0

25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
22.1
23.1
23.1
Arena: Hedens IP   Arrangör: IS Göta
Tävlande: 48 (37+11)   Starter: 48 (37+11)

Män
M 2000 m     
Final A
1Michael Hansson
5:43.8m
IS Göta
5:43.8m
PB
  
2Karl Dannestam
Karl Dannestam 80, Björnstorp
5:58.5m
Björnstorps IF
5:58.5m
SB
  
3Sander Petri Bere
6:00.2m
Genarps IF
6:00.2m
PB
  
4Ahmed Abdelhamid
6:00.7m
IS Göta
6:00.7m
PB
  
5Emil Gribbling
6:02.1m
IS Göta
6:02.1m
PB
  
6Johan Falk
Johan Falk 84, IS Göta
6:17.8m
IS Göta
6:17.8m
PB
  
7Mikael Stagling
6:18.2m
IS Göta
6:18.2m
PB
  
8Emil Nilsson
6:19.1m
IS Göta
6:19.1m
PB
  
9Sebastian Fannon
6:19.6m
Eslövs IF
6:19.6m
PB
  
10Thomas Rödin Hulth
6:21.4m
IS Göta
6:21.4m
PB
  
11Erik Cederquist
6:22.7m
IS Göta
6:22.7m
PB
  
12Patrik de la Motte
6:23.3m
IS Göta
6:23.3m
PB
  
Final B
1Marcus Lundblad
6:30.2m
IS Göta
6:30.2m
PB
  
2Johanna Hofvendahl
6:31.8m
IS Göta
6:31.8m
SB
  
K 1
3Thomas Novin
6:32.8m
IS Göta
6:32.8m
PB
  
4Simon Wikstrand
6:33.6m
IS Göta
6:33.6m
PB
  
5Rickard Johnsson
6:35.7m
IS Göta
6:35.7m
PB
  
6Bo-Göran Nilensjö
6:40.0m
IS Göta
6:40.0m
PB
  
7Fredrik Stoltz
6:43.2m
IS Göta
6:43.2m
PB
  
Emil Pålsson
DNF
IS Göta
DNF
  
Christian Borg
DNF
IS Göta
DNF
  
Final C
1Annelie Blomquist
6:49.6m
IS Göta
6:49.6m
PB
  
K 1
2Bujar Bega
Bujar Bega 83, IS Göta
7:01.4m
IS Göta
7:01.4m
PB
  
3Patrik Olsson
7:02.4m
IS Göta
7:02.4m
PB
  
4Jonathan Lundgren
7:05.2m
IS Göta
7:05.2m
PB
  
5Daniel Ohlin
Daniel Ohlin 73, Björnstorp
7:10.6m
Björnstorps IF
7:10.6m
PB
  
6Lova Nilsson
7:13.4m
IS Göta
7:13.4m
PB
  
K 1
7Mattias Carlsson
7:14.6m
IS Göta
7:14.6m
SB
  
8Hans Broomé
Hans Broomé 64, Helsingborgs LK
7:28.5m
Helsingborgs LK-92
7:28.5m
PB
  
Final D
1Viggo Bakker
6:59.7m
IS Göta
6:59.7m
PB
  
2Paul Bredhe
7:09.5m
IS Göta
7:09.5m
PB
  
3Per Gränse
7:23.9m
IS Göta
7:23.9m
PB
  
4Niclas Malm
7:24.2m
IS Göta
7:24.2m
PB
  
5Roy Van Rossum
7:36.6m
IS Göta
7:36.6m
PB
  
6Leif Grönqvist
7:43.8m
IS Göta
7:43.8m
PB
  
7Lise Bredberg
Lise Bredberg 79, Helsingborg
7:46.0m
IFK Helsingborg
7:46.0m
PB
  
K 1
8Göran Persson
8:09.0m
IS Göta
8:09.0m
PB
  
Mike Bakker
DNF
IS Göta
DNF
  
Final E
1Thomas Nilson
8:31.9m
IS Göta
8:31.9m
SB
  
2Sonja Kovac
8:35.1m
IS Göta
8:35.1m
PB
  
K 1
3Catarina Petersson
8:39.2m
IS Göta
8:39.2m
PB
  
K 2
4Maria Trönell
8:43.4m
IS Göta
8:43.4m
PB
  
K 3
5Maibritt Nilsson
9:03.8m
IS Göta
9:03.8m
PB
  
K 4
6Per Wintmo
Per Wintmo 53, IS Göta
9:04.6m
IS Göta
9:04.6m
PB
  
7Monica Andersson
9:13.1m
IS Göta
9:13.1m
PB
  
K 5
8Arvid de la Motte
9:18.3m
IS Göta
9:18.3m
PB
  
9Marie Olsson
9:32.1m
IS Göta
9:32.1m
PB
  
K 6
Caroline Bladh
DNF
IS Göta
DNF
  
K