19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
15.6
15.6
16.6
12.6
11‐13.6
17.6
17.6
17.6
16.6
17.6
16.6
17.6
12.6
15.6
16.6
16.6
16.6
15.6
30.5
16.6
16.6
11.6
1.6
13.6
11.6
7.6
5.6
2.6
5.6
13.6
16.6
13.6
16.6
12.6
14.6
15.6
8.6
8.6
6.6
15.6
3.6
11.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
13.6
14.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
10.6
10.6
8.6
13.6
13.6
13.6
8.6
13.6
13.6
6.6
6.6
10.6
10.6
12.6
10.6
12.6
12.6
12.6
10.6
10.6
10.6
10.6
9.6
3.6
1.6
30.5
12‐13.6
13.6
12‐13.6
3.6
5.6
2.6
2.6
5‐6.6
11.6
10.6
29.5
6.6
Arrangör: F Bålsta IK
Tävlande: 37 (30+7)   Starter: 37 (30+7)
Män
M Maraton     
2Fredrik Seppas
2:39:01
PB
  
3Andreas Mathson
2:45:52
IF Linnéa
2:45:52
SB
  
4Kenneth Boman
Kenneth Boman 76, Lulekamraterna
2:49:05
Lulekamraternas MLK
2:49:05
SB
  
5Victor Dahlgren
2:51:47
Brattås CK
2:51:47
SB
  
6Joel Kronborg
2:53:17
Hässelby SK
2:53:17
PB
  
7Johan Säfström
2:54:24
IF Linnéa
2:54:24
SB
  
8Filip Arvidsson
3:01:15
PB
  
9Till Gutzen
3:22:51
F Bålsta IK
3:22:51
PB
  
10Magnus Sandström
3:24:01
IF Tjalve
3:24:01
PB
  
Victor Smångs
DNF
Keep Up RC
DNF
  pace
Erik Olofsson
Erik Olofsson 79, Mantra Sport
DNF
IF Mantra Sport
DNF
  pace
Niklas HenningssonSundbybergs IK
DNF
  pace
Marcus Åberg
DNF
IF Tjalve
DNF
  pace
Markus Smed
Markus Smed 88, Fredrikshof
DNF
Fredrikshofs FIF
DNF
  pace
Mikael Tisjö
DNF
F Bålsta IK
DNF
  
Mikael Eriksson
DNF
  
Philip King
DNF
Hälle IF
DNF
  
Fredrik Überbacher
Fredrik Überbacher 87, Triathlon Väst
DNF
F Triathlon Väst
DNF
  
James Aslin
James Aslin 79, Studenterna
DNF
FK Studenterna
DNF
  
Göran JohansonF Bålsta IK
DNF
  
Herman Degselius
DNF
FK Studenterna
DNF
  
Rickard AnderssonIF Linnéa
DNF
  
Thoralf Lindström
DNF
  
Jörgen Jonsson
DNF
IF Tjalve
DNF
  
Kent Melin
DNF
IF Linnéa
DNF
  
Dan Welin
Dan Welin 67, Hässelby
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Robert LöfgrenIF Linnéa
DNF
  
Tobias Ekvall
DNF
  
Ove Sääf
DNF
F Bålsta IK
DNF
  
1Jonatan Fahlén
2:38:35
Proletären FF
2:38:35
PB
  
Kvinnor
K Maraton     
2Emilia Brangefält
2:56:19
Västerås FK
2:56:19
  
3Elmina Saksi
3:02:32
IF Tjalve
3:02:32
  
4Jenny Bolander
3:20:37
IF Tjalve
3:20:37
  
Frida MicholdIK Akele
DNF
  
Nikita Steiner
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Sofia Norgren
DNF
Ludvika FFI
DNF
  
1Liselotte Hellsten
2:55:28
Spårvägens FK
2:55:28
SB