0
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 100 m Vind: -2.8 Final A Final | Vind: -2.8 | ||||||||
1 | Tilda Zetterlund Tilda Zetterlund 02, Rånäs 14.77 | 02 | Rånäs 4H | 14.77 | = | K 1 | |||
2 | Roland Jonsson Roland Jonsson 56, Runacademy 15.41 | 56 | Runacademy IF | 15.41 | =PB | ||||
3 | Maria Björkman Maria Björkman 52, Tureberg 18.28 | 52 | Turebergs FK | 18.28 | =PB | K 2 | |||
4 | Lotta Ottosson Lotta Ottosson 65, Uppsala LK 19.14 | 65 | Uppsala LK | 19.14 | =PB | K 3 | |||
5 | Ewa Wahlberg Ewa Wahlberg 55, Uppsala LK 21.89 | 55 | Uppsala LK | 21.89 | =PB | K 4 | |||
M 200 m Vind: -1.9 Final A Final | Vind: -1.9 | ||||||||
1 | Emil Johansson Emil Johansson 02, Tureberg 22.00 | 02 | Turebergs FK | 22.00 | =SB | ||||
2 | Kevin Duvert Kevin Duvert 98, Tureberg 24.87 | 98 | Turebergs FK | 24.87 | =SB | ||||
3 | Tobias Rauch Tobias Rauch 74, Lidingö 26.80 | 74 | IFK Lidingö | 26.80 | =PB | ||||
M 400 m Final A Final | |||||||||
1 | Roy Doss Roy Doss 81, Umeå TFC 52.96 | 81 | Umeå TFC | 52.96 | =SB | ||||
2 | Eric Björfors Eric Björfors 02, Rånäs 55.83 | 02 | Rånäs 4H | 55.83 | = | ||||
3 | Mattias Wallén Mattias Wallén 72, Bromma 57.51 | 72 | Bromma IF | 57.51 | =PB | ||||
4 | John Bäck John Bäck 06, Tureberg 1:03.12 | 06 | Turebergs FK | 1:03.12 | = | ||||
5 | Elisabeth Mandorf Elisabeth Mandorf 76, Bålsta 1:13.53 | 76 | F Bålsta IK | 1:13.53 | =PB | K 1 | |||
M 800 m Final A Final | |||||||||
1 | Daniel Eklund Daniel Eklund 84, Stockholm Snipers IF 2:16.65 | 84 | Stockholm Snipers IF | 2:16.65 | =PB | ||||
2 | Thomas Kvarnehag Thomas Kvarnehag 84, Spårvägen 2:27.05 | 84 | Spårvägens FK | 2:27.05 | =PB | ||||
3 | David Hedrén David Hedrén 06, Roslagen 2:37.14 | 06 | LK Roslagen | 2:37.14 | = | ||||
4 | Lucas Vesterlund Lucas Vesterlund 06, Rånäs 2:41.79 | 06 | Rånäs 4H | 2:41.79 | = | ||||
5 | Tintin Engström Tintin Engström 05, Rånäs 2:56.38 | 05 | Rånäs 4H | 2:56.38 | = | K 1 | |||
6 | Ulla Karnebäck Ulla Karnebäck 53, Tureberg 2:57.02 | 53 | Turebergs FK | 2:57.02 | =PB | K 2 | |||
7 | Lovisa Sundström Lovisa Sundström 06, Rånäs 3:00.06 | 06 | Rånäs 4H | 3:00.06 | = | K 3 | |||
8 | Disa Stighäll Disa Stighäll 06, Rånäs 3:11.07 | 06 | Rånäs 4H | 3:11.07 | = | K 4 | |||
Tsinat Kesete Tsinat Kesete 01, Roslagen DQ | 01 | LK Roslagen | DQ | = | |||||
P15 80 m Vind: -1.7 Final A Final | Vind: -1.7 | ||||||||
1 | William Lindgren William Lindgren 05, Rånäs 10.94 | 05 | Rånäs 4H | 10.94 | =PB | ||||
2 | Emma Sjöblom Emma Sjöblom 05, Rånäs 11.09 | 05 | Rånäs 4H | 11.09 | =SB | F | |||
3 | Clara Knutsson Clara Knutsson 06, Upsala IF 11.23 | 06 | Upsala IF | 11.23 | = | F | |||
4 | Lucas Vesterlund Lucas Vesterlund 06, Rånäs 11.38 | 06 | Rånäs 4H | 11.38 | =PB | ||||
5 | Juni Bengtsson Juni Bengtsson 06, Rånäs 11.59 | 06 | Rånäs 4H | 11.59 | =PB | F | |||
6 | Anna Leykauf Anna Leykauf 05, Rånäs 12.24 | 05 | Rånäs 4H | 12.24 | =PB | F | |||
7 | Lovisa Blomsten Lovisa Blomsten 06, Rånäs 12.31 | 06 | Rånäs 4H | 12.31 | =PB | F | |||
P15 200 m | |||||||||
Final A Vind: -1.2 | Vind: -1.2 | ||||||||
1 | Lucas Vesterlund Lucas Vesterlund 06, Rånäs 28.04 | 06 | Rånäs 4H | 28.04 | =PB | ||||
2 | Amanda Cederberg Amanda Cederberg 07, Åkersberga 29.55 | 07 | Åkersberga SK | 29.55 | =PB | F | |||
3 | Filip Olsson Filip Olsson 08, Rånäs 30.72 | 08 | Rånäs 4H | 30.72 | = | ||||
4 | Anna Leykauf Anna Leykauf 05, Rånäs 33.07 | 05 | Rånäs 4H | 33.07 | =PB | F | |||
Final B Vind: -2.0 | Vind: -2.0 | ||||||||
1 | Emma Sjöblom Emma Sjöblom 05, Rånäs 28.05 | 05 | Rånäs 4H | 28.05 | =PB | F | |||
2 | Clara Knutsson Clara Knutsson 06, Upsala IF 28.14 | 06 | Upsala IF | 28.14 | =PB | F | |||
3 | William Lindgren William Lindgren 05, Rånäs 28.56 | 05 | Rånäs 4H | 28.56 | =PB | ||||
4 | Juni Bengtsson Juni Bengtsson 06, Rånäs 29.45 | 06 | Rånäs 4H | 29.45 | =PB | F | |||
5 | Iris Bridell Iris Bridell 07, Rånäs 29.77 | 07 | Rånäs 4H | 29.77 | =PB | F | |||
P15 300 m Final A Final | |||||||||
1 | David Hedrén David Hedrén 06, Roslagen 41.38 | 06 | LK Roslagen | 41.38 | =PB | ||||
2 | Sara Johansson Sara Johansson 05, Åkersberga 46.43 | 05 | Åkersberga SK | 46.43 | =SB | F | |||
P13 60 m Vind: -1.4 Final A Final | Vind: -1.4 | ||||||||
1 | Iris Bridell Iris Bridell 07, Rånäs 9.05 | 07 | Rånäs 4H | 9.05 | = | F | |||
2 | Amanda Cederberg Amanda Cederberg 07, Åkersberga 9.10 | 07 | Åkersberga SK | 9.10 | = | F | |||
3 | Filip Olsson Filip Olsson 08, Rånäs 9.12 | 08 | Rånäs 4H | 9.12 | =PB | ||||
4 | Lova Nordvarg Lova Nordvarg 08, Upsala IF 9.30 | 08 | Upsala IF | 9.30 | = | F | |||
Kvinnor | |||||||||
K 60 m Vind: -1.4 Final A Final | Vind: -1.4 | ||||||||
1 | Ottilia Forsberg Ottilia Forsberg 07, Rånäs 9.56 | 07 | Rånäs 4H | 9.56 | = | ||||
2 | Amanda Lilja Amanda Lilja 07, Estuna 10.11 | 07 | Estuna IF | 10.11 | = | ||||
3 | Elvira Alfredsson Mattsson Elvira Alfredsson Mattsson 07, Estuna 10.34 | 07 | Estuna IF | 10.34 | =PB | ||||
4 | Lotta Ottosson Lotta Ottosson 65, Uppsala LK 11.45 | 65 | Uppsala LK | 11.45 | =PB | ||||
5 | Ewa Wahlberg Ewa Wahlberg 55, Uppsala LK 12.72 | 55 | Uppsala LK | 12.72 | =PB |