0
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 |
Män | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 200 m Vind: +1.9 Final A Final | Vind: +1.9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Silvan Wicki Silvan Wicki 95, SUI 20.45 | 95 | SUI | 20.45 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | William Reais William Reais 99, SUI 20.59 | 99 | SUI | 20.59 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Felix Svensson Felix Svensson 97, SWE 21.11 | 97 | SWE | 21.11 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sylvain Chuard Sylvain Chuard 96, SUI 21.48 | 96 | SUI | 21.48 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sales Junior Inglin Sales Junior Inglin 99, SUI 21.59 | 99 | SUI | 21.59 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Nathan Gyger Nathan Gyger 92, SUI 21.68 | 92 | SUI | 21.68 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: +1.6 | Vind: +1.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Simon Graf Simon Graf 01, SUI 21.62 | 01 | SUI | 21.62 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jarod Maury Jarod Maury 01, SUI 21.82 | 01 | SUI | 21.82 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Bradley Lestrade Bradley Lestrade 01, SUI 21.84 | 01 | SUI | 21.84 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jérôme Bellon Jérôme Bellon 93, SUI 22.04 | 93 | SUI | 22.04 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Alan Pichonnaz Alan Pichonnaz 01, SUI 22.14 | 01 | SUI | 22.14 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | David Naki David Naki 02, SUI 22.16 | 02 | SUI | 22.16 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C Vind: +1.8 | Vind: +1.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jérémy Lelièvre Jérémy Lelièvre 91, FRA 22.11 | 91 | FRA | 22.11 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 400 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Charles Devantay Charles Devantay 98, SUI 46.61 | 98 | SUI | 46.61 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ricky Petrucciani Ricky Petrucciani 00, SUI 47.06 | 00 | SUI | 47.06 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lionel Spitz Lionel Spitz 01, SUI 47.08 | 01 | SUI | 47.08 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Vincent Notz Vincent Notz 97, SUI 47.22 | 97 | SUI | 47.22 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Filippo Moggi Filippo Moggi 99, SUI 47.28 | 99 | SUI | 47.28 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Eddy Leech Eddy Leech 00, FRA 48.45 | 00 | FRA | 48.45 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Cédric Dieterle Cédric Dieterle 00, SUI 48.97 | 00 | SUI | 48.97 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 1500 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jens Mergenthaler Jens Mergenthaler 97, GER 3:45.01 | 97 | GER | 3:45.01 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Joaquim Jaeger Joaquim Jaeger 96, SUI 3:46.40 | 96 | SUI | 3:46.40 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Moritz Ebbeskotte Moritz Ebbeskotte 03, GER 3:58.19 | 03 | GER | 3:58.19 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Urs Schönenberger Urs Schönenberger 91, SUI 3:47.27 | 91 | SUI | 3:47.27 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Pascal Furtwängler Pascal Furtwängler 93, SUI 3:47.93 | 93 | SUI | 3:47.93 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Robert Baumann Robert Baumann 98, GER 3:48.20 | 98 | GER | 3:48.20 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Benjamin Rubio Benjamin Rubio 91, FRA 3:48.81 | 91 | FRA | 3:48.81 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Jonathan Hofer Jonathan Hofer 03, SUI 3:57.26 | 03 | SUI | 3:57.26 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Thomas Gmür Thomas Gmür 94, SUI 3:48.86 | 94 | SUI | 3:48.86 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Quentin Malriq Quentin Malriq 99, FRA 3:50.02 | 99 | FRA | 3:50.02 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Angus Fölmli Angus Fölmli 96, SUI 3:52.37 | 96 | SUI | 3:52.37 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Joan Chenais Joan Chenais 97, FRA 3:53.09 | 97 | FRA | 3:53.09 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Meddy Fouquet Meddy Fouquet 91, FRA 3:54.50 | 91 | FRA | 3:54.50 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Samuele Dini Samuele Dini 94, ITA 3:51.46 | 94 | ITA | 3:51.46 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Noé Daviaud Noé Daviaud 01, FRA 3:55.05 | 01 | FRA | 3:55.05 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Paul Specht Paul Specht 02, GER 3:52.15 | 02 | GER | 3:52.15 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Johan Chibko Johan Chibko 96, FRA 3:55.83 | 96 | FRA | 3:55.83 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Pietro Calamai Pietro Calamai 96, SUI 3:52.79 | 96 | SUI | 3:52.79 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Simone Bernardi Simone Bernardi 97, ITA 3:54.93 | 97 | ITA | 3:54.93 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 110 m häck Vind: +2.2 Final A Final | Vind: +2.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Brahian Peña Brahian Peña 94, SUI 14.15w | 94 | SUI | 14.15w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Florian Somé Florian Somé 94, BUR 14.79w | 94 | BUR | 14.79w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lukas Sieber Lukas Sieber 93, SUI 15.15w | 93 | SUI | 15.15w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Stan Nicole Stan Nicole 00, SUI 15.68w | 00 | SUI | 15.68w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 400 m häck Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alain-Hervé Mfomkpa Alain-Hervé Mfomkpa 96, SUI 50.20 | 96 | SUI | 50.20 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Dany Brand Dany Brand 96, SUI 50.65 | 96 | SUI | 50.65 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Julien Bonvin Julien Bonvin 99, SUI 53.22 | 99 | SUI | 53.22 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Samuel Coquoz Samuel Coquoz 96, SUI 54.90 | 96 | SUI | 54.90 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Emir Dridi Emir Dridi 97, SUI 54.99 | 97 | SUI | 54.99 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tanguy Bärtschi Tanguy Bärtschi 02, SUI 55.30 | 02 | SUI | 55.30 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Stav Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Dominik Alberto Dominik Alberto 92, SUI 5.30 | 92 | SUI | 5.30 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Frédéric Matthys Frédéric Matthys 98, SUI 4.60 | 98 | SUI | 4.60 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Längd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Raphael Huber Raphael Huber 96, SUI 7.22w | 96 | SUI | 7.22w | +3.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Fabio Luginbühl Fabio Luginbühl 98, SUI 7.03 | 98 | SUI | 7.03 | +1.7 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Christopher Bettex Christopher Bettex 00, SUI 6.93 | 00 | SUI | 6.93 | +1.5 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Steve Meystre Steve Meystre 98, SUI 6.87w | 98 | SUI | 6.87w | +2.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Damian Wild Damian Wild 00, SUI 6.86w | 00 | SUI | 6.86w | +2.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Kula Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gregori Ott Gregori Ott 94, SUI 16.92 | 94 | SUI | 16.92 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Spjut Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Bruno Schürch Bruno Schürch 96, SUI 71.17 | 96 | SUI | 71.17 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Julian Lehmann Julian Lehmann 92, SUI 68.31 | 92 | SUI | 68.31 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Pascal Waser Pascal Waser 00, SUI 63.78 | 00 | SUI | 63.78 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Kula (6.0 kg) Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jephté Vogel Jephté Vogel 02, SUI 16.81 | 02 | SUI | 16.81 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 Slägga (5.0 kg) Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Raphaël Hostettler Raphaël Hostettler 03, SUI 61.45 | 03 | SUI | 61.45 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 200 m Vind: +3.0 Final A Final | Vind: +3.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ajla Del Ponte Ajla Del Ponte 96, SUI 22.88w | 96 | SUI | 22.88w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Brigitte Ntiamoah Brigitte Ntiamoah 94, FRA 23.91w | 94 | FRA | 23.91w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Nadja Zurlinden Nadja Zurlinden 01, SUI 23.99w | 01 | SUI | 23.99w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Aauri Lorena Bokesa Aauri Lorena Bokesa 88, ESP 24.13w | 88 | ESP | 24.13w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Cynthia Reinle Cynthia Reinle 00, SUI 24.23w | 00 | SUI | 24.23w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Coralie Ambrosini Coralie Ambrosini 97, SUI 24.32w | 97 | SUI | 24.32w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Giulia Senn Giulia Senn 01, SUI 25.29w | 01 | SUI | 25.29w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: +0.4 | Vind: +0.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Rachel Pellaud Rachel Pellaud 95, SUI 24.60 | 95 | SUI | 24.60 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Judith Goll Judith Goll 99, SUI 24.71 | 99 | SUI | 24.71 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Natacha Kouni Natacha Kouni 01, SUI 24.95 | 01 | SUI | 24.95 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C Vind: +1.7 | Vind: +1.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Céline Bürgi Céline Bürgi 99, SUI 24.69 | 99 | SUI | 24.69 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Zora Rauh Zora Rauh 02, SUI 25.03 | 02 | SUI | 25.03 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Milene Bernhard Milene Bernhard 04, SUI 25.29 | 04 | SUI | 25.29 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Agnė Šerkšnienė Agnė Šerkšnienė 88, LTU 53.20 | 88 | LTU | 53.20 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lore Hoffmann Lore Hoffmann 96, SUI 54.49 | 96 | SUI | 54.49 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Oksana Aeschbacher Oksana Aeschbacher 98, SUI 54.50 | 98 | SUI | 54.50 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Karin Disch Karin Disch 97, SUI 55.50 | 97 | SUI | 55.50 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Manon Berclaz Manon Berclaz 03, SUI 56.16 | 03 | SUI | 56.16 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Julia Niederberger Julia Niederberger 00, SUI 56.68 | 00 | SUI | 56.68 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Stephanie Seel Stephanie Seel 92, FRA 57.09 | 92 | FRA | 57.09 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Audrey Werro Audrey Werro 04, SUI 54.67 | 04 | SUI | 54.67 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Manuela Keller Manuela Keller 97, SUI 55.60 | 97 | SUI | 55.60 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Noémie Salamin Noémie Salamin 99, SUI 56.41 | 99 | SUI | 56.41 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Annina Mösching Annina Mösching 99, SUI 56.88 | 99 | SUI | 56.88 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Anastasya Delbe Anastasya Delbe 01, FRA 56.97 | 01 | FRA | 56.97 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final D | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lieke Wehrung Lieke Wehrung 03, SUI 57.08 | 03 | SUI | 57.08 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 1500 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Hanna Klein Hanna Klein 93, GER 4:08.70 | 93 | GER | 4:08.70 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Selina Büchel Selina Büchel 91, SUI 4:10.12 | 91 | SUI | 4:10.12 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Vera Coutellier Vera Coutellier 95, GER 4:18.61 | 95 | GER | 4:18.61 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Agnes McTighe Agnes McTighe 01, SUI 4:22.22 | 01 | SUI | 4:22.22 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Antje Pfüller Antje Pfüller 02, GER 4:22.95 | 02 | GER | 4:22.95 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Majtie Kolberg Majtie Kolberg 99, GER 4:24.10 | 99 | GER | 4:24.10 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Bérénice Cleyet-Merle Bérénice Cleyet-Merle 94, FRA 4:25.40 | 94 | FRA | 4:25.40 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Rea Iseli Rea Iseli 94, SUI 4:27.06 | 94 | SUI | 4:27.06 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Sabine Bonvin Sabine Bonvin 94, SUI 4:28.96 | 94 | SUI | 4:28.96 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Juliette Morath Juliette Morath 02, SUI 4:29.92 | 02 | SUI | 4:29.92 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Yasmine Abbes Yasmine Abbes 02, NED 4:31.58 | 02 | NED | 4:31.58 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Laura Giudice Laura Giudice 02, SUI 4:31.72 | 02 | SUI | 4:31.72 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Sophie Baumann Sophie Baumann 02, SUI 4:31.98 | 02 | SUI | 4:31.98 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Delia Scherrer Delia Scherrer 94, SUI 4:32.16 | 94 | SUI | 4:32.16 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Margot Guepratte Margot Guepratte 02, FRA 4:35.50 | 02 | FRA | 4:35.50 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sabella Tesfaye Sabella Tesfaye 05, SUI 4:36.33 | 05 | SUI | 4:36.33 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lara Alemanni Lara Alemanni 98, SUI 4:39.08 | 98 | SUI | 4:39.08 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Aarti Miescher Aarti Miescher 03, SUI 4:41.44 | 03 | SUI | 4:41.44 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Nina Waltert Nina Waltert 04, GER 4:41.65 | 04 | GER | 4:41.65 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Céline Aebi Céline Aebi 96, SUI 4:42.21 | 96 | SUI | 4:42.21 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 100 m häck Vind: +1.8 Final A Final | Vind: +1.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Noemi Zbären Noemi Zbären 94, SUI 13.19 | 94 | SUI | 13.19 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ditaji Kambundji Ditaji Kambundji 02, SUI 13.37 | 02 | SUI | 13.37 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Kim Flattich Kim Flattich 98, SUI 13.58 | 98 | SUI | 13.58 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Julia Schneider Julia Schneider 92, SUI 13.91 | 92 | SUI | 13.91 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Larissa Bertényi Larissa Bertényi 00, SUI 14.03 | 00 | SUI | 14.03 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Géraldine Ruckstuhl Géraldine Ruckstuhl 98, SUI 14.25 | 98 | SUI | 14.25 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: +1.1 | Vind: +1.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Celine Albisser Celine Albisser 96, SUI 13.92 | 96 | SUI | 13.92 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sandra Röthlin Sandra Röthlin 99, SUI 14.03 | 99 | SUI | 14.03 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lena Weiss Lena Weiss 94, SUI 14.09 | 94 | SUI | 14.09 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Caroline Agnou Caroline Agnou 96, SUI 14.16 | 96 | SUI | 14.16 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Carla Wild Carla Wild 98, SUI 14.26 | 98 | SUI | 14.26 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Emma Piffaretti Emma Piffaretti 02, SUI 14.61 | 02 | SUI | 14.61 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C Vind: +1.9 | Vind: +1.9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Karen Lux Karen Lux 01, FRA 14.15 | 01 | FRA | 14.15 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Cynthia Reinle Cynthia Reinle 00, SUI 14.36 | 00 | SUI | 14.36 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Linda Bichsel Linda Bichsel 04, SUI 14.64 | 04 | SUI | 14.64 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m häck Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Aurelie Chaboudez Aurelie Chaboudez 93, FRA 59.57 | 93 | FRA | 59.57 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Michelle Müller Michelle Müller 97, SUI 1:00.25 | 97 | SUI | 1:00.25 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Alizée Rusca Alizée Rusca 99, SUI 1:02.25 | 99 | SUI | 1:02.25 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Längd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alessia Danelli Alessia Danelli 00, SUI 6.07 | 00 | SUI | 6.07 | +0.3 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Daniela Schlatter Daniela Schlatter 94, SUI 5.98w | 94 | SUI | 5.98w | +2.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emma Piffaretti Emma Piffaretti 02, SUI 5.97 | 02 | SUI | 5.97 | +1.5 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Celine Albisser Celine Albisser 96, SUI 5.90 | 96 | SUI | 5.90 | +1.8 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Géraldine Ruckstuhl Géraldine Ruckstuhl 98, SUI 5.86w | 98 | SUI | 5.86w | +2.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Mathilde Rey Mathilde Rey 00, SUI 5.79 | 00 | SUI | 5.79 | +0.8 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Caroline Agnou Caroline Agnou 96, SUI 5.72w | 96 | SUI | 5.72w | +2.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Sandra Röthlin Sandra Röthlin 99, SUI 5.62 | 99 | SUI | 5.62 | +1.9 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Anna Rotter Anna Rotter 02, SUI 5.52 | 02 | SUI | 5.52 | –0.8 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Kula Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Vanessa Fust Vanessa Fust 00, SUI 14.99 | 00 | SUI | 14.99 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Miryam Mazenauer Miryam Mazenauer 00, SUI 14.77 | 00 | SUI | 14.77 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Caroline Agnou Caroline Agnou 96, SUI 13.79 | 96 | SUI | 13.79 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Diskus Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Elana Bigler Elana Bigler 99, SUI 43.27 | 99 | SUI | 43.27 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sandra Röthlin Sandra Röthlin 99, SUI 40.12 | 99 | SUI | 40.12 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Slägga Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nicole Zihlmann Nicole Zihlmann 86, SUI 62.66 | 86 | SUI | 62.66 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Spjut Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Melanie Richard Melanie Richard 97, SUI 41.98 | 97 | SUI | 41.98 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Shawna Küffer Shawna Küffer 99, SUI 41.71 | 99 | SUI | 41.71 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mathilde Rey Mathilde Rey 00, SUI 39.89 | 00 | SUI | 39.89 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Kula (3.0 kg) Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Selina Isler Selina Isler 03, SUI 13.57 | 03 | SUI | 13.57 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|