0
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10.2 | |
8.2 | |
10.2 | |
8.2 | |
4.1 | |
7.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
27.1 | |
1.2 | |
5.2 | |
5.2 | |
1.2 | |
5.2 | |
3.2 |
Män | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P19 110 m häck (99.1 cm) Vind: -1.9 Final A Final | Vind: -1.9 | ||||||||||||||||||||||
1 | Johannes Jansson Johannes Jansson 02, Östhammar 18.6m | 02 | Östhammar FI | 18.6m | = | ||||||||||||||||||
P19 Kula (6.0 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Johannes Jansson Johannes Jansson 02, Östhammar 11.27 | 02 | Östhammar FI | 11.27 | = | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P17 200 m Vind: +0.9 Final A Final | Vind: +0.9 | ||||||||||||||||||||||
1 | Alvin Rask Alvin Rask 04, Alunda 23.67 | 04 | Alunda SK | 23.67 | =PB | ||||||||||||||||||
2 | Josef Malsher Josef Malsher 04, Alunda 23.97 | 04 | Alunda SK | 23.97 | =PB | ||||||||||||||||||
3 | Gustav Rydåker Gustav Rydåker 05, Alunda 26.87 | 05 | Alunda SK | 26.87 | =PB | ||||||||||||||||||
P17 1500 m Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Sebastian Eriksson Sebastian Eriksson 03, Alunda 5:07.85 | 03 | Alunda SK | 5:07.85 | =PB | ||||||||||||||||||
2 | Felicia Jansson Felicia Jansson 05, Alunda 5:08.21 | 05 | Alunda SK | 5:08.21 | =PB | K-1 | |||||||||||||||||
3 | Johan Garbell Johan Garbell 03, Östhammar 5:49.85 | 03 | Östhammar FI | 5:49.85 | =PB | ||||||||||||||||||
4 | Lina Garbell Lina Garbell 07, Östhammar 5:54.68 | 07 | Östhammar FI | 5:54.68 | = | K-2 | |||||||||||||||||
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Viktor Rydåker Viktor Rydåker 03, Alunda 17.2m nwi | 03 | Alunda SK | 17.2m nwi | = | ||||||||||||||||||
P17 300 m häck (83.8 cm) Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Sebastian Eriksson Sebastian Eriksson 03, Alunda 41.64 | 03 | Alunda SK | 41.64 | =PB | ||||||||||||||||||
P17 Längd Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Viktor Rydåker Viktor Rydåker 03, Alunda 5.61 | 03 | Alunda SK | 5.61 | +0.2 = | ||||||||||||||||||
2 | Alvin Rask Alvin Rask 04, Alunda 4.96 | 04 | Alunda SK | 4.96 | +0.0 = | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P17 Tresteg Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Patrick Hopkins Patrick Hopkins 04, Alunda 12.01 | 04 | Alunda SK | 12.01 | +0.1 = | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P17 Kula (5.0 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Viktor Rydåker Viktor Rydåker 03, Alunda 13.76 | 03 | Alunda SK | 13.76 | = | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P17 Diskus (1.5 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Viktor Rydåker Viktor Rydåker 03, Alunda 41.51 | 03 | Alunda SK | 41.51 | = | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P17 Spjut (700 g) Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Viktor Rydåker Viktor Rydåker 03, Alunda 45.42 | 03 | Alunda SK | 45.42 | =SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P15 Längd Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Oskar Jansson Oskar Jansson 06, Alunda 4.12 | 06 | Alunda SK | 4.12 | +0.0 = | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P15 Tresteg Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Alex Eriksson Alex Eriksson 05, Alunda 11.74 | 05 | Alunda SK | 11.74 | +1.9 =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P15 Kula (4.0 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Gustav Rydåker Gustav Rydåker 05, Alunda 14.78 | 05 | Alunda SK | 14.78 | =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P15 Diskus (1.0 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Gustav Rydåker Gustav Rydåker 05, Alunda 43.50 | 05 | Alunda SK | 43.50 | = | ||||||||||||||||||
2 | Alex Eriksson Alex Eriksson 05, Alunda 27.33 | 05 | Alunda SK | 27.33 | = | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P15 Spjut (600 g) Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Gustav Rydåker Gustav Rydåker 05, Alunda 41.71 | 05 | Alunda SK | 41.71 | = | ||||||||||||||||||
2 | Alex Eriksson Alex Eriksson 05, Alunda 30.61 | 05 | Alunda SK | 30.61 | =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Kvinnor | |||||||||||||||||||||||
F19 Längd Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Liv Andersson Liv Andersson 02, Alunda 4.94 | 02 | Alunda SK | 4.94 | +0.0 = | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
F17 Längd Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Tilde Söderlund Tilde Söderlund 04, Alunda 4.88 | 04 | Alunda SK | 4.88 | +0.3 = | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
F17 Tresteg Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Tilde Söderlund Tilde Söderlund 04, Alunda 11.01 | 04 | Alunda SK | 11.01 | +1.6 = | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
F17 Diskus Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Tilde Söderlund Tilde Söderlund 04, Alunda 26.31 | 04 | Alunda SK | 26.31 | =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
F15 Längd Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Kajsa Berg Kajsa Berg 06, Östhammar 3.98 | 06 | Östhammar FI | 3.98 | +0.0 = | ||||||||||||||||||
2 | Smilla Eriksson Smilla Eriksson 05, Alunda 3.96 | 05 | Alunda SK | 3.96 | –0.1 = | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
F15 Tresteg Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Smilla Eriksson Smilla Eriksson 05, Alunda 9.21 | 05 | Alunda SK | 9.21 | +0.3 =SB | ||||||||||||||||||
2 | Kajsa Berg Kajsa Berg 06, Östhammar 9.20 | 06 | Östhammar FI | 9.20 | +1.4 =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
F15 Kula (3.0 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Malin Garbell Malin Garbell 05, Östhammar 12.10 | 05 | Östhammar FI | 12.10 | = | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
F15 Spjut (500 g) Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Smilla Eriksson Smilla Eriksson 05, Alunda 27.48 | 05 | Alunda SK | 27.48 | = | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
F13 Tresteg (zon) Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Lina Garbell Lina Garbell 07, Östhammar 8.82 | 07 | Östhammar FI | 8.82 | +0.2 = | ||||||||||||||||||
|