9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Arena: Källbrinks IP   Arrangör: Huddinge AIS
Tävlande: 334 (159+175)   Starter: 717 (320+397)

Män
M 100 m     
26 sep
Vind: +0.6

Final A

Final
26 sep
Vind: +0.6
1Peter Johansson
11.97
Spårvägens FK
11.97
SB
  
2Mats Holmberg
Mats Holmberg 73, Spårvägen
12.10
Spårvägens FK
12.10
PB
  
3Hjalmar Didrikson
12.32
Spårvägens FK
12.32
  
4Fredrik Sandell
13.53
Danderyds SK
13.53
PB
  
5Roland Jonsson
14.47
Runacademy IF
14.47
PB
  
6Per-Jonas TrollsåsDanderyds SK
14.88
PB
  
M 800 m     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Habtom Asgede
Habtom Asgede 95, Löparnas vänner
1:53.97
Löparnas Vänner IF
1:53.97
  
2Aleksej Pirgholizadeh
1:56.03
Eskilstuna FI
1:56.03
  
3Alexander Davidsson ErikssonDanderyds SK
2:02.82
  
4Markus Brodin
2:05.29
Danderyds SK
2:05.29
PB
  
5Mats Holmberg
Mats Holmberg 73, Spårvägen
2:05.56
Spårvägens FK
2:05.56
PB
  
6Musie Araya
Musie Araya 98, Löparnas vänner
2:09.82
Löparnas Vänner IF
2:09.82
PB
  
7Joakim Pihlstrand-TrulpLK Roslagen
2:09.95
SB
  
8Sven Petersson
2:10.84
Huddinge AIS
2:10.84
PB
  
9Michael Mulgeta
Michael Mulgeta 01, Löparnas vänner
2:11.44
Löparnas Vänner IF
2:11.44
  
10Otto Lidén
2:11.89
Hammarby IF
2:11.89
PB
  
11Anders Klockar
2:14.12
Huddinge AIS
2:14.12
  
Johan Eriksson
DNF
Turebergs FK
DNF
  
M 1500 m     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Axel Alness-Borg
3:59.52
IFK Lidingö
3:59.52
PB
  
2Kevin Bodén
Kevin Bodén 02, KFUM Örebro
4:01.56
KFUM Örebro
4:01.56
PB
  
3Martin Jansson
4:26.50
Stockholms Snipers IF
4:26.50
PB
  
4Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
4:33.15
  
5Sven Petersson
4:33.93
Huddinge AIS
4:33.93
PB
  
6Fredrik Nybäck
4:44.74
Spårvägens FK
4:44.74
PB
  
7Mikael Rosengren
4:50.51
Huddinge AIS
4:50.51
  
8Björn Axelsson
4:56.86
Turebergs FK
4:56.86
SB
  
9Nils Hänström
5:02.82
Huddinge AIS
5:02.82
PB
  
Olof Silvander
DNF
IFK Lidingö
DNF
  
Final B
26 sep
26 sep
1Oskar Palm
Oskar Palm 01, Spårvägen
4:17.44
Spårvägens FK
4:17.44
PB
  
2Viktor Skoglund
4:27.73
Danderyds SK
4:27.73
PB
  
3Nils Holm
Nils Holm 04, Hammarby
4:28.60
Hammarby IF
4:28.60
PB
  
4Fredrik Bernsmed
4:31.07
Fredrikshofs FIF
4:31.07
PB
  
5Joakim Pihlstrand-TrulpLK Roslagen
4:38.05
SB
  
6Alexander Käll
4:48.87
IFK Tumba
4:48.87
PB
  
7Filippa Ramberg
4:49.99
Hammarby IF
4:49.99
  
K 1
8Albin Carlerud
Albin Carlerud 02, Spårvägen
5:00.99
Spårvägens FK
5:00.99
PB
  
9Daniel Förberg
5:31.23
Fredrikshofs FIF
5:31.23
PB
  
M 3000 m     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Getacher Tedla
Getacher Tedla 92, Löparnas vänner
9:09.88
Löparnas Vänner IF
9:09.88
  
2Christian Smedberg
Christian Smedberg 86, Nacka Värmdö
9:50.38
Nacka Värmdö SK
9:50.38
PB
  
3Fredrik Nybäck
9:59.87
Spårvägens FK
9:59.87
PB
  
4Daniel Förberg
11:48.00
Fredrikshofs FIF
11:48.00
PB
  
M Kula     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Bengt Petersson
12.31
Spårvägens FK
12.31
  
2Tony Karlsson
11.26
Huddinge AIS
11.26
PB
  
3Per-Jonas TrollsåsDanderyds SK
7.93
PB
  
Petersson12.20x11.98xx12.31
Karlsson10.16xx11.26xx
Trollsås7.707.87x7.937.88x
M Diskus     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Tony Karlsson
35.15
Huddinge AIS
35.15
SB
  
2Per-Jonas TrollsåsDanderyds SK
25.88
PB
  
Karlssonx31.5235.1534.02xx
Trollsås25.8821.6721.9524.76x21.37
P17 2000 m hinder (83.8 cm)     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Conor Hogan
6:41.12
Turebergs FK
6:41.12
PB
  
2Valter Kjellberg
6:41.90
Turebergs FK
6:41.90
PB
  
3Erik Framme
6:44.93
Hälle IF
6:44.93
PB
  
P17 Höjd     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1William Peiro
1.70
Turebergs FK
1.70
  
2Patrik Lande
1.61
Huddinge AIS
1.61
PB
  
1.501.541.581.611.641.671.701.73
Peiro--oooxooxxx
Landeoxoxxoxxoxxx
P17 Längd     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Johan Sundgren
6.13
Huddinge AIS
6.13
+1.1 PB
  
2Sture Holmberg
4.76
Huddinge AIS
4.76
0.0 PB
  
Sundgren5.84
+0.1
6.13
+1.1
6.09
0.0
5.85
-0.6
5.60
0.0
5.98
0.0
Holmbergx
+0.4
x
0.0
4.76
0.0

0.0
x
+1.1
3.12
0.0
P17 Kula (5.0 kg)     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Teo Paganus
14.91
Turebergs FK
14.91
  
2Fredrik Frunck
13.80
Turebergs FK
13.80
  
Paganus14.5014.3114.6514.4814.91x
Frunckx13.5613.5313.4213.7113.80
P17 Diskus (1.5 kg)     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Teo Paganus
44.91
Turebergs FK
44.91
  
2August Schmidt
August Schmidt 03, Mälarhöjden
43.67
Mälarhöjdens IK
43.67
  
3Fredrik Frunck
43.57
Turebergs FK
43.57
  
Paganus43.8444.91x43.1640.2342.68
Schmidt40.97xx43.6742.31x
Frunck39.46x43.57xx41.81
P17 Slägga (5.0 kg)     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Fredrik Frunck
62.19
Turebergs FK
62.19
  
Frunck62.19xxxx57.40
P17 Spjut (700 g)     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Fredrik Frunck
44.82
Turebergs FK
44.82
SB
  
Frunck44.82
P16 100 m     
26 sep
Vind: +0.3

Final A

Final
26 sep
Vind: +0.3
1Casper Gustafsson
11.28
Hanvikens SK
11.28
PB
  
2Johan Sundgren
11.70
Huddinge AIS
11.70
PB
  
3Tim Engqvist
12.03
IFK Tumba
12.03
PB
  
4Joel Borrman
12.17
Huddinge AIS
12.17
PB
  
5Jacob Vestman
12.25
Huddinge AIS
12.25
PB
  
6Ludvig Granberg
12.44
Huddinge AIS
12.44
  
7Eric Mathier
12.79
Huddinge AIS
12.79
PB
  
P16 200 m     
27 sep
Vind: -0.2

Final A

Final
27 sep
Vind: -0.2
1Casper Gustafsson
23.13
Hanvikens SK
23.13
PB
  
2Tim Engqvist
24.62
IFK Tumba
24.62
PB
  
3Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Tullinge
24.82
Tullinge FI
24.82
PB
  
P16 400 m     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Emil Sörqvist
52.46
Huddinge AIS
52.46
PB
  
2Markus Brodin
52.96
Danderyds SK
52.96
PB
  
3Alexander Davidsson ErikssonDanderyds SK
53.35
  
4Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Tullinge
54.74
Tullinge FI
54.74
PB
  
P16 Höjd     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Valter Kjellberg
1.70
Turebergs FK
1.70
  
2Ludvig Granberg
1.61
Huddinge AIS
1.61
  
3Viktor Skoglund
1.58
Danderyds SK
1.58
SB
  
1.581.611.641.671.701.73
Kjellbergoxoxxoxooxxx
Granbergooxxx
Skoglundoxxx
P16 Stav     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Eric Mathier
3.42
Huddinge AIS
3.42
PB
  
2.973.073.123.173.223.273.323.373.423.47
Mathierxooxoooxoooxxoxxx
P16 Längd     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Oscar Niklasson
6.62
Hanvikens SK
6.62
+0.5 =PB
  
2Jacob Vestman
6.24
Huddinge AIS
6.24
0.0 =PB
  
3Joel Borrman
6.08
Huddinge AIS
6.08
0.0
  
4Tim EngqvistIFK Tumba
5.33
0.0
  
Niklassonx
0.0
6.13
+0.5

0.0
6.62
+0.5

0.0
6.62
+1.5
Vestman5.95
+0.1
x
0.0
5.86
0.0

0.0
6.24
0.0
x
0.0
Borrmanx
+0.9
x
0.0
x
0.0
6.08
0.0

0.0
x
0.0
Engqvist5.30
+0.5
5.33
0.0
5.20
0.0
5.33
+0.8
2.70
+0.9

0.0
P16 Tresteg     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Joel Borrman
12.00
Huddinge AIS
12.00
–0.1
  
2Kalle Aldskogius
11.79
Hammarby IF
11.79
0.0 PB
  
Borrman11.54
0.0
11.61
+0.2
11.55
-0.5
11.70
-1.3
11.74
-0.8
12.00
-0.1
Aldskogius11.79
0.0
11.37
-0.6
10.91
-0.2
11.25
-1.5
11.29
-0.3
11.42
0.0
P16 Diskus (1.5 kg)     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Olle Billgren
25.00
Hellas FK
25.00
PB
  
2Erik Skoglund
23.86
Danderyds SK
23.86
PB
  
Billgrenxxx25.00x20.78
Skoglundx22.7323.8617.3323.6121.46
P16 Slägga (5.0 kg)     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Ludvig Wallén
40.06
Bromma IF
40.06
  
Wallén37.3640.06xxxx
P16 Spjut (700 g)     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Oscar Niklasson
48.98
Hanvikens SK
48.98
  
Niklasson48.9845.3647.03xxx
P15 80 m     
26 sep
Vind: -0.2

Final A

Final
26 sep
Vind: -0.2
1Victor TörnströmDanderyds SK
9.30
PB
  
2Albin EdgertTäby IS
9.65
PB
  
3Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
9.84
PB
  
4Elias BouloussaaTäby IS
9.84
  
5Gustav Hellsten
10.09
Spårvägens FK
10.09
PB
  
6Leopold StavmarkIFK Tumba
10.20
PB
  
7Viktor Anheim
10.43
Täby IS
10.43
PB
  
8Matteo De Petris
10.61
IFK Lidingö
10.61
PB
  
P15 300 m     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Victor TörnströmDanderyds SK
36.67
  
2Lucas Törnström
37.18
Danderyds SK
37.18
PB
  
3Babu Badjie
37.29
Bromma IF
37.29
  
4Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
38.21
PB
  
5Noah Busch
Noah Busch 05, Danderyd
39.91
Danderyds SK
39.91
PB
  
6Linus Fondin
40.18
Hanvikens SK
40.18
PB
  
7Joakim Rosengren
41.76
Värmdö IF
41.76
PB
  
P15 800 m     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Samuel Berhane
2:05.85
Hässelby SK
2:05.85
  
2Karl Ottfalk
2:05.98
IFK Lidingö
2:05.98
PB
  
3Erik Nederheim
2:06.83
Täby IS
2:06.83
PB
  
4Gustav Sandkvist
2:09.14
IF Triangeln
2:09.14
PB
  
5Max Österberg
2:10.60
Värmdö IF
2:10.60
PB
  
6Alexander Hägg
2:10.65
Hässelby SK
2:10.65
PB
  
7Simon Bratt
Simon Bratt 05, Triangeln
2:14.44
IF Triangeln
2:14.44
  
8Linus Fondin
2:16.13
Hanvikens SK
2:16.13
PB
  
9Michael Negasi
Michael Negasi 06, Löparnas vänner
2:23.86
Löparnas Vänner IF
2:23.86
  
10Philip Byman
2:32.38
IFK Lidingö
2:32.38
PB
  
P15 1500 m hinder (76.2 cm)     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Leonardo Garavini
4:58.14
IFK Lidingö
4:58.14
  
2Fabian Lidbaum
5:15.64
Vallentuna FK
5:15.64
  
3Hugo Sundström
5:47.59
Hammarby IF
5:47.59
PB
  
5Rasmus Berglund
5:49.42
Huddinge AIS
5:49.42
  
P15 300 m häck (76.2 cm)     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Victor TörnströmDanderyds SK
40.86
  
2Lucas Törnström
41.54
Danderyds SK
41.54
  
3Viggo Stridh
42.68
Täby IS
42.68
PB
  
4Elias Kapell
44.73
Hammarby IF
44.73
  
5Emil Klockar
47.39
Huddinge AIS
47.39
  
P15 Höjd     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Oliver Ericsson
1.82
Spårvägens FK
1.82
PB
  
2Andrei Popa
Andrei Popa 06, Mariestads AIF
1.79
Mariestads AIF
1.79
  
3Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
1.76
=PB
  
4Joel EnanderTäby IS
1.73
  
5Lucas TörnströmDanderyds SK
1.70
  
6Edvin Unger
1.67
IFK Lidingö
1.67
  
7Jonathan Edberg
1.64
Turebergs FK
1.64
  
8Leopold StavmarkIFK Tumba
1.54
  
8Teodor Nyman
1.54
Hanvikens SK
1.54
  
10Noah Busch
Noah Busch 05, Danderyd
1.54
Danderyds SK
1.54
  
11Alexsander HeatonHuddinge AIS
1.54
  
1.42
1.79
1.46
1.82
1.50
1.85
1.54
1.58
1.61
1.64
1.67
1.70
1.73
1.76
Ericsson-
xxo
-
o
-
xxx
-
o
-
o
o
-
o
xxo
Popa-
o
-
xxx
-
-
-
o
-
o
-
o
o
Hellstrand Helleberg-
xxx
-
-
-
o
o
o
o
o
xxo
o
Enander-
-
-
-
-
o
o
xo
xo
o
xxx
Törnström-
-
-
o
o
o
o
xo
xxo
xxx

Unger-
-
-
o
o
o
o
xxo
xxx


Edberg-
-
o
o
o
xxo
o
xxx



Stavmark-
o
o
o
xxx






Nyman-
o
-
o
xxx






Buscho
o
o
xo
xxx






Heatonxo
o
xo
xxo
xxx






P15 Stav     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Lucas TörnströmDanderyds SK
3.57
PB
  
2Alexsander HeatonHuddinge AIS
3.42
PB
  
3Alfred Berglind
3.27
Hammarby IF
3.27
PB
  
4Aron Gullberg
3.12
Hammarby IF
3.12
  
5Oliver Sandberg
2.97
Huddinge AIS
2.97
  
6Hugo Sundström
2.37
Hammarby IF
2.37
PB
  
2.17
3.37
2.27
3.42
2.37
3.47
2.47
3.57
2.77
3.66
2.87
2.97
3.07
3.12
3.17
3.27
Törnström-
o
-
o
-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
-
-
o
Heaton-
o
-
xo
-
xxx
-
-
-
-
xo
o
o
xxo
Berglind-
xxx
-
-
-
o
o
xo
o
xxo
o
o
Gullberg-
-
-
-
o
o
o
xo
xo
xxx

Sandberg-
-
-
-
o
o
o
xxx



Sundströmxo
xxo
xxo
xxx







P15 Längd     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Babu Badjie
6.05
Bromma IF
6.05
0.0 PB
  
2Edvin Unger
5.70
IFK Lidingö
5.70
–0.5
  
3Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
5.17
0.0
  
4Matteo De Petris
4.92
IFK Lidingö
4.92
0.0 PB
  
Badjiex
0.0
5.90
0.0
6.05
0.0
5.82
0.0
5.63
0.0
x
0.0
Unger5.64
0.0
5.57
-0.1
5.56
0.0
5.57
0.0
5.57
0.0
5.70
-0.5
Sundbom Kopparberg5.11
-0.4
5.17
0.0
x
-0.1

0.0

0.0

0.0
De Petris4.92
0.0
4.49
0.0
x
0.0
x
0.0
4.60
0.0
4.69
0.0
P15 Tresteg     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Babu Badjie
12.23
Bromma IF
12.23
–1.1 PB
  
2Teodor Nyman
11.57
Hanvikens SK
11.57
0.0 PB
  
Badjie11.62
0.0
11.28
-0.5
12.01
0.0
x
+0.2
11.54
0.0
12.23
-1.1
Nyman10.90
0.0
11.27
+0.1
10.98
+1.0
11.30
+1.0
11.17
+0.1
11.57
0.0
P15 Kula (4.0 kg)     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Fabian Mix
15.11
Täby IS
15.11
  
2Viktor Anheim
10.05
Täby IS
10.05
  
3Victor JohnsonBromma IF
9.40
  
Mixx14.2514.6715.1114.4114.97
Anheim9.749.739.919.819.5010.05
Johnson7.709.019.408.978.518.35
P15 Diskus (1.0 kg)     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Victor TörnströmDanderyds SK
46.96
PB
  
2Joel Enander
43.28
Täby IS
43.28
PB
  
3Lucas Törnström
38.87
Danderyds SK
38.87
PB
  
4Albin Edgert
34.20
Täby IS
34.20
  
5Joel Wikström
29.34
Huddinge AIS
29.34
  
6Adam TorbjörnssonHammarby IF
29.31
PB
  
7Aron Gullberg
29.13
Hammarby IF
29.13
PB
  
8Bo Rydstrand
27.65
Rånäs 4H
27.65
  
9Victor Johnson
25.40
Bromma IF
25.40
  
Törnströmx46.44x46.96xx
Enander43.2842.0839.08xxx
Törnström33.9330.2038.87x35.9431.66
Edgertx17.9234.2026.07x26.26
Wikströmxx22.77x29.3426.08
Torbjörnssonx29.31xx24.23x
Gullbergxxx24.14x29.13
Rydstrandx25.26x27.6525.87x
Johnson21.9323.3222.1521.61x25.40
P15 Slägga (4.0 kg)     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Niklas Lundahl
55.79
Väsby IK
55.79
  
2Fabian Mix
54.12
Täby IS
54.12
PB
  
3Oliver Sandberg
39.96
Huddinge AIS
39.96
  
4Alfred Berglind
38.17
Hammarby IF
38.17
  
Lundahlx51.65x53.6655.5355.79
Mixx50.83xxx54.12
Sandberg38.9239.96xx32.51x
Berglindxxx38.17
P15 Spjut (600 g)     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Victor TörnströmDanderyds SK
40.20
  
2Lukas Svensson
36.18
Väsby IK
36.18
  
3Joel Wikström
36.01
Huddinge AIS
36.01
  
4Bo Rydstrand
31.22
Rånäs 4H
31.22
  
5Leopold StavmarkIFK Tumba
28.12
  
6Victor Johnson
23.61
Bromma IF
23.61
  
Törnström38.7040.2035.9737.4335.0836.87
Svensson32.0836.1832.95xx32.83
Wikström36.01x30.0132.48x34.55
Rydstrandx29.00x31.2228.1529.22
Stavmarkx28.12x27.51x
Johnsonx23.6123.3221.3019.75x
P14 80 m     
26 sep
Vind: +1.1

Final A

Final
26 sep
Vind: +1.1
1Andrei Popa
Andrei Popa 06, Mariestads AIF
9.79
Mariestads AIF
9.79
  
2Emil Kågström TyboniHanvikens SK
10.13
  
3Elias Kapell
10.18
Hammarby IF
10.18
  
4Alfred Berglind
10.26
Hammarby IF
10.26
PB
  
5Joakim Rosengren
10.39
Värmdö IF
10.39
  
6Carl Bergmark
10.54
Hammarby IF
10.54
PB
  
7Emil Klockar
10.66
Huddinge AIS
10.66
  
8Aron Gullberg
10.84
Hammarby IF
10.84
PB
  
Heat 1
26 sep Vind: +0.4
26 sepVind: +0.4
1Emil Kågström TyboniHanvikens SK
10.12
PB
  
2Joakim Rosengren
10.31
Värmdö IF
10.31
PB
  
3Alfred Berglind
10.31
Hammarby IF
10.31
PB
  
4Carl Bergmark
10.64
Hammarby IF
10.64
  
5David Svanberg
10.94
Tullinge FI
10.94
PB
  
Heat 2
26 sep Vind: +0.1
26 sepVind: +0.1
1Andrei Popa
Andrei Popa 06, Mariestads AIF
9.88
Mariestads AIF
9.88
  
2Elias Kapell
10.17
Hammarby IF
10.17
PB
  
3Emil Klockar
10.42
Huddinge AIS
10.42
  
4Aron Gullberg
10.85
Hammarby IF
10.85
PB
  
5Bo Rydstrand
11.19
Rånäs 4H
11.19
PB
  
6Leo Marcus
Leo Marcus 06, Huddinge
11.94
Huddinge AIS
11.94
PB
  
P14 2000 m     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Max Österberg
6:15.17
Värmdö IF
6:15.17
PB
  
2Leonardo Garavini
6:24.41
IFK Lidingö
6:24.41
PB
  
3Elsa Kagevik
7:13.46
Turebergs FK
7:13.46
PB
  
K 1
4Elin Gezelius
7:33.05
IFK Mora
7:33.05
PB
  
K 2
5Erik Alteskog
8:08.22
Hammarby IF
8:08.22
PB
  
6Melina Karagianni
8:17.40
Vallentuna FK
8:17.40
PB
  
K 3
P14 80 m häck (83.8 cm)     
27 sep
Vind: -0.3

Final A

Final
27 sep
Vind: -0.3
1Albin Edgert
11.16
Täby IS
11.16
  
2Elias Kapell
12.14
Hammarby IF
12.14
  
3Emil Kågström TyboniHanvikens SK
12.31
  
4Alexsander Heaton
13.22
Huddinge AIS
13.22
  
5Joakim Rosengren
13.25
Värmdö IF
13.25
PB
  
P14 Längd     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Andrei Popa
Andrei Popa 06, Mariestads AIF
6.24
Mariestads AIF
6.24
0.0 PB
  
2Oliver Ericsson
6.03
Spårvägens FK
6.03
–1.0
  
3Elias Kapell
5.38
Hammarby IF
5.38
0.0
  
4Jonathan Edberg
5.00
Turebergs FK
5.00
–0.4 PB
  
5Emil Klockar
4.97
Huddinge AIS
4.97
0.0
  
6Alfred Berglind
4.87
Hammarby IF
4.87
0.0
  
7Aron Gullberg
4.82
Hammarby IF
4.82
0.0
  
8Joakim Rosengren
4.65
Värmdö IF
4.65
–0.9 PB
  
9William StrandbergHanvikens SK
4.53
0.0
  
10Alexander JohanssonHuddinge AIS
4.05
0.0 PB
  
11Hugo Sundström
4.03
Hammarby IF
4.03
0.0 PB
  
Erik Alteskog
NM
Hammarby IF
NM
  
Popa5.95
0.0
x
-0.3
6.24
0.0
5.93
0.0
Ericsson5.88
0.0
5.71
-1.1
6.03
-1.0
5.88
-0.5
Kapellx
0.0
5.38
0.0
5.17
0.0
3.86
-1.0
Edberg4.80
0.0
3.50
0.0
x
-0.1
5.00
-0.4
Klockar4.97
0.0
4.50
-0.2
4.62
0.0
4.75
0.0
Berglindx
0.0
4.87
0.0
x
0.0
x
0.0
Gullbergx
0.0
x
-0.3
x
0.0
4.82
0.0
Rosengren4.53
0.0
4.59
-1.1
4.57
-0.9
4.65
-0.9
Strandberg4.53
0.0
4.31
-0.5
4.35
-0.7
x
0.0
Johansson3.94
0.0
3.95
0.0
4.05
0.0
3.55
0.0
Sundström3.89
0.0
3.88
-0.1
4.03
0.0
3.83
0.0
Alteskogx
0.0
x
-0.6
x
-0.6
x
-1.1
P14 Tresteg     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Felix Holmqvist
12.41
Hanvikens SK
12.41
0.0 PB
  
2Alfred Berglind
11.82
Hammarby IF
11.82
+0.6 PB
  
3Aron Gullberg
10.64
Hammarby IF
10.64
0.0 PB
  
Holmqvist10.86
-0.7
11.91
+1.4
12.41
0.0
12.27
+1.3
Berglind11.14
0.0
11.45
+0.9
x
+1.0
11.82
+0.6
Gullberg10.26
0.0
10.39
0.0
10.64
0.0
10.53
0.0
P14 Kula (4.0 kg)     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Oliver Ericsson
12.06
Spårvägens FK
12.06
PB
  
2Joel Wikström
12.01
Huddinge AIS
12.01
  
3Felix Holmqvist
11.13
Hanvikens SK
11.13
  
4Bo Rydstrand
10.27
Rånäs 4H
10.27
  
5Leo Marcus
Leo Marcus 06, Huddinge
7.69
Huddinge AIS
7.69
PB
  
6Alexander JohanssonHuddinge AIS
7.35
PB
  
7Alfred Bergkvist
6.68
Huddinge AIS
6.68
  
Carl Bergmark
NM
Hammarby IF
NM
  
Ericsson10.9810.8211.7512.0612.0211.07
Wikströmx10.7812.0111.5711.1611.87
Holmqvist11.1310.0110.2510.9010.90x
Rydstrand9.6210.2410.2710.039.96x
Marcus7.277.697.517.207.047.60
Johansson6.937.357.157.017.047.02
Bergkvist6.296.666.686.606.566.61
Bergmarkxxxxxx
P13 60 m     
26 sep
Vind: +0.1

Final A

Final
26 sep
Vind: +0.1
1Joar Eriksson
7.89
Turebergs FK
7.89
PB
  
2Daniel Larsson
7.91
IFK Lidingö
7.91
PB
  
3Vilmer Karlsson
7.98
Hammarby IF
7.98
PB
  
4Victor Gil
Victor Gil 07, Hanviken
8.12
Hanvikens SK
8.12
  
5Hannes Berg
Hannes Berg 07, Vallentuna
8.37
Vallentuna FK
8.37
  
6Elias Skogberg
Elias Skogberg 07, Spårvägen
8.45
Spårvägens FK
8.45
  
7Hannes Johansson
8.93
Hammarby IF
8.93
  
8Matteus Edetoft
9.14
Danderyds SK
9.14
  
Heat 1
26 sep Vind: +0.6
26 sepVind: +0.6
1Joar Eriksson
7.99
Turebergs FK
7.99
  
2Vilmer Karlsson
8.03
Hammarby IF
8.03
PB
  
3Victor Gil
Victor Gil 07, Hanviken
8.10
Hanvikens SK
8.10
  
4Hannes Berg
Hannes Berg 07, Vallentuna
8.24
Vallentuna FK
8.24
PB
  
5Elias Skogberg
Elias Skogberg 07, Spårvägen
8.42
Spårvägens FK
8.42
PB
  
6Alexander Sand
9.17
Tullinge FI
9.17
PB
  
7Joppe Odhner
11.12
Huddinge AIS
11.12
PB
  
Heat 2
26 sep Vind: +0.7
26 sepVind: +0.7
1Daniel Larsson
8.09
IFK Lidingö
8.09
PB
  
2Hannes Johansson
8.75
Hammarby IF
8.75
PB
  
3Matteus Edetoft
8.96
Danderyds SK
8.96
  
4Ludvig Ellgren
9.13
Turebergs FK
9.13
PB
  
5Elias Häggkvist
9.13
Huddinge AIS
9.13
PB
  
6Egil Hänström
9.47
Huddinge AIS
9.47
  
7Anton Hellgren
9.69
Vallentuna FK
9.69
PB
  
P13 600 m     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Jakob Lennermark
1:47.46
Turebergs FK
1:47.46
  
2Alexander Sand
1:53.53
Tullinge FI
1:53.53
PB
  
3Love Rabnor
1:57.90
Huddinge AIS
1:57.90
PB
  
4Alfred Eriksson
2:06.39
Hanvikens SK
2:06.39
  
P13 Längd (zon)     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Vilmer Karlsson
5.51
Hammarby IF
5.51
0.0
  
2Joar Eriksson
5.30
Turebergs FK
5.30
0.0
  
3Hannes Berg
Hannes Berg 07, Vallentuna
4.96
Vallentuna FK
4.96
0.0 PB
  
4Quincy Hackett
4.68
Hammarby IF
4.68
0.0 PB
  
5Elias Häggkvist
4.52
Huddinge AIS
4.52
0.0 PB
  
6Matteus Edetoft
4.33
Danderyds SK
4.33
0.0 SB
  
7Ludvig KuusimurtoHuddinge AIS
3.98
+0.5 PB
  
8Love Rabnor
3.92
Huddinge AIS
3.92
0.0 PB
  
9Egil Hänström
3.79
Huddinge AIS
3.79
+0.1
  
10Berk Erdal
Berk Erdal 07, Tullinge
3.72
Tullinge FI
3.72
0.0 PB
  
11Hannes Johansson
3.61
Hammarby IF
3.61
0.0
  
12Alfred Eriksson
3.41
Hanvikens SK
3.41
0.0
  
13Joppe Odhner
3.03
Huddinge AIS
3.03
0.0 PB
  
Karlsson5.51
0.0
5.43
0.0
5.33
0.0
4.19
0.0
Eriksson4.56
0.0
4.67
0.0
4.98
0.0
5.30
0.0
Berg3.83
0.0
4.69
0.0
4.73
0.0
4.96
0.0
Hackett4.27
0.0
4.14
0.0
4.39
0.0
4.68
0.0
Häggkvistx
0.0
4.52
0.0
4.43
0.0
4.49
0.0
Edetoft4.11
0.0
4.33
0.0
4.16
0.0
4.14
0.0
Kuusimurto3.98
+0.5
3.71
0.0
3.23
0.0
x
0.0
Rabnor3.92
0.0
3.72
0.0
3.72
+0.3
3.63
0.0
Hänström3.79
+0.1
3.66
0.0
3.55
0.0
3.77
0.0
Erdal3.72
0.0
3.71
0.0
3.39
0.0
3.65
0.0
Johansson2.53
0.0
2.37
0.0
3.61
0.0

0.0
Eriksson3.41
0.0
3.24
0.0

0.0

0.0
Odhner2.97
0.0
3.03
0.0
x
0.0
2.75
0.0
P13 Kula (3.0 kg)     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Filip Derezinski
12.36
IF Triangeln
12.36
PB
  
2Ludvig Ellgren
11.17
Turebergs FK
11.17
PB
  
3Quincy Hackett
9.64
Hammarby IF
9.64
PB
  
4Hannes Johansson
8.96
Hammarby IF
8.96
PB
  
5Berk Erdal
Berk Erdal 07, Tullinge
8.35
Tullinge FI
8.35
PB
  
6Elias Häggkvist
7.38
Huddinge AIS
7.38
  
7Anton Hellgren
7.28
Vallentuna FK
7.28
PB
  
8Joppe Odhner
5.50
Huddinge AIS
5.50
PB
  
Derezinskix12.3612.1812.0712.1411.97
Ellgrenx11.1210.86xx11.17
Hackett9.268.289.108.489.319.64
Johansson7.608.498.968.438.488.53
Erdal7.617.917.748.027.588.35
Häggkvist6.657.027.016.926.907.38
Hellgren6.947.197.28x6.397.18
Odhner4.594.654.295.045.035.50
P12 60 m     
27 sep
Vind: -0.9

Final A

Final
27 sep
Vind: -0.9
1Uno StålKA 2 IF
8.45
  
2Axel Victorin
8.74
Hammarby IF
8.74
  
3Theo Pantzar
8.80
Huddinge AIS
8.80
  
4Isak Ålund
8.92
Hanvikens SK
8.92
  
5Oscar Johansson
8.99
Hanvikens SK
8.99
  
6Benjamin WilkinsonHammarby IF
8.99
  
7Theodor HåkanssonHammarby IF
9.16
  
8Alexander GranqvistHuddinge AIS
9.31
  
Heat 1
27 sep Vind: -0.4
27 sepVind: -0.4
1Theo Pantzar
8.64
Huddinge AIS
8.64
PB
  
2Benjamin WilkinsonHammarby IF
9.02
  
3Nemanja Opacic
9.09
Huddinge AIS
9.09
PB
  
4Algot Särnbrink
9.15
Huddinge AIS
9.15
PB
  
5Ted Edberg
Ted Edberg 08, Hammarby
9.50
Hammarby IF
9.50
PB
  
6Viktor Melén
Viktor Melén 08, Mälarhöjden
9.81
Mälarhöjdens IK
9.81
PB
  
7Erik Rosenquist
9.88
Vallentuna FK
9.88
PB
  
Heat 2
27 sep Vind: -0.6
27 sepVind: -0.6
1Isak Ålund
8.87
Hanvikens SK
8.87
PB
  
2Oscar Johansson
8.88
Hanvikens SK
8.88
  
3Oskar Thews
9.25
Bromma IF
9.25
  
4Rasmus Berglund
9.42
Huddinge AIS
9.42
  
5Simon Solenberg SjöströmHuddinge AIS
9.71
  
6Axel Mathiesen
10.03
Huddinge AIS
10.03
  
7Erik Jönsson
10.07
Huddinge AIS
10.07
  
Heat 3
27 sep Vind: +0.9
27 sepVind: +0.9
1Uno StålKA 2 IF
8.42
PB
  
2Axel Victorin
8.71
Hammarby IF
8.71
PB
  
3Alexander GranqvistHuddinge AIS
8.96
PB
  
4Theodor HåkanssonHammarby IF
9.07
PB
  
5Pontus Aasa
9.27
Tullinge FI
9.27
PB
  
6Theodor Dauner
Theodor Dauner 08, Mälarhöjden
9.51
Mälarhöjdens IK
9.51
PB
  
7Michael Khamou
9.86
Huddinge AIS
9.86
PB
  
8Jakob Melén
Jakob Melén 08, Mälarhöjden
9.91
Mälarhöjdens IK
9.91
PB
  
P12 600 m     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Uno Stål
1:46.25
KA 2 IF
1:46.25
PB
  
2Nemanja Opacic
1:48.52
Huddinge AIS
1:48.52
PB
  
3Rasmus Berglund
1:49.58
Huddinge AIS
1:49.58
PB
  
4Pontus Aasa
1:51.02
Tullinge FI
1:51.02
PB
  
5Oskar Thews
1:58.28
Bromma IF
1:58.28
PB
  
6Erik Rosenquist
2:16.03
Vallentuna FK
2:16.03
PB
  
7Theodor Dauner
Theodor Dauner 08, Mälarhöjden
2:16.33
Mälarhöjdens IK
2:16.33
PB
  
P12 Längd (zon)     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Uno StålKA 2 IF
5.14
0.0 PB
  
2Andreas Ålund
4.81
Hanvikens SK
4.81
0.0 PB
  
3Oscar Johansson
4.63
Hanvikens SK
4.63
+0.5 PB
  
4Oskar Thews
4.58
Bromma IF
4.58
0.0 PB
  
5Isak Ålund
4.54
Hanvikens SK
4.54
+0.7 PB
  
6Theodor HåkanssonHammarby IF
4.44
+1.2
  
7Axel Victorin
4.38
Hammarby IF
4.38
0.0 PB
  
8Benjamin WilkinsonHammarby IF
4.28
+1.6
  
9Alexander GranqvistHuddinge AIS
4.28
0.0
  
10Nemanja Opacic
4.27
Huddinge AIS
4.27
0.0 PB
  
11Rasmus Berglund
4.27
Huddinge AIS
4.27
0.0 PB
  
12Algot Särnbrink
4.07
Huddinge AIS
4.07
0.0 PB
  
13Ted Edberg
Ted Edberg 08, Hammarby
4.03
Hammarby IF
4.03
0.0 PB
  
14Viktor Melén
Viktor Melén 08, Mälarhöjden
4.00
Mälarhöjdens IK
4.00
0.0 PB
  
15Jakob Melén
Jakob Melén 08, Mälarhöjden
3.96
Mälarhöjdens IK
3.96
0.0 PB
  
16Erik Jönsson
3.94
Huddinge AIS
3.94
0.0
  
17Simon Solenberg SjöströmHuddinge AIS
3.77
0.0
  
18Axel Mathiesen
3.70
Huddinge AIS
3.70
+0.6 PB
  
19Theodor Dauner
Theodor Dauner 08, Mälarhöjden
3.63
Mälarhöjdens IK
3.63
+1.1 PB
  
20Michael Khamou
3.52
Huddinge AIS
3.52
+0.7 PB
  
Stål4.96
+0.3
4.85
0.0
5.14
0.0
5.14
0.0
Ålund4.62
0.0
4.81
0.0
4.38
0.0
4.49
+0.3
Johansson4.39
+1.0
4.63
+0.5
4.43
0.0
4.39
+0.1
Thews4.29
0.0
4.39
0.0
4.58
0.0
4.54
0.0
Ålund4.54
+0.7
4.39
0.0
4.32
+0.1
4.42
0.0
Håkansson4.12
0.0
4.23
+0.2
4.44
+1.2
4.37
+0.2
Victorin4.38
0.0
4.26
0.0
4.08
0.0
4.29
0.0
Wilkinson4.13
+1.4
4.18
0.0
4.28
+1.6
4.25
0.0
Granqvist3.98
0.0
3.67
0.0
x
0.0
4.28
0.0
Opacic4.15
0.0
4.18
0.0
4.26
+0.8
4.27
0.0
Berglundx
0.0
4.27
0.0
4.16
0.0
4.19
0.0
Särnbrink4.04
0.0
3.95
0.0
3.94
0.0
4.07
0.0
Edberg3.99
0.0
3.96
+0.4
4.03
0.0
3.94
+0.1
Melén4.00
0.0
3.87
+0.2
x
0.0
3.86
+1.3
Melén3.86
0.0
3.89
0.0
3.87
0.0
3.96
0.0
Jönsson3.36
0.0
3.84
0.0
3.94
0.0
3.92
+0.9
Solenberg Sjöström3.77
0.0
3.66
0.0
3.57
0.0
3.74
+1.0
Mathiesen3.62
0.0
3.70
+0.6
3.49
+0.3
3.48
0.0
Dauner3.55
0.0
3.52
0.0
3.34
0.0
3.63
+1.1
Khamou3.44
0.0
3.42
0.0
3.52
+0.7
x
+0.5
Kvinnor
K 100 m     
26 sep
Vind: +0.6

Final A

Final
26 sep
Vind: +0.6
1Fredrika PetterssonHammarby IF
12.87
PB
  
2Emma Sidwall
13.75
Danderyds SK
13.75
PB
  
3Mathilda Hellevik
13.98
Hanvikens SK
13.98
PB
  
4Ylva Jakobsson
14.07
Hammarby IF
14.07
PB
  
K 800 m     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Filippa Ramberg
2:19.96
Hammarby IF
2:19.96
  
2Edith Blomqvist
2:23.07
Runacademy IF
2:23.07
PB
  
3Matilda Borg
2:23.14
Hammarby IF
2:23.14
  
4Mina Hägglund
2:26.07
Hässelby SK
2:26.07
PB
  
5Nora Siltberg AlmlöfHammarby IF
2:27.51
SB
  
6Nathalie Tolvers
2:37.18
Spårvägens FK
2:37.18
SB
  
K 3000 m     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Elvira Fredin
Elvira Fredin 03, Spårvägen
11:36.23
Spårvägens FK
11:36.23
PB
  
2Michelle Janus
11:39.17
PB
  
3Erica Smedberg
Erica Smedberg 87, Nacka Värmdö
12:54.58
Nacka Värmdö SK
12:54.58
PB
  
K Kula     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
12.45
Spårvägens FK
12.45
PB
  
2Linn Gabrielli Gustafsson
11.93
Råby-Rekarne FIF
11.93
  
Hilding11.3511.7711.6211.6911.7812.45
Gabrielli Gustafsson11.9311.2711.7711.50x11.92
K Diskus     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
41.44
Spårvägens FK
41.44
  
Hilding39.70xx41.44xx
F17 200 m     
27 sep
Vind: -0.8

Final A

Final
27 sep
Vind: -0.8
1Nike Isaksson
25.28
IFK Lidingö
25.28
  
2Lovisa Hallberg
27.75
Danderyds SK
27.75
PB
  
3Thea Katsoulaki
27.97
Hanvikens SK
27.97
  
4Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
28.19
  
5Anelia Danielsson
28.34
Tullinge FI
28.34
PB
  
6Alice Lind
Alice Lind 03, Hanviken
29.48
Hanvikens SK
29.48
PB
  
7Olivia Ebbersten
29.95
Danderyds SK
29.95
PB
  
F17 1500 m hinder     
27 sep

Final A

Final
27 sep
4Albertina Brandt
5:48.40
Hammarby IF
5:48.40
PB
  
6Elin Gezelius
5:50.50
IFK Mora
5:50.50
PB
  
7Tyra Hedin
Tyra Hedin 05, Lidingö
6:05.20
IFK Lidingö
6:05.20
SB
  
8Agnes Olsson
6:26.67
Turebergs FK
6:26.67
SB
  
9Elin Sundell
6:57.76
Huddinge AIS
6:57.76
PB
  
F17 Höjd     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Alice Lind
Alice Lind 03, Hanviken
1.50
Hanvikens SK
1.50
PB
  
2Moa Skagerlund
Moa Skagerlund 03, Mälarhöjden
1.50
Mälarhöjdens IK
1.50
  
Elvira MagnussonIFK Tumba
NH
  
1.421.461.501.54
Lindoooxxx
Skagerlundooxoxxx
Magnusson--xxx
F17 Stav     
26 sep

Final A

Final
26 sep
Moa Ivarsson
NH
Huddinge AIS
NH
  
2.87
Ivarssonxxx
F17 Längd     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
5.08
–0.3
  
Söderqvist5.08
-0.3
x
0.0
x
0.0
x
-1.0
x
-0.6
x
-0.5
F17 Kula (3.0 kg)     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Sofia HammarwallIFK Tumba
10.31
  
Hammarwall9.6910.1510.3110.2010.3010.22
F17 Diskus     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Sofia HammarwallIFK Tumba
27.49
  
2Linn Gellar
Linn Gellar 03, Mälarhöjden
25.91
Mälarhöjdens IK
25.91
  
Hammarwall24.92x27.4924.8824.46x
Gellar24.28x15.3924.1221.2825.91
F17 Slägga (3.0 kg)     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Linn Harryson
50.89
Hammarby IF
50.89
  
2Sofia HammarwallIFK Tumba
40.46
  
Harryson48.1646.5648.5550.89x49.46
Hammarwall40.46xxxx40.34
F17 Spjut (500 g)     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Elvira MagnussonIFK Tumba
29.83
  
2Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
29.71
  
Magnusson27.3727.1625.6829.8328.4628.67
Söderqvist29.71x28.3128.6727.3429.15
F16 100 m     
Final B
26 sep
26 sep
1Nike Isaksson
12.47 nwi
IFK Lidingö
12.47 nwi
  
2Lovisa Hallberg
13.28 nwi
Danderyds SK
13.28 nwi
  
3Felicia Johansson
13.40 nwi
Hanvikens SK
13.40 nwi
  
4Olivia Ebbersten
14.39 nwi
Danderyds SK
14.39 nwi
  
5Adelia de Flon
15.13 nwi
Huddinge AIS
15.13 nwi
  
F16 400 m     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Estelle Strand
1:00.17
IFK Lidingö
1:00.17
PB
  
2Lykke Iacobaeus
1:01.42
Värmdö IF
1:01.42
PB
  
3Lovisa Hallberg
1:03.58
Danderyds SK
1:03.58
PB
  
4Linn Engelgren
1:03.63
Danderyds SK
1:03.63
PB
  
5Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
1:04.65
PB
  
6Anelia Danielsson
1:06.78
Tullinge FI
1:06.78
PB
  
F16 800 m     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Lia Cederberg
2:21.06
Hässelby SK
2:21.06
SB
  
2Lykke Iacobaeus
2:22.53
Värmdö IF
2:22.53
  
3Estelle Strand
2:22.93
IFK Lidingö
2:22.93
  
4Julia Meijer
2:25.80
IFK Mora
2:25.80
  
5Elvira Fredin
Elvira Fredin 03, Spårvägen
2:30.22
Spårvägens FK
2:30.22
  
6Linn Engelgren
2:32.65
Danderyds SK
2:32.65
  
7Emma Hättestrand
2:34.18
Högbo GIF
2:34.18
  
F16 300 m häck     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
41.08
Vallentuna FK
41.08
PB
  
2Lizette Carlsson
46.75
Vallentuna FK
46.75
  
F16 Stav     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Rebecka Forsling
3.07
Huddinge AIS
3.07
  
3.073.17
Forslingxxoxxx
F16 Längd     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Lizette Carlsson
5.25
Vallentuna FK
5.25
–0.1 PB
  
2Lykke Iacobaeus
4.91
Värmdö IF
4.91
–0.2 PB
  
3Kharma SarenbrantBromma IF
4.58
–0.9
  
Carlsson4.94
-0.5
5.10
0.0
5.03
0.0
5.25
-0.1
x
+0.6
5.14
0.0
Iacobaeus4.71
0.0
x
0.0
x
0.0
x
+0.4
4.91
-0.2
x
-0.4
Sarenbrant4.50
-0.9
4.48
-0.1
4.58
-0.9
4.49
0.0
x
-0.5
4.48
0.0
F16 Kula (3.0 kg)     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Frida Krantz
13.57
Hammarby IF
13.57
PB
  
2Emma HallencreutzHammarby IF
9.89
  
Krantz13.0713.57xx13.0412.98
Hallencreutz9.549.699.388.789.899.87
F16 Diskus     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Frida Krantz
33.59
Hammarby IF
33.59
  
2Jennie Gregestam
27.17
Huddinge AIS
27.17
  
Krantz33.59xxxxx
Gregestam26.84x23.17xx27.17
F16 Slägga (2.0 kg)     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Alva Enblad
37.79
Hammarby IF
37.79
PB
  
2Jennie Gregestam
37.78
Huddinge AIS
37.78
PB
  
Enblad32.0537.7236.56x37.79x
Gregestam35.6436.31x35.5137.7837.78
F16 Spjut (500 g)     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Frida Krantz
36.62
Hammarby IF
36.62
PB
  
2Amanda Helgesson
27.37
Hanvikens SK
27.37
PB
  
3Jill Fredell
24.33
Bromma IF
24.33
PB
  
Krantzxx32.2136.6234.11x
Helgessonx24.9024.81x27.3726.52
Fredell24.3323.9223.0023.8821.63x
F15 80 m     
26 sep
Vind: +0.7

Final A

Final
26 sep
Vind: +0.7
1Lina Ånstad
10.36
Motala AIF
10.36
  
2Evelina Hamos
10.72
Täby IS
10.72
=PB
  
3Linnea Boqvist
10.85
Hanvikens SK
10.85
PB
  
4Veronika Danilov
10.93
Huddinge AIS
10.93
PB
  
5Rebecka SjöbergTäby IS
11.58
  
6Emmy Ullberg
12.02
Huddinge AIS
12.02
  
7Frida Nyström
12.31
Bromma IF
12.31
  
8Ella GustafssonBromma IF
12.38
  
Heat 1
26 sep Vind: +0.3
26 sepVind: +0.3
1Linnea Boqvist
10.90
Hanvikens SK
10.90
PB
  
2Veronika Danilov
10.99
Huddinge AIS
10.99
PB
  
3Rebecka SjöbergTäby IS
11.54
  
4Emmy Ullberg
11.90
Huddinge AIS
11.90
  
5Ella GustafssonBromma IF
12.03
SB
  
Heat 2
26 sep Vind: +0.4
26 sepVind: +0.4
1Lina Ånstad
10.53
Motala AIF
10.53
  
2Evelina Hamos
10.72
Täby IS
10.72
PB
  
3Frida Nyström
12.24
Bromma IF
12.24
  
4Elin Sundell
12.43
Huddinge AIS
12.43
PB
  
F15 300 m     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
41.44
PB
  
2Elsa Kagevik
42.20
Turebergs FK
42.20
  
3Maja Simonsson
43.44
Hammarby IF
43.44
PB
  
4Lisa Mårtensson
44.22
Huddinge AIS
44.22
PB
  
5Ebba Hasselgren SvenssonSpårvägens FK
46.06
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
27 sep
Vind: -0.5

Final A

Final
27 sep
Vind: -0.5
1Lisa Mårtensson
12.73
Huddinge AIS
12.73
  
2Ebba SjöströmTäby IS
12.76
PB
  
3Ebba Hasselgren SvenssonSpårvägens FK
13.12
  
4Rebecka SjöbergTäby IS
15.77
  
F15 300 m häck     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Esther Sahlqvist
45.08
Hammarby IF
45.08
PB
  
2Lisa Mårtensson
47.36
Huddinge AIS
47.36
  
3Lina Ånstad
48.41
Motala AIF
48.41
  
4Clara Knutsson
48.60
Upsala IF
48.60
  
5Ebba SjöströmTäby IS
49.44
PB
  
6Clara Unnerud WallhagenHuddinge AIS
52.53
  
F15 Höjd     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Lisa Mårtensson
1.60
Huddinge AIS
1.60
  
2Matilda PeterssonTurebergs FK
1.54
  
3Wilma AlexanderssonHuddinge AIS
1.54
  
4Irma Dahlborn
1.54
Huddinge AIS
1.54
  
5Alvah Lind
1.50
Tyresö FK
1.50
  
6Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
1.50
  
7Lovisa BlomstenRånäs 4H
1.42
  
8Tuva Johansson
1.37
Hammarby IF
1.37
  
9Rebecka SjöbergTäby IS
1.32
  
Elin HjertzellHuddinge AIS
NH
  
1.321.371.421.461.501.541.571.601.68
Mårtensson-----oxooxxx
Petersson-oooooxxx
Alexandersson--oooxxoxxx
Dahlborn--ooxoxxoxxx
Lind----xoxxx
Cabanas Andersson-oxxooxxoxxx
Blomstenooxxoxxx
Johanssonooxxx
Sjöbergxoxxx
Hjertzell--xxx
F15 Stav     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Alvah Lind
3.47
Tyresö FK
3.47
  
2Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
3.27
Turebergs FK
3.27
  
3Norah Lind
3.07
Tyresö FK
3.07
  
4Esther Sahlqvist
3.07
Hammarby IF
3.07
PB
  
5Lisa AppelquistBromma IF
2.77
PB
  
2.47
3.52
2.57
2.67
2.77
2.87
2.97
3.07
3.17
3.27
3.37
3.47
Lind-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
o
o
xo
Back-
-
-
-
-
-
o
xxo
o
xxx

Lind-
-
-
-
xxo
o
o
xxx



Sahlqvist-
o
o
o
o
xo
xxo
xxx



Appelquisto
xxo
o
o
xxx






F15 Längd     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Lina Ånstad
5.20
Motala AIF
5.20
–0.5
  
2Alvah Lind
5.03
Tyresö FK
5.03
0.0
  
3Lisa Mårtensson
4.97
Huddinge AIS
4.97
0.0
  
4Ebba SjöströmTäby IS
4.64
–0.1 PB
  
5Rebecka SjöbergTäby IS
4.57
0.0
  
6Irene Dahl
Irene Dahl 05, Huddinge
4.23
Huddinge AIS
4.23
0.0
  
7Ella GustafssonBromma IF
4.21
–0.7 SB
  
8Alice Ivarsson
Alice Ivarsson 05, Spårvägen
4.18
Spårvägens FK
4.18
0.0
  
9Melina Karagianni
3.93
Vallentuna FK
3.93
0.0 PB
  
10Frida NyströmBromma IF
3.91
0.0
  
Ånstad5.20
-0.5
5.06
0.0
5.10
-0.7
2.93
-0.1
5.05
0.0
x
0.0
Lind5.03
0.0
4.95
-1.4
x
0.0
4.94
0.0
x
0.0
x
-0.4
Mårtensson4.75
0.0
4.96
0.0
4.82
0.0
4.79
-0.2
4.97
0.0
x
-0.2
Sjöström4.64
-0.1
4.44
0.0
4.51
0.0
4.48
0.0
4.45
0.0
x
0.0
Sjöberg4.53
-0.3
4.56
0.0
4.53
0.0
4.57
0.0
x
0.0
4.52
0.0
Dahl3.97
0.0
4.23
0.0
3.85
0.0
4.00
0.0
4.10
0.0
4.23
-0.1
Gustafsson4.13
0.0
4.17
0.0
3.87
-0.3
4.11
0.0
4.14
0.0
4.21
-0.7
Ivarsson4.15
0.0
3.99
0.0
x
0.0
4.18
0.0
x
0.0
4.03
0.0
Karagianni3.75
-0.3
3.62
0.0
3.93
0.0
Nyström3.91
0.0
3.77
0.0
3.70
0.0
F15 Kula (3.0 kg)     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Norah Lind
12.84
Tyresö FK
12.84
  
2Anna Strunke
12.43
Turebergs FK
12.43
  
3Olivia Ellgren
11.25
Turebergs FK
11.25
PB
  
4Philippa KastbergTäby IS
10.20
=PB
  
5Rebecka SjöbergTäby IS
8.78
PB
  
6Alice Ivarsson
Alice Ivarsson 05, Spårvägen
8.13
Spårvägens FK
8.13
PB
  
7Irene Dahl
Irene Dahl 05, Huddinge
7.78
Huddinge AIS
7.78
  
8Lisa Adelly
7.17
IFK Tumba
7.17
PB
  
Lind12.84x12.58xxx
Strunke12.4312.1512.1411.9612.2111.59
Ellgren10.12x11.1111.25xx
Kastberg9.459.949.829.9310.209.47
Sjöberg8.718.068.788.258.287.60
Ivarsson7.15x8.137.537.547.55
Dahl7.386.867.627.787.397.46
Adelly6.806.956.887.176.806.57
F15 Diskus (0.75 kg)     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Norah Lind
41.30
Tyresö FK
41.30
PB
  
2Tindra Törnestam
39.53
Spårvägens FK
39.53
  
3Ninni Dahlfors
34.67
IF Triangeln
34.67
PB
  
4Alvah Lind
34.63
Tyresö FK
34.63
SB
  
5Irma Dahlborn
30.85
Huddinge AIS
30.85
PB
  
6Elise Angsten
29.11
Upsala IF
29.11
  
7Isabella PetäjistöIF Triangeln
26.28
PB
  
8Irene Dahl
Irene Dahl 05, Huddinge
23.87
Huddinge AIS
23.87
PB
  
9Suzanne Lesage
19.02
Bromma IF
19.02
PB
  
10Lisa Adelly
16.28
IFK Tumba
16.28
  
Olivia EllgrenTurebergs FK
NM
  
Lindx39.3738.3341.30
Törnestam35.2536.52x37.8439.5338.09
Dahlfors34.1733.8233.0731.1334.6727.42
Lindxx30.6934.63
Dahlborn23.61x28.25x27.6930.85
Angsten26.97x28.1128.9127.0029.11
Petäjistö19.6917.9318.68x21.4326.28
Dahl19.8222.5623.8722.8322.7221.37
Lesage15.61x19.02
Adelly14.8616.28x
Ellgren
F15 Slägga (3.0 kg)     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Norah Lind
52.53
Tyresö FK
52.53
  
2Tindra Törnestam
48.10
Spårvägens FK
48.10
  
3Ellen Forsell
47.91
Hammarby IF
47.91
PB
  
4Alvah Lind
47.76
Tyresö FK
47.76
  
5Linnéa Lindefalk
46.77
Hammarby IF
46.77
PB
  
6Maja Simonsson
39.72
Hammarby IF
39.72
PB
  
7Olivia Ellgren
36.79
Turebergs FK
36.79
  
8Elise Angsten
33.87
Upsala IF
33.87
PB
  
9Lisa Adelly
21.82
IFK Tumba
21.82
PB
  
10Suzanne Lesage
19.81
Bromma IF
19.81
  
11Lisa AppelquistBromma IF
16.70
  
Johanna SchlyterHuddinge AIS
NM
  
Lindx52.53x
Törnestam45.26x48.1047.42x48.09
Forsell43.39x47.6847.2646.2647.91
Lind47.5247.76x
Lindefalk46.0444.8646.77xxx
Simonssonx39.47x33.52x39.72
Ellgren35.48xxxx36.79
Angstenx31.9832.4932.3932.7233.87
Adelly21.8219.5813.69
Lesage19.81x17.61
Appelquistxx16.70
Schlyterxxx
F15 Spjut (500 g)     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Norah Lind
33.79
Tyresö FK
33.79
  
2Anna Strunke
31.59
Turebergs FK
31.59
=PB
  
3Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
29.08
Turebergs FK
29.08
  
4Alvah Lind
28.75
Tyresö FK
28.75
  
5Suzanne Lesage
26.40
Bromma IF
26.40
PB
  
6Alva Bergström
24.44
Hanvikens SK
24.44
PB
  
7Irene Dahl
Irene Dahl 05, Huddinge
23.77
Huddinge AIS
23.77
  
8Anna Leykauf
21.19
Rånäs 4H
21.19
PB
  
9Lisa AppelquistBromma IF
20.66
  
Lind33.63x32.9233.1633.79x
Strunke30.4930.4726.7527.0131.5931.17
Chrifi28.9228.74xx27.6629.08
Lindxxx26.5828.75x
Lesagex22.5024.3124.5822.3526.40
Bergström21.6821.8724.4419.5320.0720.76
Dahlx20.4119.9123.7718.2622.07
Leykaufx20.66xx21.19x
Appelquist18.5820.6618.42xxx
F14 80 m     
26 sep
Vind: +1.1

Final A

Final
26 sep
Vind: +1.1
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
10.23
  
2Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
10.85
Turebergs FK
10.85
  
3Matilda Petersson
11.00
Turebergs FK
11.00
  
4Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
11.13
  
5Felicia Renman
11.17
Hanvikens SK
11.17
  
6Felicia Lundberg
11.23
Huddinge AIS
11.23
PB
  
7Pritha Routh
11.24
Tullinge FI
11.24
  
8Emma Fogdö
11.33
Hanvikens SK
11.33
  
Heat 1
26 sep Vind: +0.9
26 sepVind: +0.9
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
10.32
  
2Matilda Petersson
11.02
Turebergs FK
11.02
  
3Felicia Lundberg
11.24
Huddinge AIS
11.24
PB
  
4Clara Unnerud WallhagenHuddinge AIS
11.44
  
5Alicia Nordmark-NiskaTullinge FI
11.45
PB
  
6Linnea Hentschke
11.46
Tullinge FI
11.46
PB
  
7Julia Hansson
11.93
Huddinge AIS
11.93
  
Heat 2
26 sep Vind: -0.1
26 sepVind: -0.1
1Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
10.77
Turebergs FK
10.77
  
2Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
11.12
  
3Felicia Renman
11.13
Hanvikens SK
11.13
PB
  
4Pritha Routh
11.20
Tullinge FI
11.20
PB
  
5Emma Fogdö
11.31
Hanvikens SK
11.31
  
6Elin Hjertzell
11.34
Huddinge AIS
11.34
  
7Alva Svanlund
11.69
Huddinge AIS
11.69
PB
  
8Tilde HammarwallIFK Tumba
11.75
PB
  
F14 800 m     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Linn Adolfsson
2:22.42
Hässelby SK
2:22.42
  
2Liv Hanell
2:28.06
IFK Tumba
2:28.06
PB
  
3Maya Swedin
2:30.33
IFK Lidingö
2:30.33
  
4Lisa Bäckdén
2:35.44
Huddinge AIS
2:35.44
  
5Tyra Hedberg
2:40.30
Hammarby IF
2:40.30
  
6Isabella Brink
2:46.80
Vallentuna FK
2:46.80
  
7Elin Sundell
2:47.32
Huddinge AIS
2:47.32
PB
  
Molly ZachrisonHammarby IF
DQ
  
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
27 sep
Vind: -0.9

Final A

Final
27 sep
Vind: -0.9
1Esther Sahlqvist
11.75
Hammarby IF
11.75
  
2Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
12.86
Turebergs FK
12.86
  
3Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
13.08
  
4Elin Hjertzell
13.69
Huddinge AIS
13.69
  
5Irma Dahlborn
17.09
Huddinge AIS
17.09
  
Final B
27 sep Vind: -0.7
27 sepVind: -0.7
1Molly Zachrison
13.81
Hammarby IF
13.81
PB
  
2Emma Jäderberg
13.89
Hanvikens SK
13.89
PB
  
3Tyra Hedberg
14.39
Hammarby IF
14.39
PB
  
4Clara Unnerud WallhagenHuddinge AIS
15.05
  
5Julia Hansson
17.24
Huddinge AIS
17.24
  
F14 Längd     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
5.35
0.0
  
2Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
5.03
Turebergs FK
5.03
0.0
  
3Elin Hjertzell
4.95
Huddinge AIS
4.95
0.0
  
4Kristelle Grahn
4.75
Spårvägens FK
4.75
0.0
  
5Felicia Lundberg
4.73
Huddinge AIS
4.73
0.0
  
6Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
4.57
0.0
  
7Tyra Hedberg
4.44
Hammarby IF
4.44
–0.3
  
8Clara Unnerud WallhagenHuddinge AIS
4.39
0.0 PB
  
9Linnea Hentschke
4.36
Tullinge FI
4.36
–0.1 PB
  
10Irma Dahlborn
4.29
Huddinge AIS
4.29
0.0
  
11Tilde HammarwallIFK Tumba
4.24
0.0
  
12Molly Zachrison
4.09
Hammarby IF
4.09
0.0
  
13Pritha Routh
4.07
Tullinge FI
4.07
–0.3 PB
  
14Tuva Johansson
3.99
Hammarby IF
3.99
0.0 PB
  
15Julia Hansson
3.94
Huddinge AIS
3.94
0.0
  
16Emilia Szajda
3.88
Huddinge AIS
3.88
0.0 PB
  
17Agnes OddaBoo IF
3.79
0.0 PB
  
18Ebba Nygren
3.38
Huddinge AIS
3.38
0.0 PB
  
Hallberg Hossainx
-0.8
4.91
-0.4
4.97
0.0
5.35
0.0
Chrifi5.01
0.0
4.92
0.0
4.77
0.0
5.03
0.0
Hjertzellx
0.0
x
-0.6
x
0.0
4.95
0.0
Grahnx
0.0
4.69
0.0
x
0.0
4.75
0.0
Lundberg4.66
0.0
4.69
0.0
4.47
-0.1
4.73
0.0
Cabanas Andersson4.55
-0.7
4.36
0.0
x
0.0
4.57
0.0
Hedbergx
0.0
4.15
0.0
4.43
0.0
4.44
-0.3
Unnerud Wallhagen3.85
0.0
4.12
0.0
4.39
0.0
x
0.0
Hentschke4.36
-0.1
x
0.0
4.32
0.0
4.15
0.0
Dahlborn4.11
0.0
4.18
0.0
4.05
0.0
4.29
0.0
Hammarwall4.12
0.0
4.03
0.0
4.17
0.0
4.24
0.0
Zachrisonx
-0.3
3.23
0.0
2.49
0.0
4.09
0.0
Routh3.99
0.0
4.07
-0.3
x
0.0
3.54
0.0
Johansson3.99
0.0
x
-1.6
x
0.0
3.90
0.0
Hansson3.92
-0.1
3.92
0.0
3.94
0.0
3.85
0.0
Szajdax
0.0
3.88
0.0
3.80
0.0
2.41
0.0
Oddax
0.0
3.79
0.0
3.55
0.0
3.40
0.0
Nygren3.36
0.0
3.38
0.0
3.33
0.0
3.27
0.0
F14 Tresteg     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Kristelle Grahn
10.56
Spårvägens FK
10.56
0.0 PB
  
2Esther Sahlqvist
10.55
Hammarby IF
10.55
0.0 PB
  
3Alicia Nordmark-NiskaTullinge FI
10.28
–0.7 PB
  
4Felicia Lundberg
10.07
Huddinge AIS
10.07
0.0 PB
  
5Tyra Hedberg
9.86
Hammarby IF
9.86
0.0
  
6Liv Hanell
9.52
IFK Tumba
9.52
+0.3 PB
  
Grahn10.56
0.0
10.45
-1.3
10.29
-1.3
10.38
0.0
Sahlqvist10.36
0.0
10.32
0.0
10.51
0.0
10.55
0.0
Nordmark-Niska9.49
0.0
9.49
0.0
10.28
-0.7
9.69
+0.8
Lundbergx
0.0
10.07
0.0
9.87
0.0
9.26
-0.8
Hedbergx
0.0
x
0.0
x
0.0
9.86
0.0
Hanell9.52
+0.3
9.29
-0.5
9.30
0.0
9.37
0.0
F14 Kula (3.0 kg)     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
13.99
PB
  
2Ellen Forsell
12.04
Hammarby IF
12.04
PB
  
3Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
10.83
Turebergs FK
10.83
  
4Elise Angsten
9.96
Upsala IF
9.96
  
5Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
9.58
  
6Alva Svanlund
9.52
Huddinge AIS
9.52
  
7Wilma AlexanderssonHuddinge AIS
8.90
  
8Irma Dahlborn
8.76
Huddinge AIS
8.76
  
9Tyra Hedberg
7.92
Hammarby IF
7.92
PB
  
Cabanas Andersson12.7813.3513.99
Forsell12.04x11.3610.81
Chrifi9.3010.83x10.63
Angsten9.309.889.969.76
Hallberg Hossain9.459.589.269.47
Svanlund9.52x9.34x
Alexandersson8.738.90
Dahlborn8.698.76
Hedberg7.677.437.907.92
F13 60 m     
26 sep
Vind: +1.1

Final A

Final
26 sep
Vind: +1.1
1Alba Boric
Alba Boric 07, Hanviken
8.40
Hanvikens SK
8.40
  
2Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
8.49
Turebergs FK
8.49
PB
  
3Anna Bergin
8.51
Hammarby IF
8.51
=PB
  
4Clara Aldskogius
8.62
Hammarby IF
8.62
  
5Rose Masoudi
8.87
Bromma IF
8.87
PB
  
6Tilde Norrbrand
8.94
Kungsängen FK
8.94
PB
  
7Ebba Ahlerup
8.96
Huddinge AIS
8.96
  
Heat 1
26 sep Vind: -0.6
26 sepVind: -0.6
1Alba Boric
Alba Boric 07, Hanviken
8.39
Hanvikens SK
8.39
  
2Rose Masoudi
9.01
Bromma IF
9.01
PB
  
3Tilde Norrbrand
9.11
Kungsängen FK
9.11
PB
  
4Julia Wändin
9.21
Hammarby IF
9.21
PB
  
5Alicia GruvbergerHuddinge AIS
9.29
  
Heat 2
26 sep Vind: -0.6
26 sepVind: -0.6
1Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
8.56
Turebergs FK
8.56
PB
  
2Anna Bergin
8.62
Hammarby IF
8.62
  
3Ebba Ahlerup
9.06
Huddinge AIS
9.06
  
4Ida Bonow
Ida Bonow 07, Kungsängen
9.17
Kungsängen FK
9.17
PB
  
5Vera Duhlin
9.24
Tullinge FI
9.24
PB
  
6Lilly Ståhl
9.45
Hammarby IF
9.45
  
Heat 3
26 sep Vind: 0.0
26 sepVind: 0.0
1Clara Aldskogius
8.62
Hammarby IF
8.62
  
2Ella Johansson
8.69
Hammarby IF
8.69
PB
  
3Nadja Travar
9.15
Huddinge AIS
9.15
PB
  
4Frida Sörqvist
9.40
Huddinge AIS
9.40
  
5Matilda Wirén
9.47
Huddinge AIS
9.47
PB
  
F13 600 m     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Carmen Cernjul
Carmen Cernjul 07, Spårvägen
1:36.94
Spårvägens FK
1:36.94
PB
  
2Ella Johansson
1:40.81
Hammarby IF
1:40.81
PB
  
3Julia Wändin
1:41.32
Hammarby IF
1:41.32
PB
  
4Matilda Borg
1:42.21
Hammarby IF
1:42.21
  
5Ellinore Sparf
Ellinore Sparf 07, Spårvägen
1:46.20
Spårvägens FK
1:46.20
PB
  
6Elsa Unger
1:58.13
IF Linnéa
1:58.13
PB
  
7Ida Bonow
Ida Bonow 07, Kungsängen
1:58.53
Kungsängen FK
1:58.53
PB
  
Final B
26 sep
26 sep
1Anastasia Rozhkova
1:46.44
Tullinge FI
1:46.44
PB
  
2Nadja Travar
1:48.05
Huddinge AIS
1:48.05
PB
  
3Norah Hamberg
1:54.37
Bromma IF
1:54.37
PB
  
4Tilde Norrbrand
1:54.59
Kungsängen FK
1:54.59
PB
  
5Rose Masoudi
2:02.82
Bromma IF
2:02.82
PB
  
6Elsa Hedenius
2:05.50
Tullinge FI
2:05.50
PB
  
F13 Längd (zon)     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
5.07
Turebergs FK
5.07
0.0
  
2Julia Wändin
4.88
Hammarby IF
4.88
+0.4 PB
  
3Alba Boric
Alba Boric 07, Hanviken
4.84
Hanvikens SK
4.84
0.0
  
4Clara Aldskogius
4.70
Hammarby IF
4.70
0.0
  
5Ella Johansson
4.61
Hammarby IF
4.61
0.0 PB
  
6Tilde Norrbrand
4.55
Kungsängen FK
4.55
+0.1 PB
  
7Emmie Wedin
4.50
Turebergs FK
4.50
0.0
  
8Nadja Travar
4.40
Huddinge AIS
4.40
0.0 PB
  
9Ebba Ahlerup
4.39
Huddinge AIS
4.39
0.0 PB
  
10Matilda Borg
4.36
Hammarby IF
4.36
+0.5
  
11Ida Bonow
Ida Bonow 07, Kungsängen
4.29
Kungsängen FK
4.29
0.0 PB
  
12Emma OlofssonTäby IS
4.26
0.0
  
13Vera Duhlin
4.22
Tullinge FI
4.22
0.0 PB
  
14Alice Dahl
Alice Dahl 07, Huddinge
4.17
Huddinge AIS
4.17
0.0 PB
  
15Norah Hamberg
4.15
Bromma IF
4.15
0.0 PB
  
16Rose Masoudi
4.13
Bromma IF
4.13
0.0 PB
  
17Frida Sörqvist
4.00
Huddinge AIS
4.00
+0.6 PB
  
Pott5.07
0.0
4.99
0.0
4.75
0.0
4.85
+0.7
Wändin4.74
0.0
4.87
0.0
4.79
0.0
4.88
+0.4
Boric4.78
0.0
4.84
0.0
4.64
0.0
4.73
0.0
Aldskogius4.69
0.0
4.64
0.0
4.70
0.0
4.67
+1.6
Johansson4.55
0.0
4.12
0.0
4.61
0.0

0.0
Norrbrand4.46
0.0
4.39
0.0
4.17
0.0
4.55
+0.1
Wedin4.48
0.0
x
0.0
4.50
0.0
x
+0.5
Travar4.17
0.0
4.19
0.0
4.28
+0.5
4.40
0.0
Ahlerup2.46
0.0
4.39
0.0
3.37
0.0
4.31
0.0
Borg4.35
0.0
4.24
+0.6
4.36
+0.5
4.25
0.0
Bonow4.29
0.0
3.84
+0.6
4.03
0.0
3.78
0.0
Olofsson4.26
0.0

0.0

0.0

0.0
Duhlin4.22
0.0
4.11
0.0
4.03
0.0
3.86
0.0
Dahl4.10
0.0
4.17
0.0
2.63
0.0
4.15
0.0
Hamberg4.15
0.0
4.01
+0.6
4.01
0.0
4.15
+1.2
Masoudi4.08
0.0
4.03
0.0
4.13
0.0
3.98
0.0
Sörqvist3.97
0.0
4.00
+0.6
3.91
+0.5
3.96
+0.9
F13 Kula (2.0 kg)     
26 sep

Final A

Final
26 sep
1Emma Olofsson
11.89
Täby IS
11.89
PB
  
2Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
11.44
Turebergs FK
11.44
  
3Ella Johansson
9.94
Hammarby IF
9.94
  
4Alicia GruvbergerHuddinge AIS
9.41
  
5Norah Hamberg
9.10
Bromma IF
9.10
PB
  
6Clara Aldskogius
8.80
Hammarby IF
8.80
  
7Ebba Ahlerup
8.42
Huddinge AIS
8.42
  
8Matilda Borg
8.37
Hammarby IF
8.37
  
9Alice Dahl
Alice Dahl 07, Huddinge
8.31
Huddinge AIS
8.31
PB
  
10Tilde Norrbrand
8.07
Kungsängen FK
8.07
PB
  
11Ida Bonow
Ida Bonow 07, Kungsängen
7.97
Kungsängen FK
7.97
PB
  
12Rose Masoudi
7.17
Bromma IF
7.17
PB
  
Olofsson11.8911.0511.8811.13
Pott11.0810.87x11.44
Johansson9.539.799.949.67
Gruvberger8.798.819.419.23
Hamberg8.809.109.038.87
Aldskogius8.448.678.808.47
Ahlerup8.427.787.438.27
Borg8.377.247.987.78
Dahl7.998.318.078.26
Norrbrand8.078.067.717.75
Bonow7.777.977.867.28
Masoudi6.247.176.156.92
F12 60 m     
27 sep
Vind: 0.0

Final A

Final
27 sep
Vind: 0.0
1Elin Nordlund
8.58
Hammarby IF
8.58
PB
  
2Ebba DahlströmTäby IS
8.71
PB
  
3Ida Lindgren
Ida Lindgren 08, Eskilstuna
8.83
Eskilstuna FI
8.83
PB
  
4Alice Jeansson
Alice Jeansson 08, Spårvägen
8.87
Spårvägens FK
8.87
PB
  
5Emelie Lundqvist
8.95
Kungsängen FK
8.95
  
6Nadja Nori
Nadja Nori 08, Huddinge
9.01
Huddinge AIS
9.01
=PB
  
7Astrid Rasmusson
Astrid Rasmusson 08, Mälarhöjden
9.10
Mälarhöjdens IK
9.10
PB
  
8Amanda Mild
Amanda Mild 08, Mälarhöjden
9.29
Mälarhöjdens IK
9.29
  
Final B
27 sep Vind: -0.2
27 sepVind: -0.2
1Ofelia Theofilaktou
9.27
Mälarhöjdens IK
9.27
  
2Agnes Parmhed
9.31
Tullinge FI
9.31
PB
  
3Edit Jansson
9.47
Hammarby IF
9.47
  
4Emelie Näsholm
9.62
Huddinge AIS
9.62
  
5Judit Hagerfors
Judit Hagerfors 08, Mälarhöjden
9.64
Mälarhöjdens IK
9.64
  
6Mikaela Alatalo
9.78
Huddinge AIS
9.78
  
7Bea Humeur
Bea Humeur 08, Spårvägen
9.78
Spårvägens FK
9.78
  
8Irma Malm
Irma Malm 08, Mälarhöjden
9.96
Mälarhöjdens IK
9.96
  
Heat 1
27 sep Vind: -1.2
27 sepVind: -1.2
1Ida Lindgren
Ida Lindgren 08, Eskilstuna
9.01
Eskilstuna FI
9.01
PB
  
2Astrid Rasmusson
Astrid Rasmusson 08, Mälarhöjden
9.11
Mälarhöjdens IK
9.11
PB
  
3Ofelia Theofilaktou
9.24
Mälarhöjdens IK
9.24
PB
  
4Edit Jansson
9.60
Hammarby IF
9.60
  
5Mikaela Alatalo
9.67
Huddinge AIS
9.67
PB
  
6Inès Kieffer
9.85
Bromma IF
9.85
PB
  
Heat 2
27 sep Vind: -1.8
27 sepVind: -1.8
1Ebba DahlströmTäby IS
8.91
  
2Emelie Näsholm
9.54
Huddinge AIS
9.54
  
3Judit Hagerfors
Judit Hagerfors 08, Mälarhöjden
9.60
Mälarhöjdens IK
9.60
PB
  
4Bea Humeur
Bea Humeur 08, Spårvägen
9.68
Spårvägens FK
9.68
PB
  
5Alisia Norrenge
9.81
Huddinge AIS
9.81
  
6Stella Johansson
10.00
Huddinge AIS
10.00
PB
  
7Embla Arfvidson
10.01
Huddinge AIS
10.01
PB
  
Heat 3
27 sep Vind: +0.2
27 sepVind: +0.2
1Elin Nordlund
8.68
Hammarby IF
8.68
PB
  
2Kajsa AdellyIFK Tumba
9.77
PB
  
3Emma Edgren
10.02
Huddinge AIS
10.02
PB
  
4Elin Larsson
10.44
Huddinge AIS
10.44
PB
  
5Julia Hedlund
10.67
Huddinge AIS
10.67
  
6Tyra Stjernfelt
10.74
Huddinge AIS
10.74
  
7Alma Sundelin
10.75
Huddinge AIS
10.75
  
Heat 4
27 sep Vind: +1.0
27 sepVind: +1.0
1Emelie Lundqvist
8.76
Kungsängen FK
8.76
PB
  
2Alice Jeansson
Alice Jeansson 08, Spårvägen
8.90
Spårvägens FK
8.90
PB
  
3Nadja Nori
Nadja Nori 08, Huddinge
9.01
Huddinge AIS
9.01
PB
  
4Amanda Mild
Amanda Mild 08, Mälarhöjden
9.17
Mälarhöjdens IK
9.17
PB
  
5Agnes Parmhed
9.34
Tullinge FI
9.34
PB
  
6Irma Malm
Irma Malm 08, Mälarhöjden
9.68
Mälarhöjdens IK
9.68
PB
  
F12 600 m     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Elin Nordlund
1:48.22
Hammarby IF
1:48.22
PB
  
2Noomi Öhlund KarboubBromma IF
1:48.71
PB
  
3Inès Kieffer
2:00.34
Bromma IF
2:00.34
PB
  
4Annabelle Grahn
2:00.97
Spårvägens FK
2:00.97
PB
  
5Mikaela Alatalo
2:03.28
Huddinge AIS
2:03.28
PB
  
6Amanda Mild
Amanda Mild 08, Mälarhöjden
2:07.61
Mälarhöjdens IK
2:07.61
PB
  
Final B
27 sep
27 sep
1Nadja Nori
Nadja Nori 08, Huddinge
1:54.34
Huddinge AIS
1:54.34
  
2Agnes Parmhed
2:03.98
Tullinge FI
2:03.98
PB
  
3Emelie Näsholm
2:05.58
Huddinge AIS
2:05.58
  
4Edit Jansson
2:06.11
Hammarby IF
2:06.11
PB
  
5Alma Sundelin
2:28.67
Huddinge AIS
2:28.67
PB
  
6Kajsa Adelly
2:30.12
IFK Tumba
2:30.12
PB
  
7Tyra Stjernfelt
2:46.57
Huddinge AIS
2:46.57
  
F12 Längd (zon)     
27 sep

Final A

Final
27 sep
1Ebba DahlströmTäby IS
4.55
+0.2 PB
  
2Elin Nordlund
4.55
Hammarby IF
4.55
0.0 PB
  
3Alice Jeansson
Alice Jeansson 08, Spårvägen
4.55
Spårvägens FK
4.55
0.0 PB
  
4Edit Jansson
4.49
Hammarby IF
4.49
0.0
  
5Ester Wikfeldt
Ester Wikfeldt 08, Mälarhöjden
4.32
Mälarhöjdens IK
4.32
0.0 PB
  
6Tyra Sparv
Tyra Sparv 08, Hammarby
4.32
Hammarby IF
4.32
0.0 PB
  
7Alisia Norrenge
4.20
Huddinge AIS
4.20
0.0 PB
  
8Annabelle Grahn
4.14
Spårvägens FK
4.14
0.0 PB
  
9Astrid Rasmusson
Astrid Rasmusson 08, Mälarhöjden
4.13
Mälarhöjdens IK
4.13
0.0 PB
  
10Amanda Mild
Amanda Mild 08, Mälarhöjden
4.12
Mälarhöjdens IK
4.12
+0.4 PB
  
11Judit Hagerfors
Judit Hagerfors 08, Mälarhöjden
4.12
Mälarhöjdens IK
4.12
0.0 PB
  
12Emelie Näsholm
4.10
Huddinge AIS
4.10
+0.2 PB
  
13Emelie Lundqvist
4.08
Kungsängen FK
4.08
0.0 PB
  
14Bea Humeur
Bea Humeur 08, Spårvägen
3.96
Spårvägens FK
3.96
0.0 PB
  
15Nadja Nori
Nadja Nori 08, Huddinge
3.95
Huddinge AIS
3.95
0.0 PB
  
16Ofelia Theofilaktou
3.95
Mälarhöjdens IK
3.95
0.0 PB
  
17Irma Malm
Irma Malm 08, Mälarhöjden
3.94
Mälarhöjdens IK
3.94
0.0 PB
  
18Natalie Hedén
3.89
Vallentuna FK
3.89
0.0 PB
  
19Mikaela Alatalo
3.78
Huddinge AIS
3.78
+0.7 PB
  
20Kajsa AdellyIFK Tumba
3.66
+0.9
  
21Elin Larsson
3.62
Huddinge AIS
3.62
0.0 PB
  
22Embla Arfvidson
3.56
Huddinge AIS
3.56
0.0 PB
  
23Emma Edgren
3.49
Huddinge AIS
3.49
0.0 PB
  
24Stella Johansson
3.40
Huddinge AIS
3.40
0.0 PB
  
25Julia Hedlund
3.26
Huddinge AIS
3.26
0.0 PB
  
26Inès Kieffer
3.16
Bromma IF
3.16
0.0 PB
  
27Asta Nordin
2.97
Huddinge AIS
2.97
0.0
  
28Tyra Stjernfelt
2.96
Huddinge AIS
2.96
0.0 PB
  
29Alma Sundelin
2.94
Huddinge AIS
2.94
0.0
  
Dahlström4.39
0.0
4.55
+0.2
4.54
+0.5
4.52
+0.4
Nordlund4.52
0.0
4.44
0.0
4.55
0.0
4.53
0.0
Jeansson4.29
0.0
4.55
0.0
4.45
0.0
4.24
0.0
Jansson4.37
0.0
4.25
0.0
4.41
0.0
4.49
0.0
Wikfeldt4.30
0.0
4.32
0.0
4.14
+0.3
4.31
0.0
Sparv4.32
0.0
2.64
0.0
4.16
0.0
4.19
0.0
Norrenge4.20
0.0
x
0.0
3.70
0.0
3.91
+0.5
Grahn4.14
0.0
4.02
0.0
3.82
0.0
3.30
0.0
Rasmusson3.94
0.0
4.05
+1.7
4.13
0.0
4.12
+0.2
Mild3.92
0.0
4.00
+0.9
3.80
0.0
4.12
+0.4
Hagerfors4.12
0.0
3.67
+0.2
3.74
0.0
3.11
+0.2
Näsholm3.95
0.0
4.10
+0.2
x
0.0
4.00
+0.3
Lundqvist2.59
0.0
4.08
0.0
3.53
0.0
3.27
0.0
Humeur3.78
0.0
3.96
0.0
3.94
0.0
3.93
0.0
Nori3.95
0.0
3.91
0.0
3.90
0.0
x
+0.8
Theofilaktoux
0.0
3.74
+0.3
3.95
0.0
3.47
+0.3
Malm3.88
0.0
3.88
+0.2
3.94
0.0
3.93
+0.8
Hedén3.89
0.0
3.77
+0.2
3.73
0.0
3.87
0.0
Alatalo3.59
0.0
3.78
+0.7
3.61
0.0
3.53
0.0
Adelly3.49
0.0
3.53
0.0
3.58
0.0
3.66
+0.9
Larsson3.62
0.0
3.42
0.0
3.40
0.0
3.37
0.0
Arfvidson3.56
0.0
3.35
0.0
3.19
0.0
3.19
+0.8
Edgren3.40
0.0
3.49
0.0
3.30
0.0
3.41
+0.6
Johansson3.40
0.0
3.31
0.0
3.40
+0.2
3.39
+0.7
Hedlund3.26
0.0
3.25
0.0
2.93
0.0
3.01
0.0
Kieffer3.16
0.0
3.13
+0.7

0.0

0.0
Nordin2.97
0.0
2.89
+0.5
2.87
0.0
x
0.0
Stjernfelt2.96
0.0
2.88
0.0
2.90
+0.9
2.83
0.0
Sundelin2.94
0.0
2.83
0.0
2.83
0.0
2.78
0.0