15.9
12.9
12.9
15.9
15.9
15.9
14.9
12.9
12.9
15.9
13.9
12.9
5.9
4.9
14.9
13.9
13.9
12.9
12.9
10.9
9.9
13.9
10.9
12.9
12.9
10.9
12.9
9.9
8.9
11‐12.9
12.9
5.9
3.9
11.9
12.9
11.9
11.9
8.9
11.9
9.9
2.9
11.9
11.9
8.9
8.9
8.9
8.9
11.9
11‐12.9
8.9
11.9
30.8
11‐12.9
12.9
13.9
11.9
19.6
21.8
8.9
11.9
4.9
7.9
9.9
9.9
8.9
4.9
7.9
10.9
11.9
10.9
8.9
5.9
11.9
11.9
11.7
20.6
4.9
8.9
8.9
28‐29.8
8.9
8.9
4‐5.9
4‐5.9
28.8
6.9
8.9
7.9
22.8
21.8
7.9
7.9
6.9
5.9
6.9
6.9
6.9
6.9
6.9
2.9
Arena: Stadion   Arrangör: Stadionklubbarna
Tävlande: 65 (28+37)   Starter: 337 (164+173)

Män
M 4x100 m     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Ullevi FK 
39.99
  
  Emil von Barth  96, Sulayman Bah  86, David Sennung  91, Patrik Andersson  91
2Malmö AI 
40.67
  
  Emmanuel Dawlson  92, Austin Hamilton  97, Thobias Montler  96, Anton Levin  92
3Hammarby IF 
40.77
  
  Jonathan Wulff  94, Jean-Christian Zirignon  95, Jacob Ewertzh  95, Desmond Rogo  96
4Spårvägens FK 
41.35
  
  Axel Bergrahm  92, Christopher Brusenback  93, Truls Axelson  93, Nil de Oliveira  86
5Västerås FK 
42.73
  
  Lukas Nordèn  98, Patric Hjort  93, Oscar Jacobsson  97, Daniel Nordmark  93
Mölndals AIK 
DNF
  
  Erik Gedda  95, Filip Wendelin  96, Philip Ngwe  95, Linus Ahnbo  93
Täby IS 
DNF
  
  Alexander Fredlund  94, Michael Luxemburg  94, Nils-Göran Nilsson  88, Fredrik Åström  93
M 4x400 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Ullevi FK 
3:11.65
  
  Adam Danielsson  93, Alexander Lesser  93, Alexander Lundskog  96, Dennis Forsman  95
2Hässelby SK 
3:13.65
  
  Olle Forslin  93, Mats Olsson  86, Petter Olson  91, John Hansson  82
3Ullevi FK 
3:13.74
  
  Martin Selin  95, Victor Fingal  96, Oskar Greilert  95, Martin Astner  93
4Spårvägens FK 
3:14.09
  
  Axel Bergrahm  92, Nil de Oliveira  86, Truls Axelson  93, Johan Svensson  89
5Malmö AI 
3:18.11
  
  Dennis Karanda  89, Anton Sigurdsson  96, Hampus Forsberg  89, Emmanuel Dawlson  92
6Huddinge AIS 
3:18.59
  
  Ludvig Hillenfjärd  97, Christopher Hallden  94, Anton Nilsson  92, Alexander Nordkvist  90
7Turebergs FK 
3:19.48
  
  Edvin Hagberg  99, Johan Eriksson  88, Benjamin Mullen  87, Dennis Wikström-Roos  93
M 4x800 m     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Spårvägens FK 
7:25.17
  
  Johan Walldén  87, Johan Svensson  89, William Levay  96, Kalle Berglund  96
2Turebergs FK 
7:27.65
  
  Tim Sundström  89, Martin Hammar  95, Johan Eriksson  88, Andreas Almgren  95
3Hässelby SK 
7:39.04
  
  Anton Persson  96, Emil Blomberg  92, Gustav Bivstedt  96, Mats Olsson  86
4Sävedalens AIK 
7:46.57
  
  Jonatan Fridolfsson  92, Leo Magnusson  98, Andreas Kramer  97, Tobias Karlsson  95
5Mölndals AIK 
7:57.48
  
  Filip Wadman  97, Sebastian Nilsson  98, Alexander Nilsson  95, Johan Lamm  98
Spårvägens FK 
DQ
  
  Daniel Gleimar  92, Gustav Nordling  97, Jonathan Cleghorn  90, Archibald Casteel  96
Hammarby IF 
DQ
  
  Fredrik Orrsveden  95, Bienvenue Musore  90, Akile Mehari  91, Abdullahi Adan  98
Heleneholms IF 
DQ
  
  Marc Lövgren Karlsson  74, Adrian Mehic  94, Sebastian Persson  91, Mattias Ohlsson  94
M 4x1500 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Spårvägens FK 
15:32.38
  
  John Foitzik  91, Johan Walldén  87, William Levay  96, Kalle Berglund  96
2Huddinge AIS 
15:51.21
  
  Johan Hydén  89, Ebba Tulu Chala  96, Niklas Jonsson  92, Staffan Ek  91
3Malmö AI 
16:10.44
  
  Adam Abdirezak  95, Warsame Doley  98, Anton Danielson  90, Jonas Glans  91
4Spårvägens FK 
16:14.38
  
  Gustav Nordling  97, Jonathan Cleghorn  90, Daniel Gleimar  92, Oliver Löfqvist  98
5Mölndals AIK 
16:43.62
  
  Miguel Palm  98, Sebastian Nilsson  98, Jonathan Weichbrodt  94, Alexander Nilsson  95
6Eskilstuna FI Eskilstuna Fi
16:52.29
  
  Aleksej Pirgholizadeh  94, Mathias Stjernlöf  86, Adhanom Abraha  77, Haben Kidane  98
Turebergs FK 
DQ
  
  Martin Hammar  95, Erik Widing  87, Amanuel Gergis  96, Tim Sundström  89
M22 4x100 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Hammarby IF 
41.07
  
  Jonathan Wulff  94, Jean-Christian Zirignon  95, Jacob Ewertzh  95, Desmond Rogo  96
2Ullevi FK 
41.09
  
  Kevin Fankl  95, Adam Denguir  94, Emil von Barth  96, Oskar Greilert  95
3Huddinge AIS 
41.95
  
  Isak Barrow  96, Fredrick Ekholm  94, Douglas Hellbratt  95, Amadou Sussoho  95
4Spårvägens FK 
42.50
  
  Sebastian Ruthström  97, Marcus Berggren  96, Nicklas Holm  97, Dennis Leal  94
5IFK Lidingö 
43.76
  
  Erik Lidén  96, Andreas Movin  96, Sebastian Landström  94, Ulrik Sköldkvist  94
6Mölndals AIK 
44.75
  
  Erik Gedda  95, Filip Wendelin  96, Philip Ngwe  95, Daniel Eriksson  97
M22 3x400 m     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Ullevi FK 
2:26.68
  
  Victor Fingal  96, Oskar Greilert  95, Dennis Forsman  95
2Upsala IF 
2:27.03
  
  Arvid Gustafsson  99, Björn Seifert  96, Isak Andersson  96
3Ullevi FK 
2:27.45
  
  Martin Selin  95, Kevin Fankl  95, Alexander Lundskog  96
4Huddinge AIS 
2:31.41
  
  Dennis Elms Jansson  95, Christopher Hallden  94, Douglas Hellbratt  95
5Spårvägens FK 
2:31.78
  
  Marcus Berggren  96, Andreas Almlöf  95, Nicklas Holm  97
6IFK Lidingö 
2:36.32
  
  Sebastian Landström  94, Mohammed Loukili  96, Andreas Movin  96
M22 3x800 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Hässelby SK 
5:42.88
  
  Edom Abreham  95, Anton Persson  96, Gustav Bivstedt  96
2Turebergs FK 
5:42.92
  
  Amanuel Gergis  96, Joel Norling  98, Martin Hammar  95
3Ullevi FK 
5:43.09
  
  Christopher Nilsson  94, Joel Zachrisson  94, Hampus Börjesson  94
4Sävedalens AIK 
6:05.13
  
  Daniel Bucht  96, Gabriel Steffensen  96, Tobias Karlsson  95
5Högby IF Högby If
6:07.36
  
  Erik Karlsson  98, Ken Slättengren  95, Andreas Davidsson  95
6Mölndals AIK 
6:08.19
  
  Daniel Eriksson  97, Adrian Eriksson  95, Alexander Nilsson  95
7Örgryte IS 
6:09.98
  
  Melcher Sjöman  96, Awet Mengsteab  95, Mahamuud Ahmed  98
P19 4x100 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Malmö AI 
41.99
  
  James Gaudiello  98, Raymond Solomon Mpanga  99, Viktor Nylander  98, Austin Hamilton  97
2Hammarby IF 
43.13
  
  Karl David Nie  98, Sebastien Hargeström  98, Markus Ögren  98, Kidus Yohannes Getahun  98
3Hässelby SK 
43.93
  
  Alexander Strid  98, Nicklas Brink  97, Grigorios Kyriakoudis  97, Gabriel Rosshagen  98
4IFK Lidingö 
43.99
  
  Albin Boestad  97, Eric Lindfors  98, Fredrik Lorentzon  97, Tobias Månsson  98
5Örgryte IS 
44.76
  
  Tobias Larsson  98, Victor Koch  98, Samuel Wiik  98, Arvid Ryberg  98
6IFK Växjö 
45.00
  
  Albin Månsson  99, Viktor Kjellsson  98, Theodor Ahlström  98, Emil Östergren  98
7Ullevi FK 
45.83
  
  Isak Adam  98, Robin Jacobsson  98, Markus Lundborg  99, Hampus Helamb  01
Huddinge AIS 
DQ
  
  Peter Heen  97, Fredrik Kihlblom  98, Anton Roos  97, Ludvig Hillenfjärd  97
Heat 1
29 maj
29 maj
1Hammarby IF 
43.03
  
  Karl David Nie  98, Sebastien Hargeström  98, Markus Ögren  98, Kidus Yohannes Getahun  98
2IFK Lidingö 
44.02
  
  Albin Boestad  97, Eric Lindfors  98, Fredrik Lorentzon  97, Tobias Månsson  98
3Hässelby SK 
44.15
  
  Alexander Strid  98, Nicklas Brink  97, Grigorios Kyriakoudis  97, Gabriel Rosshagen  98
4Huddinge AIS 
44.19
  
  Peter Heen  97, Fredrik Kihlblom  98, Anton Roos  97, Ludvig Hillenfjärd  97
5Ullevi FK 
44.85
  
  Isak Adam  98, Robin Jacobsson  98, Markus Lundborg  99, Erik Johansson  01
Heat 2
29 maj
29 maj
1Malmö AI 
43.56
  
  James Gaudiello  98, Raymond Solomon Mpanga  99, Viktor Nylander  98, Austin Hamilton  97
2Örgryte IS 
45.04
  
  Tobias Larsson  98, Victor Koch  98, Samuel Wiik  98, Arvid Ryberg  98
3IFK Växjö 
45.66
  
  Albin Månsson  99, Viktor Kjellsson  98, Theodor Ahlström  98, Emil Östergren  98
4Bromma IF Bromma If
46.00
  
  Joel Marcusson  99, Axel Abrahamsson  98, Erik Thunqvist  00, Emil Thedéen  98
P19 1000 m stafett     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Mölndals AIK 
1:58.28
  
  Adrian Appelgren  97, Alexander Metze  97, Felix Svensson  97, Simon Wallenlind  97
2Huddinge AIS 
1:59.16
  
  Peter Heen  97, Fredrik Kihlblom  98, Anton Roos  97, Ludvig Hillenfjärd  97
3Hässelby SK 
2:00.33
  
  Alexander Strid  98, Nicklas Brink  97, Jakob Samuelsson  98, Love Nielsen  98
4IFK Lidingö 
2:02.70
  
  Albin Boestad  97, Eric Lindfors  98, Tobias Månsson  98, Fredrik Lorentzon  97
5Örgryte IS 
2:05.45
  
  Oliver Edman Chrantz  01, Tobias Larsson  98, Victor Koch  98, Samuel Wiik  98
6Bromma IF Bromma If
2:07.09
  
  Joel Marcusson  99, Erik Thunqvist  00, Axel Abrahamsson  98, Emil Thedéen  98
Hammarby IF 
DNF
  
  Sebastien Hargeström  98, Markus Ögren  98, Timothy Olsson  98, Christoffer Ahl  98
IFK Växjö 
DQ
  
  Anton Winroth  00, Theodor Ahlström  98, Albin Månsson  99, Viktor Kjellsson  98
Heat 1
28 maj
28 maj
1Örgryte IS 
2:05.70
  
  Oliver Edman Chrantz  01, Tobias Larsson  98, Victor Koch  98, Samuel Wiik  98
2Bromma IF Bromma If
2:06.09
  
  Joel Marcusson  99, Erik Thunqvist  00, Axel Abrahamsson  98, Emil Thedéen  98
3Huddinge AIS 
2:06.10
  
  Peter Heen  97, Ludvig Hillenfjärd  97, Anton Roos  97, Fredrik Kihlblom  98
4IFK Växjö 
2:07.67
  
  Anton Winroth  00, Theodor Ahlström  98, Albin Månsson  99, Viktor Kjellsson  98
Spårvägens FK 
DQ
  
  Oscar Westerblom  97, Viktor Wahlén Diederichsen  98, Erik Rosqvist  98, Adel Araya  98
Heat 2
28 maj
28 maj
1Hässelby SK 
2:02.19
  
  Alexander Strid  98, Grigorios Kyriakoudis  97, Jakob Samuelsson  98, Love Nielsen  98
2Mölndals AIK 
2:02.42
  
  Adrian Appelgren  97, Alexander Metze  97, Felix Svensson  97, Simon Wallenlind  97
3Hammarby IF 
2:02.61
  
  Karl David Nie  98, Markus Ögren  98, Timothy Olsson  98, Christoffer Ahl  98
4IFK Lidingö 
2:10.18
  
  Albin Boestad  97, Eric Lindfors  98, Tobias Månsson  98, Fredrik Lorentzon  97
P19 3x800 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Sävedalens AIK 
5:48.52
  
  Isac Larsson  97, Leo Magnusson  98, Andreas Kramer  97
2Mölndals AIK 
5:51.14
  
  Filip Wadman  97, Simon Wallenlind  97, Johan Lamm  98
3Ullevi FK 
5:54.39
  
  Alexander Waerme  97, Hussein Ibrahim  98, Suldan Hassan  98
4IFK Lidingö 
5:57.65
  
  Axel Alness-Borg  98, Erik Lagerlöf  97, Simon Sundström  98
5Hammarby IF 
6:04.36
  
  Martin Jacobson  97, Abdullahi Adan  98, Christoffer Ahl  98
6Hässelby SK 
6:04.67
  
  Erik Djurberg  97, Stefan Stojanovic  98, Edwin Andersson  97
7Eskilstuna FI Eskilstuna Fi
6:11.99
  
  Yared Kidane  99, Merih Hagos  98, Haben Kidane  98
8Ullevi FK 
6:13.70
  
  Mowlid Dahur Nur  98, Mohammed Mohamoud  97, Khalid Nooh  97
9Eskilstuna FI Eskilstuna Fi
6:15.26
  
  Yasin Hussein  98, Mose Hussein  00, Mohammed Ali  97
10Spårvägens FK 
6:18.49
  
  Olof Nordling  97, Adel Araya  98, Erik Rosqvist  98
11Malmö AI 
6:20.44
  
  Daniel Lundborg  97, Adelegn Zewdu  97, Olle Meijer  98
P17 4x100 m     
Final A
29 maj
29 maj
1IFK Helsingborg 
43.01
  
  Joel Bengtsson  99, Omar Chaaban  00, Eric Nilsson  99, Michael Nyabako  99
2Örgryte IS 
43.29
  
  Viggo Hahnsson  99, Alexander Andreasson  99, Carl Bengtström  00, Linus Bertilsson  99
3Ullevi FK 
43.41
  
  Isak Kristensen  00, Daniel Johansson  99, Anton Bengtsson  99, Truls Solli Larsson  99
4IF Göta Karlstad 
43.74
  
  Melker Gustavsson  00, Victor Thunström  00, Olle Wahlström  99, Henrik Larsson  99
5Täby IS 
44.15
  
  Andreas Cigéhn  00, Vidar Stenqvist  00, Elias Lindahl  01, Sebastian Nwosu  00
6Hammarby IF 
44.19
  
  Arvid Gussarsson  00, Felix Prins  00, Love Nilsfors  99, Sabiti Nahimana  00
Final B
29 maj
29 maj
1Danderyds SK 
45.08
  
  Philip Ludwigs  00, Adam Haroon  01, Arvid Friberg  99, Valentin Strohkirch  99
2Huddinge AIS 
45.14
  
  Timmy Karlsson  00, Mikael Lundkvist  00, Lukas Mattsson  00, Ahmed Bahaa  00
3IFK Göteborg 
45.73
  
  Samuel Lestander  00, Aaron Ladestam  00, Glody Ngoma  00, Magnus Pedersen  99
4Örgryte IS 
46.10
  
  Otto Hammarström  99, Isac Andersson  99, Tobias Carlryd  00, Felix Larsen Nilsson  00
IFK Lidingö 
DNF
  
  Jacob Krumlinde  99, Daniel Langman  99, Albin Andersson  00, Ernesto Turro Herrera  00
Heat 1
29 maj
29 maj
1Ullevi FK 
43.81
  
  Isak Kristensen  00, Daniel Johansson  99, Anton Bengtsson  99, Truls Solli Larsson  99
2IF Göta Karlstad 
44.12
  
  Melker Gustavsson  00, Victor Thunström  00, Olle Wahlström  99, Henrik Larsson  99
3Hammarby IF 
44.22
  
  Arvid Gussarsson  00, Felix Prins  00, Love Nilsfors  99, Sabiti Nahimana  00
4Huddinge AIS 
44.62
  
  Timmy Karlsson  00, Mikael Lundkvist  00, Lukas Mattsson  00, Ahmed Bahaa  00
5IFK Göteborg 
45.63
  
  Samuel Lestander  00, Aaron Ladestam  00, Glody Ngoma  00, Magnus Pedersen  99
6Örgryte IS 
46.13
  
  Otto Hammarström  99, Isac Andersson  99, Tobias Carlryd  00, Felix Larsen Nilsson  00
Heat 2
29 maj
29 maj
1IFK Helsingborg 
43.77
  
  Joel Bengtsson  99, Omar Chaaban  00, Eric Nilsson  99, Michael Nyabako  99
2Örgryte IS 
43.85
  
  Viggo Hahnsson  99, Alexander Andreasson  99, Carl Bengtström  00, Linus Bertilsson  99
3IFK Lidingö 
44.84
  
  Jacob Krumlinde  99, Daniel Langman  99, Albin Andersson  00, Ernesto Turro Herrera  00
4Danderyds SK 
45.29
  
  Philip Ludwigs  00, Adam Haroon  01, Arvid Friberg  99, Valentin Strohkirch  99
5Täby IS 
45.36
  
  Andreas Cigéhn  00, Vidar Stenqvist  00, Elias Lindahl  01, Sebastian Nwosu  00
P17 1000 m stafett     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Örgryte IS 
1:59.23
  
  Linus Bertilsson  99, Viggo Hahnsson  99, Alexander Andreasson  99, Carl Bengtström  00
2IFK Helsingborg 
2:00.89
  
  Joel Bengtsson  99, Omar Chaaban  00, Michael Nyabako  99, Eric Nilsson  99
3Turebergs FK 
2:02.17
  
  Hugo Jacobsson  99, Staffan Risberg  99, Emil Winther  99, Edvin Hagberg  99
4IF Göta Karlstad 
2:03.31
  
  Melker Gustavsson  00, Victor Thunström  00, Henrik Larsson  99, Olle Wahlström  99
5Danderyds SK 
2:05.70
  
  Valentin Strohkirch  99, Philip Ludwigs  00, Nils Jonsson  00, Arvid Friberg  99
6Örgryte IS 
2:05.99
  
  Tobias Carlryd  00, Isac Andersson  99, Otto Hammarström  99, Felix Larsen Nilsson  00
7Täby IS 
2:07.37
  
  Andreas Cigéhn  00, Elias Lindahl  01, Vidar Stenqvist  00, Sebastian Nwosu  00
8Kongahälla AIK 
2:15.54
  
  Oskar Salfjord  99, Jakob Lang  99, Carl Malmström  00, Samuel Persgården  99
P17 3x800 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Huddinge AIS 
5:59.96
  
  Anton Ledell  99, Jonathan Bergdahl  99, Iyuel Ayele  99
2Ullevi FK 
6:06.89
  
  Abdirahman Ali Mohamoud  00, Abdikhalaq Nooh  99, Ahmed Abdullahi  99
3KFUM Örebro 
6:13.52
  
  Olle Tyrsmo  00, Tobias Tranderyd  99, Jonatan Gustafsson  99
4Örgryte IS 
6:16.80
  
  Linus Bertilsson  99, Felix Larsen Nilsson  00, Carl Bengtström  00
5Spårvägens FK 
6:25.13
  
  Jesper Sjölund  99, Leo Kvisth  00, Isak Lefvert  00
6IFK Lidingö 
6:35.30
  
  Nils Öberg  99, Oscar Stenberg  99, Olof Silvander  99
7Sävedalens AIK 
6:35.68
  
  Ahmed Roobles  99, Albin Thunberg  00, Malkolm Lundkvist  00
8Kongahälla AIK 
6:40.60
  
  Jakob Lang  99, Eric Boethius  00, Carl Malmström  00
P15 4x80 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Spårvägens FK 
36.11
  
  Marcus Hagerud  01, Imran Lernebo  01, Albin Wägmark  01, Hussein Al Khawaja  02
2Hammarby IF 
36.17
  
  Daniel Rihtnesberg  01, Leon Johansson  01, André Barroso Johansson  02, Paul Förnestig  01
3Malmö AI 
36.67
  
  Elias Hedner  02, Bimo Soenarso  01, Erik Bengtsson  01, Caleb Conable  01
4IFK Lidingö 
36.88
  
  Elias Sahlin  01, Arvid Askensjö  01, Oscar Taha  02, Jonathan Westerberg  02
5Sundsvalls FI 
37.39
  
  Frank Öhlund  01, Pontus Lundqvist  01, Emil Persson  01, Adrian Kvist  01
6Upsala IF 
37.71
  
  Rasmus Skoglund  02, Gustaf Möller  01, Albert Nygren  01, Lukas Olsson  01
7Mölndals AIK 
38.14
  
  Felix Ljung  02, William Sander  01, Marcel Schweikart  02, Elliot Dobber  01
Bromma IF Bromma If
DNF
  
  Gabriel Larsson Stewart  01, Markus Lantto  01, Filip Ahlberg  01, Oscar Glas  01
Heat 1
29 maj
29 maj
1Malmö AI 
37.57
  
  Elias Hedner  02, Bimo Soenarso  01, Erik Bengtsson  01, Caleb Conable  01
2Sundsvalls FI 
37.58
  
  Frank Öhlund  01, Pontus Lundqvist  01, Emil Persson  01, Adrian Kvist  01
3Mölndals AIK 
38.11
  
  Felix Ljung  02, William Sander  01, Marcel Schweikart  02, Elliot Dobber  01
4Bromma IF Bromma If
39.06
  
  Cédric Corman  01, Arthur Abrahamsson  01, Fredrik Söderström  01, Milo Wahlgren  02
5KFUM Örebro 
39.12
  
  Karl Hällgren  01, Philip Wilhelmsson  01, Linus Strand  01, Rasmus Hugosson  01
Västerås FK 
DQ
  
  Viktor Laurent  01, Mattias Waernulf  02, Sebastian Thorildsson  01, Tim Singmandeewised  02
Heat 2
29 maj
29 maj
1Spårvägens FK 
36.26
  
  Marcus Hagerud  01, Imran Lernebo  01, Albin Wägmark  01, Hussein Al Khawaja  02
2Hammarby IF 
36.56
  
  Daniel Rihtnesberg  01, Leon Johansson  01, André Barroso Johansson  02, Paul Förnestig  01
3Upsala IF 
37.77
  
  Rasmus Skoglund  02, Gustaf Möller  01, Albert Nygren  01, Lukas Olsson  01
4IF Kville 
38.26
  
  Mohammad Al Masri  01, Erik Buiten  01, Philip Ryding  01, Arvid Mägi Theorin  01
5IFK Lidingö 
44.89
  
  Måns Boshuis  02, Johan Hannegård  02, Sven Dahlman  01, William Sogell  01
Hässelby SK 
DQ
  
  Oliver Gao  02, Ludvig Gileborn  01, Esrom Abreham  02, Anton Axelsson  01
Heat 3
29 maj
29 maj
1Bromma IF Bromma If
37.23
  
  Gabriel Larsson Stewart  01, Markus Lantto  01, Filip Ahlberg  01, Oscar Glas  01
2IFK Lidingö 
37.52
  
  Elias Sahlin  01, Arvid Askensjö  01, Oscar Taha  02, Jonathan Westerberg  02
3Mölndals AIK 
38.20
  
  Oskar Weidenholm  01, Hugo Palm  01, Vilmer Elovsson  02, Marcus Blixt  02
4IK Lerum FI 
38.31
  
  Karl Wållgren  01, Joel Priore  02, Lukas Mindelsohn  02, Love Hansson  01
5Örgryte IS 
38.95
  
  Erik Rolfö  01, Isak Hejdenberg  01, William Frisk  02, Joel Åsenlund  02
Huddinge AIS 
DNF
  
  Anton Andreassen  01, Benjamin Ferm  01, Oskar Nummelin  01, Alex Emahazion  01
P15 3x800 m     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Spårvägens FK 
6:23.87
  
  Anton Sjölund  01, Gustav Gahne  01, Albin Wägmark  01
2Hässelby SK 
6:29.37
  
  Johan Friberg  01, Max Bechtel  01, Anton Axelsson  01
3Sävedalens AIK 
6:36.30
  
  Emil Berlin  01, Alexander Bucht  01, Erik Guander  02
4IFK Lidingö 
6:47.01
  
  Filip Lindeberg  01, Jacob Klinth  01, Oscar Taha  02
5IF Kville 
7:04.68
  
  Tobias Ryden  01, Melvin Johansson  01, Tom Berensson  01
6Hammarby IF 
7:09.44
  
  Filip Söderberg  01, Mikael Ridell  01, Ludwig Hård  01
7IFK Lidingö 
7:29.39
  
  Julius Mördrup  02, Joar Tunander Cedrenius  01, William Sogell  01
Kvinnor
K 4x100 m     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Spårvägens FK 
44.82
  
 Gladys Bamane  89, Isabelle Eurenius  89, Elin Westerlund  90, Moa Hjelmer  90
2Hässelby SK 
46.32
  
 Sara Kviberg  93, Amanda Hansson  99, Jessica Östlund  93, Caroline Larsson  93
3Ullevi FK 
46.49
  
 Johanna Holmén Svensson  95, Matilda Hellqvist  93, Alice Svantesson  97, Estelle Montler  91
4Gefle IF 
47.02
  
 Malin Andersson  97, Josefin Palm  94, Madeleine Nilsson  91, Sandra Törnros  95
5Mölndals AIK 
48.13
  
 Louise Liljeblad  97, Hanna Palmqvist  96, Emilia Hammarström  96, Elvira Erixon  96
Malmö AI 
DNF
  
 Adriana Janic  96, Linnea Killander  93, Pernilla Nilsson  92, Pernilla Tornemark  85
Täby IS 
DQ
  
 Ellinor Persson  96, Linnéa Frobe  98, Frida Hogstrand  93, Maria Södergren  98
K 4x400 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Ullevi FK 
3:42.81
  
 Åsa Söderlund  93, Matilda Hellqvist  93, Alice Svantesson  97, Johanna Holmén Svensson  95
2Hässelby SK 
3:47.09
  
 Jenny Wingqvist  97, Malin Skogström  95, Sofia Johnsson  94, Elin Moraiti  91
3Malmö AI 
3:47.18
  
 Pernilla Tornemark  85, Alexandra Everett  96, Frida Grindheim  96, Patricia Striner  97
4IFK Helsingborg 
3:58.19
  
 Olivia Kempi  98, Moa Mattisson  98, My Sänneskog  96, Josephine Risberg Thoor  95
K 4x800 m     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1IFK Lidingö 
8:44.08
  
 Vilma Jonsson  99, Charlotte Schönbeck  84, Sofia Öberg  90, Anna Silvander  93
2Hässelby SK 
8:50.64
  
 Lovisa Bivstedt  01, Astrid Rosvall  97, Lina Alainentalo  92, Elin Moraiti  91
3Sävedalens AIK 
9:12.17
  
 Sara Holmgren  90, Sara Christiansson  97, Lisa Bergdahl  95, Linn Söderholm  96
4Mölndals AIK 
9:21.37
  
 Alice Greberg  98, Elin Brink  97, Emma Magnusson  99, Sara Gunnarsson  99
K 3x1500 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1IFK Lidingö 
13:36.09
  
 Sofia Öberg  90, Charlotte Schönbeck  84, Anna Silvander  93
2Sävedalens AIK 
13:49.35
  
 Sara Holmgren  90, Gaël De Coninck  01, Linn Söderholm  96
3Spårvägens FK 
13:55.47
  
 Lena Örn  88, Cecilia Norrbom  88, Malin Liljestedt  80
4Hässelby SK 
13:56.77
  
 Astrid Rosvall  97, Lina Alainentalo  92, Madeleine Larsson  81
5Mölndals AIK 
14:57.05
  
 Alexandra Simonsen  98, Alice Greberg  98, Sara Gunnarsson  99
K22 4x100 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Malmö AI 
46.97
  
 Elin Nossmy  96, Adriana Janic  96, Frida Grindheim  96, Lisa Lilja  96
2Gefle IF 
47.62
  
 Malin Andersson  97, Josefin Palm  94, Emma Gällstedt  96, Sandra Törnros  95
3Hässelby SK 
47.69
  
 Rebecca Larsson  94, Amanda Hansson  99, Farydah Inoussa  94, Sofie Persson  98
4IF Tjalve Tjalve IF Norrköping
47.91
  
 Moa Ullgren  96, Amanda Järnvall  99, Hedda Ringman  98, Sara Söderberg  94
5Mölndals AIK 
49.04
  
 Hanna Palmqvist  96, Emilia Hammarström  96, Elvira Erixon  96, Dellie Carlson  97
6Hammarby IF 
50.25
  
 Felicia Bodaxell  98, Yasmin Jelassi  96, Freja Avebäck  95, Josefine Sandelius  94
7IFK Lidingö 
50.69
  
 Alice Eriksson  96, Linda Skantze  95, Hanna Johnsson  96, Josefine Havdelin  95
K22 3x400 m     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Hässelby SK 
2:54.04
  
 Jenny Wingqvist  97, Malin Skogström  95, Sofia Johnsson  94
2IFK Helsingborg 
2:54.94
  
 Josephine Risberg Thoor  95, My Sänneskog  96, Moa Mattisson  98
3Upsala IF 
2:58.49
  
 Ida Jansson  95, Ida Ekroth  96, Klara Helander  95
4Mölndals AIK 
3:01.19
  
 Dellie Carlson  97, Hanna Palmqvist  96, Elvira Erixon  96
K22 3x800 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Sävedalens AIK 
7:35.72
  
 Alice Kristiansen  94, Lisa Bergdahl  95, Linn Söderholm  96
2Hammarby IF 
8:05.26
  
 Ellen Westman Persson  96, Ofelia Belkacem  95, Emma Forss  94
F19 4x100 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1IFK Tumba 
47.71
  
 Elenor Derrah  97, Lovisa Östervall  97, Johanna Dyremark  97, Mathilda Eriksson  98
2Göteborgs KIK 
47.73
  
 Lisa Björklund  98, Caroline Nilsson  99, Tess Hertz Saebbö  98, Emma Söderström  98
3Täby IS 
48.35
  
 Lovisa Linde  98, Linnéa Frobe  98, Maria Södergren  98, Sofia Hultgren  97
4IF Göta Karlstad 
49.08
  
 Claudia Payton  98, Victoria Sandsjoe  98, Lisa Piscator  97, Moa Hansson  98
5Linköpings GIF 
49.11
  
 Rebecka Svedberg  98, Jenny Lestander  98, Agnes Elfvingsson  98, Therese Bjureby  97
6Hammarby IF 
49.64
  
 Ida Fritzdorf Kåberg  98, Hanna Kapell  98, Pernilla Hansson  98, Marina Janhunen  98
7Huddinge AIS 
50.64
  
 Tilda Feltenmark  98, Marion Sackey Mensah  98, Emilia Jandér  99, Emilia Stenström  97
8IK Lerum FI 
51.53
  
 Dagny Olofsson-Hoffmann  97, Kristin Olofsson-Hoffmann  97, Linnea Tebelius  97, Linnea Åberg  99
Heat 1
29 maj
29 maj
1Göteborgs KIK 
47.98
  
 Lisa Björklund  98, Caroline Nilsson  99, Tess Hertz Saebbö  98, Emma Söderström  98
2IFK Tumba 
48.33
  
 Elenor Derrah  97, Lovisa Östervall  97, Mathilda Eriksson  98, Tove Söder  98
3IF Göta Karlstad 
49.44
  
 Claudia Payton  98, Victoria Sandsjoe  98, Lisa Piscator  97, Moa Hansson  98
4Hammarby IF 
49.49
  
 Ida Fritzdorf Kåberg  98, Hanna Kapell  98, Pernilla Hansson  98, Marina Janhunen  98
Heat 2
29 maj
29 maj
1Täby IS 
49.17
  
 Lovisa Linde  98, Linnéa Frobe  98, Maria Södergren  98, Sofia Hultgren  97
2Linköpings GIF 
49.50
  
 Rebecka Svedberg  98, Jenny Lestander  98, Agnes Elfvingsson  98, Therese Bjureby  97
3Huddinge AIS 
50.59
  
 Tilda Feltenmark  98, Marion Sackey Mensah  98, Emilia Jandér  99, Emilia Stenström  97
4IK Lerum FI 
51.85
  
 Dagny Olofsson-Hoffmann  97, Kristin Olofsson-Hoffmann  97, Linnea Tebelius  97, Linnea Åberg  99
5Bromma IF 
52.97
  
 Clara Cao  99, Hanna Koller  98, Sara Rolén  98, Emma Bevegård  98
F19 1000 m stafett     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Täby IS 
2:15.32
  
 Maria Södergren  98, Sofia Hultgren  97, Linnéa Frobe  98, Lovisa Linde  98
2Göteborgs KIK 
2:15.93
  
 Tess Hertz Saebbö  98, Lisa Björklund  98, Emma Söderström  98, Vendela Rydbäck  97
3IFK Tumba 
2:17.34
  
 Mathilda Eriksson  98, Johanna Dyremark  97, Tove Söder  98, Lovisa Östervall  97
4IF Göta Karlstad 
2:21.36
  
 Claudia Payton  98, Moa Hansson  98, Victoria Sandsjoe  98, Lisa Piscator  97
5Linköpings GIF 
2:23.01
  
 Therese Bjureby  97, Jenny Lestander  98, Agnes Elfvingsson  98, Rebecka Svedberg  98
6IK Lerum FI 
2:27.75
  
 Dagny Olofsson-Hoffmann  97, Kristin Olofsson-Hoffmann  97, Linnea Åberg  99, Linnea Tebelius  97
F19 3x800 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Täby IS 
6:57.30
  
 Helena Kolte  98, Bianca Salming  98, Lovisa Linde  98
2Hässelby SK 
6:58.92
  
 Klara Henriksson  97, Emma Gustafsson  97, Astrid Rosvall  97
3Mölndals AIK 
7:07.97
  
 Alexandra Simonsen  98, Alice Greberg  98, Sara Gunnarsson  99
4Sävedalens AIK 
7:12.75
  
 Mathilda Rydin  97, Felicia Niklasson  01, Sara Christiansson  97
5Huddinge AIS 
7:34.27
  
 Erika Sandberg  98, Hanna Bergström  97, Ewelina Fabiszewska  98
6Hammarby IF 
7:37.58
  
 Filippa Ramberg  97, Vera Gerendas  97, Fanny Jansson  99
F17 4x100 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Huddinge AIS 
48.23
  
 Alva von Gerber  00, Linda Eriksson  00, Sara Hermansson  99, Charlotte Andersson  00
2Upsala IF 
48.28
  
 Amie Jammeh  99, Gabriella Holmström  00, Mina Karlsson  99, Hanna Karlsson  99
3Mölndals AIK 
48.36
  
 Ebba Molinder  00, Madeleine Winberg  00, Frida Johansson  99, Martina Winberg  99
4Hammarby IF 
48.45
  
 Astrid Atle  00, Victoria Almerén Hansson  99, Jennifer Karlsson  99, Greta Deltin  00
5IK Orient 
48.69
  
 Lisa Dahlström  99, Tilda Andersson  99, Hanna Holmberg  99, Linnéa Mossberg  99
6Spårvägens FK 
48.87
  
 Amanda Eriksson  00, Saga Berneryd  99, Tilde Tofft  00, Celina Reichardt  99
7Ullevi FK 
49.10
  
 Lizzie Hager  99, Louise Duvling Andersson  00, Ide Ileso  00, Hanna Zachrisson  99
8Göteborgs KIK 
50.37
  
 Sofie Cedergrund  01, Linn Hertz Saebbö  00, Alice Kjellander  00, Matilda Hallström  00
Heat 1
29 maj
29 maj
1Huddinge AIS 
48.38
  
 Alva von Gerber  00, Linda Eriksson  00, Sara Hermansson  99, Charlotte Andersson  00
2Mölndals AIK 
48.62
  
 Ebba Molinder  00, Madeleine Winberg  00, Frida Johansson  99, Martina Winberg  99
3IK Orient 
49.33
  
 Lisa Dahlström  99, Tilda Andersson  99, Hanna Holmberg  99, Linnéa Mossberg  99
4Göteborgs KIK 
49.64
  
 Sofie Cedergrund  01, Linn Hertz Saebbö  00, Alice Kjellander  00, Matilda Hallström  00
5IK Lerum FI 
50.94
  
 Linnea Wijk  00, Johanna Andersson  99, Sara Dahlén  00, Madeleine Söderlund  99
6IFK Tumba 
52.37
  
 Izabella Ripsweden  00, Emelie Svensson  00, Malin Eriksson  00, Pauline Otto  00
7IF Göta Karlstad 
54.66
  
 Sara Lundmark  99, Jonna Uttman  99, Malin Lundmark  01, Alice Eriksson  99
IFK Lidingö 
DNF
  
 Astrid Bobeck  00, Moa Holm  00, Karin Boestad  99, Maja Bergström  99
Heat 2
29 maj
29 maj
1Hammarby IF 
49.29
  
 Astrid Atle  00, Victoria Almerén Hansson  99, Jennifer Karlsson  99, Greta Deltin  00
2Ullevi FK 
49.69
  
 Lizzie Hager  99, Louise Duvling Andersson  00, Ide Ileso  00, Hanna Zachrisson  99
3Täby IS 
49.78
  
 Lea Andersen  00, Emelie Eklund  00, Lovisa Glavare Karlsson  99, Josefine Lundvall  99
4Örgryte IS 
50.03
  
 Rebecca Strand  99, Della Månsson  99, Alexandra Pekic  00, Therese Nätstrand  00
5Malmö AI 
50.94
  
 Megan Berg Nobeus  00, Alexandra Wiberg  99, Erika Wärff  00, Emma Erlandsson  99
6Motala AIF 
52.79
  
 Julia Larsson  99, Orchina Ghreibo  00, Julia Johansson-Elvin  99, Ester Björck  99
Öresund FK 
DQ
  
 Saga Frönserius  99, Linn Anderberg  99, Saga Sjöberg  99, Sally Börjesson Frantzén  00
Heat 3
29 maj
29 maj
1Upsala IF 
48.90
  
 Amie Jammeh  99, Gabriella Holmström  00, Mina Karlsson  99, Hanna Karlsson  99
2Spårvägens FK 
49.34
  
 Amanda Eriksson  00, Saga Berneryd  99, Tilde Tofft  00, Celina Reichardt  99
3Falu IK 
50.02
  
 Melisa Zilic  00, Ylwa Haglund  00, Hannah Hellbom  00, Linn Svärdhagen  99
4IF Göta Karlstad 
50.23
  
 Camilla Appel  99, Linn Bäcklin  99, Lovisa Ellström  00, Klara Hallgren  99
5IFK Växjö 
50.50
  
 Freja Richardson  00, Julia Frisk  99, Frida Bergvall  99, Hanna Westhoff  99
6Västerås FK 
51.28
  
 Lovisa Ulegård  01, Maja Allvin  00, Virva Rylander  00, Sofia Sundstedt  00
7Örgryte IS 
52.33
  
 Alexandra Schill  00, Mathilda Fogelberg  99, Judith Sjöman  99, Alva Murtoniemi-Gräbel  99
F17 1000 m stafett     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Spårvägens FK 
2:19.05
  
 Amanda Eriksson  00, Tilde Tofft  00, Saga Berneryd  99, Celina Reichardt  99
2Huddinge AIS 
2:19.93
  
 Kajsa Eriksson  00, Alva von Gerber  00, Linda Eriksson  00, Sara Hermansson  99
3Täby IS 
2:20.23
  
 Josefine Lundvall  99, Lea Andersen  00, Cornelia Alm  00, Lovisa Glavare Karlsson  99
4Västerås FK 
2:21.39
  
 Lovisa Ulegård  01, Sofia Sundstedt  00, Melina Mancuso  01, Virva Rylander  00
5Malmö AI 
2:21.81
  
 Emma Erlandsson  99, Megan Berg Nobeus  00, Alexandra Wiberg  99, Erika Wärff  00
6Örgryte IS 
2:22.29
  
 Rebecca Strand  99, Therese Nätstrand  00, Judith Sjöman  99, Alexandra Pekic  00
Mölndals AIK 
DNF
  
 Ebba Molinder  00, Frida Johansson  99, Madeleine Winberg  00, Martina Winberg  99
IF Göta Karlstad 
DQ
  
 Camilla Appel  99, Klara Hallgren  99, Linn Bäcklin  99, Lovisa Ellström  00
Heat 1
28 maj
28 maj
1Täby IS 
2:20.35
  
 Josefine Lundvall  99, Lea Andersen  00, Cornelia Alm  00, Lovisa Glavare Karlsson  99
2Örgryte IS 
2:20.69
  
 Rebecca Strand  99, Therese Nätstrand  00, Alexandra Pekic  00, Judith Sjöman  99
3Västerås FK 
2:20.91
  
 Lovisa Ulegård  01, Sofia Sundstedt  00, Melina Mancuso  01, Virva Rylander  00
4Göteborgs KIK 
2:22.84
  
 Linn Hertz Saebbö  00, Alice Kjellander  00, Anna Påsse  99, Matilda Hallström  00
5Motala AIF 
2:29.21
  
 Julia Larsson  99, Orchina Ghreibo  00, Emelina Wirebro  99, Ester Björck  99
6Turebergs FK 
2:29.71
  
 Malin Emilson  00, Leah Mc Carthy  99, Ebba Gällhagen  99, Linda Nyblom  00
Heat 2
28 maj
28 maj
1Mölndals AIK 
2:18.68
  
 Ebba Molinder  00, Frida Johansson  99, Madeleine Winberg  00, Martina Winberg  99
2Spårvägens FK 
2:19.41
  
 Amanda Eriksson  00, Tilde Tofft  00, Celina Reichardt  99, Saga Berneryd  99
3Huddinge AIS 
2:19.98
  
 Alva von Gerber  00, Linda Eriksson  00, Kajsa Eriksson  00, Sara Hermansson  99
4Gefle IF 
2:27.75
  
 Vilma Åkerman  99, Fannie Pousette  01, Louise Andersson  99, Freja Nygren  01
5Täby IS 
2:29.72
  
 Lilian Landström  00, Anna Ardbo  00, Emelie Eklund  00, Emilia Bentayeb  00
6IK Lerum FI 
2:31.25
  
 Alma Åberg  01, Madeleine Söderlund  99, Johanna Andersson  99, Sara Dahlén  00
Heat 3
28 maj
28 maj
1IF Göta Karlstad 
2:20.46
  
 Camilla Appel  99, Klara Hallgren  99, Linn Bäcklin  99, Lovisa Ellström  00
2Malmö AI 
2:22.26
  
 Emma Erlandsson  99, Megan Berg Nobeus  00, Alexandra Wiberg  99, Erika Wärff  00
3Falu IK 
2:23.90
  
 Melisa Zilic  00, Linn Svärdhagen  99, Ylwa Haglund  00, Hannah Hellbom  00
4IFK Växjö 
2:27.28
  
 Hanna Bellenby  99, Frida Bergvall  99, Freja Richardson  00, Hanna Westhoff  99
5IFK Tumba 
2:31.13
  
 Malin Eriksson  00, Pauline Otto  00, Izabella Ripsweden  00, Emelie Svensson  00
6Kongahälla AIK 
2:33.30
  
 Johanna Fors  00, Petronella Fredriksson  01, Erica Opperdoes  00, Saga Norin Johansson  00
F17 3x800 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1IFK Lidingö 
7:01.63
  
 Julia Rajan  00, Mika Söderström  99, Vilma Jonsson  99
2Trångsvikens IF 
7:10.11
  
 Maria Novak  00, Tilde Bångman  01, Hanna Näslund  00
3Täby IS 
7:10.77
  
 Lovisa Glavare Karlsson  99, Emilia Bentayeb  00, Cornelia Alm  00
4Umedalens IF 
7:27.59
  
 Ebba Olsson  99, Sandra Wikström  99, Jennifer Wikström  99
5Motala AIF 
7:34.06
  
 Ester Björck  99, Emily Fielder  00, Emelina Wirebro  99
6Hässelby SK 
7:35.51
  
 Filippa Hörnberg  00, Linnéa Sennström  00, Ztella Krywult  00
7Göteborgs KIK 
7:41.79
  
 Anna Påsse  99, Malena Ljungqvist Thoen  00, Matilda Hallström  00
8IFK Lidingö 
7:43.24
  
 Linn Alness-Borg  00, Klara Tvede-Jensen  00, Ebba Ganslandt  99
9Hammarby IF 
7:43.98
  
 Vilma Hultström  00, Siri Samuelberg  00, Lotta Laurin  99
F15 4x80 m     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Hammarby IF 
38.19
  
 Stina Gustavsson  01, Klara Rådbo  01, Siri Lindvall  01, Sira Gassama  01
2KFUM Örebro 
39.44
  
 Emily Capobianco  01, Sofie Franzén  02, Cornelia Fernsten  02, Moa Eklundh  01
3Malmö AI 
39.59
  
 Kajsa Ericsson  01, Wilma Rosenquist  01, Anja Olsson  01, Mea Gedin  01
4Täby IS 
39.62
  
 Olivia Jernhall  01, Leticia Buchli  02, Junianna Larsen Brolin  02, Amanda Finney Nilsson  01
5IFK Lidingö 
40.03
  
 Julia Sajdak  01, Filippa Andersson  01, Madeleine Aulio  02, Elisabeth Hvalgren  02
6Örgryte IS 
40.12
  
 Klara Mattsson  01, Line Söderpalm  01, Hedda Tellow  02, Sandra Jonsson Lorentsson  01
7Öresund FK 
41.60
  
 Flora Börjesson Frantzen  02, Nikki Anderberg  02, Ida Ottosson  01, Filippa Sivnert  01
Bromma IF 
DNF
  
 Filippa Wachtmeister  01, Maja Åkerström  01, Alice Bevegård  01, Hanna Wallmark  01
Heat 1
29 maj
29 maj
1Malmö AI 
39.93
  
 Kajsa Ericsson  01, Wilma Rosenquist  01, Anja Olsson  01, Mea Gedin  01
2IFK Lidingö 
40.28
  
 Julia Sajdak  01, Filippa Andersson  01, Madeleine Aulio  02, Elisabeth Hvalgren  02
3Täby IS 
40.76
  
 Mikaela Ekman  01, Ella Enander  02, Evelina Ottosson  02, Hannah Stenbeck  01
4Göteborgs KIK 
43.70
  
 Moa Kilén  01, Johanna Stübner  02, Emma Delin  01, Filippa Söderström  01
Sundsvalls FI 
DNF
  
 Nina Jacobsson  01, Elise Karlsson Torstensson  01, Lynn Thimstrand  01, Nora Agrell  01
Spårvägens FK 
DQ
  
 Nicoline Lundin  01, Agnes Ekman  01, Caroline Cedergren  02, Ella Sjöblom  02
Heat 2
29 maj
29 maj
1Täby IS 
39.88
  
 Olivia Jernhall  01, Leticia Buchli  02, Junianna Larsen Brolin  02, Amanda Finney Nilsson  01
2Örgryte IS 
40.39
  
 Klara Mattsson  01, Line Söderpalm  01, Hedda Tellow  02, Sandra Jonsson Lorentsson  01
3Huddinge AIS 
40.92
  
 Mariam Barrow  01, Sofie Hedman  02, Ella Hagman  02, Sarah Karlsson  01
4IK Lerum FI 
41.34
  
 Cornelia Lindberg  01, Ebba Hager  01, Ella Darrell  01, Ronja Bökmark  01
5Upsala IF 
42.24
  
 Sigrid Karlsson  01, Moa Boström Müssener  01, Alva Wolwan  01, Ebba Brunvall  02
6Bromma IF 
42.58
  
 Maja Bergared  02, Camilla Gyllenberg  01, Kajsa Thorselius  01, Cecilia Nybleus  02
7IFK Lidingö 
43.91
  
 Vendela Wahlberg  02, Sara Svalberg  02, Amanda Wictorin  01, Annasara Tunelli  01
Heat 3
29 maj
29 maj
1Hammarby IF 
38.82
  
 Stina Gustavsson  01, Klara Rådbo  01, Siri Lindvall  01, Sira Gassama  01
2KFUM Örebro 
39.91
  
 Emily Capobianco  01, Sofie Franzén  02, Cornelia Fernsten  02, Moa Eklundh  01
3Bromma IF 
40.55
  
 Filippa Wachtmeister  01, Maja Åkerström  01, Alice Bevegård  01, Hanna Wallmark  01
4IF Kville 
41.90
  
 Alfrida Kilvik  01, Mathilda Hammarqvist  01, Sofia Overgaard  01, Hilda Gyldén  01
5Hässelby SK 
43.29
  
 Amanda Barasciutti  01, Hedda Tangfelt  02, Sofia Boman  02, Jasmin Blomberg  01
6Danderyds SK 
43.96
  
 Jeanne Lindestam  01, Saga Brodin  02, Ebba Turén  02, Clara Saks  01
7Spårvägens FK 
44.10
  
 Alicia Karell  01, Celine Axman  01, Chloé Elhouar  02, Melina Gustafson  01
Heat 4
29 maj
29 maj
1Öresund FK 
41.33
  
 Flora Börjesson Frantzen  02, Nikki Anderberg  02, Ida Ottosson  01, Filippa Sivnert  01
2Hässelby SK 
41.80
  
 Shila Fathli  01, Lovisa Bivstedt  01, Isabell Lindgren  01, Linnéa Johansson  02
3Hammarby IF 
41.86
  
 Åsa Trosell  02, Tilda Kapell  01, Molly Freeman  02, Ella Raud  01
4Hellas FK 
41.93
  
 Sara Franzén  01, Bilge Kaya  02, Elisabeth Getahun  01, Draina Kintu  02
5Spårvägens FK 
43.24
  
 Selma Nilsson  01, Isabelle Ribbing  02, Liva Gustavsson  01, Lisa Ekenberg  01
6IF Göta Karlstad 
43.34
  
 Kira Rotevatn  01, Maja Karlsson  01, Emmy Jansson  02, Olivia Österling Strömstedt  01
7Mälarhöjdens IK 
43.90
  
 Agnes  Erlingsson   01, Moa Lundmark  01, Elise Legzdins  02, Josefin Wikfeldt  02
F15 3x800 m     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Västerås FK 
7:06.33
  
 Elsa Wallenius  01, Emma Danarp  01, Hilda Lindberg  01
2Sävedalens AIK 
7:07.38
  
 Julia Nielsen  01, Wilma Nielsen  01, Gaël De Coninck  01
3IFK Lidingö 
7:25.69
  
 Elisabeth Hvalgren  02, Julia Arnhult  01, Alva Hardeberg  01
4Bromma IF 
7:38.53
  
 Hedda Mejer  01, Kajsa Thorselius  01, Sara Hallesius  02
5Turebergs FK 
7:40.24
  
 Maja Sund  01, Johanna Fallberg  01, Alice Berg  02
6Spårvägens FK 
7:45.43
  
 Vera Sjöberg  01, Melina Gustafson  01, Liva Gustavsson  01
7IK Lerum FI 
7:57.26
  
 Ebba Hager  01, Linnea Pihl  01, Ella Darrell  01
8IFK Lidingö 
8:04.37
  
 Elsa Preber  02, Jenny Österback  01, Annasara Tunelli  01
9IF Kville 
8:04.45
  
 Mathilda Hammarqvist  01, Josefin Hansson  01, Sofia Overgaard  01
10Malmö AI 
8:09.01
  
 Tuva Nilsson  02, Ebba André  01, Helena Cronstedt  01
11IF Göta Karlstad 
8:10.06
  
 Emelie Moberg  01, Carolina Djupfält  01, Felicia Lindahl  01