21.9
5.10
2.10
15.9
1.10
1.10
5.10
25.9
10.9
1.10
17.9
6.8
1.10
4.10
9.7
28.9
17.6
23‐24.9
1.10
25.9
25.9
25.9
18.9
21.9
17.9
2.10
3.10
3.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
29.9
26.9
25.9
18.9
13.8
2.10
2.10
24.9
1.10
28.9
1.10
2.10
25.9
18.9
8.9
2.10
2.10
2.10
1.10
1.10
1.10
1.10
24.9
18.9
5.9
30.7
29.9
3.9
3.9
6.9
27.9
28.9
11.9
12.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
Arena: Edsbergs Sportfält   Arrangör: Turebergs FK

Män
M 10 km väg     


Final A

Final

1John Kingstedt
33:26
Huddinge AIS
33:26
  
2Otto Kingstedt
33:30
Huddinge AIS
33:30
SB
  
2Martin SvanborgBromma IF
37:43
PB
  
3Fredrik Billström
38:19
FK Studenterna
38:19
PB
  
3Markus Romeis
40:38
SB
  
4André Odda
André Odda 97, Fredrikshof
42:49
Fredrikshofs FIF
42:49
PB
  
4Mats Rodin
Mats Rodin 79, Tullinge FI
48:10
Tullinge FI
48:10
PB
  
5Markus Svensson
1:00:14
PB
  
M 4 km     


Final A

Final

1Henry Jacobson
Henry Jacobson 99, Spårvägen
13:50
Spårvägens FK
13:50
  
2Habtom Asgede
Habtom Asgede 95, Löparnas vänner
14:15
Löparnas vänner IF
14:15
  
3Tobias Eknor
Tobias Eknor 00, Spårvägen
14:19
Spårvägens FK
14:19
  
4Edvin Hagberg
15:06
Turebergs FK
15:06
  
5Edvin KarlströmRehns BK
15:20
  
6Jesper Sjölund
15:36
Spårvägens FK
15:36
  
7Matthew Kinane
15:54
Hässelby SK
15:54
  
8Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
16:11
  
9Kevin Duvert
16:30
Turebergs FK
16:30
  
10Sebastian Svedhammer
16:34
Spårvägens FK
16:34
  
11Johan Forsgren
Johan Forsgren 93, Fredrikshof
17:29
Fredrikshofs FIF
17:29
  
12Mikael LiljedahlTäby IS
18:09
  
13Joel Djerf
Joel Djerf 78, Tureberg
18:36
Turebergs FK
18:36
  
P19 4 km     


Final A

Final

1Oskar Palm
Oskar Palm 01, Spårvägen
13:33
Spårvägens FK
13:33
  
2Yohannes Kiflay
13:43
Hässelby SK
13:43
  
3Jacob Klinth
14:07
IFK Lidingö
14:07
  
4Oskar Arvidsson
15:04
Fredrikshofs FIF
15:04
  
5Samuel Olsson
15:16
Hässelby SK
15:16
  
6Simon Sandkvist
15:42
IF Triangeln
15:42
  
7Sebastian ChristensonTurebergs FK
15:58
  
8Marian Constantin
16:02
IF Rinkeby Run
16:02
  
9Albin Carlerud
Albin Carlerud 02, Spårvägen
16:09
Spårvägens FK
16:09
  
10Jonathan Cederlund
17:40
IF Rinkeby Run
17:40
  
11Otto Lundin
18:14
Hammarby IF
18:14
  
12Felix Kennmar
18:15
Hammarby IF
18:15
  
13Mårten Dejfors
20:11
Hammarby IF
20:11
  
14Erik Friberg
20:47
Hammarby IF
20:47
  
P17 4 km     


Final A

Final

1Jonatan Lamy
Jonatan Lamy 03, Spårvägen
14:14
Spårvägens FK
14:14
  
2Mikael Alm
15:45
IFK Tumba
15:45
  
3Love Henriksson
16:35
Spårvägens FK
16:35
  
4Vilhelm Werner
16:51
Hässelby SK
16:51
  
5Felix Fransson
Felix Fransson 03, Fredrikshof
17:16
Fredrikshofs FIF
17:16
  
6Marcus Elg
17:42
Täby IS
17:42
  
P16 4 km     


Final A

Final

1Linus Jansson
14:11
Hässelby SK
14:11
  
2Valter Kjellberg
15:16
Turebergs FK
15:16
  
3Nils Holm
Nils Holm 04, Hammarby
15:18
Hammarby IF
15:18
  
4Marcus Stenebo
15:19
Turebergs FK
15:19
  
5Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Tullinge FI
15:51
Tullinge FI
15:51
  
6Viktor Skoglund
15:53
Danderyds SK
15:53
  
7Johan Fochsen
16:08
Waxholms OK
16:08
  
8Axel Månsson
16:29
Hässelby SK
16:29
  
9Jonas Serry
Jonas Serry 04, Rinkeby Run
17:08
IF Rinkeby Run
17:08
  
P15 4 km     


Final A

Final

1Samuel Berhane
15:05
Hässelby SK
15:05
  
2Michael Negasi
Michael Negasi 06, Löparnas vänner
15:43
Löparnas vänner IF
15:43
  
3Joel Wallner
16:00
  
4Leonardo Garavini
16:03
IFK Lidingö
16:03
  
5Simon Bratt
Simon Bratt 05, Triangeln
16:04
IF Triangeln
16:04
  
6Vincent WettergrenTurebergs FK
16:51
  
7Fabian Lidbaum
17:03
Vallentuna FK
17:03
  
8Robin Göransson
17:35
Turebergs FK
17:35
  
9Axel FrantzichTäby IS
17:44
  
10Martin Omberg
Martin Omberg 05, Löparnas vänner
18:23
Löparnas vänner IF
18:23
  
P14 4 km     


Final A

Final

1Karl Ottfalk
14:11
IFK Lidingö
14:11
  
2William Nilsson
15:09
IFK Lidingö
15:09
  
3Alexander Hägg
15:25
Hässelby SK
15:25
  
4Lowe Fuxe BarkwallTurebergs FK
15:36
  
5Jakob Bergström
15:59
Turebergs FK
15:59
  
6Jens Fochsen
16:07
Waxholms OK
16:07
  
7Anton Petersson
16:22
Hässelby SK
16:22
  
8Saymon Solomon
Saymon Solomon 06, Mälarhöjden
16:44
Mälarhöjdens IK
16:44
  
9Elton Hedberg
16:45
Hammarby IF
16:45
  
10Daniel Jerndorf
16:49
Hammarby IF
16:49
  
11August Humeur
August Humeur 06, Spårvägen
16:59
Spårvägens FK
16:59
  
12Sebastian Salgado BengtssonSpårvägens FK
17:30
  
13Philip Byman
17:33
IFK Lidingö
17:33
  
14Filip Hessle
17:40
Turebergs FK
17:40
  
15Fabian Törnqvist
17:46
Turebergs FK
17:46
  
16Hugo Sundström
17:52
Hammarby IF
17:52
  
17Neo Hall
Neo Hall 06, Hammarby
18:24
Hammarby IF
18:24
  
18Jonathan Edberg
19:28
Turebergs FK
19:28
  
P13 4 km     


Final A

Final

1Vilhelm Lood FalgénTurebergs FK
7:09
  
2Liam TannlundTäby IS
7:49
  
3Leo PapinskiTäby IS
7:51
  
4Arvid AhlstrandBoo IF
7:56
  
5Oliver Sörman
8:04
Hässelby SK
8:04
  
6Edvin Wallner
8:05
Turebergs FK
8:05
  
7Iker Garcia LundströmTurebergs FK
8:05
  
8Sam Lundin
Sam Lundin 07, Spårvägen
8:09
Spårvägens FK
8:09
  
9Oliver Persson
8:09
Danderyds SK
8:09
  
10Philip Persson
8:10
Danderyds SK
8:10
  
11Alexander Sand
Alexander Sand 07, Tullinge FI
8:10
Tullinge FI
8:10
  
12Botvid Simonsson
8:14
Danderyds SK
8:14
  
13Jonathan Lotker
8:26
Hässelby SK
8:26
  
14Simon Berhane
8:27
Hässelby SK
8:27
  
15Matteus Edetoft
8:39
Danderyds SK
8:39
  
16Viggo Fuxe BarkwallTurebergs FK
8:55
  
17Ola Rönnlycke
9:47
Hässelby SK
9:47
  
P12 2 km     


Final A

Final

1Sebastian Stagh
7:03
IFK Lidingö
7:03
  
2Sebastian LörstadIFK Lidingö
7:29
  
3Rasmus Berglund
8:01
Huddinge AIS
8:01
  
4Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
8:15
Turebergs FK
8:15
  
5Pontus Aasa
Pontus Aasa 08, Tullinge FI
8:55
Tullinge FI
8:55
  
6Emil Svarverud SvenssonTurebergs FK
9:15
  
7Emil Wågberg
9:57
Turebergs FK
9:57
  
8Vilmer Hedstrand
9:57
Turebergs FK
9:57
  
9William StrömbergTurebergs FK
9:58
  
10Hugo LiljedahlTäby IS
10:03
  
11Knut Arlehov
10:18
Turebergs FK
10:18
  
12Hugo Ahnén
10:25
Turebergs FK
10:25
  
13Isak Hermelin
11:00
Turebergs FK
11:00
  
14Alex Hessle
11:21
Turebergs FK
11:21
  
M35 10 km väg     


Final A

Final

1Héctor De Pedro DomingoHässelby SK
38:34
SB
  
2Thomas Kvarnehag
49:04
Spårvägens FK
49:04
PB
  
M40 10 km väg     


Final A

Final

1Andreas HardeströmIF Linnéa
39:52
SB
  
2Jens Karlsson
Jens Karlsson 78, Studenterna
41:48
FK Studenterna
41:48
PB
  
3Andreas Westlund
42:58
Turebergs FK
42:58
PB
  
M45 10 km väg     


Final A

Final

1Mårten Barkwall
42:26
Turebergs FK
42:26
PB
  
2Björn Axelsson
43:08
Turebergs FK
43:08
PB
  
3Johan Lindblom
Johan Lindblom 71, Fredrikshof
43:09
Fredrikshofs FIF
43:09
PB
  
4Marcus Grindange
48:37
Turebergs FK
48:37
PB
  
M50 10 km väg     


Final A

Final

1Robert Löfgren
38:38
IF Linnéa
38:38
SB
  
2Fredrik Nybäck
40:25
Spårvägens FK
40:25
PB
  
3Staffan Westerdahl
41:05
Fredrikshofs FIF
41:05
  
4Mattias Arvidsson
42:18
Fredrikshofs FIF
42:18
PB
  
5Jonathon Kiely
Jonathon Kiely 69, Studenterna
42:33
FK Studenterna
42:33
PB
  
6Örjan Pettersson
Örjan Pettersson 66, Löparnas vänner
46:01
Löparnas vänner IF
46:01
PB
  
7Hampus Rystedt
53:47
Turebergs FK
53:47
PB
  
M55 10 km väg     


Final A

Final

1Eskil Svensson
Eskil Svensson 64, Fredrikshof
41:45
Fredrikshofs FIF
41:45
PB
  
2Patrick Pring
Patrick Pring 65, Tullinge FI
44:24
Tullinge FI
44:24
PB
  
M60 10 km väg     


Final A

Final

1Berzani Anter
Berzani Anter 58, Runacademy
51:40
Runacademy IF
51:40
PB
  
2Kjell Kvarfordt
55:20
Fredrikshofs FIF
55:20
PB
  
Kvinnor
K 10 km väg     


Final A

Final

1Erika Svanborg
Erika Svanborg 91, Spårvägen
45:59
Spårvägens FK
45:59
SB
  
K 4 km     


Final A

Final

1Hanna Hermansson
15:15
Turebergs FK
15:15
  
2Filippa Ramberg
16:47
Hammarby IF
16:47
  
3Greta GrazianiTäby IS
17:13
  
4Michelle Janus
17:37
  
5Louise Berlin
Louise Berlin 87, Studenterna
18:25
FK Studenterna
18:25
  
F19 4 km     


Final A

Final

1Ida Blom
Ida Blom 02, Hässelby
16:38
Hässelby SK
16:38
  
2Linnea Josefsson
18:35
Spårvägens FK
18:35
  
3Hoa Sjöholm
18:44
Hammarby IF
18:44
  
4Johanna Granhällen
19:43
IF Rinkeby Run
19:43
  
F17 4 km     


Final A

Final

1Nora Lundin
15:27
Hammarby IF
15:27
  
2Elvira Bredin
16:16
Turebergs FK
16:16
  
3Josefine Jerner
17:08
IFK Lidingö
17:08
  
4Elsa LennartssonTäby IS
18:00
  
5Clara Lidén
18:33
Hammarby IF
18:33
  
6Albertina Brandt
18:41
Hammarby IF
18:41
  
7Wilma Nordgren
19:03
Hammarby IF
19:03
  
8Moa Nilsson
19:59
Turebergs FK
19:59
  
F16 4 km     


Final A

Final

1Tilda Månsson
16:18
Väsby IK
16:18
  
2Elina Hellgren
16:40
Vallentuna FK
16:40
  
3Simone Burger
17:56
Hammarby IF
17:56
  
F15 4 km     


Final A

Final

1Mathilda Järeteg
Mathilda Järeteg 05, Väsby SS Triathlon
16:45
Väsby SS Triathlon
16:45
  
2Ida Grimheden
Ida Grimheden 05, Mälarhöjden
17:02
Mälarhöjdens IK
17:02
  
3Irma Torvestig
18:06
Hässelby SK
18:06
  
4Evelina Sparf
Evelina Sparf 05, Spårvägen
18:42
Spårvägens FK
18:42
  
5Tyra Hedin
Tyra Hedin 05, Lidingö
18:46
IFK Lidingö
18:46
  
6Malin Strömqvist
19:11
  
7Hilda Wimmer
Hilda Wimmer 05, Vallentuna
19:25
Vallentuna FK
19:25
  
8Emmy Wolgast
19:29
Hammarby IF
19:29
  
9Melina Karagianni
20:19
Vallentuna FK
20:19
  
F14 4 km     


Final A

Final

1Hannah Kinane
16:03
Hässelby SK
16:03
  
2Olivia Grahn
16:56
Hammarby IF
16:56
  
3Linn Adolfsson
17:03
Hässelby SK
17:03
  
4Elsa Kagevik
17:06
Turebergs FK
17:06
  
5Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
18:12
Turebergs FK
18:12
  
6Ella Fallope
18:28
Turebergs FK
18:28
  
7Tyra Hedberg
18:50
Hammarby IF
18:50
  
8Alexandra MyrestamTurebergs FK
19:03
  
9Linnea LiljedahlTäby IS
19:37
  
10Emma Hagman
Emma Hagman 06, Hässelby
19:50
Hässelby SK
19:50
  
11Selma Persson
20:32
Turebergs FK
20:32
  
F13 4 km     


Final A

Final

1Zara Klouda
8:01
Turebergs FK
8:01
  
2Mina Hägglund
8:06
Hässelby SK
8:06
  
3Ida Zeffer
Ida Zeffer 07, Mälarö
8:12
Mälarö SOK
8:12
  
4Wilma Blitz
8:15
Turebergs FK
8:15
  
5Anastasia Rozhkova
8:26
Tullinge FI
8:26
  
6Amanda Solén
8:42
Turebergs FK
8:42
  
7Matilda Solén
8:47
Turebergs FK
8:47
  
8Amilia Moverare
9:20
Hammarby IF
9:20
  
9Ellinore Sparf
Ellinore Sparf 07, Spårvägen
9:30
Spårvägens FK
9:30
  
10Elsa Unger
9:48
IF Linnéa
9:48
  
11Elsa Hedenius
Elsa Hedenius 07, Tullinge FI
9:52
Tullinge FI
9:52
  
12Isabella AnderssonVäsby IK
9:58
  
13Miriam Moverare
10:11
Hammarby IF
10:11
  
14Edith Grimheden
Edith Grimheden 07, Mälarhöjden
10:24
Mälarhöjdens IK
10:24
  
F12 2 km     


Final A

Final

1Linnea Ekström
8:35
Turebergs FK
8:35
  
2Alice Hellberg
8:50
Sundbybergs IK
8:50
  
3Molly Boman
8:51
Mälarö SOK
8:51
  
4Ester Jordélius
Ester Jordélius 08, Mälarhöjden
9:02
Mälarhöjdens IK
9:02
  
5Elin Nordlund
9:12
Hammarby IF
9:12
  
6Miriam Nunes NykvistTurebergs FK
9:23
  
7Tilde Söilen
9:28
Turebergs FK
9:28
  
8Isabel Flanagan
9:30
IFK Lidingö
9:30
  
9Alicia Gylfe
Alicia Gylfe 08, Vallentuna
9:33
Vallentuna FK
9:33
  
10Estrid Frick
9:36
IFK Lidingö
9:36
  
11Elsa Ekberg
9:47
Turebergs FK
9:47
  
12Nora Odelind
9:48
Turebergs FK
9:48
  
13Julia Sandler DjerfTurebergs FK
9:52
  
14Alice Palo
Alice Palo 08, Tureberg
9:54
Turebergs FK
9:54
  
15Louisa Chrifi
10:08
Turebergs FK
10:08
  
16Vera Kjellgren
12:31
Turebergs FK
12:31
  
K35 4 km     


Final A

Final

1Lina Nyman
Lina Nyman 83, Hässelby
17:56
Hässelby SK
17:56
  
K45 4 km     


Final A

Final

1Anna Pott
Anna Pott 72, Tureberg
25:49
Turebergs FK
25:49
  
K50 4 km     


Final A

Final

1Ann-Sofie Kullin
20:11
Huddinge AIS
20:11
  
2Anita ChristenssonTurebergs FK
21:59
  
K55 4 km     


Final A

Final

1Monica Kingstedt
18:53
Huddinge AIS
18:53
  
2Charlotta Thomasson
22:20
Spårvägens FK
22:20
  
3Agneta Berg
22:25
Turebergs FK
22:25
  
K65 4 km     


Final A

Final

1Maria Björkman
26:54
Turebergs FK
26:54
  

© 2022 Friidrottsstatistik