0
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 |
Men | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men 100m Wind: +1.2 Final A Final | Wind: +1.2 | ||||||||
1 | Kristoffer Andersson Kristoffer Andersson 04, Falun 11.08 | 04 | Falu IK | 11.08 | =PB | ||||
2 | Simon Björnstedt Simon Björnstedt 99, Upsala IF 11.09 | 99 | Upsala IF | 11.09 | =SB | ||||
3 | Henning André Henning André 97, Nyköpings BIS 11.66 | 97 | Nyköpings BIS | 11.66 | =SB | ||||
4 | Adam Hellbom Adam Hellbom 04, Falun 12.20 | 04 | Falu IK | 12.20 | =PB | ||||
5 | Alfred Sandström Alfred Sandström 04, IFK Mora FIK 12.24 | 04 | IFK Mora FIK | 12.24 | =PB | ||||
6 | Herbert Thiele Herbert Thiele 84, Borlänge LK 16.72 | 84 | Borlänge LK | 16.72 | =PB | ||||
Men 200m Wind: -0.9 Final A Final | Wind: -0.9 | ||||||||
1 | Oliver Ellström Oliver Ellström 03, IF Göta 23.01 | 03 | IF Göta Karlstad | 23.01 | =PB | ||||
2 | Kristoffer Andersson Kristoffer Andersson 04, Falun 23.28 | 04 | Falu IK | 23.28 | =PB | ||||
3 | Andreas Gustafsson Andreas Gustafsson 97, Upsala IF 23.42 | 97 | Upsala IF | 23.42 | =SB | ||||
4 | Alfred Sandström Alfred Sandström 04, IFK Mora FIK 24.93 | 04 | IFK Mora FIK | 24.93 | = | ||||
Men 400m Final A Final | |||||||||
1 | Jonna Claesson Jonna Claesson 00, Stora Skedvi 58.26 | 00 | Stora Skedvi IK | 58.26 | = | K 1 | |||
2 | Liban Mohamed Liban Mohamed 98, Falun 58.60 | 98 | Falu IK | 58.60 | =PB | ||||
3 | Anders Klockar Anders Klockar 75, Huddinge 1:00.74 | 75 | Huddinge AIS | 1:00.74 | =PB | ||||
Men 5000m Final A Final | |||||||||
1 | Augustin Ninganza Augustin Ninganza 87, Falun 17:02.21 | 87 | Falu IK | 17:02.21 | =SB | ||||
2 | Kalle Zidén Kalle Zidén 90, Falun 17:09.53 | 90 | Falu IK | 17:09.53 | =PB | ||||
3 | Anders Berglund Anders Berglund 67, Falun 17:57.97 | 67 | Falu IK | 17:57.97 | = | ||||
4 | Anders Richardsson Anders Richardsson 78, Falun 18:39.95 | 78 | Falu IK | 18:39.95 | =PB | ||||
5 | Jakob Stenbacka Jakob Stenbacka 92, Borlänge LK 18:59.04 | 92 | Borlänge LK | 18:59.04 | =PB | ||||
6 | Johan Hedlund Johan Hedlund 72, Borlänge LK 19:28.47 | 72 | Borlänge LK | 19:28.47 | =PB | ||||
7 | Kristina Broman Kristina Broman 78, Borlänge LK 25:04.02 | 78 | Borlänge LK | 25:04.02 | =PB | K 1 | |||
Men Long Jump Final A Final | |||||||||
1 | Simon Björnstedt Simon Björnstedt 99, Upsala IF 7.33w | 99 | Upsala IF | 7.33w | +2.2 | ||||
2 | Andreas Gustafsson Andreas Gustafsson 97, Upsala IF 6.94 | 97 | Upsala IF | 6.94 | +0.4 =SB | ||||
3 | Henning André Henning André 97, Nyköpings BIS 6.74 | 97 | Nyköpings BIS | 6.74 | +0.0 =SB | ||||
Ludwig Gustafsson Ludwig Gustafsson 00, Falun NM | 00 | Falu IK | NM | = | |||||
U20 M 400m Hurdles Final A Final | |||||||||
1 | Viktor Hedlund Viktor Hedlund 02, Falun 1:00.22 | 02 | Falu IK | 1:00.22 | =PB | ||||
U18 M 110m Hurdles (91.4cm, 8.90m) Wind: +2.6 Final A Final | Wind: +2.6 | ||||||||
1 | Noa Skomorowski Noa Skomorowski 03, Kvarnsveden 15.30w | 03 | Kvarnsvedens GoIF | 15.30w | |||||
2 | Alfred Sandström Alfred Sandström 04, IFK Mora FIK 18.55w | 04 | IFK Mora FIK | 18.55w | |||||
U18 M Long Jump Final A Final | |||||||||
1 | Oliver Ellström Oliver Ellström 03, IF Göta 6.91 | 03 | IF Göta Karlstad | 6.91 | +1.9 =PB | ||||
2 | Noa Skomorowski Noa Skomorowski 03, Kvarnsveden 6.31 | 03 | Kvarnsvedens GoIF | 6.31 | +1.4 = | ||||
U18 M Javelin Throw (700g) Final A Final | |||||||||
1 | Noa Skomorowski Noa Skomorowski 03, Kvarnsveden 35.13 | 03 | Kvarnsvedens GoIF | 35.13 | = | ||||
2 | Adam Hellbom Adam Hellbom 04, Falun 28.97 | 04 | Falu IK | 28.97 | = | ||||
U16 M 80m Hurdles (84cm) Wind: +0.8 Final A Final | Wind: +0.8 | ||||||||
1 | Emil Klockar Emil Klockar 06, Huddinge 12.75 | 06 | Huddinge AIS | 12.75 | =PB | ||||
U16 M Long Jump Final A Final | |||||||||
1 | Emil Klockar Emil Klockar 06, Huddinge 4.95 | 06 | Huddinge AIS | 4.95 | +0.8 =PB | ||||
2 | Rasmus Larsson Rasmus Larsson 05, Djurmo Sifferbo 4.57 | 05 | Djurmo Sifferbo IF | 4.57 | +1.4 =PB | ||||
U16 M Javelin Throw (600g) Final A Final | |||||||||
1 | Isaac Lind Olsson Isaac Lind Olsson 05, Bollnäs 36.37 | 05 | Bollnäs FIK | 36.37 | = | ||||
2 | Rasmus Larsson Rasmus Larsson 05, Djurmo Sifferbo 34.92 | 05 | Djurmo Sifferbo IF | 34.92 | =PB | ||||
Women | |||||||||
Women Long Jump Final A Final | |||||||||
1 | Anna Lennman Anna Lennman 98, Falun 5.53 | 98 | Falu IK | 5.53 | +1.1 = | ||||
U20 W Javelin Throw Final A Final | |||||||||
1 | Felicia Lejros Felicia Lejros 01, Djurmo Sifferbo 30.13 | 01 | Djurmo Sifferbo IF | 30.13 | =SB | ||||
U18 W 100m Wind: +0.7 Final A Final | Wind: +0.7 | ||||||||
1 | Thea Ädling Ring Thea Ädling Ring 03, IFK Mora FIK 12.97 | 03 | IFK Mora FIK | 12.97 | =SB | ||||
2 | Ellen Lundberg Hedman Ellen Lundberg Hedman 04, Djurmo Sifferbo 13.98 | 04 | Djurmo Sifferbo IF | 13.98 | =PB | ||||
U18 W 100m Hurdles (76.2cm) Wind: +1.7 Final A Final | Wind: +1.7 | ||||||||
1 | Justina Esangbedo Justina Esangbedo 03, Kvarnsveden 15.25 | 03 | Kvarnsvedens GoIF | 15.25 | = | ||||
2 | Thea Ädling Ring Thea Ädling Ring 03, IFK Mora FIK 15.38 | 03 | IFK Mora FIK | 15.38 | =PB | ||||
3 | Ebba Hedberg Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden 15.87 | 03 | Kvarnsvedens GoIF | 15.87 | = | ||||
U18 W Long Jump Final A Final | |||||||||
1 | Ebba Hedberg Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden 5.25 | 03 | Kvarnsvedens GoIF | 5.25 | +1.4 = | ||||
2 | Thea Ädling Ring Thea Ädling Ring 03, IFK Mora FIK 5.03w | 03 | IFK Mora FIK | 5.03w | +2.2 | ||||
3 | Justina Esangbedo Justina Esangbedo 03, Kvarnsveden 4.89 | 03 | Kvarnsvedens GoIF | 4.89 | +2.0 = | ||||
4 | Ellen Lundberg Hedman Ellen Lundberg Hedman 04, Djurmo Sifferbo 4.50 | 04 | Djurmo Sifferbo IF | 4.50 | +1.2 = | ||||
5 | Ebba Lindgren Ebba Lindgren 03, Djurmo Sifferbo 4.13 | 03 | Djurmo Sifferbo IF | 4.13 | +1.5 =PB | ||||
U18 W Javelin Throw (500g) Final A Final | |||||||||
1 | Ebba Hedberg Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden 35.11 | 03 | Kvarnsvedens GoIF | 35.11 | = | ||||
2 | Justina Esangbedo Justina Esangbedo 03, Kvarnsveden 28.07 | 03 | Kvarnsvedens GoIF | 28.07 | = | ||||
U16 W 80m Wind: +0.8 Final A Final | Wind: +0.8 | ||||||||
1 | Esther Sahlqvist Esther Sahlqvist 06, Hammarby 10.36 | 06 | Hammarby IF | 10.36 | =PB | ||||
2 | Edith Viklund Edith Viklund 05, Hulån 10.99 | 05 | Hulåns IF | 10.99 | =PB | ||||
3 | Tuva Grop Tuva Grop 05, Djurmo Sifferbo 11.03 | 05 | Djurmo Sifferbo IF | 11.03 | =PB | ||||
U16 W Long Jump Final A Final | |||||||||
1 | Edith Viklund Edith Viklund 05, Hulån 5.02 | 05 | Hulåns IF | 5.02 | +0.9 = | ||||
2 | Esther Sahlqvist Esther Sahlqvist 06, Hammarby 4.81 | 06 | Hammarby IF | 4.81 | +0.4 = | ||||
3 | Tuva Grop Tuva Grop 05, Djurmo Sifferbo 4.66 | 05 | Djurmo Sifferbo IF | 4.66 | +0.8 =PB | ||||
4 | Tindra Olsson Tindra Olsson 06, Bollnäs 4.54w | 06 | Bollnäs FIK | 4.54w | +2.2 |