19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
15.6
15.6
16.6
12.6
11‐13.6
17.6
17.6
17.6
16.6
17.6
16.6
17.6
12.6
15.6
16.6
16.6
16.6
15.6
30.5
16.6
16.6
11.6
1.6
13.6
11.6
7.6
5.6
2.6
5.6
13.6
16.6
13.6
16.6
12.6
14.6
15.6
8.6
8.6
6.6
15.6
3.6
11.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
13.6
14.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
10.6
10.6
8.6
13.6
13.6
13.6
8.6
13.6
13.6
6.6
6.6
10.6
10.6
12.6
10.6
12.6
12.6
12.6
10.6
10.6
10.6
10.6
9.6
3.6
1.6
30.5
12‐13.6
13.6
12‐13.6
3.6
5.6
2.6
2.6
5‐6.6
11.6
10.6
29.5
6.6
Arena: Trollbäckens IP   Arrangör: Hanvikens SK
Tävlande: 57 (34+23)   Starter: 86 (43+43)
Män
M 1500 m     
Final A
1Yohannes Kiflay
3:58.60
Hässelby SK
3:58.60
PB
  
2Andreas Jansson
4:01.67
Hässelby SK
4:01.67
SB
  
3Linus Jansson
4:14.83
Hässelby SK
4:14.83
SB
  
4Axel Hagerud
4:17.07
Bromma IF
4:17.07
SB
  
5Max Österberg
4:23.46
Värmdö IF
4:23.46
PB
  
6Vilhelm Lood Falgén
4:23.78
Turebergs FK
4:23.78
PB
  
7Conor Hogan
4:27.52
Turebergs FK
4:27.52
SB
  
8Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
4:39.05
SB
  
9Axel Månsson
4:48.13
Hässelby SK
4:48.13
SB
  
Final B
1David Wide
David Wide 03, Hässelby
4:30.57
Hässelby SK
4:30.57
PB
  
2Lowe Fuxe Barkvall
4:33.25
Turebergs FK
4:33.25
PB
  
3Nils Gähler
4:38.53
Bromma IF
4:38.53
SB
  
4Fredrik Eckerström
4:44.03
Spårvägens FK
4:44.03
PB
  
5Benjamin Grahm
4:47.83
Bromma IF
4:47.83
PB
  
6Linus Fondin
4:49.18
Hanvikens SK
4:49.18
PB
  
7Iker Garcia LundströmTurebergs FK
4:50.29
PB
  
8Martin Larsson
Martin Larsson 71, IKJ Haninge
6:26.18
IKJ Haninge
6:26.18
SB
  
P17 100 m     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
1Robin Göransson
12.69
Turebergs FK
12.69
PB
  
2Jonathan Hurtig
12.74
Hanvikens SK
12.74
PB
  
P17 Höjd     


Final A

Final

1Linus Jonsson
1.86
Hässelby SK
1.86
PB
  
2Valter Kjellberg
1.83
Turebergs FK
1.83
PB
  
3Erik Larripa TaxellHässelby SK
1.80
SB
  
4Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
1.74
Hässelby SK
1.74
PB
  
5Jonathan Hurtig
1.67
Hanvikens SK
1.67
PB
  
6Teodor Nyman
1.63
Hanvikens SK
1.63
PB
  
7Leo Wickert
Leo Wickert 05, Hässelby
1.63
Hässelby SK
1.63
PB
  
8Noah Busch
Noah Busch 05, Danderyd
1.55
Danderyds SK
1.55
SB
  
1.50
1.90
1.55
1.59
1.63
1.67
1.71
1.74
1.77
1.80
1.83
1.86
Jonsson-
xxx
-
-
-
-
-
-
xo
o
xo
o
Kjellberg-
-
-
-
o
o
o
o
o
xxo
xxx
Larripa Taxell-
-
-
-
-
-
-
-
o
xxx

Boman-
-
-
o
xo
o
xo
xxx



Hurtig-
o
o
xo
xxo
xxx





Nyman-
o
o
o
xxx






Wickert-
xo
o
xo
xxx






Buscho
o
xxx








P17 Stav     


Final A

Final

1Marcus Julin
3.15
Hanvikens SK
3.15
PB
  
3.053.153.25
Julinxoxoxxx
P15 80 m     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
1Edvin Sidwall
9.49
Danderyds SK
9.49
PB
  
2Emil Kågström TyboniHanvikens SK
9.78
PB
  
3Jacob Rune
10.13
Täby IS
10.13
PB
  
P15 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +2.9

Final A

Final

Vind: +2.9
1Emil Kågström TyboniHanvikens SK
11.64w
  
2Jacob Rune
11.77w
Täby IS
11.77w
  
3David BerglundAIK
12.13w
  
P15 Höjd     


Final A

Final

1Emil Kågström TyboniHanvikens SK
1.66
  
2David BerglundAIK
1.63
PB
  
3William StrandbergHanvikens SK
1.51
PB
  
4Wilhelm Grahm
1.39
Bromma IF
1.39
PB
  
1.25
1.70
1.35
1.39
1.43
1.47
1.51
1.54
1.57
1.60
1.63
1.66
Kågström Tyboni-
xxx
-
-
-
o
o
o
xo
o
o
o
Berglund-
-
-
-
-
o
o
-
xo
o
xxx
Strandbergo
-
o
o
o
xxo
-
-
xxp


Grahm-
xxo
o
xxx







P15 Stav     


Final A

Final

1William StrandbergHanvikens SK
2.35
PB
  
1.952.052.152.252.352.45
Strandbergoxooxooxxx
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1David BerglundAIK
10.48
PB
  
2Mattias Nilsson
9.42
Hanvikens SK
9.42
  
Berglund10.489.92
Nilsson9.42
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Mattias Nilsson
32.98
Hanvikens SK
32.98
SB
  
2William StrandbergHanvikens SK
21.44
  
Nilsson29.8321.2132.9825.30
Strandberg21.0521.4420.1721.00
Kvinnor
F19 100 m häck     

Vind: +3.0

Final A

Final

Vind: +3.0
1Clara Fallenius
14.40w
Hässelby SK
14.40w
  
2Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
14.92w
Hässelby SK
14.92w
  
F17 300 m häck     


Final A

Final

1Moa Ringqvist
57.80
Hanvikens SK
57.80
PB
  
F17 Stav     


Final A

Final

1Lisa AppelquistBromma IF
2.55
SB
  
2Linnea Boqvist
2.45
Hanvikens SK
2.45
PB
  
3Alice Arbestål
1.95
Hanvikens SK
1.95
PB
  
3Ella Bennett
1.95
Hanvikens SK
1.95
PB
  
1.551.751.952.052.152.252.352.452.552.65
Appelquist----xoxxoooxoxxx
Boqvist-oooooooxxx
Arbestål-ooxxx
Bennettoooxxx
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Alva Bergström
22.09
Hanvikens SK
22.09
SB
  
Bergström20.1921.9521.6522.09
F15 80 m     
Final A
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Emilia Nielsen
10.55
Turebergs FK
10.55
PB
  
2Judith Nielsén
Judith Nielsén 07, Mälarhöjden
10.61
Mälarhöjdens IK
10.61
PB
  
3Alba Boric
Alba Boric 07, Hanviken
10.88
Hanvikens SK
10.88
PB
  
4Norah Hamberg
11.05
Bromma IF
11.05
PB
  
5Alice Saraste SköldBromma IF
13.62
PB
  
Final B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Agnes Lind
10.73
Bromma IF
10.73
PB
  
2Alva Levin
11.06
Bromma IF
11.06
PB
  
3Molly Lindell
12.04
Bromma IF
12.04
PB
  
4Elsa Segersten
12.75
Hanvikens SK
12.75
PB
  
F15 300 m häck     


Final A

Final

1Emilia HermanssonTäby IS
47.67
PB
  
2Eleonora WahlinTäby IS
50.46
SB
  
3Judith Nielsén
Judith Nielsén 07, Mälarhöjden
54.40
Mälarhöjdens IK
54.40
PB
  
F15 Höjd     


Final A

Final

1Emilia Nielsen
1.56
Turebergs FK
1.56
PB
  
2Alba Boric
Alba Boric 07, Hanviken
1.38
Hanvikens SK
1.38
SB
  
3Norah Hamberg
1.38
Bromma IF
1.38
=PB
  
4Desirée TrollingHanvikens SK
1.34
PB
  
5Agnes Lind
1.34
Bromma IF
1.34
  
6Molly Lindell
1.30
Bromma IF
1.30
PB
  
7Joséphine LundqvistHanvikens SK
1.15
PB
  
1.151.201.251.301.341.381.421.471.531.561.60
Nielsen------oooxoxxx
Boric---oxooxxx
Hamberg--oooxxoxxx
Trolling--oooxxx
Lind-oooxoxxx
Lindelloxoxooxxx
Lundqvistoxxx
F15 Stav     


Final A

Final

1Agnes Lind
2.35
Bromma IF
2.35
PB
  
2Molly Lindell
2.25
Bromma IF
2.25
PB
  
Emma JäderbergHanvikens SK
NH
  
1.551.751.952.052.152.252.352.45
Lindoooooooxxx
Lindelloooxoxooxxx
Jäderberg-xxx
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Norah Hamberg
9.38
Bromma IF
9.38
PB
  
2Alba Boric
Alba Boric 07, Hanviken
9.11
Hanvikens SK
9.11
PB
  
3Joséphine LundqvistHanvikens SK
7.16
PB
  
4Desirée TrollingHanvikens SK
7.00
  
5Elsa Segersten
6.00
Hanvikens SK
6.00
PB
  
Hamberg8.669.388.898.52
Boric9.068.809.11
Lundqvist6.836.927.16
Trolling6.937.006.316.31
Segersten6.005.055.555.88
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Norah Hamberg
28.61
Bromma IF
28.61
PB
  
2Eleonora WahlinTäby IS
27.39
  
3Evelina Larsson
24.85
Turebergs FK
24.85
PB
  
4Alba Boric
Alba Boric 07, Hanviken
18.54
Hanvikens SK
18.54
PB
  
5Desirée Trolling
18.10
Hanvikens SK
18.10
PB
  
6Joséphine LundqvistHanvikens SK
15.10
PB
  
7Alice Saraste SköldBromma IF
14.62
SB
  
8Elsa Segersten
14.48
Hanvikens SK
14.48
PB
  
Hamberg27.2228.6125.5425.18
Wahlin23.3727.3923.0620.72
Larsson20.1320.6723.6024.85
Boric16.5417.2718.5415.56
Trolling13.1116.4318.1017.30
Lundqvistx15.10x13.45
Saraste Sköld11.7711.5514.6214.46
Segersten11.1711.7414.48