27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
Arena: Tibblevallen   Arrangör: Täby IS
Tävlande: 95 (50+45)   Starter: 109 (54+55)

Män
M 100 m     

Vind: +2.7

Final A

Final

Vind: +2.7
1Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
10.71w
Spårvägens FK
10.71w
  
2Marcus Berggren
11.05w
Spårvägens FK
11.05w
  
3Lucas Ulegård
11.27w
Västerås FK
11.27w
  
4Hugo Olsson
11.38w
Turebergs FK
11.38w
  
5Rodi Kay
11.39w
Täby IS
11.39w
  
6Tim Singmandeewised
11.58w
Västerås FK
11.58w
  
Final B
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
11.64w
  
2David Mörck
David Mörck 02, Västerås
11.90w
Västerås FK
11.90w
  
3Kamyar Shakiba
12.03w
Turebergs FK
12.03w
  
4Jens Falk
Jens Falk 72, Lidingö
12.46w
IFK Lidingö
12.46w
  
5Evert Östlind
Evert Östlind 08, Åkersberga
13.13w
Åkersberga SK
13.13w
  
M 200 m     

Vind: +3.2

Final A

Final

Vind: +3.2
1Dennis Otieno
21.11w
Hammarby IF
21.11w
  
2Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
21.69w
Spårvägens FK
21.69w
  
3Viktor Wall
21.87w
Hammarby IF
21.87w
  
4Marcus Berggren
22.28w
Spårvägens FK
22.28w
  
5Imran Lernebo
22.58w
Turebergs FK
22.58w
  
6Petter Lundberg
22.99w
Bromma IF
22.99w
  
Final B
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Kenzo Buchli
23.25
Täby IS
23.25
PB
  
2Noah Bucht WesslénHammarby IF
23.41
PB
  
Final C
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Viktor Skoglund
22.73
Danderyds SK
22.73
PB
  
2Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
23.77
PB
  
3Ibrahim AbakarTäby IS
24.32
SB
  
4Adrian Kylington
25.08
Sundbybergs IK
25.08
PB
  
5Staffan Gudin
Staffan Gudin 76, Åkersberga
27.47
Åkersberga SK
27.47
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Alexander Pilgrim
49.66
Hammarby IF
49.66
PB
  
2Robin Isaksson
49.80
IFK Lidingö
49.80
=SB
  
3Johan Eriksson
50.09
Turebergs FK
50.09
SB
  
4Simon MartinssonMalmö AI
50.72
SB
  
5Markus Brodin
50.95
Danderyds SK
50.95
PB
  
Final B
1Albin Jakobsson
52.21
Huddinge AIS
52.21
PB
  
2Roy Doss
Roy Doss 81, Umeå TFC
52.77
Umeå TFC
52.77
  
3August Kallin
August Kallin 02, Västerås
52.88
Västerås FK
52.88
PB
  
4Adam Westermark
54.36
Turebergs FK
54.36
SB
  
5Erik NederheimTäby IS
54.84
PB
  
6Leo Papinski
59.03
Täby IS
59.03
PB
  
M 110 m häck     

Vind: -1.6

Final A

Final

Vind: -1.6
1Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
15.35
Spårvägens FK
15.35
  
2David Adrian
16.47
Huddinge AIS
16.47
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Jesper RilegårdTäby IS
55.79
PB
  
2Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
55.88
  
3Emil Sörqvist
56.93
Huddinge AIS
56.93
PB
  
3Viktor HedlundFalu IK
56.93
PB
  
5Anton Ledell
57.57
Huddinge AIS
57.57
  
6Casper Elliot
58.54
Huddinge AIS
58.54
  
David Thid
David Thid 03, Hammarby
DNF
Hammarby IF
DNF
  
M Höjd     


Final A

Final

1Fabian DelrydTäby IS
2.30
SB
  
2Albin EdgertTäby IS
1.85
PB
  
3Joel EnanderTäby IS
1.75
  
1.701.751.801.851.902.102.172.242.302.34
Delryd-----ooxooxxx
Edgertoooxoxxx
Enanderoxxoxxx
P19 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: -1.6

Final A

Final

Vind: -1.6
1Malte Fuchs EdbergBromma IF
14.82
PB
  
2David Thid
David Thid 03, Hammarby
15.33
Hammarby IF
15.33
PB
  
Ludvig All
DNF
Täby IS
DNF
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: -1.6

Final A

Final

Vind: -1.6
1David SteinbergBromma IF
15.45
  
M50 100 m häck (91.4 cm)     

Vind: +0.3

Final A

Final

Vind: +0.3
1Mattias Sunneborn
14.14
Spårvägens FK
14.14
PB
  
2Hunter S Mabon
16.20
Turebergs FK
16.20
PB
  
3Christian JosefssonTurebergs FK
18.47
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
1Virva Rylander
12.19
Västerås FK
12.19
PB
  
2Greta Deltin
12.33
Hässelby SK
12.33
  
3Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
12.36
Vallentuna FK
12.36
SB
  
4Carolina Söderbom
12.42
Västerås FK
12.42
PB
  
5Daniela KarlssonTäby IS
12.79
SB
  
6Izabella RipswedenHuddinge AIS
13.20
SB
  
Final B
Vind: +2.3
Vind: +2.3
1Kajsa Engblom
12.78w
Huddinge AIS
12.78w
  
2Helen Hermundstad
12.89w
Spårvägens FK
12.89w
  
3Anna Björkstedt
13.03w
Spårvägens FK
13.03w
  
4Alicia Karell
Alicia Karell 01, Spårvägen
13.30w
Spårvägens FK
13.30w
  
5Jenny Åkervall
13.48w
Spårvägens FK
13.48w
  
6Jasmine Gyllenhammar
13.63w
Hässelby SK
13.63w
  
Final C
Vind: +2.8
Vind: +2.8
1Lisa Maidell
13.47w
Turebergs FK
13.47w
  
2Hedda Folkhage
13.51w
Turebergs FK
13.51w
  
3Charlotta Häggström
14.10w
Spårvägens FK
14.10w
  
4Emilie Ekman
14.35w
Täby IS
14.35w
  
5Pernilla Maltesdotter
15.39w
Spårvägens FK
15.39w
  
6Yvonne Wiberg
Yvonne Wiberg 62, Spårvägen
15.95w
Spårvägens FK
15.95w
  
K 200 m     

Vind: +1.6

Final A

Final

Vind: +1.6
1Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
23.61
Spårvägens FK
23.61
SB
  
2Linnéa Frobe
24.53
Täby IS
24.53
PB
  
3Virva Rylander
24.83
Västerås FK
24.83
PB
  
4Lovisa Linde
25.42
Täby IS
25.42
PB
  
5Lisen Rignell
25.55
Bromma IF
25.55
PB
  
6Saga Berneryd
Saga Berneryd 99, Spårvägen
25.88
Spårvägens FK
25.88
SB
  
Final B
Vind: +2.6
Vind: +2.6
1Vera Lindblad
26.17w
Bromma IF
26.17w
  
2Daniela KarlssonTäby IS
26.31w
  
3Josefine LundvallTäby IS
26.34w
  
4Helen Hermundstad
26.70w
Spårvägens FK
26.70w
  
5Ebba Jernmark BurrowsTäby IS
26.83w
  
6Anna Björkstedt
27.38w
Spårvägens FK
27.38w
  
Final C
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Edith Holmberg
26.76
Hellas FK
26.76
PB
  
2Jenny Åkervall
28.02
Spårvägens FK
28.02
SB
  
3Amanda Cederberg
28.64
Åkersberga SK
28.64
PB
  
4My Lindberg
29.09
Hellas FK
29.09
PB
  
5Charlotta Häggström
29.94
Spårvägens FK
29.94
PB
  
6Pernilla Maltesdotter
32.54
Spårvägens FK
32.54
PB
  
7Yvonne Wiberg
Yvonne Wiberg 62, Spårvägen
33.94
Spårvägens FK
33.94
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Maja Sund
Maja Sund 01, Tureberg
59.96
Turebergs FK
59.96
SB
  
2Elina Hellgren
1:02.62
Vallentuna FK
1:02.62
SB
  
3Ottilia AlvarssonTäby IS
1:02.83
PB
  
4Jessica Olsson AounTäby IS
1:05.45
SB
  
5Filippa Dedorsson
1:05.76
IF Göta Karlstad
1:05.76
  
6Agnes Olsson
1:09.89
Turebergs FK
1:09.89
  
7Ulla Karnebäck
1:17.07
Turebergs FK
1:17.07
SB
  
K 100 m häck     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
1Amanda Hansson
14.14
Hässelby SK
14.14
SB
  
2Kajsa Engblom
14.88
Huddinge AIS
14.88
=PB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Ebba Åhman
1:00.54
IK Ymer
1:00.54
SB
  
2Tyra Landin
Tyra Landin 02, Västerås
1:02.48
Västerås FK
1:02.48
  
3Lizette Carlsson
1:03.46
Vallentuna FK
1:03.46
PB
  
4Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
1:04.34
PB
  
F19 100 m häck     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
1Alma Flygt
14.87
Täby IS
14.87
  
2Clara Billing
14.90
Turebergs FK
14.90
SB
  
3Anna Back Nilsson
16.63
IF Göta Karlstad
16.63
SB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
1Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
14.10
Vallentuna FK
14.10
PB
  
2Edda Chin NygårdsBromma IF
15.62
PB