4.12
31.12
19.1
16.1
15‐16.1
15.1
15.1
11.1
6.12
16.1
15.1
31.12
31.12
9.1
17.1
15‐16.1
15.1
15.1
19.12
16.1
14.1
31.12
31.12
9.1
2.1
15.1
13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
Arena: Rimbo Motion-och Elljusspår   Arrangör: LK Roslagen och Rimbo SOK

Män
M 4 km terräng     


Final A

Final

1Johan Fagerberg
13:10
Spårvägens FK
13:10
  
2Alexander Åsberg
13:30
LK Roslagen
13:30
  
3Oscar Karell
20:14
LK Roslagen
20:14
  
P19 4 km terräng     


Final A

Final

1Albert Nygren
14:25
Upsala IF
14:25
  
P17 4 km terräng     


Final A

Final

1Simon Karlsson Holmer
14:26
IFK Mora OK
14:26
  
2Pelle Nilsson
14:50
Upsala IF
14:50
  
3Elias Liljestrand
17:01
Upsala IF
17:01
  
4Gustav Vising
Gustav Vising 04, Östervåla
17:27
Östervåla IF
17:27
  
P15 4 km terräng     


Final A

Final

1David Hedrén
16:20
LK Roslagen
16:20
  
2Albin Jeleby
16:45
  
3Truls Linhäll
17:36
Upsala IF
17:36
  
P13 2 km terräng     


Final A

Final

1Noa Steiner
Noa Steiner 07, Upsala IF
7:56
Upsala IF
7:56
  
2Emil Kellgren
8:03
Upsala IF
8:03
  
3Elias Jeleby
8:35
Rånäs 4H
8:35
  
4Matteus Edetoft
8:48
Danderyds SK
8:48
  
P12 2 km terräng     


Final A

Final

1Vincent Mansouri
10:37
Upsala IF
10:37
  
M35 4 km terräng     


Final A

Final

1Björn Kjellgren
16:26
Uppsala LK
16:26
  
M40 4 km terräng     


Final A

Final

1Johan Lindberg
14:20
Upsala IF
14:20
  
2Anders Herrmann
15:22
LK Roslagen
15:22
  
3Johan Stenbäck
15:29
Rånäs 4H
15:29
  
4Joakim Pihlstrand-TrulpLK Roslagen
15:35
  
M45 4 km terräng     


Final A

Final

1Per Jemth
Per Jemth 71, Roslagen
14:10
LK Roslagen
14:10
  
2Mattias NilssonLuleå FIF
14:25
  
3Magnus Jansson
15:05
OK Linné
15:05
  
4Svante Franzon
15:40
Upsala IF
15:40
  
5Erik Molund
Erik Molund 74, Gottsunda
16:16
Gottsunda IF
16:16
  
6Magnus Ström
Magnus Ström 71, Uppsala LK
20:19
Uppsala LK
20:19
  
M50 4 km terräng     


Final A

Final

1Svante Lenke
16:00
Upsala IF
16:00
  
2Tommy Lindberg
16:01
LK Roslagen
16:01
  
3Anders Hjertén
16:07
LK Roslagen
16:07
  
4Jörgen Lindh
16:28
LK Roslagen
16:28
  
M55 4 km terräng     


Final A

Final

1Mikael Tennare
17:41
LK Roslagen
17:41
  
2Bengt Schön
17:43
Gottsunda IF
17:43
  
3Torbjörn FolkessonLK Roslagen
19:38
  
M60 4 km terräng     


Final A

Final

1Berzani Anter
Berzani Anter 58, Runacademy
19:30
Runacademy IF
19:30
  
2Kalle Svensson
Kalle Svensson 59, Mantra Sport
22:33
IF Mantra Sport
22:33
  
M65 4 km terräng     


Final A

Final

1Örjan Wedin
Örjan Wedin 55, Östhammar
29:59
Östhammar FI
29:59
  
Kvinnor
K km terräng     


Final A

Final

4Molly Gesar
Molly Gesar 09, Upsala IF
10:52
Upsala IF
10:52
  
1Alexandra Annerklev FahlströmLK Roslagen
17:07
  
2Carmen Deleito
Carmen Deleito 90, Mantra Sport
18:12
IF Mantra Sport
18:12
  
F17 km terräng     


Final A

Final

1Filippa Hägglund
15:40
Upsala IF
15:40
  
2Sofia Amini
Sofia Amini 03, Upsala IF
16:10
Upsala IF
16:10
  
3Maja Björnsson
16:34
Upsala IF
16:34
  
4Amanda Fredriksson
21:18
  
F15 km terräng     


Final A

Final

1Lowa Branth
Lowa Branth 05, Upsala IF
15:44
Upsala IF
15:44
  
2Felicia JanssonAlunda SK
16:56
  
3Ida Franzon
Ida Franzon 05, Upsala IF
18:57
Upsala IF
18:57
  
F13 km terräng     


Final A

Final

1Lina Garbell
Lina Garbell 07, Östhammar
8:41
Östhammar FI
8:41
  
2Evelina Lång
9:11
F Bålsta IK
9:11
  
F12 km terräng     


Final A

Final

1Cajsa Persson
8:51
Estuna IF
8:51
  
2Mical Tesfamariam
10:08
Upsala IF
10:08
  
3Malva Arvidsson
10:36
Upsala IF
10:36
  
5Edith Norkvist StrömgrenUpsala IF
11:49
  
K35 km terräng     


Final A

Final

1Carola Eriksson
16:59
LK Roslagen
16:59
  
K40 km terräng     


Final A

Final

1Veronika Nordahl
15:49
Uppsala LK
15:49
  
2Heli Molund
Heli Molund 76, Gottsunda
18:26
Gottsunda IF
18:26
  
3Sofia Gåvsten
18:38
Uppsala LK
18:38
  
4Elisabeth MandorfF Bålsta IK
18:47
  
5Helena Mägi
18:59
LK Roslagen
18:59
  
6Ida Pihl Skog
Ida Pihl Skog 80, Uppsala LK
19:47
Uppsala LK
19:47
  
7Ulrica Hägglund
20:07
LK Roslagen
20:07
  
K45 km terräng     


Final A

Final

1Louise Johansson
18:44
LK Roslagen
18:44
  
2Marianne Smedmark
19:09
LK Roslagen
19:09
  
K50 km terräng     


Final A

Final

1Mia Edvardsson
21:02
Hässelby SK
21:02
  
2Carina Bäckström
22:51
Gottsunda IF
22:51
  
3Helene Vivenius
27:45
LK Roslagen
27:45
  
K55 km terräng     


Final A

Final

1Karin Artursson
21:11
Uppsala LK
21:11
  
K60 km terräng     


Final A

Final

1Åsa Mortensen
21:25
Uppsala LK
21:25
  
2Kerstin Sjöqvist
23:03
Uppsala LK
23:03
  

© 2022 Friidrottsstatistik