
2Turebergs FK 
41.73
q
  
 Alva Back  06, Annie Grindange  06, Ella Fallope  06, Kajsa Cabanas Andersson  06
3Malmö AI 
41.99
  
 Lucky Olsson  06, Maja Ingvarsson  07, Moa Wirstedt  07, Linnea Odéhn  06
4Bromma IF 
42.22
  
 Rose Masoudi  07, Norah Hamberg  07, Alva Levin  06, Agnes Lind  06
5Tullinge FI 
43.37
  
 Pritha Routh  06, Alicia Nordmark-Niska  06, Anastasia Rozhkova  07, Gift Maduke  06
F15 3x800 m     
1 aug

Final A

Final
1 aug
1Hässelby SK 
6:59.95
  
 Linn Adolfsson  06, Nora Hägg  06, Hannah Kinane  06
2Mölndals AIK 
7:20.89
  
 Wilma Ehrnborg  06, Elsa Svantesson  07, Cornelia Ullsten  06
3Hammarby IF 
7:27.50
  
 Emmy Wolgast  06, Matilda Borg  07, Maggie Dahllöf  06
4Turebergs FK 
7:32.16
  
 Alva Back  06, Ella Fallope  06
5KFUM Örebro 
7:38.57
  
 Tilde Söberg Lager  06, Julia Gustafsson  06, Elin Freed  06
6Tullinge FI 
7:50.91
  
 Filippa Hjerne  06, Anastasia Rozhkova  07, Freja Hjerne  06
7Huddinge AIS 
8:10.96
  
 Lisa Bäckdén  06, Astrid Wallman  06, Clara Unnerud Wallhagen  06
8IF Göta Karlstad 
8:15.88
  
 Tilde Andersson  06, Amanda Karlsson  07, Hannah Hedström  06
K35 4x100 m     
31 jul

Final A

Final
31 jul
1Spårvägens FK 
52.22
  
 Helen Hermundstad  73, Anna Björkstedt  78, Jenny Åkervall  72, Ulrika Evjen  74
2Spårvägens FK 
59.79
  
 Charlotta Kimby  65, Yvonne Wiberg  62, Pernilla Maltesdotter  64, Görel Manners  63
3Turebergs FK 
64.78
  
 Maria Björkman  52, Ulla Karnebäck  53, Gunnel Tolfes  58, Agneta Berg  62
K35 4x400 m     
31 jul

Final A

Final
31 jul
1Spårvägens FK 
4:57.62
  
 Görel Manners  63, Charlotta Häggström  68, Yvonne Wiberg  62, Pernilla Maltesdotter  64
2Turebergs FK 
5:13.12
  
 Gunnel Tolfes  58, Ulla Karnebäck  53, Agneta Berg  62, Anita Christensson  66
K35 3x800 m     
1 aug

Final A

Final
1 aug
1Löparnas Vänner IF 
12:28.54
  
 Åsa Synnerholm  68, Åsa Jansson  71, Sevim Ayzit  68