20‐21.11
4‐5.12
5.12
2.12
31.10
4‐5.12
4.12
27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
Arena: Sollentunavallen   Arrangör: Hässelby SK, IFK Lidingö, Spårvägens FK, Tureberg FK, Täby IS
Tävlande: 59 (27+32)   Starter: 280 (139+141)

Män
M 4x100 m     
16 maj

Final A

Final
16 maj
1Malmö AI 
40.92
  
  Austin Hamilton  97, Philip Nossmy  82, Thobias Montler  96, Nick Ekelund-Arenander  89
2Ullevi FK 
41.33
  
  Jonas Hilmersson  88, Sulayman Bah  86, David Sennung  91, Emil von Barth  96
3Spårvägens FK 
41.47
  
  Carl Armfelt  84, Nil de Oliveira  86, Trausti Stefánsson  85, Mattias Sunneborn  70
4Hammarby IF 
42.45
  
  Erik Grundberg  94, Jacob Ewertzh  95, Philip Green  93, Manne Persson  96
5Västerås FK 
43.54
  
  Lukas Nordèn  98, Oscar Hjerm  97, Daniel Nordmark  93, Patric Hjort  93
6Angereds IS 
47.62
  
  Nelson Loh  89, Lucas Axel Wikander  97, Maximilian Persson  95, Daniel Ketels  77
Huddinge AIS 
DNF
  
  Amadou Sussoho  95, Jan Wocalewski  93, Douglas Hellbratt  95, Tom Kling-Baptiste  90
M 4x400 m     
17 maj

Final A

Final
17 maj
1Ullevi FK 
3:15.92
  
  Martin Selin  95, Alexander Lundskog  96, Adam Danielsson  93, Dennis Forsman  95
2Huddinge AIS 
3:16.92
  
  Tom Kling-Baptiste  90, Anton Nilsson  92, Ludvig Hillenfjärd  97, Alexander Nordkvist  90
3Hässelby SK 
3:17.72
  
  Elias Amado  86, Mats Olsson  86, Thomas Yemane  95, Rickard Gunnarsson  91
4Örgryte IS 
3:18.34
  
  Oliwer Åstrand  92, Daniel Skatt  91, Felix Francois  90, Jonathan Carbe  90
5Spårvägens FK 
3:18.34
  
  Carl Armfelt  84, Mattias Sunneborn  70, Truls Axelson  93, Axel Bergrahm  92
6Turebergs FK 
3:21.94
  
  Benjamin Mullen  87, Johan Henningsson  90, Erik Smedhs  91, Anton Asplund  90
M 4x800 m     
16 maj

Final A

Final
16 maj
1Spårvägens FK 
7:37.14
  
  Joakim Eriksson  92, Karim Mohammadi  89, William Levay  96, Kalle Berglund  96
2Hässelby SK 
7:37.90
  
  Anton Persson  96, Rickard Gunnarsson  91, Gustav Bivstedt  96, Mats Olsson  86
3Huddinge AIS 
7:38.52
  
  Alexander Persson  89, Staffan Ek  91, Johan Hydén  89, Thobias Ekhamre  88
4Turebergs FK 
7:38.79
  
  Erik Smedhs  91, Jonas Wahl-Sjöman  93, Johan Henningsson  90, Johan Eriksson  88
5Sävedalens AIK 
7:41.10
  
  Jonatan Fridolfsson  92, Leo Magnusson  98, Vidar Johansson  96, Andreas Kramer  97
6Ullevi FK 
8:03.33
  
  Isak Lindbom  91, Joel Zachrisson  94, Christopher Nilsson  94, Hampus Börjesson  94
M 4x1500 m     
17 maj

Final A

Final
17 maj
1Spårvägens FK 
15:47.38
  
  Karim Mohammadi  89, Olle Walleräng  85, Kalle Berglund  96, William Levay  96
2Huddinge AIS 
15:53.79
  
  Thobias Ekhamre  88, John Kingstedt  92, Staffan Ek  91, Johan Hydén  89
3Malmö AI 
16:40.97
  
  Henrik Petersson  93, Anton Danielson  90, Anton Wåhlin  91, Ahmed Tahir  92
4KFUM Örebro 
16:57.13
  
  William Fransson  96, Tim Sundström  89, Abshir Awees  95, Per Sjögren  79
M22 4x100 m     
17 maj

Final A

Final
17 maj
1Huddinge AIS 
42.51
  
  Amadou Sussoho  95, Jan Wocalewski  93, Douglas Hellbratt  95, Robin Nordkvist  93
2Ullevi FK 
42.70
  
  Eddy Meyerdierks  95, Alexander Lesser  93, Oskar Greilert  95, Emil Lyrberg  93
3Hammarby IF 
42.78
  
  Erik Grundberg  94, Jacob Ewertzh  95, Philip Green  93, Manne Persson  96
4Västerås FK 
44.02
  
  Rickard Willman  94, Oscar Hjerm  97, Daniel Nordmark  93, Patric Hjort  93
5Täby IS 
44.85
  
  Jacob Öman  95, Fredrik Åström  93, Rickard Frykgård  95, Wilhelm Wegendal-Rundström  95
Mölndals AIK 
DNF
  
  Erik Gedda  95, Erik Söderberg  96, Linus Ahnbo  93, Richard Heikkilä  98
M22 3x400 m     
16 maj

Final A

Final
16 maj
1Ullevi FK 
2:29.77
  
  Alexander Lesser  93, Oskar Greilert  95, Martin Selin  95
2Täby IS 
2:34.68
  
  Jacob Öman  95, Fredrik Åström  93, Rickard Frykgård  95
3Huddinge AIS 
2:36.14
  
  Ludvig Hillenfjärd  97, Dennis Elms Jansson  95, Anton Johansson  93
4Turebergs FK 
2:36.36
  
  Robin Johansson  94, Martin Hammar  95, Jonas Wahl-Sjöman  93
5Hammarby IF 
2:36.63
  
  Alex Torgersson  94, Andreas Almlöf  95, Fredrik Orrsveden  95
M22 3x800 m     
17 maj

Final A

Final
17 maj
1Ullevi FK 
5:54.01
  
  Joel Zachrisson  94, Christopher Nilsson  94, Hampus Börjesson  94
2Turebergs FK 
5:54.46
  
  Robin Johansson  94, Martin Hammar  95, Jonas Wahl-Sjöman  93
3Hammarby IF 
6:03.74
  
  Samuel Lundell Vakkuri  95, Abdi Yusuf  96, Fredrik Orrsveden  95
4Malmö AI 
6:07.62
  
  Dennis Forsgren  93, Adam Abdirezak  95, Hussein Nur  95
5Hässelby SK 
6:26.20
  
  Adam Lindström  93, Edwin Andersson  97, Edom Abreham  95
P19 4x100 m     
17 maj

Final A

Final
17 maj
1Malmö AI 
42.51
  
  James Gaudiello  98, Austin Hamilton  97, Thobias Montler  96, Anton Sigurdsson  96
2IFK Lidingö 
43.73
  
  Erik Lidén  96, Andreas Movin  96, Erik Hermelin  96, Fredrik Lorentzon  97
3Ullevi FK 
93.85
  
  Emil von Barth  96, Victor Fingal  96, Radyar Mohammad  96, Melker Karlsson  96
P19 1000 m stafett     
16 maj

Final A

Final
16 maj
1Mölndals AIK 
1:58.46
  
  Adrian Appelgren  97, Filip Schwartz  98, Felix Svensson  97, Simon Wallenlind  97
1Hammarby IF 
2:01.33
  
  Rodi Kay  98, Karl David Nie  98, Markus Ögren  98, Christoffer Ahl  98
2IFK Lidingö 
2:00.53
  
  Erik Lidén  96, Fredrik Lorentzon  97, Erik Hermelin  96, Andreas Movin  96
2IFK Helsingborg 
2:01.89
  
  Joel Bengtsson  99, Michael Nyabako  99, Marcus Tornée  98, Eric Nilsson  99
3Malmö AI 
2:01.40
  
  Marcus Nyberg  97, Viktor Bondesson  98, James Gaudiello  98, Anton Sigurdsson  96
3Täby IS 
2:02.12
  
  Anton Cigéhn  98, Johan Sjölander  99, Johan Bengtsson  98, William Frobe  98
4Örgryte IS 
2:02.93
  
  Alexander Andreasson  99, Victor Koch  98, Max Hejdenberg  98, Samuel Wiik  98
5Hässelby SK 
2:04.79
  
  Carlos Jonsson  98, Gabriel Rosshagen  98, Jakob Samuelsson  98, Noa Jonsson  99
6Bromma IF Bromma If
2:08.70
  
  Carl Enhörning  00, Daniel Persson  98, Axel Abrahamsson  98, Emil Thedéen  98
7Turebergs FK 
2:09.42
  
  Staffan Risberg  99, Emil Winther  99, Edvin Hagberg  99, Adam Westermark  98
8IF Göta Karlstad 
2:10.14
  
  Henrik Nordlander  98, Markus Asplund  98, Tobias Söderberg  98, Olle Wahlström  99
Ullevi FK 
DNF
  
  Radyar Mohammad  96, Axel Dillner  97, Victor Fingal  96, Alexander Lundskog  96
Heat 1
16 maj
16 maj
1IFK Helsingborg 
2:01.45
  
  Joel Bengtsson  99, Michael Nyabako  99, Marcus Tornée  98, Eric Nilsson  99
2Täby IS 
2:03.38
  
  Anton Cigéhn  98, Johan Sjölander  99, Johan Bengtsson  98, William Frobe  98
3Turebergs FK 
2:05.89
  
  Staffan Risberg  99, Emil Winther  99, Edvin Hagberg  99, Adam Westermark  98
4Bromma IF Bromma If
2:06.00
  
  Carl Enhörning  00, Daniel Persson  98, Axel Abrahamsson  98, Emil Thedéen  98
5IF Göta Karlstad 
2:06.90
  
  Henrik Nordlander  98, Markus Asplund  98, Tobias Söderberg  98, Olle Wahlström  99
6Huddinge AIS 
2:11.52
  
  Fredrik Kihlblom  98, Samuel Nilsson Hagland  98, Iyuel Ayele  99, Anton Ledell  99
7Ullevi FK 
2:13.77
  
  Gustaf Bålström  98, Robin Jacobsson  98, Isak Kristensen  00, Anton Bengtsson  99
Hammarby IF 
DNF
  
  Frank Förnestig  98, Kidus Yohannes Getahun  98, Timothy Olsson  98, Abdullahi Adan  98
Heat 2
16 maj
16 maj
1Hammarby IF 
2:00.94
  
  Karl David Nie  98, Rodi Kay  98, Markus Ögren  98, Christoffer Ahl  98
2Örgryte IS 
2:03.26
  
  Alexander Andreasson  99, Victor Koch  98, Max Hejdenberg  98, Samuel Wiik  98
3Hässelby SK 
2:04.18
  
  Carlos Jonsson  98, Alexander Strid  98, Jakob Samuelsson  98, Gabriel Rosshagen  98
4IFK Lidingö 
2:08.93
  
  Alfred Deutgen  98, Malte Åhman  99, Ahmet Demir  98, Tobias Månsson  98
5Danderyds SK 
2:09.41
  
  Fredrik Hammarbäck  98, Philip Ludwigs  00, Nils Jonsson  00, Arvid Friberg  99
6Hellas FK 
2:09.42
  
  Carl Widenholm  00, Axxel Oldin  99, Carl-Einar Söderström Eskonniemi  99, Filip Hedlund  99
7FIK Färjestaden 
2:12.21
  
  Chakkrit Chanprakhon  99, William Malmqvist  99, Viktor Magnusson  99, Elias Engström  98
P19 3x800 m     
17 maj

Final A

Final
17 maj
1Sävedalens AIK 
5:39.74
  
  Vidar Johansson  96, Andreas Kramer  97, Leo Magnusson  98
2Hässelby SK 
5:46.18
  
  Anton Persson  73, Amanuel Gergis  96, Gustav Bivstedt  96
3Mölndals AIK 
6:00.17
  
  Simon Wallenlind  97, Filip Wadman  97, Daniel Eriksson  97
4Upsala IF 
6:06.85
  
  Björn Seifert  96, Erik Djurberg  97, Anton Wijk  96
5Sävedalens AIK 
6:13.25
  
  Hampus Eriksson  97, Isac Larsson  97, Omar Abdullahi  99
6IFK Lidingö 
6:17.54
  
  William Sihver  96, Mohammed Loukili  96, Erik Lagerlöf  97
7Spårvägens FK 
6:31.16
  
  Gustav Nordling  97, Mikael Landels Barnes  97, Olof Nordling  97
P17 4x100 m     
17 maj

Final A

Final
17 maj
1IFK Helsingborg 
44.24
  
  Omar Chaaban  00, Marcus Tornée  98, Joel Bengtsson  99, Michael Nyabako  99
2Ullevi FK 
44.39
  
  Isak Kristensen  00, Daniel Johansson  99, Truls Solli Larsson  99, Anton Bengtsson  99
3Örgryte IS 
44.50
  
  Alexander Andreasson  99, Victor Koch  98, Viggo Hahnsson  99, Max Hejdenberg  98
4Hammarby IF 
44.65
  
  Karl David Nie  98, Frank Förnestig  98, Markus Ögren  98, Ali Hedayat  98
5Bromma IF Bromma If
46.02
  
  Carl Enhörning  00, Daniel Persson  98, Emil Thedéen  98, Axel Abrahamsson  98
6IF Göta Karlstad 
47.46
  
  Henrik Nordlander  98, Tobias Söderberg  98, Markus Asplund  98, Olle Wahlström  99
Västerås FK 
DNF
  
  Lukas Nordèn  98, Adriano Grueso Cordoba  00, Jonathan Kjellén  00, Adam Gyllsten  99
FIK Färjestaden 
DNS
  
  Chakkrit Chanprakhon  99, William Malmqvist  99, Viktor Magnusson  99, Elias Engström  98
Heat 1
17 maj
17 maj
1IFK Helsingborg 
44.09
  
  Omar Chaaban  00, Marcus Tornée  98, Joel Bengtsson  99, Michael Nyabako  99
2Örgryte IS 
44.76
  
  Alexander Andreasson  99, Victor Koch  98, Viggo Hahnsson  99, Max Hejdenberg  98
3Hammarby IF 
45.13
  
  Karl David Nie  98, Frank Förnestig  98, Markus Ögren  98, Ali Hedayat  98
Täby IS 
DNF
  
  Anton Cigéhn  98, Johan Sjölander  99, William Frobe  98, Gabriel Lundvall  98
Danderyds SK 
DNF
  
  Philip Ludwigs  00, Fredrik Hammarbäck  98, Valentin Strohkirch  99, Arvid Friberg  99
Upsala IF 
DQ
  
  Oskar Motta  98, Filip Björklund  98, Arvid Gustafsson  99, Adam Lowén  99
Heat 2
17 maj
17 maj
1Ullevi FK 
44.77
  
  Isak Kristensen  00, Daniel Johansson  99, Truls Solli Larsson  99, Anton Bengtsson  99
2Bromma IF Bromma If
46.14
  
  Carl Enhörning  00, Daniel Persson  98, Emil Thedéen  98, Axel Abrahamsson  98
3Västerås FK 
46.35
  
  Lukas Nordèn  98, Adriano Grueso Cordoba  00, Jonathan Kjellén  00, Adam Gyllsten  99
4IF Göta Karlstad 
46.47
  
  Henrik Nordlander  98, Tobias Söderberg  98, Markus Asplund  98, Olle Wahlström  99
5FIK Färjestaden 
47.01
  
  Chakkrit Chanprakhon  99, William Malmqvist  99, Viktor Magnusson  99, Elias Engström  98
Hässelby SK 
DQ
  
  Gabriel Rosshagen  98, Jakob Samuelsson  98, Carlos Jonsson  98, Alexander Strid  98
P17 3x800 m     
17 maj

Final A

Final
17 maj
1Malmö AI 
6:03.43
  
  Henrik Möbius  00, Alexander Åkesson  98, Warsame Doley  98
2Ullevi FK 
6:07.00
  
  Abdikhalaq Nooh  99, Ahmed Abdullahi  99, Suldan Hassan  98
3Mölndals AIK 
6:07.55
  
  Miguel Palm  98, Sebastian Nilsson  98, Johan Lamm  98
4IFK Lidingö 
6:10.44
  
  Olof Silvander  99, Simon Sundström  98, Axel Alness-Borg  98
5Hammarby IF 
6:14.33
  
  Timothy Olsson  98, Christoffer Ahl  98, Abdullahi Adan  98
6Hässelby SK 
6:17.31
  
  Stefan Stojanovic  98, Fabian Olsson  98, Rikard Karlsson  98
7Turebergs FK 
6:17.76
  
  Edvin Hagberg  99, Adam Westermark  98, Emil Winther  99
8Huddinge AIS 
6:20.79
  
  Fredrik Kihlblom  98, Jonathan Bergdahl  99, Iyuel Ayele  99
9Huddinge AIS 
6:27.10
  
  Anton Ledell  99, Marcus Häggh  98, Samuel Nilsson Hagland  98
10Tyresö FK 
6:58.59
  
  Henry Jacobson  99, Elis Sandberg  99, Hannes Alm Tilling  99
P15 4x80 m     
17 maj

Final A

Final
17 maj
1Huddinge AIS 
37.08
  
  Timmy Karlsson  00, Mikael Lundkvist  00, William Hagman  00, Ahmed Bahaa  00
2IF Göta Karlstad 
37.33
  
  Daniel Grenegård  00, Rasmus Tidestad  00, Melker Gustavsson  00, Victor Thunström  00
3Hammarby IF 
37.76
  
  Felix Prins  00, Sabiti Nahimana  00, Paul Förnestig  01, Emmanuel Bula Kabengele  01
4Örgryte IS 
38.49
  
  Tobias Carlryd  00, Felix Larsen Nilsson  00, Carl Bengtström  00, Anton Välkki  01
5Bromma IF Bromma If
38.70
  
  Markus Lantto  01, Oscar Glas  01, Måns Rosenbaum  00, Baltsar Bengtsson  00
6Mälarhöjdens IK 
39.06
  
  Marcus Hagerud  01, Filip Paulander  00, Xander Friberger  00, Imran Lernebo  01
7Täby IS 
39.24
  
  Andreas Cigéhn  00, Vidar Stenqvist  00, Elliot Cigéhn  00, Leo Bergström  00
IFK Lidingö 
DQ
  
  Albin Andersson  00, Arvid Askensjö  01, Elias Sahlin  01, Ernesto Turro Herrera  00
Heat 1
17 maj
17 maj
1IF Göta Karlstad 
37.83
  
  Daniel Grenegård  00, Rasmus Tidestad  00, Melker Gustavsson  00, Victor Thunström  00
2Hammarby IF 
38.12
  
  Felix Prins  00, Sabiti Nahimana  00, Paul Förnestig  01, Emmanuel Bula Kabengele  01
3IFK Lidingö 
38.69
  
  Albin Andersson  00, Arvid Askensjö  01, Elias Sahlin  01, Ernesto Turro Herrera  00
4Täby IS 
39.15
  
  Andreas Cigéhn  00, Vidar Stenqvist  00, Elliot Cigéhn  00, Leo Bergström  00
5KFUM Örebro 
39.56
  
  Karl Hällgren  01, Alexander Larsson  00, Gustav Zetterlund  00, Tomas Johansson  00
6Hässelby SK 
41.60
  
  John Nylander  01, Jacob Tysén Holmberg  00, Max Bechtel  01, Edvard Elinder  00
Sundsvalls FI 
DQ
  
  Anton Estlind  00, Lukas Lindblom  00, Nils Persson  00, Adrian Kvist  01
Heat 2
17 maj
17 maj
1Huddinge AIS 
37.20
  
  Timmy Karlsson  00, Mikael Lundkvist  00, William Hagman  00, Ahmed Bahaa  00
2Örgryte IS 
38.36
  
  Tobias Carlryd  00, Felix Larsen Nilsson  00, Carl Bengtström  00, Anton Välkki  01
3Mälarhöjdens IK 
39.04
  
  Marcus Hagerud  01, Filip Paulander  00, Xander Friberger  00, Imran Lernebo  01
4Bromma IF Bromma If
39.43
  
  Markus Lantto  01, Oscar Glas  01, Måns Rosenbaum  00, Baltsar Bengtsson  00
5Hammarby IF 
40.01
  
  Elias Svensson  00, Joel Käck  01, Leon Frykman  01, Tawsiful Islam  00
6Nyköpings BIS 
40.37
  
  Ruholla Heydari  00, Gustav Magnusson  00, Oliver Larsson  00, Erik Selander  00
7Bromma IF Bromma If
42.69
  
  Cédric Corman  01, Jacob Persson  00, Erik Schöldström  00, Gabriel Larsson Stewart  01
P15 3x800 m     
16 maj

Final A

Final
16 maj
1Trollhättan FIK 
6:22.24
  
  Carl Jälknäs  00, David Cannmo  01, Erik Jälknäs  00
2Mälarhöjdens IK 
6:24.55
  
  Leo Kvisth  00, Isak Lefvert  00, Albin Wägmark  01
3Örgryte IS 
6:38.13
  
  Olof Ryberg  00, Felix Larsen Nilsson  00, Carl Bengtström  00
4Sävedalens AIK 
6:44.55
  
  Alexander Bucht  01, Malkolm Lundkvist  00, Albin Thunberg  00
5Hammarby IF 
6:58.19
  
  Johan Ekberg  00, Jacob Palmerstedt  00, Joel Käck  01
6KFUM Örebro 
7:03.13
  
  Gustav Zetterlund  00, Jack Tranderyd  00, Alexander Larsson  00
7IF Göta Karlstad 
7:05.96
  
  Victor Thunström  00, Rasmus Tidestad  00, David Nilsson  00
8Huddinge AIS 
7:12.76
  
  Daniel Tegbrant  00, Markus Asplund  00, Anton Andreassen  01
9Sundsvalls FI 
7:13.38
  
  Nils Persson  00, Pontus Lundqvist  01, Lukas Lindblom  00
10Bromma IF Bromma If
7:18.66
  
  Filip Ahlberg  01, Oskar Bergek  00, Måns Rosenbaum  00
11Hässelby SK 
7:29.73
  
  Max Bechtel  01, Jacob Tysén Holmberg  00, Edvard Elinder  00
Kvinnor
K 4x100 m     
16 maj

Final A

Final
16 maj
1Malmö AI 
45.48
  
 Irene Ekelund  97, Linnea Killander  93, Daniella Busk  93, Josefin Magnusson  89
2Spårvägens FK 
45.99
  
 Marie Sönnerfors  93, Isabelle Eurenius  89, Gladys Bamane  89, Moa Hjelmer  90
3Ullevi FK 
47.08
  
 Khaddi Sagnia  94, Estelle Montler  91, Mia Stenvall  90, Matilda Hellqvist  93
4Hässelby SK 
47.13
  
 Sara Kviberg  93, Rebecca Larsson  94, Jessica Östlund  93, Caroline Larsson  93
5IF Göta Karlstad 
47.75
  
 Mary Ann Andreasson  92, Caroline Tegel  90, Ida Hansen  93, Alexandra Larsson  98
K 4x400 m     
17 maj

Final A

Final
17 maj
1Hässelby SK 
3:48.02
  
 Sofia Johnsson  94, Malin Skogström  95, Lisa Duffy  93, Elin Moraiti  91
2Malmö AI 
3:48.23
  
 Frida Grindheim  96, Linnea Killander  93, Daniella Busk  93, Josefin Magnusson  89
3Ullevi FK 
3:48.40
  
 Johanna Holmén Svensson  95, Estelle Montler  91, Lovisa Lindh  91, Matilda Hellqvist  93
4Hammarby IF 
3:48.57
  
 Lynette Morgan  91, Marina Janhunen  98, Stine Meland Tomb  86, Frida Persson  89
K 4x800 m     
16 maj

Final A

Final
16 maj
1Hässelby SK 
8:58.82
  
 Lovisa Bivstedt  01, Sarah Lahti  95, Astrid Rosvall  97, Elin Moraiti  91
2IFK Lidingö 
9:01.44
  
 Isabelle Eriksson  86, Vilma Jonsson  99, Sofia Öberg  90, Anna Silvander  93
3Täby IS 
9:23.13
  
 Amanda Trense  95, Sofia Linde  95, Cornelia Alm  00, Ida Holm  93
KFUM Örebro 
DNF
  
K 3x1500 m     
17 maj

Final A

Final
17 maj
1IFK Lidingö 
13:47.19
  
 Rebecka Öberg  92, Sofia Öberg  90, Anna Silvander  93
2Hässelby SK 
13:51.57
  
 Astrid Rosvall  97, Lina Alainentalo  92, Sarah Lahti  95
3KFUM Örebro 
14:58.07
  
 Erika Bergentz  73, Josefin Gerdevåg  81, Lisa Brorson  99
4Hässelby SK 
15:19.24
  
 Emma Jansson  91, Klara Henriksson  97, Emma Gustafsson  97
5Sävedalens AIK 
15:31.89
  
 Lisa Bergdahl  95, Malin Strand  93, Emilia Elofsson  95
K22 4x100 m     
17 maj

Final A

Final
17 maj
1Hässelby SK 
46.57
  
 Sara Kviberg  93, Rebecca Larsson  94, Jessica Östlund  93, Caroline Larsson  93
2Malmö AI 
47.53
  
 Fanny Lindström  94, Linnea Killander  93, Daniella Busk  93, Lilly Andersson  96
3Gefle IF 
47.57
  
 Emma Gällstedt  96, Sandra Törnros  95, Josefin Palm  94, Agnes Gille  97
4Göteborgs KIK 
50.14
  
 Gabrielle Wehlander  96, Nina Lundin  95, Kamila Pietruszka  94, Alicia Efraimsson  98
K22 3x400 m     
16 maj

Final A

Final
16 maj
1Hässelby SK 
2:58.44
  
 Charlotte Skogström  93, Jenny Wingqvist  97, Malin Skogström  95
2Ullevi FK 
2:58.70
  
 Åsa Söderlund  93, Sophia Geirup  94, Johanna Holmén Svensson  95
3IF Tjalve GoIF Tjalve
3:00.55
  
 Sara Rönnby  93, Sara Söderberg  94, Emelie Bley  93
4Täby IS 
3:00.60
  
 Helena Kolte  98, Sofia Linde  95, Ida Holm  93
5Göteborgs KIK 
3:03.30
  
 Gabrielle Wehlander  96, Tova Eurén Magnusson  94, Nina Lundin  95
K22 3x800 m     
17 maj

Final A

Final
17 maj
1Täby IS 
7:00.22
  
 Amanda Trense  95, Sofia Linde  95, Ida Holm  93
2Sävedalens AIK 
7:11.35
  
 Malin Strand  93, Linn Söderholm  96, Lisa Bergdahl  95
3Hammarby IF 
7:49.21
  
 Emma Forss  94, Stina Åberg  94, Ofelia Belkacem  95
F19 4x100 m     
17 maj

Final A

Final
17 maj
1Malmö AI 
48.60
  
 Malin Olsson  97, Elin Nossmy  96, Sara Jacobsson  96, Irene Ekelund  97
2Sävedalens AIK 
48.64
  
 Hanna Gille  96, Agnes Bengtsson  97, Josefin Persson  98, Alice Svantesson  97
3IFK Tumba 
48.92
  
 Mathilda Eriksson  98, Lovisa Östervall  97, Johanna Dyremark  97, Tove Söder  98
4Västerås FK 
50.18
  
 Matilda From  96, Amanda Sundstedt  97, Ella Moberg  99, Emma Stenlöf  96
5Mölndals AIK 
50.21
  
 Louise Liljeblad  97, Martina Winberg  99, Fanny Sandberg  97, Hanna Palmqvist  96
6IFK Kristinehamn 
50.70
  
 Hanne Karlsson  97, Lisa Piscator  97, Maja Sörebro  97, Elvira Richardsson  96
F19 1000 m stafett     
16 maj

Final A

Final
16 maj
1Sävedalens AIK 
2:15.71
  
 Hanna Gille  96, Agnes Bengtsson  97, Josefin Persson  98, Alice Svantesson  97
2Malmö AI 
2:16.21
  
 Elin Nossmy  96, Sara Jacobsson  96, Alexandra Everett  96, Frida Grindheim  96
3IFK Tumba 
2:17.00
  
 Mathilda Eriksson  98, Lovisa Östervall  97, Tove Söder  98, Johanna Dyremark  97
4Mölndals AIK 
2:19.18
  
 Louise Liljeblad  97, Martina Winberg  99, Elin Brink  97, Hanna Palmqvist  96
5Västerås FK 
2:21.46
  
 Matilda From  96, Emma Stenlöf  96, Hanna Aabakken  98, Sharon López  97
6IFK Kristinehamn 
2:29.20
  
 Erica Edström  97, Elvira Richardsson  96, Hanne Karlsson  97, Lisa Piscator  97
7IFK Lidingö 
2:31.80
  
 Ellinor Lindén  97, Alice Eriksson  96, Marika Nilsonne  96, Hanna Johnsson  96
F19 3x800 m     
17 maj

Final A

Final
17 maj
1Mölndals AIK 
7:14.45
  
 Alice Greberg  98, Johanna Andersson  96, Elin Brink  97
2Hässelby SK 
7:18.37
  
 Maja Sjöblom  97, Emma Gustafsson  97, Klara Henriksson  97
F17 4x100 m     
17 maj

Final A

Final
17 maj
1IF Göta Karlstad 
48.48
  
 Linn Bäcklin  99, Alexandra Larsson  98, Victoria Sandsjoe  98, Minna Svärd  98
2Göteborgs KIK 
48.48
  
 Lisa Björklund  98, Caroline Nilsson  99, Tess Hertz Saebbö  98, Emma Söderström  98
3IK Orient 
50.04
  
 Lisa Dahlström  99, Felicia Sjöblom  99, Evelina Olsson  98, Linnéa Mossberg  99
4Hammarby IF 
50.14
  
 Ida Fritzdorf Kåberg  98, Pernilla Hansson  98, Hanne Retsloff  98, Marina Janhunen  98
5IFK Växjö 
50.19
  
 Isabelle Joelsson  98, Julia Frisk  99, Frida Bergvall  99, Hanna Bellenby  99
6Ullevi FK 
50.59
  
 Denise Eriksson  98, Louise Duvling Andersson  00, Hanna Zachrisson  99, Rebecca Petersson  98
7Täby IS 
50.61
  
 Bianca Salming  98, Lovisa Linde  98, Maria Södergren  98, Johanna Norberg  98
IFK Helsingborg 
DNF
  
 Wilma Nordkvist  98, Moa Mattisson  98, Emilia Jönsson  99, Johanna Birgersson  98
Heat 1
17 maj
17 maj
1IK Orient 
50.02
  
 Lisa Dahlström  99, Felicia Sjöblom  99, Evelina Olsson  98, Linnéa Mossberg  99
2Täby IS 
50.37
  
 Bianca Salming  98, Lovisa Linde  98, Maria Södergren  98, Johanna Norberg  98
3Ullevi FK 
50.94
  
 Denise Eriksson  98, Louise Duvling Andersson  00, Hanna Zachrisson  99, Rebecca Petersson  98
4Gefle IF 
51.07
  
 Maja Swang  98, Vilma Åkerman  99, Amanda Seger  98, Louise Andersson  99
5IF Udd 
52.20
  
 Tünde Bálint Palmgren  99, Alice Jungerup  98, Alma Sköldkvist  98, Isa Teglund  98
6Bromma IF 
55.21
  
 Olivia Malmqvist  98, Hanna Koller  98, Sara Rolén  98, Emma Bevegård  98
Upsala IF 
DQ
  
 Levina Ahlgren  98, Amie Jammeh  99, Mina Karlsson  99, Hanna Axelsson  99
IF Göta Karlstad 
DQ
  
 Ebba Gustavsson  00, Camilla Appel  99, Sandra Vesterling  99, Klara Hallgren  99
Heat 2
17 maj
17 maj
1IFK Helsingborg 
49.23
  
 Wilma Nordkvist  98, Moa Mattisson  98, Emilia Jönsson  99, Johanna Birgersson  98
2Huddinge AIS 
51.13
  
 Tilda Feltenmark  98, Sara Hermansson  99, Emilia Jandér  99, Rebecka Krantz  99
3Örgryte IS 
51.19
  
 Della Månsson  99, Rebecca Strand  99, Mathilda Fogelberg  99, Judith Sjöman  99
4IF Hagen FIK IF Hagen
51.59
  
 Cajsa Lindberg  00, Klara Magnusson  00, Ida Olsson  99, Johanna Furhoff  99
5KA 2 IF 
52.04
  
 Lisa Strandberg  99, Lisa Stenlund  99, Klara Ekelund  99, Julia Olander  99
6Spårvägens FK 
53.15
  
 Matilda Sönnergaard  99, Susannah Persson  00, Victoria Jeansson  99, Celina Reichardt  99
7IF Göta Karlstad 
55.94
  
 Lovisa Ellström  00, Martina Bergqvist  99, Ida Holmberg  99, Jonna Uttman  99
Heat 3
17 maj
17 maj
1IF Göta Karlstad 
48.49
  
 Linn Bäcklin  99, Alexandra Larsson  98, Victoria Sandsjoe  98, Minna Svärd  98
2Göteborgs KIK 
49.22
  
 Lisa Björklund  98, Caroline Nilsson  99, Tess Hertz Saebbö  98, Emma Söderström  98
3IFK Växjö 
50.27
  
 Isabelle Joelsson  98, Julia Frisk  99, Frida Bergvall  99, Hanna Bellenby  99
4Hammarby IF 
50.35
  
 Ida Fritzdorf Kåberg  98, Pernilla Hansson  98, Hanne Retsloff  98, Marina Janhunen  98
5Hässelby SK 
51.53
  
 Amanda Hansson  99, Maya Aboreslan  98, Sofie Persson  98, Lova Landerholm  98
6Täby IS 
53.65
  
 Malin Svärdling  98, Johanna Sundström  98, Lovisa Glavare Karlsson  99, Emelie Eklund  00
Malmö AI 
DNF
  
 Sophia Hofer  98, Alexandra Wiberg  99, Nora Kajo  98, Jasmin Hagh Pasand  99
F17 1000 m stafett     
16 maj

Final A

Final
16 maj
1Göteborgs KIK 
2:16.93
  
 Tess Hertz Saebbö  98, Lisa Björklund  98, Caroline Nilsson  99, Emma Söderström  98
2IF Göta Karlstad 
2:17.26
  
 Alexandra Larsson  98, Linn Bäcklin  99, Victoria Sandsjoe  98, Minna Svärd  98
3Täby IS 
2:17.77
  
 Maria Södergren  98, Bianca Salming  98, Lovisa Linde  98, Linnéa Frobe  98
4Hammarby IF 
2:19.18
  
 Pernilla Hansson  98, Ida Fritzdorf Kåberg  98, Hanna Kapell  98, Marina Janhunen  98
5IFK Helsingborg 
2:20.94
  
 Johanna Birgersson  98, Emilia Jönsson  99, Moa Mattisson  98, Olivia Kempi  98
6Malmö AI 
2:23.03
  
 Sophia Hofer  98, Hanna Seydlitz  99, Alexandra Wiberg  99, Jasmin Hagh Pasand  99
7Mölndals AIK 
2:25.23
  
 Ebba Molinder  00, Lisa Åhlström  98, Frida Johansson  99, Emma Magnusson  99
8IFK Växjö 
2:28.89
  
 Isabelle Joelsson  98, Frida Bergvall  99, Hanna Westhoff  99, Julia Frisk  99
Heat 1
16 maj
16 maj
1IFK Helsingborg 
2:19.51
  
 Johanna Birgersson  98, Emilia Jönsson  99, Moa Mattisson  98, Olivia Kempi  98
2Hammarby IF 
2:21.15
  
 Pernilla Hansson  98, Marina Janhunen  98, Ida Fritzdorf Kåberg  98, Hanna Kapell  98
3IFK Växjö 
2:23.24
  
 Isabelle Joelsson  98, Frida Bergvall  99, Hanna Westhoff  99, Julia Frisk  99
4Huddinge AIS 
2:24.45
  
 Juliette Maussier  98, Tilda Feltenmark  98, Emilia Jandér  99, Sara Hermansson  99
5IF Hagen FIK IF Hagen
2:24.47
  
 Ida Olsson  99, Johanna Furhoff  99, Cajsa Lindberg  00, Klara Magnusson  00
6IF Göta Karlstad 
2:46.12
  
 Sandra Vesterling  99, Jonna Uttman  99, Camilla Appel  99, Martina Bergqvist  99
Heat 2
16 maj
16 maj
1Göteborgs KIK 
2:19.95
  
 Tess Hertz Saebbö  98, Lisa Björklund  98, Emma Söderström  98, Caroline Nilsson  99
2IF Göta Karlstad 
2:21.89
  
 Alexandra Larsson  98, Linn Bäcklin  99, Victoria Sandsjoe  98, Minna Svärd  98
3Örgryte IS 
2:23.26
  
 Mathilda Fogelberg  99, Della Månsson  99, Rebecca Strand  99, Judith Sjöman  99
4KA 2 IF 
2:24.44
  
 Lisa Strandberg  99, Lisa Stenlund  99, Klara Ekelund  99, Julia Olander  99
5Hammarby IF 
2:28.53
  
 Fanny Jansson  99, Isabella Engström  99, Hanne Retsloff  98, Lotta Laurin  99
IF Udd 
DQ
  
 Tünde Bálint Palmgren  99, Alice Jungerup  98, Isa Teglund  98, Alma Sköldkvist  98
Heat 3
16 maj
16 maj
1Täby IS 
2:20.37
  
 Johanna Norberg  98, Maria Södergren  98, Bianca Salming  98, Lovisa Linde  98
2Mölndals AIK 
2:22.82
  
 Ebba Molinder  00, Lisa Åhlström  98, Frida Johansson  99, Emma Magnusson  99
3Malmö AI 
2:23.00
  
 Sophia Hofer  98, Hanna Seydlitz  99, Alexandra Wiberg  99, Jasmin Hagh Pasand  99
4Turebergs FK 
2:29.65
  
 Linn Kalderén  99, Ebba Gällhagen  99, Leah Mc Carthy  99, Linda Nyblom  00
5Gefle IF 
2:32.95
  
 Maja Swang  98, Vilma Åkerman  99, Amanda Seger  98, Linda Skoglund  98
6IF Göta Karlstad 
2:33.66
  
 Ebba Gustavsson  00, Klara Hallgren  99, Lovisa Ellström  00, Ida Holmberg  99
F17 3x800 m     
17 maj

Final A

Final
17 maj
1Mölndals AIK 
7:05.28
  
 Alexandra Simonsen  98, Sara Gunnarsson  99, Emma Magnusson  99
2IFK Lidingö 
7:18.19
  
 Julia Frislund  98, Lotta Blomquist  98, Vilma Jonsson  99
3Trångsvikens IF 
7:21.20
  
 Elin Marcusson  99, Wilma Marcusson  99, Hanna Näslund  00
4Umedalens IF 
7:27.03
  
 Elsa Olsson  98, Ebba Olsson  99, Matilda Brännström  98
5Göteborgs KIK 
7:39.11
  
 Anna Påsse  99, Caroline Nilsson  99, Emma Söderström  98
6IF Udd 
7:58.24
7:58.24
  
 Isa Teglund  98, Alma Sköldkvist  98, Alice Jungerup  98
F15 4x80 m     
17 maj

Final A

Final
17 maj
1Huddinge AIS 
39.30
  
 Alva von Gerber  00, Linda Eriksson  00, Kajsa Eriksson  00, Charlotte Andersson  00
2Hammarby IF 
40.25
  
 Greta Deltin  00, Stina Gustavsson  01, Sira Gassama  01, Vilma Hultström  00
3Örgryte IS 
40.37
  
 Klara Mattsson  01, Sandra Jonsson Lorentsson  01, Alexandra Pekic  00, Therese Nätstrand  00
4Täby IS 
40.39
  
 Lea Andersen  00, Olivia Jernhall  01, Anna Ardbo  00, Amanda Finney Nilsson  01
5KA 2 IF 
40.65
  
 Hanna Johansson  01, Sara Grahn  00, Hilma Hofström  00, Freja Andersdotter  01
6Västerås FK 
40.94
  
 Lovisa Ulegård  01, Sofia Sundstedt  00, Virva Rylander  00, Maja Allvin  00
7KFUM Örebro 
49.15
  
 Emily Capobianco  01, Hanna Säfström  00, Isabella Bornälv  00, Moa Eklundh  01
Malmö AI 
DNF
  
 Megan Berg Nobeus  00, Samantha Oware  01, Caroline Mubiru  00, Anja Olsson  01
Heat 1
17 maj
17 maj
1Täby IS 
40.35
  
 Lea Andersen  00, Olivia Jernhall  01, Anna Ardbo  00, Amanda Finney Nilsson  01
2Örgryte IS 
40.38
  
 Klara Mattsson  01, Sandra Jonsson Lorentsson  01, Alexandra Pekic  00, Therese Nätstrand  00
3KA 2 IF 
40.60
  
 Hanna Johansson  01, Sara Grahn  00, Hilma Hofström  00, Freja Andersdotter  01
4Västerås FK 
40.68
  
 Lovisa Ulegård  01, Sofia Sundstedt  00, Virva Rylander  00, Maja Allvin  00
5Gefle IF 
43.13
  
 Johanna Ringstam  00, Johanna Möller  01, Klara Nolemo  01, Saga Axelsson  00
6IFK Lidingö 
44.97
  
 Fanny Wallden  01, Astrid Bobeck  00, Jenny Österback  01, Hanna Engel  00
Göteborgs KIK 
DQ
  
 Sanna Sandström  00, Filippa Söderström  01, Embla Ingelman-Sundberg  00, Malena Ljungqvist Thoen  00
Heat 2
17 maj
17 maj
1Huddinge AIS 
39.57
  
 Alva von Gerber  00, Linda Eriksson  00, Kajsa Eriksson  00, Charlotte Andersson  00
2Hammarby IF 
40.28
  
 Greta Deltin  00, Stina Gustavsson  01, Sira Gassama  01, Vilma Hultström  00
3Malmö AI 
40.31
  
 Megan Berg Nobeus  00, Samantha Oware  01, Caroline Mubiru  00, Anja Olsson  01
4Göteborgs KIK 
41.78
  
 Sofie Cedergrund  01, Hedda Jagstedt  00, Alice Kjellander  00, Linn Hertz Saebbö  00
5Nyköpings BIS FI Nyköpings BIS
43.93
  
 Ebba Johansson  00, Evelina Westerling  00, Anna Struwe  00, Sarah Karlsson  01
IFK Lidingö 
DQ
  
 Julia Sajdak  01, Moa Holm  00, Elisa Rylander  00, Filippa Andersson  01
Heat 3
17 maj
17 maj
1KFUM Örebro 
40.69
  
 Emily Capobianco  01, Hanna Säfström  00, Isabella Bornälv  00, Moa Eklundh  01
2Falu IK 
42.12
  
 Melisa Zilic  00, Ylwa Haglund  00, Hannah Hellbom  00, Elin Haglund  00
3Huddinge AIS 
42.15
  
 Mariam Barrow  01, Tora Rickelvik  00, Emilia Östergren  00, Cornelia Böhnke  01
4Bromma IF 
42.87
  
 Nellie  Millde   01, Vanna Wahlbom Klarby  00, Alice Bevegård  01, Astrid Atle  00
Hässelby SK 
DNF
  
 Isabell Lindgren  01, Lovisa Bivstedt  01, Filippa Hörnberg  00, Maria Ulfsparre  00
IFK Tumba 
DQ
  
 Izabella Ripsweden  00, Emelie Svensson  00, Malin Eriksson  00, Pauline Otto  00
F15 3x800 m     
16 maj

Final A

Final
16 maj
1IFK Lidingö 
7:15.30
  
 Klara Tvede-Jensen  00, Julia Arnhult  01, Julia Rajan  00
2Örgryte IS 
7:28.42
  
 Sandra Jonsson Lorentsson  01, Alexandra Pekic  00, Therese Nätstrand  00
3Göteborgs KIK 
7:34.43
  
 Alice Kjellander  00, Malena Ljungqvist Thoen  00, Matilda Hallström  00
4Hammarby IF 
7:39.15
  
 Vilma Hultström  00, Hanna Lindé  01, Siri Samuelberg  00
5Bromma IF 
7:42.18
  
 Hedda Mejer  01, Karin Modin  00, Astrid Atle  00
6KFUM Örebro 
7:42.70
  
 Maja Hagelvik  00, Jessica Persson  00, Hanna Säfström  00
7Falu IK 
7:47.21
  
 Emilia Engström  00, Tindra Jernström  00, Hannah Hellbom  00