11.9
8.9
25.8
26.9
6.9
6.9
25.9
23.9
25.9
23.9
19.9
16.9
5.9
25.9
26.9
26.9
26.9
26.9
26.9
26.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
24.9
23.9
23.9
19.9
18.9
18.9
12.9
8.9
5.9
22.9
19.9
4.9
25.9
18‐19.9
25.9
25.9
18.9
18.9
23.9
12.8
22.9
22.9
22.9
22.9
23.9
22.9
22.9
18.9
19.9
22.9
22.9
16.9
11.9
19.9
11.9
21.9
25.6
22.9
16.9
11‐12.9
29.8
18.9
16.9
12.9
18‐19.9
19.9
20.9
19.9
19.9
19.9
18.9
16.9
15.9
5.9
12.9
18.9
18‐19.9
18.9
18‐19.9
19.9
19.9
18.9
16.9
13.9
16.9
16.9
14.9
13.9
12.9
16.9
16.9
2.9
18.9
18.9
Arena: Rimnersvallen   Arrangör: Hälle IF
Tävlande: 40 (21+19)   Starter: 47 (26+21)

Män
M 3000 m     


Final A

Final

1Nils Bredin
8:25.71
Hälle IF
8:25.71
PB
  
2Anders Bergman
8:32.19
Hälle IF
8:32.19
PB
  
3Daniel Cullin
8:36.24
Hälle IF
8:36.24
PB
  
4Adam Sörqvist
8:58.83
Hälle IF
8:58.83
PB
  
5Jonas Magnusson
9:00.31
Hälle IF
9:00.31
PB
  
6Axel Johansson
9:13.37
Hälle IF
9:13.37
PB
  
7Nuray Yassin
9:24.56
Hälle IF
9:24.56
SB
  
8Henok Ande
9:46.16
Hälle IF
9:46.16
PB
  
9Rasmus Haak
Rasmus Haak 03, Stenungsunds FI
9:52.27
F Stenungsunds FI
9:52.27
PB
  
10Algot Tersing
Algot Tersing 08, Trollhättan FIK
11:22.41
Trollhättan FIK
11:22.41
PB
  
Sharmarke AhmedHälle IF
DNF
  
P17 400 m     


Final A

Final

1Leo Bergman
55.09
Hälle IF
55.09
PB
  
2Hampus Hassel
55.26
IK Orient
55.26
PB
  
3Sebastian SjöholmHälle IF
59.11
PB
  
4Malte Döbeln
1:01.98
IK Orient
1:01.98
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

1Hampus Hassel
5.57
IK Orient
5.57
0.0
  
2Malte Döbeln
5.31
IK Orient
5.31
–0.3
  
3Eskil Ekström
Eskil Ekström 07, Trollhättan FIK
4.74
Trollhättan FIK
4.74
0.0 PB
  
4Anton AnderssonHälle IF
4.24
0.0 PB
  
5Anton Grentzelius
Anton Grentzelius 07, Stenungsunds FI
4.22
F Stenungsunds FI
4.22
0.0 PB
  
6Elias Karlander
Elias Karlander 08, Håfreström
3.68
Håfreströms IF
3.68
0.0 PB
  
P14 300 m     


Final A

Final

1Eskil Ekström
Eskil Ekström 07, Trollhättan FIK
42.29
Trollhättan FIK
42.29
PB
  
2Anton Grentzelius
Anton Grentzelius 07, Stenungsunds FI
47.10
F Stenungsunds FI
47.10
PB
  
3Elias Karlander
Elias Karlander 08, Håfreström
57.49
Håfreströms IF
57.49
PB
  
P14 1000 m     


Final A

Final

1Hamza Nurray
3:12.45
Hälle IF
3:12.45
PB
  
2Eddie Nord
3:23.02
Hälle IF
3:23.02
PB
  
Kvinnor
F19 300 m     


Final A

Final

1Elsa Claesson
44.91
Mölndals AIK
44.91
  
2Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
45.34
F Stenungsunds FI
45.34
PB
  
3Ebba Johansson
45.60
IK Orient
45.60
PB
  
F19 400 m     


Final A

Final

1Hanna Hedin
1:01.08
Hälle IF
1:01.08
PB
  
2Nelly Elned
1:01.49
Hälle IF
1:01.49
SB
  
F19 3000 m     


Final A

Final

1Julia Svennblad
9:40.78
Hälle IF
9:40.78
PB
  
2Majken Söderlund Larsson
9:46.78
F Stenungsunds FI
9:46.78
PB
  
3Paulina Hultberg
10:12.42
Alingsås IF
10:12.42
PB
  
4Tilda Knauer
10:22.25
Hälle IF
10:22.25
PB
  
5Ester Strand
10:23.81
Hälle IF
10:23.81
PB
  
F19 Längd     


Final A

Final

1Annie Berntsson
5.16
Brattås CK
5.16
0.0 PB
  
2Sabina Kern
4.79
Brattås CK
4.79
–1.0 SB
  
3Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
4.74
F Stenungsunds FI
4.74
+0.6 PB
  
4Shekiba Gawhari
Shekiba Gawhari 08, Håfreström
3.38
Håfreströms IF
3.38
+0.9 PB
  
F14 300 m     


Final A

Final

1Sofie Gisaeus
45.58
Hälle IF
45.58
PB
  
2Nicolina Sinclair
Nicolina Sinclair 07, Stenungsunds FI
46.76
F Stenungsunds FI
46.76
PB
  
3Agnes Knauer
47.36
Hälle IF
47.36
PB
  
4Shekiba Gawhari
Shekiba Gawhari 08, Håfreström
1:00.99
Håfreströms IF
1:00.99
PB
  
F14 1000 m     


Final A

Final

1Hanna Strand
2:58.61
Hälle IF
2:58.61
PB
  
2Lova Malmqvist SjögrenHälle IF
3:20.20
PB
  
3Moa Enander
3:33.65
Hälle IF
3:33.65
PB