20‐21.11
4‐5.12
5.12
2.12
31.10
4‐5.12
4.12
27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
Arena: Råslätts IP   Arrangör: Jönköpings Friidrottskrets
Tävlande: 56 (21+35)   Starter: 95 (38+57)


select distinct results20.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193, 9998, 9999) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results20.Ind AS Indiiy, results20.ID AS ID, results20.ID AS IDI, Events.TF AS type, results20.eventname AS en2, results20.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results20.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results20.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results20.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results20.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results20.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results20.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results20.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results20.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results20.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results20.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results20.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results20.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results20.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results20.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results20.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results20 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results20.ID AND CASE WHEN results20.Sex=1 and (results20.secondarypos not rlike ('K|F') or results20.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results20.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results20.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results20.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results20.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results20.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results20.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results20.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results20.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results20.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results20.iid LEFT JOIN world.countries ON results20.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results20.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results20.IID=combinedmen.parentid AND results20.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results20.IID=combinedwomen.parentid AND results20.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results20.iid=womenpbestsweden.iid AND (results20.Sex=2 OR results20.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results20.iid=womensbestsweden.iid AND (results20.Sex=2 OR results20.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results20.CID= 12969968 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results20.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results20.AGO=12 THEN 999999 ELSE results20.AGO END, results20.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 100 m     
Heat 1
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Tyresse Bobbert
11.29
Hovslätts IK
11.29
  
2Jonatan Lindh
Jonatan Lindh 04, IK Hakarpspojkarna
11.58
IK Hakarpspojkarna
11.58
  
3Victor Akande
11.66
Hovslätts IK
11.66
  
4Måns Sjödell
Måns Sjödell 04, IK Hakarpspojkarna
12.96
IK Hakarpspojkarna
12.96
  
M 200 m     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
1Tyresse Bobbert
23.39
Hovslätts IK
23.39
  
2Victor Akande
24.01
Hovslätts IK
24.01
  
M 800 m     


Final A

Final

1Joachim Larsson
Joachim Larsson 80, Lekeryd-Svarttorp
2:11.64
Lekeryd-Svarttorps SK
2:11.64
SB
  
M Stav     


Final A

Final

1Rasmus Elfgaard
Rasmus Elfgaard 94, Athletics 24Seven
4.60
Athletics 24Seven SK
4.60
  
2Teodor Sobczyk
3.80
Hovslätts IK
3.80
  
3Sebastian Braunias
3.10
IFK Växjö
3.10
  
3.003.103.20
Elfgaard
Sobczyk
Brauniasooxxx
M Längd     


Final A

Final

1Teodor Sobczyk
6.44
Hovslätts IK
6.44
+1.8 SB
  
2Rasmus Elfgaard
Rasmus Elfgaard 94, Athletics 24Seven
6.16
Athletics 24Seven SK
6.16
+1.7
  
3Måns Sjödell
Måns Sjödell 04, IK Hakarpspojkarna
4.85w
IK Hakarpspojkarna
4.85w
+2.2
  
4Martin Danerud
3.62w
Sävedalens AIK
3.62w
+3.4
  
Sobczykx
0.0
6.40
+0.6
6.44
+1.8
x
0.0
x
0.0
x
0.0
Elfgaard5.86
+0.5
x
0.0
6.16
+1.7
6.01
+0.8
4.55w
+2.2
x
0.0
Sjödellx
0.0
4.85w
+2.2
x
0.0
3.36
+1.5
x
0.0
x
0.0
Danerud3.41w
+2.2
x
0.0
3.11w
+3.3
3.45w
+2.2
3.42w
+3.6
3.62w
+3.4
M Diskus     


Final A

Final

1Teodor Sobczyk
37.32
Hovslätts IK
37.32
PB
  
Sobczyk34.0737.3236.58
P15 80 m     

Vind: +1.1

Final A

Final

Vind: +1.1
1Sebastian HåårdhSödra Vi IF
9.89
PB
  
2Vilgot Hakeberg
Vilgot Hakeberg 06, IK Hakarpspojkarna
9.91
IK Hakarpspojkarna
9.91
PB
  
3Emanuel Akande
10.06
Hovslätts IK
10.06
PB
  
4Gösta Berglund
10.41
Tranås AIF
10.41
  
5Elias Andersson
10.75
Hovslätts IK
10.75
PB
  
6Vifast Berglund
10.80
Tranås AIF
10.80
  
P15 800 m     


Final A

Final

1Gösta Berglund
2:13.62
Tranås AIF
2:13.62
PB
  
2Vifast Berglund
2:28.21
Tranås AIF
2:28.21
PB
  
3Robin Larsson
Robin Larsson 05, Lekeryd-Svarttorp
2:35.33
Lekeryd-Svarttorps SK
2:35.33
PB
  
P15 Längd     


Final A

Final

1Sebastian HåårdhSödra Vi IF
5.82
+1.8
  
2Vilgot Hakeberg
Vilgot Hakeberg 06, IK Hakarpspojkarna
5.29w
IK Hakarpspojkarna
5.29w
+4.4
  
3Vifast Berglund
4.69w
Tranås AIF
4.69w
+3.0
  
Håårdh5.68w
+2.1
5.69
+1.6
5.73w
+2.4
5.82
+1.8
x
0.0
x
0.0
Hakeberg4.71w
+2.7
3.65w
+3.8
4.96w
+3.2
5.29w
+4.4
5.02
+1.6
5.04w
+2.6
Berglund4.52
+1.2
4.69w
+3.0
4.61w
+2.8
4.62w
+2.9
4.49
-0.4
4.56
+1.5
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Sebastian Håårdh
31.98
Södra Vi IF
31.98
PB
  
2Jacob Henriksson
Jacob Henriksson 07, IK Hakarpspojkarna
31.15
IK Hakarpspojkarna
31.15
PB
  
3Elias Andersson
27.60
Hovslätts IK
27.60
  
4Gösta Berglund
26.61
Tranås AIF
26.61
PB
  
5Vifast Berglund
20.80
Tranås AIF
20.80
PB
  
Håårdh26.7627.9731.7728.5028.2831.98
Henrikssonx31.1531.10xxx
Andersson25.3922.9827.6022.8826.5827.04
Berglundx24.2724.2225.71x26.61
Berglund20.80xx20.1718.8516.12
P13 60 m     

Vind: +2.4

Final A

Final

Vind: +2.4
1Hugo Jansson
Hugo Jansson 08, Lekeryd-Svarttorp
8.77w
Lekeryd-Svarttorps SK
8.77w
  
2Filip Syd
Filip Syd 08, Hovslätt
9.51w
Hovslätts IK
9.51w
  
P13 600 m     


Final A

Final

1Tim Larsson
Tim Larsson 08, Lekeryd-Svarttorp
1:51.8m
Lekeryd-Svarttorps SK
1:51.8m
PB
  
P13 Höjd     


Final A

Final

1Tim Larsson
Tim Larsson 08, Lekeryd-Svarttorp
1.20
Lekeryd-Svarttorps SK
1.20
PB
  
1.001.051.101.151.201.25
Larssonooooxoxxx
P13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Linus Wictorsson
19.53
Hovslätts IK
19.53
PB
  
2Filip Syd
Filip Syd 08, Hovslätt
17.53
Hovslätts IK
17.53
PB
  
Wictorsson17.92x15.8819.53
Syd17.53x16.3414.90
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +3.5

Final A

Final

Vind: +3.5
1Elina Gunnarsson
12.34w
Hovslätts IK
12.34w
  
2Ella Hakeberg
Ella Hakeberg 04, IK Hakarpspojkarna
13.04w
IK Hakarpspojkarna
13.04w
  
3Jenny Urberg
14.21w
Hovslätts IK
14.21w
  
K 200 m     

Vind: +3.9

Final A

Final

Vind: +3.9
1Johanna Bülow
26.39w
Hovslätts IK
26.39w
  
2Alva SkjelsethIK Ymer
26.59w
  
3Vilma Snygg
26.76w
IK Ymer
26.76w
  
K Längd     


Final A

Final

1Elina Gunnarsson
5.33w
Hovslätts IK
5.33w
+2.6
  
2Ella Hakeberg
Ella Hakeberg 04, IK Hakarpspojkarna
4.95w
IK Hakarpspojkarna
4.95w
+3.2
  
3Filippa StåhlHabo FIF-04
4.39
+1.9 PB
  
Gunnarsson5.01
+1.5
4.75
0.0
5.23w
+2.5
5.33w
+2.6
x
0.0
x
0.0
Hakeberg4.95w
+3.2
4.91
+1.1
4.84w
+3.1
4.61w
+2.8
x
0.0
4.76w
+2.7
Ståhl4.03
+1.7
4.13w
+2.1
4.38w
+3.2
4.00
+0.2
4.39
+1.9
4.06
+1.0
K Diskus     


Final A

Final

1Johanna EmanuelssonVillstad GIF
38.44
  
2Agnes Klaesson
30.49
Hovslätts IK
30.49
PB
  
3Alma Mennborg
Alma Mennborg 05, IK Hakarpspojkarna
30.31
IK Hakarpspojkarna
30.31
PB
  
Emanuelsson25.3235.31x38.4438.42x
Klaesson29.66x20.3130.49xx
Mennborgx30.0329.5130.3128.22x
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Malin Lundgren
Malin Lundgren 03, Eksjö Södra
35.83
Eksjö Södra IK
35.83
  
2Amina FältmarsIK Sisu
15.00
  
Lundgren35.8335.17x35.11x35.69
Fältmarsx11.3011.9813.0615.00x
F15 80 m     

Vind: +2.4

Final A

Final

Vind: +2.4
1Linnéa Lind
11.21w
Södra Vi IF
11.21w
  
2Tilda ErikssonIK Sisu
11.32w
  
3Tuva Svensson Swärdh
11.45w
Eksjö Södra IK
11.45w
  
4Elina Norell
11.50w
Hovslätts IK
11.50w
  
5Hilda Sten
Hilda Sten 05, Hovslätt
11.54w
Hovslätts IK
11.54w
  
6Clara Nilsson
11.60w
Hovslätts IK
11.60w
  
F15 800 m     


Final A

Final

1Stina Tagesson
2:20.88
IK Ymer
2:20.88
PB
  
2Elsa Tagesson
2:27.14
IK Ymer
2:27.14
PB
  
3Alma Mennborg
Alma Mennborg 05, IK Hakarpspojkarna
2:30.00
IK Hakarpspojkarna
2:30.00
PB
  
4Linnéa Lind
2:34.96
Södra Vi IF
2:34.96
SB
  
5Emma Jonsson
2:40.34
Södra Vi IF
2:40.34
  
F13 60 m     

Vind: +3.2

Final A

Final

Vind: +3.2
1Emilia Håårdh
8.56w
Södra Vi IF
8.56w
  
2Matilda Isaksson
8.79w
Södra Vi IF
8.79w
  
3Ida Ståhlgren
8.88w
Hovslätts IK
8.88w
  
4Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IK Hakarpspojkarna
9.05w
IK Hakarpspojkarna
9.05w
  
5Amanda Lind
Amanda Lind 08, Södra Vi
9.30w
Södra Vi IF
9.30w
  
6Klara Lundqvist
9.32w
Hovslätts IK
9.32w
  
7Tyra Antevik
9.38w
Hovslätts IK
9.38w
  
8Evenilla BerglundTranås AIF
9.70w
  
F13 600 m     


Final A

Final

1Jenna Jonasson
1:49.5m
Södra Vi IF
1:49.5m
  
2Matilda Isaksson
1:50.9m
Södra Vi IF
1:50.9m
PB
  
3Misa Widetoft
1:53.4m
Habo FIF-04
1:53.4m
PB
  
4Amanda Lind
Amanda Lind 08, Södra Vi
1:54.9m
Södra Vi IF
1:54.9m
PB
  
5Evenilla Berglund
1:55.5m
Tranås AIF
1:55.5m
PB
  
6Wilma Blom
Wilma Blom 07, IK Hakarpspojkarna
1:57.6m
IK Hakarpspojkarna
1:57.6m
  
7Esther Uppenberg
2:03.1m
Hovslätts IK
2:03.1m
PB
  
8Signe Thörewik
2:14.8m
Hovslätts IK
2:14.8m
PB
  
F13 Höjd     


Final A

Final

1Tuva Svensson Swärdh
1.43
Eksjö Södra IK
1.43
  
2Clara Gudmundsson
1.40
Hovslätts IK
1.40
PB
  
3Ida Ståhlgren
1.37
Hovslätts IK
1.37
  
4Hilda Sten
Hilda Sten 05, Hovslätt
1.37
Hovslätts IK
1.37
  
5Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IK Hakarpspojkarna
1.33
IK Hakarpspojkarna
1.33
  
5Tilda ErikssonIK Sisu
1.33
  
7Evenilla BerglundTranås AIF
1.33
PB
  
8Jenna Jonasson
1.33
Södra Vi IF
1.33
PB
  
9Tyra Antevik
1.20
Hovslätts IK
1.20
  
10Esther Uppenberg
1.20
Hovslätts IK
1.20
  
1.001.051.101.151.201.25
Svensson Swärdh
Gudmundsson
Ståhlgren
Sten
Gustafsson
Eriksson
Berglund
Jonasson
Antevikooooxoxxx
Uppenberg
F13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IK Hakarpspojkarna
24.25
IK Hakarpspojkarna
24.25
  
2Jenna Jonasson
20.17
Södra Vi IF
20.17
PB
  
3Misa WidetoftHabo FIF-04
16.51
PB
  
4Evenilla BerglundTranås AIF
15.15
PB
  
5Clara Gudmundsson
13.83
Hovslätts IK
13.83
PB
  
6Amanda Lind
Amanda Lind 08, Södra Vi
13.66
Södra Vi IF
13.66
PB
  
Gustafsson24.25xx21.54
Jonasson20.1719.0419.3017.74
Widetoft16.5115.8615.3615.40
Berglundxx14.1515.15
Gudmundsson13.8311.0713.3112.61
Lind13.66x13.4611.06