8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
5.8
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
21‐22.9
24.10
24.10
9.10
Arena: Stadion   Arrangör: FK Studenterna
Tävlande: 90 (78+12)   Starter: 90 (78+12)


select distinct results20.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193, 9998, 9999) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results20.Ind AS Indiiy, results20.ID AS ID, results20.ID AS IDI, Events.TF AS type, results20.eventname AS en2, results20.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results20.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results20.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results20.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results20.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results20.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results20.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results20.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results20.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results20.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results20.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results20.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results20.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results20.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results20.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results20.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results20 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results20.ID AND CASE WHEN results20.Sex=1 and (results20.secondarypos not rlike ('K|F') or results20.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results20.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results20.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results20.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results20.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results20.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results20.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results20.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results20.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results20.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results20.iid LEFT JOIN world.countries ON results20.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results20.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results20.IID=combinedmen.parentid AND results20.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results20.IID=combinedwomen.parentid AND results20.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results20.iid=womenpbestsweden.iid AND (results20.Sex=2 OR results20.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results20.iid=womensbestsweden.iid AND (results20.Sex=2 OR results20.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results20.CID= 12964259 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results20.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results20.AGO=12 THEN 999999 ELSE results20.AGO END, results20.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 10 000 m     


Final A

Final

1Suldan Hassan
28:31.75
Ullevi FK
28:31.75
PB
  
10 SWE AT
2David Nilsson
28:32.82
Högby IF
28:32.82
PB
  
13 SWE AT
3Mustafa Mohamed
28:38.05
Hälle IF
28:38.05
PB NR40
  
16 SWE AT
4Samuel Tsegay
28:39.43
Hälle IF
28:39.43
SB
  
5Mohammad Reza
Mohammad Reza 89, Spårvägen
29:08.96
Spårvägens FK
29:08.96
PB NR
  
6Emil Millán de la Oliva
29:19.03
Eskilstuna FI
29:19.03
PB NU20R
  
7Omar Nuur
Omar Nuur 01, IFK Växjö
29:22.61
IFK Växjö
29:22.61
PB
  
2 SWE P19 AT
8Jonas Leandersson
29:30.69
IF Göta Karlstad
29:30.69
PB
  
9Martin Regborn
Martin Regborn 92, KFUM Örebro
29:41.82
KFUM Örebro
29:41.82
PB
  
10Otto Kingstedt
29:49.27
Huddinge AIS
29:49.27
SB
  
11John Börjesson
29:52.66
Spårvägens FK
29:52.66
PB
  
12Heshlu Andemariam
30:01.26
IFK Lidingö
30:01.26
PB
  
13Erik Karlsson
30:21.64
Högby IF
30:21.64
PB
  
14Oscar Claesson
Oscar Claesson 95, IK Hakarpspojkarna
30:22.55
IK Hakarpspojkarna
30:22.55
  
15Kristofer Låås
30:33.13
Fredrikshofs FIF
30:33.13
SB
  
Daniel Norberg
Daniel Norberg 78, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Simon SundströmIFK Lidingö
DNF
  
Ebba Tulu ChalaHuddinge AIS
DNF
  
Daniel LundgrenTurebergs FK
DNF
  
Final B
1Joacim Lantz
30:39.68
Ockelbo SK
30:39.68
PB
  
2Isak Hellström
30:54.75
FK Studenterna
30:54.75
PB
  
3Jonatan Gustafsson
31:02.21
KFUM Örebro
31:02.21
PB
  
4Victor Urquhart Smångs
31:02.23
Fredrikshofs FIF
31:02.23
PB
  
5Jonathan Edman
31:03.01
IFK Umeå
31:03.01
PB
  
6Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
31:06.64
Spårvägens FK
31:06.64
PB
  
7Per Wangel
Per Wangel 91, Terrible Tuesdays TC
31:11.74
Terrible Tuesdays TC
31:11.74
PB
  
8Johan Fagerberg
31:15.04
Spårvägens FK
31:15.04
SB
  
9Andreas Davidsson
31:16.48
Högby IF
31:16.48
PB
  
10Martin Holm
Martin Holm 84, Studenterna
31:19.31
FK Studenterna
31:19.31
PB
  
11Fredrik Johansson
31:21.32
IFK Växjö
31:21.32
SB
  
12Nils Spetz
Nils Spetz 91, Spårvägen
31:28.77
Spårvägens FK
31:28.77
SB
  
13Hans Larsson
31:29.04
Malmö AI
31:29.04
PB
  
14Jack Karlsson
Jack Karlsson 99, KFUM Örebro
31:40.26
KFUM Örebro
31:40.26
PB
  
15Hugo Lindell
32:07.30
IK Akele
32:07.30
SB
  
16Nils Hammaräng GripHögby IF
32:25.37
  
17Oliver Wykman
32:29.32
Högby IF
32:29.32
PB
  
18Johan Höij
32:30.12
OK Linné
32:30.12
PB
  
19Ludvig Johansson
32:34.98
IFK Lidingö
32:34.98
PB
  
20Andreas Lundegård
32:59.23
FK Studenterna
32:59.23
SB
  
21Dennis Olsson
Dennis Olsson 97, Spårvägen
33:31.64
Spårvägens FK
33:31.64
SB
  
Wilhelm Bergentz
Wilhelm Bergentz 02, KFUM Örebro
DNF
KFUM Örebro
DNF
  
Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Fred Grönwall
Fred Grönwall 81, Studenterna
DNF
FK Studenterna
DNF
  
Johan Falk
Johan Falk 87, Studenterna
DNF
FK Studenterna
DNF
  
Jesper LundbergHunflens LS
DNF
  
Final C
1Björn Sax Kaijser
32:36.92
FK Studenterna
32:36.92
PB
  
2Martin Öhman
32:37.50
Hässelby SK
32:37.50
SB
  
3Carolina Wikström
32:46.94
LK Roslagen
32:46.94
PB
  
K 1
4Hannes Bjernhagen
32:58.52
Pite Runners LDK
32:58.52
PB
  
5Niklas Henningsson
32:58.90
Sundbybergs IK
32:58.90
PB
  
6Joakim Thelin
33:02.76
Upsala IF
33:02.76
PB
  
7Patrik Jennings
33:18.33
PB
  
8Joel Kronborg
33:34.24
Hässelby SK
33:34.24
PB
  
9Andreas Carlborg
33:36.18
Spårvägens FK
33:36.18
SB
  
10Axel Sandberg
Axel Sandberg 00, KFUM Örebro
33:39.09
KFUM Örebro
33:39.09
PB
  
11Erik Widmark
Erik Widmark 96, Mantra Sport
33:39.89
IF Mantra Sport
33:39.89
SB
  
12Johanna Salminen
33:40.00
FK Studenterna
33:40.00
PB
  
K 2
13Mikaela Arfwedson
33:40.56
Spårvägens FK
33:40.56
PB
  
K 3
14Maximilian Lohm Isberg
33:48.44
FK Studenterna
33:48.44
SB
  
15Erik Olofsson
Erik Olofsson 79, Mantra Sport
33:56.70
IF Mantra Sport
33:56.70
SB
  
16Fredrik Billström
34:18.00
FK Studenterna
34:18.00
PB
  
17Cecilia Norrbom
34:50.75
Spårvägens FK
34:50.75
SB
  
K 4
18Hanna Bergström
34:54.05
Huddinge AIS
34:54.05
PB
  
K 5
19Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
34:55.84
Malungs SoFK
34:55.84
SB
  
Erik Barr ZeilonÖrgryte IS
DNF
  
Henrik Engström
DNF
Fredrikshofs FIF
DNF
  
Christofer Salmén
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Alexander ÅsbergLK Roslagen
DNF
  
Final D
1Eskil Persson
34:19.69
Hammarby IF
34:19.69
SB
  
2Johannes Fahlström
34:41.08
FK Studenterna
34:41.08
SB
  
3Albin Olofsson
Albin Olofsson 95, Fredrikshof
34:54.27
Fredrikshofs FIF
34:54.27
PB
  
4Johan Forsstedt
35:11.01
Fredrikshofs FIF
35:11.01
PB
  
5Linnéa Sennström
35:13.02
Hässelby SK
35:13.02
PB
  
K 1
6Fredrick Lee Ohlsson
35:14.71
FK Studenterna
35:14.71
PB
  
7Johanna Bäcklund
35:16.07
Runacademy IF
35:16.07
SB
  
K 2
8Andreas Åkesson
Andreas Åkesson 87, Saltsjöbaden
35:20.57
Saltsjöbadens IF
35:20.57
SB
  
9Timmy Karlsson
Timmy Karlsson 86, Studenterna
35:22.04
FK Studenterna
35:22.04
SB
  
10Johanna Eriksson
35:22.17
Motala AIF
35:22.17
SB
  
K 3
11Antero Vieira Da Silva
35:45.51
Fredrikshofs FIF
35:45.51
PB
  
12Louise Wiker
35:49.92
Hässelby SK
35:49.92
SB
  
K 4
13Joel Spratt
Joel Spratt 92, Studenterna
35:59.61
FK Studenterna
35:59.61
PB
  
14Niklas Bitén
36:28.16
Hässelby SK
36:28.16
SB
  
15Malin Strand
Malin Strand 93, Sävedalen
36:57.50
Sävedalens AIK
36:57.50
  
K 5
Tobias Lundgren
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Erik B:son Blomberg
DNF
FK Studenterna
DNF
  
Daniel ArvidssonVärmdö IF
DNF
  
Herman Degselius
DNF
FK Studenterna
DNF
  
Anders Szalkai
Anders Szalkai 70, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Fanny Schulstad
DNF
Runacademy IF
DNF
  
K
Anna Jonsson
Anna Jonsson 86, Studenterna
DNF
FK Studenterna
DNF
  
K