27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
Arena: Hässelby IP   Arrangör: Hässelby SK
Tävlande: 64 (28+36)   Starter: 120 (51+69)

Män
P13 600 m     


Final A

Final

1Rami Fakhreddine
1:48.86
Hässelby SK
1:48.86
PB
  
2Alex Szwed
Alex Szwed 08, Hässelby
1:52.19
Hässelby SK
1:52.19
PB
  
3Edwin Larripa Taxell
1:59.22
Hässelby SK
1:59.22
PB
  
4William Clason
2:01.89
Täby IS
2:01.89
SB
  
5Milo Lundgren
2:03.22
Hässelby SK
2:03.22
PB
  
6Erik Pikkuniemi
2:06.43
Hässelby SK
2:06.43
PB
  
7Leo Mahon
Leo Mahon 08, Hässelby
2:07.47
Hässelby SK
2:07.47
PB
  
8Wilhelm SpainhourTäby IS
2:07.83
PB
  
9Frank Ahnborg
2:15.97
Hässelby SK
2:15.97
PB
  
P13 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Edwin Larripa TaxellHässelby SK
25.84
PB
  
2William ClasonTäby IS
18.57
SB
  
3Fredrik Danielsson
16.37
Hässelby SK
16.37
SB
  
4Milo Lundgren
16.22
Hässelby SK
16.22
PB
  
5Leo Mahon
Leo Mahon 08, Hässelby
14.81
Hässelby SK
14.81
PB
  
6Erik Pikkuniemi
14.09
Hässelby SK
14.09
PB
  
7Nore Wennergren
12.50
Hässelby SK
12.50
SB
  
8Norton Granqvist
11.48
Hässelby SK
11.48
PB
  
9Wilhelm SpainhourTäby IS
11.22
SB
  
10Frank Ahnborg
7.45
Hässelby SK
7.45
PB
  
P12 Tresteg (zon)     


Final A

Final

1Hugo Back Nilsson
8.98 nwi
Hässelby SK
8.98 nwi
  
2Hugo Dahl
Hugo Dahl 09, Hässelby
8.88 nwi
Hässelby SK
8.88 nwi
  
3Moritz Bruch
8.87 nwi
Hässelby SK
8.87 nwi
  
4Sigge Fors
Sigge Fors 09, Hässelby
8.11 nwi
Hässelby SK
8.11 nwi
  
5Alvin Daniels
7.95 nwi
Hässelby SK
7.95 nwi
  
6Wilmer Hägg
7.90 nwi
Hässelby SK
7.90 nwi
  
7Magnus Claesson
7.89 nwi
Hässelby SK
7.89 nwi
  
8Leo Bentancour
6.42 nwi
Hässelby SK
6.42 nwi
  
Back Nilsson8.548.538.98
Dahl8.88
Bruch8.878.808.80
Fors7.728.117.99
Daniels7.95
Hägg7.307.807.90
Claesson7.757.677.89
Bentancour6.426.38
Final B
1Nils Grufman
9.83 nwi
Täby IS
9.83 nwi
  
2Dante Stam
Dante Stam 09, Hässelby
9.63 nwi
Hässelby SK
9.63 nwi
  
3Oscar Helge
9.37 nwi
Täby IS
9.37 nwi
  
4Axel Jonell
9.33 nwi
Täby IS
9.33 nwi
  
5Erik Hanses
7.97 nwi
Täby IS
7.97 nwi
  
6Elliot Åkerberg
7.80 nwi
Hässelby SK
7.80 nwi
  
7Gustav Rognes
7.71 nwi
Hässelby SK
7.71 nwi
  
8Elias Spiridopoulos PeterssonHässelby SK
6.75 nwi
  
Grufman9.529.83
Stam9.63
Helge8.949.378.96
Jonell9.079.339.06
Hanses7.907.97
Åkerberg7.677.767.80
Rognes7.417.287.71
Spiridopoulos Petersson6.75
P12 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Wilmer Hägg
21.85
Hässelby SK
21.85
PB
  
2Hugo Back Nilsson
16.72
Hässelby SK
16.72
PB
  
3Magnus Claesson
16.69
Hässelby SK
16.69
PB
  
4Sigge Fors
Sigge Fors 09, Hässelby
15.94
Hässelby SK
15.94
PB
  
5Moritz Bruch
15.86
Hässelby SK
15.86
PB
  
6Erik Hanses
15.30
Täby IS
15.30
PB
  
7Gustav Rognes
13.25
Hässelby SK
13.25
PB
  
8Dante Stam
Dante Stam 09, Hässelby
11.80
Hässelby SK
11.80
PB
  
Final B
1Nils Grufman
20.58
Täby IS
20.58
PB
  
2Hugo Dahl
Hugo Dahl 09, Hässelby
16.05
Hässelby SK
16.05
PB
  
3Axel Jonell
15.72
Täby IS
15.72
PB
  
4Oscar Helge
15.20
Täby IS
15.20
PB
  
5Alvin Daniels
11.97
Hässelby SK
11.97
PB
  
6Elliot Åkerberg
9.00
Hässelby SK
9.00
PB
  
7Elias Spiridopoulos PeterssonHässelby SK
8.44
PB
  
8Leo Bentancour
8.05
Hässelby SK
8.05
PB
  
Kvinnor
F13 600 m     


Final A

Final

1Stella WeissenbornTäby IS
1:51.01
PB
  
2Arwen Pamelius
1:58.02
Täby IS
1:58.02
PB
  
3Hanna Vikström
1:58.80
Täby IS
1:58.80
PB
  
4Ebba Dahlström
2:01.74
Täby IS
2:01.74
PB
  
5Elsa Rudström
2:02.48
Täby IS
2:02.48
PB
  
6Wilma Beiming BrotteTäby IS
2:03.82
PB
  
7Nora-Magnolia HedefalkTäby IS
2:04.20
PB
  
8Mila Almström
2:08.22
Hässelby SK
2:08.22
PB
  
Final B
1Matilda Barasciutti
1:55.41
Hässelby SK
1:55.41
PB
  
2Nora Ahl
Nora Ahl 08, Hässelby
2:06.83
Hässelby SK
2:06.83
PB
  
3Isabella Sjöholm VitasovicHässelby SK
2:16.20
PB
  
4Miranda Brolin
2:19.06
Hässelby SK
2:19.06
PB
  
5Kajsa Westberg
2:31.28
Hässelby SK
2:31.28
PB
  
6Nova Vidmark
2:31.39
Hässelby SK
2:31.39
PB
  
F13 Slägga (2.0 kg)     


Final A

Final

1Nora Ahl
Nora Ahl 08, Hässelby
22.06
Hässelby SK
22.06
PB
  
2Matilda Barasciutti
21.32
Hässelby SK
21.32
PB
  
3Kajsa Westberg
20.92
Hässelby SK
20.92
PB
  
4Isabella Sjöholm VitasovicHässelby SK
20.53
PB
  
5Olivia Pihl
Olivia Pihl 08, Hässelby
19.68
Hässelby SK
19.68
PB
  
6Miranda Brolin
18.81
Hässelby SK
18.81
PB
  
7Mila Almström
16.18
Hässelby SK
16.18
PB
  
8Nova Vidmark
10.32
Hässelby SK
10.32
PB
  
Final B
1Stella WeissenbornTäby IS
29.52
PB
  
2Charlotta JohanssonTäby IS
26.07
PB
  
3Hanna VikströmTäby IS
24.55
PB
  
4Nora-Magnolia HedefalkTäby IS
23.31
PB
  
5Ebba DahlströmTäby IS
20.95
PB
  
6Arwen PameliusTäby IS
16.45
PB
  
7Wilma Beiming BrotteTäby IS
15.52
PB
  
8Elsa RudströmTäby IS
15.40
PB
  
F12 Tresteg (zon)     


Final A

Final

1Tuva Eckerberg
10.51 nwi
Täby IS
10.51 nwi
  
2Elvira Ivarsson
8.96 nwi
Täby IS
8.96 nwi
  
3Julie Grevfors
8.95 nwi
Täby IS
8.95 nwi
  
4Isabella Cueva PradoTäby IS
8.82 nwi
  
5Sophie Adolfsson
8.24 nwi
Hässelby SK
8.24 nwi
  
6Agnes Andersson
8.00 nwi
Täby IS
8.00 nwi
  
7Lalita Blomqvist
7.89 nwi
Täby IS
7.89 nwi
  
8Märta Jacobsen
7.55 nwi
Täby IS
7.55 nwi
  
9Tyra Hoffert
7.26 nwi
Täby IS
7.26 nwi
  
10Rut Lundberg
6.99 nwi
Hässelby SK
6.99 nwi
  
Eckerberg10.0210.1310.51
Ivarsson8.968.958.60
Grevfors8.958.84
Cueva Prado8.548.82
Adolfsson8.198.218.24
Andersson7.698.007.72
Blomqvist7.637.897.63
Jacobsen7.147.417.55
Hoffert6.887.077.26
Lundberg6.99
Final B
1Ella Quistgaard
9.17 nwi
Täby IS
9.17 nwi
  
2Vera Stolpen
9.02 nwi
Täby IS
9.02 nwi
  
3Svea Strand
8.79 nwi
Täby IS
8.79 nwi
  
4Juni Andersson RudbergTäby IS
8.65 nwi
  
5Maja Nyberg
7.85 nwi
Täby IS
7.85 nwi
  
6Astrid Ström
7.77 nwi
Täby IS
7.77 nwi
  
7Alice Lundqvist
6.81 nwi
Täby IS
6.81 nwi
  
8Amelie Schou
6.52 nwi
Täby IS
6.52 nwi
  
9Moa Tjeder
6.40 nwi
Täby IS
6.40 nwi
  
Quistgaard8.879.009.17
Stolpen8.878.919.02
Strand8.248.768.79
Andersson Rudberg8.437.998.65
Nyberg7.837.717.85
Ström7.776.967.68
Lundqvist6.806.816.43
Schou6.206.526.46
Tjeder6.40
F12 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Tuva EckerbergTäby IS
17.17
PB
  
2Juni Andersson RudbergTäby IS
17.15
PB
  
3Moa Tjeder
16.78
Täby IS
16.78
PB
  
4Ella QuistgaardTäby IS
16.16
PB
  
5Vera Stolpen
15.09
Täby IS
15.09
PB
  
6Elvira IvarssonTäby IS
13.73
PB
  
7Astrid Ström
12.48
Täby IS
12.48
PB
  
8Sara Smeds SödermanTäby IS
10.56
PB
  
9Rut Lundberg
9.76
Hässelby SK
9.76
PB
  
10Amelie SchouTäby IS
9.62
PB
  
11Alice LundqvistTäby IS
9.08
PB
  
12Tyra HoffertTäby IS
8.05
PB
  
Final B
1Isabella Cueva PradoTäby IS
13.83
PB
  
2Maja Nyberg
13.77
Täby IS
13.77
PB
  
3Sophie Adolfsson
13.70
Hässelby SK
13.70
PB
  
4Julie GrevforsTäby IS
11.38
PB
  
5Svea Strand
10.97
Täby IS
10.97
PB
  
6Märta JacobsenTäby IS
9.55
PB
  
7Lalita BlomqvistTäby IS
9.35
PB
  
8Agnes AnderssonTäby IS
7.37
PB