19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
15.6
15.6
16.6
12.6
11‐13.6
17.6
17.6
17.6
16.6
17.6
16.6
17.6
12.6
15.6
16.6
16.6
16.6
15.6
30.5
16.6
16.6
11.6
1.6
13.6
11.6
7.6
5.6
2.6
5.6
13.6
16.6
13.6
16.6
12.6
14.6
15.6
8.6
8.6
6.6
15.6
3.6
11.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
13.6
14.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
10.6
10.6
8.6
13.6
13.6
13.6
8.6
13.6
13.6
6.6
6.6
10.6
10.6
12.6
10.6
12.6
12.6
12.6
10.6
10.6
10.6
10.6
9.6
3.6
1.6
30.5
12‐13.6
13.6
12‐13.6
3.6
5.6
2.6
2.6
5‐6.6
11.6
10.6
29.5
6.6
Arena: Frösåkersvallen   Arrangör: Alunda SK och Östhammar FI
Tävlande: 19 (6+13)   Starter: 33 (15+18)
Män
P19 100 m     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
1Sebastian ErikssonAlunda SK
11.56
  
1Josef Malsher
11.56
Alunda SK
11.56
  
3Alvin Rask
11.70
Alunda SK
11.70
SB
  
P19 200 m     

Vind: +1.4

Final A

Final

Vind: +1.4
1Josef Malsher
23.01
Alunda SK
23.01
PB
  
2Sebastian ErikssonAlunda SK
23.33
PB
  
3Gustav RydåkerAlunda SK
26.37
PB
  
P19 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Viktor RydåkerAlunda SK
16.38
PB
  
P19 Längd     


Final A

Final

1Viktor RydåkerAlunda SK
6.33
–0.2
  
Rydåkerx
0.0
x
+0.3
6.06
-1.0
6.33
-0.2
P19 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

1Viktor RydåkerAlunda SK
13.06
PB
  
Rydåkerxxxxx13.06
P19 Slägga (6.0 kg)     


Final A

Final

1Viktor RydåkerAlunda SK
46.24
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

1Alex Eriksson
5.32
Alunda SK
5.32
+1.7
  
Erikssonx
0.0
x
+1.0
x
+2.0
5.32
+1.7
x
0.0
P17 Tresteg     


Final A

Final

Alex ErikssonAlunda SK
NM
  
Erikssonx
+3.2
x
+0.9
x
+1.7
x
+1.3
x
0.0
x
+2.9
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Gustav RydåkerAlunda SK
14.53
  
Rydåker13.7714.4914.53x14.52x
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Gustav RydåkerAlunda SK
43.40
  
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Gustav RydåkerAlunda SK
56.04
PB
  
Kvinnor
F19 1500 m     


Final A

Final

1Filippa Hägglund
4:46.6m
Upsala IF
4:46.6m
PB
  
2Lowa Branth
4:49.3m
Upsala IF
4:49.3m
SB
  
3Felicia Jansson
4:57.9m
Upsala IF
4:57.9m
PB
  
4Lina Garbell
Lina Garbell 07, Östhammar
5:28.7m
Östhammar FI
5:28.7m
PB
  
5Elvira Elenäs
5:52.3m
Alunda SK
5:52.3m
PB
  
Maja BjörnssonUpsala IF
DNF
  
F19 Kula     


Final A

Final

1Victoria WickmanAlunda SK
12.29
  
Wickman11.60x12.0412.29x11.76
F19 Diskus     


Final A

Final

1Victoria WickmanAlunda SK
38.26
  
F17 100 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Alva Nordvarg
12.82
Upsala IF
12.82
PB
  
2Tilde SöderlundAlunda SK
13.50
PB
  
3Smilla ErikssonAlunda SK
14.98
PB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Tilde SöderlundAlunda SK
16.45
  
F17 Tresteg     


Final A

Final

1Smilla ErikssonAlunda SK
9.73
+0.5 SB
  
Eriksson9.53w
+3.3
x
+0.8
9.73
+0.5
9.23w
+2.3
8.77
+0.3
9.49
+0.5
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Ruth Eklöf
53.13
Alunda SK
53.13
PB
  
2Malin Garbell
Malin Garbell 05, Östhammar
52.66
Östhammar FI
52.66
  
F15 Längd     


Final A

Final

1Lina Garbell
Lina Garbell 07, Östhammar
4.06
Östhammar FI
4.06
+1.2 PB
  
2Elvira ElenäsAlunda SK
4.17
0.0 PB
  
Garbell4.04
+1.6
4.01
+0.8
3.86
+1.2
3.61
0.0
4.02
+0.7
4.06
+1.2
Elenäs4.17
0.0
x
+1.1
3.76
+0.5
x
+2.0
3.94
+0.2
x
+1.2
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Kajsa Berg
Kajsa Berg 06, Östhammar
41.03
Östhammar FI
41.03
SB