27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Ränneborgs IP   Arrangör: Eksjö Södra IK
Tävlande: 28 (10+18)   Starter: 68 (26+42)

Män
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Joel Holgersson
10.97
Tyft Arena IF
10.97
  
2Lukas Björklund
Lukas Björklund 05, Eksjö Södra
10.29
Eksjö Södra IK
10.29
  
Ludvig FredmanIFK Märsta
NM
  
Holgersson10.8710.979.85
Björklund10.0410.1510.29
Fredmanxxx
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Ludvig Fredman
33.59
IFK Märsta
33.59
  
2Lukas Björklund
Lukas Björklund 05, Eksjö Södra
31.64
Eksjö Södra IK
31.64
SB
  
3Joel Holgersson
29.88
Tyft Arena IF
29.88
  
4David Rehn
David Rehn 05, Eksjö Södra
28.08
Eksjö Södra IK
28.08
PB
  
P15 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

1Ludvig Fredman
39.48
IFK Märsta
39.48
PB
  
2Joel Holgersson
33.87
Tyft Arena IF
33.87
  
3David Rehn
David Rehn 05, Eksjö Södra
28.57
Eksjö Södra IK
28.57
PB
  
P13 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Eric Hansson
12.65
Malmö AI
12.65
PB
  
2Elias Andersson
10.98
Wärnamo SK
10.98
PB
  
3Lowe Wängelin
10.59
Upsala IF
10.59
  
Hansson10.4012.3412.65
Andersson10.0810.989.76
Wängelin10.5910.5510.59
P13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Lowe Wängelin
39.54
Upsala IF
39.54
PB
  
2Ludvig Ellgren
37.71
Turebergs FK
37.71
  
3Elias Andersson
37.53
Wärnamo SK
37.53
PB
  
4Ivan Nilsson
36.05
F Bålsta IK
36.05
PB
  
5Edvin Mattsson
23.46
Kalmar SK
23.46
  
Eric HanssonMalmö AI
NM
  
P13 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Lowe Wängelin
34.35
Upsala IF
34.35
  
2Eric Hansson
28.98
Malmö AI
28.98
PB
  
3Ludvig Ellgren
27.83
Turebergs FK
27.83
  
4Elias Andersson
27.75
Wärnamo SK
27.75
PB
  
5Ivan Nilsson
21.72
F Bålsta IK
21.72
  
P13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Ivan Nilsson
36.89
F Bålsta IK
36.89
PB
  
2Ludvig Ellgren
33.50
Turebergs FK
33.50
  
Kvinnor
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Elsa Svensson
32.07
Mölndals AIK
32.07
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Anna AskencrantzSkruvs IF
11.47
  
2Nike Fredriksson LöfdahlVillstad GIF
10.98
PB
  
3Olivia Ellgren
10.51
Turebergs FK
10.51
PB
  
Askencrantz10.8510.4111.47
Fredriksson Löfdahl10.4810.9810.51
Ellgren10.519.89x
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Olivia Ellgren
27.67
Turebergs FK
27.67
  
2Amanda Rönn
20.00
Malmö AI
20.00
  
3Ida Andersson
18.07
IF Hagen
18.07
PB
  
4Ida MalmrosIF Udd
16.37
  
Alba HanssonMalmö AI
NM
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Lovisa RidderstråleF Bålsta IK
35.17
PB
  
2Olivia Ellgren
34.79
Turebergs FK
34.79
  
3Anna AskencrantzSkruvs IF
32.43
  
4Amanda Rönn
31.11
Malmö AI
31.11
PB
  
5Ida MalmrosIF Udd
25.59
  
6Alba Hansson
25.27
Malmö AI
25.27
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Amanda Rönn
28.40
Malmö AI
28.40
  
2Nike Fredriksson LöfdahlVillstad GIF
27.67
SB
  
3Alba Hansson
26.05
Malmö AI
26.05
SB
  
4Ida Andersson
19.81
IF Hagen
19.81
PB
  
5Lovisa RidderstråleF Bålsta IK
19.51
  
F13 Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

1Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
11.10
Eksjö Södra IK
11.10
  
2Emma AnderssonIF Hagen
8.86
PB
  
3Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IK Hakarpspojkarna
7.77
IK Hakarpspojkarna
7.77
  
4Siri Vrethammar
Siri Vrethammar 07, Eksjö Södra
7.59
Eksjö Södra IK
7.59
PB
  
Thorell10.3411.1011.07
Andersson8.277.298.86
Gustafsson7.777.707.74
Vrethammar7.597.026.85
F13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
30.50
Eksjö Södra IK
30.50
PB
  
2Emma AnderssonIF Hagen
28.91
PB
  
3Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IK Hakarpspojkarna
25.28
IK Hakarpspojkarna
25.28
  
4Klara DahlinIF Udd
23.05
PB
  
5Julia Elofsson
Julia Elofsson 07, Eksjö Södra
21.04
Eksjö Södra IK
21.04
PB
  
6Felicia Bjärnlöv
20.99
Eksjö Södra IK
20.99
  
7Sara Björklund
Sara Björklund 07, Eksjö Södra
14.50
Eksjö Södra IK
14.50
PB
  
F13 Slägga (2.0 kg)     


Final A

Final

1Felicia Bjärnlöv
31.56
Eksjö Södra IK
31.56
  
2Klara DahlinIF Udd
17.25
  
Emma AnderssonIF Hagen
NM
  
F13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Julia Elofsson
Julia Elofsson 07, Eksjö Södra
27.33
Eksjö Södra IK
27.33
PB
  
2Siri Vrethammar
Siri Vrethammar 07, Eksjö Södra
23.86
Eksjö Södra IK
23.86
PB
  
3Klara DahlinIF Udd
21.37
PB
  
4Engla Zobal MedinSkruvs IF
21.27
PB
  
5Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
21.31
Eksjö Södra IK
21.31
  
6Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IK Hakarpspojkarna
16.49
IK Hakarpspojkarna
16.49
  
7Sara Björklund
Sara Björklund 07, Eksjö Södra
15.15
Eksjö Södra IK
15.15
  
8Felicia Bjärnlöv
13.05
Eksjö Södra IK
13.05