15.6
15.6
8.6
8.6
6.6
15.6
3.6
11.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
13.6
14.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
10.6
10.6
8.6
13.6
13.6
13.6
8.6
13.6
13.6
6.6
6.6
10.6
10.6
12.6
10.6
12.6
12.6
12.6
10.6
10.6
10.6
10.6
9.6
3.6
1.6
30.5
12‐13.6
13.6
12‐13.6
3.6
5.6
2.6
2.6
5‐6.6
11.6
10.6
29.5
6.6
8.6
7.6
7.6
9.6
8.6
8.6
8.6
7.6
6.6
9.6
5.6
6.6
5‐6.6
3.6
9.6
8.6
8.6
8.6
8.6
7.6
6.6
6.6
5.6
31.5
29.5
23.5
2.6
8.6
6.6
5‐6.6
5.6
6.6
6.6
3.6
3.6
25.5
5.6
6.6
6.6
6.6
6.6
6.6
Arena: Danderyds gymnasiums IP   Arrangör: Danderyds SK
Tävlande: 80 (39+41)   Starter: 106 (47+59)
Män
P19 800 m     


Final A

Final

1Olle Billgren
2:00.16
Hellas FK
2:00.16
PB
  
2Karl Ottfalk
2:00.90
IFK Lidingö
2:00.90
PB
  
3Samuel Berhane
2:02.91
Hässelby SK
2:02.91
PB
  
4Erik Nederheim
2:06.29
Täby IS
2:06.29
PB
  
5Alexander Davidsson ErikssonDanderyds SK
2:07.52
SB
  
P17 100 m     

Vind: -0.8

Final A

Final

Vind: -0.8
1Victor TörnströmDanderyds SK
11.48
PB
  
2Lucas Törnström
11.63
Danderyds SK
11.63
PB
  
3Casper Gustafsson
11.81
Hanvikens SK
11.81
SB
  
4Melker Carlens
12.12
IFK Lidingö
12.12
PB
  
Final B
Vind: -1.6
Vind: -1.6
1Gustav Hellsten
12.08
Spårvägens FK
12.08
PB
  
2Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
12.25
PB
  
3Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
12.43
PB
  
P17 200 m     

Vind: -1.2

Final A

Final

Vind: -1.2
1Lucas Törnström
23.29
Danderyds SK
23.29
PB
  
2Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
24.02
PB
  
3Gustav Hellsten
24.15
Spårvägens FK
24.15
PB
  
4Melker Carlens
24.31
IFK Lidingö
24.31
PB
  
5Frode Gårdlund
25.05
IFK Lidingö
25.05
PB
  
P17 400 m     


Final A

Final

1Viktor Skoglund
50.40
Danderyds SK
50.40
PB
  
2Markus Brodin
51.20
Danderyds SK
51.20
PB
  
3Edvin Unger
55.80
IFK Lidingö
55.80
PB
  
4Noah Busch
Noah Busch 05, Danderyd
56.51
Danderyds SK
56.51
PB
  
5Matteus Edetoft
1:07.12
Danderyds SK
1:07.12
PB
  
P15 80 m     

Vind: -1.0

Final A

Final

Vind: -1.0
1Edvin Sidwall
9.69
Danderyds SK
9.69
PB
  
2Joakim Rosengren
10.18
Värmdö IF
10.18
PB
  
3Jacob Rune
10.40
Täby IS
10.40
PB
  
4Matteus Edetoft
11.49
Danderyds SK
11.49
PB
  
Oskar SternerTäby IS
DNS
  
P15 200 m     

Vind: -2.8

Final A

Final

Vind: -2.8
1Edvin Sidwall
24.83
Danderyds SK
24.83
PB
  
2Vilmer Karlsson
25.13
Hammarby IF
25.13
PB
  
3Gustav KällströmTurebergs FK
25.57
PB
  
4Joakim Rosengren
26.32
Värmdö IF
26.32
PB
  
5Jacob Rune
26.48
Täby IS
26.48
SB
  
P15 800 m     


Final A

Final

1Vilhelm Lood Falgén
2:09.58
Turebergs FK
2:09.58
PB
  
2Alexander Hägg
2:11.18
Hässelby SK
2:11.18
SB
  
3Anton Petersson
2:12.89
Hässelby SK
2:12.89
PB
  
4Jakob Bergström
2:16.17
Turebergs FK
2:16.17
PB
  
5Lowe Fuxe Barkvall
2:16.37
Turebergs FK
2:16.37
PB
  
6August Humeur
August Humeur 06, Spårvägen
2:17.08
Spårvägens FK
2:17.08
PB
  
7Biedu Teklu
Biedu Teklu 06, Hässelby
2:20.22
Hässelby SK
2:20.22
PB
  
8Hugo Chibba
2:33.80
Danderyds SK
2:33.80
PB
  
Final B
1Leo Papinski
2:17.94
Täby IS
2:17.94
PB
  
2Iker Garcia LundströmTurebergs FK
2:21.05
PB
  
3Malte Lessing
2:23.25
Täby IS
2:23.25
PB
  
4Simon Berhane
2:24.95
Hässelby SK
2:24.95
PB
  
5Oliver Persson
2:24.97
Danderyds SK
2:24.97
PB
  
6Philip Persson
2:26.93
Danderyds SK
2:26.93
PB
  
7Botvid Simonsson
2:34.54
Danderyds SK
2:34.54
PB
  
Kvinnor
F19 200 m     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
1Clara Billing
26.46
Turebergs FK
26.46
SB
  
2Leticia BuchliTäby IS
27.10
SB
  
F17 100 m     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
1Karin Bengtsson
12.97
Hanvikens SK
12.97
PB
  
2Evelina Hamos
13.28
Täby IS
13.28
PB
  
3Ebba SjöströmTäby IS
13.57
PB
  
4Rebecka SjöbergTäby IS
14.35
PB
  
5Natalia Sahlman
14.41
IFK Lidingö
14.41
PB
  
6Hjördis Bäckman
14.43
IFK Lidingö
14.43
PB
  
F17 200 m     

Vind: -1.8

Final A

Final

Vind: -1.8
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
25.57
PB
  
2Lovisa Hallberg
27.06
Danderyds SK
27.06
PB
  
3Matilda Borg
27.43
Hammarby IF
27.43
PB
  
4Thea Katsoulaki
27.98
Hanvikens SK
27.98
SB
  
Final B
Vind: -1.5
Vind: -1.5
1Evelina Hamos
27.21
Täby IS
27.21
PB
  
2Ebba SjöströmTäby IS
27.65
PB
  
3Rebecka SjöbergTäby IS
29.44
PB
  
4Natalia Sahlman
29.77
IFK Lidingö
29.77
PB
  
5Hjördis Bäckman
30.28
IFK Lidingö
30.28
PB
  
F17 800 m     


Final A

Final

1Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
2:13.09
Vallentuna FK
2:13.09
PB
  
2Hannah Kinane
2:13.32
Hässelby SK
2:13.32
PB
  
3Carmen Cernjul
Carmen Cernjul 07, Spårvägen
2:15.16
Spårvägens FK
2:15.16
PB
  
4Julia Wändin
2:17.05
Hammarby IF
2:17.05
PB
  
5Matilda Borg
2:17.16
Hammarby IF
2:17.16
PB
  
6Lizette Carlsson
2:18.39
Vallentuna FK
2:18.39
PB
  
7Elina Hellgren
2:19.66
Vallentuna FK
2:19.66
SB
  
8Isabella Elisson
2:31.68
Hässelby SK
2:31.68
PB
  
9Ella Johansson
2:31.74
Hammarby IF
2:31.74
SB
  
F15 80 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
10.15
SB
  
2Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
10.76
Turebergs FK
10.76
PB
  
3Eleonora WahlinTäby IS
11.12
SB
  
4Ida Bonow
Ida Bonow 07, Tureberg
11.46
Turebergs FK
11.46
PB
  
5Ella Johansson
11.66
Hammarby IF
11.66
PB
  
Final B
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1Amilia JergmarBoo IF
11.11
PB
  
2Emmie Wedin
11.29
Turebergs FK
11.29
PB
  
3Vilma Stolpen
11.57
Täby IS
11.57
PB
  
4Saga Ågren LundmanDanderyds SK
11.80
PB
  
F15 200 m     

Vind: -1.7

Final A

Final

Vind: -1.7
1Elsa Kagevik
27.09
Turebergs FK
27.09
SB
  
2Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
27.90
Turebergs FK
27.90
PB
  
3Eleonora WahlinTäby IS
28.82
PB
  
4Annie Grindange
29.54
Turebergs FK
29.54
PB
  
Final B
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1Amilia JergmarBoo IF
27.64
PB
  
2Emmie Wedin
28.25
Turebergs FK
28.25
PB
  
3Saga Ågren LundmanDanderyds SK
29.84
PB
  
4Alexandra Karpsen
34.38
Danderyds SK
34.38
PB
  
F15 400 m     


Final A

Final

1Amilia JergmarBoo IF
1:01.70
PB
  
2Emilia HermanssonTäby IS
1:04.04
PB
  
3Alexandra Karpsen
1:19.93
Danderyds SK
1:19.93
PB
  
Final B
1Ottilia AlvarssonTäby IS
1:04.44
PB
  
2Ida Bonow
Ida Bonow 07, Tureberg
1:05.22
Turebergs FK
1:05.22
PB
  
3Emma Olofsson
1:07.20
Täby IS
1:07.20
PB
  
4Alma Hallsten
1:08.74
Täby IS
1:08.74
PB
  
F15 800 m     


Final A

Final

1Linn Adolfsson
2:21.75
Hässelby SK
2:21.75
PB
  
2Mina Hägglund
2:24.64
Hässelby SK
2:24.64
PB
  
3Elsa Kagevik
2:25.38
Turebergs FK
2:25.38
SB
  
4Ella Fallope
2:25.41
Turebergs FK
2:25.41
SB
  
5Venla Engström
2:26.73
Turebergs FK
2:26.73
PB
  
6Amanda Solén
2:30.73
Turebergs FK
2:30.73
PB
  
7Matilda Solén
2:31.79
Turebergs FK
2:31.79
PB
  
8Emma Hagman
Emma Hagman 06, Hässelby
2:49.42
Hässelby SK
2:49.42
PB
  
9Alexandra Karpsen
2:50.15
Danderyds SK
2:50.15
PB