27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Rimnersvallen   Arrangör: Hälle IF
Tävlande: 68 (26+42)   Starter: 106 (38+68)

Män
M 80 m     

Vind: -2.3

Final A

Final

Vind: -2.3
1Patrick Kanu
10.16
Hälle IF
10.16
  
2Leo Bergman
10.29
Hälle IF
10.29
  
3Johan Conway
10.39
Mölndals AIK
10.39
PB
  
4Hampus Hassel
10.76
IK Orient
10.76
PB
  
Final B
Vind: -1.3
Vind: -1.3
1Abdullah Babi
Abdullah Babi 06, Strömstads IF
10.66
Strömstads IF
10.66
PB
  
2Noel Johansson
11.75
Hälle IF
11.75
  
3Anton Grentzelius
Anton Grentzelius 07, Stenungsunds FI
12.31
F Stenungsunds FI
12.31
  
4Sixten Clarholm
Sixten Clarholm 11, Hälle
12.77
11Hälle IF
12.77
PB
  
5Elton Ljungqvist
Elton Ljungqvist 12, Orient
15.12
12IK Orient
15.12
PB
  
6Oscar Ljungqvist
Oscar Ljungqvist 13, Orient
15.28
13IK Orient
15.28
PB
  
M 200 m     

Vind: -0.8

Final A

Final

Vind: -0.8
1Jacob Helsing
22.88
IK Orient
22.88
SB
  
2Nils Ekström
Nils Ekström 03, Trollhättan FIK
23.00
Trollhättan FIK
23.00
PB
  
3Elliot FeltzingHälle IF
25.02
PB
  
4Patrick Kanu
25.69
Hälle IF
25.69
PB
  
5Sebastian SjöholmHälle IF
26.10
PB
  
6Leo Bergman
26.05
Hälle IF
26.05
  
Final B
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1Vincent Lundstedt
Vincent Lundstedt 04, Stenungsunds FI
25.68
F Stenungsunds FI
25.68
  
2Carl HermanssonBohus IF
26.04
SB
  
3Abdullah Babi
Abdullah Babi 06, Strömstads IF
26.25
Strömstads IF
26.25
PB
  
4Hampus Hassel
26.38
IK Orient
26.38
PB
  
5Eskil Ekström
Eskil Ekström 07, Trollhättan FIK
28.90
Trollhättan FIK
28.90
PB
  
6Noel Johansson
30.11
Hälle IF
30.11
PB
  
Final C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Anton Grentzelius
Anton Grentzelius 07, Stenungsunds FI
30.46
F Stenungsunds FI
30.46
  
2Linus Framme
31.05
Hälle IF
31.05
PB
  
3Andor Zackrisson LjungHälle IF
32.24
PB
  
4Sixten Clarholm
Sixten Clarholm 11, Hälle
33.59
11Hälle IF
33.59
PB
  
M Längd     


Final A

Final

1Melker SvanbergIF Kville
5.93
0.0 PB
  
2Casper Bergstrand
Casper Bergstrand 04, Stenungsunds FI
5.92
F Stenungsunds FI
5.92
+0.1 PB
  
3Axel Eenfeldt
5.56
Örgryte IS
5.56
+0.2
  
4Leo Bergman
5.41
Hälle IF
5.41
+1.4
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Oliver Sonnerup
13.35
Brattås CK
13.35
PB
  
P15 Höjd     


Final A

Final

1Axel Eenfeldt
1.67
Örgryte IS
1.67
  
2Sebastian SjöholmHälle IF
1.61
PB
  
3Axel Ohlson
Axel Ohlson 07, Kongahälla
1.52
Kongahälla AIK
1.52
PB
  
1.37
1.70
1.40
1.43
1.46
1.49
1.52
1.55
1.58
1.61
1.64
1.67
Eenfeldt-
xxx
-
-
-
-
-
-
o
o
o
o
Sjöholm-
o
o
xo
o
o
o
xxo
xo
xxx

Ohlsono
o
o
o
o
o
xxx




P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Axel Logg
9.43
Hälle IF
9.43
PB
  
P12 Längd (zon)     


Final A

Final

1Eskil Ekström
Eskil Ekström 07, Trollhättan FIK
4.57
Trollhättan FIK
4.57
–1.7 PB
  
2Axel Ohlson
Axel Ohlson 07, Kongahälla
4.35
Kongahälla AIK
4.35
–0.4 PB
  
M40 Kula     


Final A

Final

1Anders Logg
8.65
Hälle IF
8.65
  
Kvinnor
K 80 m     

Vind: -3.4

Final A

Final

Vind: -3.4
1Tilde Dahlberg
10.57
Hälle IF
10.57
  
2Amanda Tran
10.94
IK Ymer
10.94
PB
  
3Nadira MuminovicHälle IF
11.01
  
4Evelina Hamos
11.15
Täby IS
11.15
SB
  
5Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
11.28
F Stenungsunds FI
11.28
  
Final B
Vind: -3.1
Vind: -3.1
1Moa Enander
12.00
Hälle IF
12.00
PB
  
2Linnea JohanssonBohus IF
12.01
PB
  
3Molly Sörling
12.17
Hälle IF
12.17
  
4Inez Brocker
Inez Brocker 08, Stenungsunds FI
12.31
F Stenungsunds FI
12.31
PB
  
5Svea Clarholm
13.30
Hälle IF
13.30
  
Final C
Vind: -2.2
Vind: -2.2
1Ellen Schoug
11.10
IK Orient
11.10
PB
  
2Klara HåkanssonIK Orient
11.13
PB
  
3Sabina Kern
11.22
Brattås CK
11.22
PB
  
4Noomi Bergman
11.93
Hälle IF
11.93
  
5Sofie Gisaeus
12.12
Hälle IF
12.12
  
Final D
Vind: -1.9
Vind: -1.9
1Alma Bernlo
Alma Bernlo 08, Trollhättan FIK
13.10
Trollhättan FIK
13.10
PB
  
2Olivia JohanssonBohus IF
13.53
PB
  
3Tove Fredin
Tove Fredin 12, Lidköpings IS
13.54
12Lidköpings IS
13.54
PB
  
4Selma Suraiya
14.41
Bohus IF
14.41
PB
  
K 200 m     

Vind: -0.9

Final A

Final

Vind: -0.9
1Mathilda GustafssonTanums IF
26.28
  
2Tilda Wahlén
26.87
Mölndals AIK
26.87
  
3Caroline Larsson
27.13
Hässelby SK
27.13
  
4Linnea Borrman
27.24
Hälle IF
27.24
  
Final B
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1Amanda Tran
27.04
IK Ymer
27.04
  
2Mi Kallio BergmanIF Hagen
27.24
PB
  
3Nadira MuminovicHälle IF
27.71
  
4Astrid Fakelius
28.04
Brattås CK
28.04
  
5Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
28.11
F Stenungsunds FI
28.11
  
6Nelly Elned
28.23
Hälle IF
28.23
  
Final C
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1Hanna Hedin
28.21
Hälle IF
28.21
SB
  
2Tilda Knauer
28.96
Hälle IF
28.96
PB
  
3Anna Logg
29.88
Hälle IF
29.88
PB
  
4Nicolina Sinclair
Nicolina Sinclair 07, Stenungsunds FI
30.53
F Stenungsunds FI
30.53
  
5Noomi Bergman
31.01
Hälle IF
31.01
  
6Sofie Gisaeus
31.31
Hälle IF
31.31
PB
  
Final D
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Linnea JohanssonBohus IF
30.11
PB
  
2Moa Enander
30.28
Hälle IF
30.28
PB
  
3Inez Brocker
Inez Brocker 08, Stenungsunds FI
30.91
F Stenungsunds FI
30.91
PB
  
4Agnes Knauer
31.38
Hälle IF
31.38
  
K Längd     


Final A

Final

1Tilde DahlbergHälle IF
5.42
+0.8
  
2Sabina Kern
4.98
Brattås CK
4.98
+1.8 PB
  
3Ellen Schoug
4.93
IK Orient
4.93
+0.5
  
4Doris Erixon
Doris Erixon 05, Stenungsunds FI
4.93
F Stenungsunds FI
4.93
0.0 PB
  
5Kellie TranIK Ymer
4.87
+0.5
  
6Emma Wendel
4.80
Örgryte IS
4.80
0.0
  
7Klara HåkanssonIK Orient
4.54
+0.2
  
8Moa Cornéer
Moa Cornéer 05, IFK Göteborg
4.53
IFK Göteborg
4.53
–0.3 PB
  
9Anna Logg
4.34
Hälle IF
4.34
+0.1
  
10Ida Hägnander
Ida Hägnander 04, Trollhättan FIK
4.09
Trollhättan FIK
4.09
–0.3 PB
  
11Caroline Malmquist
3.88
IFK Göteborg
3.88
–1.8 PB
  
F17 Höjd     


Final A

Final

1Engla Nilsson
1.67
Örgryte IS
1.67
PB
  
2Doris Erixon
Doris Erixon 05, Stenungsunds FI
1.61
F Stenungsunds FI
1.61
PB
  
3Emma Wendel
1.58
Örgryte IS
1.58
PB
  
4Ida Hägnander
Ida Hägnander 04, Trollhättan FIK
1.55
Trollhättan FIK
1.55
  
5Moa Cornéer
Moa Cornéer 05, IFK Göteborg
1.55
IFK Göteborg
1.55
  
6Kim Rodén
1.49
IK Orient
1.49
  
7Linnea JohanssonBohus IF
1.31
  
1.28
1.64
1.31
1.67
1.37
1.70
1.40
1.43
1.46
1.49
1.52
1.55
1.58
1.61
Nilsson-
xo
-
xo
-
xxx
-
-
-
-
xo
o
o
o
Erixon-
xxx
-
-
-
o
o
o
o
o
xxo
xxo
Wendel-
-
-
xo
o
o
xxo
o
xxo
xo
xxx
Hägnander-
-
-
-
o
o
o
xo
xxo
xxx

Cornéer-
-
-
xo
o
xxo
o
xo
xxo
xxx

Rodén-
-
-
-
o
xo
o
xxx



Johanssonxxo
xxo
xxx








F16 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
14.54
KFUM Örebro
14.54
PB
  
2Klara Berntsson
13.91
Brattås CK
13.91
PB
  
F13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Amanda TranIK Ymer
5.02
–1.9
  
2Nadira MuminovicHälle IF
4.80
–1.5
  
3Linnea JohanssonBohus IF
4.57
–1.1
  
4Moa Enander
4.30
Hälle IF
4.30
–1.3 PB
  
5Nicolina Sinclair
Nicolina Sinclair 07, Stenungsunds FI
4.21
F Stenungsunds FI
4.21
–1.4
  
6Inez Brocker
Inez Brocker 08, Stenungsunds FI
4.01
F Stenungsunds FI
4.01
–0.3
  
7Sofie Gisaeus
3.95
Hälle IF
3.95
–1.7
  
K40 Kula     


Final A

Final

1Anna Logg
7.49
Hälle IF
7.49
PB
  
K50 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Ulrica WahlénHälle IF
7.41
PB