8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
5.8
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
21‐22.9
24.10
24.10
9.10
Arena: Tibblevallen   Arrangör: Täby IS
Tävlande: 93 (58+35)   Starter: 95 (59+36)


select distinct results20.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193, 9998, 9999) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results20.Ind AS Indiiy, results20.ID AS ID, results20.ID AS IDI, Events.TF AS type, results20.eventname AS en2, results20.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results20.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results20.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results20.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results20.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results20.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results20.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results20.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results20.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results20.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results20.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results20.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results20.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results20.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results20.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results20.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results20 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results20.ID AND CASE WHEN results20.Sex=1 and (results20.secondarypos not rlike ('K|F') or results20.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results20.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results20.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results20.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results20.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results20.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results20.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results20.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results20.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results20.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results20.iid LEFT JOIN world.countries ON results20.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results20.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results20.IID=combinedmen.parentid AND results20.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results20.IID=combinedwomen.parentid AND results20.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results20.iid=womenpbestsweden.iid AND (results20.Sex=2 OR results20.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results20.iid=womensbestsweden.iid AND (results20.Sex=2 OR results20.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results20.CID= 12968152 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results20.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results20.AGO=12 THEN 999999 ELSE results20.AGO END, results20.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 400 m     


Final A

Final

1Andreas Movin
49.67
IFK Lidingö
49.67
SB
  
2Erik Skoglund
50.81
Danderyds SK
50.81
PB
  
3Viktor Skoglund
51.66
Danderyds SK
51.66
PB
  
4David Mattiasson
51.91
Turebergs FK
51.91
  
5Axel Glavare KarlssonTäby IS
52.09
  
Final B
1Tobias Eknor
Tobias Eknor 00, Spårvägen
51.01
Spårvägens FK
51.01
PB
  
2Alexander Davidsson ErikssonDanderyds SK
52.99
PB
  
3Jesper RilegårdTäby IS
54.35
  
4Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Tullinge
56.21
Tullinge FI
56.21
  
5Marcus Dahlman
58.03
IFK Lidingö
58.03
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Nils Ekroth
Nils Ekroth 03, Upsala IF
4:16.84
Upsala IF
4:16.84
  
2Linus Jansson
4:17.17
Hässelby SK
4:17.17
  
3Samuel Eriksson Lidbrink
4:20.31
Spårvägens FK
4:20.31
SB
  
4Anders Danielson Frost
4:20.76
Dala-Järna IK
4:20.76
SB
  
5Jonatan Lamy
Jonatan Lamy 03, Spårvägen
4:24.98
Spårvägens FK
4:24.98
PB
  
6Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
4:26.63
Malungs SoFK
4:26.63
PB NR55
  
7Emilia Lillemo
4:34.03
Täby IS
4:34.03
PB
  
K 1
8Sebastian Svedhammer
4:40.60
Spårvägens FK
4:40.60
PB
  
9Alexander Hägg
4:50.17
Hässelby SK
4:50.17
  
10Anton Petersson
5:15.39
Hässelby SK
5:15.39
  
11Martin Larsson
Martin Larsson 71, IKJ Haninge
6:29.85
IKJ Haninge
6:29.85
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Oskar Edlund
50.90
Täby IS
50.90
PB
  
2Isak Andersson
50.93
Upsala IF
50.93
SB
  
3Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS
52.85
  
4Fredrik Kihlblom
53.31
Huddinge AIS
53.31
PB
  
5Gustav Karlsson
Gustav Karlsson 00, KFUM Örebro
54.69
KFUM Örebro
54.69
SB
  
6Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
57.13
  
7Jesper RilegårdTäby IS
57.19
  
M Höjd     


Final A

Final

1Fabian DelrydTäby IS
2.15
  
2Leo BergströmTäby IS
1.89
SB
  
3Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
1.70
  
1.651.701.731.821.861.891.922.002.102.152.20
Delryd-------ooxoxxx
Bergström--ooxooxxx
Hellstrand Hellebergoxoxxx
P15 300 m     


Final A

Final

1Babu Badjie
38.40
Bromma IF
38.40
PB
  
2David Hedlund CarlsonBromma IF
38.46
=PB
  
3Elias BouloussaaTäby IS
39.25
PB
  
4Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
39.69
PB
  
5Albert SöderqvistTullinge FI
40.06
PB
  
6Gustav Hellsten
40.84
Spårvägens FK
40.84
  
7Simon JohanssonBromma IF
41.44
  
8Folke Eriksson
Folke Eriksson 06, KFUM Örebro
43.48
KFUM Örebro
43.48
  
P15 2000 m     


Final A

Final

1Samuel Berhane
5:59.12
Hässelby SK
5:59.12
PB
  
2Karl Ottfalk
5:59.99
IFK Lidingö
5:59.99
PB
  
3Erik Nederheim
6:07.01
Täby IS
6:07.01
PB
  
4Milian Hentschke
6:08.17
Tullinge FI
6:08.17
PB
  
5Yusuf Abdirahim Omar
6:22.55
Turebergs FK
6:22.55
PB
  
6Nicklas Östlund
6:24.29
IFK Lidingö
6:24.29
PB
  
7Leonardo Garavini
6:24.44
IFK Lidingö
6:24.44
PB
  
8William Nilsson
6:32.32
IFK Lidingö
6:32.32
PB
  
9Malte Lessing
6:56.81
Täby IS
6:56.81
PB
  
P13 1500 m     


Final A

Final

1Sebastian Stagh
4:37.31
IFK Lidingö
4:37.31
PB
  
2Vilhelm Lood Falgén
4:44.12
Turebergs FK
4:44.12
PB
  
3Sebastian Lörstad
4:46.91
IFK Lidingö
4:46.91
PB
  
4Simon Berhane
5:03.72
Hässelby SK
5:03.72
  
5Leo Papinski
5:06.03
Täby IS
5:06.03
  
6Gustaf Hedin
5:08.29
Upsala IF
5:08.29
PB
  
7Oliver Persson
5:08.65
Danderyds SK
5:08.65
PB
  
8Philip Persson
5:08.91
Danderyds SK
5:08.91
PB
  
9Oliver Sörman
5:11.67
Hässelby SK
5:11.67
  
10Rasmus Berglund
5:16.57
Huddinge AIS
5:16.57
PB
  
11Alexander Sand
5:22.82
Tullinge FI
5:22.82
PB
  
12Adam Ekström
5:29.88
Hässelby SK
5:29.88
  
Kvinnor
K 400 m     


Final A

Final

1Lisen Rignell
59.37
Bromma IF
59.37
PB
  
2Louise Eliasson
1:00.03
Bromma IF
1:00.03
  
3Estelle Strand
1:03.19
IFK Lidingö
1:03.19
PB
  
4Tova Gabrielsson
1:03.23
Täby IS
1:03.23
PB
  
5Emilia Larson
1:05.35
Täby IS
1:05.35
  
6Anelia Danielsson
1:07.53
Tullinge FI
1:07.53
PB
  
7Jessica Olsson AounTäby IS
1:07.65
  
8Linn Engelgren
1:09.08
Danderyds SK
1:09.08
PB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Linn Adolfsson
4:56.38
Hässelby SK
4:56.38
PB
  
2Jessica Österberg
4:56.82
Spårvägens FK
4:56.82
SB
  
3Carolina Larson
5:28.21
IFK Lidingö
5:28.21
SB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Lovisa Linde
59.78
Täby IS
59.78
PB
  
2Caroline Larsson
1:01.98
Täby IS
1:01.98
  
3Maria Södergren
1:05.08
Täby IS
1:05.08
SB
  
4Sara Hermansson
1:08.08
Täby IS
1:08.08
  
K Höjd     


Final A

Final

1Karin Boestad
1.60
IFK Lidingö
1.60
SB
  
2Vendela Einberg
1.55
Huddinge AIS
1.55
  
3Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
1.52
Åkersberga SK
1.52
PB
  
4Rut Grufman
1.49
Täby IS
1.49
PB
  
5Anja LalanderTäby IS
1.46
  
6Emilie EkmanTäby IS
1.28
  
Rebecka SjöbergTäby IS
NH
  
1.28
1.64
1.32
1.36
1.40
1.43
1.46
1.49
1.52
1.55
1.58
1.60
Boestad-
xxx
-
-
-
-
-
-
o
o
o
o
Einberg-
-
-
-
-
-
-
o
xo
xxx

Eckerso
o
o
o
o
o
xxo
xo
xxx


Grufman-
o
o
o
o
xo
xxo
xxx



Lalander-
-
o
o
xxo
o
xxx




Ekmanxo
xxx









Sjöberg-
xxx









F15 300 m     


Final A

Final

1Ophelia ViirmanBromma IF
44.24
  
2Evelina Hamos
44.43
Täby IS
44.43
PB
  
3Emilia HermanssonTäby IS
44.59
PB
  
4Ida Malmborg
46.20
Hässelby SK
46.20
  
5Isabelle Malmborg
46.95
Hässelby SK
46.95
  
6Eleonora WahlinTäby IS
47.28
PB
  
7Rebecka SjöbergTäby IS
47.29
PB
  
F15 2000 m     


Final A

Final

1Lowa Branth
Lowa Branth 05, Upsala IF
6:52.46
Upsala IF
6:52.46
  
2Felicia Jansson
7:03.21
Alunda SK
7:03.21
PB
  
3Tyra Hedin
Tyra Hedin 05, Lidingö
8:26.60
IFK Lidingö
8:26.60
SB
  
F13 1500 m     


Final A

Final

1Mina Hägglund
5:17.54
Hässelby SK
5:17.54
  
2Anastasia Rozhkova
5:25.34
Tullinge FI
5:25.34
SB
  
3Lina Garbell
Lina Garbell 07, Östhammar
5:36.99
Östhammar FI
5:36.99
PB