9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Arena: Bottnaryds IP   Arrangör: Bottnaryds IF
Tävlande: 26 (6+20)   Starter: 30 (7+23)

Män
P19 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

1Victor Visén
15.85
Upsala IF
15.85
  
Visénx14.49xx15.85x
P19 Slägga (6.0 kg)     


Final A

Final

1Hugo Sörby
Hugo Sörby 01, Upsala IF
64.59
Upsala IF
64.59
  
2Hampus Wallin
64.33
Hovslätts IK
64.33
  
Sörby64.1464.5964.40xx58.98
Wallin62.75x64.2162.5661.6564.33
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Leo Zikovic
18.21
Örgryte IS
18.21
PB
  
2Jonathan BruksåsIK Sisu
10.28
  
Zikovic18.2117.8417.1018.0817.8517.82
Bruksåsx10.28xx9.7810.24
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Leo Bystedt
Leo Bystedt 03, Västerås
69.09
Västerås FK
69.09
PB
  
2Jonathan BruksåsIK Sisu
34.91
  
Bystedt65.5068.5766.9469.0966.1168.04
Bruksås29.6934.9132.3534.2629.89
Kvinnor
K Diskus     


Final A

Final

1Vanessa Kamga
55.99
Upsala IF
55.99
  
2Emma Ljungberg
Emma Ljungberg 94, Spårvägen
54.39
Spårvägens FK
54.39
  
3Caisa-Marie LindforsUpsala IF
52.97
  
4Ellen Pettersson
49.79
Upsala IF
49.79
  
5Mathilda ErikssonMalmö AI
49.63
  
6Daniella Persson
44.00
Spårvägens FK
44.00
  
7Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
43.65
Spårvägens FK
43.65
  
8Jennifer Rudberg
Jennifer Rudberg 98, Athletics 24Seven
43.38
Athletics 24Seven SK
43.38
  
9Linn Gabrielli Gustafsson
37.57
Råby-Rekarne FIF
37.57
  
Kamga54.34xx51.0155.9951.19
Ljungberg50.8954.19x53.6054.39x
Lindfors51.5051.98xx52.9752.35
Pettersson47.6348.81x49.79xx
Eriksson47.4248.3449.63x46.09x
Perssonxx44.0043.30xx
Hilding42.6043.6543.10x40.5641.30
Rudbergx43.38xxxx
Gabrielli Gustafsson36.5337.57x
F19 Kula     


Final A

Final

1Emilia Malmehed
Emilia Malmehed 01, Linköpings GIF
13.14
Linköpings GIF
13.14
  
2Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
12.11
Spårvägens FK
12.11
  
Malmehedx13.13x13.14x13.01
Hilding11.1212.11xx11.9511.65
F19 Slägga     


Final A

Final

1Emma Holmgren Löf
57.14
Upsala IF
57.14
  
2Emma Palmgren
54.55
Nyköpings BIS
54.55
  
3Petra BäckströmSäffle FIK
48.36
  
4Tilde Jönsson
Tilde Jönsson 02, Linköpings GIF
45.67
Linköpings GIF
45.67
  
5Amanda Myhrman
Amanda Myhrman 01, IK Hakarpspojkarna
40.82
IK Hakarpspojkarna
40.82
SB
  
Holmgren Löf55.7252.7454.59xx57.14
Palmgren54.5554.48x53.1054.4854.52
Bäckström46.5648.3648.00xx42.36
Jönsson44.6045.67xxxx
Myhrman40.8240.1638.40x39.6240.06
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Linn Gabrielli Gustafsson
14.72
Råby-Rekarne FIF
14.72
  
2Ninni Lundberg
Ninni Lundberg 03, IFK Växjö
13.61
IFK Växjö
13.61
  
3Ellen AdolfssonIK Sisu
9.13
PB
  
Gabrielli Gustafssonxxx13.9813.9614.72
Lundbergxxx13.61xx
Adolfssonx7.94x9.138.988.85
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Emma Krantz
47.69
Bohus IF
47.69
  
2Rebecka Essman
Rebecka Essman 03, Råby-Rekarne
45.14
Råby-Rekarne FIF
45.14
  
3Elin Rydqvist
44.19
IFK Halmstad
44.19
  
4Ellen AdolfssonIK Sisu
36.05
  
Krantz44.07x47.41x47.69x
Essman42.4440.7041.1742.7743.0645.14
Rydqvist42.00xx44.19xx
Adolfssonxxxx34.6336.05