28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
13.7
12.7
12.7
12.7
7.7
6.7
3.7
14.7
Arena: Stadion   Arrangör: Spårvägens FK
Tävlande: 42 (25+17)   Starter: 42 (25+17)

Män
M 3000 m     


Final A

Final

1Oliver Löfqvist
8:16.4m
Spårvägens FK
8:16.4m
PB
  
2Erik Djurberg
8:17.8m
Hässelby SK
8:17.8m
PB
  
3Rasmus Bengtsson
8:21.8m
Spårvägens FK
8:21.8m
PB
  
4Axel Djurberg
8:26.8m
Hässelby SK
8:26.8m
PB
  
5Estifanos Faid
Estifanos Faid 92, Spårvägen
8:29.6m
Spårvägens FK
8:29.6m
PB
  
6Olof Silvander
8:32.5m
IFK Lidingö
8:32.5m
PB
  
7Karl Ottfalk
9:15.5m
IFK Lidingö
9:15.5m
PB
  
8Linus Jansson
9:23.3m
Hässelby SK
9:23.3m
PB
  
9Linus Gustafsson
9:38.3m
Spårvägens FK
9:38.3m
PB
  
John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final B
1Markus Smed
Markus Smed 88, Fredrikshof
9:36.0m
Fredrikshofs FIF
9:36.0m
PB
  
2Thomas Aldheimer
9:46.2m
Fredrikshofs FIF
9:46.2m
PB
  
3Angelica Strandberg
10:05.6m
Spårvägens FK
10:05.6m
PB
  
K 1
4Kristina AxelssonSya SK
10:15.5m
  
K 2
5Kerstin Axelsson
10:27.9m
Hässelby SK
10:27.9m
SB
  
K 3
6Filippa Ramberg
10:33.8m
Hammarby IF
10:33.8m
PB
  
K 4
7Anton Helgman
10:45.5m
IF Göta Karlstad
10:45.5m
PB
  
8Ida Blom
Ida Blom 02, Hässelby
11:20.0m
Hässelby SK
11:20.0m
SB
  
K 5
9Alina Vuokila
11:35.6m
IFK Lidingö
11:35.6m
PB
  
K 6
10Josefine Jerner
11:54.2m
IFK Lidingö
11:54.2m
PB
  
K 7
11Isabella Tapper
12:05.9m
IFK Lidingö
12:05.9m
PB
  
K 8
P19 800 m     


Final A

Final

1Julius Mördrup
2:00.1m
IFK Lidingö
2:00.1m
PB
  
2Samuel Berhane
2:06.6m
Hässelby SK
2:06.6m
  
3Axel Månsson
2:09.9m
Hässelby SK
2:09.9m
  
4Nicklas Östlund
2:10.8m
IFK Lidingö
2:10.8m
PB
  
5Leonardo Garavini
2:11.7m
IFK Lidingö
2:11.7m
PB
  
6Alexander Hägg
2:14.1m
Hässelby SK
2:14.1m
  
7Anton Petersson
2:23.3m
Hässelby SK
2:23.3m
  
Final B
1August Humeur
August Humeur 06, Spårvägen
2:28.5m
Spårvägens FK
2:28.5m
PB
  
2Konrad Sundbom Kopparberg
2:29.0m
Spårvägens FK
2:29.0m
PB
  
3Simon Berhane
2:32.4m
Hässelby SK
2:32.4m
  
4Oliver Sörman
2:32.5m
Hässelby SK
2:32.5m
  
5Em Lindstedt
Em Lindstedt 06, Spårvägen
2:42.7m
Spårvägens FK
2:42.7m
PB
  
K 1
6Aurora Boschini-Roine
2:51.2m
Spårvägens FK
2:51.2m
PB
  
K 2
7Noel Sundberg
Noel Sundberg 08, Spårvägen
2:53.5m
Spårvägens FK
2:53.5m
PB
  
8Märtha Ots
Märtha Ots 06, Spårvägen
2:54.9m
Spårvägens FK
2:54.9m
PB
  
K 3
Kvinnor
F19 800 m     


Final A

Final

1Carmen Cernjul
Carmen Cernjul 07, Spårvägen
2:17.4m
Spårvägens FK
2:17.4m
PB
  
2Hannah Kinane
2:18.0m
Hässelby SK
2:18.0m
  
3Estelle Strand
2:27.6m
IFK Lidingö
2:27.6m
  
4Maya Swedin
2:28.3m
IFK Lidingö
2:28.3m
PB
  
5Mina Hägglund
2:29.4m
Hässelby SK
2:29.4m
PB
  
6Emilia Larson
2:34.3m
Täby IS
2:34.3m
SB