19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
13.7
12.7
12.7
12.7
7.7
6.7
3.7
14.7
4.7
4.7
9‐11.7
11.7
12.7
11.7
11.7
11.7
11.7
10.7
10.7
10.7
10.7
8.7
8.7
7.7
7.7
6.7
4.7
1.7
30.6
11.7
10‐11.7
30.6
8.7
7.7
7.7
5.7
3.7
8.7
8.7
8.7
Arena: Edsborgs IP
Tävlande: 33 (18+15)   Starter: 56 (33+23)

Män
P19 100 m     

Vind: -0.5

Final A

Final

Vind: -0.5
1Casper Bergstrand
Casper Bergstrand 04, Stenungsunds FI
12.31
F Stenungsunds FI
12.31
SB
  
2Claes Astrabeck
Claes Astrabeck 03, Trollhättan FIK
12.46
Trollhättan FIK
12.46
PB
  
P19 200 m     

Vind: -0.6

Final A

Final

Vind: -0.6
1Nils Ekström
Nils Ekström 03, Trollhättan FIK
23.31
Trollhättan FIK
23.31
SB
  
2Vincent Lundstedt
Vincent Lundstedt 04, Stenungsunds FI
24.65
F Stenungsunds FI
24.65
PB
  
3Claes Astrabeck
Claes Astrabeck 03, Trollhättan FIK
25.15
Trollhättan FIK
25.15
PB
  
4Vilmer Andersson
Vilmer Andersson 04, Trollhättan FIK
25.25
Trollhättan FIK
25.25
PB
  
P19 400 m     


Final A

Final

1Vilmer Andersson
Vilmer Andersson 04, Trollhättan FIK
55.72
Trollhättan FIK
55.72
PB
  
P19 800 m     


Final A

Final

1Andreas Carlsson
Andreas Carlsson 02, Stenungsunds FI
2:04.54
F Stenungsunds FI
2:04.54
SB
  
2Albin Freiholtz
Albin Freiholtz 06, Trollhättan FIK
2:12.58
Trollhättan FIK
2:12.58
PB
  
P19 400 m häck     


Final A

Final

1Nils Ekström
Nils Ekström 03, Trollhättan FIK
1:00.01
Trollhättan FIK
1:00.01
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

1Casper Bergstrand
Casper Bergstrand 04, Stenungsunds FI
6.03
F Stenungsunds FI
6.03
+0.1 SB
  
Bergstrand6.01
0.0
5.67
0.0
5.80
0.0
5.88
+1.6

0.0
6.03
+0.1
P15 80 m     

Vind: -0.8

Final A

Final

Vind: -0.8
1Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
11.07
F Stenungsunds FI
11.07
  
F
2Nicolina Sinclair
Nicolina Sinclair 07, Stenungsunds FI
11.81
F Stenungsunds FI
11.81
  
F
3Anton Grentzelius
Anton Grentzelius 07, Stenungsunds FI
12.00
F Stenungsunds FI
12.00
  
P15 Längd     


Final A

Final

1Anton Grentzelius
Anton Grentzelius 07, Stenungsunds FI
4.49
F Stenungsunds FI
4.49
+1.3 PB
  
Grentzeliusx
0.0
4.26
0.0
4.49
+1.3
4.43
+1.0
x
0.0
4.30
+1.2
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Alexander Vedin
Alexander Vedin 07, Trollhättan FIK
31.58
Trollhättan FIK
31.58
PB
  
Vedin31.58xxxxx
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Alexander Vedin
Alexander Vedin 07, Trollhättan FIK
34.58
Trollhättan FIK
34.58
PB
  
Vedin31.1131.0532.7734.5830.7334.03
P13 60 m     

Vind: -0.4

Final A

Final

Vind: -0.4
1Linus Pålsson
Linus Pålsson 08, Trollhättan FIK
9.57
Trollhättan FIK
9.57
PB
  
2Vice Marinov
Vice Marinov 11, Trollhättan FIK
9.73
11Trollhättan FIK
9.73
PB
  
3Dorian Galusic
Dorian Galusic 09, Trollhättan FIK
9.87
Trollhättan FIK
9.87
PB
  
4Elias Glemring
Elias Glemring 09, Trollhättan FIK
10.75
Trollhättan FIK
10.75
PB
  
Final B
Vind: -2.0
Vind: -2.0
1Vincent Almqvist
Vincent Almqvist 08, Trollhättan FIK
8.57
Trollhättan FIK
8.57
PB
  
2Folke Wikström
Folke Wikström 09, Trollhättan FIK
10.31
Trollhättan FIK
10.31
PB
  
3Elias Svensson
Elias Svensson 09, Trollhättan FIK
11.92
Trollhättan FIK
11.92
PB
  
P13 600 m     


Final A

Final

2Linus Pålsson
Linus Pålsson 08, Trollhättan FIK
1:57.47
Trollhättan FIK
1:57.47
PB
  
3Vice Marinov
Vice Marinov 11, Trollhättan FIK
2:13.61
11Trollhättan FIK
2:13.61
PB
  
P13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Erik Sundström
Erik Sundström 08, Stenungsunds FI
4.38
F Stenungsunds FI
4.38
0.0 SB
  
2Vincent Almqvist
Vincent Almqvist 08, Trollhättan FIK
4.37
Trollhättan FIK
4.37
–0.4 PB
  
3Folke Wikström
Folke Wikström 09, Trollhättan FIK
3.31
Trollhättan FIK
3.31
0.0 PB
  
4Vice Marinov
Vice Marinov 11, Trollhättan FIK
3.19
11Trollhättan FIK
3.19
0.0 PB
  
5Elias Glemring
Elias Glemring 09, Trollhättan FIK
3.07
Trollhättan FIK
3.07
0.0 PB
  
6Dorian Galusic
Dorian Galusic 09, Trollhättan FIK
2.87
Trollhättan FIK
2.87
0.0 PB
  
7Elias Svensson
Elias Svensson 09, Trollhättan FIK
2.75
Trollhättan FIK
2.75
–0.4 PB
  
8Karo Safaian
Karo Safaian 09, Trollhättan FIK
2.60
Trollhättan FIK
2.60
0.0 PB
  
Sundström4.38
0.0
4.25
0.0
4.16w
+3.0
3.94
+0.9
4.15w
+2.2
4.18
+1.2
Almqvist4.18
+1.1
4.24
0.0
4.23
+0.4
4.01w
+2.4
4.23
+1.5
4.37
-0.4
Wikström2.86
0.0
3.12
0.0
3.17
+1.3
3.16w
+3.2
3.11
+0.9
3.31
0.0
Marinov2.80
-0.7
2.55
0.0
2.85
+0.3
2.49w
+2.4
x
0.0
3.19
0.0
Glemring3.07
0.0
2.68
0.0
2.79
+0.1
2.88
+2.0
2.75
+1.1
2.89
0.0
Galusic2.65
-0.8
2.87
0.0
2.80
+1.1

0.0

0.0

0.0
Svensson2.75
-0.4
2.59
0.0
2.64
+1.7
2.64
+1.3
2.65
+1.5
2.63
0.0
Safaian2.36
-0.6
2.60
0.0
x
0.0

0.0

0.0

0.0
P13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Erik Sundström
Erik Sundström 08, Stenungsunds FI
28.52
F Stenungsunds FI
28.52
PB
  
Sundström22.9123.9127.0227.2328.5227.10
Kvinnor
K 100 m     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
1Marika Vaihinger
Marika Vaihinger 88, Trollhättan FIK
30.82
Trollhättan FIK
30.82
PB
  
F19 200 m     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
1Astrid Fakelius
27.12
Brattås CK
27.12
SB
  
F19 400 m     


Final A

Final

1Indra Johansson
Indra Johansson 04, Trollhättan FIK
1:06.51
Trollhättan FIK
1:06.51
SB
  
F19 3000 m     


Final A

Final

1Alva Björk
Alva Björk 05, Trollhättan FIK
10:38.22
Trollhättan FIK
10:38.22
PB
  
Ida Kraft
Ida Kraft 05, Trollhättan FIK
DNF
Trollhättan FIK
DNF
  
F19 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Linnea Fohlén Gladh
Linnea Fohlén Gladh 06, Trollhättan FIK
12.19
Trollhättan FIK
12.19
SB
  
2Ester Mattsson
Ester Mattsson 07, Trollhättan FIK
8.28
Trollhättan FIK
8.28
PB
  
3Astrid Milding
Astrid Milding 07, Trollhättan FIK
7.46
Trollhättan FIK
7.46
PB
  
Fohlén Gladhx12.10xxx12.19
Mattsson7.898.287.937.768.118.22
Milding6.626.907.467.407.057.21
F17 100 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Elsie Gerhardt
13.84
Brattås CK
13.84
PB
  
F17 Längd     


Final A

Final

1Elsie Gerhardt
4.98
Brattås CK
4.98
0.0 PB
  
Gerhardt4.86
0.0
4.98
0.0
x
0.0
x
0.0
4.72
+1.8
4.75
+1.9
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Elsie Gerhardt
19.14
Brattås CK
19.14
PB
  
Gerhardt17.88x19.1417.46x15.82
F15 Längd     


Final A

Final

1Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
4.92
F Stenungsunds FI
4.92
+1.5 PB
  
2Sabina Kern
4.88
Brattås CK
4.88
+1.4 SB
  
3Nicolina Sinclair
Nicolina Sinclair 07, Stenungsunds FI
4.54
F Stenungsunds FI
4.54
+1.8 PB
  
Perman4.45
0.0
4.83
+0.1
4.78
+0.4
4.85
+1.2
3.74
+1.7
4.92
+1.5
Kernx
0.0
4.64
+0.3
4.88
+1.4
x
0.0
4.85
+1.3
x
0.0
Sinclair4.09
+0.8
3.55
0.0
4.14
+0.5
4.54
+1.8
4.27
+1.2
4.51
+1.5
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Linnea Fohlén Gladh
Linnea Fohlén Gladh 06, Trollhättan FIK
39.33
Trollhättan FIK
39.33
PB
  
Fohlén Gladhxx36.9936.8737.0039.33
F13 60 m     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
1Astrid Fakelius
8.19
Brattås CK
8.19
PB
  
2Jonna Svensson
Jonna Svensson 09, Trollhättan FIK
9.13
Trollhättan FIK
9.13
PB
  
3Lovisa Mattsson
Lovisa Mattsson 09, Trollhättan FIK
11.02
Trollhättan FIK
11.02
PB
  
F13 600 m     


Final A

Final

1Jonna Svensson
Jonna Svensson 09, Trollhättan FIK
1:57.36
Trollhättan FIK
1:57.36
PB
  
F13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Maja Andersson
Maja Andersson 09, Stenungsunds FI
4.23
F Stenungsunds FI
4.23
+1.1 PB
  
2Lovisa Mattsson
Lovisa Mattsson 09, Trollhättan FIK
2.65
Trollhättan FIK
2.65
+2.0 PB
  
Andersson4.06
0.0
4.08
-0.2
4.23
+1.1
4.10w
+2.1
4.02
+1.7
4.11
0.0
Mattsson2.60
-1.0
2.56
0.0
2.56
+1.1
2.55
+0.8
2.65
+2.0
2.61
0.0