27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Slottsskogsvallen   Arrangör: Sävedalens AIK
Tävlande: 64 (35+29)   Starter: 74 (38+36)

Män
M 300 m     
10 jul

Final A

Final
10 jul
1Noel Krantz
Noel Krantz 05, Sävedalen
38.51
Sävedalens AIK
38.51
PB
  
2Theodor JohnerIK Lerum FI
40.21
PB
  
3Albin Edin
Albin Edin 06, IFK Göteborg
41.46
IFK Göteborg
41.46
PB
  
4Marcus Johansson
42.00
Örgryte IS
42.00
PB
  
5Lukas Lehto
42.64
Mölndals AIK
42.64
PB
  
M 800 m     
10 jul

Final A

Final
10 jul
1Erik Martinsson
1:50.06
Gefle IF
1:50.06
SB
  
2Gustav Bivstedt
1:52.32
Hässelby SK
1:52.32
SB
  
3Benjamin Åberg
1:52.41
Hälle IF
1:52.41
SB
  
4Erik Guander
Erik Guander 02, Sävedalen
1:53.75
Sävedalens AIK
1:53.75
PB
  
5Hampus Börjesson
1:54.69
Ullevi FK
1:54.69
SB
  
6Kevin Bodén
1:55.52
Motala AIF
1:55.52
PB
  
7Simon Wikell
2:02.16
Mölndals AIK
2:02.16
  
Alexander LundskogUllevi FK
DNF
  pace
Final B
10 jul
10 jul
1Victor Wahlgren
1:56.23
Mölndals AIK
1:56.23
PB
  
2Felix Larsen Nilsson
2:00.67
Örgryte IS
2:00.67
SB
  
3Christoffer WockatsIF Kville
2:03.39
PB
  
4Salem Al-Mursi
2:05.15
Ullevi FK
2:05.15
PB
  
5Alexander Sörensen
2:05.23
Örgryte IS
2:05.23
PB
  
6Noel Edvinsson
2:08.41
IF Göta Karlstad
2:08.41
SB
  
Felix Francois
DNF
Örgryte IS
DNF
  pace
Final C
10 jul
10 jul
1Olle Ackebjer
Olle Ackebjer 05, IFK Göteborg
2:04.13
IFK Göteborg
2:04.13
PB
  
2Oskar Davidsson
2:04.48
Varbergs GIF
2:04.48
PB
  
3Louis Schmitz
2:05.99
Ullevi FK
2:05.99
PB
  
4Lucas Frew
2:07.47
IK Lerum FI
2:07.47
PB
  
5Adam Sörqvist
2:10.25
Sävedalens AIK
2:10.25
PB
  
6Ivan Magnusson
2:11.65
Sävedalens AIK
2:11.65
PB
  
7Emil Bengtsson
2:18.32
IF Kville
2:18.32
SB
  
Desmond Amakye
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  pace
M 1500 m     
9 jul

Final A

Final
9 jul
1Miguel Palm
3:50.93
Mölndals AIK
3:50.93
PB
  
2Hampus Börjesson
3:51.66
Ullevi FK
3:51.66
  
3Erik Guander
Erik Guander 02, Sävedalen
4:03.95
Sävedalens AIK
4:03.95
PB
  
4Robert AlexanderssonHälle IF
4:09.69
PB
  
5Arvid Backteman
4:15.96
Sävedalens AIK
4:15.96
SB
  
6Andreas Carlsson
Andreas Carlsson 02, Stenungsunds FI
4:25.21
F Stenungsunds FI
4:25.21
  
7Erik Roos
Erik Roos 77, Mölndal
4:26.58
Mölndals AIK
4:26.58
PB
  
8Louis Schmitz
4:27.62
Ullevi FK
4:27.62
PB
  
9Rasmus Haak
Rasmus Haak 03, Stenungsunds FI
4:32.02
F Stenungsunds FI
4:32.02
SB
  
Erik Jälknäs
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  pace
Kvinnor
K 300 m     
10 jul

Final A

Final
10 jul
1Elna Wester
42.11
Örgryte IS
42.11
PB
  
2Paulina Hultberg
45.36
Alingsås IF
45.36
PB
  
3Alva Thunberg
Alva Thunberg 06, IFK Göteborg
45.84
IFK Göteborg
45.84
  
4Lovisa Emanuelsson
49.49
IFK Göteborg
49.49
PB
  
5Agnes Knauer
51.40
Hälle IF
51.40
PB
  
K 800 m     
10 jul

Final A

Final
10 jul
1Rebecca Högberg
Rebecca Högberg 84, KFUM Örebro
2:06.81
KFUM Örebro
2:06.81
PB
  
2Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Göteborgs KIK
2:10.01
Göteborgs KIK
2:10.01
PB
  
3Julia Nielsen
Julia Nielsen 01, Göteborgs KIK
2:10.38
Göteborgs KIK
2:10.38
PB
  
4Madeleine Björlin-Delmar
2:10.50
IFK Göteborg
2:10.50
SB
  
5Alicia Nilsson
2:13.52
Ullevi FK
2:13.52
SB
  
6Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
2:14.91
IFK Göteborg
2:14.91
  
7Klara Frih
2:15.51
Åsbro GoIF
2:15.51
SB
  
Senna Ohlsson
Senna Ohlsson 00, Sävedalen
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  pace
Final B
10 jul
10 jul
1Ebba Cronholm
2:15.05
Ljungby FIK
2:15.05
PB
  
2Nicole Tiourine
Nicole Tiourine 05, IFK Göteborg
2:15.85
IFK Göteborg
2:15.85
  
3Alma Svantesson
2:16.81
Mölndals AIK
2:16.81
  
4Sandra Åberg
Sandra Åberg 03, Göteborgs KIK
2:16.97
Göteborgs KIK
2:16.97
SB
  
5Stina Pettersson
2:18.57
Sävedalens AIK
2:18.57
PB
  
6Tilda Knauer
2:19.49
Hälle IF
2:19.49
SB
  
7Paulina Hultberg
2:19.60
Alingsås IF
2:19.60
  
Madeleine Björlin-DelmarIFK Göteborg
DNF
  pace
Final C
10 jul
10 jul
1Frida Berglin
2:20.82
KA 2 IF
2:20.82
PB
  
2Wilma Ehrnborg
2:21.91
Mölndals AIK
2:21.91
  
3Frida Hansson
Frida Hansson 97, Stenungsunds FI
2:23.14
F Stenungsunds FI
2:23.14
  
Jonna Säwström
Jonna Säwström 05, IFK Göteborg
DNF
IFK Göteborg
DNF
  
Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Göteborgs KIK
DNF
Göteborgs KIK
DNF
  pace
K 1500 m     
9 jul

Final A

Final
9 jul
1Paulina Hultberg
4:44.58
Alingsås IF
4:44.58
  
2Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
4:44.72
IFK Göteborg
4:44.72
  
3Alma Svantesson
4:46.99
Mölndals AIK
4:46.99
  
4Elin Hagelin
4:58.33
Mölndals AIK
4:58.33
PB
  
5Indra Johansson
Indra Johansson 04, Trollhättan FIK
5:17.24
Trollhättan FIK
5:17.24
  
Nicole Tiourine
Nicole Tiourine 05, IFK Göteborg
DNF
IFK Göteborg
DNF
  pace
K 5000 m     
9 jul

Final A

Final
9 jul
1Lina Strand
Lina Strand 88, Gbg-Majorna
16:44.27
Göteborg-Majorna OK
16:44.27
PB
  
2Johanna Larsson
17:36.54
Örgryte IS
17:36.54
SB
  
3Johanna Widarsson NorbeckÖrgryte IS
17:41.17
PB
  
4Malin Strand
Malin Strand 93, Sävedalen
18:00.08
Sävedalens AIK
18:00.08
SB