17.10
26.8
21‐22.9
24.10
24.10
9.10
19.10
3.10
23.10
4.9
16.10
17.10
24.10
24.10
24.10
21.10
23.10
23‐24.10
9.9
17.10
16.10
23.10
23.10
22.10
21.10
10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
Tävlande: 64 (28+36)   Starter: 310 (150+160)


select distinct results14.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results14.Ind AS Indiiy, results14.ID AS ID, results14.ID AS IDI, Events.TF AS type, results14.eventname AS en2, results14.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results14.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results14.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results14.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results14.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results14.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results14.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results14.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results14.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results14.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results14.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results14.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results14.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results14.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results14.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results14.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results14 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results14.ID AND CASE WHEN results14.Sex=1 and (results14.secondarypos not rlike ('K|F') or results14.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results14.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results14.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results14.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results14.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results14.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results14.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results14.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results14.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results14.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results14.iid LEFT JOIN world.countries ON results14.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results14.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results14.IID=combinedmen.parentid AND results14.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results14.IID=combinedwomen.parentid AND results14.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results14.iid=womenpbestsweden.iid AND (results14.Sex=2 OR results14.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results14.iid=womensbestsweden.iid AND (results14.Sex=2 OR results14.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results14.CID= 12984497 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results14.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results14.AGO=12 THEN 999999 ELSE results14.AGO END, results14.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 4x100 m     
24 maj

Final A

Final
24 maj
1Ullevi FK 
40.54
  
  Emil von Barth  96, David Sennung  91, Patrik Andersson  91, Sulayman Bah  86
2Malmö AI 
41.11
  
  Emmanuel Dawlson  92, Oscar Staafgård  95, Anton Levin  92, Austin Hamilton  97
3Spårvägens FK 
41.16
  
  André Drummond  90, Nil de Oliveira  86, Carl Armfelt  84, Hamza Volume Kamara  90
4Öresund FK 
41.40
  
  Sebastian Kadestål  96, Hampus Forsberg  89, Dennis Karanda  89, Jesper Lang  92
5IK Hakarpspojkarna 
42.27
  
  Petter Gustafsson  94, Alexander Andersson  94, Eric Larsson  93, William Björkman  98
Heat 1
24 maj
24 maj
1Malmö AI 
41.72
  
  Emmanuel Dawlson  92, Oscar Staafgård  95, Anton Levin  92, Austin Hamilton  97
2Öresund FK 
42.04
  
  Sebastian Kadestål  96, Hampus Forsberg  89, Dennis Karanda  89, Jesper Lang  92
Hammarby IF 
DQ
  
  Andreas Engwall  92, Erik Ehrlin  90, Jacob Ewertzh  95, Tony Darkwah  86
Riviera FI 
DQ
  
  Hjalmar Sundvall  94, Fredrik Wall  97, Johan Sundkvist  97, Fredrik Persson  92
Heat 2
24 maj
24 maj
1Spårvägens FK 
41.05
  
  André Drummond  90, Nil de Oliveira  86, Carl Armfelt  84, Hamza Volume Kamara  90
2Ullevi FK 
41.29
  
  Emil von Barth  96, David Sennung  91, Patrik Andersson  91, Sulayman Bah  86
3IK Hakarpspojkarna 
42.54
  
  Petter Gustafsson  94, Alexander Andersson  94, Eric Larsson  93, William Björkman  98
IF Göta Karlstad 
DNF
  
  David Östling  90, Carl Sjöstedt  94, Viktor Warg  93, Joakim Djuvfeldt  93
M 4x400 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Hässelby SK 
3:12.26
  
  Olle Forslin  93, Patrik Sjöö  92, Edwin Råsberg  94, Axel Norén  96
2Spårvägens FK 
3:14.82
  
  Martin Cameron  85, Johan Svensson  89, Trausti Stefánsson  85, Axel Bergrahm  92
3Ullevi FK 
3:16.00
  
  Alexander Lesser  93, Adam Danielsson  93, Erik Lindahl  90, Dennis Forsman  95
4Hässelby SK 
3:18.19
  
  Petter Olson  91, Mattias Claesson  86, Elias Amado  86, John Hansson  82
5Huddinge AIS 
3:24.05
  
  Alexander Nordkvist  90, Ludvig Hillenfjärd  97, Jonas Linderholm Arnklint  88, Christopher Hallden  94
Örgryte IS 
DNS
  
  Oliwer Åstrand  92, Oscar Wahlqvist  93, Daniel Skatt  91, Felix Francois  90
Heat 1
25 maj
25 maj
1Hässelby SK 
3:20.50
  
  Petter Olson  91, Mattias Claesson  86, Elias Amado  86, John Hansson  82
2Ullevi FK 
3:22.01
  
  Martin Bengtsson  92, Sulayman Bah  86, Erik Lindahl  90, Dennis Forsman  95
3Turebergs FK 
3:22.83
  
  Erik Smedhs  91, Daniel Gleimar  92, Gustav Karnebäck  87, Johan Eriksson  88
Heat 2
25 maj
25 maj
1Spårvägens FK 
3:18.36
  
  Martin Cameron  85, Johan Svensson  89, Trausti Stefánsson  85, Axel Bergrahm  92
2Örgryte IS 
3:18.59
  
  Oliwer Åstrand  92, Felix Francois  90, Daniel Skatt  91, Jonathan Carbe  90
3Hässelby SK 
3:19.45
  
  Olle Forslin  93, Albin Johansson  81, Patrik Sjöö  92, Axel Norén  96
4Huddinge AIS 
3:19.91
  
  Alexander Nordkvist  90, Anton Nilsson  92, Jonas Linderholm Arnklint  88, Christopher Hallden  94
M 4x800 m     
24 maj

Final A

Final
24 maj
1Spårvägens FK 
7:32.59
  
  Daniel Norberg  78, John Foitzik  91, Kalle Berglund  96, Johan Svensson  89
2Hässelby SK 
7:35.14
  
  Joel Durén  94, Rickard Gunnarsson  91, Nacerddine Hallil  88, Mats Olsson  86
3Turebergs FK 
7:36.61
  
  Erik Smedhs  91, Anton Asplund  90, Johan Eriksson  88, Andreas Almgren  95
4Hammarby IF 
7:40.12
  
  Alexander Persson  89, Samuel Lundell Vakkuri  95, Joni Jaako  86, Alex Torgersson  94
5Turebergs FK 
7:42.21
  
  Daniel Lundgren  85, Albin Sjöblom  93, Daniel Gleimar  92, Gustav Karnebäck  87
6Ullevi FK 
7:52.53
  
  Adam Danielsson  93, Noah Elliott  96, Hampus Börjesson  94, Joel Zachrisson  94
7Spårvägens FK 
7:53.99
  
  Alexander Holmblad  94, Marcus Gustafsson  88, Robin Leanderson  88, Joakim Eriksson  92
8KFUM Örebro 
8:03.85
  
  William Fransson  96, Tim Sundström  89, Abshir Awees  95, Abdiqani Khadar  97
M 4x1500 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Spårvägens FK 
15:43.19
  
  William Levay  96, John Foitzik  91, Kalle Berglund  96, Johan Walldén  87
2Malmö AI 
15:48.91
  
  Ahmed Tahir  92, Martin Nilson  89, Warsame Doley  98, Jonas Glans  91
3Hässelby SK 
16:15.05
  
  Joel Durén  94, Nacerddine Hallil  88, Andreas Jansson  96, Rickard Gunnarsson  91
4Spårvägens FK 
16:21.26
  
  Marcus Gustafsson  88, Joakim Eriksson  92, Alexander Holmblad  94, Robin Leanderson  88
5Hammarby IF 
16:31.84
  
  Alexander Persson  89, Alex Torgersson  94, Niklas Jonsson  92, Joni Jaako  86
6Sävedalens AIK 
16:46.91
  
  Elias Johansson  92, Gabriel Steffensen  96, Leo Magnusson  98, Vidar Johansson  96
7Upsala IF 
16:53.30
  
  Erik Djurberg  97, Henrik Löfås  83, Johan Lindberg  80, Jonatan Alvaeus  90
M22 4x100 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Malmö AI 
42.35
  
  Emmanuel Dawlson  92, Oscar Staafgård  95, Anton Levin  92, Anton Sigurdsson  96
2Ullevi FK 
43.24
  
  Andreas Norström  92, Alexander Lesser  93, Martin Astner  93, Emil Lyrberg  93
3Täby IS 
44.13
  
  Michael Luxemburg  94, Fredrik Åström  93, Marcus Gunderyd  93, David Persson  92
4Finspångs AIK 
44.45
  
  Nicklas Karlsson  96, Gustav Schölin  94, Adam Axelsson  93, Joakim Karlsson  97
Huddinge AIS 
DNF
  
  Fredrick Ekholm  94, Robin Nordkvist  93, Johan Forsberg  92, Jan Wocalewski  93
IK Hakarpspojkarna 
DNF
  
  Petter Gustafsson  94, Alexander Andersson  94, Eric Larsson  93, William Björkman  98
Heat 1
25 maj
25 maj
1Huddinge AIS 
42.83
  
  Fredrick Ekholm  94, Robin Nordkvist  93, Johan Forsberg  92, Jan Wocalewski  93
2Ullevi FK 
43.10
  
  Andreas Norström  92, Alexander Lesser  93, Martin Astner  93, Emil Lyrberg  93
3Finspångs AIK 
44.48
  
  Nicklas Karlsson  96, Gustav Schölin  94, Adam Axelsson  93, Joakim Karlsson  97
Riviera FI 
DQ
  
  Fredrik Persson  92, Hjalmar Sundvall  94, Nuraldin Eljammal  92, Abdil-Aziz Abdullahi Awes  99
Heat 2
25 maj
25 maj
1Malmö AI 
42.55
  
  Emmanuel Dawlson  92, Oscar Staafgård  95, Anton Levin  92, Anton Sigurdsson  96
2IK Hakarpspojkarna 
42.82
  
  Petter Gustafsson  94, Alexander Andersson  94, Eric Larsson  93, William Björkman  98
3Täby IS 
44.06
  
  Michael Luxemburg  94, Fredrik Åström  93, Marcus Gunderyd  93, David Persson  92
M22 3x400 m     
24 maj

Final A

Final
24 maj
1Ullevi FK 
2:26.67
  
  Martin Bengtsson  92, Alexander Lesser  93, Adam Danielsson  93
2Hässelby SK 
2:26.92
  
  Olle Forslin  93, Patrik Sjöö  92, Edwin Råsberg  94
3Huddinge AIS 
2:30.34
  
  Fredrick Ekholm  94, Anton Nilsson  92, Christopher Hallden  94
4Hammarby IF 
2:34.39
  
  Philip Green  93, Hannes Skugghall  92, Andreas Almlöf  95
M22 3x800 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Turebergs FK 
5:50.18
  
  Albin Sjöblom  93, Daniel Gleimar  92, Andreas Almgren  95
2Ullevi FK 
5:54.06
  
  Dennis Vikström Roos  93, Joel Zachrisson  94, Hampus Börjesson  94
3Malmö AI 
5:59.67
  
  Adil Abdiwahab Hussein  92, Henrik Petersson  93, Abdinasir Mohamed  93
4Hässelby SK 
6:07.31
  
  Adam Lindström  93, Adam Bills  93, Emil Mårtensson  92
P19 4x100 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Huddinge AIS 
41.70
  
  Isak Barrow  96, Henrik Malmberg  95, Douglas Hellbratt  95, Amadou Sussoho  95
2Ullevi FK 
41.75
  
  Eddy Meyerdierks  95, Victor Fingal  96, Herman Olvik  96, Emil von Barth  96
3Hammarby IF 
41.80
  
  Daniel Rosberg  96, Sebastian Wesslén  95, Jacob Ewertzh  95, Erik Nyberg  96
4Hässelby SK 
43.03
  
  Jesper Hellström  95, Thomas Yemane  95, Isak Hampel Klang  96, Fredrik Samuelsson  95
5IK Lerum FI 
46.59
  
  Sebastian Eliasson  95, Joel Bergstrand  95, William Edqvist  96, William Truvé  98
Upsala IF 
DQ
  
  Karl Sjölander  97, Akram Adinda  96, Viktor Björklund  96, Isak Andersson  96
P19 1000 m stafett     
24 maj

Final A

Final
24 maj
1Ullevi FK 
1:55.99
  
  Eddy Meyerdierks  95, Victor Fingal  96, Martin Selin  95, Dennis Forsman  95
2Hässelby SK 
1:59.12
  
  Jesper Hellström  95, Isak Hampel Klang  96, Fredrik Samuelsson  95, Edom Abreham  95
3Huddinge AIS 
1:59.25
  
  Douglas Hellbratt  95, Henrik Malmberg  95, Amadou Sussoho  95, Isak Barrow  96
4Upsala IF 
1:59.29
  
  Karl Sjölander  97, Akram Adinda  96, Viktor Björklund  96, Isak Andersson  96
5IFK Lidingö 
2:00.51
  
  Henrik Lind  96, Erik Lidén  96, Erik Hermelin  96, Andreas Movin  96
6IF Tjalve GoIF Tjalve
2:05.83
  
  Alfred Delefors-Hedberg  96, Noak Ringman  95, Ludvig Danielson  95, Dag Hultberg  95
P19 3x800 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Hässelby SK 
5:52.61
  
  Anton Persson  96, Gustav Bivstedt  96, Edom Abreham  95
2Sävedalens AIK 
5:52.67
  
  Tobias Karlsson  95, Gabriel Steffensen  96, Vidar Johansson  96
3Hammarby IF 
5:53.24
  
  Abdi Yusuf  96, Fredrik Orrsveden  95, Samuel Lundell Vakkuri  95
4Ullevi FK 
5:53.63
  
  Noah Elliott  96, Oscar Carlsson  96, Suldan Hassan  98
5Mölndals AIK 
5:58.82
  
  Johan Lamm  98, Alexander Nilsson  95, Johan Lindgren  96
6Malmö AI 
6:05.95
  
  Hussein Nur  95, Abdiaziz Warsame Abdulle  95, Adam Abdirezak  95
P17 4x100 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Malmö AI 
42.98
  
  James Gaudiello  98, Austin Hamilton  97, Viktor Bondesson  98, Marko Simic  97
2Västerås FK 
43.77
  
  Lukas Nordèn  98, Oscar Hjerm  97, Oscar Jacobsson  97, Erik Larsson  98
3Hässelby SK 
44.22
  
  Carlos Jonsson  98, Noa Jonsson  99, Marcus Jaurell  97, Jakob Samuelsson  98
4Hammarby IF 
44.54
  
  Frank Förnestig  98, Alex Bierhance Söderberg  97
5Ullevi FK 
44.85
  
  Axel Dillner  97, Isak Adam  98, Mauro Karlsfred  98, Daniel Bolin  97
Mölndals AIK 
DQ
  
  Filip Schwartz  98, Adrian Appelgren  97, Alexander Metze  97, Richard Heikkilä  98
Heat 1
25 maj
25 maj
1Hammarby IF 
44.73
  
  Frank Förnestig  98, Alex Bierhance Söderberg  97
2Ullevi FK 
45.37
  
  Axel Dillner  97, Isak Adam  98, Mauro Karlsfred  98, Daniel Bolin  97
3Bromma IF Bromma If
46.11
  
  Patrik Wataru Vennström  98, Daniel Persson  98, Emil Thedéen  98, Axel Abrahamsson  98
4Täby IS 
46.86
  
  Anton Cigéhn  98, Denis Dvinskikh  98, Jonathan Karlsson  98, Johan Bengtsson  98
Heat 2
25 maj
25 maj
1Hässelby SK 
44.46
  
  Carlos Jonsson  98, Noa Jonsson  99, Marcus Jaurell  97, Jakob Samuelsson  98
2Mölndals AIK 
44.49
  
  Filip Schwartz  98, Adrian Appelgren  97, Alexander Metze  97, Richard Heikkilä  98
3IFK Lidingö 
45.58
  
  Alfred Deutgen  98, Tobias Månsson  98, Fredrik Lorentzon  97, Albin Boestad  97
4IF Göta Karlstad 
45.59
  
  Henrik Nordlander  98, Max Nero  98, Tobias Söderberg  98, Victor Pettersson  97
Heat 3
25 maj
25 maj
1Malmö AI 
43.39
  
  James Gaudiello  98, Austin Hamilton  97, Viktor Bondesson  98, Marko Simic  97
2Västerås FK 
44.27
  
  Lukas Nordèn  98, Oscar Hjerm  97, Oscar Jacobsson  97, Erik Larsson  98
3Upsala IF 
45.39
  
  Oskar Motta  98, Sebastian Brandmaier  97, Oskar Lundqvist  97, Michael Welsapar  97
4Riviera FI 
47.11
  
  Ahmad Ali Alizadah  98, Fredrik Wall  97, Johan Sundkvist  97, Oskar Sjödin  98
Hammarby IF 
DNF
  
  Karl David Nie  98, Kidus Yohannes Getahun  98, Markus Ögren  98, Abdullahi Adan  98
P17 1000 m stafett     
24 maj

Final A

Final
24 maj
1Huddinge AIS 
1:59.77
  
  Anton Öhman  97, Anton Roos  97, Stefan Stojanovic  98, Ludvig Hillenfjärd  97
2Mölndals AIK 
2:00.32
  
  Filip Schwartz  98, Adrian Appelgren  97, Simon Wallenlind  97, Filip Wadman  97
3Nyköpings BIS 
2:02.33
  
  Gustaf Borg  98, Henning André  97, Jakob Boyer  97, Tim Yngesjö  97
4Hammarby IF 
2:03.40
  
  Frank Förnestig  98, Rodi Kay  98, Sebastien Hargeström  98, Markus Ögren  98
5IFK Lidingö 
2:03.78
  
  Alfred Deutgen  98, Hjalmar Åhman  97, Tobias Månsson  98, Fredrik Lorentzon  97
6Hässelby SK 
2:05.53
  
  Marcus Jaurell  97, Carlos Jonsson  98, Jakob Samuelsson  98, Noa Jonsson  99
Heat 1
24 maj
24 maj
1Nyköpings BIS 
2:03.81
  
  Gustaf Borg  98, Henning André  97, Jakob Boyer  97, Tim Yngesjö  97
2Hässelby SK 
2:04.41
  
  Marcus Jaurell  97, Carlos Jonsson  98, Jakob Samuelsson  98, Noa Jonsson  99
3IF Göta Karlstad 
2:05.53
  
  Tobias Söderberg  98, Victor Pettersson  97, Jakob Mast Larsson  97, Max Nero  98
4Bromma IF Bromma If
2:08.80
  
  Patrik Wataru Vennström  98, Daniel Persson  98, Axel Abrahamsson  98, Emil Thedéen  98
5Täby IS 
2:13.68
  
  Anton Cigéhn  98, Denis Dvinskikh  98, Jonathan Karlsson  98, Johan Bengtsson  98
Heat 2
24 maj
24 maj
1Mölndals AIK 
2:03.32
  
  Filip Schwartz  98, Adrian Appelgren  97, Filip Wadman  97, Simon Wallenlind  97
2Västerås FK 
2:05.10
  
  Oscar Hjerm  97, Oscar Jacobsson  97, Erik Larsson  98, Lukas Nordèn  98
3Hälle IF 
2:07.05
  
  Marcus Lidman  99, Emanuel Olsson  98, Emil Magnusson  98, Jacob Lidman  97
4Malmö AI 
2:09.68
  
  Viktor Bondesson  98, Marko Simic  97, James Gaudiello  98, Marcus Nyberg  97
Heat 3
24 maj
24 maj
1Huddinge AIS 
2:02.53
  
  Anton Öhman  97, Ludvig Hillenfjärd  97, Fredrik Kihlblom  98, Anton Roos  97
2IFK Lidingö 
2:03.62
  
  Alfred Deutgen  98, Hjalmar Åhman  97, Tobias Månsson  98, Fredrik Lorentzon  97
3Hammarby IF 
2:04.88
  
  Frank Förnestig  98, Rodi Kay  98, Sebastien Hargeström  98, Markus Ögren  98
4Upsala IF 
2:05.66
  
  Oskar Motta  98, Sebastian Brandmaier  97, Oskar Lundqvist  97, Erik Djurberg  97
P17 3x800 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Sävedalens AIK 
5:54.34
  
  Andreas Kramer  97, Leo Magnusson  98, Hampus Eriksson  97
2Mölndals AIK 
6:03.22
  
  Daniel Eriksson  97, Filip Wadman  97, Simon Wallenlind  97
3IFK Lidingö 
6:05.48
  
  Ahmet Demir  98, Simon Sundström  98, Erik Lagerlöf  97
4Malmö AI 
6:17.11
  
  Daniel Lundborg  97, Alexander Åkesson  98, Adelegn Zewdu  97
5Hässelby SK 
6:20.20
  
  Rikard Karlsson  98, Jacob Nystedt  98, Edwin Andersson  97
6IFK Lidingö 
6:24.20
  
  Jesper Rilegård  98, Axel Alness-Borg  98, Hjalmar Åhman  97
7Hammarby IF 
6:28.74
  
  Martin Jacobson  97, Abdullahi Adan  98, Markus Ögren  98
8Hässelby SK 
6:31.51
  
  Gabriel Rosshagen  98, Fabian Olsson  98, Marcus Jaurell  97
9Malmö AI 
6:36.28
  
  Joel Thorsson  97, Elias Citterio  98, Erik Lilja  98
10Mölndals AIK 
6:36.36
  
  Sebastian Nilsson  98, Marcus Bredberg  98, Anton Stubberud  98
Huddinge AIS 
DQ
  
  Samuel Nilsson Hagland  98, Anton Roos  97, Stefan Stojanovic  98
P15 4x80 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1IFK Helsingborg 
37.54
  
  Joel Bengtsson  99, Eric Nilsson  99, Pontus Persson  99, Michael Nyabako  99
2Upsala IF 
37.79
  
  Kevin Woodward  99, Johan Pedersen  99, Dominic Lightowler  99, Arvid Gustafsson  99
3IF Göta Karlstad 
37.94
  
  Daniel Grenegård  00, Henrik Larsson  99, Victor Thunström  00, Linus Brunzell  99
4Örgryte IS 
38.33
  
  Alexander Andreasson  99, Viggo Hahnsson  99, Felix Larsen Nilsson  00, Carl Bengtström  00
5Danderyds SK 
42.24
  
  Philip Ludwigs  00, Emil Lejonklou  99, Nils Jonsson  00, Arvid Friberg  99
Täby IS 
DQ
  
  Axel Kullin  99, Oskar Helling  99, Johan Sjölander  99, Leo Bergström  00
Heat 1
25 maj
25 maj
1IF Göta Karlstad 
38.09
  
  Daniel Grenegård  00, Henrik Larsson  99, Victor Thunström  00, Linus Brunzell  99
2Danderyds SK 
41.17
  
  Philip Ludwigs  00, Emil Lejonklou  99, Nils Jonsson  00, Arvid Friberg  99
Turebergs FK 
DQ
  
  Hugo Jacobsson  99, Staffan Risberg  99, Emil Winther  99, Edvin Hagberg  99
IFK Lidingö 
DQ
  
  Malte Åhman  99, Ernesto Turro Herrera  00, Albin Andersson  00, Oscar Stenberg  99
Heat 2
25 maj
25 maj
1IFK Helsingborg 
37.41
  
  Joel Bengtsson  99, Eric Nilsson  99, Pontus Persson  99, Michael Nyabako  99
2Upsala IF 
37.52
  
  Kevin Woodward  99, Johan Pedersen  99, Dominic Lightowler  99, Arvid Gustafsson  99
3Örgryte IS 
37.98
  
  Alexander Andreasson  99, Viggo Hahnsson  99, Felix Larsen Nilsson  00, Carl Bengtström  00
4Täby IS 
38.16
  
  Axel Kullin  99, Oskar Helling  99, Johan Sjölander  99, Leo Bergström  00
P15 3x800 m     
24 maj

Final A

Final
24 maj
1Huddinge AIS 
6:28.6m
  
  Anton Ledell  99, Niclas Wallin  99, Jonathan Bergdahl  99
2KFUM Örebro 
6:33.5m
  
  Tobias Tranderyd  99, Jack Karlsson  99, Jonatan Gustafsson  99
3IFK Helsingborg 
6:39.3m
  
  Tobias Lorentzon  99, Philip Sänneskog  99, Eric Nilsson  99
4Danderyds SK 
6:41.4m
  
  Arvid Friberg  99, Emil Lejonklou  99, Olof Silvander  99
5Ullevi FK 
6:55.2m
  
  Truls Solli Larsson  99, Markus Lundborg  99, Anton Bengtsson  99
6Tyresö FK 
7:29.4m
  
  Hannes Alm Tilling  99, Henry Jacobson  99, Anton Picetti  99
IFK Lidingö 
DQ
  
  Oscar Stenberg  99, Nils Öberg  99, Ernesto Turro Herrera  00
Kvinnor
K 4x100 m     
24 maj

Final A

Final
24 maj
1Malmö AI 
44.44
NR
  
 Irene Ekelund  97, Linnea Killander  93, Daniella Busk  93, Pernilla Nilsson  92
2Spårvägens FK 
46.54
  
 Gladys Bamane  89, Marie Sönnerfors  93, Aina Griksaite  94, Elin Westerlund  90
3Hammarby IF 
46.59
  
 Sofia Hellberg-Jonsén  89, Fatima Dedrickson  89, Stine Meland Tomb  86, Lynette Morgan  91
4IF Göta Karlstad 
46.90
  
 Caroline Sandsjoe  92, Ida Hansen  93, Mary Ann Andreasson  92, Erica Pettersson  90
5IFK Lidingö 
46.94
  
 Madeleine Eriksson  93, Hanna Adriansson Nordberg  92, Malin Olsson  90, Margot Gustafsson  88
IFK Växjö 
DNS
  
 Jessica Bloodworth  93, Ellinore Hallin  87, Malin Johansson  90, Evelin Hindrikes  91
Heat 1
24 maj
24 maj
1Malmö AI 
44.78
  
 Irene Ekelund  97, Linnea Killander  93, Daniella Busk  93, Pernilla Nilsson  92
2IF Göta Karlstad 
47.00
  
 Caroline Sandsjoe  92, Ida Hansen  93, Mary Ann Andreasson  92, Erica Pettersson  90
3Hässelby SK 
47.23
  
 Sofia Johnsson  94, Rebecca Larsson  94, Jessica Östlund  93, Farydah Inoussa  94
4IF Tjalve GoIF Tjalve
48.36
  
 Moa Ullgren  96, Sara Bley  91, Emelie Bley  93, Sara Söderberg  94
5Ullevi FK 
48.45
  
 Khaddi Sagnia  94, Hanna Mattisson  92, Mia Stenvall  90, Linnéa Harrysson  92
Heat 2
24 maj
24 maj
1Hammarby IF 
46.73
  
 Sofia Hellberg-Jonsén  89, Fatima Dedrickson  89, Stine Meland Tomb  86, Lynette Morgan  91
2Spårvägens FK 
46.93
  
 Gladys Bamane  89, Marie Sönnerfors  93, Aina Griksaite  94, Elin Westerlund  90
3IFK Lidingö 
46.94
  
 Madeleine Eriksson  93, Hanna Adriansson Nordberg  92, Malin Olsson  90, Margot Gustafsson  88
4IFK Växjö 
47.22
  
 Jessica Bloodworth  93, Ellinore Hallin  87, Malin Johansson  90, Evelin Hindrikes  91
5Hässelby SK 
48.69
  
 Sofia Lund  86, Louise Martin  87, Erica Graveley  92, Linda Bergh  89
K 4x400 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Malmö AI 
3:41.37
  
 Pernilla Tornemark  85, Linnea Killander  93, Frida Grindheim  96, Josefin Magnusson  89
2Hammarby IF 
3:42.15
  
 Lynette Morgan  91, Frida Persson  89, Sofia Hellberg-Jonsén  89, Stine Meland Tomb  86
3Hässelby SK 
3:47.16
  
 Rakel Rosshagen  95, Jessica Samuelsson  85, Sofia Johnsson  94, Elin Moraiti  91
4IFK Lidingö 
3:53.08
  
 Isabelle Eriksson  86, Charlotte Kane Johanson  86, Ann Hyvärinen  90, Margot Gustafsson  88
5IF Tjalve GoIF Tjalve
3:54.16
  
 Sara Bley  91, Emelie Gabrielsson  88, Sara Rönnby  93, Emelie Bley  93
IF Göta Karlstad 
DNS
  
 Caroline Andersson  92, Linda Take  73, Hanna Hermansson  95, Caroline Tegel  90
Heat 1
25 maj
25 maj
1Hässelby SK 
4:01.90
  
 Sofia Johnsson  94, Rakel Rosshagen  95, Jessica Samuelsson  85, Elin Moraiti  91
2Malmö AI 
4:02.26
  
 Patricia Striner  97, Frida Grindheim  96, Josefin Magnusson  89, Pernilla Tornemark  85
3IF Göta Karlstad 
4:02.52
  
 Caroline Andersson  92, Linda Take  73, Hanna Hermansson  95, Caroline Tegel  90
4IK Lerum FI 
4:02.70
  
 Linnea Ivarsson  94, Julia Kanerva  98, Linnea Tebelius  97, Lizzie Hager  99
Heat 2
25 maj
25 maj
1Hammarby IF 
3:52.80
  
 Lynette Morgan  91, Frida Persson  89, Sofia Hellberg-Jonsén  89, Stine Meland Tomb  86
2IFK Lidingö 
3:54.69
  
 Isabelle Eriksson  86, Charlotte Kane Johanson  86, Ann Hyvärinen  90, Margot Gustafsson  88
3IF Tjalve GoIF Tjalve
3:55.18
  
 Sara Bley  91, Emelie Bley  93, Emelie Gabrielsson  88, Sara Rönnby  93
K 4x800 m     
24 maj

Final A

Final
24 maj
1Hässelby SK 
8:56.61
  
 Astrid Rosvall  97, Emma Jansson  91, Sarah Lahti  95, Elin Moraiti  91
2IFK Lidingö 
9:00.66
  
 Isabelle Eriksson  86, Charlotte Kane Johanson  86, Rebecka Öberg  92, Anna Silvander  93
3Spårvägens FK 
9:05.64
  
 Linnéa Smeds  85, Elina Johansson  89, Frida Aspnäs  87, Hanna Palmgren  88
4Hammarby IF 
9:24.39
  
 Ellen Narfgren  94, Frida Persson  89, Stine Meland Tomb  86, Sofia Hellberg-Jonsén  89
5Sävedalens AIK 
9:40.37
  
 Jessica Bengtsson  95, Malin Strand  93, Linn Söderholm  96, Josefin Persson  98
6Mölndals AIK 
9:40.43
  
 Johanna Andersson  96, Evelina Beramand  94, Agnes Granberg  96, Elin Brink  97
Täby IS 
DQ
  
 Amanda Trense  95, Josefine Malmborg  94, Sofia Linde  95, Ida Holm  93
K 3x1500 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Hälle IF 
13:18.16
  
 Lisa Havell  88, Linn Nilsson  90, Meraf Bahta  89
2Hässelby SK 
13:44.55
  
 Kajsa Petersson  81, Hanna Bartholomew  83, Sarah Lahti  95
3IFK Lidingö 
14:02.73
  
 Rebecka Öberg  92, Charlotte Schönbeck  84, Anna Silvander  93
4Spårvägens FK 
14:06.56
  
 Elina Johansson  89, Frida Aspnäs  87, Malin Liljestedt  80
5Sävedalens AIK 
14:17.75
  
 Elin Borglund  91, Malin Strand  93, Linn Söderholm  96
6Hässelby SK 
14:51.99
  
 Emma Jansson  91, Lina Alainentalo  92, Sofi Virk Reimers  98
7Mölndals AIK 
15:01.72
  
 Johanna Anvell  89, Evelina Beramand  94, Agnes Granberg  96
K22 4x100 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Malmö AI 
45.74
  
 Fanny Lindström  94, Linnea Killander  93, Daniella Busk  93, Pernilla Nilsson  92
2Hässelby SK 
47.58
  
 Erica Graveley  92, Rebecca Larsson  94, Farydah Inoussa  94, Jessica Östlund  93
3Varbergs GIF 
47.90
  
 Amanda Wiik  97, Elsa Skagersten  94, Lisa Warfvinge  98, Lisa Skagersten  92
4Ullevi FK 
48.34
  
 Khaddi Sagnia  94, Hanna Mattisson  92, Amanda Fredlund  92, Linnéa Harrysson  92
IF Tjalve GoIF Tjalve
DNF
  
 Moa Ullgren  96, Sara Söderberg  94, Emelie Bley  93, Amanda Järnvall  99
K22 3x400 m     
24 maj

Final A

Final
24 maj
1IF Tjalve GoIF Tjalve
2:59.24
  
 Sara Rönnby  93, Sara Söderberg  94, Emelie Bley  93
2Täby IS 
3:00.19
  
 Frida Hogstrand  93, Josefine Malmborg  94, Ida Holm  93
3Hässelby SK 
3:01.90
  
 Erica Graveley  92, Rakel Rosshagen  95, Rebecca Larsson  94
K22 3x800 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Täby IS 
6:52.71
  
 Amanda Trense  95, Josefine Malmborg  94, Ida Holm  93
2Hammarby IF 
7:33.58
  
 Julia Wangenheim  92, Ellen Narfgren  94, Emma Forss  94
F19 4x100 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Malmö AI 
46.87
  
 Irene Ekelund  97, Adriana Janic  96, Sara Jacobsson  96, Emmy Ahlqvist  95
2Upsala IF 
48.03
  
 Klara Zetterberg  96, Karolina Nikamo  95, Ida Jansson  95, Klara Helander  95
3Hammarby IF 
48.77
  
 Elin Breig Lindell  95, Sandra Hentschel  97, Madeleine Rossi  95, Yasmin Jelassi  96
4Göteborgs KIK 
49.08
  
 Gabrielle Wehlander  96, Nina Lundin  95, Stina Kilborn  95, Ragnhild Kilborn  95
5Malmö AI 
49.60
  
 Malin Olsson  97, Wilma Kroon  95, Elin Nossmy  96, Alexandra Everett  96
6IFK Lidingö 
51.17
  
 Kirti Lickfett  97, Ellinor Lindén  97, Linda Skantze  95, Hanna Johnsson  96
Heat 1
25 maj
25 maj
1Upsala IF 
48.25
  
 Klara Zetterberg  96, Karolina Nikamo  95, Ida Jansson  95, Klara Helander  95
2Göteborgs KIK 
49.47
  
 Gabrielle Wehlander  96, Nina Lundin  95, Stina Kilborn  95, Ragnhild Kilborn  95
3IFK Lidingö 
49.89
  
 Kirti Lickfett  97, Ellinor Lindén  97, Linda Skantze  95, Hanna Johnsson  96
4IF Göta Karlstad 
53.19
  
 Moa Hansson  98, Sarah Larsson  95, Martina Appel  96, Izabelle Kjellberg  96
Heat 2
25 maj
25 maj
1Malmö AI 
46.85
  
 Irene Ekelund  97, Adriana Janic  96, Sara Jacobsson  96, Emmy Ahlqvist  95
2Hammarby IF 
49.31
  
 Elin Breig Lindell  95, Sandra Hentschel  97, Madeleine Rossi  95, Yasmin Jelassi  96
3Malmö AI 
49.46
  
 Malin Olsson  97, Wilma Kroon  95, Elin Nossmy  96, Alexandra Everett  96
Upsala IF 
DNF
  
 Matilde Andersson  96, Malin Ekblad  96, Emma Bouw  96, Ida Ekroth  96
F19 1000 m stafett     
24 maj

Final A

Final
24 maj
1Malmö AI 
2:14.11
  
 Sara Jacobsson  96, Adriana Janic  96, Alexandra Everett  96, Frida Grindheim  96
2Upsala IF 
2:14.47
  
 Klara Zetterberg  96, Karolina Nikamo  95, Ida Jansson  95, Klara Helander  95
3Västerås FK 
2:15.99
  
 Matilda From  96, Emma Stenlöf  96, Daniela Karlsson  96, Sharon López  97
4Upsala IF 
2:20.94
  
 Emma Bouw  96, Matilde Andersson  96, Malin Ekblad  96, Ida Ekroth  96
5IF Göta Karlstad 
2:21.33
  
 Susanne Schüssler  95, Isabella Rosenquist  95, Frida Johansson  95, Hanna Hermansson  95
6IFK Lidingö 
2:22.18
  
 Kirti Lickfett  97, Ellinor Lindén  97, Linda Skantze  95, Hanna Johnsson  96
F19 3x800 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Linköpings GIF 
7:01.31
  
 Julia Ivehammar  96, Lisa Svensson  97, Carolina Johnson  96
2Mölndals AIK 
7:02.78
  
 Anna Dahlsjö  96, Elvira Erixon  96, Elin Brink  97
3Sävedalens AIK 
7:05.63
  
 Kristina Sundström  95, Jessica Bengtsson  95, Linn Söderholm  96
4Sävedalens AIK 
7:50.59
  
 Klara Mellqvist  97, Emilia Elofsson  95, Tova Andreasson  95
F17 4x100 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1IF Göta Karlstad 
48.23
  
 Agnes Larsson  97, Alexandra Larsson  98, Victoria Sandsjoe  98, Minna Svärd  98
2Göteborgs KIK 
48.33
  
 Lisa Björklund  98, Vendela Rydbäck  97, Tess Hertz Saebbö  98, Emma Söderström  98
3Sävedalens AIK 
48.56
  
 Agnes Bengtsson  97, Ebba Svantesson  97, Alice Svantesson  97, Josefin Persson  98
4Täby IS 
48.66
  
 Johanna Norberg  98, Linnéa Frobe  98, Lovisa Linde  98, Maria Södergren  98
5IFK Helsingborg 
48.67
  
 Isa Andersson  98, Wilma Nordkvist  98, Johanna Birgersson  98, Moa Mattisson  98
6IFK Tumba 
48.81
  
 Mathilda Eriksson  98, Lovisa Östervall  97, Johanna Dyremark  97, Tove Söder  98
Heat 1
25 maj
25 maj
1IFK Tumba 
48.60
  
 Mathilda Eriksson  98, Lovisa Östervall  97, Johanna Dyremark  97, Tove Söder  98
2Täby IS 
48.81
  
 Johanna Norberg  98, Linnéa Frobe  98, Lovisa Linde  98, Maria Södergren  98
3Linköpings GIF 
49.36
  
 Jenny Lestander  98, Rebecka Svedberg  98, Emelie Öberg  97, Linnéa Agefjäll  97
4Hammarby IF 
49.46
  
 Ida Fritzdorf Kåberg  98, Josefin Herstedt  98, Hanna Kapell  98, Marina Janhunen  98
5IK Lerum FI 
50.67
  
 Dagny Olofsson-Hoffmann  97, Kristin Olofsson-Hoffmann  97, Linnea Tebelius  97, Julia Kanerva  98
Heat 2
25 maj
25 maj
1IF Göta Karlstad 
48.44
  
 Agnes Larsson  97, Alexandra Larsson  98, Victoria Sandsjoe  98, Minna Svärd  98
2IFK Helsingborg 
48.89
  
 Isa Andersson  98, Wilma Nordkvist  98, Johanna Birgersson  98, Moa Mattisson  98
3Falkenbergs IK 
50.91
  
 Judith Wagersten  98, Ida Bengtsson  98, Sandra Ottosson  98, Madelen Bergman  99
4IFK Kristinehamn 
51.24
  
 Maja Sörebro  97, Lisa Piscator  97, Erica Edström  97, Hanne Karlsson  97
5IF Udd 
51.75
  
 Tünde Bálint Palmgren  99, Alice Jungerup  98, Alma Sköldkvist  98, Isa Teglund  98
Heat 3
25 maj
25 maj
1Sävedalens AIK 
49.06
  
 Agnes Bengtsson  97, Ebba Svantesson  97, Alice Svantesson  97, Josefin Persson  98
2Upsala IF 
52.01
  
 Paulina Toresäter  97, Levina Ahlgren  98, Klara Pedersen  97, Elsa Herlitz  97
3Gefle IF 
53.06
  
 Maja Swang  98, Amanda Seger  98, Linda Skoglund  98, Gabriella Mårtensson  98
Ullevi FK 
DQ
  
 Rebecca Petersson  98, Denise Eriksson  98, Maria José Valenzuela  97, Fatima Koné  99
Hässelby SK 
DQ
  
 Amanda Hansson  99, Jenny Wingqvist  97, Sofie Persson  98, Lova Landerholm  98
Heat 4
25 maj
25 maj
1Göteborgs KIK 
48.94
  
 Lisa Björklund  98, Vendela Rydbäck  97, Tess Hertz Saebbö  98, Emma Söderström  98
2Gefle IF 
49.47
  
 Moa Nyqvist  98, Vilma Åkerman  99, Malin Andersson  97, Louise Ekman  97
3Mölndals AIK 
49.79
  
 Louise Liljeblad  97, Rebecka Sellberg  97, Fanny Sandberg  97, Filippa Öljemark  97
4Västerås FK 
50.84
  
 Ella Frödin  97, Amanda Sundstedt  97, Camilla Söderlund  97, Emma Forsén  97
5Bromma IF 
54.10
  
 Olivia Malmqvist  88, Karin Östberg  98, Petra Gyllenberg  98, Emma Bevegård  98
F17 1000 m stafett     
24 maj

Final A

Final
24 maj
1IFK Tumba 
2:13.56
  
 Mathilda Eriksson  98, Lovisa Östervall  97, Tove Söder  98, Johanna Dyremark  97
2Sävedalens AIK 
2:13.72
  
 Agnes Bengtsson  97, Ebba Svantesson  97, Josefin Persson  98, Alice Svantesson  97
3Göteborgs KIK 
2:15.71
  
 Tess Hertz Saebbö  98, Emma Söderström  98, Lisa Björklund  98, Vendela Rydbäck  97
4IFK Helsingborg 
2:17.81
  
 Isa Andersson  98, Johanna Birgersson  98, Moa Mattisson  98, Olivia Kempi  98
5Hammarby IF 
2:21.71
  
 Ida Fritzdorf Kåberg  98, Josefin Herstedt  98, Hanna Kapell  98, Marina Janhunen  98
IF Göta Karlstad 
DNF
  
 Agnes Larsson  97, Alexandra Larsson  98, Victoria Sandsjoe  98, Minna Svärd  98
Heat 1
24 maj
24 maj
1Sävedalens AIK 
2:20.80
  
 Agnes Bengtsson  97, Ebba Svantesson  97, Alice Svantesson  97, Josefin Persson  98
2Linköpings GIF 
2:23.69
  
 Jenny Lestander  98, Rebecka Svedberg  98, Emelie Öberg  97, Linnéa Agefjäll  97
3IF Udd 
2:24.23
2:24.23
  
 Tünde Bálint Palmgren  99, Alma Sköldkvist  98, Alice Jungerup  98, Isa Teglund  98
4IFK Kristinehamn 
2:24.83
  
 Elin Johansson  98, Maja Sörebro  97, Lisa Piscator  97, Hanne Karlsson  97
5Gefle IF 
2:31.43
  
 Maja Swang  98, Amanda Seger  98, Louise Andersson  99, Gabriella Mårtensson  98
Heat 2
24 maj
24 maj
1IF Göta Karlstad 
2:18.78
  
 Agnes Larsson  97, Alexandra Larsson  98, Victoria Sandsjoe  98, Minna Svärd  98
2Hammarby IF 
2:19.67
  
 Ida Fritzdorf Kåberg  98, Josefin Herstedt  98, Hanna Kapell  98, Marina Janhunen  98
3Gefle IF 
2:22.47
  
 Moa Nyqvist  98, Vilma Åkerman  99, Malin Andersson  97, Louise Ekman  97
4Hässelby SK 
2:23.87
  
 Sofie Persson  98, Amanda Hansson  99, Jenny Wingqvist  97, Maja Sjöblom  97
5Upsala IF 
2:26.21
  
 Paulina Toresäter  97, Levina Ahlgren  98, Elsa Herlitz  97, Sara Ezra  97
Heat 3
24 maj
24 maj
1IFK Tumba 
2:16.13
  
 Mathilda Eriksson  98, Lovisa Östervall  97, Tove Söder  98, Johanna Dyremark  97
2Göteborgs KIK 
2:17.39
  
 Tess Hertz Saebbö  98, Emma Söderström  98, Vendela Rydbäck  97, Lisa Björklund  98
3IFK Helsingborg 
2:19.15
  
 Isa Andersson  98, Johanna Birgersson  98, Moa Mattisson  98, Olivia Kempi  98
4Täby IS 
2:24.00
  
 Johanna Norberg  98, Maria Södergren  98, Lovisa Linde  98, Linnéa Frobe  98
5F Stenungsunds FI 
2:30.21
  
 Viktoria Kemborn  97, Sara Sjögren  98, Alicia Nilsson  98, Frida Hansson  97
6Bromma IF 
2:40.80
  
 Karin Östberg  98, Petra Gyllenberg  98, Olivia Malmqvist  98, Emma Bevegård  98
F17 3x800 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Sävedalens AIK 
7:02.62
  
 Josefin Persson  98, Cornelia Karlsson  98, Alice Svantesson  97
2Hässelby SK 
7:03.54
  
 Sofi Virk Reimers  98, Emma Gustafsson  97, Astrid Rosvall  97
3Göteborgs KIK 
7:19.61
  
 Kerstin Wadman  98, Vendela Rydbäck  97, Caroline Nilsson  99
4Täby IS 
7:20.62
  
 Maria Södergren  98, Malin Svärdling  98, Lovisa Linde  98
5IF Udd 
7:40.11
7:40.11
  
 Isa Teglund  98, Alma Sköldkvist  98, Alice Jungerup  98
6Mölndals AIK 
7:41.70
  
 Julia Törnblad  97, Alice Greberg  98, Alexandra Simonsen  98
7Alingsås IF 
7:41.73
  
 Alicia Rydhem  98, Patricia Simonson  98, Alice Schiller  98
8IFK Lidingö 
7:51.75
  
 Lotta Blomquist  98, Cornelia Gårdmark  97, Louise Gårdmark  97
9Gefle IF 
7:52.76
  
 Gabriella Mårtensson  98, Hedvig Blom  99, Linda Skoglund  98
10Sävedalens AIK 
8:01.28
  
 Hanna Bengtsson  98, Mathilda Rydin  97, Ebba Björkqvist  97
F15 4x80 m     
25 maj

Final A

Final
25 maj
1Huddinge AIS 
40.32
  
 Emilia Östergren  00, Sara Hermansson  99, Charlotte Andersson  00, Emilia Jandér  99
2Örgryte IS 
40.62
  
 Rebecca Strand  99, Della Månsson  99, Alva Murtoniemi-Gräbel  99, Therese Nätstrand  00
3Upsala IF 
40.89
  
 Lydia Hemmingsson  99, Lisa Weyhenmeyer  00, Mina Karlsson  99, Hanna Axelsson  99
4KA 2 IF 
41.04
  
 Lisa Strandberg  99, Emmy Smedberg  00, Klara Ekelund  99, Hilma Hofström  00
5IF Göta Karlstad 
41.37
  
 Ebba Gustavsson  00, Sandra Vesterling  99, Linn Bäcklin  99, Camilla Appel  99
6Mölndals AIK 
41.75
  
 Frida Johansson  99, Martina Winberg  99, Moa Rylander  99, Alice Dahlemar  99
Heat 1
25 maj
25 maj
1Huddinge AIS 
40.29
  
 Emilia Östergren  00, Sara Hermansson  99, Charlotte Andersson  00, Emilia Jandér  99
2KA 2 IF 
41.21
  
 Lisa Strandberg  99, Emmy Smedberg  00, Klara Ekelund  99, Hilma Hofström  00
3Hälle IF 
43.49
  
 Filippa Moum  99, Anna Widerberg  99, Sara Petersson  99, Miranda Widdgård  99
4IF Göta Karlstad 
45.39
  
 Ida Holmberg  99, Rebecca Jonsson  99, Martina Bergqvist  99, Jonna Uttman  99
IK Lerum FI 
DNF
  
 Lizzie Hager  99, Johanna Andersson  99, Linnea Wijk  00, Madeleine Söderlund  99
Heat 2
25 maj
25 maj
1Örgryte IS 
40.58
  
 Rebecca Strand  99, Della Månsson  99, Alva Murtoniemi-Gräbel  99, Therese Nätstrand  00
2Mölndals AIK 
41.16
  
 Frida Johansson  99, Martina Winberg  99, Moa Rylander  99, Alice Dahlemar  99
3Upsala IF 
41.34
  
 Lydia Hemmingsson  99, Lisa Weyhenmeyer  00, Mina Karlsson  99, Hanna Axelsson  99
4Turebergs FK 
41.73
  
 Malin Emilson  00, Leah Mc Carthy  99, Ebba Gällhagen  99, Matilda Rönnberg  00
Heat 3
25 maj
25 maj
1IF Göta Karlstad 
41.40
  
 Ebba Gustavsson  00, Sandra Vesterling  99, Linn Bäcklin  99, Camilla Appel  99
2Örgryte IS 
42.69
  
 Judith Sjöman  99, Mathilda Fogelberg  99, Emma Hamilton  99, Lina Toremark  99
Göteborgs KIK 
DQ
  
 Wilma Olsson  99, Hedda Jagstedt  00, Linn Hertz Saebbö  00, Hanna Wingdén  99
Malmö AI 
DQ
  
 Nicole Ridegård  99, Alexandra Wiberg  99, Emma Erlandsson  99, Megan Berg Nobeus  00
F15 3x800 m     
24 maj

Final A

Final
24 maj
1Mölndals AIK 
7:19.85
  
 Matilda Nilsson Edin  99, Sara Gunnarsson  99, Emma Magnusson  99
2Trångsvikens IF 
7:24.29
  
 Elin Marcusson  99, Wilma Marcusson  99, Hanna Näslund  00
3Danderyds SK 
7:28.26
  
 Eleonora Olsmats  99, Elin Saks  99, Vilma Jonsson  99
4Björnstorps IF 
7:30.37
  
   , Isa Ek  99, Tilda Pettersson  00
5Hammarby IF 
7:38.83
  
 Isabella Engström  99, Hedda Jahrl  99, Victoria Richardson  00
6IF Hagen FIK IF Hagen
7:43.00
  
 Jennie Eriksson  99, Cornelia Storm Karlén  99, Klara Magnusson  00