0
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10.2 | |
8.2 | |
10.2 | |
8.2 | |
4.1 | |
7.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
27.1 | |
1.2 | |
5.2 | |
5.2 | |
1.2 | |
5.2 | |
3.2 | |
2‐4.2 | |
4.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 800 m Final A Final | |||||||||
1 | Michael Hansson Michael Hansson 96, IS Göta 1:58.69 | 96 | IS Göta | 1:58.69 | =PB | ||||
2 | Robin Sterner Robin Sterner 91, Malmö 1:59.12 | 91 | Malmö AI | 1:59.12 | = | ||||
3 | David Arnesson David Arnesson 91, Lund 2:03.90 | 91 | IFK Lund | 2:03.90 | = | ||||
Final B | |||||||||
1 | Daniel Karlsson Daniel Karlsson 84, Ystad 2:06.00 | 84 | Ystads IF | 2:06.00 | =SB | ||||
2 | Kristoffer Karlsson Kristoffer Karlsson 92, Contact 2:06.32 | 92 | UF Contact | 2:06.32 | =PB | ||||
3 | Ola Cederfeldt Ola Cederfeldt 81, Malmö Löp 2:08.21 | 81 | IF Malmö Löp | 2:08.21 | =PB | ||||
4 | Daniel Ekholm Daniel Ekholm 81, IS Göta 2:10.45 | 81 | IS Göta | 2:10.45 | =PB | ||||
5 | Christian Borg Christian Borg 80, IS Göta 2:17.14 | 80 | IS Göta | 2:17.14 | =PB | ||||
Final C | |||||||||
1 | Henrik Holmgren Henrik Holmgren 80, Kyrkhult 2:05.35 | 80 | Kyrkhults SK | 2:05.35 | =PB | ||||
2 | Karl Dannestam Karl Dannestam 80, Björnstorp 2:05.74 | 80 | Björnstorps IF | 2:05.74 | =PB | ||||
3 | Henrik Nord Henrik Nord 73, Ystad 2:11.87 | 73 | Ystads IF | 2:11.87 | =PB | ||||
4 | Mattias Jonsson Mattias Jonsson 70, Heleneholm 2:14.74 | 70 | Heleneholms IF | 2:14.74 | =PB | ||||
5 | Johan Alfvén Johan Alfvén 74, Björnstorp 2:15.09 | 74 | Björnstorps IF | 2:15.09 | =PB | ||||
Final D | |||||||||
1 | Erik Weineisen Erik Weineisen 03, Björnstorp 2:11.61 | 03 | Björnstorps IF | 2:11.61 | =PB | ||||
2 | Martin Edvardsson Martin Edvardsson 75, Ystad 2:13.21 | 75 | Ystads IF | 2:13.21 | =PB | ||||
3 | Olivia Weslien Olivia Weslien 97, IF Göta 2:14.32 | 97 | IF Göta Karlstad | 2:14.32 | =SB | K 1 | |||
4 | Finn Grindal Finn Grindal 07, Malmö 2:16.30 | 07 | Malmö AI | 2:16.30 | = | ||||
5 | Anders Rydell Anders Rydell 78, Malmö 2:17.92 | 78 | Malmö AI | 2:17.92 | = | ||||
Final E | |||||||||
1 | Arvid Jiwestam Arvid Jiwestam 04, Åhus 2:10.68 | 04 | Åhus FIK | 2:10.68 | =PB | ||||
2 | Mike Bakker Mike Bakker 74, IS Göta 2:14.05 | 74 | IS Göta | 2:14.05 | =PB | ||||
3 | Sara Liljegren Sara Liljegren 81, IS Göta 2:14.32 | 81 | IS Göta | 2:14.32 | = | K 1 | |||
4 | Johanna Hofvendahl Johanna Hofvendahl 04, IS Göta 2:15.88 | 04 | IS Göta | 2:15.88 | =PB | K 2 | |||
5 | Annika Faager Annika Faager 76, Björnstorp 2:16.81 | 76 | Björnstorps IF | 2:16.81 | =SB | K 3 | |||
6 | Mikael Stagling Mikael Stagling 75, IS Göta 2:20.95 | 75 | IS Göta | 2:20.95 | =PB | ||||
Final F | |||||||||
1 | Martin Åkerlöf Exler Martin Åkerlöf Exler 78, IS Göta 2:11.62 | 78 | IS Göta | 2:11.62 | =PB | ||||
2 | Jörgen Olsson Jörgen Olsson 72, Björnstorp 2:13.26 | 72 | Björnstorps IF | 2:13.26 | =PB | ||||
3 | Fredrik Johansson Fredrik Johansson 81, Björnstorp 2:16.60 | 81 | Björnstorps IF | 2:16.60 | =PB | ||||
4 | Hugo Åsberg Hugo Åsberg 06, Malmö 2:16.79 | 06 | Malmö AI | 2:16.79 | = | ||||
5 | Albin Sjöström Albin Sjöström 06, Eslövs AI 2:19.10 | 06 | Eslövs AI | 2:19.10 | =PB | ||||
Final G | |||||||||
1 | Viktor Karlsson Viktor Karlsson 91, Genarp 2:17.80 | 91 | Genarps IF | 2:17.80 | =PB | ||||
2 | Erik Callmer Erik Callmer 05, Björnstorp 2:19.98 | 05 | Björnstorps IF | 2:19.98 | =PB | ||||
3 | Marcus Lundblad Marcus Lundblad 84, IS Göta 2:20.16 | 84 | IS Göta | 2:20.16 | =PB | ||||
Final H | |||||||||
1 | Joakim Hald Joakim Hald 96, Athlet 2:18.18 | 96 | FK Athlet | 2:18.18 | =PB | ||||
2 | Peter Bengtsson Peter Bengtsson 64, Ystad 2:24.79 | 64 | Ystads IF | 2:24.79 | =PB | ||||
3 | Rickard Andersson Rickard Andersson 73, Heleneholm 2:25.49 | 73 | Heleneholms IF | 2:25.49 | =SB | ||||
4 | Erik Månsson Erik Månsson 71, Åhus 2:26.84 | 71 | Åhus FIK | 2:26.84 | =PB | ||||
5 | Liv Altarac Liv Altarac 05, Malmö 2:28.23 | 05 | Malmö AI | 2:28.23 | =PB | K 1 | |||
6 | Anne Oostra Anne Oostra 04, Höör 2:29.65 | 04 | Höörs IS | 2:29.65 | = | K 2 | |||
Final I | |||||||||
1 | Caroline Norrsand Caroline Norrsand 85, Ystad 2:26.51 | 85 | Ystads IF | 2:26.51 | =SB | K 1 | |||
2 | Lily Bosemark Lily Bosemark 06, Björnstorp 2:26.75 | 06 | Björnstorps IF | 2:26.75 | =PB | K 2 | |||
3 | Erik Olsson Erik Olsson 04, Björnstorp 2:26.84 | 04 | Björnstorps IF | 2:26.84 | =PB | ||||
4 | Bo-Göran Nilensjö Bo-Göran Nilensjö 63, IS Göta 2:26.88 | 63 | IS Göta | 2:26.88 | =PB | ||||
5 | Gustav Sande Gustav Sande 69, Genarp 2:26.93 | 69 | Genarps IF | 2:26.93 | =PB | ||||
6 | Leif Grönqvist Leif Grönqvist 69, IS Göta 2:31.20 | 69 | IS Göta | 2:31.20 | = | ||||
Final J | |||||||||
1 | Johan Westman Johan Westman 78, Heleneholm 2:28.09 | 78 | Heleneholms IF | 2:28.09 | =PB | ||||
2 | Stefan Bjerström Stefan Bjerström 75, Björnstorp 2:28.22 | 75 | Björnstorps IF | 2:28.22 | =PB | ||||
3 | Max Linde Max Linde 70, Björnstorp 2:31.49 | 70 | Björnstorps IF | 2:31.49 | =PB | ||||
4 | Leif Larsson Leif Larsson 56, Genarp 2:34.88 | 56 | Genarps IF | 2:34.88 | =PB | ||||
Final K | |||||||||
1 | Magnus Sövgren Magnus Sövgren 75, Athlet 2:30.90 | 75 | FK Athlet | 2:30.90 | =PB | ||||
2 | Daphne Rönnerling Daphne Rönnerling 05, Athlet 2:34.68 | 05 | FK Athlet | 2:34.68 | =PB | K 1 | |||
3 | Annelie Blomquist Annelie Blomquist 92, IS Göta 2:35.11 | 92 | IS Göta | 2:35.11 | =SB | K 2 | |||
4 | Peter Hansson Peter Hansson 64, Björnstorp 2:35.59 | 64 | Björnstorps IF | 2:35.59 | =PB | ||||
5 | Vanja Thuvesson 2:38.83 | 85 | 2:38.83 | =SB | K 3 | ||||
Final L | |||||||||
1 | Mikael Nilsson Mikael Nilsson 74, Björnstorp 2:34.59 | 74 | Björnstorps IF | 2:34.59 | =PB | ||||
2 | Håkan Ekfors Håkan Ekfors 68, Björnstorp 2:35.22 | 68 | Björnstorps IF | 2:35.22 | =PB | ||||
3 | Mats Nilsson Mats Nilsson 70, Heleneholm 2:35.59 | 70 | Heleneholms IF | 2:35.59 | =PB | ||||
4 | Dennis Due Dennis Due 73, IS Göta 2:37.02 | 73 | IS Göta | 2:37.02 | =PB | ||||
5 | Alf Ek Alf Ek 60, Björnstorp 2:38.09 | 60 | Björnstorps IF | 2:38.09 | =PB | ||||
6 | Maja Malm Maja Malm 04, Höör 2:47.10 | 04 | Höörs IS | 2:47.10 | = | K 1 | |||
Final M | |||||||||
1 | Norah Jagesten Norah Jagesten 05, Björnstorp 2:36.12 | 05 | Björnstorps IF | 2:36.12 | =PB | K 1 | |||
2 | Daniel Ohlin Daniel Ohlin 73, Björnstorp 2:37.86 | 73 | Björnstorps IF | 2:37.86 | =PB | ||||
3 | Mia Havinder Mia Havinder 69, Björnstorp 2:42.76 | 69 | Björnstorps IF | 2:42.76 | =PB | K 2 | |||
4 | Jan Forsberg Jan Forsberg 66, Pallas 2:44.29 | 66 | IK Pallas | 2:44.29 | =PB | ||||
5 | My Ekström My Ekström 04, Björnstorp 2:46.56 | 04 | Björnstorps IF | 2:46.56 | =SB | K 3 | |||
Final N | |||||||||
1 | Melvin Bertilsson Melvin Bertilsson 06, Björnstorp 2:41.79 | 06 | Björnstorps IF | 2:41.79 | =PB | ||||
2 | Johan Johansson Johan Johansson 70, Björnstorp 2:43.37 | 70 | Björnstorps IF | 2:43.37 | =PB | ||||
3 | Lars Björkqvist Lars Björkqvist 59, Björnstorp 2:44.52 | 59 | Björnstorps IF | 2:44.52 | =PB | ||||
4 | Karolin Wennerbeck Karolin Wennerbeck 75, Björnstorp 2:45.28 | 75 | Björnstorps IF | 2:45.28 | =PB | K 1 | |||
5 | Sofia Hegardt Sofia Hegardt 72, Lund 3:02.02 | 72 | IFK Lund | 3:02.02 | = | K 2 | |||
Final O | |||||||||
1 | Anders Holm Anders Holm 82, Heleneholm 2:38.82 | 82 | Heleneholms IF | 2:38.82 | =PB | ||||
2 | Jerry Olsson Jerry Olsson 57, Björnstorp 2:44.18 | 57 | Björnstorps IF | 2:44.18 | =PB | ||||
3 | Sara Johnsson Sara Johnsson 68, Helsingborg 2:45.63 | 68 | IFK Helsingborg | 2:45.63 | =PB | K 1 | |||
4 | Anna Kinch Anna Kinch 70, IS Göta 2:55.86 | 70 | IS Göta | 2:55.86 | =PB | K 2 | |||
5 | Lionel Rieloff Lionel Rieloff 58, Heleneholm 2:58.25 | 58 | Heleneholms IF | 2:58.25 | =PB | ||||
Final P | |||||||||
1 | Clara Gullbrantz Clara Gullbrantz 06, Ängelholm 2:47.36 | 06 | Ängelholms IF | 2:47.36 | =PB | K 1 | |||
2 | Bengt Pedersen Bengt Pedersen 61, Pallas 2:55.90 | 61 | IK Pallas | 2:55.90 | =PB | ||||
3 | Karolina Jagesten Karolina Jagesten 71, Björnstorp 3:00.21 | 71 | Björnstorps IF | 3:00.21 | =PB | K 2 | |||
4 | Dirk Winnat Dirk Winnat 68, Björnstorp 3:00.90 | 68 | Björnstorps IF | 3:00.90 | =PB | ||||
5 | Monica Andersson Monica Andersson 74, IS Göta 3:02.26 | 74 | IS Göta | 3:02.26 | =PB | K 3 | |||
Final Q | |||||||||
1 | Lars-Erik Skans Lars-Erik Skans 67, Heleneholm 2:56.35 | 67 | Heleneholms IF | 2:56.35 | =PB | ||||
2 | Tommy Arnesson Tommy Arnesson 53, Simrishamn 3:03.68 | 53 | Simrishamns AIF | 3:03.68 | =PB | ||||
3 | Kajsa Hansson Kajsa Hansson 56, Snapphanarna 3:04.90 | 56 | FK Snapphanarna | 3:04.90 | =PB | K 1 | |||
4 | Maria Trönell Maria Trönell 76, IS Göta 3:05.62 | 76 | IS Göta | 3:05.62 | =PB | K 2 | |||
5 | Bo Andersson Bo Andersson 52, Genarp 3:05.95 | 52 | Genarps IF | 3:05.95 | =PB | ||||
6 | Torgny Pettersson Torgny Pettersson 64, Pallas 3:14.42 | 64 | IK Pallas | 3:14.42 | =PB | ||||
Final R | |||||||||
1 | Lis Örnhed Lis Örnhed 81, Heleneholm 2:56.68 | 81 | Heleneholms IF | 2:56.68 | =PB | K 1 | |||
2 | Beatrice Christensson Beatrice Christensson 72, Heleneholm 3:07.77 | 72 | Heleneholms IF | 3:07.77 | =PB | K 2 | |||
3 | Eva Lönnqvist Eva Lönnqvist 56, Ystad 3:14.45 | 56 | Ystads IF | 3:14.45 | =PB | K 3 | |||
4 | Luisa Jönsson Luisa Jönsson 77, Ystad 3:14.50 | 77 | Ystads IF | 3:14.50 | =PB | K 4 | |||
5 | Susanne Ekström Susanne Ekström 73, Björnstorp 3:18.42 | 73 | Björnstorps IF | 3:18.42 | =PB | K 5 | |||
6 | Bodil Mårtensson Bodil Mårtensson 64, Björnstorp 3:28.29 | 64 | Björnstorps IF | 3:28.29 | =PB | K 6 | |||
Final S | |||||||||
1 | Caisa Bergman Caisa Bergman 68, Genarp 3:33.98 | 68 | Genarps IF | 3:33.98 | =PB | K 1 | |||
2 | Carl Almström Carl Almström 51, Björnstorp 3:37.32 | 51 | Björnstorps IF | 3:37.32 | =PB | ||||
3 | Jesper Sjölander Jesper Sjölander 69, Björnstorp 3:41.85 | 69 | Björnstorps IF | 3:41.85 | =PB | ||||
4 | Barbro Liljequist Barbro Liljequist 54, Heleneholm 3:43.67 | 54 | Heleneholms IF | 3:43.67 | =PB | K 2 | |||
5 | Britt-Mari Fagertun Britt-Mari Fagertun 51, IS Göta 3:44.38 | 51 | IS Göta | 3:44.38 | =PB | K 3 | |||
6 | Marie Möller Marie Möller 66, Pallas 3:46.61 | 66 | IK Pallas | 3:46.61 | =PB | K 4 | |||
P13 600 m Final A Final | |||||||||
1 | Mikel Månsson Mikel Månsson 07, Åhus 1:44.76 | 07 | Åhus FIK | 1:44.76 | = | ||||
2 | Freja Bjerström Freja Bjerström 07, Björnstorp 1:46.68 | 07 | Björnstorps IF | 1:46.68 | =PB | K 1 | |||
3 | Agnes Sandberg Agnes Sandberg 07, Höör 1:52.67 | 07 | Höörs IS | 1:52.67 | =PB | K 2 | |||
4 | Melker Johansson Melker Johansson 08, Ystad 1:54.42 | 08 | Ystads IF | 1:54.42 | =PB | ||||
5 | Wincenth Fought Wincenth Fought 07, Heleneholm 1:59.87 | 07 | Heleneholms IF | 1:59.87 | =PB | ||||
6 | Babak Lindberg Babak Lindberg 07, Genarp 2:07.27 | 07 | Genarps IF | 2:07.27 | = | ||||
Final B | |||||||||
1 | Lova Nilsson Lova Nilsson 07, IS Göta 1:49.53 | 07 | IS Göta | 1:49.53 | =PB | K 1 | |||
2 | Oscar Henriksson Oscar Henriksson 09, Finish 1:58.20 | 09 | IK Finish | 1:58.20 | =PB | ||||
3 | Moa Sjöström Moa Sjöström 08, Eslövs AI 1:58.49 | 08 | Eslövs AI | 1:58.49 | = | F 2 | |||
4 | Nilla Gustafsson Nilla Gustafsson 07, Höör 2:00.97 | 07 | Höörs IS | 2:00.97 | = | K 3 | |||
5 | Lisa Winnat Lisa Winnat 08, Södra Sandby 2:06.14 | 08 | Södra Sandby IF | 2:06.14 | =PB | K 4 | |||
6 | Maria Callmer Maria Callmer 09, Björnstorp 2:23.75 | 09 | Björnstorps IF | 2:23.75 | =PB | K 5 |