0
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 |
Män | ||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 1500 m Final A Final | ||||||||||||||||
1 | Tim Robertson Tim Robertson 95, Tjalve IF Norrköping 4:02.80 | 95 | Tjalve IF Norrköping | 4:02.80 | =PB | |||||||||||
2 | Abdul Majiid Musse Abdul Majiid Musse 00, Linköpings LK 4:03.21 | 00 | Linköpings LK | 4:03.21 | = | |||||||||||
3 | Peter Hodkinson Peter Hodkinson 91, GBR 4:03.80 | 91 | GBR | 4:03.80 | =PB | |||||||||||
4 | Jimmy Öhman Jimmy Öhman 01, Gefle 4:04.71 | 01 | Gefle IF | 4:04.71 | = | |||||||||||
5 | Albin Wallenius Albin Wallenius 03, Västerås FK 4:04.83 | 03 | Västerås FK | 4:04.83 | =SB | |||||||||||
6 | Jacob Klinth Jacob Klinth 01, Lidingö 4:06.32 | 01 | IFK Lidingö | 4:06.32 | =PB | |||||||||||
7 | Noha Olsson Noha Olsson 02, KFUM Örebro 4:06.93 | 02 | KFUM Örebro | 4:06.93 | =PB | |||||||||||
8 | Julius Mördrup Julius Mördrup 02, Lidingö 4:07.13 | 02 | IFK Lidingö | 4:07.13 | = | |||||||||||
9 | Markus Andersson Markus Andersson 05, Västerås FK 4:08.45 | 05 | Västerås FK | 4:08.45 | =PB | |||||||||||
10 | Faustin Mugabo Faustin Mugabo 00, Väsby 4:09.90 | 00 | Väsby IK | 4:09.90 | =SB | |||||||||||
11 | Linus Jansson Linus Jansson 04, Hässelby 4:24.11 | 04 | Hässelby SK | 4:24.11 | = | |||||||||||
Final B | ||||||||||||||||
1 | Fredrik Billström Fredrik Billström 90, Studenterna 4:21.12 | 90 | FK Studenterna | 4:21.12 | =PB | |||||||||||
2 | Halvor Eid Nielsen Halvor Eid Nielsen 89, Ärla IF 4:22.24 | 89 | Ärla IF | 4:22.24 | =PB | |||||||||||
3 | Håkan Eriksson Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK 4:30.21 | 61 | Malungs SoFK | 4:30.21 | =PB | |||||||||||
4 | Felix Davidsson-Berndtsson Felix Davidsson-Berndtsson 96, Hammarby 4:33.57 | 96 | Hammarby IF | 4:33.57 | = | |||||||||||
5 | Olivia Weslien Olivia Weslien 97, IF Göta 4:38.62 | 97 | IF Göta Karlstad | 4:38.62 | = | K 1 | ||||||||||
6 | Mikael Rosengren Mikael Rosengren 80, Huddinge 4:42.16 | 80 | Huddinge AIS | 4:42.16 | = | |||||||||||
7 | Elsa Wallenius Elsa Wallenius 01, Västerås FK 4:42.45 | 01 | Västerås FK | 4:42.45 | = | K 2 | ||||||||||
8 | Yusuf Abdirahim Omar Yusuf Abdirahim Omar 05, Tureberg 4:45.39 | 05 | Turebergs FK | 4:45.39 | = | |||||||||||
9 | Fanny Szalkai Fanny Szalkai 08, Spårvägen 4:45.89 | 08 | Spårvägens FK | 4:45.89 | =PB | K 3 | ||||||||||
10 | Ida Tryggveson Ida Tryggveson 97, Upsala IF 5:05.39 | 97 | Upsala IF | 5:05.39 | =SB | K 4 | ||||||||||
Filippa Ramberg Filippa Ramberg 97, Hammarby DNF | 97 | Hammarby IF | DNF | = | K | |||||||||||
M 10 000 m Final A Final | ||||||||||||||||
1 | Samuel Russom Samuel Russom 91, IS Göta 29:07.86 | 91 | IS Göta | 29:07.86 | = | |||||||||||
2 | Adhanom Abraha Adhanom Abraha 77, Eskilstuna FI 29:11.64 | 77 | Eskilstuna FI | 29:11.64 | =SB | 49 SWE AT | ||||||||||
3 | John Kingstedt John Kingstedt 92, Huddinge 30:33.77 | 92 | Huddinge AIS | 30:33.77 | =SB | |||||||||||
4 | Efrem Brhane Efrem Brhane 94, Västerås FK 30:43.22 | 94 | Västerås FK | 30:43.22 | =PB | |||||||||||
5 | Fred Grönwall Fred Grönwall 81, Studenterna 30:44.96 | 81 | FK Studenterna | 30:44.96 | =PB | |||||||||||
6 | Andreas Jansson Andreas Jansson 96, Hässelby 30:50.25 | 96 | Hässelby SK | 30:50.25 | =SB | |||||||||||
7 | Per Wangel Per Wangel 91, Nordic T&E C 30:57.36 | 91 | Nordic T&E C | 30:57.36 | =PB | |||||||||||
8 | Isak Hellström Isak Hellström 91, Studenterna 31:08.34 | 91 | FK Studenterna | 31:08.34 | = | |||||||||||
9 | Andreas McConville Andreas McConville 81, Studenterna 31:13.07 | 81 | FK Studenterna | 31:13.07 | =SB | |||||||||||
10 | Wilhelm Bergentz Wilhelm Bergentz 02, KFUM Örebro 31:32.0m | 02 | KFUM Örebro | 31:32.0m | =PB | |||||||||||
11 | Adam Hammarberg Adam Hammarberg 90, Eskilstuna FI 31:40.0m | 90 | Eskilstuna FI | 31:40.0m | =PB | |||||||||||
12 | Viktor Zackrisson Viktor Zackrisson 00, Enhörna 32:28.88 | 00 | Enhörna IF | 32:28.88 | =PB | |||||||||||
13 | Per Arvidsson Per Arvidsson 86, Start 32:29.13 | 86 | IF Start | 32:29.13 | =PB | |||||||||||
14 | Anders Österlund Anders Österlund 73, Västerås SOK 32:33.34 | 73 | Västerås SOK | 32:33.34 | =PB | |||||||||||
15 | Joakim Frisk Joakim Frisk 90, Västerås FK 33:05.10 | 90 | Västerås FK | 33:05.10 | =PB | |||||||||||
16 | David Kjellén David Kjellén 95, IF Göta 33:13.10 | 95 | IF Göta Karlstad | 33:13.10 | =PB | |||||||||||
17 | Elias Rapp Elias Rapp 99, Västerås FK 33:20.38 | 99 | Västerås FK | 33:20.38 | = | |||||||||||
18 | Einar Johansson Einar Johansson 98, Ärla IF 34:07.29 | 98 | Ärla IF | 34:07.29 | =PB | |||||||||||
Merih Hagos Merih Hagos 98, Eskilstuna FI DNF | 98 | Eskilstuna FI | DNF | = | ||||||||||||
Hassan Abdiqadir Hassan Abdiqadir 01, Västerås FK DNF | 01 | Västerås FK | DNF | = | ||||||||||||
Axel Sandberg Axel Sandberg 00, KFUM Örebro DNF | 00 | KFUM Örebro | DNF | = | ||||||||||||
Otto Kingstedt Otto Kingstedt 94, Huddinge DNF | 94 | Huddinge AIS | DNF | = | ||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||
1 | Johannes Fahlström Johannes Fahlström 85, Studenterna 33:58.19 | 85 | FK Studenterna | 33:58.19 | = | |||||||||||
2 | Robin Pino Robin Pino 82, Uppsala LK 34:19.46 | 82 | Uppsala LK | 34:19.46 | = | |||||||||||
3 | Daniel Överfjord Daniel Överfjord 77, Västerås LK 34:24.36 | 77 | Västerås LK | 34:24.36 | =PB | |||||||||||
4 | Lukas Segersten Lukas Segersten 00, Enköping 34:28.77 | 00 | Enköpings AI | 34:28.77 | = | |||||||||||
5 | Isabelle Brauer Isabelle Brauer 96, Hässelby 34:47.92 | 96 | Hässelby SK | 34:47.92 | =SB | K 1 | ||||||||||
6 | Mirza Nalic Mirza Nalic 80, Eskilstuna FI 35:07.52 | 80 | Eskilstuna FI | 35:07.52 | =SB | |||||||||||
7 | Andreas Åkesson 35:21.15 | 87 | 35:21.15 | = | ||||||||||||
8 | Herman Degselius Herman Degselius 73, Studenterna 36:05.08 | 73 | FK Studenterna | 36:05.08 | = | |||||||||||
9 | Pär Englund Pär Englund 77, Wedevåg 36:11.50 | 77 | Wedevågs IF | 36:11.50 | =SB | |||||||||||
10 | Emma Bjessmo Emma Bjessmo 95, Lidingö 36:18.21 | 95 | IFK Lidingö | 36:18.21 | =PB | K 2 | ||||||||||
11 | Oskar Hansson Oskar Hansson 97, KFUM Örebro 36:30.69 | 97 | KFUM Örebro | 36:30.69 | =PB | |||||||||||
12 | Kader Abdi Kader Abdi 98, Västerås FK 36:55.64 | 98 | Västerås FK | 36:55.64 | =PB | |||||||||||
13 | Håkan Eriksson Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK 36:56.82 | 61 | Malungs SoFK | 36:56.82 | = | |||||||||||
14 | Weronika Brzuchalska Weronika Brzuchalska 93, Studenterna 36:58.23 | 93 | FK Studenterna | 36:58.23 | = | K 3 | ||||||||||
15 | Malin Gibrand Malin Gibrand 81, Studenterna 37:00.04 | 81 | FK Studenterna | 37:00.04 | =PB | K 4 | ||||||||||
16 | Pernilla Elmgren Pernilla Elmgren 91, Ärla IF 37:04.56 | 91 | Ärla IF | 37:04.56 | =PB | K 5 | ||||||||||
17 | Alice Hugosson Alice Hugosson 94, Studenterna 37:07.64 | 94 | FK Studenterna | 37:07.64 | =PB | K 6 | ||||||||||
18 | Linnea Claesdotter 37:38.48 | 89 | 37:38.48 | =PB | K 7 | |||||||||||
19 | Karl Forslin Karl Forslin 85, Västerås LK 37:47.91 | 85 | Västerås LK | 37:47.91 | =PB | |||||||||||
20 | Adam Forngren Adam Forngren 99, Ärla IF 37:52.61 | 99 | Ärla IF | 37:52.61 | =PB | |||||||||||
21 | Tamás Szüts Tamás Szüts 02, Västerås FK 38:28.91 | 02 | Västerås FK | 38:28.91 | =PB | |||||||||||
22 | Julia Forslin Julia Forslin 82, Västerås LK 38:50.29 | 82 | Västerås LK | 38:50.29 | =PB | K 8 | ||||||||||
23 | Leo Westerberg Leo Westerberg 00, Ärla IF 39:56.86 | 00 | Ärla IF | 39:56.86 | =PB | |||||||||||
P19 2000 m hinder Final A Final | ||||||||||||||||
1 | Hassan Abdiqadir Hassan Abdiqadir 01, Västerås FK 6:11.56 | 01 | Västerås FK | 6:11.56 | =SB | |||||||||||
Abdi Majid Abdi Majid 00, Hässelby DNF | 00 | Hässelby SK | DNF | = | ||||||||||||
Kvinnor | ||||||||||||||||
K22 Spjut Final A Final | ||||||||||||||||
1 | Maja Gustavsson Maja Gustavsson 98, Västerås FK 45.02 | 98 | Västerås FK | 45.02 | =SB | |||||||||||
|