0
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M Veteraner 100 m 22 aug Vind: -0.2 Final A Final | 22 aug | Vind: -0.2 | |||||||
1 | Max Henning Boisen Max Henning Boisen 88, DEN 13.70 | 88 | DEN | 13.70 | =SB | ||||
M Veteraner 1500 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Joakim Svolgaard Joakim Svolgaard 87, DEN 4:53.57 | 87 | DEN | 4:53.57 | =PB | ||||
M Veteraner 5000 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Jonatan Sandager Hansen Jonatan Sandager Hansen 89, DEN 17:53.95 | 89 | DEN | 17:53.95 | =SB | ||||
M Veteraner 10 000 m 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Joakim Svolgaard Joakim Svolgaard 87, DEN 36:14.36 | 87 | DEN | 36:14.36 | =SB | ||||
2 | Kristoffer Bækkel Ruth Kristoffer Bækkel Ruth 89, DEN 36:18.30 | 89 | DEN | 36:18.30 | =PB | ||||
3 | Jonatan Sandager Hansen Jonatan Sandager Hansen 89, DEN 37:41.41 | 89 | DEN | 37:41.41 | =SB | ||||
M Veteraner Gång 3000 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Andreas Nielsen Andreas Nielsen 88, DEN 13:20.13 | 88 | DEN | 13:20.13 | =SB | ||||
P19 Gång 3000 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Asbjørn Birkelund Asbjørn Birkelund 02, DEN 14:46.89 | 02 | DEN | 14:46.89 | =PB | ||||
P15 Gång 3000 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Johan Emil Nygård Johan Emil Nygård 06, DEN 18:07.66 | 06 | DEN | 18:07.66 | =PB | ||||
M35 400 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Kenneth Pedersen Kenneth Pedersen 82, DEN 59.11 | 82 | DEN | 59.11 | =PB | ||||
M35 800 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Kenneth Pedersen Kenneth Pedersen 82, DEN 2:16.17 | 82 | DEN | 2:16.17 | =PB | ||||
2 | Bo Rahbæk Bo Rahbæk 81, DEN 2:26.27 | 81 | DEN | 2:26.27 | =PB | ||||
M35 1500 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | René Anda Nielsen René Anda Nielsen 83, DEN 4:29.38 | 83 | DEN | 4:29.38 | =PB | ||||
2 | Bo Rahbæk Bo Rahbæk 81, DEN 4:56.09 | 81 | DEN | 4:56.09 | = | ||||
3 | Jacob Møller-Iversen Jacob Møller-Iversen 81, DEN 7:06.96 | 81 | DEN | 7:06.96 | =SB | ||||
M35 5000 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Casper Højsgaard Jensen Casper Højsgaard Jensen 85, DEN 15:42.72 | 85 | DEN | 15:42.72 | = | ||||
2 | René Anda Nielsen René Anda Nielsen 83, DEN 16:49.41 | 83 | DEN | 16:49.41 | =SB | ||||
3 | Dan Gilling Brunholt Dan Gilling Brunholt 83, DEN 17:42.02 | 83 | DEN | 17:42.02 | =SB | ||||
M35 10 000 m 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Stefan Bech Stefan Bech 81, DEN 32:28.98 | 81 | DEN | 32:28.98 | =PB | ||||
2 | Casper Højsgaard Jensen Casper Højsgaard Jensen 85, DEN 33:25.73 | 85 | DEN | 33:25.73 | =PB | ||||
3 | Kristian Bonne Wulff Kristian Bonne Wulff 85, DEN 34:11.30 | 85 | DEN | 34:11.30 | =PB | ||||
4 | René Anda Nielsen René Anda Nielsen 83, DEN 34:39.56 | 83 | DEN | 34:39.56 | =SB | ||||
Jacob Møller-Iversen Jacob Møller-Iversen 81, DEN DNF | 81 | DEN | DNF | = | |||||
M35 Höjd 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Kenneth Stenberg G. Thorsen Kenneth Stenberg G. Thorsen 81, DEN 1.81 | 81 | DEN | 1.81 | =SB | ||||
M35 Stav 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Kenneth Stenberg G. Thorsen Kenneth Stenberg G. Thorsen 81, DEN 3.10 | 81 | DEN | 3.10 | =SB | ||||
M35 Längd 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Jakob Molander Jakob Molander 83, DEN 5.67w | 83 | DEN | 5.67w | +4.2 | ||||
M35 Tresteg 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Jakob Molander Jakob Molander 83, DEN 11.74 | 83 | DEN | 11.74 | –1.3 =SB | ||||
M40 100 m 22 aug Vind: -0.2 Final A Final | 22 aug | Vind: -0.2 | |||||||
1 | Jan Swensson Jan Swensson 77, DEN 12.33 | 77 | DEN | 12.33 | =SB | ||||
M40 200 m 23 aug Vind: +3.4 Final A Final | 23 aug | Vind: +3.4 | |||||||
1 | Jan Swensson Jan Swensson 77, DEN 25.08w | 77 | DEN | 25.08w | |||||
2 | Hans-Henrik Damgaard Hans-Henrik Damgaard 79, DEN 27.39w | 79 | DEN | 27.39w | |||||
M40 400 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Jan Swensson Jan Swensson 77, DEN 55.67 | 77 | DEN | 55.67 | =SB | ||||
2 | Esben Masotti Kryger Esben Masotti Kryger 80, DEN 57.03 | 80 | DEN | 57.03 | =SB | ||||
3 | Zhouyan Cai Zhouyan Cai 80, DEN 58.12 | 80 | DEN | 58.12 | =SB | ||||
4 | Hans-Henrik Damgaard Hans-Henrik Damgaard 79, DEN 58.48 | 79 | DEN | 58.48 | =PB | ||||
5 | Jesper Nielsen Jesper Nielsen 76, DEN 1:02.21 | 76 | DEN | 1:02.21 | =PB | ||||
6 | Jacob Jensen Jacob Jensen 76, DEN 1:06.65 | 76 | DEN | 1:06.65 | =PB | ||||
M40 800 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Jeppe Thomsen Jeppe Thomsen 77, DEN 2:09.62 | 77 | DEN | 2:09.62 | =SB | ||||
2 | Volker Jentzsch Volker Jentzsch 80, DEN 2:14.88 | 80 | DEN | 2:14.88 | =PB | ||||
3 | Jan Swensson Jan Swensson 77, DEN 2:17.64 | 77 | DEN | 2:17.64 | =SB | ||||
M40 1500 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Rasmus Jessing Rasmus Jessing 78, DEN 4:20.78 | 78 | DEN | 4:20.78 | =PB | ||||
2 | Volker Jentzsch Volker Jentzsch 80, DEN 4:39.47 | 80 | DEN | 4:39.47 | =PB | ||||
M40 5000 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Jesper Andkjær Larsen Jesper Andkjær Larsen 77, DEN 15:41.96 | 77 | DEN | 15:41.96 | = | ||||
2 | Rasmus Jessing Rasmus Jessing 78, DEN 16:01.97 | 78 | DEN | 16:01.97 | =SB | ||||
3 | Morten Eklöf Risager Morten Eklöf Risager 80, DEN 16:24.66 | 80 | DEN | 16:24.66 | = | ||||
4 | Jonas Brandsbjerg Jonas Brandsbjerg 76, DEN 16:56.96 | 76 | DEN | 16:56.96 | =SB | ||||
Jakob Rønhoff Hyllegaard Jakob Rønhoff Hyllegaard 78, DEN DNF | 78 | DEN | DNF | = | |||||
M40 10 000 m 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Rasmus Jessing Rasmus Jessing 78, DEN 33:14.56 | 78 | DEN | 33:14.56 | = | ||||
2 | Morten Eklöf Risager Morten Eklöf Risager 80, DEN 33:50.74 | 80 | DEN | 33:50.74 | =PB | ||||
3 | Jonas Corfitzen Jonas Corfitzen 76, DEN 34:09.73 | 76 | DEN | 34:09.73 | =PB | ||||
4 | Seppo Hiltunen Seppo Hiltunen 76, DEN 34:42.99 | 76 | DEN | 34:42.99 | =SB | ||||
Anders Juul Jensen Anders Juul Jensen 80, DEN DNF | 80 | DEN | DNF | = | |||||
M40 Höjd 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Jesper Nielsen Jesper Nielsen 76, DEN 1.51 | 76 | DEN | 1.51 | =PB | ||||
M40 Längd 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Jesper Nielsen Jesper Nielsen 76, DEN 5.11 | 76 | DEN | 5.11 | –1.2 =PB | ||||
2 | Anders Juul Jensen Anders Juul Jensen 80, DEN 4.56 | 80 | DEN | 4.56 | –1.8 =SB | ||||
M40 Tresteg 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Jesper Nielsen Jesper Nielsen 76, DEN 9.95 | 76 | DEN | 9.95 | –0.5 =PB | ||||
M40 Slägga 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Anders Juul Jensen Anders Juul Jensen 80, DEN 23.07 | 80 | DEN | 23.07 | =PB | ||||
M40 Spjut 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Anders Juul Jensen Anders Juul Jensen 80, DEN 35.76 | 80 | DEN | 35.76 | =SB | ||||
M40 Vikt 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Anders Juul Jensen Anders Juul Jensen 80, DEN 7.73 | 80 | DEN | 7.73 | =SB | ||||
M45 100 m 22 aug Vind: -1.9 Final A Final | 22 aug | Vind: -1.9 | |||||||
1 | Josef Abu-Eesa Josef Abu-Eesa 75, DEN 12.05 | 75 | DEN | 12.05 | =SB | ||||
2 | Kim Vilborg Kim Vilborg 72, DEN 12.68 | 72 | DEN | 12.68 | =SB | ||||
3 | Michael Michael 74, DEN 12.94 | 74 | DEN | 12.94 | =PB | ||||
4 | Philip Mørch Philip Mørch 74, DEN 13.32 | 74 | DEN | 13.32 | =PB | ||||
5 | Stig Falkenblad Stig Falkenblad 72, DEN 13.76 | 72 | DEN | 13.76 | =SB | ||||
6 | Jakob Lind Tolborg Jakob Lind Tolborg 72, DEN 14.04 | 72 | DEN | 14.04 | =PB | ||||
M45 200 m 23 aug Vind: -3.4 Final A Final | 23 aug | Vind: -3.4 | |||||||
1 | Kim Vilborg Kim Vilborg 72, DEN 25.95 | 72 | DEN | 25.95 | =SB | ||||
2 | André Flor André Flor 73, DEN 26.25 | 73 | DEN | 26.25 | =SB | ||||
3 | Jesper Nørremark Jesper Nørremark 72, DEN 26.38 | 72 | DEN | 26.38 | =PB | ||||
4 | Michael Michael 74, DEN 26.73 | 74 | DEN | 26.73 | =PB | ||||
M45 400 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Jesper Nørremark Jesper Nørremark 72, DEN 58.84 | 72 | DEN | 58.84 | =SB | ||||
2 | Jakob Lind Tolborg Jakob Lind Tolborg 72, DEN 1:13.11 | 72 | DEN | 1:13.11 | =PB | ||||
M45 800 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Jacob Rørdam Holm-Jørgensen Jacob Rørdam Holm-Jørgensen 72, DEN 2:13.82 | 72 | DEN | 2:13.82 | =PB | ||||
2 | Michael Pedersen Skovlund Michael Pedersen Skovlund 73, DEN 2:21.47 | 73 | DEN | 2:21.47 | =PB | ||||
3 | Lars H. Bjerregaard Lars H. Bjerregaard 75, DEN 2:24.46 | 75 | DEN | 2:24.46 | =SB | ||||
M45 1500 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Henrik Lau Henrik Lau 71, DEN 4:32.53 | 71 | DEN | 4:32.53 | =SB | ||||
2 | Lars H. Bjerregaard Lars H. Bjerregaard 75, DEN 4:38.22 | 75 | DEN | 4:38.22 | =PB | ||||
3 | Jacob Rørdam Holm-Jørgensen Jacob Rørdam Holm-Jørgensen 72, DEN 4:39.04 | 72 | DEN | 4:39.04 | =PB | ||||
4 | Henrik Hansen Henrik Hansen 75, DEN 4:43.97 | 75 | DEN | 4:43.97 | =PB | ||||
M45 5000 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Henrik Lau Henrik Lau 71, DEN 16:15.20 | 71 | DEN | 16:15.20 | = | ||||
2 | Henrik Hansen Henrik Hansen 75, DEN 18:16.61 | 75 | DEN | 18:16.61 | =SB | ||||
M45 10 000 m 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Rune Bohn Jensen Rune Bohn Jensen 74, DEN 35:28.03 | 74 | DEN | 35:28.03 | =PB | ||||
2 | Henrik Forsberg Henrik Forsberg 73, SWE 37:07.78 | 73 | SWE | 37:07.78 | = | ||||
3 | Henrik Saldern Henrik Saldern 72, DEN 39:46.78 | 72 | DEN | 39:46.78 | =PB | ||||
4 | Michael Bosack Michael Bosack 71, DEN 42:18.60 | 71 | DEN | 42:18.60 | =PB | ||||
Thomas Vedel Nielsen Thomas Vedel Nielsen 73, DEN DNF | 73 | DEN | DNF | = | |||||
M45 3000 m hinder 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Lars H. Bjerregaard Lars H. Bjerregaard 75, DEN 12:05.27 | 75 | DEN | 12:05.27 | =PB | ||||
M45 Höjd 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Christoffer Holst Hahn Christoffer Holst Hahn 74, DEN 1.72 | 74 | DEN | 1.72 | =SB | ||||
2 | Jakob Lind Tolborg Jakob Lind Tolborg 72, DEN 1.48 | 72 | DEN | 1.48 | =PB | ||||
3 | Stig Falkenblad Stig Falkenblad 72, DEN 1.48 | 72 | DEN | 1.48 | =PB | ||||
M45 Stav 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Christoffer Holst Hahn Christoffer Holst Hahn 74, DEN 3.70 | 74 | DEN | 3.70 | =SB | ||||
M45 Längd 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Stig Falkenblad Stig Falkenblad 72, DEN 4.99 | 72 | DEN | 4.99 | –0.9 =SB | ||||
2 | Jakob Lind Tolborg Jakob Lind Tolborg 72, DEN 4.54 | 72 | DEN | 4.54 | +0.2 =PB | ||||
M45 Tresteg 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Stig Falkenblad Stig Falkenblad 72, DEN 8.85 | 72 | DEN | 8.85 | –2.0 =SB | ||||
M45 Diskus 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Christoffer Holst Hahn Christoffer Holst Hahn 74, DEN 35.46 | 74 | DEN | 35.46 | = | ||||
M45 Slägga 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Mik Radoor Mik Radoor 72, DEN 41.52 | 72 | DEN | 41.52 | =SB | ||||
2 | Martin Juhl Martin Juhl 73, DEN 34.11 | 73 | DEN | 34.11 | = | ||||
M45 Spjut 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Wojciech Bielenica Wojciech Bielenica 72, DEN 34.86 | 72 | DEN | 34.86 | =SB | ||||
M45 Vikt 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Mik Radoor Mik Radoor 72, DEN 11.81 | 72 | DEN | 11.81 | =SB | ||||
M50 100 m 23 aug Vind: -0.2 Final A Final | 23 aug | Vind: -0.2 | |||||||
1 | Cesar Posse Cesar Posse 70, DEN 12.06 | 70 | DEN | 12.06 | =SB | ||||
2 | André Van Den Berg André Van Den Berg 70, DEN 12.30 | 70 | DEN | 12.30 | = | ||||
3 | Robin Rich Robin Rich 67, DEN 12.36 | 67 | DEN | 12.36 | = | ||||
4 | Jann D. Olsen Jann D. Olsen 67, DEN 12.52 | 67 | DEN | 12.52 | =SB | ||||
5 | Karl Boe Nielsen Karl Boe Nielsen 68, DEN 13.98 | 68 | DEN | 13.98 | =SB | ||||
M50 200 m 22 aug Vind: -0.2 Final A Final | 22 aug | Vind: -0.2 | |||||||
1 | Mårten Skogman Mårten Skogman 67, SWE 24.88 | 67 | SWE | 24.88 | =SB | ||||
2 | André Van Den Berg André Van Den Berg 70, DEN 24.90 | 70 | DEN | 24.90 | = | ||||
3 | Cesar Posse Cesar Posse 70, DEN 25.03 | 70 | DEN | 25.03 | =PB | ||||
4 | Jann D. Olsen Jann D. Olsen 67, DEN 25.51 | 67 | DEN | 25.51 | =SB | ||||
5 | Rachid Zaatri Rachid Zaatri 66, DEN 27.91 | 66 | DEN | 27.91 | =SB | ||||
6 | Stig Fog Stig Fog 67, DEN 28.59 | 67 | DEN | 28.59 | =PB | ||||
7 | Karl Boe Nielsen Karl Boe Nielsen 68, DEN 28.80 | 68 | DEN | 28.80 | =SB | ||||
M50 400 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Robin Rich Robin Rich 67, DEN 54.27 | 67 | DEN | 54.27 | = | ||||
2 | André Van Den Berg André Van Den Berg 70, DEN 56.72 | 70 | DEN | 56.72 | =PB | ||||
3 | Karl Boe Nielsen Karl Boe Nielsen 68, DEN 1:05.77 | 68 | DEN | 1:05.77 | =SB | ||||
M50 800 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Michael Pilegaard Hansen Michael Pilegaard Hansen 67, DEN 2:15.19 | 67 | DEN | 2:15.19 | =SB | ||||
2 | Thomas Petersen Thomas Petersen 68, DEN 2:15.64 | 68 | DEN | 2:15.64 | = | ||||
3 | Karl Boe Nielsen Karl Boe Nielsen 68, DEN 2:47.77 | 68 | DEN | 2:47.77 | =SB | ||||
M50 1500 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Thomas Petersen Thomas Petersen 68, DEN 4:37.10 | 68 | DEN | 4:37.10 | = | ||||
2 | Michael Pilegaard Hansen Michael Pilegaard Hansen 67, DEN 4:43.12 | 67 | DEN | 4:43.12 | =SB | ||||
3 | Peter Johansen Peter Johansen 70, DEN 4:51.54 | 70 | DEN | 4:51.54 | = | ||||
4 | Niels Hansen Niels Hansen 00, DEN 4:57.68 | 00 | DEN | 4:57.68 | =SB | ||||
5 | Karl Boe Nielsen Karl Boe Nielsen 68, DEN 5:34.75 | 68 | DEN | 5:34.75 | =PB | ||||
6 | Jesper Høgsvig Jesper Høgsvig 69, DEN 5:40.02 | 69 | DEN | 5:40.02 | =SB | ||||
7 | André Friis Møller André Friis Møller 68, DEN 6:03.50 | 68 | DEN | 6:03.50 | =SB | ||||
M50 5000 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Stefán Guðmundsson Stefán Guðmundsson 70, ISL 16:33.87 | 70 | ISL | 16:33.87 | =PB | ||||
2 | Guillermo Salinas Ortega Guillermo Salinas Ortega 69, DEN 16:39.80 | 69 | DEN | 16:39.80 | =PB | ||||
3 | Frank Løvendahl Frank Løvendahl 67, DEN 18:05.32 | 67 | DEN | 18:05.32 | =SB | ||||
4 | Mogens Fich Mogens Fich 66, DEN 18:13.60 | 66 | DEN | 18:13.60 | =PB | ||||
5 | Thomas Anton Lindqvist Thomas Anton Lindqvist 70, DEN 18:46.42 | 70 | DEN | 18:46.42 | =PB | ||||
6 | Jesper Høgsvig Jesper Høgsvig 69, DEN 21:01.10 | 69 | DEN | 21:01.10 | =SB | ||||
7 | Heino Wohlert Heino Wohlert 66, DEN 21:48.04 | 66 | DEN | 21:48.04 | =SB | ||||
M50 10 000 m 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Guillermo Salinas Ortega Guillermo Salinas Ortega 69, DEN 34:24.30 | 69 | DEN | 34:24.30 | =PB | ||||
2 | Stefán Guðmundsson Stefán Guðmundsson 70, ISL 34:36.80 | 70 | ISL | 34:36.80 | =PB | ||||
3 | Rolf Traberg Rolf Traberg 70, DEN 37:13.16 | 70 | DEN | 37:13.16 | =PB | ||||
4 | Mogens Fich Mogens Fich 66, DEN 37:53.61 | 66 | DEN | 37:53.61 | =PB | ||||
5 | Kim Karved Kim Karved 69, DEN 38:02.35 | 69 | DEN | 38:02.35 | =PB | ||||
6 | Roberto Schmidt Roberto Schmidt 66, DEN 41:19.62 | 66 | DEN | 41:19.62 | =PB | ||||
7 | Thomas Knudsen Thomas Knudsen 70, DEN 41:26.18 | 70 | DEN | 41:26.18 | =PB | ||||
Peter Kamp Busk Peter Kamp Busk 68, DEN DNF | 68 | DEN | DNF | = | |||||
M50 3000 m hinder 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Rolf Traberg Rolf Traberg 70, DEN 11:49.70 | 70 | DEN | 11:49.70 | =PB | ||||
Poul Grenaa Poul Grenaa 66, DEN DNF | 66 | DEN | DNF | = | |||||
M50 Höjd 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Stig Fog Stig Fog 67, DEN 1.35 | 67 | DEN | 1.35 | = | ||||
2 | Rachid Zaatri Rachid Zaatri 66, DEN 1.26 | 66 | DEN | 1.26 | =SB | ||||
M50 Längd 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Stig Fog Stig Fog 67, DEN 4.86 | 67 | DEN | 4.86 | +1.8 =PB | ||||
M50 Kula (6.0 kg) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Thomas Andersson Thomas Andersson 69, DEN 10.88 | 69 | DEN | 10.88 | = | ||||
2 | Robert Outzen Robert Outzen 68, DEN 9.75 | 68 | DEN | 9.75 | =SB | ||||
3 | Stig Fog Stig Fog 67, DEN 9.27 | 67 | DEN | 9.27 | =SB | ||||
M50 Diskus (1.5 kg) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Tomas Fanta Tomas Fanta 68, SWE 30.77 | 68 | SWE | 30.77 | =PB | ||||
2 | Stig Fog Stig Fog 67, DEN 28.04 | 67 | DEN | 28.04 | = | ||||
3 | Robert Outzen Robert Outzen 68, DEN 25.74 | 68 | DEN | 25.74 | =PB | ||||
M50 Slägga (6.0 kg) 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Robert Outzen Robert Outzen 68, DEN 23.22 | 68 | DEN | 23.22 | =SB | ||||
M50 Spjut (700 g) 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Stig Fog Stig Fog 67, DEN 38.46 | 67 | DEN | 38.46 | =PB | ||||
M50 Gång 3000 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Thomas Christensen Thomas Christensen 68, DEN 15:11.99 | 68 | DEN | 15:11.99 | =SB | ||||
M55 100 m 22 aug Vind: +0.1 Final A Final | 22 aug | Vind: +0.1 | |||||||
1 | Christian Trajkovski Christian Trajkovski 65, DEN 12.07 | 65 | DEN | 12.07 | = | ||||
2 | Henrik Berg Henrik Berg 63, DEN 14.36 | 63 | DEN | 14.36 | = | ||||
M55 200 m 23 aug Vind: +3.1 Final A Final | 23 aug | Vind: +3.1 | |||||||
1 | Christian Trajkovski Christian Trajkovski 65, DEN 25.03w | 65 | DEN | 25.03w | |||||
2 | Jörgen Åberg Jörgen Åberg 62, SWE 25.43w | 62 | SWE | 25.43w | |||||
3 | Christian Møller Christian Møller 61, DEN 26.49w | 61 | DEN | 26.49w | |||||
4 | Johnny Jensen Johnny Jensen 64, DEN 28.95w | 64 | DEN | 28.95w | |||||
M55 400 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Christian Møller Christian Møller 61, DEN 59.74 | 61 | DEN | 59.74 | =SB | ||||
M55 800 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Jan Hybner-Pedersen Jan Hybner-Pedersen 63, DEN 2:25.03 | 63 | DEN | 2:25.03 | =SB | ||||
2 | Kim Sørensen Kim Sørensen 65, DEN 2:41.53 | 65 | DEN | 2:41.53 | =PB | ||||
M55 1500 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | René Lehmann Pedersen René Lehmann Pedersen 61, DEN 4:45.76 | 61 | DEN | 4:45.76 | =SB | ||||
2 | Claus Hechmann Claus Hechmann 64, DEN 4:53.83 | 64 | DEN | 4:53.83 | =SB | ||||
3 | Kim Sørensen Kim Sørensen 65, DEN 5:17.52 | 65 | DEN | 5:17.52 | =PB | ||||
4 | Thyge Arum Thyge Arum 61, DEN 5:35.30 | 61 | DEN | 5:35.30 | =SB | ||||
M55 5000 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Erik Hanson Erik Hanson 63, USA 18:04.47 | 63 | USA | 18:04.47 | =SB | ||||
2 | Klaus Plum Klaus Plum 65, DEN 18:27.78 | 65 | DEN | 18:27.78 | =SB | ||||
3 | Henrik Jacobsen Henrik Jacobsen 62, DEN 18:51.62 | 62 | DEN | 18:51.62 | =SB | ||||
4 | Kim Sørensen Kim Sørensen 65, DEN 19:04.94 | 65 | DEN | 19:04.94 | =PB | ||||
5 | Bo Lindrup Bo Lindrup 62, DEN 19:43.23 | 62 | DEN | 19:43.23 | =SB | ||||
6 | Paul Stig Andersen Paul Stig Andersen 64, DEN 19:52.19 | 64 | DEN | 19:52.19 | =SB | ||||
M55 10 000 m 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Erik Hanson Erik Hanson 63, USA 38:07.75 | 63 | USA | 38:07.75 | =SB | ||||
2 | Torben Stolten Thomsen Torben Stolten Thomsen 65, DEN 38:30.19 | 65 | DEN | 38:30.19 | =PB | ||||
3 | Henrik Jacobsen Henrik Jacobsen 62, DEN 39:08.29 | 62 | DEN | 39:08.29 | =SB | ||||
M55 Höjd 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Thomas Brinch Thomas Brinch 62, DEN 1.29 | 62 | DEN | 1.29 | =SB | ||||
M55 Stav 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Kaj Hammargren Kaj Hammargren 64, DEN 2.80 | 64 | DEN | 2.80 | =SB | ||||
2 | René Ipsen René Ipsen 64, DEN 2.20 | 64 | DEN | 2.20 | =SB | ||||
M55 Längd 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Calle Jakobsen Calle Jakobsen 63, DEN 5.66 | 63 | DEN | 5.66 | +0.0 =PB NR55 | ||||
M55 Kula (6.0 kg) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Steen Fleig Mortensen Steen Fleig Mortensen 63, DEN 11.52 | 63 | DEN | 11.52 | =SB | ||||
2 | Thomas Brinch Thomas Brinch 62, DEN 10.50 | 62 | DEN | 10.50 | =SB | ||||
3 | Allan Kristensen Allan Kristensen 63, DEN 10.21 | 63 | DEN | 10.21 | =PB | ||||
M55 Diskus (1.5 kg) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Steen Fleig Mortensen Steen Fleig Mortensen 63, DEN 35.38 | 63 | DEN | 35.38 | = | ||||
2 | Allan Kristensen Allan Kristensen 63, DEN 33.42 | 63 | DEN | 33.42 | =PB | ||||
3 | Thomas Brinch Thomas Brinch 62, DEN 31.91 | 62 | DEN | 31.91 | = | ||||
4 | Kaj Hammargren Kaj Hammargren 64, DEN 26.87 | 64 | DEN | 26.87 | =SB | ||||
M55 Slägga (6.0 kg) 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Steen Fleig Mortensen Steen Fleig Mortensen 63, DEN 45.78 | 63 | DEN | 45.78 | = | ||||
2 | Allan Kristensen Allan Kristensen 63, DEN 40.46 | 63 | DEN | 40.46 | =PB | ||||
M55 Spjut (700 g) 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Bjørn Malskær Bjørn Malskær 65, DEN 53.37 | 65 | DEN | 53.37 | =SB NR55 | ||||
2 | Chandima Mendis Chandima Mendis 64, DEN 43.32 | 64 | DEN | 43.32 | =SB | ||||
3 | Bjarne Valdemar Jensen Bjarne Valdemar Jensen 64, DEN 33.49 | 64 | DEN | 33.49 | = | ||||
M55 Vikt (11.34 kg) 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Steen Fleig Mortensen Steen Fleig Mortensen 63, DEN 14.97 | 63 | DEN | 14.97 | = | ||||
2 | Allan Kristensen Allan Kristensen 63, DEN 13.10 | 63 | DEN | 13.10 | =PB | ||||
M55 Gång 3000 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Claus Hechmann Claus Hechmann 64, DEN 15:15.32 | 64 | DEN | 15:15.32 | =PB | ||||
2 | Klaus Nygaard Jensen Klaus Nygaard Jensen 64, DEN 18:31.73 | 64 | DEN | 18:31.73 | =SB | ||||
M60 100 m 22 aug Vind: +0.1 Final A Final | 22 aug | Vind: +0.1 | |||||||
1 | Steven Toy Steven Toy 56, DEN 14.29 | 56 | DEN | 14.29 | =SB | ||||
2 | René Brohammer René Brohammer 56, DEN 26.78 | 56 | DEN | 26.78 | =PB | ||||
M60 200 m 23 aug Vind: 0.0 Final A Final | 23 aug | Vind: 0.0 | |||||||
1 | Knud Erik Pedersen Knud Erik Pedersen 60, DEN 29.57 | 60 | DEN | 29.57 | =SB | ||||
2 | Jesper Lützen Jesper Lützen 57, DEN 30.26 | 57 | DEN | 30.26 | =SB | ||||
M60 400 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Steven Toy Steven Toy 56, DEN 1:04.91 | 56 | DEN | 1:04.91 | =SB | ||||
2 | Henrik Hyllested Henrik Hyllested 60, DEN 1:05.60 | 60 | DEN | 1:05.60 | =PB | ||||
3 | Jesper Lützen Jesper Lützen 57, DEN 1:08.67 | 57 | DEN | 1:08.67 | =SB | ||||
4 | Ebbe Telgård Ebbe Telgård 58, DEN 1:09.79 | 58 | DEN | 1:09.79 | =PB | ||||
Ole Munch Ole Munch 56, DEN DNF | 56 | DEN | DNF | = | |||||
M60 800 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Mads Tudvad Jensen Mads Tudvad Jensen 60, DEN 2:22.35 | 60 | DEN | 2:22.35 | =SB | ||||
2 | Ole Middelhede Ole Middelhede 58, DEN 2:30.18 | 58 | DEN | 2:30.18 | =SB | ||||
3 | Henrik Hyllested Henrik Hyllested 60, DEN 2:36.41 | 60 | DEN | 2:36.41 | =PB | ||||
Johnny Møller Johnny Møller 59, DEN DNF | 59 | DEN | DNF | = | |||||
M60 1500 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Mads Tudvad Jensen Mads Tudvad Jensen 60, DEN 4:54.27 | 60 | DEN | 4:54.27 | = | ||||
2 | Peter Rosendal Peter Rosendal 60, DEN 5:00.85 | 60 | DEN | 5:00.85 | =PB | ||||
3 | Jens Buch Jens Buch 56, DEN 5:06.71 | 56 | DEN | 5:06.71 | =SB | ||||
M60 5000 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Peter Rosendal Peter Rosendal 60, DEN 18:20.96 | 60 | DEN | 18:20.96 | = | ||||
2 | Jens Buch Jens Buch 56, DEN 18:54.76 | 56 | DEN | 18:54.76 | = | ||||
M60 10 000 m 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Jens Buch Jens Buch 56, DEN 39:41.06 | 56 | DEN | 39:41.06 | =SB | ||||
2 | Martin Thur Martin Thur 57, DEN 41:29.25 | 57 | DEN | 41:29.25 | =PB | ||||
M60 100 m häck (83.8 cm) 22 aug Vind: -0.8 Final A Final | 22 aug | Vind: -0.8 | |||||||
1 | Knud Erik Pedersen Knud Erik Pedersen 60, DEN 19.51 | 60 | DEN | 19.51 | =PB | ||||
2 | Per Egge Rasmussen Per Egge Rasmussen 59, DEN 20.20 | 59 | DEN | 20.20 | = | ||||
M60 Höjd 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Knud Erik Pedersen Knud Erik Pedersen 60, DEN 1.44 | 60 | DEN | 1.44 | = | ||||
2 | Kristian Krarup Kristian Krarup 60, DEN 1.44 | 60 | DEN | 1.44 | =SB | ||||
3 | Per Egge Rasmussen Per Egge Rasmussen 59, DEN 1.38 | 59 | DEN | 1.38 | = | ||||
M60 Stav 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Martin Iversen Martin Iversen 56, DEN 2.70 | 56 | DEN | 2.70 | =SB | ||||
M60 Längd 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Knud Erik Pedersen Knud Erik Pedersen 60, DEN 4.47 | 60 | DEN | 4.47 | +0.5 =SB | ||||
2 | Kristian Krarup Kristian Krarup 60, DEN 4.40w | 60 | DEN | 4.40w | +2.1 | ||||
3 | Steven Toy Steven Toy 56, DEN 4.23 | 56 | DEN | 4.23 | +0.0 =SB | ||||
4 | Per Egge Rasmussen Per Egge Rasmussen 59, DEN 3.76 | 59 | DEN | 3.76 | –0.1 = | ||||
5 | Per Klokmose Per Klokmose 56, DEN 2.81 | 56 | DEN | 2.81 | +1.0 =PB | ||||
6 | René Brohammer René Brohammer 56, DEN 2.74 | 56 | DEN | 2.74 | +1.3 =PB | ||||
M60 Tresteg 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Per Egge Rasmussen Per Egge Rasmussen 59, DEN 8.63 | 59 | DEN | 8.63 | –1.5 =SB | ||||
M60 Kula (5.0 kg) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Tom O. Jensen Tom O. Jensen 60, DEN 11.17 | 60 | DEN | 11.17 | = | ||||
2 | Jesper Åndahl Jesper Åndahl 60, DEN 11.13 | 60 | DEN | 11.13 | =PB | ||||
3 | Karsten Krog Karsten Krog 58, DEN 10.30 | 58 | DEN | 10.30 | =SB | ||||
4 | Knud Erik Pedersen Knud Erik Pedersen 60, DEN 9.87 | 60 | DEN | 9.87 | = | ||||
5 | Per Sabroe Per Sabroe 59, DEN 9.75 | 59 | DEN | 9.75 | = | ||||
6 | Kaj Frandsen Kaj Frandsen 59, DEN 9.16 | 59 | DEN | 9.16 | =PB | ||||
7 | Per Klokmose Per Klokmose 56, DEN 6.09 | 56 | DEN | 6.09 | = | ||||
M60 Diskus (1.0 kg) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Martin Iversen Martin Iversen 56, DEN 41.77 | 56 | DEN | 41.77 | =SB | ||||
2 | Per Sabroe Per Sabroe 59, DEN 39.61 | 59 | DEN | 39.61 | = | ||||
3 | Tom O. Jensen Tom O. Jensen 60, DEN 38.45 | 60 | DEN | 38.45 | = | ||||
4 | Knud Erik Pedersen Knud Erik Pedersen 60, DEN 35.02 | 60 | DEN | 35.02 | = | ||||
5 | Per Egge Rasmussen Per Egge Rasmussen 59, DEN 34.26 | 59 | DEN | 34.26 | = | ||||
6 | Per Klokmose Per Klokmose 56, DEN 15.71 | 56 | DEN | 15.71 | =SB | ||||
M60 Slägga (5.0 kg) 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Tom O. Jensen Tom O. Jensen 60, DEN 46.36 | 60 | DEN | 46.36 | = | ||||
2 | Per Sabroe Per Sabroe 59, DEN 39.60 | 59 | DEN | 39.60 | = | ||||
3 | Allan Kolbye Allan Kolbye 59, DEN 26.23 | 59 | DEN | 26.23 | =SB | ||||
4 | Per Klokmose Per Klokmose 56, DEN 17.98 | 56 | DEN | 17.98 | =SB | ||||
M60 Spjut (600 g) 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Michael Åndahl Michael Åndahl 60, DEN 38.13 | 60 | DEN | 38.13 | =PB | ||||
2 | Jesper Åndahl Jesper Åndahl 60, DEN 37.18 | 60 | DEN | 37.18 | = | ||||
3 | Per Klokmose Per Klokmose 56, DEN 14.66 | 56 | DEN | 14.66 | =PB | ||||
M60 Vikt (9.08 kg) 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Tom O. Jensen Tom O. Jensen 60, DEN 17.08 | 60 | DEN | 17.08 | = | ||||
2 | Per Sabroe Per Sabroe 59, DEN 14.75 | 59 | DEN | 14.75 | = | ||||
M60 Gång 3000 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Peer A. Jensen Peer A. Jensen 57, DEN 18:21.18 | 57 | DEN | 18:21.18 | =SB | ||||
2 | Henrik Egede Henrik Egede 59, DEN 22:17.45 | 59 | DEN | 22:17.45 | =SB | ||||
M65 100 m 22 aug Vind: 0.0 Final A Final | 22 aug | Vind: 0.0 | |||||||
1 | Anders Mathiesen Anders Mathiesen 55, DEN 13.94 | 55 | DEN | 13.94 | = | ||||
2 | Lars Smedjebäck Lars Smedjebäck 52, SWE 14.21 | 52 | SWE | 14.21 | =PB | ||||
3 | Jørgen Randløv Madsen Jørgen Randløv Madsen 52, DEN 15.76 | 52 | DEN | 15.76 | =PB | ||||
Heinrich Latz Heinrich Latz 52, GER 15.03 | 52 | GER | 15.03 | =PB | |||||
M65 200 m 23 aug Vind: 0.0 Final A Final | 23 aug | Vind: 0.0 | |||||||
1 | Anders Mathiesen Anders Mathiesen 55, DEN 28.49 | 55 | DEN | 28.49 | = | ||||
2 | Lars Smedjebäck Lars Smedjebäck 52, SWE 29.12 | 52 | SWE | 29.12 | =PB | ||||
3 | Heinrich Latz Heinrich Latz 52, GER 30.48 | 52 | GER | 30.48 | =PB | ||||
M65 400 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Lars Berså Lars Berså 55, DEN 1:12.33 | 55 | DEN | 1:12.33 | =PB | ||||
2 | Ove Lausten Ove Lausten 54, DEN 1:16.32 | 54 | DEN | 1:16.32 | =SB | ||||
Heinrich Latz Heinrich Latz 52, GER 1:11.63 | 52 | GER | 1:11.63 | =PB | |||||
M65 800 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Jes Andersen Jes Andersen 51, DEN 2:42.90 | 51 | DEN | 2:42.90 | =SB | ||||
2 | Birger Forsberg Birger Forsberg 52, SWE 2:44.06 | 52 | SWE | 2:44.06 | =PB | ||||
M65 1500 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Jes Andersen Jes Andersen 51, DEN 5:41.38 | 51 | DEN | 5:41.38 | =SB | ||||
2 | Birger Forsberg Birger Forsberg 52, SWE 5:43.26 | 52 | SWE | 5:43.26 | =PB | ||||
M65 5000 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Jørgen Pilegård Jørgen Pilegård 55, DEN 21:25.70 | 55 | DEN | 21:25.70 | =SB | ||||
M65 10 000 m 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | André Andersen André Andersen 53, DEN 41:38.40 | 53 | DEN | 41:38.40 | =PB | ||||
2 | Jørgen Pilegård Jørgen Pilegård 55, DEN 44:18.70 | 55 | DEN | 44:18.70 | =SB | ||||
3 | Leo Justesen Leo Justesen 51, DEN 51:08.36 | 51 | DEN | 51:08.36 | =SB | ||||
M65 100 m häck (83.8 cm) 22 aug Vind: -0.8 Final A Final | 22 aug | Vind: -0.8 | |||||||
1 | Jørgen Randløv Madsen Jørgen Randløv Madsen 52, DEN 23.12 | 52 | DEN | 23.12 | =PB | ||||
M65 Höjd 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Knud Jesper Jørgensen Knud Jesper Jørgensen 55, DEN 1.31 | 55 | DEN | 1.31 | = | ||||
2 | Jørgen Randløv Madsen Jørgen Randløv Madsen 52, DEN 1.31 | 52 | DEN | 1.31 | =PB | ||||
3 | Gilbert Jespersen Gilbert Jespersen 51, DEN 1.13 | 51 | DEN | 1.13 | =SB | ||||
M65 Stav 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Lars Smedjebäck Lars Smedjebäck 52, SWE 2.70 | 52 | SWE | 2.70 | = | ||||
M65 Längd 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Knud Jesper Jørgensen Knud Jesper Jørgensen 55, DEN 3.95 | 55 | DEN | 3.95 | +1.1 =PB | ||||
2 | Ove Lausten Ove Lausten 54, DEN 3.36 | 54 | DEN | 3.36 | +0.6 = | ||||
M65 Tresteg 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Jørgen Randløv Madsen Jørgen Randløv Madsen 52, DEN 7.67 | 52 | DEN | 7.67 | –0.4 =PB | ||||
M65 Kula (5.0 kg) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Ole Lysholt Ole Lysholt 53, DEN 9.57 | 53 | DEN | 9.57 | =SB | ||||
M65 Diskus (1.0 kg) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Gilbert Jespersen Gilbert Jespersen 51, DEN 28.96 | 51 | DEN | 28.96 | =SB | ||||
2 | Ole Lysholt Ole Lysholt 53, DEN 25.85 | 53 | DEN | 25.85 | =SB | ||||
M65 Slägga (5.0 kg) 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Bent Larsen Bent Larsen 54, DEN 33.43 | 54 | DEN | 33.43 | =SB | ||||
2 | Karsten Hessilt Karsten Hessilt 53, DEN 32.61 | 53 | DEN | 32.61 | =SB | ||||
3 | Preben Larsson Preben Larsson 55, DEN 29.72 | 55 | DEN | 29.72 | = | ||||
M65 Spjut (600 g) 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Gilbert Jespersen Gilbert Jespersen 51, DEN 26.13 | 51 | DEN | 26.13 | =SB | ||||
M65 Vikt (9.08 kg) 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Bent Larsen Bent Larsen 54, DEN 13.00 | 54 | DEN | 13.00 | =SB | ||||
2 | Karsten Hessilt Karsten Hessilt 53, DEN 11.40 | 53 | DEN | 11.40 | =SB | ||||
3 | Preben Larsson Preben Larsson 55, DEN 11.02 | 55 | DEN | 11.02 | = | ||||
M70 100 m 22 aug Vind: -1.0 Final A Final | 22 aug | Vind: -1.0 | |||||||
1 | Flemming Aanæs Flemming Aanæs 47, DEN 17.50 | 47 | DEN | 17.50 | = | ||||
2 | Ivan Jeppesen Ivan Jeppesen 46, DEN 18.50 | 46 | DEN | 18.50 | =SB | ||||
3 | Jørgen Plambeck Jørgen Plambeck 46, DEN 19.93 | 46 | DEN | 19.93 | =SB | ||||
4 | Kjeld Cadovius Kjeld Cadovius 49, DEN 20.90 | 49 | DEN | 20.90 | =SB | ||||
M70 200 m 23 aug Vind: +2.2 Final A Final | 23 aug | Vind: +2.2 | |||||||
1 | Olle Borg Olle Borg 47, SWE 31.13w | 47 | SWE | 31.13w | |||||
2 | Kenneth Ljungmann Kenneth Ljungmann 50, DEN 33.32w | 50 | DEN | 33.32w | |||||
3 | Flemming Aanæs Flemming Aanæs 47, DEN 38.15w | 47 | DEN | 38.15w | |||||
4 | Kjeld Cadovius Kjeld Cadovius 49, DEN 43.98w | 49 | DEN | 43.98w | |||||
M70 400 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Kenneth Ljungmann Kenneth Ljungmann 50, DEN 1:14.76 | 50 | DEN | 1:14.76 | =SB | ||||
M70 800 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Ole Hjortshøj Ole Hjortshøj 46, DEN 3:01.80 | 46 | DEN | 3:01.80 | =SB | ||||
M70 1500 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Ole Hjortshøj Ole Hjortshøj 46, DEN 5:56.17 | 46 | DEN | 5:56.17 | =SB | ||||
M70 5000 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Erling Ammentorp Erling Ammentorp 49, DEN 22:29.36 | 49 | DEN | 22:29.36 | =SB | ||||
2 | Ole Hjortshøj Ole Hjortshøj 46, DEN 22:34.85 | 46 | DEN | 22:34.85 | =SB | ||||
3 | Alex Henriksen Alex Henriksen 49, DEN 22:43.62 | 49 | DEN | 22:43.62 | =SB | ||||
M70 10 000 m 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Alex Henriksen Alex Henriksen 49, DEN 49:15.44 | 49 | DEN | 49:15.44 | =SB | ||||
M70 2000 m hinder (76.2 cm) 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Esben Elbæk Esben Elbæk 50, DEN 12:01.38 | 50 | DEN | 12:01.38 | =PB | ||||
M70 80 m häck (76.2 cm, 7 m) 22 aug Vind: -1.5 Final A Final | 22 aug | Vind: -1.5 | |||||||
1 | Flemming Aanæs Flemming Aanæs 47, DEN 20.61 | 47 | DEN | 20.61 | =PB | ||||
M70 300 m häck (68.6 cm) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Jørgen Plambeck Jørgen Plambeck 46, DEN NT | 46 | DEN | NT | =PB | ||||
M70 Höjd 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Jørgen Plambeck Jørgen Plambeck 46, DEN 1.10 | 46 | DEN | 1.10 | =PB | ||||
2 | Flemming Aanæs Flemming Aanæs 47, DEN 1.04 | 47 | DEN | 1.04 | =PB | ||||
M70 Längd 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Olle Borg Olle Borg 47, SWE 4.70 | 47 | SWE | 4.70 | +0.7 =PB | ||||
2 | Flemming Aanæs Flemming Aanæs 47, DEN 3.36 | 47 | DEN | 3.36 | +2.0 =PB | ||||
3 | Jørgen Plambeck Jørgen Plambeck 46, DEN 2.82 | 46 | DEN | 2.82 | +1.1 =SB | ||||
M70 Tresteg 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Olle Borg Olle Borg 47, SWE 9.49 | 47 | SWE | 9.49 | +1.0 =PB | ||||
2 | Flemming Aanæs Flemming Aanæs 47, DEN 7.17 | 47 | DEN | 7.17 | +0.0 =PB | ||||
3 | Jørgen Plambeck Jørgen Plambeck 46, DEN 5.66 | 46 | DEN | 5.66 | +0.0 =SB | ||||
M70 Kula (4.0 kg) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Knud Høyer Knud Høyer 46, DEN 10.08 | 46 | DEN | 10.08 | = | ||||
M70 Diskus (1.0 kg) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Knud Høyer Knud Høyer 46, DEN 35.41 | 46 | DEN | 35.41 | = | ||||
M70 Slägga (4.0 kg) 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Finn Malchau Finn Malchau 48, DEN 43.28 | 48 | DEN | 43.28 | =SB | ||||
2 | Knud Høyer Knud Høyer 46, DEN 39.50 | 46 | DEN | 39.50 | =SB | ||||
3 | Flemming Aanæs Flemming Aanæs 47, DEN 24.71 | 47 | DEN | 24.71 | = | ||||
M70 Vikt (7.26 kg) 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Finn Malchau Finn Malchau 48, DEN 15.61 | 48 | DEN | 15.61 | = | ||||
2 | Knud Høyer Knud Høyer 46, DEN 13.59 | 46 | DEN | 13.59 | = | ||||
3 | Flemming Aanæs Flemming Aanæs 47, DEN 10.18 | 47 | DEN | 10.18 | =PB | ||||
M75 100 m 22 aug Vind: -1.6 Final A Final | 22 aug | Vind: -1.6 | |||||||
1 | Birger Luthmann Birger Luthmann 45, DEN 16.17 | 45 | DEN | 16.17 | =SB | ||||
2 | Nils Bäck Nils Bäck 43, SWE 17.16 | 43 | SWE | 17.16 | =SB | ||||
3 | Jan Bent Hansen Jan Bent Hansen 44, DEN 17.72 | 44 | DEN | 17.72 | =SB | ||||
4 | Flemming Orneborg Flemming Orneborg 41, DEN 17.93 | 41 | DEN | 17.93 | =SB | ||||
5 | Jørgen Linde Jørgen Linde 42, DEN 19.27 | 42 | DEN | 19.27 | =SB | ||||
M75 200 m 23 aug Vind: +1.6 Final A Final | 23 aug | Vind: +1.6 | |||||||
1 | Birger Luthmann Birger Luthmann 45, DEN 33.05 | 45 | DEN | 33.05 | =SB | ||||
2 | Peter Bjerre Peter Bjerre 42, DEN 43.12 | 42 | DEN | 43.12 | =SB | ||||
M75 400 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Nils Bäck Nils Bäck 43, SWE 1:25.90 | 43 | SWE | 1:25.90 | =SB | ||||
2 | Jørgen Linde Jørgen Linde 42, DEN 1:39.86 | 42 | DEN | 1:39.86 | =SB | ||||
M75 800 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Paul Simonsson Paul Simonsson 43, SWE 3:02.46 | 43 | SWE | 3:02.46 | =PB | ||||
Paul Simonsson Paul Simonsson 43, SWE 6:05.65 | 43 | SWE | 6:05.65 | = | |||||
M75 300 m häck (68.6 cm) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Nils Bäck Nils Bäck 43, SWE 1:06.38 | 43 | SWE | 1:06.38 | =PB | ||||
M75 Höjd 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Jan Bent Hansen Jan Bent Hansen 44, DEN 1.16 | 44 | DEN | 1.16 | =SB | ||||
2 | Peter Bjerre Peter Bjerre 42, DEN 1.01 | 42 | DEN | 1.01 | =SB | ||||
M75 Stav 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Peter Bjerre Peter Bjerre 42, DEN 1.50 | 42 | DEN | 1.50 | =SB | ||||
M75 Längd 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Nils Bäck Nils Bäck 43, SWE 3.49 | 43 | SWE | 3.49 | +0.2 =SB | ||||
2 | Flemming Orneborg Flemming Orneborg 41, DEN 3.17w | 41 | DEN | 3.17w | +3.1 | ||||
3 | Peter Bjerre Peter Bjerre 42, DEN 2.78 | 42 | DEN | 2.78 | +1.0 =SB | ||||
M75 Tresteg 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Nils Bäck Nils Bäck 43, SWE 7.74 | 43 | SWE | 7.74 | –2.2 =PB | ||||
M75 Kula (4.0 kg) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Nils Bäck Nils Bäck 43, SWE 9.65 | 43 | SWE | 9.65 | =SB | ||||
2 | Jan Bent Hansen Jan Bent Hansen 44, DEN 9.28 | 44 | DEN | 9.28 | =SB | ||||
3 | Niels Ole Frederiksen Niels Ole Frederiksen 41, DEN 8.57 | 41 | DEN | 8.57 | =SB | ||||
M75 Diskus (1.0 kg) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Niels Ole Frederiksen Niels Ole Frederiksen 41, DEN 25.19 | 41 | DEN | 25.19 | =SB | ||||
2 | Nils Bäck Nils Bäck 43, SWE 22.87 | 43 | SWE | 22.87 | =PB | ||||
3 | Eigil Gram Eigil Gram 45, DEN 22.83 | 45 | DEN | 22.83 | =PB | ||||
4 | Peter Bjerre Peter Bjerre 42, DEN 20.96 | 42 | DEN | 20.96 | = | ||||
M75 Slägga (4.0 kg) 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Knud V Hansen Knud V Hansen 45, DEN 30.67 | 45 | DEN | 30.67 | =SB | ||||
2 | Eigil Gram Eigil Gram 45, DEN 24.84 | 45 | DEN | 24.84 | =PB | ||||
3 | Peter Bjerre Peter Bjerre 42, DEN 18.96 | 42 | DEN | 18.96 | =SB | ||||
M75 Spjut (500 g) 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Torben Søderberg Torben Søderberg 45, DEN 33.92 | 45 | DEN | 33.92 | = | ||||
2 | Flemming Orneborg Flemming Orneborg 41, DEN 27.99 | 41 | DEN | 27.99 | =SB | ||||
3 | Nils Bäck Nils Bäck 43, SWE 24.66 | 43 | SWE | 24.66 | =SB | ||||
4 | Peter Bjerre Peter Bjerre 42, DEN 20.09 | 42 | DEN | 20.09 | =SB | ||||
M75 Vikt (7.26 kg) 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Knud V Hansen Knud V Hansen 45, DEN 12.33 | 45 | DEN | 12.33 | =SB | ||||
2 | Peter Bjerre Peter Bjerre 42, DEN 9.20 | 42 | DEN | 9.20 | =SB | ||||
M80 100 m 22 aug Vind: -1.6 Final A Final | 22 aug | Vind: -1.6 | |||||||
1 | Vagn Kildsig Vagn Kildsig 40, DEN 18.32 | 40 | DEN | 18.32 | =SB | ||||
2 | Hans Olsen Hans Olsen 40, DEN 20.23 | 40 | DEN | 20.23 | =SB | ||||
3 | Hans Elsborg Hans Elsborg 39, DEN 21.26 | 39 | DEN | 21.26 | =PB | ||||
M80 200 m 23 aug Vind: +1.6 Final A Final | 23 aug | Vind: +1.6 | |||||||
1 | Hans Olsen Hans Olsen 40, DEN 42.78 | 40 | DEN | 42.78 | =SB | ||||
M80 400 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Vagn Kildsig Vagn Kildsig 40, DEN 1:29.99 | 40 | DEN | 1:29.99 | =SB | ||||
M80 800 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | John Bøgevig John Bøgevig 40, DEN 3:47.01 | 40 | DEN | 3:47.01 | =SB | ||||
M80 5000 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | John Bøgevig John Bøgevig 40, DEN 27:16.22 | 40 | DEN | 27:16.22 | =PB | ||||
M80 10 000 m 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | John Bøgevig John Bøgevig 40, DEN 1:01:51.96 | 40 | DEN | 1:01:51.96 | =SB | ||||
M80 Slägga (3.0 kg) 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Finn Ankerstjerne Finn Ankerstjerne 36, DEN 27.59 | 36 | DEN | 27.59 | = | ||||
M80 Vikt (5.45 kg) 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Finn Ankerstjerne Finn Ankerstjerne 36, DEN 11.66 | 36 | DEN | 11.66 | =SB | ||||
M85 100 m 22 aug Vind: -1.0 Final A Final | 22 aug | Vind: -1.0 | |||||||
1 | Søren Søgaard Søren Søgaard 35, DEN 24.37 | 35 | DEN | 24.37 | =SB | ||||
M85 200 m 23 aug Vind: +2.2 Final A Final | 23 aug | Vind: +2.2 | |||||||
1 | Søren Søgaard Søren Søgaard 35, DEN 47.34w | 35 | DEN | 47.34w | |||||
M85 400 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Søren Søgaard Søren Søgaard 35, DEN NT | 35 | DEN | NT | =PB | ||||
M85 Kula (3.0 kg) 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Ole Irgens Ole Irgens 34, DEN 6.24 | 34 | DEN | 6.24 | =SB | ||||
M85 Diskus (1.0 kg) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Ole Irgens Ole Irgens 34, DEN 15.59 | 34 | DEN | 15.59 | =SB | ||||
M85 Spjut (400 g) 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Ole Irgens Ole Irgens 34, DEN 13.17 | 34 | DEN | 13.17 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K Veteraner 100 m 22 aug Vind: +0.1 Final A Final | 22 aug | Vind: +0.1 | |||||||
1 | Inke Wenzel Inke Wenzel 90, DEN 13.53 | 90 | DEN | 13.53 | =SB | ||||
K Veteraner 200 m 23 aug Vind: -1.7 Final A Final | 23 aug | Vind: -1.7 | |||||||
1 | Inke Wenzel Inke Wenzel 90, DEN 28.75 | 90 | DEN | 28.75 | =SB | ||||
K Veteraner 400 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Bettina Meyer Bettina Meyer 88, SUI 1:00.55 | 88 | SUI | 1:00.55 | =SB | ||||
2 | Inke Wenzel Inke Wenzel 90, DEN 1:08.95 | 90 | DEN | 1:08.95 | =PB | ||||
K Veteraner 100 m häck 22 aug Vind: -0.8 Final A Final | 22 aug | Vind: -0.8 | |||||||
1 | Bettina Meyer Bettina Meyer 88, SUI 17.01 | 88 | SUI | 17.01 | = | ||||
K35 200 m 23 aug Vind: -1.7 Final A Final | 23 aug | Vind: -1.7 | |||||||
1 | Tine Thomsen Tine Thomsen 85, DEN 29.74 | 85 | DEN | 29.74 | =PB | ||||
2 | Lise Skovbo Lise Skovbo 81, DEN 31.87 | 81 | DEN | 31.87 | =PB | ||||
3 | Anne Skovbo Anne Skovbo 81, DEN 32.82 | 81 | DEN | 32.82 | =PB | ||||
K35 800 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Lise Skovbo Lise Skovbo 81, DEN 2:50.03 | 81 | DEN | 2:50.03 | =SB | ||||
2 | Anne Skovbo Anne Skovbo 81, DEN 2:56.46 | 81 | DEN | 2:56.46 | =SB | ||||
K35 5000 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Karina Sørensen Karina Sørensen 82, DEN 19:09.33 | 82 | DEN | 19:09.33 | =SB | ||||
K35 10 000 m 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Karina Sørensen Karina Sørensen 82, DEN 39:28.81 | 82 | DEN | 39:28.81 | =SB | ||||
K35 Kula 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Maria Sløk Maria Sløk 83, DEN 13.04 | 83 | DEN | 13.04 | = | ||||
K35 Diskus 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Maria Sløk Maria Sløk 83, DEN 41.90 | 83 | DEN | 41.90 | = | ||||
K35 Slägga 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Maria Sløk Maria Sløk 83, DEN 45.10 | 83 | DEN | 45.10 | = | ||||
K35 Spjut 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Maria Sløk Maria Sløk 83, DEN 26.11 | 83 | DEN | 26.11 | =SB | ||||
K35 Vikt 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Maria Sløk Maria Sløk 83, DEN 13.27 | 83 | DEN | 13.27 | =SB | ||||
K40 400 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Christina Goltermann Christina Goltermann 80, DEN 1:06.10 | 80 | DEN | 1:06.10 | =SB | ||||
K40 800 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Kathrine Dahl Larsen Kathrine Dahl Larsen 79, DEN 2:50.18 | 79 | DEN | 2:50.18 | =SB | ||||
K40 1500 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Maria Greis Brandt Maria Greis Brandt 78, DEN 5:32.32 | 78 | DEN | 5:32.32 | =PB | ||||
K40 5000 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Katja Gunnertoft Bojsen Katja Gunnertoft Bojsen 79, DEN 19:22.51 | 79 | DEN | 19:22.51 | =SB | ||||
2 | Maria Greis Brandt Maria Greis Brandt 78, DEN 20:25.84 | 78 | DEN | 20:25.84 | =PB | ||||
K40 10 000 m 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Bettina Guldbæk Bettina Guldbæk 78, DEN 43:48.56 | 78 | DEN | 43:48.56 | =PB | ||||
2 | Asta Hubeck-Graudal Asta Hubeck-Graudal 80, DEN 47:53.50 | 80 | DEN | 47:53.50 | =PB | ||||
K45 100 m 22 aug Vind: +0.1 Final A Final | 22 aug | Vind: +0.1 | |||||||
1 | Jenny Åkervall Jenny Åkervall 72, SWE 13.61 | 72 | SWE | 13.61 | = | ||||
2 | Tina M Nielsen Tina M Nielsen 73, DEN 16.67 | 73 | DEN | 16.67 | =SB | ||||
3 | Alzhbeta Ella Alexandrova Alzhbeta Ella Alexandrova 71, DEN 16.88 | 71 | DEN | 16.88 | =PB | ||||
K45 200 m 23 aug Vind: +0.7 Final A Final | 23 aug | Vind: +0.7 | |||||||
1 | Jenny Åkervall Jenny Åkervall 72, SWE 27.63 | 72 | SWE | 27.63 | = | ||||
2 | Smadar Markussen Smadar Markussen 75, DEN 32.64 | 75 | DEN | 32.64 | =PB | ||||
K45 400 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Jenny Åkervall Jenny Åkervall 72, SWE 1:01.53 | 72 | SWE | 1:01.53 | =SB | ||||
2 | Annika Winther Annika Winther 72, DEN 1:11.23 | 72 | DEN | 1:11.23 | =PB | ||||
3 | Pernille Hansen Pernille Hansen 74, DEN 1:20.77 | 74 | DEN | 1:20.77 | =PB | ||||
K45 800 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Annika Winther Annika Winther 72, DEN 2:42.20 | 72 | DEN | 2:42.20 | =SB | ||||
K45 1500 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Smadar Markussen Smadar Markussen 75, DEN 6:11.17 | 75 | DEN | 6:11.17 | =SB | ||||
K45 5000 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Dorthe Gram Dorthe Gram 75, DEN 21:23.50 | 75 | DEN | 21:23.50 | =SB | ||||
K45 10 000 m 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Charlotte Berner Charlotte Berner 72, DEN 43:06.97 | 72 | DEN | 43:06.97 | =PB | ||||
K45 Höjd 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Alzhbeta Ella Alexandrova Alzhbeta Ella Alexandrova 71, DEN 0.91 | 71 | DEN | 0.91 | =SB | ||||
K45 Längd 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Tina M Nielsen Tina M Nielsen 73, DEN 3.69 | 73 | DEN | 3.69 | +1.5 =PB | ||||
K45 Spjut 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Alzhbeta Ella Alexandrova Alzhbeta Ella Alexandrova 71, DEN 13.74 | 71 | DEN | 13.74 | =PB | ||||
K45 Gång 3000 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Birgit Klaproth Birgit Klaproth 73, GER 23:16.73 | 73 | GER | 23:16.73 | =SB | ||||
K50 100 m 22 aug Vind: +0.1 Final A Final | 22 aug | Vind: +0.1 | |||||||
1 | Inge Andersen Inge Andersen 69, DEN 14.30 | 69 | DEN | 14.30 | =SB | ||||
2 | Christina Møller Christina Møller 69, DEN 15.02 | 69 | DEN | 15.02 | =SB | ||||
3 | Trille Ipsen Trille Ipsen 67, DEN 15.14 | 67 | DEN | 15.14 | =SB | ||||
K50 200 m 23 aug Vind: +0.7 Final A Final | 23 aug | Vind: +0.7 | |||||||
1 | Inge Andersen Inge Andersen 69, DEN 30.12 | 69 | DEN | 30.12 | =SB | ||||
2 | Trille Ipsen Trille Ipsen 67, DEN 31.38 | 67 | DEN | 31.38 | =SB | ||||
K50 800 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Grethe Dahl Larsen Grethe Dahl Larsen 66, DEN 3:11.31 | 66 | DEN | 3:11.31 | =PB | ||||
K50 1500 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Mette Willer Oldenborg Mette Willer Oldenborg 70, DEN 5:15.56 | 70 | DEN | 5:15.56 | =SB | ||||
2 | Grethe Dahl Larsen Grethe Dahl Larsen 66, DEN 6:13.10 | 66 | DEN | 6:13.10 | =SB | ||||
K50 5000 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Mette Willer Oldenborg Mette Willer Oldenborg 70, DEN 19:09.81 | 70 | DEN | 19:09.81 | =SB | ||||
2 | Malene Munkholm Malene Munkholm 68, DEN 19:37.80 | 68 | DEN | 19:37.80 | =SB | ||||
3 | Tina Kristensen Tina Kristensen 70, DEN 22:11.57 | 70 | DEN | 22:11.57 | =SB | ||||
K50 Längd 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Christina Møller Christina Møller 69, DEN 3.87 | 69 | DEN | 3.87 | +0.7 =SB | ||||
K50 Kula (3.0 kg) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Anke Hagen Anke Hagen 66, DEN 7.54 | 66 | DEN | 7.54 | =SB | ||||
2 | Inge Andersen Inge Andersen 69, DEN 7.08 | 69 | DEN | 7.08 | =SB | ||||
K50 Diskus 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Anke Hagen Anke Hagen 66, DEN 20.18 | 66 | DEN | 20.18 | =SB | ||||
K50 Slägga (3.0 kg) 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Anke Hagen Anke Hagen 66, DEN 26.96 | 66 | DEN | 26.96 | =SB | ||||
K50 Spjut (500 g) 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Anke Hagen Anke Hagen 66, DEN 19.43 | 66 | DEN | 19.43 | =SB | ||||
K55 100 m 22 aug Vind: -1.5 Final A Final | 22 aug | Vind: -1.5 | |||||||
1 | Gunhild Engholm Michelsen Gunhild Engholm Michelsen 63, DEN 15.48 | 63 | DEN | 15.48 | =SB | ||||
2 | Jette Svendsen Jette Svendsen 62, DEN 16.96 | 62 | DEN | 16.96 | =SB | ||||
K55 200 m 23 aug Vind: +0.7 Final A Final | 23 aug | Vind: +0.7 | |||||||
1 | Gunhild Engholm Michelsen Gunhild Engholm Michelsen 63, DEN 32.37 | 63 | DEN | 32.37 | =SB | ||||
2 | Jette Svendsen Jette Svendsen 62, DEN 35.74 | 62 | DEN | 35.74 | =SB | ||||
K55 5000 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Ulla Binderup Jacobsen Ulla Binderup Jacobsen 65, DEN 20:34.42 | 65 | DEN | 20:34.42 | =SB | ||||
K55 10 000 m 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Anni Vedel Anni Vedel 65, DEN 47:50.22 | 65 | DEN | 47:50.22 | =SB | ||||
K55 80 m häck (76.2 cm, 7 m) 22 aug Okända vindförhållanden Final A Final | 22 aug | Okända vindförhållanden | |||||||
1 | Laila Ankerstjerne Laila Ankerstjerne 65, DEN 14.22 nwi | 65 | DEN | 14.22 nwi | NR55 | ||||
K55 Höjd 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Gunhild Engholm Michelsen Gunhild Engholm Michelsen 63, DEN 1.29 | 63 | DEN | 1.29 | =SB | ||||
K55 Längd 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Laila Ankerstjerne Laila Ankerstjerne 65, DEN 4.09 | 65 | DEN | 4.09 | –0.1 =SB | ||||
2 | Gunhild Engholm Michelsen Gunhild Engholm Michelsen 63, DEN 4.02 | 63 | DEN | 4.02 | +1.4 =SB | ||||
3 | Jette Svendsen Jette Svendsen 62, DEN 3.69 | 62 | DEN | 3.69 | +0.0 =PB | ||||
4 | Kirsten Eskildsen Kirsten Eskildsen 62, DEN 3.45 | 62 | DEN | 3.45 | –2.2 = | ||||
K55 Kula (3.0 kg) 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Laila Ankerstjerne Laila Ankerstjerne 65, DEN 7.37 | 65 | DEN | 7.37 | =SB | ||||
K55 Diskus 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Lisbet Kolbye Lisbet Kolbye 63, DEN 17.26 | 63 | DEN | 17.26 | =PB | ||||
K55 Slägga (3.0 kg) 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Kirsten Eskildsen Kirsten Eskildsen 62, DEN 30.07 | 62 | DEN | 30.07 | = | ||||
2 | Linda Bagge Linda Bagge 64, DEN 28.18 | 64 | DEN | 28.18 | =SB | ||||
3 | Gunhild Engholm Michelsen Gunhild Engholm Michelsen 63, DEN 22.74 | 63 | DEN | 22.74 | =SB | ||||
4 | Lisbet Kolbye Lisbet Kolbye 63, DEN 21.32 | 63 | DEN | 21.32 | =PB | ||||
K55 Vikt (7.26 kg) 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Linda Bagge Linda Bagge 64, DEN 8.72 | 64 | DEN | 8.72 | =SB | ||||
2 | Kirsten Eskildsen Kirsten Eskildsen 62, DEN 8.71 | 62 | DEN | 8.71 | = | ||||
K55 Gång 3000 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Helle Jensen Helle Jensen 63, DEN 20:54.65 | 63 | DEN | 20:54.65 | =SB | ||||
K60 100 m 22 aug Vind: -1.5 Final A Final | 22 aug | Vind: -1.5 | |||||||
1 | Maja Boe Maja Boe 60, DEN 16.59 | 60 | DEN | 16.59 | =SB | ||||
K60 200 m 23 aug Vind: +0.7 Final A Final | 23 aug | Vind: +0.7 | |||||||
1 | Maja Boe Maja Boe 60, DEN 34.48 | 60 | DEN | 34.48 | =SB | ||||
K60 400 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Maja Boe Maja Boe 60, DEN 1:16.60 | 60 | DEN | 1:16.60 | =SB | ||||
K60 800 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Maja Boe Maja Boe 60, DEN 2:59.24 | 60 | DEN | 2:59.24 | =SB | ||||
K60 1500 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Maja Boe Maja Boe 60, DEN 6:00.33 | 60 | DEN | 6:00.33 | =SB | ||||
K60 10 000 m 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Tove Schultz-Lorentzen Tove Schultz-Lorentzen 60, DEN 43:36.61 | 60 | DEN | 43:36.61 | =SB | ||||
K60 300 m häck (68.6 cm) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Maja Boe Maja Boe 60, DEN 1:05.54 | 60 | DEN | 1:05.54 | =PB | ||||
K60 Kula (3.0 kg) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Gerda Ribjerg Gerda Ribjerg 60, DEN 10.79 | 60 | DEN | 10.79 | = | ||||
K60 Slägga (3.0 kg) 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Dorte Ramlov Dorte Ramlov 60, DEN 35.40 | 60 | DEN | 35.40 | = | ||||
K60 Spjut (400 g) 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Dorte Ramlov Dorte Ramlov 60, DEN 26.29 | 60 | DEN | 26.29 | =PB | ||||
K65 100 m 22 aug Vind: +1.5 Final A Final | 22 aug | Vind: +1.5 | |||||||
1 | Birgit Rødgaard-Jessen Lund Birgit Rødgaard-Jessen Lund 55, DEN 23.29 | 55 | DEN | 23.29 | =PB | ||||
K65 200 m 23 aug Vind: +0.7 Final A Final | 23 aug | Vind: +0.7 | |||||||
1 | Sonja Stigsen Sonja Stigsen 51, DEN 39.17 | 51 | DEN | 39.17 | =SB | ||||
K65 400 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Birgit Rødgaard-Jessen Lund Birgit Rødgaard-Jessen Lund 55, DEN 1:40.79 | 55 | DEN | 1:40.79 | =PB | ||||
2 | Karen-Lis Rygaard Karen-Lis Rygaard 55, DEN 1:47.25 | 55 | DEN | 1:47.25 | =PB | ||||
K65 800 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Marianne Flindt Marianne Flindt 55, DEN 3:36.79 | 55 | DEN | 3:36.79 | = | ||||
K65 1500 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Vibeke Hansen Vibeke Hansen 54, DEN 6:18.69 | 54 | DEN | 6:18.69 | =SB | ||||
2 | Marianne Flindt Marianne Flindt 55, DEN 7:07.03 | 55 | DEN | 7:07.03 | =SB | ||||
3 | Birgit Rødgaard-Jessen Lund Birgit Rødgaard-Jessen Lund 55, DEN 7:07.12 | 55 | DEN | 7:07.12 | =SB | ||||
K65 5000 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Vibeke Hansen Vibeke Hansen 54, DEN 22:08.23 | 54 | DEN | 22:08.23 | =SB | ||||
2 | Hanne Jensen Hanne Jensen 55, DEN 25:03.42 | 55 | DEN | 25:03.42 | =SB | ||||
3 | Birgit Rødgaard-Jessen Lund Birgit Rødgaard-Jessen Lund 55, DEN 25:32.31 | 55 | DEN | 25:32.31 | =SB | ||||
K65 10 000 m 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Vibeke Hansen Vibeke Hansen 54, DEN 46:02.34 | 54 | DEN | 46:02.34 | =SB | ||||
2 | Birgit Rødgaard-Jessen Lund Birgit Rødgaard-Jessen Lund 55, DEN 53:19.31 | 55 | DEN | 53:19.31 | =PB | ||||
K65 Höjd 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Randi Klokmose Randi Klokmose 53, DEN 0.97 | 53 | DEN | 0.97 | =PB | ||||
K65 Längd 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Randi Klokmose Randi Klokmose 53, DEN 2.15 | 53 | DEN | 2.15 | –1.0 =SB | ||||
K65 Kula (3.0 kg) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Ulla V. Nielsen Ulla V. Nielsen 51, DEN 7.97 | 51 | DEN | 7.97 | = | ||||
2 | Randi Klokmose Randi Klokmose 53, DEN 5.30 | 53 | DEN | 5.30 | =PB | ||||
K65 Diskus 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Lone Sørensen Lone Sørensen 52, DEN 27.07 | 52 | DEN | 27.07 | =SB | ||||
K65 Slägga (3.0 kg) 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Lone Sørensen Lone Sørensen 52, DEN 33.80 | 52 | DEN | 33.80 | =SB | ||||
2 | Ulla V. Nielsen Ulla V. Nielsen 51, DEN 27.33 | 51 | DEN | 27.33 | =SB | ||||
K65 Vikt (5.45 kg) 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Lone Sørensen Lone Sørensen 52, DEN 12.87 | 52 | DEN | 12.87 | = | ||||
2 | Ulla V. Nielsen Ulla V. Nielsen 51, DEN 10.16 | 51 | DEN | 10.16 | =PB | ||||
K70 800 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Ingerlise Villum Ingerlise Villum 49, DEN 3:14.59 | 49 | DEN | 3:14.59 | =SB | ||||
K70 5000 m 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Bonnie Ridderberg Bonnie Ridderberg 49, DEN 25:37.12 | 49 | DEN | 25:37.12 | =SB | ||||
2 | Ella Grimm Ella Grimm 47, DEN 25:56.88 | 47 | DEN | 25:56.88 | =PB | ||||
3 | Marianne Gram Marianne Gram 50, DEN 27:14.08 | 50 | DEN | 27:14.08 | =SB | ||||
K70 10 000 m 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Bonnie Ridderberg Bonnie Ridderberg 49, DEN 53:57.01 | 49 | DEN | 53:57.01 | =SB | ||||
K70 Kula (3.0 kg) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Inge Faldager Inge Faldager 48, DEN 7.59 | 48 | DEN | 7.59 | = | ||||
K70 Diskus 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Inge Faldager Inge Faldager 48, DEN 25.28 | 48 | DEN | 25.28 | = | ||||
2 | Lilli Christensen Lilli Christensen 48, DEN 15.55 | 48 | DEN | 15.55 | =SB | ||||
K70 Slägga (3.0 kg) 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Inge Faldager Inge Faldager 48, DEN 29.82 | 48 | DEN | 29.82 | = | ||||
K70 Vikt (5.45 kg) 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Inge Faldager Inge Faldager 48, DEN 10.97 | 48 | DEN | 10.97 | = | ||||
K75 200 m 23 aug Vind: +0.7 Final A Final | 23 aug | Vind: +0.7 | |||||||
1 | Marianne Søderberg Marianne Søderberg 45, DEN 39.00 | 45 | DEN | 39.00 | =SB NR75 | ||||
2 | Ulla Hovgaard Ulla Hovgaard 45, DEN 42.21 | 45 | DEN | 42.21 | =SB | ||||
K75 400 m 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Marianne Søderberg Marianne Søderberg 45, DEN 1:36.95 | 45 | DEN | 1:36.95 | =SB NR75 | ||||
K75 Höjd 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Titi Hasselriis Titi Hasselriis 45, DEN 0.97 | 45 | DEN | 0.97 | =PB | ||||
K75 Kula (2.0 kg) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Ingrid Nygaard Ingrid Nygaard 43, DEN 7.90 | 43 | DEN | 7.90 | =PB | ||||
2 | Titi Hasselriis Titi Hasselriis 45, DEN 6.10 | 45 | DEN | 6.10 | =PB | ||||
K75 Diskus (0.75 kg) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Ingrid Nygaard Ingrid Nygaard 43, DEN 18.30 | 43 | DEN | 18.30 | =PB | ||||
K75 Spjut (400 g) 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Ulla Hovgaard Ulla Hovgaard 45, DEN 19.18 | 45 | DEN | 19.18 | =SB | ||||
K75 Vikt (4.0 kg) 21 aug Final A Final | 21 aug | ||||||||
1 | Britta Durland Britta Durland 45, DEN 6.89 | 45 | DEN | 6.89 | =PB | ||||
K80 Slägga (2.0 kg) 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Tove Friis Jensen Tove Friis Jensen 37, DEN 17.06 | 37 | DEN | 17.06 | =SB | ||||
K80 Vikt (4.0 kg) 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Tove Friis Jensen Tove Friis Jensen 37, DEN 6.46 | 37 | DEN | 6.46 | =SB | ||||
K90 Längd 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Rosa Pedersen Rosa Pedersen 30, DEN 2.52 | 30 | DEN | 2.52 | +0.1 = | ||||
K90 Kula (2.0 kg) 23 aug Final A Final | 23 aug | ||||||||
1 | Rosa Pedersen Rosa Pedersen 30, DEN 6.25 | 30 | DEN | 6.25 | =SB NR90 | ||||
K90 Spjut (400 g) 22 aug Final A Final | 22 aug | ||||||||
1 | Rosa Pedersen Rosa Pedersen 30, DEN 15.32 | 30 | DEN | 15.32 | =SB NR90 |