16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
2.10
21.9
14.9
29.8
3.10
26.9
Arena: Slottsskogsvallen   Arrangör: IK Vikingen och Örgryte IS
Tävlande: 55 (29+26)   Starter: 88 (47+41)

Män
M Tresteg     


Final A

Final

1Johannes LundqvistUllevi FK
13.33w
+2.6
  
2Philip KarlssonUllevi FK
13.16
0.0 SB
  
3Jonas Gustén
12.94
Ullevi FK
12.94
+0.3 SB
  
P19 200 m     
Final A
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Rafael Tejada De LeonUllevi FK
22.00
SB
  
2Viggo AnderssonUllevi FK
23.24
PB
  
3Nils Thorin
23.54
Örgryte IS
23.54
PB
  
4Shakeem Reid
23.93
Ullevi FK
23.93
PB
  
Final B
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1Daniel Otterdahl
24.33w
Örgryte IS
24.33w
  
2Sten Hagström
25.27w
Örgryte IS
25.27w
  
3Marcus Johansson
25.31w
Örgryte IS
25.31w
  
4Jonas Ellison
25.58w
Örgryte IS
25.58w
  
5Sebastian Gilley
25.64w
Örgryte IS
25.64w
  
6David Sämfors
25.67w
Örgryte IS
25.67w
  
P19 800 m     


Final A

Final

1Albin Hagstedt
2:06.43
Örgryte IS
2:06.43
PB
  
2Alexander Sörensen
2:06.82
Örgryte IS
2:06.82
SB
  
3Philip Frick
2:12.67
Örgryte IS
2:12.67
SB
  
4Valter Jönrup
2:33.33
Örgryte IS
2:33.33
PB
  
P19 Längd     


Final A

Final

1Alex Apelgrim
6.58
Örgryte IS
6.58
–0.8 SB
  
2Johan WahlgrenUllevi FK
6.15
0.0 SB
  
3Marcus Johansson
5.58
Örgryte IS
5.58
+0.4 PB
  
4Ove Hagström
4.80
Örgryte IS
4.80
+0.5 PB
  
P17 100 m     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
1Alex Apelgrim
10.91
Örgryte IS
10.91
PB
  
2Viggo AnderssonUllevi FK
11.64
  
3Nils Thorin
11.90
Örgryte IS
11.90
PB
  
4Shakeem Reid
11.97
Ullevi FK
11.97
  
5Albin Coster
12.25
Örgryte IS
12.25
PB
  
6David Sämfors
12.75
Örgryte IS
12.75
PB
  
7Elias JohanssonUllevi FK
13.82
PB
  
P17 Höjd     


Final A

Final

1Albin Coster
1.85
Örgryte IS
1.85
SB
  
2Philip KarlssonUllevi FK
1.65
SB
  
3Elias JohanssonUllevi FK
1.55
  
4Loke Nilsson
1.45
Örgryte IS
1.45
PB
  
P15 80 m     

Vind: -0.3

Final A

Final

Vind: -0.3
1Daniel Otterdahl
9.82
Örgryte IS
9.82
PB
  
2Jonas Ellison
9.99
Örgryte IS
9.99
PB
  
3Ove Hagström
11.32
Örgryte IS
11.32
PB
  
P14 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Ove Hagström
36.44
Örgryte IS
36.44
PB
  
P13 60 m     

Vind: +0.3

Final A

Final

Vind: +0.3
1Pontus SetteskogUllevi FK
8.32
PB
  
2Viggo GustafssonUllevi FK
9.59
PB
  
P13 Höjd     


Final A

Final

1Max Johansson
1.37
Ullevi FK
1.37
PB
  
2Ivar Dittmer Macduff
Ivar Dittmer Macduff 10, Ullevi
1.26
10Ullevi FK
1.26
PB
  
P13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Pontus SetteskogUllevi FK
5.29
+1.4 PB
  
2Justin HarwoodUllevi FK
4.27
0.0
  
3Viggo GustafssonUllevi FK
4.11
+0.4 PB
  
P12 60 m     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
1Justin HarwoodUllevi FK
9.49
  
2Max Johansson
9.67
Ullevi FK
9.67
PB
  
3Ivar Dittmer Macduff
Ivar Dittmer Macduff 10, Ullevi
9.76
10Ullevi FK
9.76
PB
  
P12 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Karl Fredberg
30.44
Örgryte IS
30.44
PB
  
Kvinnor
K22 100 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Elin HallbjörnerUllevi FK
12.51
SB
  
2Tilda Wahlén
12.73
Mölndals AIK
12.73
PB
  
3Amanda Ehrnborg
13.60
Mölndals AIK
13.60
  
4Helena Celik
14.67
Ullevi FK
14.67
  
K22 200 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Ebba Magnusson
25.87
Ullevi FK
25.87
PB
  
2Elin PetterssonUllevi FK
26.51
SB
  
3Nora Jolbäck
28.62
Ullevi FK
28.62
PB
  
4Ylva Magnusson DebrayÖrgryte IS
30.25
PB
  
5Clara Weetom
30.48
Örgryte IS
30.48
PB
  
K22 100 m häck     

Vind: +1.1

Final A

Final

Vind: +1.1
1Ebba Magnusson
14.77
Ullevi FK
14.77
SB
  
F17 300 m     


Final A

Final

1Tilda Wahlén
42.75
Mölndals AIK
42.75
PB
  
2Bella Wennbom
44.37
Ullevi FK
44.37
PB
  
3Amanda Ehrnborg
44.54
Mölndals AIK
44.54
PB
  
4Mary Harwood
44.77
Ullevi FK
44.77
PB
  
5Tindra Ladestam
Tindra Ladestam 05, IFK Göteborg
46.29
IFK Göteborg
46.29
PB
  
F17 Längd     


Final A

Final

1Elin PetterssonUllevi FK
5.59
+0.2 SB
  
2Ester Schenck
4.74w
Ullevi FK
4.74w
+2.4
  
3Clara Weetom
4.60
Örgryte IS
4.60
–0.9 SB
  
4Ylva Magnusson DebrayÖrgryte IS
4.46
0.0 PB
  
5Corinne DanielssonUllevi FK
4.32
+0.6
  
6Nadja Ahnoff
4.28
Örgryte IS
4.28
+1.5 PB
  
7Julia Hovtun
3.86w
Örgryte IS
3.86w
+2.9
  
F17 Tresteg     


Final A

Final

1Nora Jolbäck
11.39
Ullevi FK
11.39
0.0 SB
  
2Jeriel KabongoUllevi FK
9.86
–1.3 PB
  
F16 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Ebba Halling
16.08
Örgryte IS
16.08
SB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
1Elsa Heyden
13.04
Ullevi FK
13.04
PB
  
Nadja Ahnoff
DNF
Örgryte IS
DNF
  
F15 Höjd     


Final A

Final

1Ebba Pauli
Ebba Pauli 06, Sävedalen
1.40
Sävedalens AIK
1.40
SB
  
2Elsa Heyden
1.25
Ullevi FK
1.25
SB
  
F14 80 m     

Vind: +1.4

Final A

Final

Vind: +1.4
1Mary Harwood
11.04
Ullevi FK
11.04
PB
  
2Bella Wennbom
11.16
Ullevi FK
11.16
PB
  
3Emilia Schadewitz
11.21
Örgryte IS
11.21
PB
  
4Nadja Ahnoff
11.70
Örgryte IS
11.70
PB
  
F14 Längd     


Final A

Final

1Johanna GusténUllevi FK
4.29
0.0 PB
  
F13 60 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
1Ylva Magnusson DebrayÖrgryte IS
8.73
PB
  
2Linn Coster
9.28
Örgryte IS
9.28
PB
  
3Thilda Andreassen
Thilda Andreassen 10, Örgryte
9.49
10Örgryte IS
9.49
PB
  
4Alva Wennbom
9.50
Ullevi FK
9.50
PB
  
5Freja ÅhsbergUllevi FK
9.61
PB
  
F13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Alva Wennbom
4.14
Ullevi FK
4.14
+1.2 PB
  
F12 Höjd     


Final A

Final

1Freja ÅhsbergUllevi FK
1.35
PB