19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
15.6
15.6
16.6
12.6
11‐13.6
17.6
17.6
17.6
16.6
17.6
16.6
17.6
12.6
15.6
16.6
16.6
16.6
15.6
30.5
16.6
16.6
11.6
1.6
13.6
11.6
7.6
5.6
2.6
5.6
13.6
16.6
13.6
16.6
12.6
14.6
15.6
8.6
8.6
6.6
15.6
3.6
11.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
13.6
14.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
10.6
10.6
8.6
13.6
13.6
13.6
8.6
13.6
13.6
6.6
6.6
10.6
10.6
12.6
10.6
12.6
12.6
12.6
10.6
10.6
10.6
10.6
9.6
3.6
1.6
30.5
12‐13.6
13.6
12‐13.6
3.6
5.6
2.6
2.6
5‐6.6
11.6
10.6
29.5
6.6
Arena: Transtensvallen   Arrangör: Stocksäters IF och Åsbro GoIF
Tävlande: 39 (20+19)   Starter: 54 (29+25)
Män
P19 60 m     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
1Zinédine Eade
Zinédine Eade 04, Stocksäter
7.98
Stocksäters IF
7.98
PB
  
2Rasmus Rågstad
8.05
Stocksäters IF
8.05
PB
  
3Johan Runesson
8.32
Fjugesta IF
8.32
SB
  
4Daniel Kindvall
8.70
Fjugesta IF
8.70
SB
  
5Bright Ishimwe
11.14
Fjugesta IF
11.14
PB
  
P19 80 m     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
1Karl-William EinarsonWedevågs IF
9.66
PB
  
2Rasmus Rågstad
10.45
Stocksäters IF
10.45
PB
  
3Zinédine Eade
Zinédine Eade 04, Stocksäter
10.45
Stocksäters IF
10.45
PB
  
P19 Stav     


Final A

Final

1Alfons Elmgren HallingerKFUM Örebro
4.10
PB
  
2Erik Zetterlund
Erik Zetterlund 04, KFUM Örebro
3.60
KFUM Örebro
3.60
SB
  
3Karl-William EinarsonWedevågs IF
3.60
SB
  
4Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
3.50
KFUM Örebro
3.50
SB
  
5Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
3.40
KFUM Örebro
3.40
SB
  
6Casper Bergfelt BengtssonKFUM Örebro
3.10
SB
  
7Sigvard Einarson
2.80
Wedevågs IF
2.80
PB
  
2.30
3.40
2.40
3.50
2.50
3.60
2.60
3.70
2.70
4.00
2.80
4.10
2.90
4.21
3.00
3.10
3.20
3.30
Elmgren Hallinger-
-
-
-
-
-
-
-
-
xxo
-
o
-
xxx
-
-
-
-
Zetterlund-
-
-
-
-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
Einarson-
xo
-
xo
-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
xo
Gyhlenius-
-
-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
-
Hillding-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
xxo
xo
Bergfelt Bengtsson-
-
-
-
-
-
o
xxo
xo
xxx

Einarsono
o
xo
xo
xxo
o
xxx




P16 Längd     


Final A

Final

1Johan Runesson
4.98
Fjugesta IF
4.98
0.0 PB
  
2Daniel Kindvall
4.80
Fjugesta IF
4.80
–0.5 SB
  
Runesson4.98
0.0
x4.68
0.0
x
Kindvall4.64
0.0
3.96
0.0
4.31
0.0
4.80
-0.5
P16 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Johan Runesson
30.58
Fjugesta IF
30.58
  
2Daniel Kindvall
24.88
Fjugesta IF
24.88
PB
  
P15 300 m     


Final A

Final

1Viggo Olsson
Viggo Olsson 06, KFUM Örebro
39.40
KFUM Örebro
39.40
PB
  
2Neo Kanedal
Neo Kanedal 07, KFUM Örebro
40.33
KFUM Örebro
40.33
PB
  
P14 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Hannes Kindvall
26.40
Fjugesta IF
26.40
PB
  
P13 1500 m     


Final A

Final

1Hampus Östring
Hampus Östring 08, KFUM Örebro
5:07.73
KFUM Örebro
5:07.73
PB
  
2Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
5:14.32
KFUM Örebro
5:14.32
PB
  
P13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Isak Olsson
Isak Olsson 08, Glanshammar
21.82
Glanshammars IF
21.82
PB
  
2Samuel Skogwik
21.60
Fjugesta IF
21.60
PB
  
3Bright Ishimwe
19.48
Fjugesta IF
19.48
PB
  
P12 Längd (zon)     


Final A

Final

1Anthon EfremovÅsbro GoIF
4.06
0.0
  
2Bright Ishimwe
2.70
Fjugesta IF
2.70
0.0 PB
  
Efremov4.03
0.0
x4.06
0.0
x
Ishimwex2.70
0.0
2.62
0.0
2.10
-0.4
Kvinnor
F19 Stav     


Final A

Final

1Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
3.50
Stocksäters IF
3.50
SB
  
2Alva Nilsson
Alva Nilsson 04, KFUM Örebro
2.90
KFUM Örebro
2.90
SB
  
3Stella Stenman
Stella Stenman 04, KFUM Örebro
2.70
KFUM Örebro
2.70
PB
  
4Klara Johansson
2.60
Stocksäters IF
2.60
PB
  
2.00
3.40
2.20
3.50
2.30
3.60
2.40
2.50
2.60
2.70
2.80
2.90
3.00
3.30
Eriksson-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
o
Nilsson-
-
-
-
xo
o
o
o
o
xxx

Stenman-
-
o
o
xo
o
o
xxx



Johanssono
o
xo
xo
o
xxo
xxx




F16 1500 m     


Final A

Final

1Kim Semstrand
5:38.61
IFK Nora
5:38.61
SB
  
2Ester Skoglund
Ester Skoglund 07, Östansjö SK
5:44.41
Östansjö SK
5:44.41
PB
  
3Johanna Berg
Johanna Berg 05, KFUM Örebro
6:17.54
KFUM Örebro
6:17.54
PB
  
F15 80 m     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
1Linn von Hofsten
10.78
Glanshammars IF
10.78
PB
  
2Stella Önander
Stella Önander 06, KFUM Örebro
11.20
KFUM Örebro
11.20
PB
  
3Wilma Larsson
Wilma Larsson 07, KFUM Örebro
11.77
KFUM Örebro
11.77
PB
  
4Julia Karlsson
11.85
Fjugesta IF
11.85
PB
  
5Vera Alton
Vera Alton 07, Fjugesta
12.15
Fjugesta IF
12.15
PB
  
F15 300 m     


Final A

Final

1Elin Freed
Elin Freed 06, KFUM Örebro
43.48
KFUM Örebro
43.48
SB
  
2Vera Lech
Vera Lech 06, KFUM Örebro
51.33
KFUM Örebro
51.33
SB
  
F14 60 m     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
1Wilma Larsson
Wilma Larsson 07, KFUM Örebro
9.11
KFUM Örebro
9.11
PB
  
2Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
9.26
PB
  
3Alva Lilja
Alva Lilja 09, Glanshammar
9.63
Glanshammars IF
9.63
  
4Ebba Johansson
Ebba Johansson 09, Glanshammar
10.24
Glanshammars IF
10.24
=PB
  
5Tyra Carlsson
Tyra Carlsson 09, Stocksäter
10.67
Stocksäters IF
10.67
  
F14 Längd     


Final A

Final

1Julia Karlsson
3.84
Fjugesta IF
3.84
0.0 PB
  
2Vera Alton
Vera Alton 07, Fjugesta
3.64
Fjugesta IF
3.64
0.0 PB
  
Karlssonx3.84
0.0
3.65
0.0
x
Altonx3.41
+0.6
3.64
0.0
x
F14 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Julia Karlsson
24.74
Fjugesta IF
24.74
PB
  
2Kayla Collin
16.34
Åsbro GoIF
16.34
PB
  
3Vera Alton
Vera Alton 07, Fjugesta
15.63
Fjugesta IF
15.63
  
F13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
21.23
PB