27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Ränneborg IP   Arrangör: Eksjö Södra IK
Tävlande: 46 (26+20)   Starter: 60 (26+34)

Män
M 10 000 m     


Final A

Final

1Petter Svensson
32:27.49
Roma IF
32:27.49
PB
  
2Abel Zerom
33:43.52
IK Sisu
33:43.52
PB
  
3Kristofer Tilderkvist
34:03.73
Apladalens LK
34:03.73
PB
  
4Oliver Wykman
34:21.59
Högby IF
34:21.59
  
5Tomas Ewers
34:33.30
OK Njudung
34:33.30
SB
  
6Erik Nero
Erik Nero 90, Mullsjö
34:35.40
Mullsjö SOK
34:35.40
PB
  
7Oskar Svärd
Oskar Svärd 76, Eksjö Södra
34:43.93
Eksjö Södra IK
34:43.93
PB
  
8Fredrik Bolmstam
34:45.01
Apladalens LK
34:45.01
SB
  
9Ahmet Rapi
Ahmet Rapi 98, IK Hakarpspojkarna
34:47.45
IK Hakarpspojkarna
34:47.45
PB
  
10Jimmy Iby
Jimmy Iby 84, IK Hakarpspojkarna
35:46.42
IK Hakarpspojkarna
35:46.42
SB
  
11Tobias Bredhammar
Tobias Bredhammar 81, Eksjö Södra
35:58.74
Eksjö Södra IK
35:58.74
PB
  
12Johan Lundahl
36:25.53
Hultsfreds LK
36:25.53
SB
  
13Markus Andersson
37:25.17
Glasrikets RC
37:25.17
SB
  
14Tobias Johansson
37:32.31
Glasrikets RC
37:32.31
PB
  
15Martin Björlingson
38:05.33
Eksjö Södra IK
38:05.33
PB
  
Viktor Helander
Viktor Helander 90, Eksjö Södra
DNF
Eksjö Södra IK
DNF
  
Final B
1Jenny Johannesson
37:35.59
Mullsjö SOK
37:35.59
  
K 1
2Niklas Wikner
Niklas Wikner 64, Eksjö Södra
38:20.13
Eksjö Södra IK
38:20.13
SB
  
3Terese Friman
38:59.13
Glasrikets RC
38:59.13
PB
  
K 2
4Mattias Jinnerot
39:15.10
Mullsjö SOK
39:15.10
PB
  
5David Jaldemark
39:32.75
Habo FIF-04
39:32.75
PB
  
6Christer Svensson
39:50.48
Växjö AIS
39:50.48
PB
  
7Viktor Gustavsson
42:37.75
Glasrikets RC
42:37.75
PB
  
8Rebecca Arnesson
42:50.23
IFK Växjö
42:50.23
PB
  
K 3
9Bernt Mattsson
42:52.92
Hässelby SK
42:52.92
PB
  
10Noa Anemyr
Noa Anemyr 02, Södra Vi
43:29.06
Södra Vi IF
43:29.06
PB
  
11Katja Schönbeck
44:35.37
IFK Växjö
44:35.37
PB
  
K 4
12Hans Eriksson
Hans Eriksson 48, Eksjö Södra
45:21.79
Eksjö Södra IK
45:21.79
PB
  
13Ann-Katrin LundqvistIK Sisu
45:23.29
PB
  
K 5
14Dan Rundqvist
1:03:14.11
Skruvs IF
1:03:14.11
PB
  
Lars LundqvistIK Sisu
DNF
  
Kvinnor
K Diskus     


Final A

Final

1Angelica Thorell
Angelica Thorell 83, Eksjö Södra
16.38
Eksjö Södra IK
16.38
PB
  
Thorell15.2416.0415.5916.38xx
K Slägga     


Final A

Final

1Angelica Thorell
Angelica Thorell 83, Eksjö Södra
17.93
Eksjö Södra IK
17.93
  
Thorell17.9317.9317.8017.6217.73x
F19 Kula     


Final A

Final

1Julia Almén
8.64
Ljungby FIK
8.64
  
Alménx8.538.328.648.558.60
F19 Diskus     


Final A

Final

1Julia Almén
22.88
Ljungby FIK
22.88
  
Alménxx18.00x22.88x
F19 Slägga     


Final A

Final

Tilde Jönsson
Tilde Jönsson 02, Linköpings GIF
40.76
Linköpings GIF
40.76
  
Jönssonxxx40.76xx
F17 Diskus     


Final A

Final

1Ebba Hultqvist
Ebba Hultqvist 03, Eksjö Södra
25.50
Eksjö Södra IK
25.50
  
Hultqvist25.5023.60x23.6723.31x
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Linnea Fohlén Gladh
Linnea Fohlén Gladh 06, Trollhättan FIK
11.51
Trollhättan FIK
11.51
  
2Anna AskencrantzSkruvs IF
10.72
  
3Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
8.99
Eksjö Södra IK
8.99
PB
  
4Ida MalmrosIF Udd
7.89
  
Fohlén Gladh11.51xxxxx
Askencrantz10.72x10.7010.28xx
Thorellx8.398.99x8.438.41
Malmrosx7.527.30x7.89x
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Anna AskencrantzSkruvs IF
34.94
PB
  
2Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
26.20
Eksjö Södra IK
26.20
PB
  
3Ida MalmrosIF Udd
24.01
  
4Elvira Hall
22.71
Ljungby FIK
22.71
  
Askencrantz31.94x34.9433.3734.0430.00
Thorellx25.12x26.20x25.02
Malmrosx23.0724.0121.22x23.26
Hall22.2122.7122.67xx21.73
F13 Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

1Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
10.75
Eksjö Södra IK
10.75
  
2Alice HernbergIK Sisu
9.12
  
3Ida HernbergIK Sisu
9.08
PB
  
4Julia Elofsson
Julia Elofsson 07, Eksjö Södra
8.36
Eksjö Södra IK
8.36
PB
  
5Emma Jönsson
Emma Jönsson 07, Linköpings GIF
7.16
Linköpings GIF
7.16
  
Thorell10.4810.7510.0810.3010.73x
Hernbergxxx8.308.749.12
Hernberg8.669.088.26xxx
Elofsson7.497.608.007.938.368.23
Jönsson7.107.016.956.887.167.08
F13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
28.67
Eksjö Södra IK
28.67
  
2Felicia Bjärnlöv
23.80
Eksjö Södra IK
23.80
  
3Ida HernbergIK Sisu
20.18
PB
  
4Julia Elofsson
Julia Elofsson 07, Eksjö Södra
20.09
Eksjö Södra IK
20.09
  
Thorell26.9425.87x28.6727.51x
Bjärnlöv21.8323.8022.27xxx
Hernberg20.18x17.06xxx
Elofsson18.0920.0918.88xxx
F13 Slägga (2.0 kg)     


Final A

Final

1Felicia Bjärnlöv
35.21
Eksjö Södra IK
35.21
PB
  
2Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
26.59
Eksjö Södra IK
26.59
  
3Emma Jönsson
Emma Jönsson 07, Linköpings GIF
25.30
Linköpings GIF
25.30
  
4Julia Elofsson
Julia Elofsson 07, Eksjö Södra
25.20
Eksjö Södra IK
25.20
  
5Ida HernbergIK Sisu
20.03
  
6Teorella Jönsson
Teorella Jönsson 09, Linköpings GIF
18.51
Linköpings GIF
18.51
  
Bjärnlöv34.3733.1535.21xx34.04
Thorell26.59xxx23.0725.57
Jönsson19.98x21.4419.17x25.30
Elofsson23.43xx22.8423.0925.20
Hernberg16.69x20.03xxx
Jönsson17.57x15.5218.51x16.23