15.6
15.6
8.6
8.6
6.6
15.6
3.6
11.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
13.6
14.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
10.6
10.6
8.6
13.6
13.6
13.6
8.6
13.6
13.6
6.6
6.6
10.6
10.6
12.6
10.6
12.6
12.6
12.6
10.6
10.6
10.6
10.6
9.6
3.6
1.6
30.5
12‐13.6
13.6
12‐13.6
3.6
5.6
2.6
2.6
5‐6.6
11.6
10.6
29.5
6.6
8.6
7.6
7.6
9.6
8.6
8.6
8.6
7.6
6.6
9.6
5.6
6.6
5‐6.6
3.6
9.6
8.6
8.6
8.6
8.6
7.6
6.6
6.6
5.6
31.5
29.5
23.5
2.6
8.6
6.6
5‐6.6
5.6
6.6
6.6
3.6
3.6
25.5
5.6
6.6
6.6
6.6
6.6
6.6
Arena: Jordbro industriområde   Arrangör: FK Studenterna
Tävlande: 60 (35+25)   Starter: 60 (35+25)
Män
M Halvmaraton     


Final A

Final

1Heshlu Andemariam
1:06:11
Keep Up RC
1:06:11
PB
  
2Daniel Berggren
Daniel Berggren 87, Strömstad LK
1:07:13
Strömstad LK
1:07:13
PB
  
3Kristofer Låås
1:07:36
Keep Up RC
1:07:36
SB
  
4Isak Hellström
1:07:47
FK Studenterna
1:07:47
PB
  
5Joacim Lantz
1:08:01
Ockelbo SK
1:08:01
SB
  
6Linus Hultegård
1:08:38
Sävedalens AIK
1:08:38
SB
  
7Marcus Åberg
1:09:03
IF Tjalve
1:09:03
SB
  
8Niklas Henningsson
1:09:46
Sundbybergs IK
1:09:46
PB
  
9Elov Olsson
1:09:47
Ockelbo SK
1:09:47
PB
  
10Martin Holm
Martin Holm 84, Studenterna
1:09:51
FK Studenterna
1:09:51
SB
  
11Nils Spetz
Nils Spetz 91, Spårvägen
1:09:51
Spårvägens FK
1:09:51
SB
  
12Erik Lagerlöf
Erik Lagerlöf 97, Terrible Tuesday
1:10:32
Terrible Tuesdays TC
1:10:32
PB
  
13Andreas Lundegård
1:11:08
FK Studenterna
1:11:08
PB
  
14Oliver Wykman
1:12:15
Högby IF
1:12:15
PB
  
15Albin Lillieström
1:12:19
Malungs OK Skogsmårdarna
1:12:19
PB
  
16Hannes Bjernhagen
1:12:27
Fredrikshofs FIF
1:12:27
=PB
  
17Joakim Thelin
1:12:36
Upsala IF
1:12:36
PB
  
18Alexander Lindskog
1:12:46
Hemlingby LK
1:12:46
PB
  
19Christoffer Hiding
1:13:05
Fredrikshofs FIF
1:13:05
PB
  
20Christoffer Lundgren BjörnqvistKatrineholms SK
1:14:26
PB
  
Ted Armgren
DNF
Dalasjö IK Framåt
DNF
  
John Börjesson
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
M Maraton     


Final A

Final

1Klas Johansson
Klas Johansson 80, Vegan Runners
2:20:35
Vegan Runners IK
2:20:35
PB
  
2Andreas McConville
2:20:53
FK Studenterna
2:20:53
SB
  
3Nuray Yassin
2:22:57
Hälle IF
2:22:57
PB
  
4Molle Olson
Molle Olson 93, Källbotten
2:29:49
Källbottens IK
2:29:49
PB
  
5Rickard BäckströmHälle IF
2:31:21
PB
  
6Björn Morén
2:31:33
IK Akele
2:31:33
SB
  
7Josef Hamber
2:31:42
IS Göta
2:31:42
SB
  
8Olof Simann
2:32:32
Majornas IK
2:32:32
PB
  
9Nils Wetterberg
2:32:58
IS Göta
2:32:58
PB
  
10Alexander Berg Rendahl
2:34:08
FK Studenterna
2:34:08
PB
  
11Erik Olofsson
Erik Olofsson 79, Mantra Sport
2:37:45
IF Mantra Sport
2:37:45
PB
  
12Johan Ställberg
2:41:12
Tullinge SK
2:41:12
SB
  
Erik Landström
DNF
Björnstorps IF
DNF
  
Mellantider
M 35 km     


Final A

Final

Klas Johansson
Klas Johansson 80, Vegan Runners
1:57
Vegan Runners IK
1:57
  
Andreas McConville
1:57
FK Studenterna
1:57
  
Nuray Yassin
1:58
Hälle IF
1:58
  
Molle Olson
Molle Olson 93, Källbotten
2:05
Källbottens IK
2:05
  
Rickard BäckströmHälle IF
2:05
  
Björn MorénIK Akele
2:05
  
Olof Simann
2:05
Majornas IK
2:05
  
Josef Hamber
2:06
IS Göta
2:06
  
Nils Wetterberg
2:06
IS Göta
2:06
  
Alexander Berg RendahlFK Studenterna
2:08
  
Erik Landström
2:10
Björnstorps IF
2:10
  
Erik Olofsson
Erik Olofsson 79, Mantra Sport
2:11
IF Mantra Sport
2:11
  
Johan Ställberg
2:11
Tullinge SK
2:11
  
Mellantider
M 40 km     


Final A

Final

Klas Johansson
Klas Johansson 80, Vegan Runners
2:12:56
Vegan Runners IK
2:12:56
  
Andreas McConville
2:12:58
FK Studenterna
2:12:58
  
Nuray Yassin
2:15:19
Hälle IF
2:15:19
  
Molle Olson
Molle Olson 93, Källbotten
2:22:01
Källbottens IK
2:22:01
  
Rickard BäckströmHälle IF
2:22:55
  
Björn Morén
2:23:14
IK Akele
2:23:14
  
Josef Hamber
2:23:42
IS Göta
2:23:42
  
Olof Simann
2:23:49
Majornas IK
2:23:49
  
Nils Wetterberg
2:24:29
IS Göta
2:24:29
  
Alexander Berg Rendahl
2:25:59
FK Studenterna
2:25:59
  
Erik Olofsson
Erik Olofsson 79, Mantra Sport
2:29:30
IF Mantra Sport
2:29:30
  
Johan Ställberg
2:31:26
Tullinge SK
2:31:26
  
Mellantider
M 5 km     


Final A

Final

Heshlu Andemariam
15:44
Keep Up RC
15:44
PB
  
Kristofer Låås
15:48
Keep Up RC
15:48
PB
  
Joacim Lantz
16:00
Ockelbo SK
16:00
PB
  
Daniel Berggren
Daniel Berggren 87, Strömstad LK
16:08
Strömstad LK
16:08
PB
  
Linus Hultegård
16:08
Sävedalens AIK
16:08
  
Isak Hellström
16:13
FK Studenterna
16:13
PB
  
Marcus Åberg
16:13
IF Tjalve
16:13
PB
  
Nils Spetz
Nils Spetz 91, Spårvägen
16:17
Spårvägens FK
16:17
PB
  
Nuray Yassin
16:32
Hälle IF
16:32
PB
  
Niklas Henningsson
16:47
Sundbybergs IK
16:47
PB
  
Elov Olsson
16:47
Ockelbo SK
16:47
PB
  
Albin Lillieström
16:47
Malungs OK Skogsmårdarna
16:47
PB
  
Ted Armgren
16:47
Dalasjö IK Framåt
16:47
PB
  
Klas Johansson
Klas Johansson 80, Vegan Runners
16:47
Vegan Runners IK
16:47
PB
  
Andreas McConville
16:47
FK Studenterna
16:47
PB
  
Martin Holm
Martin Holm 84, Studenterna
16:48
FK Studenterna
16:48
PB
  
Andreas Lundegård
16:48
FK Studenterna
16:48
PB
  
John Börjesson
16:48
Spårvägens FK
16:48
  
Alexander Lindskog
16:49
Hemlingby LK
16:49
PB
  
Hannes Bjernhagen
16:50
Fredrikshofs FIF
16:50
PB
  
Erik Lagerlöf
Erik Lagerlöf 97, Terrible Tuesday
16:52
Terrible Tuesdays TC
16:52
PB
  
Oliver Wykman
17:06
Högby IF
17:06
PB
  
Joakim Thelin
17:07
Upsala IF
17:07
PB
  
Christoffer Hiding
17:15
Fredrikshofs FIF
17:15
PB
  
Rickard BäckströmHälle IF
17:31
PB
  
Björn Morén
17:31
IK Akele
17:31
PB
  
Nils Wetterberg
17:44
IS Göta
17:44
PB
  
Molle Olson
Molle Olson 93, Källbotten
17:45
Källbottens IK
17:45
PB
  
Erik Landström
17:45
Björnstorps IF
17:45
PB
  
Josef Hamber
17:47
IS Göta
17:47
PB
  
Olof Simann
17:47
Majornas IK
17:47
PB
  
Christoffer Lundgren BjörnqvistKatrineholms SK
18:00
PB
  
Johan Ställberg
18:22
Tullinge SK
18:22
PB
  
Alexander Berg Rendahl
18:30
FK Studenterna
18:30
PB
  
Erik Olofsson
Erik Olofsson 79, Mantra Sport
18:30
IF Mantra Sport
18:30
PB
  
Mellantider
M 10 km     


Final A

Final

Heshlu Andemariam
31:14
Keep Up RC
31:14
  
Kristofer Låås
31:53
Keep Up RC
31:53
SB
  
Daniel Berggren
Daniel Berggren 87, Strömstad LK
31:54
Strömstad LK
31:54
SB
  
Linus Hultegård
31:56
Sävedalens AIK
31:56
SB
  
Joacim Lantz
31:59
Ockelbo SK
31:59
PB
  
Isak Hellström
32:13
FK Studenterna
32:13
  
Marcus Åberg
32:41
IF Tjalve
32:41
  
Nuray Yassin
32:45
Hälle IF
32:45
PB
  
John Börjesson
33:15
Spårvägens FK
33:15
SB
  
Klas Johansson
Klas Johansson 80, Vegan Runners
33:15
Vegan Runners IK
33:15
SB
  
Andreas McConville
33:15
FK Studenterna
33:15
PB
  
Niklas Henningsson
33:16
Sundbybergs IK
33:16
  
Martin Holm
Martin Holm 84, Studenterna
33:16
FK Studenterna
33:16
SB
  
Nils Spetz
Nils Spetz 91, Spårvägen
33:16
Spårvägens FK
33:16
  
Elov Olsson
33:17
Ockelbo SK
33:17
PB
  
Andreas Lundegård
33:24
FK Studenterna
33:24
SB
  
Erik Lagerlöf
Erik Lagerlöf 97, Terrible Tuesday
33:42
Terrible Tuesdays TC
33:42
SB
  
Ted Armgren
33:42
Dalasjö IK Framåt
33:42
SB
  
Alexander Lindskog
33:48
Hemlingby LK
33:48
PB
  
Hannes Bjernhagen
33:50
Fredrikshofs FIF
33:50
PB
  
Albin Lillieström
34:08
Malungs OK Skogsmårdarna
34:08
PB
  
Oliver Wykman
34:14
Högby IF
34:14
PB
  
Joakim Thelin
34:14
Upsala IF
34:14
  
Christoffer Hiding
34:27
Fredrikshofs FIF
34:27
SB
  
Rickard BäckströmHälle IF
35:02
PB
  
Björn Morén
35:02
IK Akele
35:02
PB
  
Molle Olson
Molle Olson 93, Källbotten
35:20
Källbottens IK
35:20
PB
  
Nils Wetterberg
35:21
IS Göta
35:21
PB
  
Erik Landström
35:21
Björnstorps IF
35:21
PB
  
Josef Hamber
35:22
IS Göta
35:22
PB
  
Olof Simann
35:22
Majornas IK
35:22
PB
  
Christoffer Lundgren BjörnqvistKatrineholms SK
35:31
PB
  
Alexander Berg Rendahl
36:34
FK Studenterna
36:34
PB
  
Johan Ställberg
36:40
Tullinge SK
36:40
PB
  
Erik Olofsson
Erik Olofsson 79, Mantra Sport
36:51
IF Mantra Sport
36:51
  
Mellantider
M 15 km     


Final A

Final

Heshlu Andemariam
46:55
Keep Up RC
46:55
PB
  
Daniel Berggren
Daniel Berggren 87, Strömstad LK
47:52
Strömstad LK
47:52
PB
  
Kristofer Låås
47:52
Keep Up RC
47:52
PB
  
Isak Hellström
48:16
FK Studenterna
48:16
PB
  
Joacim Lantz
48:16
Ockelbo SK
48:16
PB
  
Linus Hultegård
48:16
Sävedalens AIK
48:16
PB
  
Marcus Åberg
49:00
IF Tjalve
49:00
PB
  
Nuray Yassin
49:17
Hälle IF
49:17
PB
  
Niklas Henningsson
49:47
Sundbybergs IK
49:47
PB
  
Elov Olsson
49:47
Ockelbo SK
49:47
PB
  
Martin Holm
Martin Holm 84, Studenterna
49:47
FK Studenterna
49:47
PB
  
Nils Spetz
Nils Spetz 91, Spårvägen
49:47
Spårvägens FK
49:47
PB
  
John Börjesson
49:47
Spårvägens FK
49:47
PB
  
Klas Johansson
Klas Johansson 80, Vegan Runners
49:47
Vegan Runners IK
49:47
PB
  
Andreas McConville
49:47
FK Studenterna
49:47
PB
  
Andreas Lundegård
50:28
FK Studenterna
50:28
PB
  
Erik Lagerlöf
Erik Lagerlöf 97, Terrible Tuesday
50:31
Terrible Tuesdays TC
50:31
PB
  
Hannes Bjernhagen
51:13
Fredrikshofs FIF
51:13
PB
  
Alexander Lindskog
51:14
Hemlingby LK
51:14
PB
  
Ted Armgren
51:16
Dalasjö IK Framåt
51:16
PB
  
Oliver Wykman
51:30
Högby IF
51:30
PB
  
Albin Lillieström
51:30
Malungs OK Skogsmårdarna
51:30
PB
  
Joakim Thelin
51:30
Upsala IF
51:30
PB
  
Christoffer Hiding
51:50
Fredrikshofs FIF
51:50
PB
  
Rickard BäckströmHälle IF
52:33
PB
  
Björn Morén
52:33
IK Akele
52:33
PB
  
Molle Olson
Molle Olson 93, Källbotten
52:53
Källbottens IK
52:53
PB
  
Josef Hamber
53:11
IS Göta
53:11
PB
  
Olof Simann
53:11
Majornas IK
53:11
PB
  
Nils Wetterberg
53:11
IS Göta
53:11
PB
  
Erik Landström
53:11
Björnstorps IF
53:11
PB
  
Christoffer Lundgren BjörnqvistKatrineholms SK
53:12
PB
  
Alexander Berg Rendahl
54:40
FK Studenterna
54:40
PB
  
Johan Ställberg
54:49
Tullinge SK
54:49
PB
  
Erik Olofsson
Erik Olofsson 79, Mantra Sport
55:21
IF Mantra Sport
55:21
PB
  
Mellantider
M 20 km     


Final A

Final

Heshlu Andemariam
1:02:48
Keep Up RC
1:02:48
PB
  
Daniel Berggren
Daniel Berggren 87, Strömstad LK
1:03:49
Strömstad LK
1:03:49
PB
  
Kristofer Låås
1:04:11
Keep Up RC
1:04:11
PB
  
Isak Hellström
1:04:24
FK Studenterna
1:04:24
PB
  
Joacim Lantz
1:04:36
Ockelbo SK
1:04:36
PB
  
Linus Hultegård
1:05:04
Sävedalens AIK
1:05:04
PB
  
Marcus Åberg
1:05:31
IF Tjalve
1:05:31
PB
  
Nuray Yassin
1:05:48
Hälle IF
1:05:48
PB
  
Niklas Henningsson
1:06:18
Sundbybergs IK
1:06:18
PB
  
Elov Olsson
1:06:18
Ockelbo SK
1:06:18
PB
  
Martin Holm
Martin Holm 84, Studenterna
1:06:18
FK Studenterna
1:06:18
PB
  
John Börjesson
1:06:18
Spårvägens FK
1:06:18
PB
  
Klas Johansson
Klas Johansson 80, Vegan Runners
1:06:18
Vegan Runners IK
1:06:18
PB
  
Andreas McConville
1:06:18
FK Studenterna
1:06:18
PB
  
Nils Spetz
Nils Spetz 91, Spårvägen
1:06:19
Spårvägens FK
1:06:19
PB
  
Erik Lagerlöf
Erik Lagerlöf 97, Terrible Tuesday
1:07:06
Terrible Tuesdays TC
1:07:06
PB
  
Andreas Lundegård
1:07:37
FK Studenterna
1:07:37
PB
  
Hannes Bjernhagen
1:08:44
Fredrikshofs FIF
1:08:44
PB
  
Oliver Wykman
1:08:46
Högby IF
1:08:46
PB
  
Albin Lillieström
1:08:46
Malungs OK Skogsmårdarna
1:08:46
PB
  
Joakim Thelin
1:08:50
Upsala IF
1:08:50
PB
  
Alexander Lindskog
1:09:02
Hemlingby LK
1:09:02
PB
  
Christoffer Hiding
1:09:22
Fredrikshofs FIF
1:09:22
PB
  
Rickard BäckströmHälle IF
1:10:01
PB
  
Björn Morén
1:10:06
IK Akele
1:10:06
PB
  
Molle Olson
Molle Olson 93, Källbotten
1:10:30
Källbottens IK
1:10:30
PB
  
Christoffer Lundgren BjörnqvistKatrineholms SK
1:10:47
PB
  
Josef Hamber
1:11:00
IS Göta
1:11:00
PB
  
Olof Simann
1:11:00
Majornas IK
1:11:00
PB
  
Nils Wetterberg
1:11:01
IS Göta
1:11:01
PB
  
Erik Landström
1:11:04
Björnstorps IF
1:11:04
PB
  
Alexander Berg Rendahl
1:12:57
FK Studenterna
1:12:57
PB
  
Johan Ställberg
1:13:22
Tullinge SK
1:13:22
PB
  
Erik Olofsson
Erik Olofsson 79, Mantra Sport
1:14:19
IF Mantra Sport
1:14:19
PB
  
Mellantider
M 25 km     


Final A

Final

Nuray Yassin
1:22:48
Hälle IF
1:22:48
PB
  
Klas Johansson
Klas Johansson 80, Vegan Runners
1:22:53
Vegan Runners IK
1:22:53
PB
  
Andreas McConville
1:22:53
FK Studenterna
1:22:53
PB
  
Rickard BäckströmHälle IF
1:27:41
PB
  
Björn Morén
1:27:51
IK Akele
1:27:51
PB
  
Molle Olson
Molle Olson 93, Källbotten
1:28:21
Källbottens IK
1:28:21
PB
  
Josef Hamber
1:28:52
IS Göta
1:28:52
PB
  
Olof Simann
1:28:52
Majornas IK
1:28:52
PB
  
Nils Wetterberg
1:28:52
IS Göta
1:28:52
PB
  
Erik Landström
1:29:18
Björnstorps IF
1:29:18
PB
  
Alexander Berg Rendahl
1:31:16
FK Studenterna
1:31:16
PB
  
Johan Ställberg
1:31:54
Tullinge SK
1:31:54
PB
  
Erik Olofsson
Erik Olofsson 79, Mantra Sport
1:33:09
IF Mantra Sport
1:33:09
PB
  
Mellantider
M Halvmaraton     


Final A

Final

Nuray Yassin
1:09:30
Hälle IF
1:09:30
SB
  
Klas Johansson
Klas Johansson 80, Vegan Runners
1:09:55
Vegan Runners IK
1:09:55
SB
  
Andreas McConville
1:09:55
FK Studenterna
1:09:55
SB
  
Rickard BäckströmHälle IF
1:13:52
SB
  
Molle Olson
Molle Olson 93, Källbotten
1:14:19
Källbottens IK
1:14:19
PB
  
Josef Hamber
1:14:49
IS Göta
1:14:49
SB
  
Olof Simann
1:14:49
Majornas IK
1:14:49
SB
  
Björn Morén
1:14:52
IK Akele
1:14:52
SB
  
Erik Landström
1:15:00
Björnstorps IF
1:15:00
PB
  
Nils Wetterberg
1:17:00
IS Göta
1:17:00
SB
  
Alexander Berg Rendahl
1:17:00
FK Studenterna
1:17:00
PB
  
Johan Ställberg
1:17:23
Tullinge SK
1:17:23
SB
  
Erik Olofsson
Erik Olofsson 79, Mantra Sport
1:17:53
IF Mantra Sport
1:17:53
SB
  
Mellantider
M 30 km     


Final A

Final

Klas Johansson
Klas Johansson 80, Vegan Runners
1:39:23
Vegan Runners IK
1:39:23
PB
  
Andreas McConville
1:39:23
FK Studenterna
1:39:23
PB
  
Nuray Yassin
1:40:16
Hälle IF
1:40:16
PB
  
Rickard BäckströmHälle IF
1:45:42
PB
  
Molle Olson
Molle Olson 93, Källbotten
1:46:02
Källbottens IK
1:46:02
PB
  
Björn Morén
1:46:04
IK Akele
1:46:04
PB
  
Nils Wetterberg
1:46:42
IS Göta
1:46:42
PB
  
Olof Simann
1:46:52
Majornas IK
1:46:52
PB
  
Josef Hamber
1:46:54
IS Göta
1:46:54
PB
  
Erik Landström
1:48:07
Björnstorps IF
1:48:07
PB
  
Alexander Berg Rendahl
1:49:22
FK Studenterna
1:49:22
PB
  
Johan Ställberg
1:50:49
Tullinge SK
1:50:49
PB
  
Erik Olofsson
Erik Olofsson 79, Mantra Sport
1:51:55
IF Mantra Sport
1:51:55
PB
  
Kvinnor
K Halvmaraton     


Final A

Final

1Linnéa Sennström
1:15:00
Hässelby SK
1:15:00
PB
  
2Camilla Elofsson
1:15:47
Huddinge AIS
1:15:47
PB
  
3Leonie Balter
Leonie Balter 91, Studenterna
1:16:27
FK Studenterna
1:16:27
PB
  
4Åsa Wiklund
Åsa Wiklund 88, Trångsviken
1:17:32
Trångsvikens IF
1:17:32
PB
  
5Charlotte Andersson
1:17:42
IFK Umeå
1:17:42
SB
  
6Johanna Anvell
1:18:00
Mölndals AIK
1:18:00
PB
  
7Weronika Brzuchalska
1:18:18
FK Studenterna
1:18:18
PB
  
8Johanna Bäcklund
1:18:23
Runacademy IF
1:18:23
SB
  
9Malin Skoog
Malin Skoog 88, IFK Umeå
1:18:26
IFK Umeå
1:18:26
PB
  
10Liduina van Sitteren
1:19:02
Örebro AIK
1:19:02
SB
  
11Sophia Sundberg
Sophia Sundberg 84, Vegan Runners
1:19:04
Vegan Runners IK
1:19:04
PB
  
12Hanna Kumlin
1:19:07
Örgryte IS
1:19:07
PB
  
13Erica Lech
Erica Lech 77, Örebro AIK
1:19:07
Örebro AIK
1:19:07
SB
  
14Fanny Schulstad
Fanny Schulstad 88, KFUM Örebro
1:20:50
KFUM Örebro
1:20:50
SB
  
15Malin Gibrand
Malin Gibrand 81, Studenterna
1:21:28
FK Studenterna
1:21:28
SB
  
16Josefin Gerdevåg
1:22:09
KFUM Örebro
1:22:09
SB
  
17Elmina Saksi
1:22:24
IF Tjalve
1:22:24
PB
  
18Nikita Steiner
1:22:31
Hässelby SK
1:22:31
PB
  
19Jenny Rutström
1:22:48
Öbacka LK
1:22:48
SB
  
20Emilia Brangefält
1:22:51
Västerås FK
1:22:51
PB
  
Helena Bjälkemo
Helena Bjälkemo 81, Terrible Tuesday
DNF
Terrible Tuesdays TC
DNF
  
Sanna Mustonen
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Louise Wiker
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Carolina WikströmLK Roslagen
DNF
  
K Maraton     


Final A

Final

Frida MicholdIK Akele
DNF
  
Mellantider
K 5 km     


Final A

Final

Carolina WikströmLK Roslagen
16:49
PB
  
Sanna Mustonen
17:24
Hässelby SK
17:24
PB
  
Camilla Elofsson
17:41
Huddinge AIS
17:41
PB
  
Linnéa Sennström
17:46
Hässelby SK
17:46
PB
  
Charlotte Andersson
17:47
IFK Umeå
17:47
  
Malin Skoog
Malin Skoog 88, IFK Umeå
18:22
IFK Umeå
18:22
  
Leonie Balter
Leonie Balter 91, Studenterna
18:29
FK Studenterna
18:29
PB
  
Åsa Wiklund
Åsa Wiklund 88, Trångsviken
18:29
Trångsvikens IF
18:29
PB
  
Weronika Brzuchalska
18:29
FK Studenterna
18:29
PB
  
Hanna Kumlin
18:29
Örgryte IS
18:29
PB
  
Johanna Bäcklund
18:30
Runacademy IF
18:30
PB
  
Helena Bjälkemo
Helena Bjälkemo 81, Terrible Tuesday
18:33
Terrible Tuesdays TC
18:33
PB
  
Sophia Sundberg
Sophia Sundberg 84, Vegan Runners
18:36
Vegan Runners IK
18:36
PB
  
Louise Wiker
18:40
Hässelby SK
18:40
PB
  
Johanna Anvell
18:53
Mölndals AIK
18:53
PB
  
Liduina van Sitteren
18:53
Örebro AIK
18:53
  
Erica Lech
Erica Lech 77, Örebro AIK
18:53
Örebro AIK
18:53
PB
  
Elmina Saksi
18:53
IF Tjalve
18:53
PB
  
Nikita Steiner
18:53
Hässelby SK
18:53
PB
  
Fanny Schulstad
Fanny Schulstad 88, KFUM Örebro
19:03
KFUM Örebro
19:03
PB
  
Jenny Rutström
19:04
Öbacka LK
19:04
PB
  
Malin Gibrand
Malin Gibrand 81, Studenterna
19:11
FK Studenterna
19:11
PB
  
Josefin Gerdevåg
19:11
KFUM Örebro
19:11
PB
  
Emilia Brangefält
19:11
Västerås FK
19:11
PB
  
Frida Michold
20:36
IK Akele
20:36
PB
  
Mellantider
K 10 km     


Final A

Final

Carolina WikströmLK Roslagen
33:16
  
Sanna Mustonen
35:18
Hässelby SK
35:18
  
Linnéa Sennström
35:24
Hässelby SK
35:24
  
Camilla Elofsson
35:24
Huddinge AIS
35:24
PB
  
Charlotte Andersson
36:02
IFK Umeå
36:02
SB
  
Leonie Balter
Leonie Balter 91, Studenterna
36:39
FK Studenterna
36:39
PB
  
Johanna Bäcklund
36:40
Runacademy IF
36:40
  
Weronika Brzuchalska
36:41
FK Studenterna
36:41
PB
  
Malin Skoog
Malin Skoog 88, IFK Umeå
36:41
IFK Umeå
36:41
SB
  
Åsa Wiklund
Åsa Wiklund 88, Trångsviken
36:42
Trångsvikens IF
36:42
PB
  
Hanna Kumlin
37:21
Örgryte IS
37:21
SB
  
Sophia Sundberg
Sophia Sundberg 84, Vegan Runners
37:39
Vegan Runners IK
37:39
PB
  
Louise Wiker
37:42
Hässelby SK
37:42
  
Johanna Anvell
37:48
Mölndals AIK
37:48
SB
  
Liduina van Sitteren
37:48
Örebro AIK
37:48
SB
  
Erica Lech
Erica Lech 77, Örebro AIK
37:48
Örebro AIK
37:48
SB
  
Fanny Schulstad
Fanny Schulstad 88, KFUM Örebro
38:01
KFUM Örebro
38:01
  
Elmina Saksi
38:18
IF Tjalve
38:18
PB
  
Malin Gibrand
Malin Gibrand 81, Studenterna
38:19
FK Studenterna
38:19
SB
  
Nikita Steiner
38:29
Hässelby SK
38:29
SB
  
Jenny Rutström
38:29
Öbacka LK
38:29
SB
  
Josefin Gerdevåg
38:38
KFUM Örebro
38:38
SB
  
Emilia Brangefält
38:46
Västerås FK
38:46
SB
  
Frida Michold
41:00
IK Akele
41:00
SB
  
Mellantider
K 15 km     


Final A

Final

Linnéa Sennström
53:12
Hässelby SK
53:12
PB
  
Camilla Elofsson
53:30
Huddinge AIS
53:30
PB
  
Charlotte Andersson
54:46
IFK Umeå
54:46
PB
  
Leonie Balter
Leonie Balter 91, Studenterna
54:48
FK Studenterna
54:48
PB
  
Åsa Wiklund
Åsa Wiklund 88, Trångsviken
55:00
Trångsvikens IF
55:00
PB
  
Weronika Brzuchalska
55:14
FK Studenterna
55:14
PB
  
Johanna Bäcklund
55:20
Runacademy IF
55:20
PB
  
Malin Skoog
Malin Skoog 88, IFK Umeå
55:27
IFK Umeå
55:27
PB
  
Johanna Anvell
56:06
Mölndals AIK
56:06
PB
  
Hanna Kumlin
56:12
Örgryte IS
56:12
PB
  
Liduina van Sitteren
56:30
Örebro AIK
56:30
PB
  
Sophia Sundberg
Sophia Sundberg 84, Vegan Runners
56:30
Vegan Runners IK
56:30
PB
  
Erica Lech
Erica Lech 77, Örebro AIK
56:30
Örebro AIK
56:30
PB
  
Fanny Schulstad
Fanny Schulstad 88, KFUM Örebro
57:20
KFUM Örebro
57:20
PB
  
Malin Gibrand
Malin Gibrand 81, Studenterna
57:43
FK Studenterna
57:43
PB
  
Elmina Saksi
58:05
IF Tjalve
58:05
PB
  
Josefin Gerdevåg
58:16
KFUM Örebro
58:16
PB
  
Jenny Rutström
58:23
Öbacka LK
58:23
PB
  
Nikita Steiner
58:33
Hässelby SK
58:33
PB
  
Emilia Brangefält
58:34
Västerås FK
58:34
PB
  
Frida Michold
1:02:01
IK Akele
1:02:01
PB
  
Mellantider
K 20 km     


Final A

Final

Linnéa Sennström
1:11:05
Hässelby SK
1:11:05
PB
  
Camilla Elofsson
1:11:54
Huddinge AIS
1:11:54
PB
  
Leonie Balter
Leonie Balter 91, Studenterna
1:12:45
FK Studenterna
1:12:45
PB
  
Charlotte Andersson
1:13:34
IFK Umeå
1:13:34
PB
  
Åsa Wiklund
Åsa Wiklund 88, Trångsviken
1:13:37
Trångsvikens IF
1:13:37
PB
  
Johanna Anvell
1:14:13
Mölndals AIK
1:14:13
PB
  
Weronika Brzuchalska
1:14:13
FK Studenterna
1:14:13
PB
  
Johanna Bäcklund
1:14:19
Runacademy IF
1:14:19
PB
  
Malin Skoog
Malin Skoog 88, IFK Umeå
1:14:22
IFK Umeå
1:14:22
PB
  
Sophia Sundberg
Sophia Sundberg 84, Vegan Runners
1:15:15
Vegan Runners IK
1:15:15
PB
  
Hanna Kumlin
1:15:15
Örgryte IS
1:15:15
PB
  
Erica Lech
Erica Lech 77, Örebro AIK
1:15:15
Örebro AIK
1:15:15
PB
  
Liduina van Sitteren
1:15:16
Örebro AIK
1:15:16
PB
  
Fanny Schulstad
Fanny Schulstad 88, KFUM Örebro
1:16:46
KFUM Örebro
1:16:46
PB
  
Malin Gibrand
Malin Gibrand 81, Studenterna
1:17:12
FK Studenterna
1:17:12
PB
  
Josefin Gerdevåg
1:17:59
KFUM Örebro
1:17:59
PB
  
Elmina Saksi
1:18:07
IF Tjalve
1:18:07
PB
  
Nikita Steiner
1:18:17
Hässelby SK
1:18:17
PB
  
Jenny Rutström
1:18:33
Öbacka LK
1:18:33
PB
  
Emilia Brangefält
1:18:34
Västerås FK
1:18:34
PB
  
Frida Michold
1:21:55
IK Akele
1:21:55
PB
  
Mellantider
K 25 km     


Final A

Final

Frida Michold
1:42:37
IK Akele
1:42:37
PB
  
Mellantider
K Halvmaraton     


Final A

Final

Frida Michold
1:26:25
IK Akele
1:26:25
SB