15.9
12.9
12.9
15.9
15.9
15.9
14.9
12.9
12.9
15.9
13.9
12.9
5.9
4.9
14.9
13.9
13.9
12.9
12.9
10.9
9.9
13.9
10.9
12.9
12.9
10.9
12.9
9.9
8.9
11‐12.9
12.9
5.9
3.9
11.9
12.9
11.9
11.9
8.9
11.9
9.9
2.9
11.9
11.9
8.9
8.9
8.9
8.9
11.9
11‐12.9
8.9
11.9
30.8
11‐12.9
12.9
13.9
11.9
19.6
21.8
8.9
11.9
4.9
7.9
9.9
9.9
8.9
4.9
7.9
10.9
11.9
10.9
8.9
5.9
11.9
11.9
11.7
20.6
4.9
8.9
8.9
28‐29.8
8.9
8.9
4‐5.9
4‐5.9
28.8
6.9
8.9
7.9
22.8
21.8
7.9
7.9
6.9
5.9
6.9
6.9
6.9
6.9
6.9
2.9
Arena: Idrottsparken Norrtälje Sportcentrum
Tävlande: 71 (33+38)   Starter: 313 (151+162)

Män
M 4x100 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Turebergs FK 
42.37
  
  Nils-Göran Nilsson  88, Nil de Oliveira  86, Sebastian Öberg  86, Oscar Johansson  92
2Malmö AI 
42.50
  
  Charles Mitala  96, Philip Nossmy  82, Daniel Persson  82, Jesper Lang  92
3Hässelby SK 
42.64
  
  Christian Rodriguez  87, Rasmus Olofsson  84, Niklas Larsson  85, Henrik Encke  84
4Ullevi FK 
42.79
  
  Simon Johansson  90, Carl Dahllöf  88, Jonas Hilmersson  88, Marcus Persson  89
5Alvesta FI 
44.15
  
  Niklas Lundberg  84, Fredrik Ottosson  84, Jesper Lundberg  94, Anders Jonsson  82
Spårvägens FK 
DNF
  
  Joakim Blaschke  77, Juan Pettersson  84, André Drummond  90, Emil Zail  87
Heat 1
29 maj
29 maj
1Spårvägens FK 
42.29
  
  Joakim Blaschke  77, Modou Colley  79, André Drummond  90, Emil Zail  87
2Turebergs FK 
42.40
  
  Nils-Göran Nilsson  88, Nil de Oliveira  86, Sebastian Öberg  86, Oscar Johansson  92
3Ullevi FK 
42.72
  
  David Sennung  91, Carl Dahllöf  88, Jonas Hilmersson  88, Simon Johansson  90
4Alvesta FI 
44.05
  
  Niklas Lundberg  84, Fredrik Ottosson  84, Jesper Lundberg  94, Anders Jonsson  82
Huddinge AIS 
DNF
  
  Tom Kling-Baptiste  90, Alexander Nordkvist  90, Andrej Ekholm  89, Simon Mukiibi  90
Heat 2
29 maj
29 maj
1Malmö AI 
42.17
  
  Daniel Persson  82, Philip Nossmy  82, Albert de Caprétz  92, Jesper Lang  92
2Hässelby SK 
42.85
  
  Christian Rodriguez  87, Rasmus Olofsson  84, Niklas Larsson  85, Henrik Encke  84
3FK Studenterna Fk Studenterna
47.02
  
  Jens Eklundh  73, Mikael Brodersen  80, Ian Fälldin  80, Ingemar Ztorm  60
Bromma IF Bromma If
DNF
  
  Erik Jönhagen  91, Nicklas Nilsson  87, Andreas Engwall  92, Daniel Katuric  89
IF Göta Karlstad IF Göta
DNF
  
  Mathias Dufournier  90, Fredrik Johansson  86, Joakim Djuvfeldt  93, Daniel Nordqvist  91
IFK Helsingborg 
DNF
  
  Rasmus Lantz  86, Fredrik Sturesson  82, Simon Jönsson  85, Johan Wissman  82
M 4x400 m     
30 maj

Final A

Final
30 maj
1Hässelby SK 
3:11.88
  
  Andreas Mokdasi  84, Mats Olsson  86, Henrik Encke  84, Niklas Larsson  85
2Spårvägens FK 
3:15.13
  
  Emil Zail  87, Johan Svensson  89, Mattias Sunneborn  70, Thomas Nikitin  82
3Turebergs FK 
3:15.16
  
  Sebastian Öberg  86, Gustav Karnebäck  87, Johan Eriksson  88, Fredrik Hallinder  88
4Hässelby SK 
3:22.03
  
  Christian Rodriguez  87, Tor Pöllänen  87, Rasmus Olofsson  84, Albin Johansson  81
5Söderhamns IF 
3:28.05
  
  Per Johnsson  84, Markus Åsberg  90, Johan Nilsson  92, Alexander Andersson  91
M 4x800 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Hammarby IF 
7:34.16
  
  Joakim Löfwing  84, Thobias Ekhamre  88, Rickard Pell  79, Fredrik Karlsson  78
2Hässelby SK 
7:34.17
  
  Eric Hagelin  89, Marcus Hallbäck  92, Albin Johansson  81, Mats Olsson  86
3Hälle IF 
7:40.49
  
  Mikael Gren  80, Fredrik Björklund  86, Tobias Åberg  89, Joel Bodén  83
4KFUM Örebro 
7:45.90
  
  Tomas Bjurström  87, Albin Olausson  92, Tim Sundström  89, Andreas Karlsson  88
5Sävedalens AIK 
7:46.74
  
  Bernhard Brundin  92, Desmond Manu  92, John Eliasson  89, Oscar Edman  90
6Turebergs FK 
7:47.22
  
  Martin Stjernlöf  87, Klas Persson  91, William Taudien  88, Fredrik Hallinder  88
Hässelby SK 
DQ
  
  Viktor Andersson  89, Kalle Johansson  89, Kristoffer Vilkancis  89, Tor Pöllänen  87
Upsala IF 
DQ
  
  Christian Sonehag  88, Johan Lindberg  80, Henrik Löfås  83, Jesper Bokefors  94
Spårvägens FK 
DQ
  
  Marcus Gustafsson  88, Philip Aagaard  82, Daniel Norberg  78, Johan Svensson  89
Malmö AI 
DQ
  
  Viktor Ekelund  89, Jeppe Thomsen  77, Jonas Glans  91, Rizak Dirshe  72
M 4x1500 m     
30 maj

Final A

Final
30 maj
1Malmö AI 
15:42.10
  
  Jeppe Thomsen  77, Martin Nilson  89, Jonas Glans  91, Rizak Dirshe  72
2Turebergs FK 
15:50.90
  
  Martin Stjernlöf  87, Erik Widing  87, Daniel Lundgren  85, John Laselle  79
3Spårvägens FK 
16:07.37
  
  Daniel Norberg  78, Henrik Skoog  79, Tobias Lundgren  87, Marcus Gustafsson  88
4Upsala IF 
16:52.54
  
  , Henrik Löfås  83, Johan Lindberg  80, Jonatan Alvaeus  90
Hässelby SK 
DQ
  
  Andreas Åhwall  89, Eric Hagelin  89, Kristoffer Vilkancis  89, Kalle Johansson  89
M22 4x100 m     
30 maj

Final A

Final
30 maj
1Huddinge AIS 
42.25
  
  Andrej Ekholm  89, Alexander Nordkvist  90, Simon Mukiibi  90, Tom Kling-Baptiste  90
2IF Kville 
42.89
  
  Pierre Kazeroony  90, Patrik Andersson  91, Erik Lindahl  90, Michael Skalenius  90
3Falu IK 
43.18
  
  Marcus Hansson  90, Martin Kallur  91, Rasmus Carlsson  88, Aligul Erkisi  91
4IFK Helsingborg 
43.56
  
  Thomas Ljungblom  90, Anton Levin  92, Oliver Sänneskog  91, Hampus Forsberg  89
IF Göta Karlstad IF Göta
DNF
  
  Johan Andersson  89, Daniel Nordqvist  91, Hans Lämås  88, Taulant Dautaj  90
M22 4x400 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Turebergs FK 
3:19.67
  
  Johan Eriksson  88, Klas Persson  91, William Taudien  88, Fredrik Hallinder  88
2Huddinge AIS 
3:19.92
  
  Simon Mukiibi  90, Anton Nilsson  92, Victor Hedin  91, Alexander Nordkvist  90
3Örgryte IS 
3:23.94
  
  Andreas Petersson  92, Mathias Berglund  90, Jonathan Carbe  90, Daniel Norgren  90
4Rånäs 4H 
3:42.45
  
  Tom Södrén  92, Patrik Pettersson  90, Daniel Cortobius  88, Gustaf Jansson Bjurhammer  89
M22 3x800 m     
30 maj

Final A

Final
30 maj
1Hammarby IF 
5:45.87
  
  Alexander Persson  89, André Kahlström  88, Thobias Ekhamre  88
2Bollnäs FIK 
5:46.75
  
  Jesper Lysell  89, Olle Olofsson  88, Johan Henningsson  90
3Turebergs FK 
5:47.62
  
  Kristoffer Fransson  89, William Taudien  88, Klas Persson  91
4KFUM Örebro 
5:50.52
  
  Tim Sundström  89, Albin Olausson  92, Andreas Karlsson  88
5Västerås FK 
5:57.16
  
  Jakob Lillberg  92, Joakim Frisk  90, Mikael Röjerås  90
6Örgryte IS 
5:57.67
  
  Mathias Berglund  90, Joakim Johansson  88, Robin Lindgren  90
7Rånäs 4H 
5:59.94
  
  Henrik Jakobsson  88, Patrik Pettersson  90, Gustaf Jansson Bjurhammer  89
8Sävedalens AIK 
6:00.50
  
  Marcus Eriksson  90, Oscar Edman  90, John Eliasson  89
9Hässelby SK 
6:13.99
  
  Pär Sundh  90, Viktor Andersson  89, Kristoffer Vilkancis  89
P19 4x100 m     
30 maj

Final A

Final
30 maj
1Bollnäs FIK 
42.85
  
  Björn Skoglund  91, Andreas Andersson  92, Mattias Bäckman  91, Joel Groth  91
2IFK Lidingö 
44.38
  
  Marcus Langenskiöld  91, Timothy Lundkvist  92, Ludvig Tingåker  91, Johan Forsberg  92
3Rånäs 4H 
44.39
  
  Johan Ahlgren  92, Morgan Ohlström  91, Marcus Möller  92, Tommy Lundqvist  92
Ullevi FK 
DQ
  
  Hampus Andersson  92, Oliver Willskytt  92, Sadeeh Mbye  92, Robin Weetom  91
IFK Växjö 
DNF
  
  Mattias Karlsson  92, Simon Kempinsky  91, Robin Gerlström  92, Oscar Ivarsson  91
P19 4x400 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Hammarby IF 
3:25.35
  
  Martin Johansson-Vikström  91, Patrik Nilsson  91, Philip Lundell  91, Hannes Skugghall  92
2Hässelby SK 
3:27.69
  
  Patrik Sjöö  92, Johan Hellgren  91, Emil Blomberg  92, Elmar Engholm  92
3Mölndals AIK 
3:33.07
  
  Erik Hansson  92, Jakob Leo  93, Magnus Balander-Andersson  91, Axel Andersson  92
4IFK Växjö 
3:35.03
  
  Simon Kempinsky  91, Erik Wesslund  91, Robin Gerlström  92, Elias Blomstrand  91
P19 3x800 m     
30 maj

Final A

Final
30 maj
1Hässelby SK 
5:51.51
  
  Emil Blomberg  92, Elmar Engholm  92, Marcus Hallbäck  92
2Ludvika FFI 
5:52.99
  
  John Foitzik  91, Daniel Gleimar  92, Tomas Hultgren  91
3Hammarby IF 
5:58.45
  
  Niklas Jonsson  92, Patrik Nilsson  91, Philip Lundell  91
4Sävedalens AIK 
5:59.27
  
  Filip Johansson  92, Bernhard Brundin  92, Desmond Manu  92
5Sundbybergs IK 
6:07.55
  
  John-Alexander Boutzas  91, Patrik Werdin  91, Bilal Mohammed Seid  91
6Hässelby SK 
6:09.01
  
  Patrik Sjöö  92, Johan Hellgren  91, Yassine Bahri  91
7Hammarby IF 
6:17.94
  
  Michele Alemayoh  92, Hannes Skugghall  92, Christopher Ljung  92
8Huddinge AIS 
6:28.35
  
  Philip Gratell  92, Bjarne Englund  91, Kristoffer Holm  93
P17 4x100 m     
30 maj

Final A

Final
30 maj
1IFK Växjö 
44.01
  
  Johan Andersson  94, Hampus Widlund  93, Victor Ivarsson  94, Hannes Kvist Wirdmo  94
2Hammarby IF 
44.08
  
  Mattias Qvarfordt  94, Jonathan Wulff  94, Philip Green  93, Ken Braesch-Andersen  93
3Huddinge AIS 
44.18
  
  Jan Wocalewski  93, Robin Nordkvist  93, Fredrick Ekholm  94, Gustav Fridh  93
4Mölndals AIK 
44.27
  
  Lucas Persson  93, Tobias Block  93, Henrik Rosendal  93, Niklas Pålsson  94
5Hellas FK 
44.39
  
  Fredrik Uggla Strahl  93, David Sundström  93, Carl Sténson  93, Philip Bäck  93
6Hässelby SK 
44.68
  
  Christopher Bengtsson  93, Tim Jonsson  94, Eric Bergvall  94, Olle Forslin  93
Heat 1
30 maj
30 maj
1Hellas FK 
44.23
  
  Fredrik Uggla Strahl  93, David Sundström  93, Carl Sténson  93, Philip Bäck  93
2Huddinge AIS 
44.25
  
  Jan Wocalewski  93, Robin Nordkvist  93, Fredrick Ekholm  94, Gustav Fridh  93
3Hässelby SK 
44.74
  
  Christopher Bengtsson  93, Tim Jonsson  94, Eric Bergvall  94, Olle Forslin  93
4Täby IS 
45.21
  
  Fredrik Wohlfahrt  93, Fredrik Åström  93, Marcus Gunderyd  93, Martin Waesterberg  94
5Upsala IF 
46.64
  
  Axel Lönegren  94, Simon Söderlund  94, Max Gålnander  94, Rikard Hällberg  94
Bromma IF Bromma If
DNF
  
  Isak Sundström  95, Thomas Nordgren  93, Simon Knuters  93, Stefan Irwin Krantz  94
Heat 2
30 maj
30 maj
1Mölndals AIK 
44.59
  
  Lucas Persson  93, Tobias Block  93, Henrik Rosendal  93, Niklas Pålsson  94
2Rånäs 4H 
44.89
  
  Carlos Sandell  94, Tobias Westman  94, Mattias Jällrud  93, Adam Gezelius  93
3Hammarby IF 
45.98
  
  Gunnar Odenman  93, Anton Öberg  93, Samy Ahmed  94, Anton Brunnstedt  94
4Turebergs FK 
47.65
  
  Joel Ekelöf  94, Philip Dahlqvist Sjöberg  94, David Jonsson  94, Axel Kjell  93
Sävedalens AIK 
DQ
  
  Wilhelm Sjöland  93, Lucas Andersson  93, Alexander Lesser  93, Dennis Forsman  95
IF Göta Karlstad IF Göta
DNF
  
  Erik Stenemo  94, Carl Sjöstedt  94, Lucas Kramer  93, Joakim Djuvfeldt  93
Heat 3
30 maj
30 maj
1Hammarby IF 
43.78
  
  Mattias Qvarfordt  94, Jonathan Wulff  94, Philip Green  93, Ken Braesch-Andersen  93
2IFK Växjö 
43.95
  
  Johan Andersson  94, Hampus Widlund  93, Victor Ivarsson  94, Hannes Kvist Wirdmo  94
3Ullevi FK 
44.75
  
  Martin Astner  93, Anton E Larsson  94, Oskar Persson  93, Erik Liberg  93
4Västerås FK 
45.60
  
  Daniel Nordmark  93, Jonne Hautala  93, Patric Hjort  93, Simon Gunnarsson  93
5Linköpings GIF 
47.40
  
  Simon Ståhl  93, Samuel Viveland  94, Simon Grahn  93, Ray Benson  93
P17 1000 m stafett     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Hammarby IF 
2:02.82
  
  Mattias Qvarfordt  94, Jonathan Wulff  94, Ken Braesch-Andersen  93, Philip Green  93
2Hässelby SK 
2:03.23
  
  Christopher Bengtsson  93, Tim Jonsson  94, Eric Bergvall  94, Olle Forslin  93
3Rånäs 4H 
2:03.43
  
  Carlos Sandell  94, Erik Holmberg  93, Marcus Hawkins  93, Oscar Larsson  93
4Huddinge AIS 
2:04.02
  
  Jan Wocalewski  93, Fredrick Ekholm  94, Robin Nordkvist  93, Gustav Fridh  93
5Täby IS 
2:05.25
  
  Martin Waesterberg  94, Fredrik Wohlfahrt  93, Marcus Gunderyd  93, Fredrik Åström  93
6Bromma IF Bromma If
2:07.55
  
  Isak Sundström  95, Stefan Irwin Krantz  94, Lukas Graff  93, Simon Knuters  93
Heat 1
29 maj
29 maj
1Hammarby IF 
2:03.17
  
  Mattias Qvarfordt  94, Jonathan Wulff  94, Ken Braesch-Andersen  93, Philip Green  93
2Västerås FK 
2:06.25
  
  Daniel Nordmark  93, Emil Thessén  94, Patric Hjort  93, Simon Gunnarsson  93
3IFK Helsingborg 
2:10.40
  
  Hjalmar Eriksson  94, Patrick Malmquist  95, Erik Kullberg  94, Johan Kullberg  94
4Turebergs FK 
2:11.19
  
  Joel Ekelöf  94, Philip Dahlqvist Sjöberg  94, David Jonsson  94, Bilal Cadimi  94
Mölndals AIK 
DQ
  
  Lucas Persson  93, Henrik Rosendal  93, Niklas Pålsson  94, Tobias Block  93
Heat 2
29 maj
29 maj
1Hässelby SK 
2.06
  
  Christopher Bengtsson  93, Tim Jonsson  94, Eric Bergvall  94, Olle Forslin  93
2IFK Växjö 
2:06.73
  
  Victor Ivarsson  94, Hannes Kvist Wirdmo  94, Hampus Widlund  93, Pontus Johansson  94
3Hammarby IF 
2:09.17
  
  Anton Öberg  93, Anton Brunnstedt  94, Samy Ahmed  94, Gunnar Odenman  93
4Upsala IF 
2:10.35
  
  Simon Söderlund  94, Max Gålnander  94, Petter Berner-Wik  94, Jesper Bokefors  94
Sävedalens AIK 
DNF
  
  Wilhelm Sjöland  93, Lucas Andersson  93, Hampus Börjesson  94, Alexander Lesser  93
Heat 3
29 maj
29 maj
1Rånäs 4H 
2:04.07
  
  Carlos Sandell  94, Erik Holmberg  93, Marcus Hawkins  93, Oscar Larsson  93
2Täby IS 
2:04.53
  
  Martin Waesterberg  94, Fredrik Wohlfahrt  93, Marcus Gunderyd  93, Fredrik Åström  93
3Bromma IF Bromma If
2:04.69
  
  Isak Sundström  95, Stefan Irwin Krantz  94, Lukas Graff  93, Simon Knuters  93
4Huddinge AIS 
2:04.97
  
  Jan Wocalewski  93, Fredrick Ekholm  94, Robin Nordkvist  93, Gustav Fridh  93
5IF Göta Karlstad IF Göta
2:04.98
  
  Lucas Kramer  93, Joakim Djuvfeldt  93, Carl Sjöstedt  94, Fredrik Eråker  93
P17 3x800 m     
30 maj

Final A

Final
30 maj
1Turebergs FK 
6:01.82
  
  Erik Norrbom  93, Bilal Cadimi  94, Andreas Almgren  95
2Sävedalens AIK 
6:06.06
  
  Pontus Ulander  93, Hampus Börjesson  94, Alexander Lesser  93
3Mölndals AIK 
6:06.77
  
  Alexander Nilsson  95, Alexander Lötvall  93, Richard Karlsson  93
4IF Göta Karlstad IF Göta
6:07.96
  
  Carl Sjöstedt  94, Fredrik Eråker  93, Benjamin Ahlbäck  94
5Hässelby SK 
6:08.83
  
  Rickard Lindoff  94, Adam Lindström  93, Joel Durén  94
6Rånäs 4H 
6:09.61
  
  Marcus Hawkins  93, Albin Sjöblom  93, Oscar Larsson  93
7Huddinge AIS 
6:13.71
  
  Viktor Björnberg Mowinski  93, Alexander Björnberg Mowinski  93, Younes Jilali  94
8Spårvägens FK 
6:14.36
  
  Niklas Könberg  93, Alexander Holmblad  94, Andreas Pålsson  93
9Upsala IF 
6:17.80
  
  Jesper Bokefors  94, Petter Berner-Wik  94, Rasmus Hartman  94
10Enhörna IF 
6:24.91
  
  Rasmus Söderberg  93, Jonathan Ottosson  93, Simon Lundell Vakkuri  93
11IFK Helsingborg 
6:34.99
  
  Max Harris  93, Erik Backman  94, Johan Kullberg  94
12Ärla IF Ärla If
6:37.19
  
  Felix Jensen  94, Christofer Rydstedt  93, Martin Andersson  93
13Hammarby IF 
6:46.12
  
  Sam Salehian  94, Calle Åkesson  94, Martin Tholander  93
P15 4x100 m     
30 maj

Final A

Final
30 maj
1Huddinge AIS 
45.21
  
  Daniel Erkas  95, Dennis Elms Jansson  95, Gabriel Heen  95, Henrik Malmberg  95
2Upsala IF 
45.84
  
  Timothy Edwards  95, Jonathan Kruse  95, Simon Beard  95, Erik Hagberg  95
3Täby IS 
46.17
  
  Per Göransson  95, Niclas Svärdling  95, Johan Meckbach  95, Simon Holmström  95
4Malmö AI 
46.30
  
  Bader Najjar  96, Pontus Diogo  95, Johan Knutsson  95, Charles Mitala  96
5Hammarby IF 
47.04
  
  Simon Averin-Markström  95, Andreas Almlöf  95, Jacob Ewertzh  95, Sebastian Wesslén  95
Hässelby SK 
DNF
  
  Jesper Hellström  95, Isak Hampel Klang  96, Fredrik Samuelsson  95, Henning Rydström  95
1Upsala IF 
53.54
  
  John Broström  95, Jesper Engström  96, Anton Wijk  96, Björn Seifert  96
Heat 1
30 maj
30 maj
1Huddinge AIS 
45.14
  
  Daniel Erkas  95, Dennis Elms Jansson  95, Gabriel Heen  95, Henrik Malmberg  95
2Upsala IF 
46.34
  
  Timothy Edwards  95, Jonathan Kruse  95, Simon Beard  95, Erik Hagberg  95
3Täby IS 
46.46
  
  Per Göransson  95, Niclas Svärdling  95, Johan Meckbach  95, Simon Holmström  95
4Hammarby IF 
50.90
  
  Daniel Magnusson  95, Markus Lind  95, Marcus Lindén  96, Salar Dabiri  95
Heat 2
30 maj
30 maj
1Hammarby IF 
46.36
  
  Simon Averin-Markström  95, Andreas Almlöf  95, Jacob Ewertzh  95, Sebastian Wesslén  95
2Malmö AI 
46.55
  
  Bader Najjar  96, Pontus Diogo  95, Johan Knutsson  95, Charles Mitala  96
3Hässelby SK 
48.08
  
  Jesper Hellström  95, Isak Hampel Klang  96, Fredrik Samuelsson  95, Henning Rydström  95
4IF Göta Karlstad IF Göta
51.17
  
  Filip Schützer  95, Michael Shirafkan Nejad  95, Elias Haglund  96, Mathieu Nilsson  96
P15 3x800 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Huddinge AIS 
6:12.96
  
  Carl Moskuvaara  95, Henrik Malmberg  95, Nigusu Solomon  95
2Sävedalens AIK 
6:19.41
  
  Jakob Vikenadler  95, Gustaf Stensjö  96, Joakim Rosenqvist  95
3Sävedalens AIK 
6:44.42
  
  Gabriel Steffensen  96, Tobias Karlsson  95, Hjalmar Thunberg  95
4Rånäs 4H 
7:00.21
  
  Sebastian Gonzalez  96, Hugo Lindell  95, Martin Hammar  95
5Upsala IF 
7:14.82
  
  Axel James  95, Björn Seifert  96, Simon Hurtig  95
6Hässelby SK 
7:18.47
  
  Anton Snällfot  95, Jesper Jansson  95, Gustav Bivstedt  96
Upsala IF 
DNS
  
  Anton Wijk  96, Christoffer Almqvist  96, Simon Wredh  95
Kvinnor
K 4x100 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Falu IK 
46.15
  
 Julia Tollin  89, Isabelle Eurenius  89, Jenny Kallur  81, Louise Kronlund  90
2Ullevi FK 
46.20
  
 Lena Berntsson  78, Emelie Svensson  89, Moa Larsson  85, Therése Bohlén-Kinn  87
3Spårvägens FK 
46.36
  
 Gladys Bamane  89, Nuulu Ndiwabene  84, Erica Jarder  86, Moa Hjelmer  90
4IF Göta Karlstad IF Göta
47.29
  
 Emma Rienas  82, Elina Palmquist  91, Erica Pettersson  90, Caroline Tegel  90
5Malmö AI 
47.78
  
 Malin Olsson  90, Josefin Magnusson  89, Isabell Englund  91, Daniella Busk  93
IK Hakarpspojkarna 
DQ
  
 Olivia Danell  93, Matilda Nilsson  93, Emma Ulfberg  90, Ellen Wikström  93
Heat 1
29 maj
29 maj
1Spårvägens FK 
46.57
  
 Gladys Bamane  89, Nuulu Ndiwabene  84, Erica Jarder  86, Moa Hjelmer  90
2Ullevi FK 
46.64
  
 Lena Berntsson  78, Emelie Svensson  89, Moa Larsson  85, Malin Dahlström  89
3Hässelby SK 
49.88
  
 Sofia Lund  86, Jessica Östlund  93, Angelica Engberg  89, Linda Bergh  89
Hammarby IF 
DQ
  
 Linnéa Alstermark  92, Rebecca Högberg  84, Frida Lüppert Thomsson  92, Tove Tengvall  91
Heat 2
29 maj
29 maj
1Falu IK 
46.72
  
 Julia Tollin  89, Isabelle Eurenius  89, Jenny Kallur  81, Louise Kronlund  90
2Malmö AI 
47.46
  
 Malin Olsson  90, Josefin Magnusson  89, Isabell Englund  91, Daniella Busk  93
3IF Göta Karlstad IF Göta
47.56
  
 Emma Rienas  82, Elina Palmquist  91, Erica Pettersson  90, Caroline Tegel  90
4IK Hakarpspojkarna 
49.12
  
 Olivia Danell  93, Matilda Nilsson  93, Emma Ulfberg  90, Ellen Wikström  93
5IK Lerum FI 
50.28
  
 Linnéa Svensson  89, Anna Hildingsson  93, Angelica Lilja Borg  91, Alexandra Axell  89
K 4x400 m     
30 maj

Final A

Final
30 maj
1Hammarby IF 
3:49.81
  
 Nathalie Tolvers  90, Jasmin Sabir  92, Amanda Nilsson  83, Rebecca Högberg  84
2Turebergs FK 
3:53.24
  
 Jennie Hurkmans  84, Frida Flodström  87, Julia Hässel  94, Lotta Lindsén  90
3KFUM Örebro 
3:57.34
  
 Ellen Hjort  93, Sofia Thorin  89, Sara Jernfält  93, Sandra Wagner  92
K 4x800 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Hässelby SK 
9:04.33
  
 Rakel Ekendahl  91, Jessica Samuelsson  85, Madeleine Larsson  81, Vendela Mindelöf  92
2Ullevi FK 
9:11.53
  
 Hanna Nilsson  88, Charlotta Fougberg  85, Maria Larsson  94, Lovisa Lindh  91
3Turebergs FK 
9:15.00
  
 Jennie Hurkmans  84, Lotta Lindsén  90, Yolanda Ngarambe  91, Frida Flodström  87
4Spårvägens FK 
9:27.06
  
 Marlin Brown  75, Rebecca Ringström  77, Lena Örn  88, Linnéa Smeds  85
K 3x1500 m     
30 maj

Final A

Final
30 maj
1Spårvägens FK 
14:00.61
  
 Lena Örn  88, Elina Johansson  89, Malin Liljestedt  80
2Ullevi FK 
14:01.46
  
 Maria Larsson  94, Lovisa Lindh  91, Charlotta Fougberg  85
3Rånäs 4H 
14:05.84
  
 Moa Westman  86, Annika Billstam  76, Ulrika Flodin  75
4Täby IS 
14:18.91
14:18.91
  
 Sara Sjökvist  89, Johanna Olsson  91, Lisa Voltaire  87
5Hässelby SK 
14:32.45
  
 Vendela Mindelöf  92, Madeleine Larsson  81, Sandra Jansson  86
6Spårvägens FK 
14:34.84
  
 Petra Hedenqvist  90, Tove Ramos Berg  77, Cecilia Norrbom  88
K22 4x100 m     
30 maj

Final A

Final
30 maj
1Malmö AI 
47.72
  
 Malin Olsson  90, Josefin Magnusson  89, Isabell Englund  91, Daniella Busk  93
2Hässelby SK 
49.11
  
 Angelica Engberg  89, Linda Bergh  89, Rakel Ekendahl  91, Vendela Mindelöf  92
3IF Göta Karlstad IF Göta
49.31
  
 Erica Pettersson  90, Caroline Tegel  90, Camilla Eriksson  88, Sanna Jansson  89
4Ullevi FK 
50.50
  
 Linnea Rodås  90, Emelie Svensson  89, Mia Stenvall  90, Linda Luts  89
5Rånäs 4H 
51.76
  
 Kajsa Kaufeldt  90, Kristina Eriksson  89, Louise Wahlgren  91, Matilda Andersson  91
F19 4x100 m     
30 maj

Final A

Final
30 maj
1Hammarby IF 
47.74
  
 Tove Tengvall  91, Frida Lüppert Thomsson  92, Emma Fredriksson  91, Linnéa Alstermark  92
2IF Göta Karlstad IF Göta
47.95
  
 Maja Rogemyr  91, Elina Palmquist  91, Caroline Sandsjoe  92, Marine Jonsson  91
3Mölndals AIK 
48.45
  
 Ulrika Nyhlén  93, Erika Brandt  92, Nathalie Nagy  92, Josefin Holmberg  92
4Tranås AIF 
49.11
  
 Hedvig Nykvist  95, Julia Folkesson  92, Jessica Bloodworth  93, Gabriella Nykvist  92
5Göteborgs KIK 
49.22
  
 Linnea Eklund  92, Estelle Montler  91, Melissa Stenzon  91, Josefin Thompson  92
6Ullevi FK 
49.43
  
 Ekanem Etim  92, Hanna Mattisson  92, Kajsa Kärnman  92, Felicia Hedström  92
Heat 1
30 maj
30 maj
1IF Göta Karlstad IF Göta
48.06
  
 Maja Rogemyr  91, Elina Palmquist  91, Caroline Sandsjoe  92, Marine Jonsson  91
2Göteborgs KIK 
48.84
  
 Linnea Eklund  92, Estelle Montler  91, Melissa Stenzon  91, Josefin Thompson  92
3Ullevi FK 
49.42
  
 Ekanem Etim  92, Hanna Mattisson  92, Kajsa Kärnman  92, Felicia Hedström  92
4Bromma IF 
49.65
  
 , Mikaela Koller  91, Erica Graveley  92, Malin Nyberg  92
5IFK Växjö 
50.02
  
 Ellinor Tuvhag  91, Olivia Klüft  92, Victoria Lowentoft  92, Rebecca Arnesson  92
Heat 2
30 maj
30 maj
1Hammarby IF 
47.24
  
 Tove Tengvall  91, Frida Lüppert Thomsson  92, Emma Fredriksson  91, Linnéa Alstermark  92
2Mölndals AIK 
48.25
  
 Ulrika Nyhlén  93, Erika Brandt  92, Nathalie Nagy  92, Felicia Palmquist  91
3Tranås AIF 
48.50
  
 Hedvig Nykvist  95, Julia Folkesson  92, Jessica Bloodworth  93, Gabriella Nykvist  92
4Huddinge AIS 
49.66
  
 Charlotte Lanfelt  91, Frida Hansson  92, Joy Haegermark  92, Evelina Nicolson  91
F19 1000 m stafett     
Heat 1
29 maj
29 maj
1KFUM Örebro 
2:17.87
  
 Helena Karlsson  92, Elin Östlund  91, Malin Eriksson  91, Sandra Wagner  92
2Tranås AIF 
2:20.87
  
 Hedvig Nykvist  95, Gabriella Nykvist  92, Julia Folkesson  92, Jessica Bloodworth  93
3Mölndals AIK 
2:22.51
  
 Ulrika Nyhlén  93, Nathalie Nagy  92, Hanna Jängnemyr  93, Felicia Palmquist  91
4Bromma IF 
2:22.57
  
 , Erica Graveley  92, Malin Nyberg  92, Mikaela Koller  91
5IFK Växjö 
2:25.55
  
 Victoria Lowentoft  92, Olivia Klüft  92, Hannah Andersson  91, Rebecca Arnesson  92
Heat 2
29 maj
29 maj
1Falu IK 
2.18
  
 Hanna Jansson  95, Sanna Funk  93, Sara Ulin  91, Elin Moraiti  91
2Hammarby IF 
2.20
  
 Tove Tengvall  91, Frida Retsloff  92, Jasmin Sabir  92, Lova Wåhlin  92
3Huddinge AIS 
2.21
  
 Evelina Nicolson  91, Charlotte Lanfelt  91, Sandra Knezevic  92, Frida Hansson  92
4Söderhamns IF 
2.22
  
 Angeliqua Lafon  93, Agnes Nilsson  92, Louise Österberg  95, Johanna Mosell  91
5Ullevi FK 
2:23.85
  
 Felicia Hedström  92, Hanna Mattisson  92, Kajsa Kärnman  92, Linnéa Harrysson  92
Heat 3
29 maj
29 maj
1KFUM Örebro 
2:16.17
  
 Helena Karlsson  92, Malin Eriksson  91, Elin Östlund  91, Sandra Wagner  92
2Falu IK 
2:18.17
  
 Hanna Jansson  95, Sanna Funk  93, Sara Ulin  91, Elin Moraiti  91
3Hammarby IF 
2:18.54
  
 Tove Tengvall  91, Frida Lüppert Thomsson  92, Lova Wåhlin  92, Jasmin Sabir  92
4Tranås AIF 
2:18.68
  
 Julia Folkesson  92, Gabriella Nykvist  92, Jessica Bloodworth  93, Hedvig Nykvist  95
5Huddinge AIS 
2:22.40
  
 Evelina Nicolson  91, Charlotte Lanfelt  91, Sandra Knezevic  92, Frida Hansson  92
6Söderhamns IF 
2:24.40
  
 Angeliqua Lafon  93, Agnes Nilsson  92, Louise Österberg  95, Johanna Mosell  91
F19 3x800 m     
30 maj

Final A

Final
30 maj
1Upsala IF 
7:09.22
  
 Erica Wesström  92, Alva Sandström  92, Ylva Stenström  92
2Ludvika FFI 
7:30.87
  
 Johanna Hultgren  93, Emma Jansson  91, Karin Olsson  92
3Huddinge AIS 
7:39.36
  
 Christina Hultman  91, Josefine Eriksson  92, Daniela Tapia  94
F17 4x100 m     
30 maj

Final A

Final
30 maj
1Gefle IF 
48.52
  
 Julia Wigren  93, Josefin Palm  94, Madeleine Eriksson  93, Betty Strandberg  95
2Malmö AI 
48.74
  
 Maja Svensson  94, Kajsa Jönsson  94, Julia Rist  94, Linnea Killander  93
3Skellefteå AIK 
48.94
  
 Johanna Panboon  93, Elvira Lindström  94, Mathilda Sjödin  93, Evelina Nilsson  94
4IFK Lund 
49.15
  
 Anna Backlund  94, Hanna Kober  94, Emilia Eriksson  95, Tea Svensson  94
5Hellas FK 
50.39
  
 Sofie Tholander  93, Johanna Hermansson  93, Sara Kviberg  93
Hässelby SK 
DNF
  
 Sofia Johnsson  94, Jessica Östlund  93, Farydah Inoussa  94, Amanda Bills  94
Heat 1
30 maj
30 maj
1Hellas FK 
49.90
  
 Sofie Tholander  93, Johanna Hermansson  93, Sara Kviberg  93
2Turebergs FK 
49.96
  
 , Julia Hässel  94, Olivia Axelsson  94, Marie Sönnerfors  93
3Huddinge AIS 
50.16
  
 Lisa Sernbrandt  93, Jasmine Burestam  93, Sandra Håkansson  94, Lisa Berg  93
4Kvarnsvedens GoIF 
54.87
  
 Fredrika Norén  93, Maja Dahlström  94, Linnea Zachrisson  94
Upsala IF 
DQ
  
 Jennifer Dias Binga  94, Lisa Anstey  94, Alice Andreasson  94, Alexandra Hjorth  93
Heat 2
30 maj
30 maj
1Skellefteå AIK 
48.90
  
 Johanna Panboon  93, Elvira Lindström  94, Mathilda Sjödin  93, Evelina Nilsson  94
2Hässelby SK 
49.26
  
 Sofia Johnsson  94, Jessica Östlund  93, Farydah Inoussa  94, Amanda Bills  94
3IK Hakarpspojkarna 
50.27
  
 Olivia Danell  93, Matilda Nilsson  93, Linnéa Samuelsson  94, Ellen Wikström  93
Rånäs 4H 
DQ
  
 Amanda Gezelius  93, Marine Alfredsson  93, Sanna Ohlström  94, Fanny Lonegran  94
Heat 3
30 maj
30 maj
1IFK Lund 
49.40
  
 Anna Backlund  94, Hanna Kober  94, Emilia Eriksson  95, Tea Svensson  94
2Bromma IF 
50.29
  
 Rebecca Larsson  94, Lisa Duffy  93, Josefin Edwall  93, Lovisa Nyrenström-Gidehag  94
3Göteborgs KIK 
50.94
  
 Felicia Höglund  94, Matilda Lago  94, Kamila Pietruszka  94, Ellen Darrell  93
4IF Udd 
51.67
  
 Wilma Falk  95, Rebecka Abrahamsson  94, Josefin Myrén  94, Frida Olofsson  95
Västerås FK 
DNF
  
 Hanna Edvardsson  93, Ewa Marcinkiewicz  93, Åsa Söderlund  93, Sofie Wilhelmsson  93
Heat 4
30 maj
30 maj
1Gefle IF 
48.82
  
 Julia Wigren  93, Josefin Palm  94, Madeleine Eriksson  93, Betty Strandberg  95
2Malmö AI 
48.99
  
 Maja Svensson  94, Kajsa Jönsson  94, Julia Rist  94, Linnea Killander  93
3Hammarby IF 
51.12
  
 , Rebecka Schelander  94, Julia Karlsson  93, Mikaela Gustafsson  94
4Danderyds SK 
51.92
  
 Malin Trollsås  93, Ellen Stjerngren  93, Kristin Brändström  93, Anna Silvander  93
Göteborgs KIK 
DQ
  
 Gry Olsson  94, Malin Cederqvist  94, Liv Thorén  94, Tova Eurén Magnusson  94
F17 1000 m stafett     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Gefle IF 
2:15.99
  
 Julia Wigren  93, Josefin Palm  94, Madeleine Eriksson  93, Betty Strandberg  95
2Västerås FK 
2:16.93
  
 Sofie Wilhelmsson  93, Hanna Edvardsson  93, Ewa Marcinkiewicz  93, Åsa Söderlund  93
3Huddinge AIS 
2:19.41
  
 Lisa Berg  93, Lisa Sernbrandt  93, Jasmine Burestam  93, Caroline Kihlblom  94
4Bromma IF 
2:21.04
  
 Rebecca Larsson  94, Lisa Duffy  93, Josefin Edwall  93, Lovisa Nyrenström-Gidehag  94
5Hässelby SK 
2:21.89
  
 Emelinda Engholm  94, Jessica Östlund  93, Farydah Inoussa  94, Sofia Johnsson  94
Ullevi FK 
DNS
  
 Lynne Kamya  94, Jenny Carlson  95, Khaddi Sagnia  94, Jennifer Czerapowicz  93
Heat 1
29 maj
29 maj
1Gefle IF 
2:18.64
  
 Julia Wigren  93, Josefin Palm  94, Madeleine Eriksson  93, Betty Strandberg  95
2Huddinge AIS 
2:19.94
  
 Lisa Berg  93, Lisa Sernbrandt  93, Jasmine Burestam  93, Caroline Kihlblom  94
3Bromma IF 
2:21.06
  
 Rebecca Larsson  94, Lisa Duffy  93, Josefin Edwall  93, Lovisa Nyrenström-Gidehag  94
4IFK Tumba 
2:22.68
  
 Hannah Rossland  95, Sofie Davoust  94, Ida Linder  93, Jenny Håland  93
5Göteborgs KIK 
2:22.71
  
 Felicia Höglund  94, Ellen Darrell  93, Matilda Lago  94, Tova Eurén Magnusson  94
Heat 2
29 maj
29 maj
1Ullevi FK 
2:21.47
  
 Lynne Kamya  94, Jenny Carlson  95, Khaddi Sagnia  94, Jennifer Czerapowicz  93
2Hässelby SK 
2:22.52
  
 Emelinda Engholm  94, Jessica Östlund  93, Farydah Inoussa  94, Sofia Johnsson  94
3IK Lerum FI 
2:23.21
  
 Olivia Axell  94, Anna Hildingsson  93, Linnea Ivarsson  94, Ida Holm  93
4KFUM Örebro 
2:24.22
  
 Caroline Ståhl  93, Ellen Hjort  93, Rebecca Andersson  93, Sara Jernfält  93
Kvarnsvedens GoIF 
DQ
  
 Fredrika Norén  93, Linnea Zackrisson  93, Hanna Engholm  94, Maja Dahlström  94
Heat 3
29 maj
29 maj
1Västerås FK 
2:17.98
  
 Sofie Wilhelmsson  93, Hanna Edvardsson  93, Ewa Marcinkiewicz  93, Åsa Söderlund  93
2IFK Lund 
2:22.66
  
 Emilia Eriksson  95, Anna Backlund  94, Tea Svensson  94, Hanna Kober  94
3Danderyds SK 
2:25.70
  
 Kristin Brändström  93, Ellen Stjerngren  93, Anna Silvander  93, Malin Trollsås  93
4Hammarby IF 
2:27.05
  
 , Mikaela Gustafsson  94, Rebecka Schelander  94, Emma Forss  94
5IF Udd 
2:28.39
2:28.39
  
 Josefin Myrén  94, Wilma Falk  95, Frida Olofsson  95, Rebecka Abrahamsson  94
Hellas FK 
DQ
  
 Johanna Hermansson  93, Sara Kviberg  93, Melina Nordström  93, Amanda Folkebrant  93
F17 3x800 m     
30 maj

Final A

Final
30 maj
1Hellas FK 
7:14.05
  
 Amanda Folkebrant  93, Melina Nordström  93, Viktoria Ämting  93
2IK Lerum FI 
7:19.80
  
 Linnea Ivarsson  94, Sofie Tornström  94, Ida Holm  93
3Kvarnsvedens GoIF 
7:27.00
  
 Hanna Engholm  94, Evelina Larsson  94, Linda Gillström  94
4Sävedalens AIK 
7:29.74
  
 Alice Andersson  94, Daniela Sonehag  94, Sigrid Thunberg  93
5Hammarby IF 
7:35.48
  
 Tove Forsbacka-Karlsson  93, Stina Åberg  94, Sofia Linjo  94
6Hässelby SK 
7:42.55
  
 Nathalie Erlingcarl  95, Niki Sandström  94, Linnea Blomberg  94
F15 1000 m stafett     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Malmö AI 
48.75
  
 Natalie Möllerberg  95, Adriana Janic  96, Sara Jacobsson  96, Wilma Kroon  95
2IFK Växjö 
48.80
  
 Malin Citess  95, Sofia Wiberg  95, Hanna Hultemark  95, Elin Tornhed  95
3Hammarby IF 
49.06
  
 Lisa Ferneman  95, Yasmin Jelassi  96, Ellinor Bill  95, Elin Lindell  95
4IF Göta Karlstad IF Göta
49.21
  
 Susanne Schüssler  95, Izabelle Kjellberg  96, Johanna Norén  96, Frida Johansson  95
5Falu IK 
50.13
  
 Elin Eriksson  95, Erika Löke  95, Sofia Mossberg  95, Siri Lindén  95
Rånäs 4H 
DNF
  
 Julia Sederlin  95, Felicia Olsson  95, Ida Jansson  95, Olivia Hawkins  95
Upsala IF 
DNF
  
 Katja Smits  96, Malin Ekblad  96, Emma Bouw  96, Ida Ekroth  96
Örbyhus IF 
DQ
  
 Amanda Jansson  96, Sofia Backlund  95, Madeleine Forsling  96, Ellen Pettersson  97
Heat 1
29 maj
29 maj
1IFK Växjö 
49.04
  
 Malin Citess  95, Sofia Wiberg  95, Hanna Hultemark  95, Elin Tornhed  95
2Falu IK 
49.62
  
 Elin Eriksson  95, Erika Löke  95, Sofia Mossberg  95, Siri Lindén  95
3Malmö AI 
49.96
  
 Natalie Möllerberg  95, Adriana Janic  96, Sara Jacobsson  96, Wilma Kroon  95
4IFK Lidingö 
51.99
  
 Emma Axelsson  95, Agnes Källström  95, Linda Skantze  95, Josefine Havdelin  95
5Upsala IF 
53.49
  
 Anna Hillver  95, Julia Andreasson  95, Anna Holmin  95, Klara Zetterberg  96
6IF Göta Karlstad IF Göta
54.90
  
 Johanna Billberg  96, Sarah Larsson  95, Isabella Rosenquist  95, Martina Appel  96
Heat 2
29 maj
29 maj
1Rånäs 4H 
49.59
  
 Julia Sederlin  95, Felicia Olsson  95, Ida Jansson  95, Olivia Hawkins  95
2Göteborgs KIK 
50.53
  
 Anna Lind  95, Nina Lundin  95, Stina Kilborn  95, Gabrielle Wehlander  96
3Gefle IF 
50.63
  
 Emma Gällstedt  96, Sofia Nilsson  95, Fanny Anonsen  95, Alexandra Bartee  95
4Täby IS 
50.67
  
 Jennifer Ulmgren  95, Sofia Linde  95, Malin Skogström  95, Rakel Rosshagen  95
5Danderyds SK 
52.99
  
 Thea Gray  07, Heidi Ely  09, Hedvig Wolf  96, Ylva Engdahl  96
6Upsala IF 
55.05
  
 Linnéa Jönsson  95, Ronja Baumeister  96, Elin Kjellström  95, Klara Helander  95
Heat 3
29 maj
29 maj
1Hammarby IF 
49.81
  
 Lisa Ferneman  95, Yasmin Jelassi  96, Ellinor Bill  95, Elin Lindell  95
2Huddinge AIS 
51.63
  
 Frida Godling  95, Alexandra Jensen  96, Johanna Helgesson  95, Amanda Lindh  96
3Ullevi FK 
52.85
  
 Matilda Svensson  95, Eveliina Hiltunen  95, Diana Jacobs  95, Ronja Olsson  95
4Hässelby SK 
56.10
  
 Hedda Hedenskog  96, Frida Werner  96, Amanda Telius  95
Linköpings GIF 
DNF
  
 Sofia Nilsson  95, Klara Lindbäck  95, Ida Elm  95, Sofia Borg  95
Heat 4
29 maj
29 maj
1IF Göta Karlstad IF Göta
49.62
  
 Susanne Schüssler  95, Izabelle Kjellberg  96, Johanna Norén  96, Frida Johansson  95
2Alingsås IF 
51.49
  
 Fanny Stewenhag  95, Johanna Holmén Svensson  95, Karin Grann  95, Michelle Tyborn  95
3IFK Lund 
51.60
  
 Moa Beckman  95, Lisa Cronquist  95, Malin Jönsson  95, Josefina Frenander  95
4Hammarby IF 
52.26
  
 Linnea Lidbeck  95, Olivia Sjöberg  95, Freja Avebäck  95, Vera Altrov Berg  96
5Mölndals AIK 
52.28
  
 Robyn Nicole Mellin Godor  95, Nathalie Fast Ekström  95, Emelie Larsson  95, Hanna Palmqvist  96
Väsby IK 
DQ
  
 Meron Tekle  95, Ruth Tekle  96, Hanna Welling  95, Alina Lindqvist  95
F15 3x800 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Sävedalens AIK 
7:13.92
  
 Jessica Bengtsson  95, Linn Söderholm  96, Siri Ohrankämmen  95
2Mölndals AIK 
7:21.16
  
 Jenny Holm  95, Elvira Erixon  96, Michaela Lindegran  95
3Linköpings GIF 
7:21.29
  
 Sofia Borg  95, Sofia Nilsson  95, Julia Ivehammar  96
4Huddinge AIS 
7:24.30
  
 Amanda Rydén  95, Sofia Wickström  96, Sophia Persson  95
5Täby IS 
7:31.95
  
 Malin Skogström  95, Sofia Linde  95, Rakel Rosshagen  95
6Rånäs 4H 
7:33.30
  
 Nike Alfredsson  95, Ida Jansson  95, Olivia Hawkins  95
7Hagunda IF 
7:42.34
  
 Isabelle Pauksens  95, Liza Larsson  96, Erika Lövqvist  95
8Upsala IF 
7:42.88
  
 Klara Helander  95, Julia Andreasson  95, Emma Bouw  96
9IFK Lidingö 
7:45.39
  
 Emma Nilsson Tengstrand  95, Sara Nilsson Tengstrand  95, Anna Lagerlöf  95
10Sävedalens AIK 
7:53.44
  
 Malin Jonsson  96, Kristina Sundström  95, Liv Omsén  95
IFK Växjö 
DQ
  
 Frida Jansson  95, Fanny Hagberg  95, Elin Tornhed  95