19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
15.6
15.6
16.6
12.6
11‐13.6
17.6
17.6
17.6
16.6
17.6
16.6
17.6
12.6
15.6
16.6
16.6
16.6
15.6
30.5
16.6
16.6
11.6
1.6
13.6
11.6
7.6
5.6
2.6
5.6
13.6
16.6
13.6
16.6
12.6
14.6
15.6
8.6
8.6
6.6
15.6
3.6
11.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
13.6
14.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
10.6
10.6
8.6
13.6
13.6
13.6
8.6
13.6
13.6
6.6
6.6
10.6
10.6
12.6
10.6
12.6
12.6
12.6
10.6
10.6
10.6
10.6
9.6
3.6
1.6
30.5
12‐13.6
13.6
12‐13.6
3.6
5.6
2.6
2.6
5‐6.6
11.6
10.6
29.5
6.6
Arena: Hässelby IP   Arrangör: Hässelby SK
Tävlande: 68 (40+28)   Starter: 97 (52+45)
Män
M 100 m     
Final A
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Lucas Lindberg
11.63
Hässelby SK
11.63
PB
  
2Petter LundbergBromma IF
11.70
SB
  
3Malte Fuchs EdbergBromma IF
11.73
PB
  
4David SteinbergBromma IF
11.86
SB
  
Final B
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1David Carlsson
11.57
Bromma IF
11.57
PB
  
2Babu Badjie
11.77
Bromma IF
11.77
PB
  
3Filip Ekström
12.04
Bromma IF
12.04
PB
  
M 100 m extra     

Vind: -0.7

Final A

Final

Vind: -0.7
1David Carlsson
11.55
Bromma IF
11.55
PB
  
2Petter LundbergBromma IF
11.70
=SB
  
3David SteinbergBromma IF
11.81
SB
  
4Babu Badjie
11.92
Bromma IF
11.92
  
M 800 m     
Final A
1Olle Billgren
1:58.40
Hellas FK
1:58.40
PB
  
2Valter Kjellberg
1:58.74
Turebergs FK
1:58.74
PB
  
3Viktor Skoglund
1:59.25
Danderyds SK
1:59.25
SB
  
4Axel Hagerud
2:01.21
Bromma IF
2:01.21
PB
  
5Mårten Nystrand
2:01.36
Hässelby SK
2:01.36
PB
  
6Alexander Davidsson ErikssonDanderyds SK
2:02.52
SB
  
7Samuel Berhane
2:04.65
Hässelby SK
2:04.65
  
Final B
1Albert SöderqvistBromma IF
2:03.43
PB
  
K
2Conor Hogan
2:06.23
Turebergs FK
2:06.23
PB
  
3Luca Gränzer
2:12.36
IFK Lidingö
2:12.36
SB
  
4Nils Gähler
2:12.55
Bromma IF
2:12.55
SB
  
5Axel Månsson
2:13.34
Hässelby SK
2:13.34
SB
  
Final C
1Vilmer Karlsson
2:09.95
PB
  
K
2David Wide
David Wide 03, Hässelby
2:11.29
Hässelby SK
2:11.29
PB
  
3Vilhelm Werner
2:13.13
Hässelby SK
2:13.13
PB
  
4Love Henriksson
2:15.86
Spårvägens FK
2:15.86
PB
  
5Lenny Gränzer
2:33.52
IFK Lidingö
2:33.52
SB
  
6Philip Byman
2:36.35
IFK Lidingö
2:36.35
SB
  
M 3000 m     
Final A
1Andreas Jansson
8:28.40
Hässelby SK
8:28.40
  
2Yohannes Kiflay
8:46.03
Hässelby SK
8:46.03
  
3Karl Ottfalk
8:49.26
IFK Lidingö
8:49.26
PB
  
4Linus Jansson
9:18.99
Hässelby SK
9:18.99
SB
  
5Samuel Berhane
9:31.32
Hässelby SK
9:31.32
PB
  
Final B
1Milian Hentschke
9:22.21
Tullinge FI
9:22.21
PB
  
2Nils Holm
Nils Holm 04, Hammarby
9:32.29
Hammarby IF
9:32.29
PB
  
3William Nilsson
9:53.85
IFK Lidingö
9:53.85
PB
  
4Sebastian Lörstad
9:54.41
IFK Lidingö
9:54.41
PB
  
5Mikael Alm
10:07.70
IFK Tumba
10:07.70
PB
  
6Albin Carlerud
Albin Carlerud 02, Spårvägen
10:18.00
Spårvägens FK
10:18.00
SB
  
7Elton Hedberg
10:49.20
Hammarby IF
10:49.20
PB
  
8Ida Blom
Ida Blom 02, Hässelby
11:16.32
Hässelby SK
11:16.32
  
K
M Diskus     


Final A

Final

1Patrik Lindstedt
42.22
Hässelby SK
42.22
SB
  
Lindstedtxxx42.22xx
M Slägga     


Final A

Final

1Patrik Lindstedt
56.18
Hässelby SK
56.18
SB
  
Lindstedt56.18xx55.58xx
P19 Diskus (1.75 kg)     


Final A

Final

1Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
39.59
Hässelby SK
39.59
  
2Gustav Elinder
25.21
Hässelby SK
25.21
PB
  
Lindxx36.09x39.59x
Elinder25.21xxxxx
P19 Slägga (6.0 kg)     


Final A

Final

1Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
57.63
Hässelby SK
57.63
PB
  
2Gustav Elinder
35.69
Hässelby SK
35.69
  
Lindxxx57.63xx
Elinder35.69xxx35.55x
P17 Längd     


Final A

Final

1Linus Jonsson
6.74
Hässelby SK
6.74
–0.1 PB
  
2Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
6.18
Hässelby SK
6.18
0.0 PB
  
3Babu Badjie
6.09
Bromma IF
6.09
–0.7 PB
  
4Leo Wickert
Leo Wickert 05, Hässelby
5.16
Hässelby SK
5.16
0.0 PB
  
Jonssonx6.74
-0.1
6.65
0.0
6.48
0.0
x6.61
+0.1
Bomanx6.18
0.0
5.91
-0.9
5.81
-0.5
5.80
+1.6
Badjie5.89
-0.4
6.09
-0.7
x6.07
+0.2
5.90
0.0
x
Wickert5.16
0.0
xx4.99
-0.2
5.00
0.0
4.80
-1.4
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Linus Jonsson
42.77
Hässelby SK
42.77
PB
  
2Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
33.83
Hässelby SK
33.83
PB
  
Jonssonxx42.77xxx
Boman33.83xxxxx
P16 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Filip Ekström
31.76
Bromma IF
31.76
SB
  
Ekströmx31.76xxxx
Kvinnor
K 100 m     
Final A
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1Greta Deltin
12.31
Hässelby SK
12.31
SB
  
2Clara Fallenius
12.50
Hässelby SK
12.50
PB
  
3Lisen Rignell
12.91
Bromma IF
12.91
SB
  
4Saga Hermundstad
13.04
Hässelby SK
13.04
SB
  
5Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
13.14
Hässelby SK
13.14
PB
  
Final B
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1Tyra Tunander CedreniusBromma IF
12.83
PB
  
2Vera Lindblad
12.95
Bromma IF
12.95
PB
  
3Sophie Okejeme
13.10
Hässelby SK
13.10
PB
  
4Ophelia ViirmanBromma IF
13.11
PB
  
5Mellanie Neudinger NellmerBromma IF
13.12
PB
  
6Fanny Karlsson
13.21
Hässelby SK
13.21
PB
  
K 100 m extra     

Vind: -0.5

Final A

Final

Vind: -0.5
1Lisen Rignell
12.74
Bromma IF
12.74
SB
  
2Ophelia ViirmanBromma IF
13.25
  
3Sophie Okejeme
13.28
Hässelby SK
13.28
  
4Vera Lindblad
13.31
Bromma IF
13.31
  
5Tyra Tunander CedreniusBromma IF
13.32
  
6Mellanie Neudinger NellmerBromma IF
13.63
  
K 800 m     
Final A
1Julia Meijer
2:22.94
IFK Mora
2:22.94
SB
  
2Wilma Nordgren
2:23.11
Hammarby IF
2:23.11
SB
  
3Clara Lindén
2:24.20
Hammarby IF
2:24.20
PB
  
4Mina Hägglund
2:24.40
Hässelby SK
2:24.40
PB
  
5Hoa Sjöholm
2:30.64
Hammarby IF
2:30.64
SB
  
Final B
1Isabelle Eriksson
2:31.25
Hässelby SK
2:31.25
PB
  
2Linn Hessing
2:35.90
Hässelby SK
2:35.90
PB
  
3Karolina Nivenius
2:43.38
Hässelby SK
2:43.38
PB
  
4Agnes Olsson
2:49.54
Turebergs FK
2:49.54
SB
  
5Emma Hagman
Emma Hagman 06, Hässelby
2:56.61
Hässelby SK
2:56.61
  
F19 Längd     


Final A

Final

1Clara Fallenius
5.83
Hässelby SK
5.83
+0.3 PB
  
2Lisen Rignell
5.57
Bromma IF
5.57
+0.8 SB
  
3Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
5.28
Hässelby SK
5.28
+1.3 SB
  
Fallenius5.54
-1.1
5.65
0.0
5.51
+0.6
x5.72
+0.4
5.83
+0.3
Rignell5.36
0.0
5.57
+0.8
xx5.33
+0.1
5.40
0.0
Fodorxxx5.28
+1.3
5.10
0.0
x
F19 Diskus     


Final A

Final

1Sofia Boman
Sofia Boman 02, Hässelby
32.32
Hässelby SK
32.32
PB
  
2Emelie Malmborg
30.96
Hässelby SK
30.96
SB
  
3Wilja Wickert
29.40
Hässelby SK
29.40
SB
  
Boman32.32xxxxx
Malmborgx30.96xxxx
Wickertxx29.40xxx
F19 Slägga     


Final A

Final

1Emelie Malmborg
45.75
Hässelby SK
45.75
  
2Wilja Wickert
41.24
Hässelby SK
41.24
  
Sofia Boman
Sofia Boman 02, Hässelby
NM
Hässelby SK
NM
  
Malmborg45.75xxx44.98x
Wickert41.24xxxx40.89
Bomanxxxxxx
F17 Längd     


Final A

Final

1Saga Hermundstad
5.63
Hässelby SK
5.63
+1.7 SB
  
2Tyra Tunander CedreniusBromma IF
5.35
–0.2 SB
  
3Fanny Karlsson
5.28
Hässelby SK
5.28
–0.3 SB
  
4Ophelia ViirmanBromma IF
5.07
0.0 SB
  
5Mellanie Neudinger NellmerBromma IF
4.87
+1.9 SB
  
6Tuva Wennergren
4.74
Hässelby SK
4.74
+0.3 PB
  
Hermundstadxx5.28
0.0
5.63
+1.7
5.36
0.0
5.56
+0.8
Tunander Cedrenius5.35
-0.2
5.26
0.0
5.33
0.0
x5.33
+1.3
x
Karlssonxxxx5.23
+0.2
5.28
-0.3
Viirman5.02
0.0
5.07
0.0
xx5.04
+0.1
4.59
0.0
Neudinger Nellmerx4.22
-0.5
4.87
+1.9
4.39
+0.4
4.314.36
0.0
Wennergren4.55
-1.5
xxx4.74
+0.3
4.68
-0.3