0

27.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
Arena: GIH:s IP   Arrangör: KFUM Örebro
Tävlande: 9 (4+5)   Starter: 21 (11+10)

Män
P16 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Johan Runesson
28.14
Fjugesta IF
28.14
  
2Daniel Kindvall
23.99
Fjugesta IF
23.99
PB
  
P16 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Daniel Kindvall
46.50
Fjugesta IF
46.50
PB
  
2Johan Runesson
30.80
Fjugesta IF
30.80
  
P16 Spjut (700 g)     


Final A

Final

1Johan Runesson
32.26
Fjugesta IF
32.26
PB
  
2Daniel Kindvall
19.07
Fjugesta IF
19.07
PB
  
P13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Samuel Skogwik
20.75
Fjugesta IF
20.75
PB
  
2Erik Nilsson
Erik Nilsson 09, KFUM Örebro
14.76
KFUM Örebro
14.76
PB
  
P13 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Samuel Skogwik
25.74
Fjugesta IF
25.74
  
P13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Samuel Skogwik
20.41
Fjugesta IF
20.41
PB
  
2Erik Nilsson
Erik Nilsson 09, KFUM Örebro
11.41
KFUM Örebro
11.41
PB
  
Kvinnor
K Spjut     


Final A

Final

1Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
39.85
KFUM Örebro
39.85
SB
  
Bernhult34.3336.73x39.8537.4138.26
F19 Diskus     


Final A

Final

1Maja Nilsson
Maja Nilsson 02, KFUM Örebro
22.34
KFUM Örebro
22.34
PB
  
F19 Slägga     


Final A

Final

1Sofie Fransson
Sofie Fransson 02, KFUM Örebro
41.70
KFUM Örebro
41.70
PB
  
F17 Diskus     


Final A

Final

1Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
36.33
KFUM Örebro
36.33
SB
  
2Alva Nilsson
Alva Nilsson 04, KFUM Örebro
21.43
KFUM Örebro
21.43
PB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
42.20
KFUM Örebro
42.20
SB
  
2Alva Nilsson
Alva Nilsson 04, KFUM Örebro
20.33
KFUM Örebro
20.33
PB
  
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Julia Karlsson
24.60
Fjugesta IF
24.60
PB
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Julia Karlsson
28.47
Fjugesta IF
28.47
PB
  
F14 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Julia Karlsson
23.62
Fjugesta IF
23.62
PB