0
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 |
Men | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men 200m Wind: +0.6 Final A Final | Wind: +0.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | William Reais William Reais 99, SUI 20.78 | 99 | SUI | 20.78 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Silvan Wicki Silvan Wicki 95, SUI 20.84 | 95 | SUI | 20.84 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Steven Müller Steven Müller 90, GER 21.03 | 90 | GER | 21.03 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Milo Skupin-Alfa Milo Skupin-Alfa 99, GER 21.18 | 99 | GER | 21.18 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Felix Svensson Felix Svensson 97, SWE 21.21 | 97 | SWE | 21.21 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Nathan Gyger Nathan Gyger 92, SUI 21.89 | 92 | SUI | 21.89 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Simon Graf Simon Graf 01, SUI 22.05 | 01 | SUI | 22.05 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Race B Wind: -0.2 | Wind: -0.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Daniel Löhrer Daniel Löhrer 98, SUI 21.74 | 98 | SUI | 21.74 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jarod Maury Jarod Maury 01, SUI 21.80 | 01 | SUI | 21.80 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mattia Dora Mattia Dora 01, SUI 22.12 | 01 | SUI | 22.12 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Alan Pichonnaz Alan Pichonnaz 01, SUI 22.18 | 01 | SUI | 22.18 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | David Naki David Naki 02, SUI 22.42 | 02 | SUI | 22.42 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Nico Wyss Nico Wyss 02, SUI 22.70 | 02 | SUI | 22.70 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Eric De Groot Eric De Groot 00, SUI 22.86 | 00 | SUI | 22.86 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men 400m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Manuel Sanders Manuel Sanders 98, GER 46.11 | 98 | GER | 46.11 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ricky Petrucciani Ricky Petrucciani 00, SUI 46.74 | 00 | SUI | 46.74 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Charles Devantay Charles Devantay 98, SUI 46.90 | 98 | SUI | 46.90 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lionel Spitz Lionel Spitz 01, SUI 46.94 | 01 | SUI | 46.94 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Filippo Moggi Filippo Moggi 99, SUI 47.71 | 99 | SUI | 47.71 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Vincent Notz Vincent Notz 97, SUI 47.77 | 97 | SUI | 47.77 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Martin Fuchs Martin Fuchs 99, SUI 48.90 | 99 | SUI | 48.90 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Cédric Dieterle Cédric Dieterle 00, SUI 49.56 | 00 | SUI | 49.56 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men One Mile Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jonas Raess Jonas Raess 94, SUI 3:58.83 | 94 | SUI | 3:58.83 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tom Elmer Tom Elmer 97, SUI 3:59.06 | 97 | SUI | 3:59.06 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Baptiste Mischler Baptiste Mischler 97, FRA 3:59.72 | 97 | FRA | 3:59.72 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Christoph Kessler Christoph Kessler 95, GER 4:01.72 | 95 | GER | 4:01.72 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Marc Tortell Marc Tortell 97, GER 4:03.10 | 97 | GER | 4:03.10 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Marcel Fehr Marcel Fehr 92, GER 4:04.71 | 92 | GER | 4:04.71 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Thomas Gmür Thomas Gmür 94, SUI 4:05.79 | 94 | SUI | 4:05.79 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Urs Schönenberger Urs Schönenberger 91, SUI 4:06.33 | 91 | SUI | 4:06.33 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Michael Curti Michael Curti 94, SUI 4:08.23 | 94 | SUI | 4:08.23 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Angus Fölmli Angus Fölmli 96, SUI 4:10.59 | 96 | SUI | 4:10.59 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Julien Stalhandske Julien Stalhandske 00, SUI 4:10.70 | 00 | SUI | 4:10.70 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Roman Renner Roman Renner 99, SUI 4:11.11 | 99 | SUI | 4:11.11 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Guillaume Laurent Guillaume Laurent 90, SUI 4:12.95 | 90 | SUI | 4:12.95 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Meddy Fouquet Meddy Fouquet 91, FRA 4:18.48 | 91 | FRA | 4:18.48 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mounir Akbache Mounir Akbache 86, FRA DNF | 86 | FRA | DNF | = | pace | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men 110m Hurdles Wind: +0.4 Final A Final | Wind: +0.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jason Joseph Jason Joseph 98, SUI 13.47 | 98 | SUI | 13.47 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Simon Ehammer Simon Ehammer 00, SUI 13.91 | 00 | SUI | 13.91 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Brahian Peña Brahian Peña 94, SUI 14.09 | 94 | SUI | 14.09 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Maurus Meyer Maurus Meyer 95, SUI 14.28 | 95 | SUI | 14.28 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Nick Rüegg Nick Rüegg 01, SUI 14.28 | 01 | SUI | 14.28 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ramon Flammer Ramon Flammer 95, SUI 14.77 | 95 | SUI | 14.77 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Ayedou Agbomemewa Stinger Ayedou Agbomemewa Stinger 00, SUI 15.38 | 00 | SUI | 15.38 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Pascal Magyar Pascal Magyar 95, SUI 15.72 | 95 | SUI | 15.72 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men 400m Hurdles Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Constantin Preis Constantin Preis 98, GER 49.49 | 98 | GER | 49.49 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Joshua Abuaku Joshua Abuaku 96, GER 50.24 | 96 | GER | 50.24 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Alain-Hervé Mfomkpa Alain-Hervé Mfomkpa 96, SUI 50.77 | 96 | SUI | 50.77 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sales Junior Inglin Sales Junior Inglin 99, SUI 51.89 | 99 | SUI | 51.89 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Dany Brand Dany Brand 96, SUI 52.48 | 96 | SUI | 52.48 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Julien Bonvin Julien Bonvin 99, SUI 52.58 | 99 | SUI | 52.58 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Lars Widmer Lars Widmer 99, SUI 53.97 | 99 | SUI | 53.97 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men Pole Vault Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Felix Eichenberger Felix Eichenberger 01, SUI 4.85 | 01 | SUI | 4.85 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Frédéric Matthys Frédéric Matthys 98, SUI 4.70 | 98 | SUI | 4.70 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dominik Alberto Dominik Alberto 92, SUI NH | 92 | SUI | NH | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men Long Jump Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Simon Ehammer Simon Ehammer 00, SUI 7.56 | 00 | SUI | 7.56 | –0.6 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Enrico Güntert Enrico Güntert 97, SUI 7.43 | 97 | SUI | 7.43 | –0.7 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Benjamin Gföhler Benjamin Gföhler 94, SUI 7.19 | 94 | SUI | 7.19 | –1.1 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Mattia Dora Mattia Dora 01, SUI 6.91 | 01 | SUI | 6.91 | +0.2 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Raphael Huber Raphael Huber 96, SUI 6.69 | 96 | SUI | 6.69 | +0.0 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men Shot Put Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Silas Ristl Silas Ristl 95, GER 17.35 | 95 | GER | 17.35 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Stefan Wieland Stefan Wieland 98, SUI 16.46 | 98 | SUI | 16.46 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men Discus Throw Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | David Wrobel David Wrobel 91, GER 62.01 | 91 | GER | 62.01 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gian Vetterli Gian Vetterli 00, SUI 49.76 | 00 | SUI | 49.76 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Pascal Magyar Pascal Magyar 95, SUI 44.01 | 95 | SUI | 44.01 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men Javelin Throw Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Simon Wieland Simon Wieland 00, SUI 75.85 | 00 | SUI | 75.85 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Bruno Schürch Bruno Schürch 96, SUI 73.27 | 96 | SUI | 73.27 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Laurent Carron Laurent Carron 94, SUI 71.51 | 94 | SUI | 71.51 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Remi Conroy Remi Conroy 98, FRA 69.39 | 98 | FRA | 69.39 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jan Gredig Jan Gredig 02, SUI 63.91 | 02 | SUI | 63.91 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Pascal Waser Pascal Waser 00, SUI 62.19 | 00 | SUI | 62.19 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women 100m Wind: +0.1 Final A Final | Wind: +0.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Amelie-Sophie Lederer Amelie-Sophie Lederer 94, GER 11.68 | 94 | GER | 11.68 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Cynthia Reinle Cynthia Reinle 00, SUI 11.74 | 00 | SUI | 11.74 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Riccarda Dietsche Riccarda Dietsche 96, SUI 11.86 | 96 | SUI | 11.86 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Cornelia Halbheer Cornelia Halbheer 92, SUI 11.90 | 92 | SUI | 11.90 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Coralie Ambrosini Coralie Ambrosini 97, SUI 11.94 | 97 | SUI | 11.94 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Mélissa Gutschmidt Mélissa Gutschmidt 02, SUI 11.96 | 02 | SUI | 11.96 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Judith Goll Judith Goll 99, SUI 12.18 | 99 | SUI | 12.18 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Nadja Zurlinden Nadja Zurlinden 01, SUI 12.25 | 01 | SUI | 12.25 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Race B Wind: -0.5 | Wind: -0.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nora Frey Nora Frey 93, SUI 12.17 | 93 | SUI | 12.17 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Michelle Gloor Michelle Gloor 00, SUI 12.19 | 00 | SUI | 12.19 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Daniela Kyburz Daniela Kyburz 88, SUI 12.31 | 88 | SUI | 12.31 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Selina Furler Selina Furler 03, SUI 12.40 | 03 | SUI | 12.40 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Emma Piffaretti Emma Piffaretti 02, SUI 12.43 | 02 | SUI | 12.43 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Aylin Rudolph Aylin Rudolph 01, SUI 12.45 | 01 | SUI | 12.45 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Carla Wild Carla Wild 98, SUI 12.59 | 98 | SUI | 12.59 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Natacha Kouni Natacha Kouni 01, SUI DQ | 01 | SUI | DQ | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women 400m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Aauri Lorena Bokesa Aauri Lorena Bokesa 88, ESP 53.03 | 88 | ESP | 53.03 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Agnė Šerkšnienė Agnė Šerkšnienė 88, LTU 53.13 | 88 | LTU | 53.13 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Annina Fahr Annina Fahr 93, SUI 53.53 | 93 | SUI | 53.53 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Oksana Aeschbacher Oksana Aeschbacher 98, SUI 55.09 | 98 | SUI | 55.09 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Daniela Kyburz Daniela Kyburz 88, SUI 55.18 | 88 | SUI | 55.18 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Karin Disch Karin Disch 97, SUI 56.05 | 97 | SUI | 56.05 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Giulia Senn Giulia Senn 01, SUI 56.53 | 01 | SUI | 56.53 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Julia Niederberger Julia Niederberger 00, SUI 57.02 | 00 | SUI | 57.02 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women 800m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Christina Hering Christina Hering 94, GER 2:03.27 | 94 | GER | 2:03.27 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Selina Büchel Selina Büchel 91, SUI 2:03.28 | 91 | SUI | 2:03.28 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lore Hoffmann Lore Hoffmann 96, SUI 2:03.60 | 96 | SUI | 2:03.60 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Hedda Hynne Hedda Hynne 90, NOR 2:03.63 | 90 | NOR | 2:03.63 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sara Kuivisto Sara Kuivisto 91, FIN 2:04.58 | 91 | FIN | 2:04.58 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Noélie Yarigo Noélie Yarigo 85, BEN 2:05.85 | 85 | BEN | 2:05.85 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Valentina Rosamilia Valentina Rosamilia 03, SUI 2:07.48 | 03 | SUI | 2:07.48 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Sina Sprecher Sina Sprecher 89, SUI 2:08.81 | 89 | SUI | 2:08.81 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Laura Giudice Laura Giudice 02, SUI 2:08.84 | 02 | SUI | 2:08.84 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Sabine Bonvin Sabine Bonvin 94, SUI 2:11.38 | 94 | SUI | 2:11.38 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Veronica Vancardo Veronica Vancardo 00, SUI DNF | 00 | SUI | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Selina Fehler Selina Fehler 98, SUI DNF | 98 | SUI | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women 100m Hurdles Wind: -0.8 Final A Final | Wind: -0.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Noemi Zbären Noemi Zbären 94, SUI 13.39 | 94 | SUI | 13.39 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Celine Albisser Celine Albisser 96, SUI 14.01 | 96 | SUI | 14.01 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ditaji Kambundji Ditaji Kambundji 02, SUI 13.44 | 02 | SUI | 13.44 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sandra Röthlin Sandra Röthlin 99, SUI 14.06 | 99 | SUI | 14.06 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Annik Kälin Annik Kälin 00, SUI 13.80 | 00 | SUI | 13.80 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Caroline Agnou Caroline Agnou 96, SUI 14.26 | 96 | SUI | 14.26 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Kim Flattich Kim Flattich 98, SUI 13.90 | 98 | SUI | 13.90 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lena Weiss Lena Weiss 94, SUI 14.26 | 94 | SUI | 14.26 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Larissa Bertényi Larissa Bertényi 00, SUI 14.07 | 00 | SUI | 14.07 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Anna Archidiacono Anna Archidiacono 00, SUI 14.46 | 00 | SUI | 14.46 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Julia Schneider Julia Schneider 92, SUI 14.12 | 92 | SUI | 14.12 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Lia Mordasini Lia Mordasini 02, SUI 14.52 | 02 | SUI | 14.52 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Selina Von Jackowski Selina Von Jackowski 97, SUI 14.28 | 97 | SUI | 14.28 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Lydia Boll Lydia Boll 99, SUI 14.64 | 99 | SUI | 14.64 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Géraldine Ruckstuhl Géraldine Ruckstuhl 98, SUI 14.36 | 98 | SUI | 14.36 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women Pole Vault Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Olivia Fischer Olivia Fischer 92, SUI 3.90 | 92 | SUI | 3.90 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lene Onsrud Retzius Lene Onsrud Retzius 96, NOR NH | 96 | NOR | NH | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women Long Jump Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Annik Kälin Annik Kälin 00, SUI 6.07 | 00 | SUI | 6.07 | –0.5 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Daniela Schlatter Daniela Schlatter 94, SUI 5.83 | 94 | SUI | 5.83 | –0.1 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Celine Albisser Celine Albisser 96, SUI 5.82 | 96 | SUI | 5.82 | +0.0 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Emma Piffaretti Emma Piffaretti 02, SUI 5.80 | 02 | SUI | 5.80 | –0.7 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Gaelle Maonzambi Gaelle Maonzambi 01, SUI 5.64 | 01 | SUI | 5.64 | –1.0 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women Shot Put Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alina Kenzel Alina Kenzel 97, GER 17.45 | 97 | GER | 17.45 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Julia Ritter Julia Ritter 98, GER 17.13 | 98 | GER | 17.13 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Vanessa Fust Vanessa Fust 00, SUI 15.02 | 00 | SUI | 15.02 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Miryam Mazenauer Miryam Mazenauer 00, SUI 14.91 | 00 | SUI | 14.91 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Caroline Agnou Caroline Agnou 96, SUI 13.31 | 96 | SUI | 13.31 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Lea Herrsche Lea Herrsche 93, SUI 12.46 | 93 | SUI | 12.46 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women Discus Throw Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Julia Ritter Julia Ritter 98, GER 55.71 | 98 | GER | 55.71 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Chantal Tanner Chantal Tanner 97, SUI 48.10 | 97 | SUI | 48.10 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Céline Müller Céline Müller 95, SUI 44.45 | 95 | SUI | 44.45 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Anina Rohner Anina Rohner 98, SUI 42.72 | 98 | SUI | 42.72 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sandra Röthlin Sandra Röthlin 99, SUI 41.85 | 99 | SUI | 41.85 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Anja Stutz Anja Stutz 99, SUI 39.42 | 99 | SUI | 39.42 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women Hammer Throw Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Vanessa Sterckendries Vanessa Sterckendries 95, BEL 66.91 | 95 | BEL | 66.91 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nicole Zihlmann Nicole Zihlmann 86, SUI 63.43 | 86 | SUI | 63.43 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Angela Peter Angela Peter 93, SUI 53.09 | 93 | SUI | 53.09 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lydia Wehrli Lydia Wehrli 90, SUI 50.86 | 90 | SUI | 50.86 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Kathrin Budmiger Kathrin Budmiger 02, SUI 47.43 | 02 | SUI | 47.43 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women Javelin Throw Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Christin Hussong Christin Hussong 94, GER 64.10 | 94 | GER | 64.10 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ásdís Hjálmsdóttir Annerud 61.32 | 85 | ISL | 61.32 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Annika Fuchs Annika Fuchs 97, GER 59.03 | 97 | GER | 59.03 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Leonie Tröger Leonie Tröger 00, GER 54.73 | 00 | GER | 54.73 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Géraldine Ruckstuhl Géraldine Ruckstuhl 98, SUI 51.88 | 98 | SUI | 51.88 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Celiné Buchser Celiné Buchser 04, SUI 40.72 | 04 | SUI | 40.72 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Melanie Richard Melanie Richard 97, SUI 37.57 | 97 | SUI | 37.57 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|