0

25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
22.1
23.1
23.1
Arena: Hedens IP   Arrangör: IS Göta
Tävlande: 126 (96+30)   Starter: 126 (96+30)

Män
M 1500 m     


Final A

Final

1Michael Hansson
4:13.8m
IS Göta
4:13.8m
PB
  
2Erik Barr Zeilon
4:14.4m
Örgryte IS
4:14.4m
PB
  
3Oskar Karlsson
4:14.8m
Ängelholms IF
4:14.8m
  
4Johan Gustafsson
4:15.9m
IS Göta
4:15.9m
SB
  
5Karl Dannestam
Karl Dannestam 80, Björnstorp
4:16.9m
Björnstorps IF
4:16.9m
PB
  
6Gernot Ymsén
Gernot Ymsén 83, Pan-Kristianstad
4:17.4m
OK Pan-Kristianstad
4:17.4m
PB
  
7Ahmed Abdelhamid
4:18.2m
IS Göta
4:18.2m
PB
  
8Marcus Sollvén
4:22.5m
Björnstorps IF
4:22.5m
SB
  
9Erik Cederquist
4:29.5m
IS Göta
4:29.5m
SB
  
Final B
1Kristoffer Karlsson
4:25.6m
UF Contact
4:25.6m
PB
  
2Henrik Holmgren
4:25.9m
Kyrkhults SK
4:25.9m
PB
  
3Filip Malmros
4:27.6m
IS Göta
4:27.6m
PB
  
4David Arnesson
4:28.4m
IFK Lund
4:28.4m
PB
  
5Martin EdvardssonYstads IF
4:33.4m
  
6Simon Wikstrand
4:35.6m
IS Göta
4:35.6m
SB
  
7Johanna Hofvendahl
4:35.7m
IS Göta
4:35.7m
PB
  
K 1
8Mattias Jonsson
4:38.4m
Heleneholms IF
4:38.4m
PB
  
Final C
1Sander Petri Bere
4:37.0m
Genarps IF
4:37.0m
PB
  
2Jens Frick
Jens Frick 86, IS Göta
4:38.1m
IS Göta
4:38.1m
PB
  
3Annika Faager
Annika Faager 76, Björnstorp
4:38.8m
Björnstorps IF
4:38.8m
SB
  
K 2
4Andreas Tjellander
4:40.3m
IS Göta
4:40.3m
PB
  
5Sara Liljegren
4:40.9m
IS Göta
4:40.9m
PB
  
K 3
6Christoffer DanaröÅhus FIK
4:43.0m
PB
  
7Oliver Malmkvist
4:43.7m
IS Göta
4:43.7m
PB
  
8Mike Bakker
4:44.0m
IS Göta
4:44.0m
SB
  
9Martin Åkerlöf ExlerIS Göta
4:44.8m
PB
  
10Rasmus Karlsson
4:47.6m
Falkenbergs IK
4:47.6m
PB
  
11Anders Rydell
4:48.7m
Malmö AI
4:48.7m
  
12Fredrik Stoltz
4:49.6m
IS Göta
4:49.6m
PB
  
Final D
1Erik Weineisen
Erik Weineisen 03, Björnstorp
4:44.3m
Björnstorps IF
4:44.3m
PB
  
2Emil Pålsson
4:47.1m
IS Göta
4:47.1m
PB
  
3Jörgen Olsson
Jörgen Olsson 72, Björnstorp
4:47.4m
Björnstorps IF
4:47.4m
PB
  
4Marcus Lundblad
4:47.7m
IS Göta
4:47.7m
PB
  
5Patrik de la Motte
4:48.2m
IS Göta
4:48.2m
PB
  
6Rickard Johnsson
4:48.6m
IS Göta
4:48.6m
PB
  
7Arvid Jiwestam
4:50.2m
Åhus FIK
4:50.2m
  
8Bo-Göran Nilensjö
4:50.5m
IS Göta
4:50.5m
PB
  
9Peter Tall
Peter Tall 77, Björnstorp
4:51.2m
Björnstorps IF
4:51.2m
PB
  
10Henric Höglind
4:53.6m
Åhus FIK
4:53.6m
  
11Fanny Andersson
5:10.1m
Falkenbergs IK
5:10.1m
SB
  
K 1
Final E
1Truls Andersson
4:51.2m
IS Göta
4:51.2m
PB
  
2Andreas Wahlberg
4:51.9m
IS Göta
4:51.9m
PB
  
3Thomas Novin
4:54.6m
IS Göta
4:54.6m
PB
  
4Lykke Sjöbeck
4:56.5m
Ystads IF
4:56.5m
SB
  
K 1
5Thomas Rödin Hulth
4:59.7m
IS Göta
4:59.7m
PB
  
6Mikel Månsson
5:03.7m
Åhus FIK
5:03.7m
  
7Erik Olsson
Erik Olsson 04, Björnstorp
5:12.1m
Björnstorps IF
5:12.1m
PB
  
8Enrique Zuloaga HormazabalHeleneholms IF
5:16.3m
PB
  
9Anne Oostra
5:16.6m
Höörs IS
5:16.6m
  
K 2
10Almer Nyberg
Almer Nyberg 07, Falkenberg
5:17.3m
Falkenbergs IK
5:17.3m
PB
  
Final F
1Leif Larsson
4:58.9m
Genarps IF
4:58.9m
PB
  
2Gustav Sande
5:00.0m
Genarps IF
5:00.0m
PB
  
3Gabriel Rydén
Gabriel Rydén 07, Hässleholms AIS
5:03.8m
Hässleholms AIS
5:03.8m
PB
  
4Niklas Lovén
5:05.0m
IS Göta
5:05.0m
PB
  
5Freja Bjerström
5:07.6m
Björnstorps IF
5:07.6m
PB
  
K 1
6Elin Carlsson
Elin Carlsson 96, Pan-Kristianstad
5:08.3m
OK Pan-Kristianstad
5:08.3m
  
K 2
7Stephen Murray
Stephen Murray 66, Björnstorp
5:10.4m
Björnstorps IF
5:10.4m
PB
  
8Fredrik Aplander RosencrantzIS Göta
5:13.6m
PB
  
9Christian Daanen
5:15.2m
IS Göta
5:15.2m
PB
  
Magnus Jiwestam PerssonÅhus FIK
DNF
  
Final G
1Gabriel Hanfler
5:01.2m
IFK Helsingborg
5:01.2m
PB
  
2Nelly Carlsson
Nelly Carlsson 96, Pan-Kristianstad
5:05.4m
OK Pan-Kristianstad
5:05.4m
PB
  
K 4
3Sven-Inge Lindeberg
5:05.7m
IS Göta
5:05.7m
SB
  
4Simon Persson
5:08.6m
Höörs IS
5:08.6m
PB
  
5Mikael Svensson
5:09.0m
Huddinge AIS
5:09.0m
SB
  
6Patrik Olsson
5:15.0m
IS Göta
5:15.0m
PB
  
7Mattias Carlsson
5:17.9m
IS Göta
5:17.9m
PB
  
8Annelie Blomquist
5:25.5m
IS Göta
5:25.5m
SB
  
K 5
9Andreas Nilsson
5:26.9m
IS Göta
5:26.9m
PB
  
Final H
1Sebastian Fannon
5:05.3m
Eslövs IF
5:05.3m
PB
  
2Håkan Reistad
5:14.0m
IS Göta
5:14.0m
PB
  
3Caroline NorrsandYstads IF
5:14.6m
PB
  
K 1
4Peter Bengtsson
5:14.7m
Ystads IF
5:14.7m
PB
  
5Stefan Blereström
5:16.0m
Björnstorps IF
5:16.0m
PB
  
6Håkan Ekfors
Håkan Ekfors 68, Björnstorp
5:16.1m
Björnstorps IF
5:16.1m
PB
  
7Mikael Nilsson
Mikael Nilsson 74, Björnstorp
5:19.0m
Björnstorps IF
5:19.0m
PB
  
8Marcus Jansson
5:19.4m
IS Göta
5:19.4m
PB
  
9Lily Bosemark
Lily Bosemark 06, Björnstorp
5:19.7m
Björnstorps IF
5:19.7m
  
K 2
10Mia Havinder
Mia Havinder 69, Björnstorp
5:20.3m
Björnstorps IF
5:20.3m
SB
  
K 3
Final I
1Max Linde
Max Linde 70, Björnstorp
5:21.6m
Björnstorps IF
5:21.6m
PB
  
2Alf Ek
Alf Ek 60, Björnstorp
5:23.3m
Björnstorps IF
5:23.3m
PB
  
3Melvin Bertilsson
5:26.0m
Björnstorps IF
5:26.0m
PB
  
4Peter Hansson
Peter Hansson 64, Björnstorp
5:29.2m
Björnstorps IF
5:29.2m
PB
  
5Jerry Olsson
Jerry Olsson 57, Björnstorp
5:31.2m
Björnstorps IF
5:31.2m
PB
  
6Göran Persson
5:38.5m
IS Göta
5:38.5m
PB
  
7Roy Van Rossum
5:38.5m
IS Göta
5:38.5m
PB
  
Final J
1Christian Borg
5:15.2m
IS Göta
5:15.2m
PB
  
2Bujar Bega
Bujar Bega 83, IS Göta
5:15.7m
IS Göta
5:15.7m
PB
  
3Daniel Ohlin
Daniel Ohlin 73, Björnstorp
5:26.3m
Björnstorps IF
5:26.3m
PB
  
4Per Gränse
5:35.7m
IS Göta
5:35.7m
PB
  
5Nils-Arvid OlofssonYstads IF
5:36.1m
  
6Frank Rube Karlsson
5:43.0m
IS Göta
5:43.0m
PB
  
7Babak Lindberg
5:47.4m
Genarps IF
5:47.4m
PB
  
8Fredrik Frisk
5:52.1m
IS Göta
5:52.1m
PB
  
Final K
1Dennis Due
Dennis Due 73, IS Göta
5:27.2m
IS Göta
5:27.2m
PB
  
2Matilda Linde
Matilda Linde 03, Björnstorp
5:31.3m
Björnstorps IF
5:31.3m
PB
  
K 1
3Anna Malmros
5:34.3m
IS Göta
5:34.3m
PB
  
K 2
4Toni Einstulen
Toni Einstulen 70, Helsingborgs LK
5:40.1m
Helsingborgs LK-92
5:40.1m
PB
  
5Sara Johnsson
Sara Johnsson 68, Helsingborg
5:41.5m
IFK Helsingborg
5:41.5m
SB
  
K 3
6Sofia Hegardt
5:46.6m
IFK Lund
5:46.6m
PB
  
K 4
7Lars Uddbäck
5:51.8m
Malmö AI
5:51.8m
PB
  
8Bengt Pedersen
5:53.9m
IK Pallas
5:53.9m
PB
  
9Alicia Larsson
5:57.1m
IS Göta
5:57.1m
PB
  
K 5
10Josefine Carlberg
5:58.4m
IS Göta
5:58.4m
SB
  
K 6
Final L
1Leif Grönqvist
5:25.2m
IS Göta
5:25.2m
PB
  
2Laurentin Hanfler
5:41.4m
IFK Helsingborg
5:41.4m
PB
  
3Daniel Faller
5:41.6m
IS Göta
5:41.6m
PB
  
4Björn Andersson
5:44.6m
IS Göta
5:44.6m
PB
  
5Henrik Lindberg
5:49.1m
Genarps IF
5:49.1m
PB
  
6Henri Andersson
6:00.2m
IS Göta
6:00.2m
PB
  
7Annika Rybäck
Annika Rybäck 61, Björnstorp
6:02.9m
Björnstorps IF
6:02.9m
SB
  
K 1
8Maria Trönell
6:20.2m
IS Göta
6:20.2m
PB
  
K 2
9Monica Andersson
6:29.4m
IS Göta
6:29.4m
PB
  
K 3
10Bo Andersson
6:30.5m
Genarps IF
6:30.5m
PB
  
11Elise Ekfors
Elise Ekfors 01, Björnstorp
6:32.2m
Björnstorps IF
6:32.2m
PB
  
K 4
12Luisa Jönsson
6:33.9m
Ystads IF
6:33.9m
  
K 5
Final M
1Selma Hanfler-WolfrumIS Göta
6:06.8m
PB
  
K 1
2Kajsa Hansson
Kajsa Hansson 56, Snapphanarna
6:21.1m
FK Snapphanarna
6:21.1m
PB
  
K 2
3Catarina Petersson
6:25.4m
IS Göta
6:25.4m
PB
  
K 3
4Eva Lönnqvist
6:25.9m
Ystads IF
6:25.9m
PB
  
K 4
5Thomas Achen
Thomas Achen 64, Björnstorp
6:39.6m
Björnstorps IF
6:39.6m
PB
  
6Erik Månsson
Erik Månsson 68, Heleneholm
7:03.3m
Heleneholms IF
7:03.3m
PB
  
7Bodil Mårtensson
7:06.5m
Björnstorps IF
7:06.5m
PB
  
K 5
8Britt-Mari Fagertun
7:14.5m
IS Göta
7:14.5m
PB
  
K 6
9Jesper Sjölander
7:40.8m
Björnstorps IF
7:40.8m
PB
  
10Carl Almström
Carl Almström 51, Björnstorp
7:48.1m
Björnstorps IF
7:48.1m
PB