19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
13.7
12.7
12.7
12.7
7.7
6.7
3.7
14.7
4.7
4.7
9‐11.7
11.7
12.7
11.7
11.7
11.7
11.7
10.7
10.7
10.7
10.7
8.7
8.7
7.7
7.7
6.7
4.7
1.7
30.6
11.7
10‐11.7
30.6
8.7
7.7
7.7
5.7
3.7
8.7
8.7
8.7
Arena: Transtensvallen   Arrangör: Stocksäters IF och Åsbro GoIF
Tävlande: 29 (18+11)   Starter: 45 (27+18)

Män
M Slägga     


Final A

Final

1Olof Wallin
31.38
Wedevågs IF
31.38
SB
  
P19 60 m     

Vind: -4.1

Final A

Final

Vind: -4.1
1Karl-William EinarsonWedevågs IF
7.88
  
2Johan Runesson
8.57
Fjugesta IF
8.57
  
3Daniel Kindvall
8.91
Fjugesta IF
8.91
  
4Bright Ishimwe
11.27
Fjugesta IF
11.27
  
P19 150 m     

Vind: -3.6

Final A

Final

Vind: -3.6
1Karl-William EinarsonWedevågs IF
18.58
PB
  
2Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
20.46
Stocksäters IF
20.46
PB
  
F
3Johan Runesson
20.50
Fjugesta IF
20.50
PB
  
4Klara Johansson
23.84
Stocksäters IF
23.84
PB
  
F
P19 3000 m     


Final A

Final

1Viktor Sjökvist
10:42.07
Stocksäters IF
10:42.07
PB
  
2Hampus Östring
Hampus Östring 08, KFUM Örebro
11:18.31
KFUM Örebro
11:18.31
PB
  
3Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
11:22.54
KFUM Örebro
11:22.54
PB
  
4Karl-William Einarson
11:47.01
Wedevågs IF
11:47.01
PB
  
5Albin Wallgren
12:03.03
Åsbro GoIF
12:03.03
PB
  
6Ester Skoglund
Ester Skoglund 07, Östansjö SK
12:23.24
Östansjö SK
12:23.24
PB
  
F
7Kim Semstrand
12:44.34
IFK Nora
12:44.34
PB
  
F
P19 Slägga (6.0 kg)     


Final A

Final

1Karl-William EinarsonWedevågs IF
33.02
SB
  
P16 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Daniel Kindvall
34.65
Fjugesta IF
34.65
  
2Johan Runesson
31.76
Fjugesta IF
31.76
  
P15 80 m     

Vind: -2.1

Final A

Final

Vind: -2.1
1Arvid Melander
Arvid Melander 08, KFUM Örebro
10.45
KFUM Örebro
10.45
PB
  
2Viggo Olsson
Viggo Olsson 06, KFUM Örebro
10.45
KFUM Örebro
10.45
PB
  
3Jon Joelsson
Jon Joelsson 06, KFUM Örebro
11.10
KFUM Örebro
11.10
SB
  
4Rasmus PerssonIFK Nora
12.46
PB
  
5Edwin Wallgren
13.62
Åsbro GOIF
13.62
PB
  
P15 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

1Sigvard Einarson
31.72
Wedevågs IF
31.72
PB
  
2Rasmus PerssonIFK Nora
19.28
PB
  
P13 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Samuel Skogwik
29.87
Fjugesta IF
29.87
PB
  
2Isak Olsson
Isak Olsson 08, Glanshammar
24.84
Glanshammars IF
24.84
  
3Bright Ishimwe
12.94
Fjugesta IF
12.94
  
P12 60 m     

Vind: -3.8

Final A

Final

Vind: -3.8
1Edwin Wallgren
10.10
Åsbro GOIF
10.10
PB
  
2Malte Hagerud
11.29
Åsbro GoIF
11.29
PB
  
Kvinnor
F19 60 m     

Vind: -4.1

Final A

Final

Vind: -4.1
1Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
8.73
Stocksäters IF
8.73
  
2Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
9.49
  
3Klara Johansson
9.58
Stocksäters IF
9.58
  
4Ellen AxelssonIFK Nora
10.94
PB
  
F19 80 m     

Vind: -3.0

Final A

Final

Vind: -3.0
1Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
11.25
Stocksäters IF
11.25
PB
  
2Ida Larsson
Ida Larsson 06, KFUM Örebro
11.88
KFUM Örebro
11.88
SB
  
3Klara Johansson
12.60
Stocksäters IF
12.60
  
F19 Slägga     


Final A

Final

1Sofie Fransson
Sofie Fransson 02, KFUM Örebro
38.66
KFUM Örebro
38.66
  
2Jennifer Axelsson
34.97
Wedevågs IF
34.97
SB
  
3Ilva Gunnarsson
29.57
Glanshammars IF
29.57
PB
  
F16 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Ilva Gunnarsson
41.71
Glanshammars IF
41.71
  
2Signe SpännarIFK Nora
16.82
PB
  
F13 Slägga (2.0 kg)     


Final A

Final

1Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
20.98
PB
  
3Ellen AxelssonIFK Nora
12.41
PB