10.8
3.8
6.8
9.8
9.8
6.8
3.8
9.8
9.8
6.8
9.8
9.8
21.7
3.8
6.8
9.8
9.8
6.8
4.8
23.7
19.7
6.8
30.7
27.7
7.8
7.8
6.8
6.8
6.8
2.8
5.8
5‐7.8
27.7
2.8
3.8
2.7
23.7
6.7
18.6
22.7
23.7
30.6
30.6
2.8
1.8
31.7
23‐24.7
30.7
1.8
29‐31.7
31.7
31.7
31.7
26.7
1.8
28.7
30‐31.7
28.7
31.7
31.7
30.7
30.7
26.7
30.7
30‐31.7
30.7
13.7
28.7
27.7
23.7
12.7
9.7
18.7
25.7
18.7
26.7
26.7
25‐26.7
26.7
23‐24.7
24.7
16.7
23.6
24.7
20.7
23.7
23.7
21.7
21.7
22.6
21.7
21.7
23‐24.7
7.7
23.7
23‐24.7
24.7
23‐24.7
23‐24.7
23.7
Arena: Slottsskogsvallen   Arrangör: Sävedalens AIK
Tävlande: 52 (43+9)   Starter: 52 (43+9)

Män
M 800 m     


Final A

Final

1Felix Francois
1:52.29
Örgryte IS
1:52.29
SB
  
2Benjamin Åberg
1:53.86
Hälle IF
1:53.86
SB
  
3Henrik Franzén
Henrik Franzén 03, KFUM Örebro
1:55.31
KFUM Örebro
1:55.31
PB
  
4Elias Brink
1:55.83
IF Kville
1:55.83
PB
  
5Kevin Bodén
1:56.22
Motala AIF
1:56.22
PB
  
6Jonathan Grahn
1:56.58
Mölndals AIK
1:56.58
PB
  
7Simon Wikell
1:56.75
Mölndals AIK
1:56.75
PB
  
Final B
1Jonas Magnusson
1:59.73
Hälle IF
1:59.73
PB
  
2Gustav Lundqvist
2:00.38
Hovslätts IK
2:00.38
SB
  
3Felix Larsen Nilsson
2:00.98
Örgryte IS
2:00.98
SB
  
4Fabian Haeffler
2:02.40
Mölndals AIK
2:02.40
PB
  
5Oskar Karlsson
2:05.99
Ängelholms IF
2:05.99
SB
  
6Alexander Sörensen
2:06.41
Örgryte IS
2:06.41
PB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Vidar Johansson
14:02.27
Sävedalens AIK
14:02.27
PB
  
2Jonatan Fridolfsson
14:03.08
Sävedalens AIK
14:03.08
PB
  
3Mikael Ekvall
Mikael Ekvall 89, Strömstad LK
14:11.13
Strömstad LK
14:11.13
SB
  
4Arvid Öhrn
14:12.42
Hälle IF
14:12.42
PB
  
5Linus Rosdahl
14:14.79
IK Akele
14:14.79
PB
  
6Hampus Börjesson
14:17.57
Ullevi FK
14:17.57
PB
  
7Anders Grahl
14:26.33
Hälle IF
14:26.33
PB
  
8Miguel Palm
14:29.85
Mölndals AIK
14:29.85
PB
  
9Samuel Fitsumbrhan
14:30.56
Hälle IF
14:30.56
PB
  
10Max Peter Bejmer
14:33.50
Hässelby SK
14:33.50
PB
  
11Alexander Nilsson
14:48.58
Mölndals AIK
14:48.58
SB
  
12Sharmarke Ahmed
14:59.21
Hälle IF
14:59.21
PB
  
13Lucas Basset
Lucas Basset 91, FRA
14:59.93
91FRA
14:59.93
PB
  
14Anders Bergman
15:17.19
Hälle IF
15:17.19
PB
  
15Robert AlexanderssonHälle IF
15:37.30
SB
  
Final B
1Nils Bredin
15:03.89
Hälle IF
15:03.89
PB
  
2Jonathan Weichbrodt
15:05.51
Mölndals AIK
15:05.51
SB
  
3Daniel Cullin
15:09.29
Hälle IF
15:09.29
PB
  
4Arvid Backteman
15:13.74
Sävedalens AIK
15:13.74
PB
  
5Nils Hammaräng GripHögby IF
15:15.71
PB
  
6Jonatan Fahlén
15:48.21
Proletären FF
15:48.21
PB
  
7Linn Söderholm
15:49.69
Sävedalens AIK
15:49.69
PB
  
K 1
8Viktor Lundmark
15:52.29
Örgryte IS
15:52.29
PB
  
9Erik Framme
16:11.63
Hälle IF
16:11.63
SB
  
10Sebastian Stenman
Sebastian Stenman 91, IFK Göteborg
16:16.58
IFK Göteborg
16:16.58
PB
  
11Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
16:42.18
Mölndals AIK
16:42.18
PB
  
K 2
12Tova Eurén Magnusson
16:42.92
Göteborgs KIK
16:42.92
  
K3
13Magnus Carlsson
16:53.62
Majornas IK
16:53.62
PB
  
14Gustav Algestrand
17:02.99
Kongahälla AIK
17:02.99
PB
  
15Nazir Rezai
Nazir Rezai 98, Lysekil SLF
17:06.94
Lysekil SLF
17:06.94
PB
  
16Melker Tillenius
17:12.14
Sävedalens AIK
17:12.14
SB
  
17Axel Johansson
17:25.45
Hälle IF
17:25.45
PB
  
18Oskar Simann Ax
17:37.12
Örgryte IS
17:37.12
PB
  
19Julia Törnblad
18:06.25
Mölndals AIK
18:06.25
PB
  
K 4
Kvinnor
K 800 m     
Final C
3Nicole Tiourine
Nicole Tiourine 05, IFK Göteborg
2:15.70
IFK Göteborg
2:15.70
PB
  
Final E
1Felicia Brink
2:21.24
IF Kville
2:21.24
PB
  
2Indra Johansson
Indra Johansson 04, Trollhättan FIK
2:21.40
Trollhättan FIK
2:21.40
=PB
  
3Tilda Mjörnell
2:29.06
Ullevi FK
2:29.06
SB
  
4Elsa Tagesson
2:32.07
IK Ymer
2:32.07
=PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik