0
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10.2 | |
8.2 | |
10.2 | |
8.2 | |
4.1 | |
7.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
27.1 | |
1.2 | |
5.2 | |
5.2 | |
1.2 | |
5.2 | |
3.2 | |
2‐4.2 | |
4.2 |
Män | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 800 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Evert Jonsson Evert Jonsson 03, Eskilstuna FI 2:09.17 | 03 | Eskilstuna FI | 2:09.17 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Viggo Olsson Viggo Olsson 06, KFUM Örebro 2:11.45 | 06 | KFUM Örebro | 2:11.45 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lucas Asplund Lucas Asplund 06, KFUM Örebro 2:11.92 | 06 | KFUM Örebro | 2:11.92 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Pär Johansson Pär Johansson 74, Örebro AIK 2:14.60 | 74 | Örebro AIK | 2:14.60 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Gulled Mohammed Gulled Mohammed 93, Katrineholm 3:00.99 | 93 | Katrineholms SK | 3:00.99 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 110 m häck Vind: 0.0 Final A Final | Vind: 0.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Marvin Tay Marvin Tay 90, Spårvägen 14.60 | 90 | Spårvägens FK | 14.60 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Amir Shaker Amir Shaker 89, Hammarby 14.85 | 89 | Hammarby IF | 14.85 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Andreas Gustafsson Andreas Gustafsson 97, Upsala IF 14.98 | 97 | Upsala IF | 14.98 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Linus Otto Boyer Linus Otto Boyer 95, Upsala IF 15.12 | 95 | Upsala IF | 15.12 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Höjd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Fabian Delryd Fabian Delryd 96, Täby 2.21 | 96 | Täby IS | 2.21 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Andreas Gustafsson Andreas Gustafsson 97, Upsala IF 1.80 | 97 | Upsala IF | 1.80 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Kula Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ali Alsaadi Ali Alsaadi 95, Eskilstuna FI 13.61 | 95 | Eskilstuna FI | 13.61 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Slägga Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Henrik Arnerdal Henrik Arnerdal 74, Råby-Rekarne 36.29 | 74 | Råby-Rekarne FIF | 36.29 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 100 m häck Vind: 0.0 Final A Final | Vind: 0.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ethan Chalon Ethan Chalon 05, Upsala IF DNF | 05 | Upsala IF | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P15 Kula (4.0 kg) Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Neo Jansson Neo Jansson 06, Råby-Rekarne 11.39 | 06 | Råby-Rekarne FIF | 11.39 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P15 Slägga (4.0 kg) Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Neo Jansson Neo Jansson 06, Råby-Rekarne 46.13 | 06 | Råby-Rekarne FIF | 46.13 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P13 Höjd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alexander Brändeborn Alexander Brändeborn 09, Råby-Rekarne 1.33 | 09 | Råby-Rekarne FIF | 1.33 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 100 m häck Vind: +0.1 Final A Final | Vind: +0.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Elin Westerlund Elin Westerlund 90, Spårvägen 14.68 | 90 | Spårvägens FK | 14.68 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Maria Södergren Maria Södergren 98, Täby 14.87 | 98 | Täby IS | 14.87 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Julia Håkansson Julia Håkansson 03, Spårvägen 15.39 | 03 | Spårvägens FK | 15.39 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Levina Ahlgren Levina Ahlgren 98, Upsala IF 16.42 | 98 | Upsala IF | 16.42 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Silvia Popa Silvia Popa 03, Mariestads AIF 19.14 | 03 | Mariestads AIF | 19.14 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sofia Lindh Sofia Lindh 98, Upsala IF DNF | 98 | Upsala IF | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Höjd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emma Häggblom Emma Häggblom 04, Upsala IF 1.65 | 04 | Upsala IF | 1.65 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Edda Flink Edda Flink 03, Upsala IF 1.65 | 03 | Upsala IF | 1.65 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emma Karlsson Svedestam Emma Karlsson Svedestam 04, Råby-Rekarne 1.53 | 04 | Råby-Rekarne FIF | 1.53 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Wilda Runeborg Wilda Runeborg 07, Råby-Rekarne 1.50 | 07 | Råby-Rekarne FIF | 1.50 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Slägga Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Linn Harryson Linn Harryson 03, Hammarby 48.08 | 03 | Hammarby IF | 48.08 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Alexandra Nilsson Alexandra Nilsson 02, Götlunda 46.69 | 02 | Götlunda IF | 46.69 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sofie Fransson Sofie Fransson 02, KFUM Örebro 43.09 | 02 | KFUM Örebro | 43.09 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Rebecka Essman Rebecka Essman 03, Råby-Rekarne 37.61 | 03 | Råby-Rekarne FIF | 37.61 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) Vind: -0.5 Final A Final | Vind: -0.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Maya Bergström-Weekes Maya Bergström-Weekes 05, Upsala IF 15.59 | 05 | Upsala IF | 15.59 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Hedvig Ström Hedvig Ström 04, Gefle 17.89 | 04 | Gefle IF | 17.89 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Kula (3.0 kg) Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Frida Krantz Frida Krantz 04, Hammarby 14.06 | 04 | Hammarby IF | 14.06 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Emma Hallencreutz Emma Hallencreutz 04, Hammarby 10.79 | 04 | Hammarby IF | 10.79 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Slägga (3.0 kg) Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Caitlin Wennberg Caitlin Wennberg 04, Upsala IF 51.64 | 04 | Upsala IF | 51.64 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sofie Moroni Sofie Moroni 04, Råby-Rekarne 44.17 | 04 | Råby-Rekarne FIF | 44.17 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m) Vind: 0.0 Final A Final | Vind: 0.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Wilda Runeborg Wilda Runeborg 07, Råby-Rekarne 13.28 | 07 | Råby-Rekarne FIF | 13.28 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 Kula (3.0 kg) Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Elin Runemar Elin Runemar 07, Tureberg 12.11 | 07 | Turebergs FK | 12.11 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Desiree Essman Desiree Essman 06, Råby-Rekarne 10.56 | 06 | Råby-Rekarne FIF | 10.56 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Beatrice Lindberg Beatrice Lindberg 07, Hellas 8.56 | 07 | Hellas FK | 8.56 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 Slägga (3.0 kg) Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Elin Runemar Elin Runemar 07, Tureberg 44.83 | 07 | Turebergs FK | 44.83 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Desiree Essman Desiree Essman 06, Råby-Rekarne 43.10 | 06 | Råby-Rekarne FIF | 43.10 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Altea Mellberg Altea Mellberg 06, Västerås FK 41.95 | 06 | Västerås FK | 41.95 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Beatrice Lindberg Beatrice Lindberg 07, Hellas 28.33 | 07 | Hellas FK | 28.33 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m) Vind: +0.7 Final A Final | Vind: +0.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nellie Garmland Nellie Garmland 09, Katrineholm 10.45 | 09 | Katrineholms SK | 10.45 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Alice Jeansson Alice Jeansson 08, Spårvägen 10.93 | 08 | Spårvägens FK | 10.93 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Nelly Boquist Nelly Boquist 09, IF Tjalve 12.57 | 09 | IF Tjalve | 12.57 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F13 Höjd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nellie Garmland Nellie Garmland 09, Katrineholm 1.33 | 09 | Katrineholms SK | 1.33 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nelly Boquist Nelly Boquist 09, IF Tjalve 1.30 | 09 | IF Tjalve | 1.30 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F13 Kula (2.0 kg) Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Vendela Dekreon Vendela Dekreon 09, Eskilstuna FI 9.22 | 09 | Eskilstuna FI | 9.22 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nelly Boquist Nelly Boquist 09, IF Tjalve 8.59 | 09 | IF Tjalve | 8.59 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Nellie Garmland Nellie Garmland 09, Katrineholm 8.55 | 09 | Katrineholms SK | 8.55 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F13 Slägga (2.0 kg) Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Vendela Dekreon Vendela Dekreon 09, Eskilstuna FI 20.09 | 09 | Eskilstuna FI | 20.09 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nelly Boquist Nelly Boquist 09, IF Tjalve 17.92 | 09 | IF Tjalve | 17.92 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|