27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Stockholms Stadion   Arrangör: Spårvägens FK
Tävlande: 72 (45+27)   Starter: 78 (49+29)

Män
M 100 m     

Vind: +3.1

Final A

Final

Vind: +3.1
1Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
10.59w
Spårvägens FK
10.59w
  
2Milo Wahlgren
10.77w
Täby IS
10.77w
  
3Oliver Ericsson
11.63w
Spårvägens FK
11.63w
  
4Gustav Hellsten
11.78w
Spårvägens FK
11.78w
  
M 200 m     

Vind: +1.6

Final A

Final

Vind: +1.6
1Emil Johansson
21.43
Turebergs FK
21.43
PB
  
2David Thid
David Thid 03, Hammarby
21.91
Hammarby IF
21.91
PB
  
3Victor TörnströmDanderyds SK
22.58
PB
  
4Andreas Movin
22.94
IFK Lidingö
22.94
SB
  
5Esbjörn Eriksson
23.26
Turebergs FK
23.26
PB
  
6Gustav Hellsten
24.20
Spårvägens FK
24.20
  
7Oliver Ericsson
24.67
Spårvägens FK
24.67
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
48.57
SB
  
2Joakim Andersson
49.14
Spårvägens FK
49.14
SB
  
3Lucas Törnström
50.80
Danderyds SK
50.80
PB
  
4Markus Brodin
50.98
Danderyds SK
50.98
PB
  
5Andreas Movin
51.19
IFK Lidingö
51.19
SB
  
6Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
55.15
PB
  
7August Humeur
August Humeur 06, Spårvägen
57.85
Spårvägens FK
57.85
PB
  
M 3000 m     
Final A
1Emil Danielsson
7:58.13
Spårvägens FK
7:58.13
SB
  
2Abdelfath Yassin
8:02.54
Spårvägens FK
8:02.54
PB
  
3Mohammad Reza
Mohammad Reza 89, Spårvägen
8:04.02
Spårvägens FK
8:04.02
PB NR
  
4Gustav Berlin
8:06.29
Hässelby SK
8:06.29
PB
  
5Oliver Löfqvist
8:07.38
Spårvägens FK
8:07.38
PB
  
6Axel Djurberg
8:08.07
Hässelby SK
8:08.07
PB
  
7Estifanos Faid
Estifanos Faid 92, Spårvägen
8:11.54
Spårvägens FK
8:11.54
PB
  
8Robin Rohlén
8:13.25
IFK Umeå
8:13.25
PB
  
9Efrem Brhane
Efrem Brhane 94, Västerås
8:16.17
Västerås FK
8:16.17
PB
  
10Olof Silvander
8:17.22
IFK Lidingö
8:17.22
PB
  
11Andreas Jansson
8:18.77
Hässelby SK
8:18.77
PB
  
12Jonathan Edman
8:33.83
IFK Umeå
8:33.83
SB
  
Final B
1Yohannes Kiflay
8:32.96
Hässelby SK
8:32.96
PB
  
2Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
8:34.97
Spårvägens FK
8:34.97
SB
  
3Mattias Östberg
Mattias Östberg 03, Borlänge LK
8:36.26
Borlänge LK
8:36.26
PB
  
4Brice Metzinger
Brice Metzinger 98, FRA
8:39.99
98FRA
8:39.99
PB
  
5Adam Hammarberg
8:45.12
Ärla IF
8:45.12
PB
  
6Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
8:55.78
Spårvägens FK
8:55.78
SB
  
M 110 m häck     

Vind: +1.7

Final A

Final

Vind: +1.7
1Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
14.84
Spårvägens FK
14.84
PB
  
P19 1000 m     


Final A

Final

1Mårten Nystrand
2:43.67
Hässelby SK
2:43.67
PB
  
2Linus Jansson
2:45.47
Hässelby SK
2:45.47
PB
  
3Anton Petersson
2:54.55
Hässelby SK
2:54.55
PB
  
4Love Henriksson
2:56.56
Spårvägens FK
2:56.56
PB
  
5Axel Månsson
2:57.58
Hässelby SK
2:57.58
PB
  
6David Wide
David Wide 03, Hässelby
2:59.47
Hässelby SK
2:59.47
PB
  
7Vilhelm Werner
3:00.44
Hässelby SK
3:00.44
PB
  
8Biedu Teklu
Biedu Teklu 06, Hässelby
3:04.80
Hässelby SK
3:04.80
PB
  
9August Humeur
August Humeur 06, Spårvägen
3:07.47
Spårvägens FK
3:07.47
PB
  
10Sam Lundin
Sam Lundin 07, Spårvägen
3:12.48
Spårvägens FK
3:12.48
PB
  
11Simon Berhane
3:15.06
Hässelby SK
3:15.06
PB
  
12Adam Ekström
3:15.89
Hässelby SK
3:15.89
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +1.1

Final A

Final

Vind: +1.1
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
11.73
Spårvägens FK
11.73
SB
  
2Lovisa Brink
Lovisa Brink 04, Spårvägen
14.75
Spårvägens FK
14.75
PB
  
3Yesmine Ben Amara
16.48
Spårvägens FK
16.48
PB
  
K 200 m     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
23.37
Spårvägens FK
23.37
SB
  
2Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
24.01
Spårvägens FK
24.01
SB
  
3Amanda Holmberg
25.44
Hässelby SK
25.44
SB
  
4Linnéa Frobe
25.64
Täby IS
25.64
SB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Lovisa Bivstedt
2:10.75
Hässelby SK
2:10.75
SB
  
2Carmen Cernjul
Carmen Cernjul 07, Spårvägen
2:12.72
Spårvägens FK
2:12.72
PB
  
3Elvira Bredin
2:12.89
Turebergs FK
2:12.89
PB
  
4Klara Ygeby
Klara Ygeby 02, Upsala IF
2:12.99
Upsala IF
2:12.99
PB
  
5Hannah Kinane
2:13.57
Hässelby SK
2:13.57
  
6Lowa Branth
Lowa Branth 05, Upsala IF
2:14.49
Upsala IF
2:14.49
PB
  
K 3000 m     


Final A

Final

1Nora Lundin
9:29.49
Hammarby IF
9:29.49
PB
  
2Leonie Balter
Leonie Balter 91, Studenterna
9:36.82
FK Studenterna
9:36.82
PB
  
3Tilda Månsson
Tilda Månsson 04, Fredrikshof
9:40.20
Fredrikshofs FIF
9:40.20
PB
  
4Emilia Lillemo
9:41.64
Täby IS
9:41.64
PB
  
5Alva Malmsten Nilsson
9:50.94
Upsala IF
9:50.94
PB
  
6Pernilla Elmgren
9:58.97
Ärla IF
9:58.97
PB
  
7Angelica Strandberg
9:59.70
Spårvägens FK
9:59.70
PB
  
8Sara Trané
Sara Trané 85, Fredrikshof
10:09.17
Fredrikshofs FIF
10:09.17
SB
  
K 100 m häck     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
1Amanda Holmberg
14.36
Hässelby SK
14.36
SB
  
2Sofia Linde
14.42
Täby IS
14.42
SB
  
3Julia Håkansson
15.47
Spårvägens FK
15.47
PB
  
F19 1000 m     


Final A

Final

1Linn Adolfsson
3:06.74
Hässelby SK
3:06.74
PB
  
2Elvira Fredin
Elvira Fredin 03, Spårvägen
3:09.50
Spårvägens FK
3:09.50
PB
  
3Mina Hägglund
3:09.57
Hässelby SK
3:09.57
PB
  
4Isabella Elisson
3:15.80
Hässelby SK
3:15.80
PB
  
5Emma Hagman
Emma Hagman 06, Hässelby
3:47.57
Hässelby SK
3:47.57
PB